Dekker Tennis eindigt ongeslagen SPORT 4 Hockeyers bedwingen na één helft de zenuwen Tempo redt op de valreep slecht seizoen I Sassenheim wacht op concurrentie Misslag Merenwijk in titelstrijd Hisalis en Voorhou wacht zinderend sic Vierde titel NK-triathlon Van den Burgh Pengel mist pr door rugwind Van de Reep blijft winnen V TEAN moet hopen op misstap van Joy Jaagpad Spikes te sterk voor Lisse Flags softbal - Lisse Flags heeft in de double-header bij Spikes in Spijkenisse beide wedstrijden verloren. De softballers gingen met 12-1 en 5-2 onderuit tegen een van de favorieten in de eer ste klasse. Vooral het ontbreken van een tweede pitcher brak de Lissenaren op. Ajax wint weer eens cricket - Ajax won weer eens gewonnen in de overgangsklas se. De cricketers uit Oegstgeest, de laatste weken niet in grootse vorm, waren ruim te sterk voor HBS 3 uit Den Haag. In de pa rallelpoule van de overgangs klasse verloor Ajax 2 van HBS 2: 87 all out tegen 88 voor 4. atletiek - Casper van den Burgh is voor de vierde maal in vijf jaar Nederlands kampioen op de middenafstand van de triathlon geworden. De Leide- naar had 3.49.42 nodig voor de 2,5 kilometer zwemmen, 80 ki lometer fietsen en 20 kilometer lopen. Hij bleef Paul Verkleij een kleine drie minuten voor. Van den Burgh pakte zoals va ker op de fiets zijn winst. „Tij dens het lopen voelde het steeds zwaar, maar ik kon het toch goed doortrekken", zei hij over het slotonderdeel. „Ik ben vooral blij dat ik na veel blessu releed weer terug ben. Ik heb vijftien maanden met rugpro blemen gekampt." Later dit jaar kan Van den Burgh starten op het WK in Denemarken. ,,0f ik daar heen ga, weet ik nog niet. Ik wil ook graag op de lange af stand in Steijn eens winnen. Dat is me nog nooit gelukt." Al- phenaar Bas Borreman finishte als zesde in 3.55.07. atletiek - Alphenaar Jonathan Pengel is als vierde geëindigd bij de prestigieuze The Hague Hurdles-wedstrijden. De atleet van Ilion legde de 110 meter horden af in een snelle 14,61, maar de wind blies net een zuchtje te hard voor een per soonlijk record (2,1 meter per seconde, waar 2,0 nog is toege staan). Een dag later was Pengel bij de FBK-games in Hengelo minder op dreef. De neo-senior bleef- steken op 15,08. Bij de vrouwen mocht meerkampster Yvonne Wisse op de horden ook in het internationale veld starten. Zij legde de 100 meter met hinder nissen af in 13,65. Net als Pengel verraste ook Marnix Engels (Leiden Atletiek) in Den Haag. Op de 400 meter horden verbeterde de meer- kamper zijn beste tijd met bijna 2,5 seconden naar 55,87. Juniore Sanne Luxemburg liep 14,84 over de 100 meter hor den. De Oegstgeestse lijkt daar mee een voorname kandidate om een medaille te pakken bij de juniorenkampioenschap pen, volgende maand in Hel mond. maandag 30 mei 2005 wielrennen - Peter van de Reep is de laatste weken onklopbaar bij de amateurs A. De renner uit Hillegom voegde afgelopen week weer twee overwinningen toe aan zijn indrukwekkende zegereeks. Gisteren was hij in Nieuw-Vos- semeer de beste. Donderdag won de Bollenstreek-renner al in Austerlitz. Op diezelfde dag kwam Ferry den Elzen (Noord- wijkerhout) bij de hoger aange schreven elite/beloften al goed voor de dag in Honselersdijk. In het Westland moest Den Elzen alleen de Zuid-Afrikaan Ray- nold Smith voor zich dulden. door Tessa de Wekker tennis gemengd vierde klasse - Qra- vel moest het in de wedstrijd tegen Thor de Bataaf 3 vooral van de dames hebben. Iris Berends en Marjet Groenleer haalden in de