Degradant Unicum bezint zich SPORT 6 Voorhout pakt met 8-0 zege titel in stijl Mannen Dekker als favoriet naar play-offs inen Leiden Atletiek en Spartaan veilig Dapper Forescate verpest kampioensfeestje Kieviten itste loodjes te zwaar voor Roomburg en LOHC ►ese Flags it punten Vonnis over Merenwijk geveld oede wint inde koers nen - Suzanne de Goe- heterwoude heeft zon- londe van het Ro- H gewonnen. De renster Bemmelen-AA Drink f na een wedstrijd over neter met start en fi- loden Loes Gunnewijk ikeVos in de sprint, voor De Goede alweer jende zege van het sei- flink de knie In de overgangsklasse A gingen de cricketers in Wassenaar flink nie. De Oegstgeeste- rloren van Kieviten en mdanks 71 runs van nba, 125 all out. De had aan bat met sun (60 runs) de man en ging daar eenvoudig h tegen het verlies van ién wicket. De reserves eveneens uitkomend rgangsklasse, boekten veld een belangrijke ling in de strijd tegen ie. In de B-poule werd terst spannende strijd Nijmegen verslagen, lot af met 159 all out, tioofdrol voor Rob ter •t 58 runs. In de ach- j bleef Quick steken out, mede dankzij Iwerk van Lleyton Jo- wickets veroverde te- it 18 runs. De mannen van soft ie Flags uit Lisse heb- eerste klasse de pun- IBandikas Danger II in Ppele ontmoeting moe- ïi. Op het eigen veld Éde Lissenaren niet ver- J5 en 0-9. goed spel kwam de lg in het eerste duel achterstand. Pitcher b Beer (4-3-9-0) moest n bijzetten om zijn het goede spoor te )at lukte maar ten de- tot aan de laatste in de achterstand drie -5. Een opleving in de lagbeurt leverde na werk volle honken op he Flags de broodno- iten binnen haalde. Alfred de Vreede Befan Assendelft en JW Jus (beide .500) bleven Éi in eigen huis. *4ede ontmoeting zette pit Capelle een andere L die met een zeer ge- rsenaal aan worpen op de knieën kreeg, ién het hier echt laten ïi coach Bram Jonge- oop. „Je kent het wel, eurballen die wel ge- den, maar vervolgens igen. We hebben ons en laten leggen." Bij Beer (2-3-15-2) ging het licht uit waardoor tigend nog hard wer- Ondanks het verlies ich behoorlijk gesla- s 16-jarige Assendelft een slaggemiddelde ;oed op dreef. maandag 6 juni 2005 door Tessa de Wekker tennis, gemengd viehde klasse - Qravel sloot de com petitie goed af met de 6-2 winst op Leeuwenbergh 4. Iris Berends kreeg in twee partijen geen game tegen. Elwin de Putter verloor zijn enkelpartij nipt met 7-6 7- 6. Met het 4-4 gelijkspel tegen Oranje TC 2 heeft Lisse zich ruimschoots gehandhaafd. Aanvoerster Anita Koelewijn is tevreden met het resultaat. „Het was leuk om een paar weken eerste te staan, maar het was niet reëel dat we dat konden vasthouden. Ik ben heel blij met dit resultaat." OLTC heeft zich op de slotdag veilig gespeeld door met 5-3 te winnen van degradatieconcurrent Blauwe Rei ger. Jelke Herweijer revancheerde zich voor zijn matige optreden van vorige week en pakte drie belangrijke punten voor zijn ploeg. Het dubbelspel met Joost Groenendijk werd een spannende strijd en ging in drie set naar de Oegstgeestenaren. VIJFDE KLASSE De strijd om het kampioenschap tussen Voorhout en Gevers was spannend tot de laatste speeldag. De Voor- houters trokken aan het langste eind, door met 8-0 uit te halen naar De Kegel 2. Hierdoor waren ze niet meer in te halen door Gevers, dat met 6-2 van Dekker Ten nis 2 won. De spelers van Voorhout werden op eigen park ontvangen met bloemen