ésh: Alles klopt, behalve het spel SPORT Helen van Goozen wil niet te ver vooruit blikken Er bloeit iets moois op gras voor Krajicek Justitie vraagt langere hechtenis Van Persie Nog twaalf kandidaten voor Leidse schaaktitel H«wia™to8meerehei Oranje onder 20 via Australië verder op WK Oscar Freire gaat niet naar de Tour (in Siera coach assenheim heim - Het eerste team iterpolovereniging Sas- jn staat het komende sei- iU«nder leiding van Erwin De 32-jarige coach volgt lemkes op, die een jaar •rantwoordelijke was. Sie- nt bij de tweedeklasser n eerste grote klus als Tot voor kort was hij ils scheidsrechter in het t. Siera speelde zelf wa- bij De Zijl/LGB-Vivax. ier Galetti tijdens klim donderdag l6 juni 2005 door Peter van der Hulst HOOGMADE - Helen van Goozen verkeerde in de aanloop naar het belangrijke olympische jaar lange tijd in onzekerheid. De schaatsster, die de afgelopen twee seizoenen financieel werd ondersteund door DSB, kreeg van haar sponsor te horen dat die er een punt achter zou zet ten. Van Goozen werd opge vangen door de KNSB. Ze maakt nu deel uit van de Regio- top, een ploeg waarin rijders zitten die geen contract kregen bij een van de commerciële teams, maar die wel de kwali teiten bezitten om door te groeien naar de top. „Ik ben blij, want het heeft een tijdje geduurd voordat ik zekerheid had." Voor van Goozen betekent het financieel een stap achteruit. Dankzij de bijdrage van DSB was ze verzekerd van een inko men. Bij de Regiotop krijgt ze alleen faciliteiten aangeboden. Klagen doet ze niet want de schaatsster uit Hoogmade, die sinds enige tijd in Heerenveen woont, kan zo toch een goed programma draaien op weg naar de Olympische Spelen van 2006, die in de Italiaanse stad Turijn worden gehouden. Van Goozen zit in een team met onder anderen Lars Elgersma en Palien van Deutekom. Coach is Wopke de Vegt. „Maar het is geen ploeg waarbij we veel samen trainen", aldus Van Goozen. De KNSB zorgt vooral voor extra faciliteiten, zoals een fysiotherapeut en trainings kampen. Zo verblijft de ploeg binnenkort in Heerenveen om op het ijs van Thialf te schaat sen en staan stages in Hamar en Erfurt gepland. De meeste tijd traint van Goozen bij haar eigen coach Wim den Eisen, die haar de laatste twee seizoenen ook al begeleidde. In het eerste jaar reed ze verschillende we reldbekers en plaatste ze zich voor het WK afstanden in Se oul. Schaatsslag Afgelopen seizoen ging het minder goed vooral ook omdat de aanpassing van haar schaatsslag niet het gewenste effect opleverde. Van Goozen ging korter rijden. „Dat leidde tot verbeteringen op de kortere afstanden. Ik hoopte daardoor ook op de langere afstanden meer snelheid te krijgen, maar dat kwam niet uit. We zoeken daarom dit jaar naar een betere combinatie." Dat Van Goozen nog heel wat werk heeft te verzetten, bleek dinsdag tijdens een skeelerwed strijd in Leimuiden. Halverwege moest ze Gretha Smit laten gaan. „Je wordt daardoor wel weer gekieteld. Er is werk aan de winkel. Ik moet nog een gro te stap maken." Barbara de Loor dient daarbij als voor beeld. Jarenlang hikte ze tegen 1- De Italiaanse wielren- issio Galletti is gisteren leen wedstrijd in Spanje, ida Naranco, in elkaar en overleden. De voor- [coureur (37) van onder ieco en Domina