k Contrasterende emoties in Koudekerk SPORT 6 Steuntje in de rug voor Roodenburg Zaterdag vertrekt de vlucht, maar zonder Piet van Duijn Woubrugge - Leiden Rian Rosier en Peter van der Tuin loi Ter Leede is klaar met de voorbereiding >5 H DC 986 maandag 30 mei 2005 I DE TWAALFDE MAN ÏpEKERK - Dat juichen en hui aak dicht bij elkaar liggen sport, werd zaterdag na de strijd Woubrugge-Leiden r weer eens bevestigd, r de Leidenaars op de ene van het veld feestvierden - jleet met bloemen, vuur- en champagne - zaten de Ll»rs van Woubrugge er op de ire helft verslagen bij. Lei- rakls door de 2-0 winst na een ruigfwezigheid terug in de d klasse. Woubrugge degra- J naar de vierde klasse. 0IJeer zat er al vroeg in op ••^omplex van Koudekerk, Se"jde beslissende wedstrijd tartjsvQnd. Supporters van en e verenigingen hadden er ^e"laan gedaan om hun ploeg :unen. Een kwartier voor almden de duizendklap- - over de weilanden en on- "Ojjlichte vuurwerkrook betra- le spelers het veld. en oiurwerkspektakel zette en niet voort in de wedstrijd. e ploegen speelden voor- "^g, soms zelfs zenuwach- folgens Johan de Ridder, aai er van Leiden, speelde zijn onder het eigen kunnen, speelden veel te onrustig, s een hele jonge groep, •n van de tien hebben nog zo'n beslissingswedstrijd ^neeld. Ze waren dus heel jannen. Als het dan even gaat, gaan ze aan zichzelf 1°°:len." rat pogingen over en weer tyVoubrugge in de eerste "e de meeste kansen op een 2 runt. Een kopbal van ink Molleman belandde in indschoenen van de Leid- eper Rinus de Kier. Even redde De Kier zijn ploeg 'pc,jeuw door een schot van èman met zijn voet uit het te houden. Leiden dat na de rust uit r kleedkamer kwam, leek e ileet andere ploeg dan het ;n van de eerste helft. „We ien onze eigen manier van :n overboord gegooid, laai moeten we het heb- /an verzorgd voetval, maar ïkte helemaal niet. De keeper moest in de tweede helft zo ver mogelijk uittrap pen. Onze individuele klasse voorin heeft uiteindelijk de wedstrijd beslist", zei De Rid der. Vooral Peter van der Tuin en Rian Rosier konden elkaar be ter te vinden. Het eerste doel punt kwam dan ook op naam van Van der Tuin. De spits, die Leiden komende zomer ver ruilt voor Valken '68, kreeg de bal van Rosier en schoot hem prachtig in de lange hoek. Na dit doelpunt leek Leiden ver- EDSTRIJD VAN DE WEEK lost van de spanning en kon de ploeg eindelijk beginnen met voetballen. Bij Woubrugge knakte er daar entegen iets. De Woubrugse keeper Dennis de Blanken hield zijn ploeg nog een tijdje op de been, onder andere door een prachtige redding na een schot van Jeroen van Hooij- donk. Ook een poging van Van der Tuin stuitte op De Blanken, waarna de keeper in de re bound kansloos was tegen Fer- dy de la Rie: 0-2. „Er gebeurde precies waar ik al bang voor was", zei Woubrugge-coach Dave Lange. „De lange bal en een zeer snelle, vaardige Leidse voorhoede hebben ons de das om gedaan. Wij hadden veel problemen met het timen van de hoge bal. En dat lag niet aan de wind." „Het is wel balen", zuchtte Lange. Toch wil hij zijn ploeg een compliment geven. „We wisten dat we een heel moeilijk seizoen zouden krijgen. Al drie jaar speelt Woubrugge tegen degradatie. Aan het begin van dit seizoen stopten er vijf spe lers. Dat we in de competitie toch nog op de tiende plaats zijn geëindigd en niet recht streeks gedegradeerd zijn, vind