Supertrio zet de knop om SPORT Afscheid zonder zege van de Mont Ventoux ïentinië via Brazilië naar WK Maduro, Vlaar en Babel van Helsinki naar Oisterwijk Lucius heeft 'mooie breuk' Oranje staat er goed voor enbergh irAjax roam - Ajax heeft de van AZ-middenvelder indenbergh afgerond, clubs bereikten gisteren tnstemming over de af- om - 2 miljoen euro - e 31-jarige speler. Lin- gh, die eerder al akkoord iet Ajax over een contract, een verbintenis voor drie de ArenA. Lindenbergh onbekende bij Ajax. Hij le zes jaar in de jeugdop- j en kwam daarna drie t voor het tweede team Amsterdamse club. °pl scoort na seconden mi Loïc Loval heeft De chap in het nacompeti- rd^l tegen FC Zwolle, dat meer om ging, al na rdkonden op voorsprong cepat was een evenaring snelste doelpunt in het iuiiands betaald voetbal. Op irt 1982 scoorde Koos rudder namens NAC ook na n llen. Dat gebeurde des- reneens in Zwolle, tegen tkens in beeld facing Genk Johan Neeskens is kan- n om trainer te worden bij i [ische club Racing Genk. 80 dt bevestigd door Ariël tto technisch directeur van 1 die afgelopen seizoen 2 an België werd achter ugge en Anderlecht. s Jacobs is Neeskens niet kandidaat en zijn ei ken gevoerd met andere L$ onder wie Hugo Broos, t Genk wil voor 27 juni, en lub de voorbereiding ;in de opvolger presenteren ja vertrokken trainer René /ai ïijcken. deelname «go onzeker hbe deelname van Da- poCunego aan de Ronde jikrijk is onzeker. De Ita- ivielrenner, winnaar van in 2004, is geveld door s. Nader onderzoek in enhuis moet duidelijk )f de Lampre-coureur tart van de Tour kan cel voor rbiters - Twee voormalige Isra- oetbalscheidsrechters lordeeld tot een jaar cel iet manipuleren van den. De rechtbank in herriep daarmee een pgelegde alternatieve iir Amsili en Uri Biton Iden tussen 1997 en Istrijden in de reguliere tie en in de strijd om de ie Toto Cup. Rijk wer- niet van. Beiden in- en omgerekend 1330 manipuleerden het jloor het geven van on- strafschoppen en gele taarten. bffles jr. stopt rofessional drt - Fred Hemmes jr. t tennissen op interna- ,e^ iveau. Hij kan het niet irengen de toernooien L m „Ik heb er weinig st j. leer in", aldus Hem- j it is tijd om wat anders oen." De 24-jarige heeft lange tijd gepro- ïsluiting te vinden bij ationale top. De laat- on de zoon van Fred oud-bondscoach bij en, echter niet maken. 5 ikir tekent r ai» Roma kke mmy Kuffour heeft jei) irig contract getekend ma. De Ghanees ver- Ij. jj sfervrij bij Bayern waar hij tien jaar 2^ De 28-jarige verdedi- a Duitsland alles te ereikt en daarom aan ve uitdaging toe te ter )ur won met Bayern er zes nationale kam- en de Cham- t za S116- vrijdag lO JUni 2005 Voetbalploeg van Syrië bedreigd door Leon ten Voorde oisterwijk - Ze trokken de deur van het spelershotel in Helsinki in alle vroegte achter zich dicht. Terwijl de rest van de selectie van het Nederlands elftal nog lag te slapen, zaten Hedwiges Maduro, Ron Vlaar en Ryan Ba- bel al in het vliegtuig op weg naar het 'andere Oranje', op weg naar het WK in eigen land. Om kwart voor zes gisteroch tend stond de taxi voor het ho tel klaar, om half tien landde