Groenclubs zijn boos op Leiderdorpse politie REGIO R3 Rijnland steekt half miljard in dijken en waterberging 'Zes juristen voor vier markiezen' 'Kloofdenken' hindert fusie Werkstraf voor hennepkweek in Leiderdorpse tapijtopslagplaats bouwing Zijlstroom Ji beginnen 8 ha lot Rijnland 100I (ede 'bewoner' gboulevard lerdorpse igerand -Een 21-jarige vuit Leiderdorp is vorige woensdag het slachtoffer rden van een aanranding Houtkamp in Leiderdorp, naakte de politie gisteren id. De vrouw was om es 11.00 uur aan het jog- oen een man haar van ■ren beetpakte. De politie it of getuigen zich willen en. iuwe lokalen iser 't Hooft j idorp - De Leiderdorpse %lance van het Visser 't Lyceum aan het einde e Muzenlaan krijgt drie lokalen. De gemeente hiervoor 240.000 euro be- jaar gesteld. De lokalen, dusief meubilair worden everd, moeten minimaal ltr£ aar dienstdoen, trui 1 és Wassenaar drie uur dicht rïjJtNAAR - De horeca in Was- s r hoeft op vrijdag en za- ^de deuren ook komend as om drie uur te sluiten, rïj roef die nu precies een d(j ;n loopt, is door betrokke- ej Is positief ervaren. De ist door het jeugdige uit- rlc publiek is afgenomen en pers van De Gang, Duin- Berkheistraat en het gen zijn voor verlenging. De jnaarse horeca en de elijke overheid sluiten f nkort een convenant over Titingstijden. In dat conve- itaat ook dat cafés moeten en met 'happy hours' drankjes voor de prijs van n verder zijn horecaon- ,jjjl mers verantwoordelijk iet opruimen van vuil in ^raal van 25 meter rondom aak. 'ide dorp - Het langverwachte mq|:hot klinkt Ricardo Lanza als muziek in de oren. 'P e an de Leidse ondernemer L t' ïen met de verbouwing [eelfabriek De Zijlstroom staurant. De aanstaande :ant en wethouder Victor nboer tekenen op het ge- ehuis een zogeheten rea- jvereenkomst die ertoe leiden dat de eetgelegen- Över een jaar opengaat, de uit 1916 stammende ïbriek aan de Zijldijk 'en de gemeente en pro- hvikkelaar Proper-Stolk jaar een prijsvraag uit. et beste plan had, mocht ltde diseren. Lanza kwam met t Al ee voor een brasserie an- jstaurant waar vooral pro- uit de streek worden ge- n rd, in combinatie met o iksschool. Naast De Zijl- komt een hoogstam- ;aard met peren, appels w timen en een moestuin ing ldzame groenten, mei 3 uii »tal de elt! 1 Kap van 31 bomen zonder advies van bezwarencommissie leiderdorp - Ze zaten vrijdag nog samen in het gemeentehuis om de tafel. Vertegenwoordi gers van de verschillenden plaatselijke groenorganisaties en de Leiderdorpse politie ver schenen voor de commissie voor de beroepschriften met als inzet een kapvergunning voor 31 bomen in de Elisabethhof. De politie wachtte het oordeel van genoemde commissie niet af en liet de bomen afgelopen weekeinde omhakken. Daar over zijn de milieuclubs woest. Voor de Elisabethhof staan twee bouwplannen op stapel. Een uitbreiding van het nabij gelegen politiebureau en een nieuw pand voor de Levens stroomgemeente. Om het ge bied bouwrijp te maken, zijn al enkele tientallen bomen omge hakt. Tegen de kap van de laat ste 31 tekende de Bomenbond Rijnland bezwaar aan. Vrijdag werd dat bezwaar behandeld, drie dagen later zijn de bomen geveld. Daarover had vertegen woordiger Wesselink van de politie vlak voor het weekeinde met geen-woord gerept. Niet alleen dat laatste zit de groenstichtingen dwars, het broedseizoen van vogels is in volle gang. ,,Na alles wat er op gebied van handhaving in dit gebied is fout gegaan, hadden wij de hoop dat juist de politie zich aan de regels zou hou den", zo schrijft Ita van den En den, bewoonster van Holtlant dat aan het Elisabethhof grenst. De diverse Leiderdorpse groen- instanties hebben boze brieven en emails gestuurd naar het po litiebureau Hollands Midden en de gemeente. Vanuit, het gemeentehuis komt een formele reactie op het voorval. Het indienen van een bezwaarschrift heeft geen op schortende werking op de kap vergunning. Als de Bomenbond dat had willen voorkomen, had de bond naar de