olitieacties dreigen enementen NieuweVacatures Politie blaast reactietest voor drinkende jeugd in Katwijk af Jawoord in tropische hitte op het strand DEZE WEEK EER KOOPZONDAG IN LEIDEN Acties leggen openbaar vervoer in Amsterdam maandag volledig stil VAN ROY C.S. zondags Als RVS adviseur zelf bepalen wat je verdient? [est uit woede over CAO zaterdag 28 mei 2005 OPGERICHT 1 MAART 1860 ADVOCATEN Rapenburg 55 2311 GH Leiden Tel. (071)5122362 THEMA Zondags gaat fietsen en geeft baanclinics weg HOOR Kane's 'Fearless': muzikaal praalgraf MODE De nieuwste fietskleding TREND Met vier kinderen in de bakfiets Beeld als symbool Leidens Ontzet leiden - De 3 October-Vereeni- ging heeft kunstenaars uit Lei den en omgeving uitgenodigd een bronzen beeld te ontwer pen dat het karakter van het 3 oktoberfeest weergeeft en dat kan uitgroeien tot symbool van het feest. Een jury kiest één kunstwerk uit alle ingezonden werken en ideeën. Voor het concept en de realisatie is 4500 euro beschikbaar. Bij uitvoering kan het ontwerp, volgens de 3 October-Vereeniging. ook ge bruikt worden voor bijvoor beeld posters en afgietsels. Erwln Koeman trainer Feyenoord Rotterdam - Erwin Koeman volgt Ruud Gullit op als trainer van Feyenoord. Koeman, die een doorlopend contract had bij RKC Waalwijk, tekende een contract voor twee jaar bij de Rotterdamse club. Koeman (43) begint op 1 juli aan zijn nieuwe klus. Hij stond bovenaan de verlanglijst van de club en is de enige trainer met wie Feyen oord na het vertrek van Ruud Gullit heeft onderhandeld. Van middag wordt hij in De Kuip aan de pers voorgesteld. Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ja, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ik betaal: automatisch 56,20) per acceptgiro 56,70) M V Naam: Adres: Postcode Plaats: Tblefoan: Geboortedatum e-mail: *!w Bank/giro* Handtekening: Uitsluitend bij de envelop naar L afd. Lezersservice, Antwoordnummer 127, 1800 VB Alkmaar, of bel O80O-1711 (gratis). Wij gaan zorgvuldig om gegevens In het colofon van de krant vind! u nadere informatie. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Of Dagblad 710404 600028 (advertenties) BEDRIJFSHUISVESTING Voor ons aanbod zie advertentiepagina's elders in deze krant! amsterdam/anp - Het gemeen telijk openbaar vervoer in Am sterdam komt maandag in de ochtendspits volledig stil te lig gen als gevolg van een werkon derbreking van de ambtenaren. Tussen 05.30 uur en 8.30 uur rijden trams, metro en stads bussen niet. Ook de ponten va ren niet. Dat meldt de ambte narenvakbond Abvakabo FNV. Buiten het openbaar vervoer blijven de gevolgen van de sta king waarschijnlijk beperkt. De brandweer, de ambulancedien sten en de vuilnismannen gaan maandag gewoon aan het werk. Kijk op www.pcdiscount.nl &WIN een COMPUTER DISCOUNT <2> DÉ COMPUTER KOOPJES BEURS I GROENOORDHALLEN-LEIDEN ZONDAG 29 MEI 10-16 UUR ;3 EURO KORTING op de ENTREE; jmel uitgeknipte ADVERTENTIE; Man en/of vrouw A kinderen t/na 11 |aar betaalt een kaartje! De gemeenteambtenaren in Nederlaïid voeren al enige tijd acties waarin ze hun ongenoe gen uiten over de vastgelopen CAO-onderhandelingen. Eind vorige maand liepen de onder handelingen na een jaar uitein delijk stuk op de looneis en het zogenoemde functioneel leef tijdsontslag (FLO). Tussen 13.00 uur en 16.00 uur houden de vakbonden maan dag een manifestatie bij het stadhuis in Amsterdam, waarbij voorzitter Snoey van Abvakabo FNV een toespraak houdt. Er worden zeker duizend boze ambtenaren verwacht. In totaal werken er ongeveer 20.000 ambtenaren in de hoofdstad. Later in de week staan er ook kleinschaliger acties op het pro gramma in Eindhoven en Al- mere (dinsdag), Utrecht (woensdag), Rotterdam, Haar lem, Maastricht (donderdag) en Den Haag (vrijdag). Deze acties bestaan uit werkonderbrekin gen en manifestaties. Het open baar vervoer wordt buiten Am sterdam nergens getroffen. Dat gebeurt wel op donderdag 9 juni, als de bonden een lan delijke actiedag organiseren. (advertenties) vandaag in deze vacaturekrant: Infotheek Groep N.V. Commercieel Medewerkers Baars personenwagens B.V. Verkoopadviseur PCBS De Wegwijzer Groepsleraar Opa overlijdt na redding kleinkind rotterdam/anp - Een 76-jarige man heeft donderdagavond zijn kleinzoon uit Volkel het le ven gered, maar kwam zelf om. Het tragische ongeval gebeurde op een spoorwegovergang in Europoort (Rotterdam). Het tweetal stak lopend de over gang over en merkte te laat dat er een trein naderde. De man kon volgens de politie net op tijd zijn kleinzoon wegduwen, maar