het vliegtuig vanuit Finland op Schiphol en om half vijf 's mid dags liepen Hedwiges Maduro, Ron Vlaar en Ryan Babel temid den van de andere spelers van het Nederlands elftal onder 20 jaar het trainingsveld in Oister wijk op. En alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, staan ze van avond ook nog eens in de basis van Nederland in de openings wedstrijd op het WK tegen Ja pan. Een dagje rust? AZ-verdediger Vlaar, Ajax-middenvelder Ma- duro en Ajax-aanvaller Babel moeten er niet aan denken. „We zijn jonge, gezonde kerels. Die moeten dit aankunnen", lacht Maduro. „Als je weet dat er een WK in eigen land aan komt, voel je geen vermoeid heid meer", zegt Vlaar. „Vanaf het moment dat ik weer in Ne derland ben, heb ik de knop zonder problemen omgezet." Voor hem is dat misschien ook iets makkelijker, want net als Babel hield hij zich bij het grote Oranje vooral op in de anoni miteit. Voor Maduro ligt an ders. Hij kwam wel aan spelen toe tegen Finland (0-4), waar door het WK pas sinds woens dagavond is gaan leven bij hem. „Voor de wedstrijd tegen de Finnen ben ik niet serieus met het WK bezig geweest. Ik heb er bewust niet aan willen denken, omdat ik me volledig wilde fixe ren op het Nederlands elftal. Eerst had Marco van Basten hen onder zijn hoede, nu Foppe de Haan. Vlnr: Ron Vlaar, Hedwiges Maduro en Ryan Babel. Foto: GPD/Marie-Therese Kierkels Dat is ook prima gelukt. Ik heb ook het gevoel dat ik er nu hele maal klaar voor ben. Het toer nooi mag van mij beginnen." Ze stappen binnen in een ploeg die al twee weken onderweg is. „Het was misschien beter ge weest als we de hele voorberei ding hadden gemaakt. Dan had je toch wat gerichter kunnen werken", meent Babel. Vlaar en Maduro denken dat de schade wel zal meevallen. „Ik vind het geen nadeel", aldus Vlaar. „Wij hebben de afgelopen week na tuurlijk niet stilgezeten. Voor ons als jonge jongens was dit een prachtige ervaring, die we nu meenemen naar het WK." Maduro: „En vergeet ook niet dat wij de meeste spelers van onder 20 al heel lang kennen. Wij weten precies wat hun kwa liteiten zijn." Ze weten dat er extra op hen zal worden gelet. Als Oranje onder 20 eens wat minder speelde in de afgelopen periode, was tel kens hetzelfde geluid te horen: wacht maai' tot het 'supertrio' terug is. Dan wordt alles anders en vooral stukken'beter. „Er zal naar ons gekeken worden", be seft Vlaar. „Dat zullen we moe ten waarmaken." Ook Maduro heeft de lat hoog gelegd voor zichzelf. „Wat ik bij Oranje heb geleerd, zal ik vanaf vandaag op de jongens moeten overbrengen. De spelers mogen van mij eisen dat ik nog meer leiding aan ze ga geven." Collins John is vanavond de op vallendste afwezige bij de ope ningswedstrijd van Oranje On- der-20 op het jeugd-WK. Bondscoach Foppe de Haan passeert de spits van Premier- shipclub Fulham voor het tref fen met Japan. De Haan: „Col lins moet laten zien dat hij mentaal en fysiek fit genoeg is om te beginnen. Dat is hij niet. De bal ligt bij hem." De basiself van Onder-20 voor de wedstrijd tegen Japan (aan vang 20.00 uur) ziet er als volgt uit: Kenneth Vermeer; Dwight