voorzienin- genrechter moeten stappen.. den haag/leiderdorp - Voor hennepkweek in een voormalige tapijtopslagplaats in Leiderdorp is een Leidenaar gisteren door de Haagse recht bank veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur. De man, de eigenaar van de opslagplaats, hangt een voorwaardelijke celstraf van twee maanden boven het hoofd als hij zich opnieuw met het kweken van hennep inlaat. Bij een inval op 4 maart vorig jaar vond de politie in de opslagplaats 1817 hennepplanten. Volgens de officier van justitie is in de opslagplaats twee jaar lang hennep geteeld. De officier heeft de winst uit de verkoop van de hennep berekend op 800.000 euro. De Leidenaar zei nauwelijks geld te hebben gezien. Hij ontkende dat de hennep van hem was, maar wilde de namen van de mannen achter de schermen niet noemen. Onder druk van de hoge pluk-ze-boete overhan digde de Leidenaar tijdens de strafzitting rechter Hensen een briefje met de namen van de kwe kers. De politie stelt een onderzoek naar deze personen. Nadat de Leidenaar openheid van za ken had gegeven, verschoof de officier van justi tie de behandeling van de pluk-ze-boete naar een later tijdstip. De officier eiste een celstraf van 4 maanden plus 5 maanden voorwaardelijk. mm* ragg m woensdag 15 juni 2005 Belastingen hoogheemraadschap gaan fors omhoog door Ruud Sep leiden - Het Hoogheemraad schap van Rijnland gaat voor meer dan 500 miljoen euro ex tra investeren in dijken, water berging en schoon water. De extra maatregelen zijn nodig in verband met strengere eisen voor veiligheid en milieu en om problemen te voorkomen in droge perioden. De belastingta rieven van het hoogheemraad schap stijgen als gevolg van de investeringen de komende ja ren fors. Dat maakte heemraad Van der Hoeven van Rijnland gisteren bekend. Ongeveer de helft van de extra investeringen gaat naar maatre gelen om te zorgen dat het schap zowel in natte als in dro ge tijden het waterpeil op een behoorlijk niveau kan houden. Doordat het weer als gevolg van klimaatveranderingen in de toekomst extremer zal worden, zijn er allerlei maatregelen no dig. Zo wordt al op korte ter mijn begonnen met de uitbrei ding van het boezemgemaal Katwijk (om het water sneller af te voeren) en met de inrichting van overloopbekkens (om een overschot aan water tijdelijk te bergen) en waterbergingsloca- ties (om water vast te houden voor droge perioden). Water- bergingslocaties staan in de planning voor de Haarlemmer meerpolder en de Nieuwe Drie manspolder bij Zoetermeer. Hoewel de veiligheid van het westelijke deel van Nederland de laatste tijd in de belangstel ling staat, steekt het hoogheem raadschap relatief weinig in het verhogen en verbreden van de dijken. Tot en met 2010 wordt er 41 miljoen extra in de dijken gestoken, in de jaren daarna komt daar nog eens 83 miljoen bij. Van der Hoeven verant woordt deze beperkte inspan ning door erop te wijzen dat Rijnland volgens de huidige normen veilig is. De enige zwakke schakels in de zeewe ring waarmee Rijnland te ma ken heeft - Noordwijk en Kat wijk - kosten het schap geen geld. Over de verbetering van de zeewering bij Katwijk wordt nog gepraat, de kosten van een veiliger kustverdediging bij Noordwijk worden door het rijk betaald. Toch krijgt ook Rijnland de ko mende jaren te maken met strengere normen, zowel voor de kustverdediging als voor de dijken binnen het gebied. Die strengere normen worden inge geven door met name de stij ging van het zeewater en de stijging van de waarde van het achterland. De redenering is dat hoe groter de schade bij een overstroming, des te kleiner de kans op een overstroming ge maakt moet worden. Rijnland wil dat in 2016 de zeewering en de Spaarndammerdijk bij het Noordzeekanaal aan de nieu we, strengere eisen voldoen. Uiteindelijk moet in 2030 in het hele gebied van Rijnland het hoogste veiligheidsniveau gel den, wat neerkomt om een be rekende kans op een overstro ming van eens in de 10.000 jaar. Met de