Vacan- te in de buurt van O vie- 6'dens een beklimming. edelijk is Galletti bezwe- J m 11 een hartaanval. Galletti 1 de vermaarde sprinter r 3pollini. In zijn loop- on hij vier koersen, on er een rit in de Tour Jnder (2001). In de Ron- Italië eindigde hij in s 73ste en vorig jaar als door Leon ten Voorde iu verruilt erre voor PSG Bonaventure Kalou ver- de Franse voetbalcom- I tuxerre voor Paris Saint- n. De 27-jarige interna- Ivoorkust, de oudere Feyenoorder Salo- 2! ilou, gaat in de hoofd- or vier jaar tekenen. Ka- ïomenteel in Afrika in d met de WK-kwalifica- trijd van Ivoorkust te- pte. or Sikora NAC Victor Sikora (27) speelt ende drie seizoenen bij e aanvaller die het afge- eizoen voor Heerenveen n, wordt één jaar ge- ran Ajax en komt daarna e seizoenen in dienst Jredanaars. De Deven- ram eerder uit voor Go iagles, Vitesse en Ajax. rer eerste op Wimbledon Roger Federer en Davenport voeren de Igslijsten van het tennis- (ivan Wimbledon aan. >er Federer staat hoger erikaan Andy Rod- de Australiër Lleyton De Amerikaanse Da- wordt gevolgd door de daria Sjarapova en de fg ;e Amélie Mauresmo. don begint maandag. huis wellicht ivis Cup - Davis-Cupcaptain :stra overweegt Paul op te roepen voor het Slowakije in juli. Door uregolf bij de Neder- ennissers is de dubbel- st een mogelijkheid ge- Haarhuis moest ander geleden zijn loopbaan een schouderblessure ;en, maar heeft aange- pen te staan voor het arhuis doet komende :e aan het seniorentour Wimbledon. Dit geldt (tstra als belangrijke eider ektrotoer Jopfavoriet Michael d gisteren in de tweede n de Ster Elektrotoer jhem verwacht werd. e tijdritspecialist won 'e etappe, een race te- lok, en nam daarmee ui over van de Itali- Ico Degano. Degano t eerste rit, eerder op n Schijndel naar I massasprint gewon- fde Duitser Kopp en de fozzato. Maar de ren- piet kleine Barloworld liet tijdritgeweld niet tijnen en ers winnen nkfurt - Argentinië id hebben zonder te de eerste overwin- ien in het toernooi om leratie-beker, de ge- letitie van het WK lat over 359 dagen be- ivoriete Zuid-Ameri- tloegen Tunesië in de lende openinsgwed- oep A met 2-1. De namen pas na een uur id afstand van Austra- 'erd in Frankfurt 4-3. treffer van het evene- op naam van de T ij1 Juan Riquelme. kerkrade - Aan het superjaar waarin het Nederlandse voetbal zich op prachtige wijze aan de buitenwacht presenteerde, lijkt maar geen einde te komen. Dankzij een 3-0-zege op Austra lië is Oranje onder 20 al na twee duels zeker van een plek in de achtste finales van het WK in ei gen land. Alles klopte gisteren, behalve het spel. Tijd om even op adem te ko men is er voor de liefhebber niet, want na de triomftochten van PSV, AZ en het keurkorps van Marco van Basten heeft het Nederlandse voetbalpubliek al weer een nieuwe ploeg in de ar men gesloten: het kleine Oranje van Foppe de Haan. Wie kende tot vorige week spelers als Ver meer, Tiendalli en Emanuel- son? De meeste liefhebbers hadden zelfs nog nooit een sprint van Quincy Owusu Abey- ie gezien. Het elftal van De Haan was voor de aftrap van het WK voor velen nog een groot vraagteken, maar hoe an ders is dat na twee wedstrijden op het WK. Bijna zestienduizend toeschou wers hadden zich tegen Austra lië in het oranje gehuld, alsof het een wedstrijd