Veelbelovende ouverture Oranje SPORT Van Bommel bij 'de mooiste club van de wereld' Wielrenners voc doping naar Ak< Rabobank kleurloos richting de Tc Liverpool staat voor zya opgave bij verdedigen t Onder-20 heeft na wervelend uur handen vol aan Japan op openingsdag WK: 2-1 Transfer Kluivert op losse schroeven Valencia - Patrick Kluivert is gisteren bij zijn nieuwe club Valencia niet door de medische keuring gekomen. De transfer is voorlopig voor twintig dagen opgehouden. Valencia neemt die tijd om de voetballer uitge breider te onderzoeken. Klui vert, komend van Newcastle United, tekende onlangs bij de Spaanse club een contract voor drie jaar. Bij de keuring heeft de medische staf een probleem met Kluiverts linkerknie ont dekt. Kluiverts zaakwaarnemer en advocaat Paul Foortse zei gisteren in het radioprogramma Langs de Lijn: „Kluivert heeft onmiddellijk na het seizoen zijn knie laten schoonmaken. Die ingreep is kennelijk te kort gele den voor Valencia om het ge wricht goed te kunnen beoor delen. Vandaar de herkeuring." Nadal en Pierce niet in Rosmalen rosmalen - De publiekstrekkers Rafael Nadal en Mary Pierce, afgelopen weekeinde finalisten op Roland Garros, hebben zich afgemeld voor het grastoernooi in Rosmalen.Toernooidirecteur Marcel Hunze werd gisteren via de ATP op de hoogte gebracht van de blessure van de pas 19- jarige Spaanse tennisser. 'Bla ren op de hand', zo luidt de of ficiële verklaring van de spe lersvakbond. Mark Philippous- sis vervangt Nadal. Koevermans en Schaars naar AZ alkmaar - AZ heeft zich giste ren versterkt met voetballers Danny Koevermans (26) en Stijn Schaars (21). Spits Koever mans komt van Sparta. Mid denvelder Schaars was transfer vrij bij Vitesse. Eerder haalde AZ al spits Shota Arveladze. Schaars moet de naar Ajax ver trekkende Olaf Lindenbergh doen vergeten. AZ legde ook Jan Nederburgh vast als trainer van Jong AZ. Hij was eerder in Alkmaar actief. Nederburgh volgt Luc Nijholt op, die naar Stormvogels/Telstar vertrekt. Van Helfteren coach Astronauts Amsterdam - Toon van Helfte- ren is gisteren aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van basket balclub Amsterdam Astronauts. De 54-jarige recordinternatio nal (207 stuks) is afkomstig van Den Bosch waar hij van 2001 tot 2005 werkzaam was. Nedved mogelijk tegen Oranje praac - Pavel Nedved (32) keert mogelijk terug in de nationale voetbalploeg van Tsjechië. Vol gens meerdere kranten uit het land maakt de spelverdeler van Juventus in augustus zijn ren tree in een oefenduel met Zwe den. Niet veel later speelt Tsje chië de beslissende kwalifica tie-interland, tegen Nederland. Nedved geldt als de beste speler van Tsjechië. Kort na de Euro pese titelstrijd in Portugal (2004) bedankte hij voor de na tionale formatie. zaterdag 11 JUni 2005 aken/sittard/gpd - Diverse Ne derlandse en Belgische wielren ners zeggen dat ze de afgelopen jaren bij apotheken in het cen- trum van Aken het dopingmid- del epo hebben gekocht. Vol gens bronnen in het wielermi- lieu is het een publiek geheim dat net over de grens Duitse apothekers zonder recept het prestatiebevorderende product verstrekken. Ten minste vier renners, die de afgelopen jaren op het gebruik van doping zijn betrapt, heb ben in Aken epo gekocht. On der hen Marc Lotz, die vorige week na een inval van de politie in zijn woning in het Belgische Smeermaas het gebruik en het bezit van epo heeft toegegeven. Lotz heeft tot op heden niet willen zeggen hoe hij aan epo is gekomen. Hij wilde jonge ren ners niet op verkeerde gedach ten brengen, verklaarde hij be gin deze week. Hij zei dat het heel erg makkelijk is om in be zit te komen van doping. Lotz erkent nu bij een apotheek in de binnenstad van Aken