'Oppassen voor fysieke Finnen' Goed voor je business zijn SPORT 'Ik wilde meer zijn dan knecht' P Iemand wil Leiden terug in eredivisieniemand weet wie HSV presenteert Van der Vaart woord HetA- Voorzitter basketbalclub onbekend met verzoek tot inschrijving bij Federatie Eredivisie Basketball door Gertjan van Geen leiden - De Federatie Eredivisie Basket ball (FEB) heeft gisteren een verzoek tot inschrijving in de eredivisie gekregen van BS Leiden. Bij de Leidse basketbal- vereniging is hier echter niets over be kend. ,,Wij hebben ons zeker niet inge schreven", zegt BS Leiden-voorzitter Er ik Bloemkolk. „En als het wel is gebeurd, is dat zonder instemming of goedkeu ring van het bestuur." Vorig jaar deden er al geruchten de ron de dat Leiden een nieuw avontuur op het hoogste niveau ambieerde. Er meld de zich iemand die schermde met een grote sponsor. Dat liep op niets uit. Wel stelde BS Leiden een werkgroep in die de mogelijkheden moest onderzoeken. Formeel liep de inschrijftermijn voor de eredivisie op 1 juni af. Omdat het Nij meegse Eiffel Towers fuseerde met Den Bosch en in Nijmegen stemmen opgaan om een nieuwe eredivisieclub te vor men, is er nog plaats. Op dit moment zijn er pas tien inschrij vingen binnen. Vorig seizoen bestond de eredivisie uit elf teams, terwijl de voorkeur uitgaat naar twaalf ploegen. Voorzitter Henk Reekers van de FEB zegt vandaag in Dagblad De Gelderlander dat Leiden zich wil inschrijven. Secreta ris Ton Rolvink van de FEB bevestigt dat er gisteren een gesprek is geweest. „Maar dat heeft nog niet geleid tot resul taat", aldus Rolvink, die re verder het zwijgen toe doet. Bloemkolk is verbaasd en weet niet wie namens Leiden het gesprek heeft ge voerd. „Blijkbaar is het iemand die top- basketbal in Leiden terug wil hebben", zegt de preses. Dit seizoen dwong BS Leiden promotie naar het op een na hoogste landelijke niveau af. Om serieus in de eredivisie te kunnen spelen, is een budget van 1,5 miljoen euro vereist. Bloemkolk: „Wij weten niets. We heb ben met geen enkel bedrijf gesproken over mogelijke sponsoring. Er is geen betrokkenheid van de club. Mochten er concrete kandidaatsponsors zijn, dan kunnen we om de tafel gaan zitten om te kijken of er mogelijkheden rijn. Als er iets serieus uitkomt, staan we er open voor." Henk Reekers was gisteravond niet bereikbaar voor commentaar. Marco van Basten gaat tijdens een 'rondootje' onderuit, hetgeen Nigel de Jong, Denny Landzaat, Giovanni van Bronckhorst en Olaf Linden- bergh (v.l.n.r.) amusant vinden. Foto: ANP/Ed Oudenaarden Marcel Akerboom tekent bij sittard - Marcel Akerboom heeft rijn contract met Fortuna Sittard met twee jaar verlengd. De noodlijdende eerstedivisio- nist kreeg onlangs het groene licht over zijn voortbestaan. De centrale verdediger uit Noord- wijk, die zijn jeugdopleiding bij Ajax genoot, stond in de be langstelling van verschillende eerstedi visieclubs. FBK-prijs voor sportgrootheden arnhem - Johan Cruijff, Sjoukje Dijkstra, Nico Rienks, Anton Geesink en Ard Schenk rijn als eersten onderscheiden met de Fanny Blankers-Koen Carrière- prijs. Sportkoepel NOC'NSF riep de prijs in het leven na het overlijden van de legendarische atlete Fanny Blankers. Het be stuur van NOC*NSF wilde haar naam verbinden met de sport via een prijs of beker. Er is een beeld gemaakt van de atlete, waarin de namen van de win naars van de onderscheiding zullen worden gegraveerd. In de toekomst wordt jaarlijks één atleet gekozen. UITSLAGEN BASKETBAL Miami. NBA, play-offs (best-of-seven). Eastern Conference, finale: Detroit Pistons Miami Heat 88-82 Eindstand: 4-3. Pistons in finale NBA tegen San Antonio Spurs. