Powell schrijft alsnog historie SPORT Robin van Persie leek net een beetje rust te vinden Angenent kan het niet rustig aan doen Sprinter verbetert in Athene wereldrecord 100 meter Onwetendheid Viedma vv Katwijk - Met het aantrekken Viedma heeft w Kat- selectie voor komend rond. Viedma (31) le in de afgelopen vier sei- jn 63 wedstrijden voor Daarvoor was hij vijf sei- •n actief bij Compostela in e (96 wedstrijden) en hij twee jaar onder con- jij NEC. Ariedma is een lenige centrale verdediger, ede is aangetrokken om- atwijk meer routine in het wilde. den Burgh gr WK triatlon IN - Casper van den Burgh Belecteerd voor het wereld- Koenschap triatlon. De jïnaar komt op 7 augustus «[Deense Frederica uit op nge afstand: 4 kilometer imen, 120 kilometer fiet- n 30 kilometer hardlopen. Van den Burgh komt de I1 [kiezing na een periode vol ureleed als een aangena- 1 «rrassing. Hij is pas sinds erug in competitie. Zater- ron de Leidse triatleet in een zijn derde wedstrijd nk Rijkaard engt contract - Frank Rijkaard zal zijn iet bij FC Barcelona ver- De Nederlandse trainer, Catalanen afgelopen sei- lan de Spaanse titel hielp, jtekenen tot medio 2009. in van Kessel ch wielrenners den - Egon van Kessel de vorig jaar overleden Knetemann op als icoach van de Nederland- ilerprofs. Van Kessel be- gisteren een principe enkomst met de Konink- lederlandse Wielren Unie U) over een dienstver- voor twee jaar. encia biedt Kromkamp iar - Valencia wil 7,3 mil- uro betalen voor AZ-spe- Kromkamp. FC Porto, rder vijf miljoen heeft ge- zal naar verwachting od deze week verhogen ïiljoen. es Krajicek «balken - Michaëlla Krajicek ig Schalken hebben de e ronde van het tennis- loi in Rosmalen bereikt, ek won in haar eerste par- L 16-1 6-3 van de Slowaakse |j|ila Cervanova, Schalken jed zich met 7-6 6-1 van lH tser Bjöm Phau. TSLAGEN woensdag 15 juni 2005 wedstrijd. 5000 m: 1. Liefers (Ned) 13.22,26, Ken) 13,22,70, 3. Khamais (Qat) 4. Abdullah (Qat) 13.27,61 PRIJSVRAGEN ucky Day 3728, d.d. 14.06.2005 17.23.24.25.34 35.42.43.49.62 .70.76.77 «behoud van typefouten) TENNIS ei Li nluchoi VOETBAL WIELRENNEN door Hans Leber Rotterdam - Op de dag dat een illustere voorganger op de linkervleugel, George Best, in zijn 59ste levensjaar weer eens in een politiecel verblijft, dit keer op ver denking van seksueel misbruik van een minderjarige, staat ook voetballer Robin van Persie internationaal in het middel punt van de belangstelling. Niet vanwe ge een mooi doelpunt, maar vanwege een tegen hem gerichte aangifte wegens verkrachting. Ook Van Persie zit in de cel. Als altijd zal justitie na onderzoek be oordelen of de zaak tegen de voetballer hout snijdt en voor de rechter wordt ge bracht. Maar de 21-jarige speler krijgt toch het stigma van de voetballer die op enig moment de seksuele driften niet onder controle had. En dat is geen sine cure. Een eerdere grote zaak in Nederland op dit gebied was die van Patrick Kluivert, die in 1997 samen met drie vrienden na een avondje stappen een meisje (Mariël- le Boon) meenam in de taxi. Volgens de latere aangifte van het meisje zou ze door Kluivert en diens vrienden zijn misbruikt. Van een rechtszaak kwam het niet, omdat justitie er onvoldoende ver trouwen in had de zaak tegen de speler en diens vrienden bij de rechter te kun nen hardmaken. Engeland, het land waar Van Persie bij Arsenal voetbalt, staat bekend als een ware bakermat voor uitspattingen van spelers. De laatste jaren waren de inci denten niet van de lucht. Spelers van Leicester, Newcastle en Leeds haalden de krantenkolommen omdat aangifte was gedaan van verkrachting. Om over drank- en drugsaffaires maar te zwijgen. Maar carrières