epo te hebben gekocht. Hij is naar eigen zeggen op het spoor van Aken gekomen door publicaties op internet en de voorbeelden van andere renners die hem voorgingen. Hij refereert daar bij aan de uit Maaseik afkomsti ge veldrijder Ben Berden, die eveneens toegeeft dat hij epo in Duitsland heeft gekocht. Ook de in 2002 ontmaskerde moun- tainbiker Bas van Doom erkent dat hij het prestatiebevorderen de product in Duitsland heeft gehaald. Zijn Belgische collega Filip Meirhaeghe, vorig jaar be trapt op het gebruik van epo, heeft volgens een collega ook zijn toevlucht gezocht tot een apotheek in Aken. Of de coureurs dezelfde apo theek hebben bezocht, is niet zeker. Twee door deze kn consulteerde apotheke Aken ontkennen dat e hen makkelijk verkrijgt „Wij leveren dit midde zonder recept. De contn Duitsland zo streng datv enkel risico willen neme: Zowel Lotz als Berden het kopen van epo ki eenvoudig. „Ik ben in gestapt, naar Aken gere in een apotheek in de 1 stad heb ik gevraagd naa zegt Berden. „Het wa probleem, kreeg ik te h< moest een telefonische ling plaatsen en dan twee dagen later mij kuur, compleet met i naalden, afhalen." Ook Lotz heeft in Aken s lijke ervaringen opgeda moest de epo eerst b( Een paar dagen later be spul gaan ophalen. Daa geen recept voor nodig.' Net als Lotz weerspref den de suggestie dat ei renner onmogelijk zei epo kan gebruiken. „Ik leen gehandeld. Ik heb besluit genomen mijn tc tot doping te zoeken. B Aken gereden en heb tl de naald in mijn schot zet. Dat ik zelfstandig handeld is, denk ik, d dat ik ben gepakt. Ha ploegverband doping j was ik niet door de mar len." Directeur Rens van K het Nederlands Centn Dopingvraagstukken ei doping in het buitenlai keiijker te verkrijgen is reguliere kanalen dan ii land. Vooral in Dt Spanje, Portugal en B( men apothekers het hem niet zo nauw me gels. nyon/anp/rtr - Liverpool kan komend voetbalseizoen toch de titel in de Champions League verdedigen. De Europese voet balbond UEFA heeft gisteren alsnog de weg vrijgemaakt voor de Engelse club. Liverpool, dat vorige maand AC Milan na strafschoppen versloeg in de fi nale, stroomt niet rechtstreeks het hoofdtoernooi in. De club moet beginnen in de eerste kwalificatieronde. Liverpool won de Champions League, maar eindigde in de Engelse Premier League als vijf de. Slechts de eerste vier heb ben recht op deelname aan de CL. De Engelse bond weigerde de nummer vier uit de compe titie, stadgenoot Everton, in te wisselen voor Liverpool. De UEFA heeft gisteren beslo ten de reglementen zo te wijzi gen dat in de toekomst de win naar van de belangrijks pa Cup in het voetbal tisch deelneemt aan he de toernooi. De weg naar eventuele gatie wordt voor de I ders een lange. Liverpi namelijk geen bescher tus en zal tenminste 2 in de kwalificatieronde spelen om de groepsfa reiken. Het betekent het lot de ploeg van tn nitez aan zware tegen kan koppelen. „Maar het feit dat wij de kans gekregen om de trofee digen, is fantastisch", r assistent-manager Phil son. De eerste kwalific. is 12 en 13 juli. De plek die door het van Liverpool vrijkon toernooi om de UE1 wordt niet opgevuld. 'Bezorgdheid over leeftijdsgrens onterecht' door Mark Caldenhoven kerkrade - Foppe de Haan stuit te in de zomer van 2004 bij vak broeders op scepsis en hoonge lach, toen hij ja zei tegen de KNVB om óók Onder-20 onder zijn hoede te nemen. Ruud Gullit was naar Feyenoord vertrokken en de voetbalbond kreeg het uit hangbord op weg naar het jeugd-WK domweg niet aan de man. Te weinig potentie, was de teneur. Een jaar en een ope ningsduel in Kerkrade later heeft De Haan voor de komende we ken wellicht goud in handen. Onder-20 kwam tegen Japan met de schrik vrij (2-1), maar voedde