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3723, d.d. 07.06.2005 1 4 13.16.21.27.28.29.33.36.38 43.46.48. 50 57 66.68 77.80 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Eredivisie, gemengd: Metselaars - Heerhugowaard 0-6, Hilverheide - 't Melkhuisje 3 - 3, De Manege - Groenekan 3-3, ALTA - Popeye Goldstar 2-4 Londen. Queens, mannen. Eerste ronde: Mirni| (WRu/15) - Berdych (Tsj) 7-6 3-6 6-2, Philippoussis (Aus) - Sluiter (Ned) 6-4 6-0 Dent (VSt/9) - Behrend (Dui) 6- 4 6-3, Zib (Ts|) - Haehnel (Fra) 6-3 6-4, Toersoenov (Rus) - Björkman (Zwe) 7-5 6-3, Gasquet (Fra/10) - Tipsarevic (SMo) 6-1 7-6 (3), Muller (Lu*) - Benneteau (Fra) 6-2 6-3, Delgado (Eng) - Monfils (Fra) 6-2 6-4, Hernych (Tsj) - Clement (Fra) 6-4 2-6 6-2, Karlovic (Kro) - Mertinak (Slw) 7-6 (2) 7-6 (4), Mathieu (Fra) - Baghdatis (Cyp) 4-6 7-6 (4) 6-4. Tweede ronde: Hewitt (Aus/1) - Malisse (Bel) 6-7 (4) 7-5 7-5, Henman (Eng/3) - Ginepri (VSt) 7-6 4-6 6-1, Stepanek (Tsj/4) - Carraz (Fra) 6-2 4-6 7-5. Halle. Mannen. Eerste ronde: Federer (Zwi/1) - Sóderling (Zwe) 6-7 (2) 7-6 (2) 6-4, Schüttler (Dui) - Nalbandi- an (Arg/5) 6-3 6-3, Kohlschreiber (Dui) - Jo hansson (Zwe/6) 7-6 (3) 6-1, Norman (Bel) - Christophe Rochus (Bel) 6-4 3-6 6-1, Ferrero (Spa) - Voltsjkov (WRu) 6-7 (5) 6-4 6-4, Wang Yue-Tzuoo (Tai) - Llodra (Fra) 7-6 (2) 6-7 (6) 6-2, Santoro (Fra) - Pavel (Roe) 7-5 6-2, Zi- monjic (SMo) - Kiefer (Dui) 6-7 (6) 6-3 6-4. Birmingham. Vrouwen. Eerste ronde: Vaidisova (Tsj/10) - Cohen-Aloro (Fra) 6-3 6-2, Kirilenko (Rus/15) - Fedak (Oek) 6-3 6-2, Grandin (ZAf) - Cervanova (Slw) 6-1 6-4, Sequera (Ven) - Raymond (VSt/14) 6-1 6- 0, Tu (VSt) - Weingartner (Dui) 7-6 6-2, Gran ville (VSt) - Keothavong (Eng) 6-2 6-0, Domi- nikovic (Aus) - Shaugnessy (VSt) 6-4 7-6 (2), Fujiwari (Jap) - Jidkova (Tsj) 4-6 6-3 6-3, Jackson (VSt) - Brandt (PRi) 3-6 7-5 6-0, Ven- to-Kabchi (Ven) - Obata (Jap) 7-5 3-6 7-5, Tanasugarn (Tha) - Vinei (Ita) 6-1 6-2, Pratt (Aus) - Castano (Col) 7-5 7-5, Danulidou (Gri) - Jeong(ZKo) 6-1 1-6 6-4 Tweede ronde: Siarapova (Rus/1) - Kremer (Lux) 6-3 6-0, Jankovic (SMo/3) - Mirza (Ind) 6-1 7-5, Tstakvetadze (Rus) - Linetskaja (Rus/12) 4-6 6-4 6-4 VOETBAL Tampere. EK-kwalificatie, groep 1. Jong Finland - Jong Oranje 1-2 (0-1). 32 Hun- telaar 0-1,51. Lehtonen 1 -190. Huntelaar 1 - 2 Scheidsrechter: Courtney (Nle). Toeschou wers: 2320 Jong Finland: Aenpaè. Hurme, Lehtonen, Lam- pi en Vellamo; Kolsi, Savolainen en Sche- weless. Arkivuo (76. Oravainen). Tarvajarvi (85. MakelS) en S|ölund (71. Haukia). Jong Oranje: Pasveer; Verhaegh, Kruiswijk; Zo mer en Mosselveld; De Zeeuw, Denissen (59 Jenner) en Braafheid; Castelen, Huntelaar en De Ridder Jong Tsjechië - Jong Macedonië 2-0 (0-0). 50. Sverkos 1-0 (strafschop). 52. Papadopulos 2- 0. Stand: 1 Tsjechië 6-14 2 Nederland 7-14, 3. Roemenië 7-12, 4. Macedonië 7-8, 5. Ar menië 7-5, 6 Finland 6-3. WIELRENNEN Dauphiné Libéré. Tweede etappe: 1 Dumoulin (Fra) 4.47.06, 2 Charteau (Fra). 3. Finot (Fra), 4 Bessy (Fra), 5. Hunter (ZAf) 3.16. 6. Hushovd (Noo); Ne derlanders. 29. Tankink 3 16, 46. Armstrong (VSt). 