worden daar in Engeland amper door geschaad. Meestal volgt on danks alles een verbeterd contract bij een andere club. Voetballers zelf schet sen steevast het beeld van dames die er juist op uit waren. De Britse schrijver Tom Bower ging vorig jaar kort door de bocht in de Engelse krant Daily Tele graph: „Duizenden vrouwen proberen wanhopig met sterspelers te slapen. Succesvolle seks met een voetballer is hetzelfde als voor kerels seks met Kylie Minogue zou zijn." Of Van Persie zich naast het spelen van goed voetbal ook de minder fraaie 'En gelse' gewoonten heeft aangemeten, staat allerminst vast. Wel reed hij in Londen al eens een auto op hoge snel heid total loss en verliet hij de plaats des onheils omdat hij, zoals ie later verklaar de, nogal geschrokken was. En kreeg hij een domme rode kaart die zijn trainer Wenger woedend maakte, maar welke voetballer overkomt dat niet? Verder bleef het rustig. Maar na incidentjes in Nederland, varië rend van het als junior opeisen van een vrije trap terwijl 'grootmeester' Pierre van Hooijdonk naast hem stond, tot en met twijfels aan zijn karakter door coa ches als Bert van Marwijk en Marco van Basten, blijft Van Persie ook in Engelse dienst aandacht vragen. Terwijl hij na zijn zelfverzekerde en probleemloze op treden in de Oranje-selectie de afgelo pen weken juist in een beter daglicht was komen te staan. Van Basten toonde zich ingenomen met Van Persies perfor mance. Robin van Persie wordt door intimi om schreven als een zachte, lieve jongen. Mocht hij zich daadwerkelijk aan ie mand hebben vergrepen, dan zou dat tot teleurstelling van die begeleiders een heel nieuw hoofdstuk in zijn zwartboek betekenen. De Arsenal-speler bracht zaterdagavond in ieder geval tijd door in Hyper Hyper, een danceclub aan de Mauritsweg in het Rotterdamse centrum. De talentvolle profvoetballer was aan het stappen met vrienden. Volgens personeel van de uit gaansgelegenheid is daar 'niets vreemds gebeurd'. „Niemand van ons heeft iets gezien dat niet zou kunnen of daar iets over gehoord", aldus een exploitant van de club. athene/gpd/anp/afp - Op de plaats waar hij vorig jaar naast eeuwige roem greep, schreef As- afa Powell gisteravond alsnog geschiedenis. In het Olympisch Stadion van Athene liep de Ja- maicaanse sprinter een nieuw wereldrecord op de 100 meter: 9,77 seconden. De 22-jarige Powell was daar mee één honderdste seconde sneller dan de Amerikaan Tim Montgomery drie jaar geleden in Parijs. Montgomery was des tijds op zijn beurt één honderd ste sneller dan zijn landgenoot Maurice Greene drie jaar daar voor was geweest, ook in Athe ne. „Ik ben erg blij dat ik het record heb gebroken op de plaats waar Maurice Greene dat eerder deed", aldus Powell. „Ik wist dat ik het kon. Dit bewijst maar weer eens dat niemand weet hoe snel een man kan rennen." De onttroonde recordhouder Tim Montgomery reageerde verrast. „Ik feliciteer hem met zijn record, maar het verbaast me dat hij het al zo vroeg in het seizoen heeft gelopen. Dit is een enorme schok. Normaal worden dergelijke tijden pas ge lopen aan het eind van het jaar. Bovendien lijkt het erop dat hij 'alleen' heeft gelopen, zonder tegenstanders van kaliber om hem op te jagen. Echt hard gaan is altijd gemakkelijker met echte rivalen", reageerde Mont gomery. „Men is altijd gewend geweest de namen van Montgomery en Greene te zien op dit niveau, daar komt nu Asafa bij. Dat is goed voor de sport. Het hoort ook zo. Records zijn er om ver beterd te worden. Ik wil er on middellijk aan toevoegen dat ik er alles aan zal doen het terug te krijgen. Powell zal nu ook merken dat hij een nieuwe ver antwoordelijkheid heeft gekre gen. Hij is