en champagne. Na een week wachten wist Sassenheim in een andere afdeling van de vijfde klasse dat het geen kampioen is geworden. OLTC 3 ging er met de titel vandoor na 5-3 winst op KZTV 2. Bij Woubrugge was de opluchting groot toen bleek dat het 4-4 gelijkspel tegen directe degradatieconcurrent Abcoude 2 net genoeg was voor handhaving. „Na het tellen van de sets bleek dat we in de vijfde klasse zijn gebleven", zei Ilse Springvloed. Jeroen Boogmans van Zee en Duin leverde, hoewel kansrijk, zijn wedstrijd in het enkelspel in. Foto: Dick Hogewoning door Peter Klein en Tessa de Wekker tennis mannen - Met de 5-1 overwin ning bij ALTV Zoetermeer hebben de mannen van eredivisionist TV Dekker- /Horsman zich als lijstaanvoerders van de reguliere competitie voor de play-offs om de landstitel geplaatst. Veel problemen ondervonden de War- monders niet in Zoetermeer. Martijn de Lange had weliswaar veel te stellen met Kenny Kandell, met 6-4 in de derde doorgang behield hij zijn ongeslagen status in het enkelspel. Jasper de Regt voegde daar zijn eerste singlezege van dit seizoen aan toe. Hij versloeg Wïlco Moggré overtuigend in twee deeltjes, 6-3 6-2. De twee volgende singles werden gedeeld. Sijmen de Lange sloeg zich met tweemaal 6-2 langs Michel Hoogduyn, maar Robin Verbeet capituleerde met 4 en 2 voor Mark Ravestein. Via de beide dubbels bereikte TV Dekker/Horsman de voor de eerste plaats van de ranglijst en de play-offs zo belangrijke 5-1 eind stand. Sijmen de Lange en Verbeet kro pen met 7-6 in de tiebreak van de derde set door het oog van de naald. Martijn de Lange en De Regt zegevierden in straight sets. Met de papieren mogelijkheid op be houd, 6-0 winnen, was het voor Zee en Duin snel gedaan. Jeroen Boogmans, hoewel kansrijk, en Marco Visser lever den hun enkelspelen tegen Dash'35 in twee sets in. Ook Michael Rusman ver loor in twee sets, waarna Tjeerd Star zijn honderd procent score in het enkelspel handhaafde door routinier Albert Baan met 3-6 en tweemaal 6-4 terug te wijzen. Via twee gewonnen tiebreaks, beide ma len in de derde set, liep de tegenstander uit Dordrecht naar een 5-1 totaalzege uit. In de hoofdklasse ging TEAN met 5-1 ten onder tegen kampioen TC Nieuwer- kerk a/d IJssel. Het dubbel van Karst Folkerts en Leon van der Linden redde de eer voor de Alphenaren. TWEEDE KLASSE Voor de tweede maal dit seizoen heeft Roomburg stadsgenoot Merenwijk ge holpen. Dit keer leverde het de Meren- wijkers de titel op. Zelf won Merenwijk met 5-1 van Dekker Tennis 2. Omdat de Roomburgers twee punten pakten bij Nieuwerkerk 2, heeft Merenwijk in de eindrangschikking één punt voorsprong op deze ploeg. De Roomburgers waren zeer verheugd. „We wilden Merenwijk graag helpen, want deze tegenstanders waren zeer onsportief', zei aanvoerder Coen van Bemmel. De Merenwijkers mogen vooral Sebasti- aan Rijksen bedanken. Hij zorgde voor het tweede punt. Even leek hij uit zijn concentratie te zijn gebracht door de schreeuwende en toeterende fans van Nieuwerkerk, maar hij trok de partij met 3-6 6-4 7-5 naar zich toe. Bij Merenwijk brak na dit nieuws de feestvreugde los. „Dit kampioenschap voelt heel goed", riep Walter van Schie. Unicum verspeelde de tweede plek door met 5-1 van De Hoek te verliezen. Maar ten Kallenberg haalde de nul van het scorebord. Hij won zijn enkelpartij in drie sets. Nieuwe Sloot sloot de. competitie af met 4-2 