enkelpartij en de eerste twee punten binnen. Ook het damesdubbel werd gewon nen. De mixen bepaalden de eind stand op 4-4. Lisse begon het met 5-3 verloren duel tegen Delftse TB 2 met een ach terstand. Anita Koelewijn heeft al het hele seizoen last van een schouder blessure en moest haar partij opge ven. De dubbels speelde ze wel. Bei de gingen verloren. OLTC deed hele goede zaken in de strijd tegen degradatie door concur rent Maarsenbroeck met 7-1 te ver slaan. Alleen Jelke Herweijer deelde niet in de euforie. Hij verloor zijn en kelpartij dik met 6-0 6-1. VIJFDE KLASSE Ondanks het 6-2 verlies van Room burg tegen DDV was aanvoerder Joost van Rossum tevreden. „Zij zijn kampioen en de meeste andere teams hebben met 8-0 van ze verlo ren." Van Rossum zorgde zelf voor de twee punten. Hij won zijn enkelpartij met 6-4 7-5 en samen met Rogier Kieviet haalde hij het dubbel binnen. Voorhout heeft op weg naar het kampioenschap Hakkelaars met 8-0 aan de zegekar gebonden. De Voor- houters wonnen alle partijen heel dik. In acht wedstrijden kregen ze slechts zestien games tegen. Met nog één wedstrijd te gaan staat Voorhout drie punten voor op Gevers, dat met 6-2 won van Popeye Gold Star 7. Frans Berber was de topscorer bij de Noordwijkers. Hij won alle drie zijn wedstrijden. Vooral zijn enkelpartij was indrukwekkend: 6-2 6-1. Voor Sassenheim is het lange wach ten op het eventuele kampioenschap begonnen. De ploeg won zijn laatste wedstrijd met 5-3 van degradatiekan didaat Marquette 5. Sassenheim heeft respectievelijk vier en vijf pun ten voorsprong, maar de concurren ten komen volgende week nog in ac tie. Het Sassenheimse damesdubbel versloeg de tegenstanders met 6-0 6- 0. Vooral de service van Marianne Zwetsloot liep uitstekend. Zo haalde ze een game binnen met vier aces. YVoubrugge had liever gezien dat Sassenheim met dikkere cijfers had gewonnen, aangezien Marquette een mededegradatiekandidaat is. Zelf deed Woubrugge geen goede zaken door met 8-0 te verliezen van KZTV 2, een concurrent van Sassenheim. tennis mannen - Het eredivisie- schap zal er niet mee worden ver lengd, maar Zee en Duin gaat in ie der geval strijdend ten onder. De Katwijkers dwongen koploper Tegel- se LTC een gelijkspel af. Toegegeven, de Limburgers speel den niet op volle oorlogssterkte, maar de zege van Marco Visser op Joost Pantsters met liefst 6-0 6-0 was er een om in de herinnering te laten voortleven. Tjeerd Star is nog een ze ge van een ongeslagen singlesatus af. Hij moest er bij een 6-5 achterstand in de eerste set met drie setpoints voor wegwerken, 7-6 en opnieuw 6- 0. Jeroen Boogmans en Michael Rus man kwamen op het kunstgras in te- gelen niet goed uit de voeten. Star won met Rusman ook zijn samen spel. TV Dekker/Horsman deelde even eens de punten. Tegen TOS Bergeijk kwamen de Warmonders na een 3-1 tussenstand niet verder dan 3-3. Strijd was er volop in alle partijen. Jasper de Regt boog pas met 5-7 en (8)6-7 voor categorie-1 speler Stefan Aarts. Sijmen de Lange en Wimpe Thomas boekten winst in twee clo se-tweesetters. Martijn de Lange stond vele uren en drie sets op de baan, 6-4 derde reeks tegen Patrick Couprie. In de twee dubbels, vorig jaar de vaste winstpunten,liep het andermaal minder goed af. Hoofdklasser TEAN speelde 3-3 te gen Wettenseind uit Nuenen. Karts Folkerts en Albert Robben wonnen hun enkelspelen. Niels van Geer en Robben pakten hun samenspel. TWEEDE KLASSE Roomburg pakte voorlopig de derde plaats door met 4-2 van Dekker Ten nis 2 te winnen. Sebastiaan