niet langer een sprin ter te midden van vele anderen, hij is dé sprinter. Hij mag niet Asafa Powell (midden) laat Francis Obikwelouy (links) en Aziz Zakari volkomen kansloos op de 100 meter sprint van Athene. Foto: ANP/Louisa Gouliamaki meer verliezen. Powell begon het atletiekjaar veelbelovend met twee toptij den (9,84 en 9,85). De afgelo pen dagen liet hij doorscheme ren in wereldrecordvorm te ver keren. In Athene maakte hij de verwachtingen gisteravond waar. In de halve finale kwam Powell al tot 9,98, terwijl hij de laatste meters liet lopen. Zijn perfecte race bewaarde hij voor de finale. Met een toegestane rugwind van 1,6 meter per se conde versloeg Powell de Gha- nees Aziz Zakari (9,99) en de Ja- maicaan Michael Frater (10,03). Vorig jaar verliet Asafa Powell het Olympisch Stadion van Athene nog als de grote verlie zer. In de olympische finale moest hij de titel en de eeuwige roem laten aan de Amerikaan Justin Gatlin (9,85). Powell kwam niet verder dan de vijfde plaats in 9,94. „Ik ben jong en ik moet nog veel leren", zei hij destijds. „Maar ik kom terug." Nog voor hij zijn record liep, nam de Jamaicaan gisteren de eerste plaats over op de wereld ranglijst van de internationale atletiekfederatie (IAAF). Hij ver zamelde in de afgelopen perio de meer punten dan langeaf- standsloper Kenenisa Bekele, de vorige aanvoerder van de lijst. Als bewijs voor zijn nieuwe status als beste atleet van de wereld kroonde Powell zich la ter op de dag ook tot snelste at leet van de wereld. Sinds de Amerikaan Jim Hines in 1968 als eerste onder de 10 seconden dook (9,95), is het wereldrecord op het konings nummer van de atletiek negen keer verbeterd. Calvin Smith, Carl Lewis (2x), Leroy Burrell (2x), Donovan Bailey, Maurice Greene en Tim Montgomery gingen Asafa Powell voor. eerste ronde: Schalken (Ned) - Phau (5) 6-1, Garcia-Lopez (Spa) - Klein 6-2. Petzschner (Dui) - Benneteau 6-3. Sanguinetti (lta/9) - Kucera (1) 6-4, Ancic (Kro/3) - Logtens 6-2, Philippoussis (Aus) - Chris tus (Bel/7) 6-3 7-6 (8). B|orkman (Roe/6) 6-2 7-6(1). li eerste ronde: Krajicek (Ned) - Cerva- 16-1 6-3, Chladkova (Tsj) - Demen- ,«/l) 5-5 opgave Dementjeva. Medina CS (Spa) - Benesova (Tsj) 6-4 7-6 (5), Vives (Spa) - Safarova (Tsj) 6-7 (5) nfLi. ee te ronde: Garcia- (Spa) - De BakkerA/an der ..pfal 6-2 7-5 Sanguinetti/Wassen (Ita- Scheppingen/Sluiter (Ned) 6-4 6-3. mannen, eerste ronde: .Beek ifils (Fra) 6-2 2-6 6-3, Karlovic irejev (Rus) 6-4 6-4, Olivier Rochus Kim (VSt) 6-7 7-6 7-6, Mirnji Sargsian (Arm) 6-2 6-0, Gasquet 'b (Tsj) 7-6 6-2, Johansson (Zwe/2) - '(Rus) 7-6 6-3, Srichaphan (Tha/6) hg) 6-3 6-2. vrouwen, eerste ronde: Clijsters mkovic (SMo) 6-1 7-6 (5). Raymond agoe (Jap) 6-1 6-2, Razzano (Fra) - V3 4-6 6-4, Doechevina (Rus) - Sre- W 1-6 6-2 6-2, Frazier (VSt) - (Jap) 4-6 7-5 6-4, Vento-Kabchi ltuchova (Slw) 6-2 4-6 6-4, Bartoli ra (Rus/6) 7-6 (2) 6-2. Elfstedenwinnaar gaat los in skeelerwedstrijd Leimuiden kraine 3-2, Panama - Turkije O-l ihina 2-6 (5-3), 2. Oekraïne 2-3 (5- 'je 2-3 (2-2), 4. Panama 2-0(1-4) Honduras 5-0, Chili - Spanje 0-7 Spanje 2-6 (10-10, 2. Marokko 2-3 2-3 (7-70, 4. Honduras 2-0 (0- inië 0-2, Verenigde Staten - j-0. Stand: 1. Duitsland 2-4 (2-0), Ie Staten 2-4 (1-0), 3. Argentinië 2- Egypte 2-0 (0-4). h. Ronde van Zwitserland, ProTour. Vaduz - Bad Zurzach: 1 McE- 208 km in 4.42.40 (44,193 km/u), 1,3 Clerc (Fra), 4. Boonen (Bel), 5 a), 6. Cooke (Aus). klassement: 1 Ullrich (Dui) 2. McGee (Aus) 0.02, 3. Rogers .4, Fngo (Ita) 1.12, 5. Beat Zberg 6. Jeker (Zwi) 1.25, 75. Den Bak- 77. Boven 9.50, 83. Veneberg Freire 12.28. door Peter van der Hulst leimuiden - Henk Angenent vertelt het met