ik knap", zei de trainer met een betrokken gezicht. Waar bij de ene trainer de te leurstelling overheerste, kon de ander zijn geluk niet op. „Heerlijk", juichte De Ridder met een big smile, terwijl hij aan alle kanten werd gefelici teerd en zijn spelers hem een champagnedouche cadeau de den. Het was echte ontlading, want ook na de 0-2 zat de trai ner niet rustig op de bank. „Je weet het nooit. Zij gingen pompen en kregen op het laatst nog een paar goede kan sen." De trainer wilde nog niet te veel naar volgend jaar kijken. „We hoeven met dit team in elk geval niet naar beneden te kijken. Maar eerst wil ik genie ten van deze overwinning." Woubrugge - Leiden 0-2 (0-0). 67. Van der Tuin 0-174. De la Rie 0-2. Scheidsrechten Grevelingen. Toe schouwers: SOO Woubrugge: De Blanken; C. Molleman, Van der Wei den (78. Prangers), Van Troost, Van Ellinkhuizen; Loos (78. Uithol), Res ting, Verwoerd, J. van der Neut; M. Molleman, T. van der Neut. Leiden: De Kier; Onvlee, Kruit, Hen- zing, Faas; Fokkema (83. Kriek), Stah- lie (59. Schouten), Wansink (59. De la Rie); Van Hooijdonk, Van der Tuin, Rosier. Tessa de Wekker Rick de Haas (45), uit Leiden: „w Leiden is een heel gezelli ge club waar ook altijd redelijk werd gevoetbald, al was het de laatste jaren wat minder. Dat is heel jammer. Vorig jaar was er geen eenheid in het team, het was ieder voor zich. Dat had ook met de trainer te ma ken. Ik ben altijd jeugdtrainer bij de club geweest. Wat ik hier zie lopen, heb ik zelf op geleid. Het is erg leuk om te zien dat de jongens die ^oen nog klein waren, nu in het eerste spelen." Mark I mm ink (31) uit Lei den: „Bij w Leiden voelen mensen echt binding met de club. Ik ben bijvoorbeeld ook fan van Ajax. maar als ik de keuze moet maken, dan is het toch echt Leiden. Daar hoef ik echt niet over te twijfelen. Dat het voetbal minder is ge worden, spelers wel eens weg gaan, heeft met interesses te maken - je kunt veel meer kie zen - en met geld. Als je ziet waarvoor een jongen als Peter van der Tuin wordt gevraagd." Opnieuw Rick de Haas: „Peter is een kanjer, een echt voetbaldier. Hij moet wel clubgevoel om zich heen zien en hij is echt een Leiden-man. Ik weet niet of hij bij Val- ken'68 kan aarden." Stef Windhorst (17) uit Wou brugge, mede namens een groep van circa 50 meege reisde fanatieke supporters van de F-Side van de plaatse lijke club: De doelpalen hadden we gis teravond al beschilderd. We hadden de dugout ook ge daan, maar dat hebben ze al weer weggehaald. Zoiets doen we om die jongens effe op te peppen. Het is om aan te moedigen. Ja, dat is nodig, want het is elk seizoen net aan." Maurice Lamers (22), van diezelfde supportersschare: „Woubrugge betekent voor mij alles. Woubrugge is een echte gezelligheidsvereniging. Ik ben er geboren. Ik ga mee naar alle wedstrijden. Ik speel ook in de selectie, maar ben het dit jaar vanwege blessures wat rustiger aan gaan doen." Nicolette van den Berg (38), uit Leiden: „Ik hoor bij de keeper van w Leiden - ik ga normaal nooit mee. Vandaag is heel belang rijk voor hem. Hij vroeg of ik er alsjeblieft bij wilde zijn. Het is zijn laatste wedstrijd. We hebben een kleine samen. Hij wil ook meer tijd aan hem be steden. Onze zoon is bij oma gebracht en dus zit ik hier fijn met mijn wijntje in de zon. Ik houd ook niet zo van voet ballen - je hoort al gauw van het vechten