Toekomst Van Bommel bij Oranje aardedonker SPORT Armstrong niet vies van knechtenwerk Een vendetta Van Basten: 'Als iemand taken naar eigen inzicht gaat invullen, wordt het team zwakker' Sparta bijna terug in de eredivisie, De Graafschap degradeert Quick Boys in hoger beroep in 'bananenzaak' laig tenspel dinsdag 7 juni 2005 - Shinji Ono heeft naar chting twee tot drie den nodig om te herstel de breuk in zijn rechter- )e Feyenoorder onder- ïaandag een operatie, Tij een metalen plaatje in £fct wordt aangebracht, ep het gebroken midden- leentje afgelopen woens- y in Abu Dhabi, waar hij net de nationale voetbal van Japan voorbereidde WK-kwalificatiewedstrijd egen Bahrein, er huurt ilman Babos ;en - Gabor Babos (30) ior één seizoen naar ie Nijmeegse voetbalclub jde doelman van Feyen- isivaar de Hongaar een eejct heeft tot 1 juli 2008. Bij 'Qi Babos de opvolger van dis Gentenaar, die naar t «ia Dortmund vertrok, riet vertrek van Babos dijde Egyptenaar Sherif jeiy (22) niet bij Excelsior >ail, maar toegevoegd aan uictie voor het eerste team eiyenoord. Met Patrick Lo ans en Maikel Aerts vormt jefkeeperstrio van coach 1 ijKoeman. Graaf blijft ■'eyenoord niiiDAAL - Edwin de Graaf, krider technische leiding ïiüud Gullit nog mocht ver een, blijft bij Feyenoord. De 1 iic'er ziet met de komst 1 Ainer Erwin Koeman )f e kansen. De Graaf (25) ijlin de belangstelling van vet clubs, waaronder NAC, ■rvfi RKC. Hij heeft bij Fey- LoB een doorlopend con- ïiïtit halverwege 2006, met snltie voor nog twee seizoe- uiting trainer fiiworld FC Omniworld uit Al- leeft Jan Schulting aange- trainer. De 49-jarige hjikent voor een jaar bij de Iclub, die vanaf volgend in de eerste divisie van aid voetbal uitkomt, ït jng was vier jaar assis- iner bij Cambuur Leeu- lijfc. Na de winterstop nam dijk de taken van de af tainer over, omdat Dick Tb moest vertrekken, g atig wilde graag bij Cam- lijven, maar de nieuwe velRoy Wesseling wil hem assistent. teek-dubbel Vimbledon - Michaëlla Krajicek ijdens Wimbledon met iroer Richard aan in hengd dubbelspel. Dit ^derland unieke dubbel "steren een wildcard van lense organisatie. Ri- ajicek is met 33 jaar te^er zo oud als de 16-jari- trijiaëlla. De kampioen van ït «don 1996 stopte in juni toernooidirecteur van is het laatste jaar ac- let veteranencircuit. I;i!ers niet US Open regi heath - Geen van de dijderlandse topgolfers n. isteren de kwalificatie vift US Open op Pinehurst aafluni) kunnen afdwingen, ït «tngelse Walton Heath vijle scores van Maarten urt, Robert-Jan Derksen en lajintz te matig om een 'bönegen beschikbare dtsh in het hoofdtoernooi tweede major in golf dit ief< in te nemen, dij j$s en Londen n,4en favoriet jelj ïnciiExact een maand er stemming in Singapore lerb evaluatiecommissie gelIOC de kandidaat-ste- 'dsjijs en Londen mooie al «cijfers gegeven. De reiisie, die gisteren een 123 e tellend rapport vrijgaf, deüe plannen van beide hafvan zeer hoge kwaliteit ijk«w York en Madrid kre- rlijkeen ruime voldoende, de bnnen voorlopig niet d Aan Parijs en Londen, keifc dat Moskou de Spelen Jeech toetrekt lijkt klein. door Peter van Duyl NooRDwijK - Een gebrek aan ge spreksstof was er niet. Maar de zege op Roemenië, de transfer van Edwin van der Sar naar Man chester United en de naderende wedstrijd tegen Finland vielen gisteren allemaal in het niet bij hét grote nieuws uit het Oranje kamp. Mark van Bommel, de aanvoerder van het dit seizoen zo ongenaakbare PSV én straks speler van Barcelona, is door bondscoach Marco van Basten uit de selectie