een glimlach. „Ik ga lekker rustig meerijden, maar je kent me hè, vorig jaar werd het toch ook weer beu ken." Hang een finishdoek op en geef een evenement een competitief karakter en het be gint bij de schaatser te kriebe len. Of het nou een Elfsteden tocht is of, zoals gisteravond, een skeelerwedstrijd in Leimui den. Het evenement had met deel nemers uit de skeelertop een serieus karakter, maar er is meer voor nodig om het pu bliek in groten getale naar in dustrieterrein Drechthoek te trekken. Schaatser Bob de Jong werd gevraagd om zijn collega's voor de wedstrijd in zijn ge boortedorp warm te maken. „Ik overleg met Dick Bloksma en Jos van der Voort wat voor de schaatsers mogelijk is en wat niet. Hoe zij het willen heb ben." Zo drong De Jong er met succes op aan om de wedstrijd vroeger op de kalender te plaat sen. Vorig jaar voelden niet veel schaatsers ervoor om hun zo- mertraining op het ijs te onder breken voor de skeelerrace. Ondanks dat de ijstrainingen dit jaar nog moeten beginnen, viel de deelname van de promi nenten wat tegen. De Jong had alle schaatsteams benaderd maar met Gianni Romme, Ralf van der Rijst en Dennis Kalker was het aantal langebaanrijders minimaal. Angenent zorgde met zijn teamgenoten Joost Juf fermans en Martijn van Es voor de inbreng uit het marathonpe loton. Een verwijt is het allerminst want in het olympische jaar zijn de rijders nog voorzichtiger dan anders. „Voor de trainingsop- bouw maakt het niets uit. Ze moeten alleen niet vallen, want dan hebben we wel een pro bleem", zei toeschouwer Ingrid Paul, de coach van Van der Rijst en De Jong. Toch was het Angenent zijn eer te na om zo maar wat in de rondte te rijden om het publiek te vermaken. Waar de andere schaatsers al snel terrein prijs gaven, liet de Woubruggenaar de kopgroep pas in de slotfase gaan. Op het tandvlees kwam hij in de laatste ronde nog te rug, maar hij was kansloos in de sprint. Angenent eindigde als zevende. Voor iemand die alleen tijdens trainingen op de skeelers staat een ongewone uitslag, maar Angenent straalt nu al van het zelfvertrouwen. Vorig jaar kon hij, na een zes weken durende onderbreking aan het einde van het seizoen, maar moeizaam op gang komen. Dit voorjaar nam hij geen rust en ging hij met het oog op het olympisch jaar, waarin hij de tien kilometer van Turijn als doel heeft, vol door. Het verschil is zichtbaar. Ange nent: .Afgelopen jaar werd ik tiende, maar werd ik wel op een ronde gezet." Ook De Jong maakte de rit dit keer vol. „Ik werd de vorige keer op een ron de gereden en door een fout van de speaker uit de koers ge nomen. Dat was helemaal niet de bedoeling." Bij de vrouwen ging de zege wel naar een schaatsster, maar Gre- tha Smit is dan ook een alles- kunner. Of ze nou een vijf kilo meter moet rijden, een mara thon of een skeelerwedstrijd, het maakt haar niet uit. Heieen van Goozen kon lange tijd vol gen, maar moest haar toch la ten gaan. „Zij rijdt zo makkelijk. Ik trok het op een gegeven mo ment niet meer", aldus Van Goozen, die als tweede over de meet kwam. Ze was daarmee niet de enige regiogenote die op het podium plaats mocht nemen. Bij de C- rijders werd Leidenaar Bart Lie- brand derde. De anesthesist kende nauwelijks een ideale voorbereiding. „Ik kwam om zes uur thuis, moest de kinde ren nog ophalen en snel een bord spaghetti naar binnen werken." Toch was het vol doende om een van zijn beste resultaten te boeken. Het par cours droeg daar zeker aan bij. Liebrand: „Het traject is schit terend en snel". De prominen ten waren het daar mee eens. DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461. Faxen mag ook: 071-5356415. E- mail: sport.ld@hdc.nl Max