eromheen. Hier vind ik het wel gezellig. Dit is een lekker sfeertje." Rob Scholtes uit Voorscho ten, topbiljarter: „Mijn zoon voetbalt bij Lei den, in de Dl. We hebben vanochtend een toernooi ge had in Amsterdam. Joh, zei den ze daar, laten we met zijn allen even gaan kijken in Kou dekerk. Ja, hij hoort bij de gro te groep die op de tribune liedjes zit te zingen. Maar ik ben nog steeds Voorschote naar hoor. Ik hoop dat hij bij Voorschoten komt voetballen. Hij heeft het bij Leiden zo ver schrikkelijk naar zijn zin. Maar als hij Leiden leuker vindt, mag hij daar ook blijven hoor." MAN VAN DE WEDSTRIJD Ze zorgden er samen voor dat voor Woubrug ge de genadeklap viel. Het spitsenduo Rian Rosier (20) en Peter van der Tuin (22) was za terdag het beste wat w Leiden te bieden had. De goals vielen op vrijwel identieke wijze. Ro sier maakte de mooie actie en zette Van der Tuin vrij. De eerste keer scoorde de laatste zelf, de tweede keer kwam de bal na een red ding van de Woubrugse keeper voor de voe ten van de derde aanvaller van de club. Rosier: „Die 1-0 was genoeg. We kregen daar na nog een aantal kansen, waaronder ikzelf één. Ik stond geloof ik bijna in de goal." Van der Tuin: „De eerste helft was niet zo best. Maar wij spelen uiteindelijk volgend jaar derde klasse. Dit is het beste afscheid dat je kan hebben." Samen konden de twee vrienden volgend sei zoen bij Valken '68 gaan voetballen. Rosier koos om te blijven. Hij is er naar eigen zeggen 'niet klaar voor'. Van der Tuin: „Dat vind ik dus niet van hem. Maar het is zijn keus. Het zal voor mij lastig worden bij Valken, maar ik wil graag hoger voetballen. Ik hoor ook dat die spits, Bastiaan de Mooij, toch blijft." De Mooij kan volgend jaar naar FC Rijnvogels. Beiden zijn ze 'ontzettend blij' met de promo tie. De terugkeer naar de derde klasse is ook meer dan verdiend, vinden ze. „Eigenlijk had den we dit seizoen al meteen moeten promo veren", vindt Rosier zelfs. Niettemin, zegt Van der Tuin, alle reden 'om te gaan feesten'. Ro sier: „Ik ga drinken, drinken en nog eens drin ken." 3 pompt 'ir verzuipt Dl- UVS won zaterdag in issebmpetitie met 2-0 van lovfaaar miste toch de kans rijper de vierde klasse te pro- en. Omdat de Rotter- érs het eerste duel met 4- l Qjen gewonnen, moesten 74 hoppen de beslissing airain. Daarin bleek de Hoop Druitgang de sterkste. JJ3st werd in de eerste helft ,og)gelegd door doelpunten zeriarco Akerboom en Mark inet. Een kwartier voor k de uitsluiting van een jlamse speler de Leide- *h de kaart te spelen. Indanks de numerieke (Bèheid bleef de HOV-de- - onder de hevige druk van i-aanvallers overeind. pompen of verzui- •mschreef trainer Marcel jk die periode. „Uitein- trzopen we toch nog." 42k che Boys noveert ixveen - Leidsche Boys allerlaatste kans op ie naar de vierde klasse De ploeg won de beslis- 56,1edstrijd om de laatste 43ltieplaats tegen Adelaars 20P door goals van Amor 15. flbi en Dennis van der leidsche Boys was een 103, zes clubs die tijdens een oi in Waddinxveen stre- n vijf plekken in de vierde In twee poules van drie 1, eifltgemaakt welke ploeg fndijg Leidsche Boys led)) de twee pouleduels (2-0 13 I, waarna de Leidenaars ^11 van de nummer drie k ^andere poule. ivok 1 aser, Je®'j[elmoed de Lang 'S 1 n|ers Na een heel seizoen 0. vrn heeft coach Alex pluE zijn elftal eindelijk efHln de laatste wedstrijd e °f