Tiendalli, Frank van der Struijk, Ron Vlaar en Jeroen Drost; Rick Kruys, Hedwiges Maduro en Ibrahim Afellay; Tim Vincken, Ryan Babel en Quincy Owusu- Abeyie. De nationale voetbalploeg van Syrië, een van de vieren twintig deelnemers aan het WK-voetbal voor landenploe gen voor spelers tot 20 jaar, is bedreigd. In Nederland wo nende Koerden hebben laten weten met demonstraties in Den Haag en bij wedstrijden en trainingen van Syrië tegen de aanwezigheid van het land te zullen protesteren. De Algemene Inlichtingen Dienst (AID) gaf de politie de opdracht de ploeg, die in ho tel Gilze-Rijen verblijft, te be waken. Sinds twee dagen houden twee agenten in het hotel en bij trainingen een oogje in het zeil. De politie wilde niet zeggen op welke manier de dreigementen ge uit zijn. Nadal Issy, door de organisa tie aan de ploeg van Syrië toegevoegd, vertelde gisteren dat de spelers op de hoogte gebracht zijn van de geuite dreigementen. „Dat leek ons het beste. Iedereen kan nu zelf attent zijn. Het is natuur lijk niet prettig. Maar spelers en begeleiders blijven er rus tig onder." Volgens Issy is afgesproken dat Syrië voorlopig in hotel Gilze-Rijen bivakkeert. ,,Als het tenminste bij demonstra ties blijft. Komen er ernstige re bedreigingen, dan worden we op een geheime lokatie ergens in Nederland onder gebracht." •Het jeugd-WK in Nederland, dat vandaag begint, is het eerste internationale voetbal toernooi waar de nieuwe bui tenspelregel wordt toegepast. Die houdt in dat een voetbal ler naar wie de bal in buiten spelpositie wordt gespeeld maar deze niet toucheert, geen buitenspel staat. De Fifa geeft daarmee een vervolg aan de aloude dis cussie of een speler die in buitenspelpositie staat al dan niet actief deelneemt aan het spel. De spelregelwijziging werd eerder dit jaar vastge steld op het jaarlijkse congres Lance Armstrong kan opnieuw niet winnen op de berg die hem het meest fascineert door Ad Pertijs le mont ventoux - Het is de berg die hem het meest fasci neert. „Want je waant je er op de maan." Het is ook de berg die hij nooit klein heeft kunnen krijgen. Gisteren fietste Lance Armstrong (in de Dauphiné Li- béré) voor de laatste keer in zijn carriere de Mont Ventoux op. En weer won er een ander. Alexander Vinokoerov deze keer. Na een behoudend gere den wedstrijd finishte de Ame rikaan als vierde, op 37 secon den achterstand van de win naar. „Natuurlijk is het jammer dat ik mijn loopbaan afsluit zonder een zege op de Mont Ventoux. Maar het is ook weer geen groot gemis. Ik mag niet klagen over wat de wielersport me de afge lopen zes jaar gebracht heeft", zei Armstrong meteen na de fi nish. Dit keer was er geen over haaste vlucht naar het hotel. Gezeten in de openstaande laadruimte van het teambusje, Erik Dekker fietsende bondscoach? Erik Dekker en KNWU-voor zitter Joop Atsma lieten giste ren een opmerkelijk ballon netje op: Dekker als fietsende bondscoach. „Bij kleinere landen komt het wel vaker voor", zei de wielrenner gis teren voor de start van de vierde etappe van de Dauphiné Libéré. Nu is Ne derland volgens hem geen klein land, maar Erik Dekker zou geen Erik