Rijsken was goed in vorm. Hij won zowel zijn enkelspel als het dubbel met Ewoud Spruijtenburg. Met de winst bewees Roomburg vooral M wijk een goede dienst, dat éég current voor de titel minder Merenwijk zelf kon vandaag ai pioen worden. Tegen conq Nieuwerkerk verloor het team i met 4-2, waardoor beide ploeg koppositie nu delen. Roombuj stadsgenoot Merenwijk nog ee[)( kunnen helpen door volgende punten te pakken tegen Niq kerk. Merenwijk speelt nog Dekker Tennis 2. Nieuwe Sloot verloor met 5- Vechtlust, dat daardoor kamp|rd: geworden. Raymond van Eek ter Stroo zorgden voor het eni phense punt. Zij wonnen hun bel met 6-4 6-3. Door de 5-1 winst op Tean 2 Unicum degradatie afgewen leen Maarten Kallenberg waardoor René d'Hooge voor penaren de nul van het scoi haalde. Sten Weingarnter van Unicum op weg naar verlies in zijn enkelpartij. Foto: Taco van der Eb door Peter Klein tennis gemengd - Zelfs zonder zijn buitenlandse troeven sloot kampioen TV Dekker/Horsman het competitieseizoen in de hoofdklasse ongeslagen af. Met invaller Nick van Winsen in de gelederen waren de Warmon ders in Eindhoven met 5-3 de meerdere van SFA/Volley. Ook Irfan Aytug ontbrak bij TV Dekker/Horsman. De coach stond de reserves bij, die in de tweede klasse met 7-1 bij Festi- na 2 uithaalden, maar pas vol gende week de titel kunnen binnenhalen. Maar ook zonder buitenlanders en aanwijzingen vanaf de zijlijn werd de klus re delijk eenvoudig geklaard. Claire Lablans had als enige een driesetter nodig om een single- punt binnen te halen. De nieuwkomer in het Warmondse team behield net als haar ploeg een ongeslagen status door Laura van der Stroet met 3-6 6- 2 6-1 voor te blijven. Lablans maakte daarmee de 1-0 achter stand door de nederlaag van Jo- landa Mens goed. .Voor de tweede hoofdklasser uit deze regio, Hillegomse TC/Advantage stond tegen TCZ for Finance Zandvoort niets meer op het spel. De bollen- strekers daalden vorige week al af. De strijd tussen Marlot Med- dens en Babs van Kampen stond in het teken van prestige. Meddens, de nummer twee van Nederland in de groepen tot en met 16 en 18 jaar, was met een duidelijke tweemaal 6-2 de baas over Van Kampen, die regerend nationaal kampioene tot en met 14 jaar is. Marco van Trigt wilde het hoofdklassejaar bij Hillegom niet zonder zege af sluiten en hij had met 6-2 6-4 tegen Sander Hommel een wil lige tegenstander. EERSTE KLASSE Unicum hield tegen aanstaand kampioen ELTV de schade tot een 5-3 nederlaag beperkt. „Toch schieten we er totaal niets mee op", meldde Heddy Boers. „Een mooi resultaat na tuurlijk, maar de concurrentie speelt 4-4 en loopt dus uit. We gaan degraderen." Boers won haar single en samenspel met Manon van der Beek, die met Sten Weingartner ook de mixed op zijn naam schreef. TWEEDE KLASSE „Een gemakkelijk dagje", oor deelde Ingrid van der Plas van Zee en Duin over de 6-2 over winning tegen het bezoekende MTC uit het Zeelandse Middel burg. „ingrid Kruit en Roel Oostdam speelden wel drie sets in de singles, maar ze kwamen niet echt in gevaar." Barbara van der Gugten won zelfs in twee deeltjes en was ook met Van der Plas snel klaar. Het mannendubbel van Niels Ra- vensbergen en Floris Vogel ging weer in drie reeksen, terwijl een mixedpunt uit een opgave kwam. Unicum 2 won in deze afdeling met 5-3 van Popeye GoldStar 4. TEAN wacht nog steeds op een misstap van concurrent Joy Jaagpad, dat nog alle wedstrij den, waaronder die tegen de Al- phenaren, met bescheiden cij fers won. „Maar ik ga er