gezet. Het idee om Van Bommel te passeren voor het duel met de Finnen ontstond zondagmor gen, toen de technische staf van Oranje rond de tafel zat om over de vorige én de volgende interland na te denken. Bonds coach Marco van Basten kwam al snel tot de slotsom dat de aanvoerder van PSV woensdag in Helsinki sowieso niet in de basis zou staan. En in één adem bedacht de keuzeheer dat hij Van Bommel naar alle waar schijnlijkheid ook niet zou gaan gebruiken als wisselspeler. „Dan heeft het dus ook geen zin in om hem mee te nemen", lichtte Van Basten zijn opmer kelijke besluit toe. De baas van Oranje weigerde in detail te treden over de achter gronden van de val van Mark van Bommel. Van Basten her haalde dat hij ontevreden was over de manier waarop de PSy- er zaterdag tegen Roemenië in vulling gaf aan zijn taak. „Maar we vinden heus niet dat Mark moet worden gestraft of dat we hem geen leuke jongen vinden. We baseren ons altijd op voet balzaken." Het probleem voor Van Bom mel gaat uiteraard verder terug dan de interland tegen de Roe- Mark van Bommel (8) kan nog lachen als Dirk Kuijt Nederland tegen Roemenië op 2-0 heeft gebracht. Enkele minuten later wordt hij gewis seld. Foto: ANP/Marcel Antonisse menen. Zijn optreden zaterdag in de Kuip vormde voor de technische staf de druppel die de emmer deed overlopen. Ei genlijk al sinds zijn aanstelling voert Van Basten een strijd met Van Bommel over zijn manier van spelen. Daarover hebben de twee ook een aantal pittige discussies achter de rug. De bondscoach verwijt de Lim burger vooral dat hij zijn direc te tegenstander te vaak te veel ruimte laat. Volgens Van Basten is dat overigens niet zozeer een gebrek aan tactische discipline als wel een tekort aan tactisch inzicht. „Hij luistert wel, maar hij doet het niet op een manier zoals wij het van hem verwach ten. En als iemand zijn taken naar eigen inzicht gaat invullen, wordt het team zwakker." Opvallend is het verschil tussen de Mark van Bommel van PSV en die van Oranje. Bij zijn club is hij een zelfbewuste leider, in de nationale ploeg vaak een on beholpen tobber. In het Neder lands elftal worden dan ook an dere dingen van hem gevraagd, stipte Van Basten aan. „Ik vind dat de middenvelders in dienst van de aanvallers moeten spe len. In sommige elftallen liggen die verhoudingen nu eenmaal anders", zei de coach. De toekomst voor Mark van Bommel bij Oranje ziet er aar dedonker uit. Van Basten zei rotterdam/doetinchem/anp - Sparta is dicht bij promotie naar de eredivisie. De Kasteel club won gisteren thuis van FC Zwolle (3-1) terwijl concurrent Helmond Sport bij De Graaf schap niet verder kwam dan 2- 2. Sparta heeft donderdag, op bezoek bij Helmond Sport, vol doende aan een gelijkspel om de terugkeer naar de eredivisie via de nacompetitie zeker te stellen. Na de degradatie onder trainer Frank Rijkaard moest de Kas teelclub drie jaar zwoegen om zo dicht bij promotie te komen. Daar was wel wat hulp van De Graafschap voor nodig, dat in groep B Helmond Sport in be dwang hield. Ondanks dat re sultaat dalen de Doetinchem- mers na een seizoen weer af naar de eerste divisie. De Rotterdammers namen na het missen van het kampioen schap een gok om in de nacom petitie door te gaan met trainer Mike Snoei. Hij kreeg de lange tijd ongenaakbare ploeg in de slotfase van de competitie niet meer aan de gang. Daardoor moest Sparta de titel laten aan Heracles Almelo. De toch al slechte verhouding tussen Snoei en clubleiding en geldschieters leidde na het dra matische begin van de nacom petitie (een nederlaag thuis te gen Helmond Sport) tot het vertrek van de trainer. Een dag later benoemde de club voormalig Spartaan en in ternational Adri van Tiggelen als tijdelijk hoofdcoach. Hij schonk de spelers vertrouwen en zorgde met vier zeges voor de grote kans op promotie. Sparta vocht tegen FC Zwolle vooral tegen zichzelf. De druk om de zo begeerde promotie te behalen, verlamde de ploeg. Ook het gejuich vanaf de tribu nes door de achterstand van concurrent Helmond Sport bij De Graafschap (0-2) hielp Spar ta voor rust niet. De 1-0 van FC Zwolle door Esajas was het lo gisch gevolg van de spanning. Na rust zette invaller Van den RBC Roosendaal is nagenoeg veilig RBC Roosendaal heeft giste ren zo goed als zeker het ver blijf in de eredivisie met een jaar verlengd. De ploeg uit West-Brabant versloeg Volen- dam, de concurrent in poule A van de nacompetitie, met 4-0. Volendam kan donderdag avond nog wel promoveren Bergh met een hattrick de zaak recht. Op de Vijverberg stond De Graafschap al na een halfuur op 2-0 tegen Helmond Sport, via als thuis met Ader doelpunten verschil wordt gewonnen van Stormvogels Telstar en RBC het laatste duel bij VW in Venlo verliest. Stormvogels Telstar versloeg gisteravond FC VW met 2-1 maar beide ploegen zijn al uit geschakeld. Haklander en Valeev. Na rust hield Cvetkov met twee treffers een promotiefeest bij Sparta te gen, in elk geval tot donderdag avond. Bezorgdheid bij Rabo-ploeg na valpartij Tour-kandidaat Horillo givors/anp/rtr/gpd - Lance Armstrong heeft gisteren het moreel van zijn Discovery Channel-ploeg aanzienlijk ver hoogd door zich in de rol van knecht te schikken. De Ameri kaan verrichtte in de eerste etappe van de Dauphiné Libé- ré, Aix-les-Bains - Givors, gere geld kopwerk om een groep van zes man - onder wie Koos Moe renhout - terug te pakken. Die actie was niet alleen be doeld om zijn conditie op te vij zelen. De zesvoudig Tourwin naar was er veel aan gelegen de leiderstrui van zijn ploeggenoot (en vriend) George Hincapie te- verdedigen. Dat lukte. Vier kilo meter voor de streep greep het peloton de zes vluchters in de kraag en maakten de rappe mannen zich op voor een mas saspurt. Die werd gewonnen door de Noor Thor Hushovd, die de Zuid-Afrikaan Robert Hunter en de Spanjaard Juan Antonio Flecha voorbleef. Op dat moment hadden de manschappen van Discovery Channel zich al tevreden laten terugzakken in de boezem van het peloton. De buit - een nieu we leiderstrui voor Hincapie - was veiliggesteld. „Lance zag er goed uit", vond Hincapie. Lance Armstrong praat met zijn Spaanse ploeggenoot Jose Luis Rubiera. Foto: Reuters/Robert Pratta „Toen de achterstand op de kopgroep 25 seconden bedroeg, heeft hij bijna in zijn eentje het gat dichtgereden." De reden voor deze nederige dienst is duidelijk, meent de coureur: „Armstrong deed dit om mij een cadeau te geven. En ik be dank hem daarvoor." Pedro Horillo van de Rabo- bank-ploeg was tien kilometer voor de eindstreep bij een val partij betrokken. Vlak nadat een renner voor hem een stoeprand had geraakt, gingen zes cou reurs tegen de vlakte. Horrillo zat snel weer op de fiets, maar bleek ernstige knieklachten te hebben overgehouden aan de val. In de ultieme kilometers verloor de Spanjaard nog ruim vier minuten op ritwinnaar Hushovd. Ploegleider Erik Breukink: „Het zag er lelijk uit. Een knieblessure kan voor een renner heel vervelend uitpak ken. Ik betwijfel of hij dinsdag van start kan gaan, wil het zeke re voor het onzekere nemen. We zijn Bram de Groot al kwijt voor de