investeringen in de wa terkwaliteit reageert Rijnland op nieuwe strenge Europese re gels. Om aan die normen te kunnen voldoen wil het hoog heemraadschap onder andere investeren in betere waterzui vering en poldersloten dieper uitbaggeren. Daarnaast stu deert het schap nog op maatre gelen om de vervuiling 'bij de bron' aan te pakken, met name door de vervuiling door bestrij dingsmiddelen verder te beper ken. Onduidelijk is nog welke gevolgen dit heeft voor de land en tuinbouw. De grootse plannen van Rijn land hebben ook grootse gevol gen voor de jaarlijkse aanslag. Om alles te kunnen betalen moeten de belastingtarieven extra omhoog, bovenop de stij ging van 3,5 tot 4 procent die al voor de komende jaren op de rol stond. Een gezin in een ge middeld koophuis dat dit jaar 210 euro betaalde aan water schapslasten, is door alle extra kosten over vijf jaar niet minder dan 330 euro kwijt. Een vee houder met een gemiddeld be drijf van 40 hectare die dit jaar zo'n 2000 euro aan Rijnland af droeg, is in 2010 bijna het dub bele kwijt. Eind deze maand bespreekt het algemeen bestuur van Rijnland de plannen. Het gekozen be stuur heeft de mogelijkheid om de plannen wat te dimmen of aan te scherpen. tl Dorp/leiden - Thuiszorg Rijnland verhuist over aar van de Leidse Ver- raat naar de zogeheten g[ ulevard in Leiderdorp. )SyC aakte de Voorburgse pro- t Kr hvikkelaar Bohemen be- Groot Rijnland betrekt i0rzj ntoorpand van vier lagen ;Ch< n totale vloeroppervlakte e tv >00 vierkante meter. Het ontworpen door het jonarchitectenbureau Lien komt te staan op de •en rplaats aan de achter- an het Rijnland Zieken- ïgs rijksweg A4. 2000 medewerkers van Rijnland gaan er 200 in :uwe pand werken. De ile zorginstelling is de instantie die bekend- naar de zorgboulevard te sen. Vorige week kondig- lemen de komst van het u ands Proctologisch en jv ibodem Centrum aan. ntrum betrekt eerst een e onderkomen voordat uw pand eind 2007 klaar woordvoerder Michael van Bohemen staan en en instanties in de rij h aan de zorgboulevard gen. Deze kantoorstraat eld voor firma's en in- en die een relatie heb- de zorg of het zieken de 8000 vierkante meter lie aanvankelijk voor de "d was gereserveerd, vergroot naar 15.000 te meters. Door de aan- er verplaatsing van stich- luiszorg Groot Rijnland •bet huurpand van de vrt-antie aan de Verbeek- VOO l2007lee& Makelaar: gemeente Voorschoten verdient een paarse krokodil door Loman Leefmans voorschoten - Makelaar Gert- Arie Mijdam had zich zijn in trede in Voorschoten anders voorgesteld. Hij nam vorig jaar vol goede moed make laarskantoor Vlietstede over en knapte het kantoorpand aan de Leidseweg op, naast het gemeentehuis. Mijdams firma Reichman Rommelaar verving onder meer de oude, groenwitte zonwering door nieuwe donkergroene markie zen. En daarover ligt hij nu al maanden met de plaatselijke overheid in de clinch. „De ge meente vond het zelfs onder werp voor een hoorzitting. Za ten er zes juristen voor vier markiezen. Absurd." Volgens Mijdam valt over smaak niet te twisten, maar hij houdt vol dat zijn pand er prachtig bijstaat. „Het is na een opknapbeurt een snoepje geworden en dat kan ik als makelaar weten. Voegen, dub bel glas, een oude schouw herstellen en de neonreclame is weggehaald. Mooier kon ik het niet maken. Ik vroeg in mijn onnozelheid een bouw vergunning aan voor de ver vanging van de markiezen en daarna brak de hel los", aldus Mijdam die sindsdien 8000 euro aan juridische kosten kwijtraakte. „De welstandcommissie vond het niet mooi en wethouder Verschoor, nota bene een WD'er, vertelde mij dat hij op ramkoers ligt. Leuk om te ho ren voor een nieuwe onderne mer. Ik liet het Berlage Insti tuut een rapportje maken en daaruit bleek dat mijn pand prachtig was opgeknapt. De reactie van de gemeente was in de trant van: 'wie of wat is het Berlage Instituut nou hele maal'. Ik stelde als compromis voor om de plakletters van de markiezen af te halen, maar ook dat was niet voldoende. Het