REGIO iSC blijft nog even groen Twee gemeenten zijn tegen mini-T eylingen 1 ACTIE! GO? 5: 2 1 0 'Deze protestmars brengt het dorp samen' 99 99 H9 69 xi 3olitieomhakken bomen ismiscommunicatie s Geluidsschermen A4: mooier en goedkoper thouders niet blij met beslissing raad R3 TL98 50% korting 50% korting 5r9S Z9S 2e gratis ECONOMY PACK Graag gedaan. Super deBoer VADERDAG TOPPER! MyCom donderdag l6 juni 2005 geest - Het terrein van jj aldub ASC in Oegstgeest voorlopig onbebouwd. De enteraadsleden vinden het daar meer dan honderd neer te zetten veel te Dat bleek gisteravond tij en vergadering van de lissie ruimte en groen die tnorm veel mensen werd ht. Het college van burge en wethouders moet nu en nieuw plan komen. il nog lastig worden. Een ie eisen van de gemeente- namelijk dat de bouw- moeten stroken met ictuurvisie. Die moet nog vastgesteld, maar zeker iel dat nieuwe bebouwing fde karakter moet hebben °J J bestaande. Mochten er tel ired huizen op het voetbalveld ko men, dan mogen dat er niet meer dan 55 zijn. Ook wil de raad dat een gedeelte ervan so ciale woningbouw wordt. Het lijkt niet waarschijnlijk dat de bouwplannen dan ooit renda bel worden. Met de ruim hon derd woningen ontstaat al een verlies van 1,2 miljoen euro. De beslissing van de raad zorg de voor een golf van opluchting op de publieke tribune. Eerder al hadden maar liefst elf inspre kers een woordje gesproken. Waren ze niet te boos over de 'megalomane plannen' van de gemeente, dan wel over het be bouwen van de Overveerpolder, omdat die op een kruispunt van ecologische zones ligt. Sommi gen begaven zich echter in het hol van de leeuw. Zo zei de voorzitter van de sportraad voor de verhuizing te zijn, van wege de uitbreiding van het aantal sportvelden in Oegst geest. Van de woede van de tri bune trok hij zich niet aan. „Er komen wel steeds meer inwo ners, maar niet steeds meer sportvelden. U kunt het ook vanuit die kant bekijken." De wethouders Eegdeman en Mackay waren niet blij met de beslissing van de raad. Eegde man benadrukte dat een ver huizing van ASC niet alleen goed zou zijn voor de voetbal club. Ook de tennissers OLTC en de hockeyers van LOHC in sportpark De Krogt zouden voordeel hebben. Op hun ter rein spelen nu namelijk de cric keters van ASC. Als die samen met ASC naar de Overveerpol der zouden verhuizen, zouden de wachtlijsten bij die clubs ook opgelost zijn. Net als die van de voetballers van ASC. Mackay wees de raad er in een ellenlang betoog op, dat zij net zo goed verantwoordelijk was voor de plannen. Maar hij was bereid een concessie te doen. Met een theatraal gebaar scheurde hij enige bouwkundi ge schetsen uit de raadsbundel. „Die zijn een eigen leven gaan leiden. Dat kan nu niet meer." Mackay stelde wel voor een overlegplatform in te stellen, waarin ook de omwonenden zouden worden betrokken. Dat gaat gebeuren. En daarmee is in ieder geval een van de eisen van de boze Oegstgeestenaren ingewilligd: de gemeente gaat met hen in gesprek. door Loman Leefmans leiderdorp - De geluidsscher- men langs de nieuwe verdiep te en verbrede rijksweg A4 in Leiderdorp worden mooier en goedkoper. Geen hoge grijze akoestische platen van ce mentvezel, maar afwisselend aarden wallen in combinatie met transparante schermen. Die wijziging van de plannen valt nog goedkoper uit ook. In de begroting was 1,4 miljoen euro opgenomen, het gaat nu om 988.000 euuro. Het verschil wordt onder meer gebruikt om het viaduct over de Ericalaan groter te maken. Dat kost 507.000 euro. Het voorstel dat de gemeente Lei derdorp over de schermen deed, werd na diverse onder zoeken omarmd door rijkswa terstaat dat ook met de uitvoe ring is belast Niet alleen kan het genoemde viaduct worden verbreed, ook wordt de wand met geluidsschermen ver lengd tot het gebied waar nu de pannenkoekenboerderij staat. Dat geeft meer mogelijk heden voor de inrichting van die zone. Als de gemeenteraad volgende maand met de genoemde wij zigingen instemt, worden de schermen pas in 2011 opgele verd. Daarna wil Leiderdorp bomen en gras op het talud van de schermen planten. Overigens kunnen alle voor nemens een vertraging oplo pen door de huidige discussie over de luchtkwaliteit in de omgeving van de A4 die er momenteel voor zorgt dat alle plannen zijn opgeschort. di tsj PHHHHHH „e gvan voorpagina iet H5 ,fsl 'arendsveen - Dit mag eer gebeuren! Grrrr!' Dui- cr kunnen broer en zus ji Bo Vesseur niet zijn un spandoek. Een boos d gezicht brult de woe- grom. Voor de protest- loor Roelofarendsveen ;acisme, discriminatie en van gisteravond hebben doek snel gemaakt. Woe- djn ze over de pesterijen dd islagen jegens de Irakese 0f Alzubaydi. Maar de stichting bij de voordeur gezin was voor hen - voor vele anderen - de aa woordelijke druppel, ti volgens mij aanmaak- door de brievenbus ge- zegt de 9-jarige Bo. toch niet normaal. De !e"j noet echt een paar jaar in. En hopelijk kan de nog beter op de familie 'Cees (11) komt wel £S( ij de familie over de f-jrg imdat hij bevriend is met da n de kinderen. „Het zijn eei rdige mensen", zegt hij. en geen vlieg kwaad. Die lichting is toch gewoon tot moord? Door deze tocht durven de daders niets meer te doen." e leerlingen van basis- de Roelevaer, waar van stoet van bijna duizend 1 orpelingen vertrekt, zijn IP enigen die hun boos- Tten met spandoeken.Al iaat hoort niet thuis op staat in vette rode let- een doek te lezen. „Wij het niet meer, dat ge- ceer op keer", heeft een iriendinnen opgeschre- laarom dit protest. Ge- 1 doe de rest!" De kreten ondersteund door het r op tientallen fluitjes en 'ei jes. Volgens de meeste mers is een lawaaitocht Pw pval beter dan een stille ani |eJ; kwartiertje wandelen 1 woonwijken in de PtKKtH ver CfcTREITER RE». C'" buurt van de school arriveert de stoet voor de deur van de ge troffen familie. Het echtpaar Al zubaydi komt even naar buiten voor de mensenmassa, met een dankbare blik in de ogen. Aan gekomen bij het gemeentehuis van Alkemade spreekt de bur gemeester Meerburg de deelne mers vol lof toe. „Dit was in de eerste plaats een protestmars, omdat iedereen protesteert te gen wat er gebeurd is", zegt hij. „Maar het was ook een soüdari- teitsmars, omdat iedereen heeft laten zien mee te leven met de familie." Erika Krijger is onder de indruk van de opkomst. Zelf loopt ze mee om haar medeleven met de familie te tonen. „Maar of dit nu helpt?", vraagt ze zich af. „Ik hoop het maar. Het brengt het dorp in ieder geval meer sa men. Dat zie je aan de stroom mensen die op de been is." De vraag in hoeverre zo'n pro testmars nu echt helpt speelt ook bij een jongerendebat over racisme en discriminatie dat vlak na de protestmars gehou den wordt in jongerencentrum Splotsz. Dit debat stond al lan ger gepland, in het kader van het gemeentelijke project tegen discriminatie 'Contact!' Hoewel slechts een handvol jongeren na de protesttocht naar Splotsz is gekomen, houden ze een le vendig gesprek over de proble men rond discriminatie en wat je er tegen zou kunnen doen. Discussiemiddagen houden op school is een mogelijkheid den ken de aanwezige jongeren. Verder zouden allochtonen en autochtonen elkaar beter moe ten leren kennen. En ieder ge val van discriminatie moeten altijd gemeld worden bij de po litie. „Maar ik zou niet in mijn eentje naar zo'n groep jongens gaan om te zeggen dat ze moeten ophouden", vertelt Nina Bak ker. „Daar luisteren ze toch niet Meer dan duizend mensen, jong en oud, liepen mee in de lawaaitocht te gen racisme, dis criminatie en ge weld. „Ik hoop maar dat dit werkt." Foto: Taco van der Eb naar." Lotte van der Zwet was eerst verbaasd over de pesterijen en terreuracties tegen de Irakese familie. „Ik had niet verwacht dat zoiets hier in dit dorp zou gebeuren", zegt ze. „Misschien zijn sommige mensen hier toch minder gewend aan allochto nen dan in de stad. Maar ieder een hier kent elkaar, dus kun je elkaar ook makkelijker op de vingers tikken als iemand iets fouts doet." fman Leefmans De 31 bomen in kabethhof hadden afgelo- tandag niet gëkapt moe iden. Volgens een Voerster van het politie- Hollands-Midden was Mie van 'miscommunica- ~-*de aannemer. Daar- iigen de bomen om, ter- ïlaatselijke commissie roepszaken nog geen had geveld. De politie rt zich hiervoor. Jpisabethhof, een weg aan rijksweg A4, komen leuwe bouwwerken; een pn de Levensstroomge en een uitbreiding van Jtaande politiebureau. Jor moesten 31 bomen gemeente Leider een kapvergunning af, :egen tekende de Bo ld Rijnland bezwaar in vrijdag werd dat be- >r de onafhankelijke kommissie behandeld kou binnen een paar we- 1 uitspraak doen. Die kunnen ze zich bespa- ht afgelopen maandag- gingen de bomen neer. >^$1 had de aannemer, die ™Jacht werkt van de politie PjjfBvensstroomgemeente, recht toe. Een be- icedure tegen een kap- hing heeft geen schor- Verldng op die vergun ning. Toch realiseert de politie zich dat het eleganter was ge weest als het oordeel van de commissie zou zijn afgewacht. Diverse plaatselijke milieuorga nisaties zijn woest over het voorval. Niet alleen vanwege het