verlies tegen Elckerlyc. Raymond van Eek speelde goed en won zijn enkel partij. Het tweede punt werd binnenge haald door het dubbel Richard Rom- mers en Norbert van Oosterhout. door Peter Klein tennis gemengd - Jaren was Unicum het boegbeeld van Lei den en haar directe omgeving. Een vereniging waar wedstrijd- tennis hoog in het vaandel stond. Die markante positie zijn de Leidenaars door de degrada tie uit de eerste klasse kwijt ge raakt. Unicum won weliswaar met 6-2 bij hekkensluiter LTC Barneveld, dat drie partijen opgaf. De achterstand op TC Bemmel kon niet meer worden goed gemaakt. „Onze visie op wedstrijdtennis is door de degradatie niet ver anderd", stelt voorzitter Paul Dirkse. „We waren een club waar jonge spelers naar hun beste niveau toe konden wer ken. Dat is niet veranderd. We geven nog steeds heel veel trai ning en leiden nog steeds jonge speelsters en spelers op. Vorig seizoen hebben we ons net kunnen redden, dit jaar vliegen we eruit. We zullen snel een evaluatie houden om vast te stellen waar het eventueel fout is gegaan. We moeten bezien of we, zoals de laatste jaren wel het geval was, met inbreng van buitenaf op een zo hoog moge lijk niveau blijven spelen." Volgend seizoen speelt Uni cum, dat in de tachtiger jaren in de hoofdklasse zijn hoogtepunt kende met onder andere Jacco Eltingh en Jan Siemerink, sa men met het tweede team in de tweede klasse. Buiten TV Dekker/Horsman, dat vorige week al de competi tie afrondde en naar de eredivi sie terugkeerde, zullen volgend jaar geen andere regionale ploegen in de hoofdklasse uit komen. Het eveneens uitge speelde Hillegomse TC/Advan- tage degradeerde naar de eerste klasse. De Bollenstrekers krij gen op de plek van Unicum ge zelschap van de reserves van TV Dekker Tennis, die dankzij een 8-0 overwinning bij hek kensluiter Merlenhove concur rent Tiebreakers uiteindelijk met een ruime marge in de ti telrace van de tweede klasse af troefden. Samentha Helderop, Tanja Nossik en Jacqueline Poot, en Sander Erkamp, Julian Vandenbussche en Bas Wild bezorgden de Warmonders de zo gewenste aansluiting met het vlaggenschip. TWEEDE KLASSE Zee en Duin sloot de competi tie in Amersfoort af met een 5-3 nederlaag tegen ALTA 3. Barba ra van der Gugten won haar single. Twee mixen leverden de andere punten op. Joy Jaagpad maakte in een andere afdeling geen fout, waardoor TEAN naast het kampioenschap greep. In het slotduel bij Delftse Hout, 6-2 winst, waren Tim en Marlon van Ingen weer onge naakbaar. De talentvolle Lei- muidense tweeling sloot de competitie met een honderd procent score in het enkelspel af. Krista Sanders en Densie van Putten wonnen gisteren hun enkelspelen. Jelle Ooster- hoff zijn beide dubbels. DERDE KLASSE Vorige week had De Boekhorst, normaal gesproken tenminste, het kampioenschap al binnen gehaald. Dwarsligger was TV Nieuw Vennep, dat Merenwijk op een 8-0 nederlaag trakteerde en de marge met de koploper uit Noordwijkerhout kleiner maakte dan acht punten. Giste ren maakte het team van aan voerder Heieen van den Berg met opnieuw een 8-0 pak slaag aan Merenwijk het karwei af. De Boekhorst keert binnen een jaar terug naar de tweede klasse en de Leidenaars dalen af naar de vierde klasse. „Heel teleurstellend", zei Me- renwijk-voorzitter Jan Koppen- hol. „We hebben met de club een paar moeilijke jaren achter de rug. Aan het begin van het seizoen