niet vanuit, dat dat nog gebeurt", meldde aanvoerder Jelle Oos- terhoff, die zichzelf vanwege zijn blessure nog wat rust gun de. Van zijn jeugdige team wonnen Krista Sanders en de tweeling Tim en Marlon van In- gen alle partijen. Denise van Putten verloor haar single, to taal een 7-1 overwinning op ULTC Iduna 2. DERDE KLASSE De Boekhorst zal nog een weekje moeten wachten alvo rens het de titel gaat binnenha len. De Noordwijkerhouters wonnen zelf met 6-2 van TC Zandvoort 4 en TV Nieuw Ven nep mocht daardoor niet met maximale cijfers bij Merenwijk winnen. „Dat geloof je toch niet", klonk het vol ongeloof uit de mond van Boekhorster Mar tijn Zandvliet. „Winnen die lui daar met 8-0. We hadden alles al voorbereid om het kampi oenschap te gaan vieren." Zandvliet, die als enige twee partijen verloor, rekende het zichzelf toch een beetje aan. Met één winstpunt uit zijn twee partijen had hij kunnen feesten. Alleen in de singles was het spannend tussen Merenwijk en het bezoekend TV Nieuw Ven nep. Omdat Hillegomse TC 2 en TEAN 2 in deze klasse gelijk speelden en WhyNotPromo/T- cG 3 met 7-1 won, komt voor Merenwijk degradatie in zicht. De tweede afdeling van de der- Alphen uiteindelijk met overtuiging kampioen door Peter Klein mannenhockey - LOHC had zich goeddeels hersteld van het debacle van vorige week. De Oegstgeester formatie hield zich in de eerste klasse B met 3- 1 staande tegen het sterk fysiek spelende Asvion. In de eerste helft was de inzet van LOHC weer bijna als vanouds. De 1-0 voorsprong door Derk van Vierssen Trip was dan ook ver diend. In het begin van de tweede helft legde Asvion er nog een schepje op. Het team van coach Peter van der Meer wankelde, maar hoefde slechts één treffer toe te staan. „Die fysieke tegenstand leidde bij ons tot een beetje kwaad heid", zei Van der Meer. „Daar mee kwam ook de vechtlust en de wil tot overleven weer bo ven." Van Vierssen Trip gaf uit een corner het voorbeeld. Niels van de Wall Bake maakte zes minuten voor tijd het verschil. In afdeling A kwam ook Alecto tot winst. Het laaggeklasseerde Zwart-Wit was met een 4-1 ne derlaag geen echte partij. Roomburg kreeg met 5-4 klop van het bezoekende Aeolus. De Leidenaars kwamen een vroege 3-0 achterstand bijna nog te boven. Lukas Boersma zorgde voor de eerste aansluiting, maar de Rotterdammers liepen naar een 5-1 voorsprong uit voordat Tim van Berkel, Jasper Visser en invaller Jarmo van der Velden iets terug konden te doen. Het werd een goal te weinig. Forescate gaat in de tweede klasse steeds beter draaien. De Voorschotense formatie werkte een 2-0 achterstand weg en ze gevierde in Nieuwerkerk tegen IJssel tenslotte nog met twee doelpunten verschil, 4-2. „Vooral de aanvallen over rechts met Frank Vos leverden succes op", meldde aanvoerder Joost Baaten, die zelf het derde doelpunt scoorde. Vos had hoogstpersoonlijk de 1-2 en de 2-2 laten aantekenen. Sander Briedé maakte het kwartet tref fers uit een corner vol. De kampioenswedstrijd werd voor Alphen niet de beste wed strijd van het seizoen. De Rijn- strekers moesten nog een punt je bemachtigen en tegen Heer- hugowaard leek dat een forma liteit. Het werd echter afwach ten totdat de zenuwen bedwon gen zouden zijn. Thierry Ras en Geert Frommé braken de ban met twee doel punten voor de pauze. „Daarna was de spanning weg", sprak aanvoerder Frommé. „Vooral bij onze goalgetter, die zowat op zijn eentje de tegenstander oprolde." Ras voegde aan zijn ene goaltje in het tweede bedrijf nog eens vier treffers