van het grote Nederlands elftal betrof. En ze kwamen, zo viel op de span doeken te lezen, weer eens overal vandaan: van Moerka- pelle tot aan Druten en van Bruchterveld tot aan Hilver sum. Het elftal heeft in een ra zend tempo vrienden gemaakt in het land. Viel er in Kerkrade gisteravond dan helemaal geen wanklank te noteren? Zeker wel. Want het belangrijkste onderdeel van de avond, het voetbal zelf, viel lan ge tijd tegen. Na de sensatione le eerste helft tegen Japan wa ren de verwachtingen rond de ploeg door de buitenwacht flink opgepord, maar tegen de zwak ke Australiërs kwam Oranje slechts zelden in het swingende ritme van het vorige duel. Zo kreeg Owusu zijn brommer moeizaam aan de praat, had di rigent Maduro zijn stok thuis- gelaten en zelfs de anders zo stabiele Vlaar liet de ene na de andere foutieve pass van zijn schoenen vertrekken. De ploeg, die tegen Japan 45 minuten De Australiër Mark Milligan trekt aan het shirt van Oranje-speler Ouincy Owusu Abeyie Foto: CPD/Peter Schols lang op een wolk van euforie zweefde, leek dit keer in alles weer op een doodgewone ploeg. Met alle fouten en onze kerheden van dien. Verdiend was de zege overigens wel, daarvoor was het individu ele krachtsverschil tussen de Nederlanders en de Australiërs eenvoudigweg te groot. Al na twintig minuten brak Maduro de eenzijdige wedstrijd open. De aanvoerder kopte een hoek schop van Urby Emanuelson, de vervanger van de licht ge blesseerde Ibrahim Afellay, van dichtbij hard binnen: 1-0. Die treffer had de ploeg rust en ver trouwen moeten geven, maar in plaats daarvan namen de slor digheden met de minuut toe. De Haan greep in de rust dan ook in. Hij haalde de zwak spe lende Collins John naar de kant en zette net als tegen Japan Tim Vincken op de rechtervleugel. Dertien seconden was de twee de helft oud toen Oranje het publiek eindelijk weer eens ver warmde met een hoogtepunt. Owusu bracht de bal bij Ema nuelson, die met zijn zwakke rechter Nederland de zekerheid van de groepszege bracht: 2-0. Het mooiste moment van de avond droeg echter de handte kening van Rick Kruys. De mid denvelder van FC Utrecht schoot na 72 minuten de bal op magnifieke wijze binnen, waar door het publiek toch nog in een Oranje-roes het stadion verliet: 3-0. Dat het spel nog voldoende ruimte voor verbetering biedt, zal De Haan achteraf misschien niet eens zo slecht zijn uitgeko men. Jonge spelers leren soms immers meer van slechte wed strijden dan van goede. Volgen de afspraak van de nieuwe hel den van Oranje is zaterdag in Japan met de schrik vrij tegen Benin Na twee duels heeft Japan nog geen zekerheid over een plek in de achtste finales van het jeugd-WK. De Aziaten, op voorhand met Nederland fa voriet in groep A, sleepten te gen Benin fortuinlijk een re mise (1-1) uit het vuur. Japan moet zaterdag winnen van Australië om zich te plaatsten voor de knock-outfase. Tegen Tilburg, tegen Benin. Maar ie dereen kijkt uiteraard al over dat duel heen naar de achtste finales. Volgende week woens dag speelt Oranje in Doetin- chem als groepswinnaar voor een plek bij de beste acht van de wereld. Tegenstander is dan de nummer drie uit poule C, D of E. Japan verraste Benin gisteren opnieuw. Na het gelijkspel te gen Australië (1-1) legden de