beschikten we over maar een speelster. Dat konden we met de overstap van Mar- greet Nagtegeller van Unicum naar ons team op het laatste moment oplossen. Voor mijn gevoel waren we weer in rusti ger vaarwater gekomen." De reserves van TEAN en Hille gomse TC handhaafden zich in deze klasse met 5-3 zeges op respectievelijk Brederode 2 en Groenkan 3. In een andere afdeling kon De Munnik de kampioensrace met TC Tilburg lang volhouden. In een rechtstreeks treffen bleven de Leiderdorpers zelfs met 5-3 overeind. De Brabanders had den echter maar twee punten nodig voor het kampioenschap en pakten die in de single tegen Rob Versteeg en het mannen- dubbel. Forescate was in Goirle met 1 -7 de mindere van Pellikaan. Het tweede team van Zee Duin degradeerde met een 5-3 ne derlaag tegen het bezoekende Middelburg 2. De afgebroken wedstrijd tegen de Zeeuwen van Forescate (4-1 voor) heeft geen invloed meer op de eind stand. TV Dekker Tennis 3 deel de met het al gedegradeerde Mattenkloppers met 4-4 de punten. Nick van Winsen bleef na zijn hoofdklassedebuut vori ge week nu in drie partijen on- geklopt. f van der Storm De mannenploegen Atletiek en De Spar- komen ook volgend de eerste divisie. De nen vertoefden net eerste wedstrijd in k in Zwolle in de mid- !De Lissese ploeg knokken voor lijfsbe- ir is met een tiende en de streep geëin- de Leidse vrouwen iet doek. mannen deelden tra- ie lakens uit op de tanden. Kamiel Maa- en enkele concurren tie te duchten op de 5.000 me ter. De Nederlands recordhou der liep ogenschijnlijk ontspan nen naar 14.05,02. Dat hij vanaf de eerste meters'al wegliep van de rest van het veld, was be paald geen verrassing. ,Aan mijn kuiten voel ik wel dat dit de eerste baan wedstrijd was sinds de Olympische Spelen in Athene", zei hij. „Lopen op spi kes is veel belastender voor de kuiten dan lopen op gewone wedstrijdschoenen." Edgard Creemers won op de 1.500 meter met overmacht de eindsprint in 3.58,92. De eerste ronde trok de atleet flink door, de daaropvolgende rondes stokte het tempo wat. De laat ste 200 meter sprintte Creemers rap weg bij zijn tegenstrevers. Ook meerkamper Mamix En gels zorgde voor een berg pun ten door twee derde plaatsen op de 400 meter horden (55,80) en het hoogspringen (1,90). Joost van der Meer (Spartaan) ging eveneens over die hoogte. Hij haalde een puntje minder binnen dan zijn Leidse concur rent, omdat hij meer sprongen nodig had. Pieter van Langen liep de zware combinatie 800 meter (1.57,95) en 1.500 (4.03,56), waarbij vooral de 1.500 meter hem tot tevreden heid stemde. Ook Rick van Rui ten pakte veel punten met der de plaatsen bij het verspringen (6,85, een evenaring van zijn persoonlijk record) en speer werpen (56,00). Bij de Leidse vrouwen ontbrak het vooral aan werpsters. On danks de prestaties van Claartje Raedts (vierde op de 800 en tweede op de 1.500 meter) en Fraukje Brinksma (derde bij het hoogspringen) kwam de ploeg in de breedte tekort om zich te handhaven. De kans bestaat dat de ploeg in de eerste divisie wordt afgelost door de vrouwen van De Spartaan. Die wonnen ook de derde wedstrijd en zijn favoriet voor de promotiewed strijden in september. In Den Haag grossierde de ploeg we derom in overwinningen, en dat terwijl de Lissese vrouwen niet eens in de sterkst mogelijke opstelling startten. Meest tot de verbeelding sprak de 1,80 bij het hoogspringen van Yvonne