60. Moerenhout, 83 Posthuma, 87 Weemng. 127 Lówik. 128 Boogerd, 139 Er ik Dekker. Stand: 1. Dumoulin 10.08.06, 2 Finot 0.20, 3. Charteau 0.21, 4. Bessy 0 28, 5. Hincapie (VSt) 3.06, 6. Leipheimer (VSt) 3.07, 8. Arm strong 3.12, 47. Posthuma 3 35, 52. Tankink 3.37, 66. Weening 3.43, 71. Moerenhout 3.45, 92. Löwik 3.55, 120 Dekker 4.05, 124 Boogerd 4.08 door Peter van Duyl Helsinki - Als Nederland van avond in Helsinki een goed re sultaat wil boeken tegen Fin land, moet de ploeg in elk geval de duels met de fysiek sterke noordelingen zien te ontlopen. Dat is de belangrijkste bood schap die bondscoach Marco van Basten zijn spelers vandaag in de wedstrijdbespreking zal meege ven. De technische baas van Oranje sprak met respect over de kracht van het Finse team en zal erop hameren, dat Neder land zijn eigen, vertrouwde combinatievoetbal zal spelen. „Als we mee gaan in het fysieke spel van Finland, wordt het moeilijk", zei bondscoach Van Basten. „We moeten blijven zoeken naar technische oplos singen." Een aanvullend probleem bij die opzet is de grasmat in het Olympisch Stadion van Helsin ki. Het gras in de arena - waar in augustus het WK-atletiek wordt gehouden - is lang en droog, waardoor de bal moeilijk rolt en amper stuit. „Ik zou het wel prettig vinden als het nog gemaaid en gesproeid wordt", zei Van Basten. Alle vraagtekens in de selectie van Oranje werden gisteren in elk geval weggepoetst. Na af loop van de lichte training op Finse bodem sprak Phillip Cocu in een onderhoud met Van Bas ten het verlossende woord. De middenvelder van PSV, die an derhalve week geleden gebles seerd raakte aan een knie, voelt zich fit genoeg om vanavond in actie te komen. Normaal ge sproken vervangt Cocu Rafael van der Vaart in de basis. De Ajacied is geschorst. Ook rechtsback Theo Lucius trainde gisteren voluit mee en is tijdig hersteld voor rijn tweede interland. Van Basten denkt eveneens een beroep te kunnen hamburg - Rafael van der Vaart, die door een schorsing het duel van Oranje tegen Finland moet missen, heeft de gelegenheid te baat genomen zich gisteren bij Hamburger SV te presenteren. De 22-jarige Ajacied, die ruim 5 miljoen euro kostte, werd te vens medisch gekeurd en goed bevonden. Van der Vaart zei bij zijn Duitse werkgever te willen gaan spelen als de klassieke '10', achter de spitsen. Als shirt nummer koos de middenvelder evenwel 23. „Daarmee speelde ik voor het eerst bij Ajax. Het heeft altijd geluk gebracht." Doel bij HSV is Europees voet bal halen. „Het liefst natuurlijk de Champions League, maar de UEFA Cup zou ook mooi zijn." doen op Khalid Boulahrouz, maar het lijkt niet aannemelijk dat de verdediger van HSV zal beginnen. Hoewel uit de laatste training niet alles duidelijk werd, ziet het ernaar uit dat het verdedigingscentrum net als zaterdag tegen Roemenië zal bestaan uit John Heitinga en Barry Opdam. Het is nog onduidelijk wie cen traal voorin zal spelen. Er is de afgelopen dagen druk gespecu leerd over de positie van Ruud van Nistelrooij, die het momen teel erg moeilijk heeft met zijn vorm. Van Basten sprak eerder deze week nog zijn vertrouwen door Patrick Delait smeermaas - Zijn ogen dwalen nog vaak af naar een onbestem de plek, woorden stokken nog vaker dan normaal in rijn mond. Oogt Mare Lotz een week na de epo-vondst in zijn huis nog altijd beduusd, lang zaam begint de keiharde werke lijkheid tot hem door te drin