Dekker heten als hij weigert een dergelijke ongewone gedachte bij voor baat in de prullenbak van de onmogelijkheden te werpen. Volgende week heeft hij er een gesprek over met Atsma, die sinds de dood van Gerrie Knetemann op zoek is naar een nieuwe bondscoach voor de profs. Zoiets valt kennelijk niet mee. De man of vrouw in kwestie heeft per jaar immers maar één of twee (in een Olympisch jaar) wedstrijden op het programma staan. Hij moet renners selecteren voor het WK, een tactiek beden ken en de groep in enkele da gen tijd tot een enthousiaste eenheid smeden. Erik Dekker kan dat. Alleen, Erik Dekker fietst nog ander half jaar. En daar nu precies zit hem het grote vraagtekens bij veel mensen. Dekker denkt dat het kan. „Dan word ik een playing- captain. Net als Ruud Gullit destijds bij Chelsea." Dekker is graag een trendset ter. De eerste meefietsende bondscoach van een groot land zijn, is zoiets. Het heeft ook wel iets. Nieu we wegen zoeken, ver weg van het conservatisme dat zich zo thuis voelt in het cyc- lisme. nam de Amerikaan de tijd om afscheid te nemen van de berg, die ooit symbool stond voor hoe goed hij zich voelde. „This is my moon. Ook ploegleider Johan Bruyneel zegt te kunnen leven met het idee dat de Ventoux nooit een echte triomf heeft gebracht. „Het is gewoon zijn kunstje niet. Een keer, in 2000, was hij hier echt de beste. Die dag gun de hij de zege echter aan Panta- ni. Daarna kwam het er niet meer van." In 2002 bleef Viren- que met een lange vlucht uit de greep van de Amerikaan en in de Dauphiné Libéré was hij steeds niet op zijn allerbeste ni veau. Ook nu is hij op weg naar het niveau dat goed genoeg moet zijn voor een zevende Tour-ze ge. In dat opzicht keek Arm strong tevreden terug op zijn laatste dag op de Ventoux. „Ik was niet goed genoeg om van daag te kunnen winnen. Daar voor moet je zelf kunnen aan vallen. Vandaag kon ik alleen maar reageren op de aanvallen van anderen. Maar ik was ook weer niet slecht. Vergeet niet dat dit dit jaar mijn eerste echte grote berg was, die ik in een wedstrijd ben opgefietst. In fei te ben ik op dit moment beter dan een jaar geleden toen hier in de Dauphiné Libéré de tijdrit eindigde." Daarin verloor hij toen meer tijd (op Mayo en Hamilton) dan hem lief was. „Vandaag besloot ik al snel mijn eigen tempo te gaan rijden." In het begon loste hij even uit het groepje met de andere klassementsrijders, maai' op het einde was gele- Lance Armstrong bezig aan zijn laatste meters op de Mont Ventoux. Foto: Reuters/Jacky Naegelen trui-drager Levi Leipheimer o zo blij dat Armstrong bij hem kwam. De achterstand op de ontsnapte Vinokoerov (die sa men met Gomez Marchante de weer sterk rijdende Belg Van Huffel had achterhaald) bleef daardoor binnen de perken. „Vooral de laatste 500 meter trok Lance er zo hard aan dat mijn benen er van gingen tril len", zei Leipheimer. Bruyneel was al net zo tevre den. „Lance heeft conservatief en voorzichtig gereden. Toch zat hij dicht achter de winnaar. Net als gisteren in de tijdrit. Voor mij waren deze twee etap pes de grote tests in de aanloop naar de Tour. Ze stemmen me tot