Wisse, die met 1,81 al bovenaan de ranglijst van 2005 staat. In het Duitse Rehlingen haal de Pelle Rietveld de limiet voor het EK onder 23 jaar op de tien kamp. Op een aantal onderde len bleef hij nog ruim onder zijn kunnen, maar met 7.308 punten haalde hij wel gemakke lijk het gestelde minimum. Alphen toont waarde titel met monsterscore Klein iockey - De laatste togen zwaar voor g. Door een noodza- isel was zes minuten itratie weg, maar dat Deg. Het bezoekende ras wel scherp en be- '/E periode het duel, 4- oor de Leidse eerste- ~^jleel jammer", vond inne Koot. „We heb- f^dstrijd gedomineerd je 'm nog uit han- aike Spaans maakte doelpunt. in dezelfde afdeling -OHC kon de compe- ;vEf met tenminste een liten. De ploeg uit Oegstgeest team verloor met 2- 1 van Hilversum. De weer in de ploeg teruggekeerde Marieke Mattheussens zorgde voor de enige treffer. In de tweede klasse was Fores cate de enige formatie die drie punten mocht bijschrijven. De Voorschotenaren leefden na een dip volledig op en kregen de beloning met een 2-1 over winning op Bennebroek. „We hadden iets recht te zetten", meldde aanvoerder Emilie de Neree. „Slechter dan de afgelo pen twee weken kon het niet. Nu lukte het weer. Lisa van Kampen, invaller uit de Bl- jeugd, opende de score. Na de pauze (1-1) werd een corner van de Neree onreglementair gestopt. Carlijn Leclerq benutte de strafpush. In dezelfde afdeling deelden Al phen en Phoenix de punten. „In de tweede competitiehelft hebben wij de beste score van alle teams, we begonnen na de winterstop echter met een te grote achterstand voor een kans op promotie. Uithuilen en op nieuw beginnen wordt het mot to", aldus Alphen-manager Ku- nette Swier. Nicole van Schaik maakte uit een een-tweetje met zus Susan het eerste doelpunt. Pamela kapel tekende voor tref fer nummer twee. Catwijck verloor met 2-1 bij Voordaan. Hotsche van der Horst had de Katwijksen bij rust op een voordelige marge gezet. Gisterenavond nam Cat wijck alvast afscheid van trainer Eugenie Westerduin en coach Mark Fakkel In de derde klasse bereikte Noordwijk definitief de derde plaats en kon het een 5-3 ne derlaag bij Haarlem wel lijden. „Een mooi resultaat", zei aan voerder Maureen Asselbergs. „Dat kost onze coach, Sam Hingst, zijn snor. Of het vol gend jaar weer zo'n succes wordt, is echter de vraag. We krijgen te maken met een leeg loop." Anne-Claire Oostdam, Dionne Braat en Nanette de Koning kregen de treffers op hun conto. In dezelfde afdeling was Leidse Studs kansloos tegen het be zoekende Castricum, 1-7. Hisalis heeft de strijd met Voorhout om een promotie duel naar de derde klasse in zijn voordeel beslist. Zelf won het Lissese team met 3-1 van Purmerend. Voorhout was met 0-4 niet opgewassen tegen Waddinxveen, dat daarmee op de slotdag de titel greep. Myle- ne Bonn brak voor Hisalis de ban. Fleur Maagdenberg en Anouk Breukers volgden het voorbeeld. „Eigenlijk waren we bij voorbaat al kansloos", stelde Voorhout-aanvoerster Charlot te Bemelman. „Een wedstrijd om de titel bij Waddinxveen. Maar met een derde plaats toch een mooi debuut in de landelij ke competitie." door Peter Klein mannenhockey - Waar andere eersteklassers bij wijze van spreke de competitie met zo- meravondhockey konden af sluiten, werd bij Forescate een messcherp duel om het kampi oenschap in de tweede klasse uitgevochten. De Voorschote naren deden hun sportieve