gen. „Ik kom nooit meer terug in het peloton." Een nuchtere jongen als Mare Lotz die met epo rotzooit: het klonk vorige week bijna onge loofwaardig. Besef je zelf in middels hoe stom je bent ge weest? „Ik heb nog altijd slape loze nachten. Midden in de nacht word ik wakker en dan begint alles weer door mijn hoofd te malen. Ik wilde de puntjes op de i zetten voor de Tour de France, maar ik heb helaas een puntje te veel ge zet." „Stom natuurlijk. Ik kan de klok echter niet meer terugdraaien. Zal moeten wennen aan het idee dat ik geen renner meer ben. Normaal reed ik nu in de Dauphiné. Vanmorgen heb ik voor het eerst in mijn leven de houten vloer in de woonkamer geboend. Dat is de werkelijk heid." Waarom heb je het risico geno men? Je reed een prima voor jaar, zat in de voorselectie voor de Tour en kreeg bij QuickStep veel waardering. „Vorig jaar heb ik in de Tour drie keer voor de etappezege gestreden. Tel kens kwam ik net te kort. Het zelfde gebeurde dit jaar in de Brabantse Pijl en de Amstel Gold Race. Dat heeft mij aan het denken gezet. Ik wilde meer rijn dan die eeuwige knecht. Met een beetje medische hulp kon ik misschien winnen. Ik wilde niet alleen in de wedstrijd tot het uiterste gaan, maar ook erbuiten." Nu je tegen de lamp bent gelo- uit in de aanvaller van Man chester United („hij is een grote speler, die heeft nog wel even krediet"), maar ook tijdens de training van gisteren maakte Van Nitstelrooij een weinig overtuigende indruk. Hoewel de Finnen nog slechts een kleine kans hebben op het WK van volgend jaar in Duits land, is iedereen in het oranje- kamp er van doordrongen dat er een lastig karwei wacht. Ne derland heeft zich aan de hand van bondscoach Marco van Basten weliswaar een prachtige uitgangspositie verworven, goed gespeeld heeft het de af- pen heet het dat je dom hebt gehandeld. Voor hetzelfde geld was je de dans ontsprongen. „Ik heb brute pech gehad. Justi tie is mij op het spoor gekomen door ene R.P. Vraag me niet waarom die man mijn naam heeft laten vallen. Ik heb hem via een vriend één keertje ont moet, maanden geleden. Dat was totaal onschuldig. We heb ben destijds een beetje lacherig over anabolen gesproken. Hij doet aan bodybuilding, van daar. Maar verder heb ik met die jongen helemaal niks te ma ken." Maar de Belgische justitie komt toch niet zomaar met tien man op bezoek in Lotz' appartement in Smeermaas? Zij moeten con crete aanwijzingen hebben ge had. „Ik weet niet wat ze pre cies zochten. In elk geval geen epo, die stond toevallig in de koelkast." Er zouden ook groei hormonen en anabolen rijn ge vonden. „Onzin. Daags nadien is alles onderzocht en daarna heeft justitie meteen zijn excu ses aangeboden. De groeihor monen en anabolen waar ik urenlang over ondervraagd ben, bleken volstrekt legale vi taminepreparaten en aminozu- gelopen maanden maar zelden. Oranje staat dan ook allerminst stevig op zijn sokkel. Omdat de Tsjechen na de ne derlaag in Amsterdam alles hebben gewonnen, kan elke misstap van Nederland directe kwalificatie voor het WK in ge vaar brengen. Er is weliswaar een ontsnappingsclausule (Oranje zou dan bij de twee beste nummers twee moeten eindigen), maar ook in dat op richt geeft de huidige situatie nog geen zekerheid. Hoewel het Nederlands elftal steeds minder door grote na men wordt gevormd, geldt ren." Waar kwam de epo vandaan? „Dat zeg ik liever niet. Ik wil