hoge verwachtingen. Op de openingsdag van het WK voor voetballers tot 20 jaar danste Oranje langs Japan en de ooh- en aahs golfden van de tribunes. Vooral als de kwikzil verachtige Quincy Owusu Abeyie de bal beroerde en zijn snelheid als fundament ge bruikte voor menig shuffle, kwam het publiek uit de dui zenden gele Roda JC-stoeltjes. Net als de gisteravond gepas seerde Collins John speelt de spits van Arsenal nogal eens verstoppertje, vooral als het - zoals een week geleden tegen Chili - nergens om gaat. „Wacht maar af', waarschuwde De Haan al. „Het verschil tus sen Jantje lacht en Jantje huilt is bij Quincy erg groot, maar als het stadion vol zit en het swingt, wordt het een heel an dere jongen." De Haan zal niet hebben be vroed dat zijn elftal - zeker in het eerste uur - al tot zoveel in staat zou zijn. De absentie van de drie van Van Basten - Ron Vlaar, Hedwiges Maduro en Ry an Babel - de gekunstelde voor bereiding door de beslomme ringen van de Fries met Jong Oranje en de late beschikbaar heid van Ibrahim Afellay maak ten de aanloop tot een welhaast lachwekkende gebeurtenis. Ja pan ging maanden in training. De bondscoach, Kiyoshi Oku- ma, kwam zelfs voor een we reldreis van bijna dertig uur spioneren voor een oefenpotje tegen eerstedivisionist Volen- dam. Gisteravond zag hij slechts van dat elftal aan De Dijk vijf spelers in de basis te rug. Bleek Onder-20 vorige week te gen Chili een gemankeerd, stroef gezelschap, met het 'su pertrio' was Oranje beduidend volwassener. Als een geoliede machine marcheerde het multi culturele gezelschap van De Haan over de perfecte mat van het Parkstad Limburg Stadion. De oranje wervelwind uitte zijn suprematie al na zeven minu ten in een fantastisch doelpunt. Alles klopte aan de aanval, die Afellay knap afrondde. De in- speelpass van Owusu had snel heid en precisie, de hakbal van Babel was een staaltje tech nisch vernuft en de loopactie én afronding van de Utrechtse PSVer subliem. Ruim tien minuten na de ope ningsgoal liet Owusu zijn naar adem snakkende tegenstander, Hokuto Nakamura, maar weer eens zijn hielen zien. Hij den derde in sneltreinvaart langs Tatsuya Masushima en bezorg de de bal op de voet van Babel. Het team dat nog moest groei en vierde een hecht feestje, dat bij de hoekvlag een vertederend moment opleverde. Dwight Tiendalli wuifde naar zijn doel man Kenneth Vermeer, maar op tachtig meter afstand leek de goalie het niet gepast aan te sluiten bij de berg Oranje-klan ten. Zijn tijd zou, in de slotfase, nog komen. Alleen hosanna was het niet. Door het uitblijven van het der de doelpunt en vermoeidheid bij 'de drie' was het verval gaandeweg de tweede helft groot. In die zin komt het De Haan niet ongelegen dat Oranje pas woensdag weer in actie komt, op dezelfde locatie tegen Australië. Bovendien verdient de defensie nog enige afstem ming. De Japanners kwamen drie keer dreigend door na pure onzorgvuldigheden. Overigens niet bij de Aziatische treffer, die twintig minuten voor tijd viel. De 'Hollandse' luchtmacht Ron Vlaar en Frank van der Struijk was niet opgewassen tegen langste speler van het veld. De 1.90 meter lange Sota Hi- rayama kopte de bal uit een vrije trap via de grond naar de kruising, onbereikbaar voor Vermeer, die zich in de slotfase De garantie dat landen niet frauderen met geboorteaktes van spelers bij het jeugd-WK kan FIFA-baas Sepp Blatter niet geven. Wel verzekerde de president van de wereldvoet balbond gisteravond op de openingsdag in Kerkrade dat landen niet sjoemelen met de leeftijdsgrens. Spelers die deze weken deelnemen aan het WK zijn geboren op of na 1 januari 1985. „Ik vertrouw erop dat de nationale bonden de goede gegevens aan ons hebben