omhalen, maar ook omdat dat midden in het broedseizoen gebeurt. Volgens de woordvoer ster van de politie was vorige week onderzocht of er in of naast de bomen vogels broed den. Dat was niet het geval. (advertentie) vervolg van voorpagina warmond/sassenheim - War mond en Sassenheim maken zich grote zorgen over de uit komst van de stemming van daag in de Tweede Kamer over het wetsvoorstel voor de sa menvoeging van de twee ge meenten met Voorhout. De po litici zijn bang dat het parle ment Voorhout schrapt als fu siepartner. Burgemeester Wïtte- man van Warmond: „Maar als ze kiezen voor een fusie tussen Warmond en Sassenheim, zeg maar mini-Teylingen, dan heb ben ze twee gemeenten tegen zich." Voor Warmond en Sassenheim is een fusie zonder Voorhout geen optie, omdat dat geen ein de maakt aan hun problemen. Witteman: „Problemen met fi nanciën en woningbouw los je zonder Voorhout niet op. Qua inwoneraantal is het wel aardig, want je komt dan op een ge meente van zo'n 20.000 inwo ners. Maar er is dan nog steeds geen ruimte om te bouwen en financieel staat die gemeente er ook niet echt roosldeurig voor. Bovendien, wil je in de regio echt meepraten, dan moet je toch wat groter zijn. Ik voorspel dat we over een jaar of drie weer rond de tafel zitten voor een fusie als nu alleen Sassen heim en Warmond worden sa mengevoegd." Ook de Sassenheimse politiek heeft weinig begrip voor de ge meente Voorhout die bij de fu sieplannen buiten schot wil blijven. Het zou burgemeester Waal niet verbazen als de be slissing van Voorhout om bui ten de fusie te blijven het dorp uiteindelijk duur zal komen te staan. „Als de fusie niet door gaat kunnen ze op problemen stuiten waarbij een faillisse ment niet uitgesloten moet wordenvoorspelt hij somber. Onafhankelijk raadslid Van Steensel merkte - tijdens de in derhaast belegde extra raads vergadering - schamper over de dwarsliggende buurgemeente op: „Voorhout denkt dat ze vandaag een overwinning heeft behaald, maar er komt ook een morgen en dan zakken ze on herroepelijk door het ijs." Het Sassenheimse raadslid nam gisteravond ook de gelegenheid te baat felle kritiek te uiten aan het adres van de Tweede Ka mer. Ze kenschetste de behan deling van het wetsontwerp voor de fusie in niet mis te ver stane bewoordingen als een 'achtste rangs toneelstuk waar in de volksvertegenwoordigers in de hofstad groot waren in het klein'. Ook in Warmond is de kater na het debat dinsdag in de Tweede Kamer groot. De politiek vreest dat de Warmonders niet zullen begrijpen dat de herindeling discussie eindigt in een mini- Teylingen waarover ze zich nooit hebben kunnen uitspre ken. De inwoners hadden de fusie van Warmond met Sas senheim en Voorhout zo lang zamerhand geaccepteerd, on danks alle bedenkingen. „En ook voor onze ambtenaren die met de herindeling bezig zijn geweest, is dit niet goed", zei Van Kempen (CDA). Volgens Van der Steur (WD), die altijd een fel tegenstander van de herindelingplannen is gebleven, kan Warmond na alle inspanningen niet ineens een andere koers gaan varen. „Met zo'n kleine fusie moet je over een paar jaar weer fuseren", zei hij. „Het is ofwel fuseren met z'n drieën, ofwel zelfstandig blijven. In dat laatste geval wil ik het geld terug dat de herin deling tot nu toe heeft gekost." Goudsmit (Progressief War mond) wilde van de gelegen heid gebruik maken om weer te gaan praten over 'niet-vrijblij vende samenwerking'. „Boven dien is het 'grote' Teyiingen wat ons betreft niet de enige haal bare combinatie. Ook een fusie met Oegstgeest willen we open houden." Maar daarvoor was geen bijval. „Je moet nu geen chaos creëren", zei Kwestro (Warmond Anders). (advertentie) Super de Boer Beenham alle varianten per kilo Super de Boer Verse worst of saucijzen per kiloverpakking Lipton Ice Tea peach of lemon 2 pakken a 1.5 liter IjW» ll Edet Friendly Toiletpapier pak2H rollen w- OP=OP Broccoli Holland, klasse 1 per 500 gram Kijk voor meer aanbiedingen op www.superdeboer.nl Aanbiedingen geldig t/m 19 juni 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. In de Super de Boer winkels wordt de Rocks' spaarkaart uitgegeven en kunt u Rocks' sparen. /iSIRfek Alleen de prijs is scherper dan het beeld! MyCom 17 inch TFT scherm de betere computerwinkel adviesprijs -249- Ruimtebesparende. superplatte 17 Inch TFT monitor van het MyCom kwaliteitshuismerk. Uitstekende beeldkwaliteit plus ingebouwde speakers! Probleemloos kijkplezier dankzij 3 jaar garantie!

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15