Tour door een blessure. Nog één uitvaller erbij kan ik niet gebruiken." Breuking maakte gisteren zijn voorselec tie voor de Tour de France be kend. De ploeg telt elf man, van wie er negen naar de Tour mo gen. Zes coureurs hebben de Nederlandse nationaliteit: Kar- sten Kroon, Erik Dekker, Mi chael Boogerd en de mogelijke debutanten Pieter Weening, Joost Posthuma en Gerben Lö- wik. De Rus Denis Mentsjov en Michael Rasmussen uit Dene marken zijn de mannen voor het klassement, de Spanjaard Oscar Freire gaat mee voor de sprints. Ook de Belg Mare Wau- ters en Horrillo staan nog op Breukinks lijstje. UITSLAGEN 'jPRIJSVRAGEN 1722, 6 juni. >ld|2, 35, 40, 44. 46, 51. 52, 55. 65. 71,72,73, 74,75 behoud van typefouten) Ie: Kim (VSt) - Srichaphan (Tha/11) jidrejev (Rus/13) - Mackin (Eng) 7-5 isedski (Eng/14) - Goodall (Eng) 6- fc (Slw/16) - Arthurs (Aus) 7-5 6-4, If(lta) - Phau (Dui) 6-2 7-6 (2), Ha ll- Draper (Aus) 6-7 (3) 7-6 (2) 6-2, K (Spa) - Lisnard (Fra) 7-6 (4) 6-1, ft) - Burgsmiiller (Dui) 6-2 6-2, Ma- - Lee (ZKo) 6-2 6-0, Carraz (Fra) - |Arm) 3-0 opgave, Murray (Eng) - Halle. Mannen. Eerste ronde: Safin (Rus/2) - Popp (Dui) 6-3 6- 2, Cartas (Arg/4) - Verdasco (Spa) 6-4 6-4, Haas (Dui/7) - Novak (Tsj) 6-4 6-1, Lopez (Spa/8) - Carlsen (Oen) 7-6 (4) 7-6 (2), Melzer (Oos) - Martin (Spa) 7-5 6-7 (3) 7-6 (3), Ro- chus (Bel) - Saulnier (Fra) 6-4 6-4, Mayer (Dui) - Joezni (Rus) 6-4 7-6, Melzer (Oos) - Martin (Spa) 7-5 6-7 7-6. Birmingham. Vrouwen. Eerste ronde: Mirza (Ina) - Schaul (Lux) 6-2 6- 0, Foretz (Fra) - Grönefeld (Dui/13) 6-4 6-3, Razzano (Fra/11) - Gullickson (VSt) 6-4 7-6 (4), Linetskaja (Rus/12) - Spears (VSt) 6-2 7-6 (3), Stosur (Aus/16) - Serra-Zanetti (Ita) 6-7 (4) 6-2 6-2, Tsjakvetadse (Rus) - Sanchez Lo renzo (Spa) 6-4 6-3, Washington (VSt) - Pano- va (Rus) 6-3 6-3, Kremer (Lux) - Perebijenis (Oek) 7-5 6-2. Parra Santonja (Spa) - Camerin (Ita) 7-6 (2) 6-4, Morigami (Jap) - Janes (Eng) 3-6 6-1 7-6 (2), Baltacha (Eng) - Bondarenko (Opk) 7-6 (2)6-1 VOETBAL Nacompetitie. Groep A. RBC Roosendaal - FC Volendam 4-0 (2-0). 8. Guijt 1-0, 32. Ikedia 2-0, 74 Hammond 3-0, 80. Hammond 4-0. Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 5000. Rode kaart: 55 Yous- souf (RBC Roosendaal) Gele kaart: Loran, Hammond (RBC Roosendaal), Woudenberg, Cruz Vincente, De Haan (FC Volendam). Stormvogels Telstar - VVV Venlo 2-1 (2-1). 15. Jans 0-128. Salden 1 -136. Van den Berg 2- 1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 1715. 5 3 2 0 11 8-1 5 2 2 1 8 8-6 5 2 1 2 7 6-7 RBC Volendam Telstar VW Programma: donderdag 9 juni: VW - RBC, Volendam - Stormvogels Telstar Groep B. De Graafschap - Helmond Sport 2-2 (2- O). 24. Haklander 1-0, 30. Valeev 2-0, 48. Cvetkov 2-1, 85. Cvetkov 2-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 6800. Gele kaart: Roelofsen, Bot (De Graafschap), Hobbelen (Helmond Sport) Sparta - FC Zwolle 3-1 (O-l). 36. Esajas 0-1, 55. Van den Bergh 1-1, 72. Van den Bergh 2-1, 86. Van den Bergh 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 8973 Gele kaart: Van Bueren (Sparta), Bischop, Schol (FC Zwolle). De Graafschap is gedegradeerd Sparta 5 4 0 1 12 11- 4 Helmond Sp 5 2 3 0 9 10- 4 Graafschap 5 1 2 2 5 7-9 FC Zwolle 5 0 14 1 5-16 Programma: donderdag 9 juni: FC Zwolle - De Graafschap, Helmond Sport - Spar- WIELRENNEN Lucius en Cocu twijfelgevallen Theo Lucius miste gisteren de laatste training op eigen bo dem op weg naar de interland Finland-Nederland, morgen in Helsinki. De PSV er heeft last van een achillespees, maar bondscoach