is een paarse krokodil", aldus Mijdam die refereert aan het reclamespotje waarin de draak met de lokale bu reaucratie wordt gestoken. De makelaar kan niet alleen fluiten naar zijn bouwvergun ning, hij dreigt een dwangsom aan zijn broek te krijgen voor de markiezen. In een reactie laat de gemeente weten zich niet in uitlatingen van Mijdam te kunnen vinden. De term 'ramkoers' gebruikte Ver schoor in een andere context en het waren geen zes juris ten, maar leden van de be- zwaarcommissie plus secreta riaat. Wat de markiezen be treft laat de gemeente weten dat er alleen een probleem is voor de zonweringen op de eerste en tweede verdieping, niet op de begane grond. Het kantoorpand aan de Leidseweg is volgens make laar Gert-Arie Mijdam een snoepje geworden. De ge meente Voorschoten denkt er anders over. Foto: Henk Bouwman vervolg van voorpagina den haag - De klap van het refe rendum over de Europese grond wet dreunde gisteravond nog na. Het woord draagvlak viel on ophoudelijk in de Tweede Kamer bij de behandeling van de fusie tussen Sassenheim, Voorhout en Warmond. Op de PvdA en WD na twijfeldenalle partijen over de herindeling, afgaande op de tegenstand in met name Voor hout. Moet deze gemeente te gen de zin van bewoners aan een fusie deelnemen omdat Warmond te klein is om zelf standig te blijven, was de cen trale vraag. „De voorbereidingen op de ge meentelijke herindeling mogen in volle gang zijn, toch wil ik niet van de minister horen dat we daarom niet meer terugkun- nen. Dan krijgen de burgers het idee dat ze op een rijdende trein zitten die maar doorden dert", aldus SGP'er Van der Staaij. Ook SP'er De Wit vond dat de kloof tussen politiek en burgers er niet kleiner op wordt als er een fusie wordt voorge steld waar weinig draagvlak voor is. Nadat ook enige woord voerders van andere partijen varianten op hetzelfde thema hadden aangehaald, werd het Remkes te gortig. Bits zei hij: „Kloofdenken vind ik te modi eus geworden. Er moet een ze kere afstand zijn tussen kiezers en gekozene en ik weet zeker dat de grondwetopstellers dat ook zo bedoeld hebben." Voor even leek gisteravond de paarse coalitie in ere hersteld, want afgezien van PvdA en WD bleven de andere partijen ha meren op de vraag of er, gezien de weerstand in de betrokken gemeenten, wel goed naar an dere oplossingen was gekeken. Fusies van verschillende plaat sen zouden er toch alleen maar komen als de gemeenten het eens worden, en niet van bo venaf door de landelijke over heid opgelegd. Zo stond het toch in het regeerakkoord. „Dat is ook precies ons dilemma", bekende CDA-Kamerlid Smilde. Remkes hield vol dat een sa mengaan van Warmond met Sassenheim of met Oegstgeest ook geen draagvlak had om maar te zwijgen hoe het zou zijn als Warmond bij Leiden zou worden getrokken. „Dat krijg je bij een stemming in Warmond een Sovjet-Unie-ach- tige uitslag", aldus de bewinds man. Nee, Sassenheim, Voor hout en Warmond moest het worden en het was in dat op zicht aardig om te zien hoe de drie burgemeesters De Ronde, Waal en Witteman naast elkaar op de tribune het debat volg den. „Ik baseer mij op de be stuurskrachtmonitor van de provincie", vervolgde Remkes „En die laat zien dat ze alledrie zwak zijn, met Warmond als het meest kwetsbaar. De scepsis bleef ondanks de uitspraken van de minister. „Voor verbeteringen is geen herindeling noodzakelijk", zo zei merkte Van Gent van Groen Links op. „Hoe groter hoe beter gaat niet op", liet SGP'er Van der Staaij weten. „Bij andere herindelingen werd het er niet efficiënter op", zei SP'er De Wit. Of er een meerderheid voor het wetsvoorstel komt, wordt morgen duidelijk. Daar over had Slob (Christen Unie) het laatste woord. ,Als het niet doorgaat, is veel geld en in spanning voor niets geweest, maar dan is het besluit wel zorgvuldig genomen." Het nieuwe gebouw van Groot Rijnland dat langs de A4 moet komen. Ontwerp: architectenbureau KOW

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15