seizoen is de balans bij piuftal van Ter Leede dan rkhc}08 gevonden. Be Quick 1 |ige week nog verliezend 10Jnalist, werd eenvoudig n26r versiagen- 4 «stand met concurrent ra^fri leek in januari al on- 7 jigbaar en daarom be- sloot Scholte zich vanaf die tijd maar vast op het aanstaande seizoen te richten. Sindsdien zijn bijna alle formaties uitge probeerd, maar bleek het mis sende puzzelstuk uiteindelijk Jody Poldervaart te heten. Na de terugkeer van een buiten landse stage scoorde de mid denvelder in elke wedstrijd en ze had met twee treffers tegen Be Quick '28 ook nu weer een groot aandeel in de overwin ning. Doordat Ter Leede smeerolie tussen de raderen miste, kwam de ploeg dit seizoen voetbal lend tekort. Maar ook de Tor allergie was een ernstig beper kende factor. Met de maker van de eerste goal tegen de Zwol sen, Saskia Drommel, hebben de Sassenheimsen een sterk aanspeelpunt voorin, maar geen goalgetter. Linksbuiten Sabine van Eijk - goed voor de 3-0 - is niet doeltreffend in be langrijke duels en daarom was de ploeg te afhankelijk van de maker van nummer vijf, Daph ne Koster. Rechtsbuiten Jill Wilmot had weliswaar drie as sists, maar miste ook nu weer een flink aantal kansen. Voor die positie benaderde Scholte dan ook verschillende spitsen, maar geen van de kandidaten wenste naar Sassenheim te ko men. De laatste optie was de topscoorder van RCL, Claudia van den Heiligenberg, maar de reserve-international koos voor Fortuna Wormerveer. Ter Leede: Van Dalum (50. Wolfgram), Hogewoning, Olumagba, Nooy (50. Burger), Stolk (80. Van Leeuwen), Kos ter, de Vos, Poldervaart, Wilmot, Drommel, Van Eijk door Peter van der Hulst door Willem Spierdijk leiden - 'Van levensbelang', noemt bestuurslid Arnold Ba- rends promotie van Rooden burg naar de derde klasse. Daarvoor hoeft Roodenburg nog één stap te zetten. De Leid se club schakelde door een 2-2 gelijkspel SEP uit Delft uit. Woensdagavond staat de finale van de nacompetitie voor de deur. Op het veld van Floreant in Boskoop is GLZ uit Rotter dam de tegenstander. De club uit Leiden-Noord kan een steuntje in de rug wel ge bruiken. Roodenburg heeft riet moeilijk in het proces allochto ne én autochtone leden bin nenboord te houden. Rond de wedstrijd heeft secretaris Ro nald van Weerlee het druk met overschrijvingsperikelen. Veel jeugdleden zoeken hun heil bij een andere club, bij RCL, UVS, GHC en Lugdunum. De zater dagafdeling wordt opgeheven. Er staan voor komend seizoen nog vier leden op de lijst. Prestatief gaat het met de zon- dagtak wel goed. Al kan je je af vragen of daar van succesvolle integratie sprake is. Het eerste elftal bestaat vrijwel geheel uit Turkse of Marokkaanse spelers, het tweede elftal telt louter Ne derlandse voetballers. Niemand bij Roodenburg maakt zich daar zorgen over. Integendeel, het komt allemaal wel goed uit. Om blessures en schorsingen op te vangen kan trainer Arno Lancel putten uit een sterk tweede elftal, dat kampioen is geworden in de reserve tweede klasse. Er zullen weinig vierde klassers zijn met zo'n brede en sterke 'reservebank'. Lancel maakt tegen SEP dank baar gebruik van het potentieel van het tweede elftal. De aan voerder van de reserves, Pascal Homan, vervult die rol zondag ook in het eerste. Arie Siera, Wils van Oosten en Peter van den Burg hebben tegen SEP een plek gevonden in het eerste elf tal. Het