de fietsende jeugd niet op slechte ideeën brengen. Het is in elk geval niet moeilijk om aan epo te komen." Ingewijden als Maarten Ducrot en Harm Kui pers zinspeelden vorige week openlijk over een mogelijk net werk. Moeten we hen geloven? „Ik weet niet wat andere jon gens doen. Iedereen denkt dat wij alleen maar over doping kletsen, maar dat is nonsens. Ik heb mijn gebruik altijd geheim gehouden. Het is al stom ge noeg om met epo te experi menteren, laat staan dat ik er andere jongens bij ga betrek ken." Deed je dan alles zelf? Ook de inspuitingen? „Je begint als amateur met vitamines uit een potje. Daarna leer je hoe je vita mines moet inspuiten. De vol gende stap is dan snel geno men. Je weet dat het verboden is, maar haast ongemerkt schuiven de grenzen op." Volgens specialisten is het on gecontroleerde gebruik van epo levensgevaarlijk. „Ik wist waar ik mee bezig was. Op internet bulkt het van de informatie. Zo- Oranje in Finland nog altijd als een grote voetbalnatie. De kaar ten voor de ontmoeting van vanavond waren in no time uit verkocht. Dat betekent dat Finland-Ne- derland wordt bekeken door 37.000 toeschouwers. Het duel staat onder leiding van de Luxemburgse scheidsrechter Alain Hamer. Het is een specia le avond voor Edwin van der Sar, die zijn honderdste inter land speelt. Giovanni van Bronckhorst viert een mini-ju bileum. De oud-Feyenoorder trekt vanavond voor de vijftig ste keer het Oranje-shirt aan. lang je het bij kleine doseringen houdt, blijft het risico beperkt. Mijn hematocrietwaardes zaten in elk geval ruim onder de kriti sche grens van vijftig. Dokter Ivan van Mol, ploegarts van QuickStep, vertelde me onlangs dat ik niet de bloedspiegel heb van een dopinggebruiker." Het bezit van epo logenstraffen had niet gekund, maar waarom heeft Lotz meteen toegegeven dat hij een gebruiker is? Nog nooit was hij tijdens een con trole positief getest. „Achteraf is dat misschien niet slim. Maar op dat moment was ik totaal overrompeld door die inval van justitie. Bovendien werd ik seri eus onder druk gezet. Ik mag er niet veel over kwijt, maar dat verhoor in Tongeren was echt intimiderend." De vraag is wanneer Lotz het besluit heeft genomen om epo te gebruiken. In de Volkskrant werd gesuggereerd dat hij al bij Rabo over de schreef ging. „Hoe komen ze daar bij? Ik ben er pas een paar weken geleden mee begonnen." De epo van Frank Vanden- broucke was zogezegd bestemd voor zijn hond, die van Rai- mondas Rumsas voor zijn schoonmoeder. Beiden zijn ge straft, maar maken inmiddels opnieuw deel uit van het pelo ton. Voor Lotz lijkt dat er niet meer in te ritten. „Ik ga ervan uit dat het voorbij is. In princi pe mag ik vier jaar niet meer voor een team uit de Pro Tour rijden en in een kleinere ploeg heb ik geen zin. Ik probeer niet temin het positieve te zien. Ik heb nu meer tijd om in de ge wone maatschappij terug te ke ren. Misschien dat ik opnieuw ga studeren. Het liefst zou ik pi loot worden, maar dan ben ik opnieuw veel weg van huis. Dat wil ik mijn vriendin niet aan doen. Zij en mijn familie heb ben mij er de voorbije week doorheen gesleept." (advertentie) www.multilease.nl l¥l MultiLease Wielrenner Mare Lotz vertelt waarom hij epo heeft gebruikt Mare Lotz zet zijn handtekening op de startlijst van de Amstel Gold Race, de laatste grote wedstrijd van de renner. Foto: GPD woensdag 8 juni 2005 DUIVENTIL Faxen