tevredenheid. Veel meer dan de test van vorig jaar hier op dezelfde berg." Armstrong: „Ik voel nu ook veel minder stress, dan een jaar ge leden." Hij straalt de rust uit van een man, die weet dat de zevende Tour-zege binnen handbereik is. „Ik moet alleen nog een paar kilo verliezen." Bruyneel, gevraagd naar de achterstand ten opzichte van Vinokoerov: „Het verschil tus sen in vorm zijn en in topvorm j v dje tetb ;rla -1- y mp w dat - Met een klm- sje [e op Brazilië heeft Ar- tenzich als eerste Zuid- nse land geplaatst WK voetbal van vol- in Duitsland. Dankzij rgei!n van CresP° (2) en werd het in Buenos UITSLAGEN BILJARTEN PRIJSVRAGEN VOETBAL Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: verstevigde daarmee in de Zuid-Ameri- walificatiegroep. De g op de nummer vijf is onoverbrugbaar de eerste vier landen ich rechtstreeks. Bra- er ondanks de neder- ltijd goed voor, even- mmers drie en vier, Ecuador en Paraguay. Zowel Argentinië als Brazilië bracht een topelftal binnen de lijnen. Riquelme, Saviola en Crespo vormden de Argentijnse aanval. De Brazilianen reken den op de ingevingen van Kaka, Ronaldinho, Robinho en Adria- no. Ronaldo, vorig jaar in de heenwedstrijd nog matchwin naar met drie benutte penalty's, ontbrak. Hernan Crespo deed waarmee hij in de Champions League-fi nale tegen Liverpool was opge houden: twee keer scoren in de eerste helft. De aanvaller van AC Milan trof doel in de vierde en de veertigste minuut. In de achttiende minuut had Juan Roman Riquelme met een ge weldig afstandsschot de voor sprong al vergroot. Argentinië nam met de 3-1-ze ge revanche op de grote rivaal, die vorig jaar in zowel de WK- kwalificatie als het kampioen schap van Zuid-Amerika te sterk was geweest. Voor 55.000 toeschouwers in het Monu- mental-stadion overklaste de Selección de Selegao. Javier Mascherano legde spelmaker Ronaldinho dermate aan ban den dat de eerste Braziliaanse overwinning in Argentinië sinds 1995 er nooit inzat. Lugo (Spa). WK driebanden Groep E: De Bruijn (Ned) - Mural Coklu (Tur) 3-2 (15-8 7-15 15-7 11-15 15-3/1.575- 1.230) Eindstand: 1. De Bruijn 2-4, 2 Mural 2-2. 3. Guixe (Uru) 2-0. De Bruijn naar achtste finales. Groep J, tweede speelronde: Tijssen (Ned) Rodriguez (Per) 3-0 (15-5 15-10 15- 13/1.607-1.076) Eindstand: 1. Tijssen 2-4. 2. Kobayashi 2-2, 3. Rodriguez 2-0. Tijssen naar achtste finales. Lucky Day 3725.9 juni 5.6.9.12.18.31.32.33.34.43.44 45.48 53.54.59.64.74 75.77 TENNIS GOLF Hilversum. KLM Open. Europese Tour Stand na le ronde: 1 Van der Valk (Ned), Groom (Aus), Broadhurst (Eng), Nyström (Zwe) Fernandez Castano (Spa) 66 slagen (-4), 6. Russell (Sch), Brier (Oos), Fulke (Zwe), Fer nandez Castano (Spa) 67, overige Nederlan ders: 9. Derksen, Lafeber 68, 20. Spaargaren, Muntz 69, 51. Crosby, Swane (amateur) 71, 77. Bierenbroodspot (am). Luiten (am), Ruiz- Fonhof 72, 98 Wechgelaer, Van Weerelt 73, 115. Niemer (am) 74, 139. De Vries (am) 77, 144. Kuay 78. 