toe. „Eindstand 6-2", was het laat ste wat de captain kon uitbren gen, want Alphen huldigde zijn kampioenen met oorverdovend lawaai. In dezelfde afdeling verloor Ca- twijck met 7-3 bij Rijswijk. „We startten goed", zei aanvoerder Wouter de Mol. „We kwamen met 2-0 voor, maar daarna sloeg het heel snel om." Dem Graaff zorgde zowel voor de opening als het slotstuk van de Katwijkers, die als vierde zullen eindigen. Van de 'Leidse' vierdeklassers door Michel van Gent korfbal - Met één overwinning maakte Tempo op de valreep een heel veldseizoen goed. De Alphenaren behaalden in de beslissingswedstrijd tegen ON- DO (G) een 13-12 overwinning en handhaafden zich zodoende in de eerste klasse. Coach Axel Bouman was heel blij met deze ontknoping, want dit beteken de dat een negatieve reeks van één gelijkspel en zes nederlagen zonder kwalijke gevolgen bleef. Hij moest danig improviseren voor het extra duel, want Su zanne Zeilstra en Tamara Ha verkamp ontbraken door bles sures en Martijn Hooijer was op huwelijksreis. Dat betekende onder meer de rentree van Marcel Haagsman, die net terug was van vakantie uit Turkije. De routinier had een belangrijke inbreng, want hij maakte twee treffers en bracht ook vakge noot Erik Holthausen twee keer in stelling. De Alphenaren ston den nog even op 3-4 na steeds voOr te hebben gestaan (9-7 rust), maar konden hooguit drie punten loskomen (12-9 en 13- 10). Jet van Duin had met vijf doelpunten een belangrijk aan deel in deze ontwikkeling. In de laatste vijf minuten keerde de spanning nog onverwachts te rug. Fiks eindigde in het degradatie duel tegen Weidevogels even eens aan de goede kant van de score: 18-15. De Oegstgeestena- de klasse leverde twee streek- derby's op. De Munnik ver sloeg TV Dekker Tennis 3 met 5-3. „Een fantasieopstelling", luidde de verklaring van Katja Nossik over het singelen van Joost van Leeuwen. „Maar hij wint ze nog steeds, dus zo vreemd is het niet. En Marcel Wolfert met wie hij dubbelt was er niet." Na de enkelspelpunten van Nossik en Van Leeuwen pakte Nossik ook het samen spel met Laura Wijsman en wa ren Freek van der Capellen en Rob Versteeg als nieuwe combi natie succesvol in het mannen- dubbel. Voor Warmond klopte Gabrielle van der Willige Cilly Borbola en was Menno van de Bor sterker dan Versteeg. Forescate versus Zee Duin 2 eindigde met 5-3 in het voor deel van de bezoekers. „Ze wa ren gewoon beter op dreef dan wij", sprak Forescater Marcel van Gaaien na afloop. „En ze hadden de punten hard nodig." Van Gaaien won als enige zijn single, voor de Katwijkers wa ren Corine Manuputty, Jasmijn van de Bent en Rik Oostdam de betere enkelspelers. De marge werd in de vier dubbels niet meet aangetast. ren hingen bij het begin J tweede veldhelft stijf ondi maar achterhaalden op d> dag Weidevogels door krappe 14-15 zege. Zij b in de herkansing minderi te met hun tegenstandi was er een korte inzinkiij acht minuten tussen 4-2 f Aanvankelijk maakte de aanval zowat alle goals 1 10, maai- daarna nam dej de aanval het over. Vreeken bracht het voor het eerst op vier (14-10), waarna vakgd Dominique Roest (twee{m worpen) en Fenno Berg meehielpen in de vel ging van deze voorspron 12, 17-14). Van den B<f Vreeken zijn volgend niet langer voor de hoofdl beschikbaar. KZ Leiden behaalde i$* achterstallige competititï strijd een 9-15 zege op I De formatie van Erik vai teren gaf in de eerste helfll makkelijk goals weg, speelde naderhand mef" concentreerd. Sandra zaal, Christel van LunterlDa anca