Caldas is de nieuwe trainer/coach van het mannenteam van hockeyclub LOHC. Caldas, Argentijn van geboorte, was het afgelopen seizoen assistent-trainer bij de Haagse hockeyclub KZ; eerst onder Roelant Oltmans (nu trainer van het Nederlands hoc key elftal) en daarna onder Son- ja Thomann. Voordat hij assis tent-trainer werd speelde Cal das (1973) in de hoofdklasse bij KZ. De junioren van TOP hebben de districtsbeker bemachtigd door een 12-10 overwinning op Tempo. Het is voor het eerst dat een regionale korfbalploeg deze trofee won. In de laatste twintig minuten kwam TOP te gen de Alphenaren voor het eerst twee punten los en gaf die voorsprong niet meer uit han den. Peter van der Spek, scout voor Sparta in deze regio, stapt over naar Ajax. André Beerling is uitgeroepen tot 'speler van het jaar' bij RCL. Claudia van den Heiligenberg viel die eer te beurt bij de Lei- derdorpse vrouwen. Miranda Boonstra heeft zon dag de 3000 meter steeple-cha- se gewonnen tijdens een inter nationale wedstrijd in het Pool se Warschau. De voormalig Leidse atlete bleef met een tijd van 9.53,02 een fractie boven haar Nederlands record (9.52,17) en de A-limiet voor het WK in Helsinki (9.50,00). Quick Boys 2 heeft de bekerfi nale tegen Capelle 2 met 4-0 ge wonnen. Voor de Katwijkse re serves is het seizoen en dus de kans op nog een prijs niet voor bij. Zaterdag treden ze aan te gen Argon 2 om het landskam pioenschap bij de reserves. De zwemsters van De Colum- biaan uit Voorhout hebben tij dens het Nederlands junioren kampioenschap op de 4 x 100 meter vrije slag het nationale record verbeterd. Nadine Stra ten, Eline Boers Tessa Vreeburg en Miranda Nijenhuis tikten aan in een tijd van 4.11.63. Het oude juniorenrecord (4.12.17) stond sinds april ook al op naam van het team. De vier meisjes schreven ook de 4 x 200 meter vrije slag op hun naam. Nadine Straten deed op het NJK zwemmen ook op de indi viduele nummers van zich spreken. Zij won de 400 meter vrije slag, de 100 meter vrije slag en de 100 en de 200 meter rugslag. Clubgenote Miranda Nijenhuis was de snelste op de 100 meter schoolslag. LZ- zwemmer Dingeman van der Pluijm pakte de titel op de 200 meter rugslag. Het waterpolojeugdteam van De Zijl/LGB-Vivax is afgelopen zaterdag Nederlands kampioen geworden. In het Emmense zwembad Aquarena won de ploeg de playoffs onder de bes te vier van Nederland. ZPB, MNC en ZV Vlaardingen wer den verslagen. Rob en Lysanne van Haastregt van de Leidse gymnastiek- en volleybalvereniging Groen-Wit zijn Nederlands kampioen acrogymnastiek geworden bij de gemengde paren. In Land graaf (Limburg) deden zij de balans- en de tempo-oefening beter dan alle andere deelne mers. De Nederlandse kampioen schappen basketbal voor kadet- ten zijn zaterdag in Leiderdorp. BV Leiderdorp neemt in sport hal De Bloemerd de organisatie op zich van de poulewedstrij den. Bij de meisjes is Grasshop pers uit Katwijk een van de kanshebbers. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur en de laatste duels zijn om 21.00 uur afgelopen. NL..ML houdt zondag een trimloop over de afstanden 3, 7, 10, 14, 17 en 21 kilometer. De inschrijvingskosten bedragen 1,50 euro zonder, en 2,50 euro met herinnering. Inschrijven bij de kantine van tuinvereneging Cronesteyn aan de Vrouwen- weg in Leiden. De start is om 10.30 uur. Inlichtingen: 071- 5412092. De B-jeugd van korfbalvereni ging Tempo uit Alphen aan den Rijn is Nederlands kampioen geworden op het veld. Als belo ning daarvoor speelt Tempo volgend jaar in de hoofdklasse. De Leidse studentenzwem- en waterpolovereniging Aquama- nia is als tweede geëindigd in de landelijke studentenzwem- competitie. In de laatste