150. Bos 83. Londen. Queens. Derde ronde: Roddick (VSt/2) - Beek (Slw) 6-2 3-6 6-4, Hewitt (Aus/1) - Mirni (WRu/15) 6-3 1-6 6-1. Halle. Mannen. Derde ronde: Federer (Zwi/1) - Mayer (Dui) 6-2 6-4, Cahas (Arg/4) - Zimonjic (Kro) 6-3 7-6 (3) Schüttler (Dui) - Norman (Bel) 6-3 6-3, Fer- rero (Spa) - Waske (Dui) 7-6 (5) 6-7 (7) 6-3. Birmingham. Vrouwen. Derde ronde: Sjarapova (Rus/1) - Stosur (Aus) 6-3 3-6 6-1, Tsjakvetadze (Rus) - Asagoe (Jap/6) 6-4 6-4, Washington (VSt) - Parra San- tonja (Spa) 6-2 6-4, Tanasugarn (Tha) - Foretz (Fra) 2-6 6-3 6-3, Granville (VSt) - Jackson (VSt) 7-6 (5) 6-4, Jankovic (SMo/3) - Sequera (Ven) 6-1 6-4, Daniilidou (Fri) - Sugiyama (Jap/8) 6-3 6-3, Golovin (Fra/5) - Fujiwara (Jap) 6-4 6-4 O' Nacompetitie Poule A FC Volendam - Stormvogels Telstar 3-3 (2-2). 3. Bridji 1-0, 16. Kantelberg 1-1, 22. Kwak man 2-1, 26. Kantelberg 2-2 (strafschop). 71. Kantelberg 2-3, 77. Woudenberg 3-3. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 4 215 Gele kaart: Verhoeven (FC Volendam), Pinto (Stormvogels/Telstar). VW Venlo - RBC Roosendaal 2-1 (0-1). 8 Youssouf 0-1, 77. Garcia 1-1, 80. Arts 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 3.650. Eindstand: RBC 6-11 (9-3), Volendam 6-9 (11-9), Stormvogels Telstar 6-8 (9-10), VW 6- 4(6-13). Poule B FC Zwolle - De Graafschap 1-4 (1-4). 1 Loval 0-1, 14 Robbemond 0-2, 20. Esajas 1-2, 27. Duits 1-3,43. Duits 1-4. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 1.281 Bijzonderheid: 50. Loval (de Graaf schap) mist strafschop. Helmond Sport - Sparta 1-2 (0-0). 59. Wau 1- 0, 73. Mystapha 1-1,90. Bouazouan 1-2. van de spelregelcommissie van de internationale voet balbond. Wel heeft de Fifa een uitzon dering gemaakt. Hindert de speler in buitenspelpositie het zicht van de doelverdedi- ger, dan is het alsnog buiten spel. •Als eerbetoon aan de ver moorde Benin-doelman Yes- souffou 'Campos' Samiou wordt vanmiddag in Kerkra- de een minuut stilte in acht genomen. Benin speelt daar de openingswedstrijd van het jeugd-WK tegen Australië. Samiou, een fan van de Mexicaanse doelman Jorge Campos, overleed op 17 ja nuari van dit jaar aan zijn verwondingen na een over val. Zijn dood kwam twee da gen nadat Benin op het Afri kaans kwalificatietoernooi voor het jeugd-WK met 3-0 had verloren van Nigeria. Niettemin plaatste Benin zich voor het eindtoemooi in Nederland. •De openingsceremonie van het WK voor voetballers tot 20 jaar staat vanavond in het teken van schilder Rem brandt en het ontstaan van Kerkrade. 379 mensen ver zorgen tussen de eerste WK- wedstrijden Benin - Australië {aanvang 16.00 uur) en Ne derland - Japan (aanvang 20.00 uur) een halfuur du rend visueel spektakel. In het Parkstad Limburg Sta dion zal met dans en muzi kale begeleiding van slag werkensemble Slagerij van Kampen de geschiedenis van Kerkrade (mijnen en carna val) worden vertolkt. Ook beelden 26 mensen, geassis teerd door gymnasten en dansers, De Nachtwacht uit, het wereldberoemde schilde rij van Rembrandt. Het slot akkoord is een moderne vari ant van 'Alle Menschen wer den Brüder'. De eerste twee WK-wedstrijden en de ope ningsceremonie worden bij gewoond door Fifa-baas Sepp Blatter. Helsinki/ANP - Theo Lucius ver wacht over vijf weken weer op het trainingsveld te staan. De international brak