Marco van Basten verwacht dat de PSV er er tegen de Finnen bij kan zijn. Het is nog niet honderd procent zeker of Cocu morgen in Helsinki kan spelen. „PhQ- gisteren dat hij de middenvel der geen nieuw 'geval Seedorf is. Dat hij hem er weer bijn eemt, zodra hij in Spanje zijn ongelijk bewijst. Maar de bondscoach zal ongetwijfeld in het achterhoofd houden dat hij Van Bommel in tien maanden tijd en strijd niet naar zijn wen sen heeft kunnen plooien. Toen Van Basten de speler zon dag belde met de fatale mede deling, gaf hij hem het advies om op het veld te reageren. Het ligt echter voor de hand dat Van Bommel pas weer een uitnodi ging krijgt als hij precies doet wat de coach van hem verlangt. „Mark was zeer teleurgesteld en vond het ook moeilijk om te ac cepteren. Hij zei ook: 'potver- domme ik wil wél naar het WK'. Dat is een prima instelling, maar dan zal hij wel aan onze verwachtingen moeten vol doen." Ook in de spelersgroep werd verrast gereageerd op het weg vallen van Van Bommel. Aan voerder Edwin van der Sar had de PSV'er zondagavond aan de lijn en ook hij constateerde dat de middenvelder 'zeer teleurge steld' was. „De bondscoach heeft ons de exacte reden gege- lip heeft aangegeven, dat hij er alles aan zou doen om tegen Finland in actie komen en dat lijkt hem te lukken", aldus Van Basten. .Alles is erop ge richt om hem te laten instro men in de laatste groepstrai ning, maar veel risico zullen we niet nemen. Hij moet wel de indruk geven dat hij de wedstrijd redelijkerwijs kan uitspelen." ven en op bepaalde punten kan ik me er wel in vinden", zei Van der Sar. „Maar Mark kennende, knokt hij zich wel weer terug, daar heb ik alle vertrouwen in." Zonder stoere taal te gebruiken maakte Van Basten wel zonne klaar dat de beslissing om Van Bommel te passeren hem geen enkele moeite had gekost. „Het doet me niet zo gek veel. Wij zijn er om keuzes te maken, dat doen we voor elke interland. De ene keer geeft dat wat meer dei ning dan de andere, omdat het een grote speler betreft. En Mark is natuurlijk een speler van naam en faam." Mark van Bommel zei zondag avond 'absoluut niet te willen reageren' voordat bondscoach Marco van Basten zijn beslis sing hem buiten de selectie van Oranje te laten in een perscon ferentie had toegelicht. Maar ook gisteravond bleef een in houdelijke reactie uit. Van Bommel weigerde de pers te woord te staan. „Ik ga hier niet op reageren. Ik praat niet via de media met de bondscoach. Na tuurlijk ben ik teleurgesteld. Maar verder trek ik er op dit moment geen conclusies uit", aldus Van Bommel. Voorzitter Kuijt woest katwijk - De Katwijkse voetbal club Quick Boys gaat in hoger beroep tegen de straf in het 'ba- nanenincident'. De club werd vorige week veroordeeld tot het spelen van een wedstrijd zon der publiek en een boete van 1500 euro. Bovendien moet de club ook een eerder uitgedeelde voorwaardelijke boete van 1000 euro met de KNVB afrekenen. De wedstrijd Quick Boys - Ca- pelle werd op 2 april van dit jaar gestaakt omdat enkele toe schouwers bananen gooiden naar de donkere scheidsrechter Doest. Quick Boys-voorzitter Jaap Kuijt is woest op de tuchtcom- missie van de voetbalbond. „Mijn vertrouwen in de kwali teit van de rechtspraak bij de KNVB is tot nul gedaald", zegt Kuijt. „Ik heb niet eens de hele uitspraak gelezen, toen ik bij bladzijde twee was, heb ik 'm woest terzijde gegooid." De voorzitter is boos over een aantal verwijten dat zijn club wordt gemaakt. „De tuchtcom- missie vindt dat de stewards hadden moeten voorkomen dat er geld