wed strijdronde eindigde de ploeg als derde. De titel ging voor de achtste achtereenvolgende keer naar De Golfbreker uit Gronin gen. De Leidse studenten claimden afgelopen weekeinde vijf eerste, vier tweede en twee derde plaatsen. /a, het is een feit dat 99 van de honderd Nederlanders niets van American football weten. He-le-maal niets. Ja, we herken nen wel de gehelmde monsters en weten dat het landje verove ren met spierballen is, maar van spelregels weten we niets, wat een running back is, blijft ver verborgen voor ons en vraag ons alsjeblieft ook niet waar de 49- ers of de Bronco's vandaan ko men. Dat heeft te maken met het feit dat wij American football nooit hebben leren kennen, leren waarderen, leren zien en er dus ook niets van moeten hebben. Het behoort toe aan rechtse Amerikanen die gedurende vier maanden per jaar in grote stadions bijeen hok ken, die naar een monstru eus gedrocht dat 'Super Bowl' heet kij ken alsof het een achtste of negende we reldwonder is en wij vinden dat het ook daar moet blijven. De meesten van ons weten nauwelijks dat er ook een American foot- ballploeg in Amsterdam huist en dat men in de (wereldbe roemde) Arena speelt en dat er iets van een Europese competitie is en- Afgelopen zaterdagavond mocht ik aan het slot van de Studio Sportuitzending melding ma ken van het feit dat de Amster dam Admirals de World Bowl hadden gewonnen. Tegenstan der, de Berlin Thunder, werd er nipt ondergehouden en de 'on zen wonnen toch maar fraai de beker met de grote oren. Voor het eerst in de geschiedenis van het georganiseerde football in Europa. Ook dat nog. Ik heb daar, later op de avond, eens rustig over na zitten den ken. Waarom doen wij niets met American football? Waarom zetten wij ons er zelfs tegen af? Waarom verketteren we het zelfs en doen we of het niet bestaat? Waarom worden wedstrijdbeelden van de Admir als ergens weggeduwd op een zijkanaaltje op de televisie? Waarom overstijgen geschreven artikelen nooit de sfeer van ver wondering en verbazing en wordt nooit de kern van de sport bereikt, maar wordt er steevast over randverschijnselen en de onhaalbaarheid van suc ces binnen deze sport geschreven en gesproken? Waarom viert de Nederlandse sport deze Euro Bowl overwin ning van de Admirals niet of nauwelijks? Sportploeg van het jaar? Uhhhhl Oké, Ik hoor u zeggen: Wat de boer niet kent, dat eet hij niet', en waarschijnlijk is dat de enige en grote waarheid. Onbekend maakt onbemind, kan ook nog, maar daaren tegen stel ik dan: waarom kan je interes se in het vreemde niet ombuigen naar een goe de, vakkundi ge manier van ben wij hier. de gezamenlij- ke Nederland se sportpers dus, nooit echt ons best ge daan deze sport te door vorsen? Wij hebben American football afgeschilderd als een Fremdkörper binnen ons sportstelsel en blijven dat met grote halsstarrigheid doen. Die maffe Amerikanen, met dat showgedoe, ga toch weg. Dat vloekt met onze marwr van over sport denken. |P Ik was, een goed jaar geleden, voor het laatst in de Arena en zag een spannende wedstrijd, maakte fanatieke, hardwerken de mensen mee en zag halfvolle tribunes. Of waren ze halfleeg? Ik had een leuke middag, dat zeker. Gek, maar ons land heeft dus de Europese kampioen van deze sport die wij niet motten en dat laten we dan ook in alles blij ken. Kortzichtigheid kan blijkbaar lang bestaan. Totdat de Admirals overge plaatst worden naar een buiten land. En wij zullen dan roepen dat het daar ook niets wordt. Want wij weten vaak alles beter. Mart Smeets J5. Vödof«yi>7 )dafonJ»| Henk Angenent gaf zich in Leimuiden pas in de eindsprint gewonnen. Foto: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19