doorgegeven", zei Blatter. „Ik heb vanmiddag de spelers van Benin en Australië in de ogen als reddende engel opwierp. Eerst redde hij knap op een knal van Akihiro Ienaga, zag hij in de slotminuut Robert Cullen voor zich opduiken en bewaar de de Amsterdammer het beste voor het laatst met een flitsende reactie op een inzet van Takayuki Morimoto. Niet voor niets doken de internationals na het verlossende eindsignaal massaal op hun doelman. Wat restte was een fraai visite kaartje, dat de aantrekkings kracht van het toernooi ten goede komt. Voor een welsla gen van het mega-evenement was Harry Been, de toernooidi recteur die het jeugd-WK te pas gekeken en het zijn allemaal kinderen." Blatter toonde zich verheugd over het toernooi in Neder land. De Zwitser liet zelfs doorschemeren dat wat hem betreft Nederland een kandi daat is voor het 'grote' WK in 2018. Dat is de wens van toer nooidirecteur Harry Been. Blatter: „Nederland heeft bij EURO 2000 met België laten zien dat het een groot evene ment kan organiseren. Er ligt hier een fantastische infra structuur, maar of 2018 haal baar is kan ik niet zeggen. Misschien weer met België?" en te onpas een toernooi voor 'de smulpaap' noemde, naar ei gen zeggen afhankelijk van elf voetballers. Die gaven de inte resse voor het toernooi, dat in steden als Doetinchem en Utrecht moeizaam van de grond komt, een fikse impuls en een start om van te dromen. NEDERLAND: Vermeer; Tiendalli, Vlaar, Van der Struijk en Drost; Kruys (67. Agustien), Maduro en Afellay; Vincken, Babel (74. John) en Owusu Abeyie. JAPAN: Nishikawa; Nakamura, Nagira, Masushima en Mizumoto; Hyodo, Ko- bayashi, Honda (64. Mizuno) en Iene- ga (78. Morimoto); Hirayama en Koke- guchi (41. Cullen). Ryan Babel (11) heeft Nederland op een 2-0 voorsprong gebracht. Ibrahim Afellay komt hem feliciteren. Foto: Reuters/Jerry Lampen barcelona/gpd - Mark van Bommel is gisteren gepresen teerd als speler van Barcelona. „Ik heb zojuist getekend voor de mooiste club van de we reld", zei hij tijdens de perscon ferentie. De interesse van Barcelona da teert al van augustus vorig jaar. „Toen hebben ze, via mijn zaakwaarnemer Rob Jansen, voor het eerst kenbaar gemaakt dat ze me graag wilden inlijven. Barcelona was de eerste club die serieus interesse toonde. Dat voelde meteen goed. De club liet weten: blijf rustig, we komen bij je terug. Daarna zijn er vele andere clubs (AC Milan, Real Madrid, Atletico Madrid, Liverpool, Tottenham, Bayern München. Borussia Dortmund, Schalke 04, Bayer Leverkusen en Juventus, red.) gekomen, maar ik heb verder met nie mand gesproken. Ik wilde naar Barcelona. Daar kon niks meer tussenkomen", aldus Van Bom mel. Vanaf dat moment verdween ook de wil, de noodzaak mis schien om een snelle transfer af te dwingen. Alles viel mooi sa men. PSV kon zijn sterspeler behouden en verdiende 21 mil joen euro in de Champions League. Van Bommel kon alle zorgen over zijn toekomst losla ten en zich helemaal richten op zijn laatste jaar in Eindhoven. Van Bommel sprak Barcelona- trainer Frank Rijkaard vroeg in het voorjaar per telefoon en twijfelde niet meer. „Natuurlijk kon Rijkaard me geen basis plaats garanderen, zo werkt het niet in de top. Maar hij maakte me wel duidelijk op welke posi ties hij me graag ziet spelen. Ei genlijk zijn dat er drie: zowel links, rechts als centraal op het middenveld." Het zijn drie posities die wor den ingevuld door spelers van een kampioensploeg. Met Mér- quez, Xavi en Deco beschikt Barcelona ogenschijnlijk al over het sterkste middenveld van Spanje. Daarnaast staan Edmil- son en Iniesta nog klaar om in te vallen. In wezen komt er dus niet meteen een plek vrij voor Van Bommel. „Ach", zegt hij, „bij elke kampi oensploeg