woensdag tijdens de interland tegen Fin land (4-0) zijn rechterkuitbeen, maar de PSV'er spreekt zelf van een „mooie breuk", net onder de knie. Het hoeft niet in het gips. „Aan vankelijk vreesde iedereen dat mijn kruisband was afge scheurd", zei Lucius. „Maar dat is gelukkig niet zo. Anders was ik er misschien wel een jaar uit geweest. Een week of vijf, zes is wel op te brengen." zijn, is misschien maar een pro cent. Op een berg als deze ver taalt zich dat echter al snel in een minuut." Hij wilde daarmee hetzelfde zeggen als zijn kopman: we zijn er klaar voor. Ook daarom zat Lance Armstrong gisteren op zijn gemak in het teambusje op de Kale Puist. Maar na een laatste kus van Sheryl stapte de Texaan op zijn fiets en verdween als een kleine stip in de verte en diepte. De berg achterlatende, die voor al tijd op zijn verlanglijstje zal blij ven staan. 4 200 Rode kaart: 90. Streppel (Helmond Sport). Gele kaart: Wau, Hese (Helmond Sport) Koevermans (Sparta). Eindstand: Sparta 6-15 (13-5), Helmond Sport 6-9 (11-6), De Graafschap 6-8 (11-10), FC Zwolle 6-1 (6-20). WIELRENNEN Dauphiné Libéré. Vierde etappe Tournon-sur- Rhöne - Mont Ventoux: 1. Vinokoerov (Kaz) 182-km in 4.07.23, 2. Go mez Marchante (Spa) 0.06. 3 Van Huffel (Bel) 0.16, 4. Armstrong (VSI) 0.37, 5 Landis(VSt) 0.41, 6. Kasjets|kin (Kaz) 0.43, 7 Leipheimer (Vst) 0.46, 16. Botero (Col) 2.59; Nederlan ders: 24. Weening 4.57, 41. Posthuma 6.57, 42. Tankink, 65. Löwik 11.50, 87. Moeren hout 15.44, 120. Erik Dekker 21.01, 121. Algemeen klassement: 1 Leipheimer 15.19.29, 2. Armstrong 0.21, 3. Vinokoerov 0.26, 4. Landis 0.37, 5 Kasjetsikin 2.00. 6. Botero 2.25; 28. Weening 9.30, 31. Posthu ma 9.48, 37. Tankink 11.13, 77 Löwik 18.46, 81. Moerenhout 19.23, 106. Erik Dek ker 24.34, 125. Boogerd 27 59 den haag/gpd - Het Neder lands elftal staat er goed voor op weg naar het WK voetbal van volgend jaar in Duitsland. Mocht de koppo sitie in groep 1 worden ver speeld aan Tsjechië, dan heeft Oranje als nummer twee nog alle kans. De twee beste nummers twee plaatsen zich, evenals de acht groepswinnaars, rechtstreeks. Omdat de groe pen 1, 2 en 3 uit zeven in plaats van zes landen be staan, wordt in die gevallen de resultaten tegen de num mer laatst van de poule afge trokken van het totaalaantal punten. Nederland, dat 22 punten heeft uit 8 wedstrij den, verliest daardoor de 3 punten die de overwinning op de huidige hekkensluiter Armenië opleverde. Oranje komt daarmee uit op een tussenstand van 7-19. Alleen Engeland (6-16) en Zweden (6-15) blijvra in het spoor van NederlanoTDe zes overige nummers twee spe len in de play-offs om de drie resterende WK-plaatsen. De huidige situatie is als volgt: Groep 1: 2. Tsjechië 7-18 Groep 2: 2. Turkije 7-10 Groep 3: 2. Slowakije 6-11 Groep 4: 2. Zwitserland 6-12 Groep 5: 2. Noorwegen 6-9 Groep 6: 2. Engeland 6-16 Groep 7: 2. Servië-Mon- tenegro 6-12 Groep 8: 2. Zweden 6-15 Oranje speelt nog uit tegen Armenië (3 september), thuis tegen Andorra (7 sep tember), uit tegen Tsjechië (8 oktober) en thuis tegen Macedonië (12 oktober).

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21