West-Afrikanen de tegenstan der met vlot combinatiespel hun wil op. Benin, dat de groepsfase zaterdag in Tilburg afsluit tegen Oranje, bleef zelfe na de rode kaart voor Oscar Olou twintig minuten voor tijd probleemloos overeind. AUSTRALIË: Federici; Milligan, Tim pano, Downes en McClenahan, Di- levski (51. Zadkovitsj), Sarkies (61. Lu cas), Musialik en La Vince; Celeski (51. Tadrosse) en Ward. NEDERLAND: Vermeer; Tiendalli, Vlaar, Van der Strijk en Drost; Kruys, Maduro en Emanuelson (77. Medun- janin), Owusu-Abeyie, Babel (72. Raj- comar) en John (46. Vincken). de top aan en in maart werd ze in Inzeil verrassend wereldkam pioene op de 1000 meter. „Je ziet elk jaar wel dat een aantal rijders toch de stap kunnen maken. Dat heeft ook te maken met trainingsjaren. De Loor zei dat alles in een jaar moet klop pen. Je moet een goede zomer hebben en ook in het hoofd moet alles goed zitten." Tot nu toe is Van Goozen tevre den over haar voorbereiding. „Ik ben dit jaar eerder begon nen met trainen en heb veel op de fiets gezeten. Het gaat lek ker." Over haar toekomst wil ze niet te veel nadenken. „Je moet vol overgave het olympische jaar instappen en niet naden ken over wat je daarna gaat doen, maar het mag duidelijk zijn dat ik niet constant voor de vijfde of zesde plek wil rijden. Ik wil er ook wel eens een keer bij zitten." „Dit jaar moet ik de stap ma ken, anders denk ik er toch voorzichtig aan om het schaat sen te gaan combineren met een studie. Lukt het niet dan moet ik toch over een andere toekomst na gaan denken, maar nu speelt dat nog niet." Rotterdam - Robin van Persie blijft als het aan justitie ligt nog veertien dagen in voorlopige hechtenis. De rechter-commis- saris neemt vandaag een besluit over het verzoek van justitie. De 21-jarige voetballer werd maandag aangehouden op ver denking van verkrachting. Het incident zou zich zaterdag avond hebben voorgedaan na een avondje stappen in onder meer discotheek HyperHyper in het centrum van Rotterdam. De speler van Arsenal zou daar na in het gezelschap van vrien den en het mogelijke slachtof fer naar een hotel zijn vertrok ken. De vrouw die aangifte heeft ge daan tegen de oud-Feyenoor- der zou een voormalige strip- teasedanseres zijn. De raads man van Van Persie, Abraham Moszkowicz, zette eerder vraagtekens bij de aangifte, voornamelijk vanwege 'het twij felachtige allooi' van de vrouw. Volgens justitie maakt dat de aangifte tegen de voetballer niet minder ernstig. Van Persie kan één tot ander half jaar celstraf krijgen als hij schuldig is en als de vermeende verkrachting inderdaad de re delijk klassieke situatie is van de man die na een avondje stappen tegen de wil van een vrouw te ver gaat en seks met haar heeft. „Wettelijk ligt de norm op twaalf jaar voor een dergelijk misdrijf', zegt een Rotterdamse strafpleiter. „Zo ver ik nu kan oordelen, zou het gaan om een situatie die vaak voorkomt. Een vrouw die te genstribbelt en de verdachte zet toch door." Dat de officier van justitie Van Persie bij de rechter-commissa ris om een zogeheten inbewa ringstelling vraagt, betekent dat het Openbaar Ministerie de zaak serieus neemt. „Ze denken voldoende in handen te heb ben. Je spreekt dan van vol doende ernstige bezwaren." Normaliter wordt zo'n verzoek van