Witteveen, René Arrj Leon Bekker, Frank van^ ningen en Steven Kalkmatot zorgden tussen de 43^ejs 56ste minuut de besli{ doorbraak van 6-7 naai De laatstgenoemde speelde zijn laatste we<f|ia hij gaat op lager niveau k|Vg° len. ien ■jiser kwam alleen Noordwijk tot winst. Een opmerkelijke 6-2 ze ge op Waddinxveen, dat met een haar titelkansen vergooide. Binnen 20 minuten was de strijd beslist. Steven de Bruijne (2x) en Martijn Disseldorp zorg den voor een 3-0 voorsprong. Disseldorp (2x) en Niels Pas vergrootten in het tweede be drijf met opnieuw drie doel punten de score tot het halve dozijn in de eindstand. In de zelfde afdeling verloor Voor hout met 3-0 van titelkandidaat Souburgh en was Alkemade met 4-2 de mindere van een an dere kampioenspretendent, Bleiswijk. door Peter Klein vrouwenhockey - LOHC kon aan een sterke opening van de eerste helft geen vervolg geven. De 1-0 voorsprong door Marie ke Mattheussens was toen een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Thuis ploeg Rood-Wit wüde de minie me kans op de titel in de eerste klasse behouden. De Aerden- houtse formatie nam meer en meer het heft in handen en ze gevierde tenslotte met 7-1. In dezelfde afdeling voldeed Roomburg aan haar sportieve plicht door degradatiekandi daat Almere in een uitduel met 1-0 te verslaan. TWEEDS KLASSE Alphen heeft na de 2-1 over winning van Terriers op koplo per Myra geen kans meer op de tweede plek. De plaats, die een promotiewedstrijd zou kunnen opleveren. De Rijnstrekers zelf waren in Hoofddorp met 3-1 de baas over het reeds gedegra deerde Reigers. Alphen kon zich in de eerste helft niet on der de druk van te moeten win nen en het zeer matige niveau van de thuisclub uitwerken. In de tweede helft zette het team van coach Erwin Maarhuis de zaak toch nog recht met doel punten van Eline van Egdom, Janet van Eijk en Kim de Wolf. In dezelfde afdeling verloor Cat wijck met 2-1 van het laagge klasseerde Strawberries. Twee maal knullig balverlies leidde ertoe dat de 1-0 voorsprong van de Katwijksen verloren ging. Toen ook een strafbal werd ge mist, zat er zelfs geen gelijkspel meer in. Voor Forescate lijkt het seizoen over. De Voorschotenaren kwa men binnen een minuut door Marjolein van Vliet al op een 1- ihoL 0 voorsprong, maar Pl,0U( hield met een 4-1 zeg|gen punten in het eigen b vc huis. ;er C |eK DERDE KLASSE L Noordwijk sluit het seize finitief af met een derde achter het sterke Weesp tricum. De kustbewonersl zelf met 6-3 de meerdi Abcoude, terwijl concui Haarlem en Alkmaar verspeelde. Maaike Stei nette de Koning (2), Al van Gennip en Maureen bergs verzorgden de N "wijkse productie. VIERDE KLASSE 1 Hisalis en Voorhout ga^g' zinderende slotdag va> competitie tegemoet. Ko^ Waddinxveen kwam niet 1 dan een 1 -1 gelijkspel bij de vierde plaats staand^ Daardoor staan de wel wj de bollenstreekploegen\ maar twee punten achte^ FIT voor de titel uitgesch^ Op de slotdag moet V01) bij Waddinxveen winne. kampioen te worden. Dari ook Hisalis, dat een iets si doelsaldo heeft, de kansefIn geheel in eigen hand. Vodu d verbeterde gisteren haaifizt saldo met drie treffers t4om zichte van Hisalis. Hef klopte Kikkers met 7-0. Rath scoorde een hattrick! jolein Koudijs was twe succesvol, Charlotte Tal nieuwkomer Leonie DLpp maakten de zevenklappd Bij Hisalis bleef in en Zandvoort de teller staan. Fleur Maagdebef Anouk Breukers, MylèneL" en de debuterende (4: Breukers tekenden voj^ doelpunten. L N(

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 16