is hard nodig, want door het ontbreken van Mi chael van Kooperen, de gebroe ders Bounif en Abdullah Dah- mani mist Roodenburg tegen SEP spelbepalende pionnen. De invallers missen misschien de technische vaardigheid en de lichtvoetigheid van de basis krachten, met hun inzet en tac tisch vernuft compenseren zij veel. En creativiteit in de aanval houdt Roodenburg voldoende over. Eli Souhoka bijvoorbeeld speelt een beslissende rol tegen de Delftse concurrentie. Drie minuten voor rust omspeelt hij SEP-doelman Ed Dukker. De hoek is moeilijk met nog een verdediger op de lijn. Souhoka kiest de beste oplossing door breed te spelen op Brahim Lak- hal: 1-0. Pascal Homan krijgt daarna de kans er 2-0 van te maken, maar hij schiet over. Het is een dom per voor Roodenburg dat Wal ter Schellebach er vlak voor rust 1-1 van maakt. In de tweede helft lijkt het er even op dat voetbalvereniging Sport En Plezier aan het langste Eli Souhoka schermt de bal af voor zijn tegenstander. Foto: Eric Taal eind trekt als Pascal Homan de bal steenhard langs de eigen doelman kopt: 1-2. Maar SEP komt vooral klasse tekort om aanspraak te mogen maken op de volgende ronde. Bij de stand 1-2 zijn strafschop pen noodzakelijk en Rooden burg-trainer Amo Lancel heeft daar helemaal geen zin. Hij zet extra aanvalskracht in. Toch gaat juist een penalty de beslis sing brengen. SEP-doelman Dukker duwt Souhoka onder de graszoden en de sterke scheids rechter Stigt besluit een straf schop toe te kennen. Souhoka wil het vonnis zelf te voltrek ken. Trainer Lancel kijkt van spanning de andere kant op en ziet niet hoe zijn midvoor de bal niet goed raakt, maar wel het doel in ziet hobbelen: 2-2. SEP is niet bij machte nog in de buurt van het Roodenburg-doel te komen en dus mogen de Lei denaars woensdagavond op voor een plek in de derde klas- se. Bij een nederlaag krijgt Roo denburg nog een herkansing en mag het zondag optreden tegen de verliezend finalist uit een andere regio. Lancel (volgend seizoen trainer van GHC) re kent op een succesvol optreden van zijn ploeg komende woens dag. „Dat zou een heel mooi af scheid voor mij zijn." Roodenburg - SEP 2-2 (1-1). 43. Lak- hal 1-0, 45. Schellebach 1-1, 55. Ho man 1-2 (eigen doelpunt), 77 Souhoka 2-2 (strafschop). Scheidsrechten Stigt. Toeschouwers: 400. Roodenburg: Sabahoglu; Al Makadan, Van den Burg, Kaddis (67. Pret), Ochan; Siera, Baddouri, Homan, Lak- hal, Souhoka, Van Oosten (23. Stolk). bergschenhoek - Het reisbu- reau kan vandaag een telefoon tje van Piet van Duijn verwach ten. Terwijl de temperatuur zich nog op het vriespunt be vond, dacht de vrouw van de coach al aan zonniger tijden. Ze boekte al vroeg een vakantie naar het zuiden van Spanje, maar Bea van Duijn had beter mogen weten. Haar man miste in de vier jaar dat hij nu trainer van Valken '68 is nog nooit de nacompetitie. Zaterdagochtend vroeg vertrekt de vlucht van de familie, maar de kans dat Val ken op dezelfde middag de fi nale van de nacompetitie speelt is na de 3-1 uitzege bij BVCB le vensgroot geworden. De spelers van Valken '68 ken den geen twijfel. Uit de kleed kamer klonken harde dreunen van muziek, de deur diende als drumstel om de opgetogen stemming nog maar eens te be nadrukken. Piet van Duijn hoorde het buiten tevreden aan, maar voelde toch ook wel het dilemma. Wat nu met de vakantie? „Meestal is de na competitie