een officier bij de rechter commissaris meestal vrij soepel gehonoreerd, maar in het geval van de voetballer kan de straf pleiter zich voorstellen dat de rechter goed naar de zaak kijkt. ,Als hij nu in bewaring wordt gesteld, is dat stevig. Het kan ook zijn dat de rechter-com- missaris in bewaring beveelt, maar die maatregel tegelijker tijd schorst. Dan komt iemand vrij op bepaalde voorwaarden. Dan mag hij bijvoorbeeld geen contact zoeken met mevrouw." Tot vandaag zit Van Persie in een politiecel. Wordt er beslo ten hem langer vast te houden, dan verhuist hij naar een huis van bewaring. door Jan Bey leiden - Na vijf van de zeven ronden in het individuele kam pioenschap van de Leidse Schaakbond zijn er nog twaalf titelkandidaten. Drie spelers hebben 4.5 punt en negen spe lers staan op 4 punten. Koplopers Rudy van Wessel en Wim Heemskerk hielden het in de vijfde ronde al na acht zetten voor gezien en kwamen remise overeen. Dat gaf het groepje achtervolgers de gelegenheid om aan te sluiten. Favoriet en internationaal meester Mark van der Werf bleef het dan ook lang proberen tegen Michiel van Wissen, maar moest uitein delijk in een hectische tijd noodfase een remise toestaan. Hierdoor zakt Van der Werf naar de groep spelers met vier punten. Ook Mark Irwin - met pluspion - deelde de punten met de goed verdedigende Fred Slin gerland. De enige die het lei dende tweetal kon achterhalen, was LSG'er Ornett Stork, die in de slotfase zijn clubgenoot Bart Groeneweg een kwaliteit ont futselde en won. Op een half punt van de leiders staan nu Van der Werf, Slinger land, Irwin, Van Wissen, Eelco Kuipers, Dennis Ruijgrok, Jef frey van Vliet en Igor Coene. Daar kan Thomas Willemze nog bijkomen als hij vandaag zijn inhaalduel met Ed Wagemans (Oegstgeest '80) wint. altdorf/gpd - Oscar Freire heeft de handdoek geworpen. De door een zitvlakblessure ge plaagde Spaanse wereldkampi oen van Rabobank reed giste ren de vierde rit van de Ronde van Zwitserland (gewonnen door thuisrijder Michael Albasi- ni) nog wel uit, maar liet vervol gens weten dat het geen zin meer heeft verder te gaan. Ook de Tour de France moet hij la ten lopen. Marc Wauters is gisteravond al aangewezen als zijn vervanger. UITSLAGEN BASKETBAL door Cas Overzier rosmalen - Of ze al stiekem aan de finale denkt? Grinnik, grinnik. „Grappig datje dat vraagt." Gie chel, giechel. „Nee nee, dat kan echt niet. Daar mag ik niet aan denken." Michaëlla Krajicek voelde zich gisteren verguld met haar eerste kwartfinale in een WTA-toernooi. Maar voor de 16-jarige tennisster kan op het Rosmalense gras nog iets mooiers bloeien. Haar naam had ze al mee. 'Mischa' Krajicek laat nu ook op de tennisbaan zien wat ze in huis heeft. Ze maakte begin dit jaar- haar Grand-Slam- debuut bij de senioren in Melbourne en sloeg zich op Roland Garros ook al naar het hoofdtoer nooi. Krajiceks ster is snel rijzende. Na Parijs stormde ze de tophonderd binnen en na deze week zal ze opnieuw een flinke sprong op de wereldranglijst maken. Op de groene zoden van Rosmalen, waar haar broer in het verleden twee keer zegevierde, bereikte ze gisteren een nieuwe mijlpaal: een plaats bij de laatste acht in een seniorentoernooi. „Geweldig, maar op dit moment realiseer ik het me nog niet zo", klonk