is het moeilijk om een plaats te veroveren. Of het nou Chelsea, Bayem, PSV of Barcelona is. Je hebt altijd iets meer te bewijzen dan een an der. Ik ben blij dat Barcelona kampioen is geworden, maar ik weet ook dat ze met een vrij magere bezetting het seizoen door zijn gekomen. Xavi en De- co hebben zowat alles gespeeld. Misschien kom ik als nummer twaalf. Dat maakt niet uit. Ik zal ongetwijfeld wel eens op de bank terechtkomen, maar ik weet ook dat ik genoeg wed strijden zal spelen." Van Bommel gaat naar verluidt 2,3 miljoen euro per jaar ver dienen en heeft een afkoopsom in zijn contract van 30 miljoen euro. v:v'. Mark van Bommel in het shirt van Barcelona. Op zijn rug staat num mer 17. Foto: Reuters/Al bert Gea De oud-PSV'er weigerde ook gisteren in te gaan op zijn ver wijdering uit de selectie van het Nederlands elftal voor de wed strijd tegen Finland. „Ik zal er alles aan doen om terug te ke ren in de ploeg en het ongelijk van de bondscoach te bewijzen. Ik ben straks 29 jaar, ik wil per se een WK meemaken." De loopbaan van Van Bommel verloopt de laatste jaren moei zaam. Hij miste het EK in Por tugal door een blessure en door Ad Pertijs grenoble - Over een maand komt de Tour in Grenoble aan. Gisteren verwelkomde de olympische stad van 1968 alvast de Dauphiné Libéré, een koers met een grote naam, maar inmiddels verworden tot een soort trainingsrondje in aanloop naar de grote Ronde van Frankrijk. Hoe anders is het te verklaren dat de klassementsrenners op een lastig parkoers een groep van der tien renners hun gang lieten gaan. Axel Merckx won na een 'chique numero' de rit en de Spanjaard Inigo Landaluze nam de leiderstrui over van Levi Leipheimer, die nu bijna drie minuten achterstand heeft op 'het geel'. Leipheimer, kopman bij Gerolsteiner, liet er geen traan om. „Ik denk dat iedereen zijn wijze les heeft getrokken uit de Dauphiné Libéré van vorig jaar. Al wie daar in de top van het klassement stond, is later uitgevallen in de Tour", denkt Gerben Lö- wik, renner van Rabobank. Het had er gis teren alle schijn van dat niet alleen de top pers met het oog op de Tour een herstel of rustdag namen. Zo was ook de hele Rabo- bankploeg (weer eens) onzichtbaar. Ploegleider Erik Breukink wist niet goed wat hij moest denken van het feit dat ieder een de slag gemist had. Alleen Pieter Weening sprong in de hectische openings fase een paar keer mee, maar op het mo ment dat vanuit zijn rug dertien 'verse' ren ners de aanval zochten, was er niemand om het van hem over te nemen. „De scherpte ontbrak vandaag om mee te koersen", oordeelde Breukink. Het stelde hem teleur. „Ik begrijp dat je met het oog op de Tour nog een beetje moet groeien, maar als ik de namen zie van de jongens die voorop zaten, kan ik alleen maar con cluderen dat onze renners daarbij hadden moeten zitten. Ze zijn van hetzelfde niveau. Daar komt bij dat ik ze er op had gewezen dat vandaag de uitgelezen dag was voor ve len om iets te ondernemen. Zo was het ook, en dus hoorden we er bij te zitten." Rabobank rijdt al een tijdje kleurloos rond in de wedstrijden van de ProTour. „In de Tour zullen we scherper moeten zijn. Veel scherper, want daar is het nog veel moeilij ker om in de goede ontsnapping te raken." Breukink durft niet hardop te zeggen dat hij zich zorgen begint te maken. „Wat be treft onze kopman Denis Menchov heb ik er alle vertrouwen in. Dat loopt goed." Maar de rest? Weening vertelde dat de ploeg deze week alles doet voor kopman Menchov. „We moeten hem zo fris moge lijk aan de voet van de laatste col afzetten." Breukink hoorde het wenkbrauwoptrek- UITSLAGEN kend aan. „Natuurlijk zijn we hie het samenspel tussen Menchov e ners om hem heen te oefenen, goed. Ik