eind mei afgelopen en is het niet gebruikelijk dat je nog op 4 juni speelt", nam hij zijn vrouw in bescherming. „Maar, ik denk wel dat ik thuis toch even ga overleggen." Gelukkig ligt de bestemming op het vaste land van Europa, zo dat Van Duijn een lange autorit naar Spanje altijd nog als alter natief achter de hand heeft. Je hoeft niet eens diep in het hart van de coach te graven om te weten dat hij de finale van het beslissingsduel voor geen goud wil missen. Daarnaast voelt hij zich wellicht moreel verplicht om op de bank plaats te ne men. Van Duijn is een man van principes. Zo Het hij aanvoerder Wilbert Star vorige week dins dag tegen Die Haghe buiten de basis, omdat hij voor het eerste duel met de Haagse opponent met een ongeldig excuus (vrij gezellenfeest) afzegde. Vakantie mag dan wel een goed argument zijn, het beneemt Van Duijn wel de mogelijkheid om een prachtige serie te ver- Piet van Duijn. Archieffoto: Cees van Hoogdalem volmaken. Vier jaar is de Kat- wijker nu trainer van Valken '68 en even zovele keren haalde hij met zijn elftal de nacompetitie. Twee jaar geleden ging dat ge paard met een promotie naar de tweede klasse, komende za terdag krijgt Valken - althans aan het gejuich van de Valken- burgse spelers af te meten - kans op een plek in de eerste klasse. Dan moet in de finale worden afgerekend met Lyra, dat woensdag tegen Stellendam een 5-1 voorsprong verdedigt. Toch houdt Van Duijn een slag om de arm, al spreken de cijfers in het voordeel van Valken '68. BVCB was in twee seizoenen tweede klasse voor de vijfde keer de opponent. Eén gelijk spel in de vorige jaargang was het beste resultaat van BVCB. Dat Valken een 'angstgegner' is, bleek zaterdag op het prachtige sportpark van Bergschenhoek. BVCB liet voor rust met een straffe wind in de rug veel te weinig zien. Valken slaagde er zelfs geruime tijd in om de op ponent onder druk te zetten. „Het spel van BVCB viel me in de eerste helft tegen", aldus Van Duijn. Valken wist zich wel raad met de 'ventilator' in de rug. Vlak na rust werd Bastiaan de Mooij in het strafschopgebied onderuit gehaald waarna Wilbert Star de toegekende penalty benutte. Lang genieten konden de Val kenburgers niet. Keeper Dirk Varkevisser was kansloos op de kopbal van Frans van der Hei de. De spits werd bij de vrije trap van Robin Monsma volle dig vrij gelaten. Met een gelukje bracht Wilbert Star zijn ploeg snel weer op voorsprong. Zijn zachte inzet werd vlak voor keeper Richard Dekkers door eéw BVCB-voet van richting verainderd en krul de zo in het lege doel. In bles suretijd rondde Simon Varke visser een voorzet van Hans van der Meij knap af, 1-3. Invaller Frank Duindam en Van der Meij kwamen vervolgens net te kort om de vierde goal te ma ken. Desondanks moet de mar ge voldoende zijn om woens dag het karwei tegen de ploeg uit Bergschenhoek af te maken. Van Duijn: „Dit mogen we niet meer uit handen geven." BVCB - Valken '68 1-3 (0-0). 49. Wil bert Star 0-1, 57. Van der Heide 1-1, 63. Wilbert Star 1 -2, 90+3. Simon Var kevisser 1-3. Scheidsrechten Van Leeuwen. Toeschouwers: 300. Valken '68: Dirk Varkevisser, Van den Blink, Van der Plas (56. Joeri van den Hoek), Vooijs. Fedor van den Hoek; De Vries, Wilbert Star, Simon Varkevisser; Bol (87 Wijnand Star), De Mooij (78. Duindam), Van der Meij.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19