mag ook: 071-5356415 Op zaterdag 11 juni word zwembad 'De Thermen' in phen aan den Rijn een ope ochtend gehouden door d< deling Synchroonzwemme van Sprey Hout AZC. Op d( ochtend wordt tussen 9.30 12.30 uur uitgelegd wat 'syi chroonzwemmen' precies Iedereen met een zwemdij ma kan meedoen. Wielrenner Peter van de I (Hillegom) won de Ronde 1 Maartensdijk. Zijn broer G ben werd tweede. Elise van ge blijft winnen, dit keer ee koers in Hoorn. Hans van 1 (Hillegom) werd tweede in pendrecht. Thijs Bezemer (Aphen aai den Rijn) behaalde in Papa drecht een vijfde plaats. Ea dag later ging een goede kla ring verloren doordat bij d« Tour du Condroz (Belgie) i eindsprint zijn frame door den brak. Bezemer kwam e zonder ernstige verwondin van af. Op draf- en renbaan Duijj heeft zondag de wedstrijd c de 'Grote Spinters-Prijs' pl( De sprinters moeten een ak stand afleggen van 1300 me Kees van Tongeren words ner van de A-jeugd van w den, Steef Pattiapon (B-jeuj Marcel van Leeuwen en Pik Kins CMarcel van Ginin Jan Groen DRick Bink Rob Pret, Marco Boot en RU mond van der Blom F c<|( pieteren de trainersstaf bijl jeugd op sportpark De Mok Op donderdag 30 juni org_ seert het Waterpolo Opleicf centrum (WOC) een clinici trainers die werken met mr en jongens van 8-17 jaar. 0 ches, trainers en begeleidek zijn welkom vanaf 18.30 ul zwembad De Thermen te j phen. De clinic zal worden geven door de Servische to trainer Mihailo Sain, die in maand juni te gast is bij h^ WOC. Op zaterdag 18 juni 2005L ganiseert FootvoLley Nethe lands het eerste officiële Nl Outdoor 2005. Het toemoi| plaatsvinden het terrein vJ Amstelborgh/Borchland sportcomplex 'De Toekorrj in Amsterdam. Er zal op dl dag vanaf 11.00 gestreden! den in twee categorieën: ej Top- en eenAmateur-ligai de toernooien worden tegd kertijd gespeeld: rond 17.0 zullen de finales in beide ac gorieën worden gespeeld. Ic informatie is te vinden oph www.footvolley.nl. f/< u in is voor hem: het hele Franke wieier journaille houdt eerio' uur lang de kaken op elkat Later zullen ze een vertalifa krijgen van wat er gezegd Ie ja, hij gaat met open vizieie1 komende Tour in en hij isjt nieuwd wat zijn concurrent doen. Later, in een tête a f4r hij zeer ontspannen over i/je les en niets praat, vraagt wie ik denk dat goed zulleii 1 Verleden jaar heeft hij mep mijn predictie dat Tyler Hfa ton hem dicht zou kunnei\ deren, meedogenloos en 1/<M durend op die waangedaót\ gewezen en nu neemt hij 10c het initiatief. Hij wil dat //in uitspraake s Ik zeg dam zijn eigen\ grootste rtdi stander zi en dat mte ook. Hij denkt na, lacht knikt: 'Th true man Bij het afi draait hijini het hoort ac hij wil aHit het laats tu, woord het d als wij sat IV zijn, zichl drempel ijlli zegt in goaa Vlaams-Mi lands: 'Kus mijn kloten.et Ik wil antwoorden en henie zen op het feit dat hij in //va voud spreekt, terwijl hij sltn het enkelvoud bezit, maatje toch maar. jiei HetA- woord zit weer stent c ons vocabulaire en dat zuPF we weten. Ik ook. C In de hal van het hotel hekv ettelijke collega's zich ven e schanst. Ze hopen op een aoj of een goede foto. Hij passiü mannen lachend en zegt:'va morrowmorning guys., reifej o'clock'. t Boos stapt men op, maart si gende ochtend houdt hij xd aan zijn woord en doet wke 1 afgesproken heeft. jk< Het journaille staat er bett p bij: weer houdt die verrektat Amerikaan zich aan zijn er Er valt geen