zie dat ze ongevraagd dingen doen. Maar, vandaag was 1 niet nodig. Voor mij zijn het exci het feit dat je de slag gemist hebt.' Gerben Löwik beaamde dat de gefaald. „Ikzelf zit sinds gisteren a tibiotica. Ik kan even niet beter er in de buurt van de ontsnappi weest." Marc Wauters is herstell de zware val die hij begin mei 1 het criterium van Made. Erik D< weinig zin te hebben in de Toui Boogerd heeft anderhalve maant koerst en zit midden in de opboir conditie ('vandaag kon ik zien da vooruit gaat', zei Breukink). Joos ma lijkt klaar voor zijn Tour-debu Horrülo is begin deze week uitgt een zware val. Zoals er ook zorgei de andere Spanjaard in de ploe{ kampioen Freire, die geplaagd w een zitvlakblessure. Voor Erik Breukink zijn het nog gt voortekenen. „Iedereen weet da vandaag hebben laten zien niet Maar voor mij is het niet meer dai mentopname. Geloof me, in de Ti dereen als vanzelf veel scherper zi BASKETBAL PRIJSVRAGEN botste al een paar keer met Van Basten. „Natuurlijk ben ik zwaar teleurgesteld dat ik woensdag er niet bij was. Voor al omdat ik het niet zag aanko men. Er was geen reden om aan te nemen dat de bondscoach me zou passeren. De discussie die ik eerder met hem gevoerd had, ging over een ander the ma. Verder wil ik er nu niets over zeggen. Ik moet dit als een grote man verwerken en als een grote man terugkomen." w York. NBA. Playoffs, finale (best-of-seven) San Antonio Spurs - Detroit Pistons 84-69. Stand: 1-0 voor San Antonio Spurs Lucky Day 3726, 10 juni 11, 13, 18, 27, 32. 36, 42, 45, 46. 51. 52. ,58,71,73,74,76,77,78. 79,80. (Onder voorbehoud van typefouten) GOLF TENNIS Hilversum. KLM Open, Europese Tour Stand 2e ronde: 1 Emerson (Eng) 132 (-8), 2 Broadhurst (Eng) 133. 3. Tadini (Ita) 134, 4. Lafeber (Ned), O'Hara (Sch), Bland (Eng), Brier (Oos) 135, 8. Van der Valk (Ned) 136, 18 Muntz (Ned) 138, 26. Derksen (Ned) 140, uitgeschakeld, Nederlanders: 83. Luiten (ama teur) 145, 93. Bierenbroodspot (am) 146, 107. Van Weerelt 147, 120 De Vries (am). Ruiz-Fonhof, Crosby 148, 132. Spaargaren 150, 136. Wechgelaer 15i142. Kraay, Swa- ne (am), Niemer (am) 154, 149 en laatste Bos 158. Halle. Mannen. Kwartfinales: Federer (Zwi/1) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 6-4, Haas (Dui/7) - Ferrero (Spa) 6-2 7-5, Safin (Rus/2) - Olivier Rochus (Bel) 6-4 7-6 (4), Canas (Arg) - Schüttler (Dui) 6-4 6-4 Queens. Mannen. Kwartfinale: Thomas Johansson (Zwe/6) - Hen man (GBr/3) 6-4 6-4, Stepanek (Tsj/4) - Gas- quet (Fra/10) 3-6 6-1 6-2, Karlovic (Kro) - He witt (Aus/1) 7-6 (4) 6-3, Roddick (VSt/2) - Gro- sjean (Fra/7) 6-4 7-6 (5). Birmingham. Vrouwen. Kwartfinales: Sjarapova (Rus/1) - Dariulidou (Gri) 7-5 2-6 6-1, Jankovic (SMo/3) - Washing ton (VSt) 6-2 6-4, Granville (VSt) - Tanasugarn (Tha) 6-4 6-3, Golovin (Fra/5) - Tsjakvetadze (Rus) 6-4 7-6 (3). VOETBAL Kerkrade. WK -20, groep A. Nederland - Japan 2-1 (2-0). 7. Afellay 1-0, 18. Babel 2-0, 68 Hiryama 2-1 Scheidsrech ter: Ruiz (Col) Toeschouwers: 19.500 Gele kaart: Vincken. Afellay (Nederland). Benin - Australië 1-1 (1-0). 32 Omotoyossi 1- 0. 59. Ward 1-1 Scheidsrechter: Cantalejo (Spa) Nederland 1 1 0 0 3 2-1 Benin 10 10 1 1-1 Australië 10 10 1 1-1 Japan 10 0 10 1-2 WIELRENNE Dauphiné Libéré. Vijfde etappe, Vaison-la Ror oble: 1. Merckx (Bel) 5.15.01, 2. Landaluze (S| Noval 5.45, 4. Mazzoleni (II ni (Ita) 6.15, 6. Chavane Weening 9.36, 18. Moer Tankink 10.45, 67. Löwik Boogerd, 110 Posthuma Erik Dekker. Algemeen klassement: 1 20.41.15, 2. Merckx 2.32 mer (VSt) 2.51, 4. Armstrom 5. Vinokoerov (Kaz) 3.17 (VSt) 3.38, 27. Weening Tankink 15.13, 64. Moerer 70. Löwik 23.21, 71. Postl 98. Boogerd 32.34, 115. 38.11.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 24