het. Krajicek leeft en tennist deze week dan ook in een soort roes. Met glans doorstond ze gisteren een serieuze test. Annabel Medina Garrigues is dertigste van de wereld, maar kon het verschil van bijna zeventig plaatsen alleen in de tweede set blootleggen (6-3, 3-6,6-2). Het verlies van de tweede set en de talloze breek punten die ze in de beslissende set verzuimde te verzilveren, brachten Krajicek niet uit balans. Vrolijk bleef ze wel aces produceren. Medina raakte er bijkans moedeloos van. Op het volle centre court haalde ze de schouders meer dan eens op. „Ik heb tijdens de partij niet één keer het gevoel gehad dat ik zou gaan verliezen", meldde Krajicek zonder blikken of blozen. Het geeft maar aan hoe snel ze gewend is geraakt aan het niveau van het volwassen tennis. Met ge zonde spanning in lijf en hoofd kijkt ze alweer uit naar haar volgende partij voor eigen publiek. Daarin krijgt ze te maken met Meghann Shaughnessy. In Australië verloor ze bij de Hop man Cup nog van de Amerikaanse. „Maar toen speelde ik erg slecht." Op het gras van Rosmalen bloeit nu wel iets moois. Al wil ze nog niet aan zaterdag, de finale dag, denken. Omdat ze niet in die positie ver keert, vindt ze. „Pas als ik ooit de toptien haal of zo, dan heb je recht van spreken." Zo bescheiden wil Marcel Hunze niet zijn. De ge plaagde toernooidirecteur ziet Krajicek na het wegvallen van enkele toppers maar wat graag in de eindstrijd. „Ja, tegen Petrova. Dat zou een droomfinale zijn." New York. NBA, playoffs, finale (best-of-seven) Derde wedstrijd: Detroit Pistons - San Antonio Spurs 96-79 Stand 2-1 voor Antonio Spurs. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3729, 15 juni. 5. 11, 13. 17. 28. 29, 36. 38. 40. 42. 45. 50, 53, 54, 55, 61. 65, 72. 73. 80 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS (VSt) 6-3 1-6 6-3, Srichaphan (Tha/6) - Vacek (Tsj) 7-6 (3) 7-6 (4). Olivier Rochus (Bel/7) - Beek (Slw) 6-4 6-3, Mirnji (WRu/8) - Lee (ZKo) 6-1 6-4 Eastbourne. Vrouwen. Tweede ronde: Doesjevina (Rus) - Mauresmo (Fra/1) 6-4 6-4, Koeznetsova (Rus/2) - Tsjek- vetadze (Rus) 1-6 6-4 7-6 (5). Miskina (Rus'4) - Vento-Kabchi (Ven) 6-4 5-7 6-0. Vinei (Ita) - Zvonareva (Rus/5) 6-2 7-6 (5). Clijsters (Bel/7) - Martinez (Spa) 6-2 6-2, Dechy (Fra/8) - Fra- zier (VSt) 4-6 6-3 6-3. Washington (VSt) - Raz- zano (Fra) 7-6 (4) 6-4. Bartoli (Ita) - Raymond (VSt) 6-3 6-4. Rosmalen. Vrouwen. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Me dina Garrigues (Spa/3) 6-3 3-6 6-2. Petrova (Rus/2) - Diaz-Oliva (Arg) 6-3 6-4, Safina (Rus/4) - Kirilenko (Rus) 6-4 7-6 (2), Dulko (Arg/6) Camerin (Ita) 6-3 6-0, Shaughnessy (VSt) - Groenefeld (Dui/7) 7-6 (9) 3-6 3-0 op gave Groenefeld, Koukalova (Tsj/8) - Schaul (Lux) 4-6 6-4 6-0, Safarova (Tsj) - Ruano Pas- cual (Spa) 6-1 6-1. Dubbel, eerste ronde: Chladkova/Peer (Tsj/lsr) - Butkiewicz/Kilsdonk (Bel/Ned) 6-1 7-6 (7) Mannen. Tweede ronde: Burgsmüller (Dui) Robredo (Spa/1) 6-2 7-6 (5), Hernych (Tsj) Coria (Arg12) 6-3 6-4, Kohlschreiber (Dui) - Söderling (Zwe/5) 6-4 4-6 7-6 (9), Llodra (Fra) -Mathieu (Fra/8) 6-4 4-6 6-3. Dubbel, kwartfinales: Sanguinetti/Wassen (Ita- /Ned) - Damm/Hood (Tsj/Arg) 7-5 7-6 (5). Nottingham. Mannen. Tweede ronde: Karlovic (Kro) - Ljubicic (Kro/1 6-1 3-6 7-6 (1), Thomas Johansson (Zwe/2) - Berdych (Tsj) 7-6 (5) 7-6 (8), Carlsen (Den) - Hrbaty (Slw/3) 6-4 6-4, Gasquet (Fra/4) - Mar- ray (GBr) 6-4 6-1, Dent (VSt/5) - Rettenmaier VOETBAL WK -20. Groep A, tweede wedstrijd. Australië - Nederland 0-3 (0-1). 