rottigheid te «un den. loc r e Mart Smeets Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 mail: sport.ld@hdc.nl Het eerste Marcel Straathof- toernooi voor F-jeugd, ter nagedachtenis aan de dit jaar overleden keeper van GHC, is zaterdag gewonnen door RCL (zie foto). Bas Louwers werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Aan het toernooi deden 20 F 1-teams uit de regio mee. Voormalig toptennisser Jacco Eltingh geeft vanmiddag een clinic aan de jeugd van TC Roomburg. De vereniging viert dit jaar zijn 50ste verjaardag. De Flagfootballers van Light ning Leiden onder de 15 jaar staan opnieuw in de finale van het Nederlands kampioen schap. De finale wordt zondag gespeeld in Lelystad. Het senio renteam van Leiden speelt in Lelystad aansluitend de thuis wedstrijd tegen Nijmegen. De junioren van TOP (Sassen- heim) en Tempo (Alphen aan den Rijn) staan woensdag in de finale van de districtsbeker voor hun leeftijdscategorie. Het is voor het eerst dat er twee jeugdploegen uit de Leidse re gio in de eindstrijd staan, waar door er voor het eerst ook een regionale bekerwinnaar zal zijn. De finale wordt gespeeld op het veld van Madjoe in Rijnsburg om 19.30 uur. TOP en Tempo rijn de enige ploegen uit de re gio die in de landelijke junio rencompetitie uitkomen. Karen van den Oever en Vi- viënne Knegtmans (beiden Ter Leede) zijn geselecteerd voor het Nederlands elftal voor speelsters onder 17 jaar. Het team is gisteren begonnen aan een vierlandentoemooi in het Duitse Weil am Rhein. BS Leiden heeft afgelopen weekeinde rijn eerste wedstrijd in de Summerleague voor bas ketballers van 23 jaar en jonger met 80-62 verloren van Den Helder. TT et is de eerste week van juni Li en het A-woord is duidelijk terug in onze sportverhalen. Kan hij het dit jaar weer? Is het mogelijk met een minimale voorbereiding in wedstrijdkilo meters? Is de gezamenlijke te genstand dit jaar nou eindelijk eensin staat om..? Lance Armstrong lacht alle gis singen, vragen, verdachtmakin gen, opties, geruchten en cow boyverhalen weg. Hij walst door een persconferentie heen, geeft links en rechts wat handteke ningen, verblijdt een Frans ventje met een drinkbus, lacht naar de omstanders en ver dwijnt naar zijn kamer. See you! Nog ruim drie weken voordat het grootste zo mersport- spektakel be gint en zon der dat hij het zelf alle maal wil is Armstrong al weer de meest be sproken sporter ter wereld. Zelfs de Ame rikaanse sportpers is royaal uitge rukt naar Aix-les-Bains om een halfuurtje gelukzalig heid op te doen, want His Royal Cycling Highness heeft ons, ster velingen, laten weten dat hij vragen zal beantwoorden en wat staat ons dan te doen? We wachten, zitten, vragen en Armstrong is vrolijk en open en hij lacht en maakt grappen en alles gaat in het Engels en dat verdriet een groot gedeelte van de Franse mediamensen zeer. Hoe graag ze hem ook willen villen, opensnijden of op de grill willen leggen, ze krijgen nu eens niet de kans. Een vermetele we zel probeert het: 'Lanzuh, gwatt doe joe zie asse the biegist pro blem in zies Tour de France?' Armstrong kijkt niet op om of en vraagt zijn ploegleider, Johan Bruyneel, te vertalen. De Belg lacht en zegt in verstaanbaar Engels de vraag na. Iedereen in het zaaltje lacht, behalve de Fransen, Armstrong antwoordt in het strak Texaans en die slag

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20