plicht en hielden met een fraai 2-2 gelijkspel de Wassenaarse buurman Kieviten van het kam pioenschap af. Westland werd de lachende derde, Kieviten promoveert overigens wel. Forescate was na de winterstop aan een sterke serie bezig en wenste die ook met een mooi resultaat af te ronden. Kieviten bepaalde nadrukkelijk het tem po en had het grootste gedeelte van het duel in Voorschoten het betere van het spel. De thuis ploeg liep zich de longen uit het lijf en verdedigde zich fanatiek. Door treffers van Lennart Koopman, een veldgoal, en Jelle Steensma uit een corner kon wat de doelpunten betreft wel gelijke tred gehouden worden. In de eerste klasse A paste Alec- to het tempo bij Alliance aan op het op een parallel veld ver speelde veteranenduel. Maar ook met lage snelheid kwamen de kansen. De teller stopte bij 7-3 in het voordeel van de Lei derdorpers. Michiel Eggens trof tweemaal doel uit een corner, Maarten Memelink (2x), Jaïr Le vi, Koen Dickhoff en Ewoud van de Bosch maakten veld- goals. Coach Han Kolleman keert volgend seizoen terug als coach van Roomburg. „Maar niet alleen ik vertrek, ik ver wacht dat ook een achttal spe lers Alecto zal gaan verlaten." De nieuwe ploeg van Kolleman speelde 3-3 bij het Bredase Zwart-Wit. In afdeling B deelde LOHC de punten met Huizen. „Een te rechte uitslag", zei de na zeven jaar vertrekkende coach Peter van der Meer. „Twee gelijk waardige ploegen. Jammer, dat ik mijn afscheid niet met een ti tel heb kunnen afsluiten, maar ik kijk toch terug op een paar mooie jaren." Derk van Vïers- sen Trip, die komend seizoen bij KZ speelt, maakte de twee treffers. Hij werd afgetekend topscorer van de eerste klasse. Alphen bewees met een 18-0 monsterscore bij Kikkers, dat de ploeg vorige week als de te rechte kampioen werd gehul digd. „We wilden ons doelsaldo boven de 100 afsluiten", meld de Mark Duffhues, die zelf tweemaal doel trof. „Die doel stelling hebben we dus mooi gehaald." Aanvoerder Geert Frommé maakte in Nieuw-Ven- nep de meeste treffers, vijf. Maarten van Gemeren en Peter Teutel scoorden voor het eerst dit seizoen. Zeker het doelpunt van Van Gemeren was opmer kelijk. Hij benutte een strafbal. Catwijck sloot het treffen met Xenios na een matige eerste en een sterke tweede helft af met een 4-2 overwinning. Martijn Houwaart zorgde voor de 1-1 op slag van rust. Mike Boude- wijns, andermaal Houwaart en Robbert-Jan Groeneveld stuw den de thuisploeg eerst naar 4- 1 voor Xenios nog iets kon te rugdoen. Vorige week speelde Leidse Studs zich tegen Xenios op de valreep in veiligheid, gis teren leden de studenten een 3- 0 nederlaag tegen Castricum. In de vierde klasse waren de prijzen onberijdbaar voor de vertegenwoorm^rs uit deze re gio. Noordwijk won soepel met 4-1 van Alkemade door twee doelpunten van zowel Niels Plas als Martijn Disseldorp. Pim Slot redde in de tweede helft de Veense eer. Voorhout scoorde er bij Waddinxveen, dat geen echte doelwachter kon opstel len, lustig op los, 5-3 winst. De treffers kwamen op naam van Davey Bouwmeester, Rolf de Blanken, Thomas Meddens en Oscar de Blanken (2). Hisalis was met 3-2 de mindere van het bezoekende Berkel Rodenrijs. Rogier Elsendoorn en Karst van de Borg hadden uit corners tweemaal gelijk gemaakt, maar konden het slotduel voor de derde maal geen positieve wen ding meer geven.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19