20. Maduro 0- 1. 46. Emanuelson 0-2. 74. Kruys 0-3. Scheidsrechter: Kwon (ZKo). Toeschouwers: 19.500. Gele kaart: Milligan (Aus). Japan - Benin 1-1 (0-1). 37. Maiga 0-1, 65 Mizumoto 1-1 Scheidsrechter: Larsen (Den). Rode kaart: 71. Olou (Benin) Nederland 2 2 0 0 6 5-1 Benin 2 0 2 0 2 2-2 Japan 2 0 11 1 2-3 Australië 2 0 1 1 1 1-4 Groep E Canada - Colombia 0-2, Italië - Syrië 1 Colombia 2 2 0 0 6 4-0 Syrië 2 1 1 0 4 3-2 Canada 2 0 111 1-3 Italië 2 0 0 2 0 1-4 Brazilië 2 110 4 1-0 Zuid Korea 2 10 13 3-3 Zwitserl. 2 10 1 3 2-2 Nigeria 2 0 11 1 1-2 Keulen. Confederatie-beker, groep A: Argentinië - Tunesië 2-1 (1-0). 33. Ri quelme 1-0 (strafschop). 57 Saviola 2- 0. 72. Haykel Guemamdia 2-1 (straf schop). Bijzonderheid: 18 Imed Mhad- hebi (Tun) mist strafschop. Frankfurt: Duitsland - Australië 4-3 (2-2) 18. Kuranyi 1-0, 21. Skoko 1-1. 23 Mertesacker 2-1, 31. Aloisi 2-2, 60 Bal- lack 3-2 (strafschop). 88. Podolski 4-2, 90. Aloisi 4-3. WATERPOLO Aix-en-Provence (Fra). Zeslandentoer- nooi, mannen. Eerste speelronde: Nederland - Turkije 9-3 (1-0 3-1 2-2 3-0). Doelpunten Ne derland: Havenga 2, Van Jaarsveld 2, De Bruijn 2, Spijker, Kuilman en Gerritse. Slovenië - Roemenië 10-5, Frankrijk - Slowakije 10-8. WIELRENNEN Altdorf. Ronde van Zwitserland, ProTour. Vijfde etappe. Bad Zurzach - Altdorf: 1 Albasini (Zwi) 172.4 km in 3.48.01, 2. Rast (Zwi), 3 Haselbacher (Oos), 4 Jo- hansen (Den), 5. Larsson (Zwe), 6 Tala- bardon (Fra). 7 Den Bakker (Ned), 28. Kroon 0.38. 72. Veneberg, 103. Van Heeswijk, 110. Boven, 113. Knaven, 117. Freire (Spa). Algemeen klassement: 1. Ullrich (Dui) 17.02 33. 2 McGee (Aus) 0.02, 3 Ro gers (Aus) 0.18, 4 Frigo (Ita) 1.12, 5. Beat Zberg (Zwi) 1 14. 6 Jeker (Zwi) 1.25, 69. Den Bakker 9.10. 75. Boven 9 50, 80 Veneberg 10.21, 89 Freire 12.28, 124. Van Heeswijk 16.41. 130. i Kroon 17.44. 143. Knaven 25.59. Nuth. Ster Elektrotoer. Eerste etappe. Schijndel - Nuth: 1. De gano (Ita) 123 km in 3.08.14 (39,462 km/u), 2 Kopp (Dui), 3 Pozzato (Ita). 4 Eeckhout (Bel). 5 De Jongh (Ned), 6. Radochla (Dui), 7. Van Oi*. 11. Van Katwijk. 12. Hiemstra. 17Mürvers, 19 Honig. Tweede etappe, individuele tijdrit Nuth: 1. Rich (Dui) 10,7 km in 13.08. 2 Nuy- ens (Bel) 0.09, 3 Thomas Dekker 0 14, 4 Schumacher (Dui). 5. Bak (Den) 0.27. 6 Roesems (Bel). 9. Ten Dam 0.33, 13. Scheuneman 0 38. 14 Van der Wal 0.39, 16. Terpstra 0.41, 21 Kemna 0.45, 22. Flens 0.46, 24 Mutsaars 0.46. Algemeen klassement: 1 Rich, 2 Nuy- ens 0.09, 3 Thomas Dekker 0.14, 4 Schumacher, 5 Bak 0 27, 6. Roesems, 9 Ten Dam 0.33, 13. Scheuneman 0.38, 14. Van der Wal 0 39. 21. Van Katwijk 0.47, 22 Rooyakkers. ZEILEN La Rochelle. WK tornado. Stand na 6 races (1 aftrek): 1 Echavar- ri/Paz (Spa) 26 punten. 2 McMillan- /Howden (GBr) 29, 3. Revil/Espagnon (Fra) 34, 4. Polgar/Spalteholz (Dui) 38, 5. Paschalides/Trigonis (Gri) 42, 6. Bun- dock/Worrall (Aus) 49. 10 Booth/Derck- sen 61,20, 15. Huntelman/Heemskerk 72, 38. Samama/Van Leeuwen 166

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21