werd ingezameld voor bananen. Hoe moeten ze dat doen? Er waren 3500 toeschou wers. Ook verwijt de tuchtcom- missie ons dat de stewards niet met hun gezicht naar het pu bliek stonden, wij zijn nota be ne de enige amateurclub met stewards." Volgens Kuijt heeft de tucht- commissie alleen de beschuldi gingen van arbiter Doest in de overwegingen betrokken. „Over de verldaringen van de grens rechters wordt met geen woord gerept, terwijl die op sommige punten een duidelijk andere le zing hebben", zegt Kuijt. Dauphiné Libéré. Eerste etappe, Aix-les-Bains-Givors: l. Hushovd (Noo) 5.10.55, 2.Hunter (ZAf), 3. Flecha (Spa), 4. Roberts (Aus), 5. Quinziato (Ita), 6. Delage (Fra), 32. Lö- wik 0.03, 40. Tankink. 59. Erik Dekker, 113. Weening, 120 Moerenhout 0.05, 144. Boogerd, 148 Posthuma. Algemeen klassement: 1 Hincapie (VSt) 5.20.50, 2. Leipheimer (VSt) 0.01, 3. Kasjetsjkin (Kaz) O 03, 4. Landis (VSt) 0.05. 5. Armstrong (VSt) 0.06, 6. Perei- ro (Spa) 0.07, 22. Erik Dekker 0.19, 47. Posthuma 0.29, 53. Tankink 0.31, 68. Weening 0.37, 75. Moerenhout 0.39, 100. Löwik0.49, 136. Boogerd 1.02. ACHTERLIJN TJ r zijn een paar goede KNV- J-j B'ers: Jozef van der Vooren. Gerard van Dijk en Marco van Basten bijvoorbeeld. De meesten echter zitten in kantoortijd - op kosten van de leden van de KNVB - het de clubs en hun vrijwilligers zo lastig mogelijk te maken. Neem nu de bananenzaak bij Quick Boys. Een flink kantoor KNVB-ambtenaren boog zich over de zaak en volgde vervol gens de verkeerde procedure. Sukkels, het gaat hier om een club met een paar duizend aanhangers die in de strijd was verwikkeld om een van de belangrijkste amateurtitels. De blunder heeft tot gevolg dat twee maanden na het werpen van de eerste banaan het einde van de tuchtzaak nog niet in zicht is. De in eerste instantie uitgesproken straf (een punt in mindering) had al zijn weer slag op het einde van de vorige competitie. Door de nieuwe straf (een wedstrijd zonder pu bliek) dreigt 'het bananeninci- dent' ook van invloed te zijn op het nieuwe seizoen. De tuchtcommissie vindt dat Quick Boys het werpen van de bananen had moeten voorko men. Sterker nog, stom dat geen van de stewards in de ga ten had dat er geld werd inge zameld voor bananen. Je kon het aan de ogen van die gasten zien, die gingen geen kratje bier halen, maar een trosje ba nanen. Je zou hard kunnen lachen om zoveel stupiditeit, maar dat doen ze bij Quick Boys niet. „Hier worden de daders niet gestraft, maar hier wordt de club in zijn ziel geraakt", zei een vrijwilliger gisteren wan hopig tegen mij. Hij overweegt ermee te stoppen, hij wil op dit moment niets meer voorde voetbalsport doen. Nu ben ik toevallig ook lid van de voetbalbond en ik pik deze manier van 'clubje pesten' niet door 'mijn'KNVB. Gelukkig biedt het reglement mij enige mogelijkheden om in opstand te komen. Ik kan een overtre ding van andere leden van de bond - in dit geval de leden van de tuchtcornmisste - bij de tuchtcommissie aanhangig maken. Is hier sprake van een overtreding? Dat is het geval 'als de belangen van de voet balsport in het algemeen wor den geschaad In deze zaak is niemand meer met de belan gen van de voetbalsport bezig, een paar bobo's zijn bezig hun gezicht te redden na in eerste instantie afschuwelijk geblun derd te hebben. Gaan we met de aanhang van Quick Boys een paar honderd tuchtzaken aanhangig maken bij de voetbalbond of zouden er nog een paar 'goede KN\'- B'ers' zijn die aan deze vendet ta een einde maken? Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19