werd zelf aangereden. Het slachtoffer liep ernstige ver wondingen op en overleed ter plaatse. De opa en zijn klein zoon waren met de auto op weg naar Rotterdam Airport, maar kregen pech. Lees meer hierover bij het personeelsaanbod. ING Aü Artis de Partis gaat naar Artis. Doe net als Artis de Partis. Kom naar Artis. www.artis.nl Dagblad eidsch Buienkansje Suzanne de Goede is bezig aan een droomseizoen Natuurkunde is niet altijd ingewikkeld Huisdier-week kijkt naar 'levend bijzettafeltje' - De politie in Katwijk had gepland tavond samen met de GGD en de ge- reactietests bij jongeren uit te voeren. om jongeren te laten zien wat alco- it met hun reactievermogen, gaat ech- door nu de spanningen oplopen na latie afgelopen zaterdag tussen stap- ongeren en de Katwijkse politie, lef J. van Duijvenbode verwacht geen roblemen vanavond, ondanks de op- sommige jongeren op internetsites rellen'. Het zijn volgens hem de ge bruikelijke reacties na een incident zoals dat van zaterdag, waarbij de politie hardhandig vijf arrestaties verrichtte. Desondanks willen de politie en de GGD de vrijwilligers die hel pen bij de actie niet blootstellen aan eventue le boosheid van Katwijkse stappers, zegt Van Duijvenbode. De reactietest wordt voorlopig uitgesteld. Op internet spreekt de veront waardiging in Katwijk boekdelen. Vooral jon geren, maar ook een enkele oudere, laten on gezouten van zich horen op de discussiefora van de lokale omroep, vlok.net en de jonge rensite kattuk.nl. De meeste - anoniem schrijvende - jongeren veroordelen het ge drag van de agenten. De politie greep naar ei gen zeggen in omdat dertig jongeren zich te gen haar keerden. Volgens getuigen gingen 'opgefokte agenten' hun boekje ver te buiten bij de arrestatie van vijf Katwijkers die zich na het uitgaan te lang ophielden op straat. Enkele jongeren roepen er op de sites toe op om het zaterdag met de politie uit te vechten. Anderen reageren daar afwijzend op en noe men geweld de verkeerde oplossing. Dat is ook de mening van 'Imbo', een van de vijf Katwijkers die zaterdagnacht zijn aangehou den. „Het gaat er gewoon om dat de politie verkeerd optrad en als wij er nu niks aan doen, dan zullen er nog meer slachtoffers val len. Ik wil ook alle mensen die van plan zijn om zaterdag weer te gaan knokken of te rellen vragen dat niet te doen. We moeten gewoon zorgen dat er een intensief onderzoek komt naar het beleid van de Katwijkse politie. Hier door zullen ze op vele fouten stuiten en zul len ze wel moeten veranderen." Teamchef Van Duijvenbode was er afgelopen zaterdag niet bij, maar heeft alle verslagen ge lezen en concludeert: „Er is opgetreden con form de afspraken die gelden in het Katwijkse uitgaanscentrum. Als je geen gezag accep teert, heeft het gezag het altijd gedaan, zo werkt het nu eenmaal. Vooralsnog heb ik geen aanwijzingen dat er ongepast of buiten proportioneel geweld is gebruikt." Volgens standaardprocedure wordt de gemaakte ge- weldsrapportage beoordeeld door een ge- weldsdocent van het korps. iG/gpd - Het doorgaan lallen grote zomereve- i wordt bedreigd door jen zijnde politieacties, ji willen tijdens evene- jj protesteren uit woede lachteruitgang van hun Voorwaarden. De kans lat burgemeesters de [enten moeten afgelas- lat de veiligheid niet [den gegarandeerd. Eve nmakers vrezen dat af- gen tot een chaos leiden. i Y Jen willen nog niet zeg- ens welke evenementen Sn ies actie denken te voe- m ar ze hebben er dertig W tig op het oog. Die vari- grote sportwedstrijden I muziekbijeenkomsten. Bt overwegen de bon- ieksvriendelijkere ac- s het frustreren van p?w>controles. If itiebonden ACP, NPB andse Politiebond) en (Vereniging van Middel en i Hogere Politieambte- willen volgende maand leren op dagen dat er venementen plaatsvin den. De actieperiode 'zal een grimmig karaker hebben en zijn weerga niet kennen', kondigen de bonden aan. Op de actieda gen willen ze leden oproepen om te gaan vergaderen in plaats van hun eigenlijke werk te ver richten. Als dat gebeurt, zullen burgemeesters van gemeenten waar evenementen plaatsvin den, de evenementen mogelijk moeten afblazen. De drie bonden, die samen 47.000 van de 55.000 agenten vertegenwoordigen, willen op die manier protesteren tegen een verslechtering van hun ar beidsvoorwaarden. Ze vinden dat minister Remkes bij het overleg voor een nieuwe poli tie-CAO te weinig rekening houdt met de risico's die agen ten tijdens het uitoefenen van hun werk lopen. Remkes noemt de acties voorbarig. „Er is nog niet eens over de voorstellen onderhandeld", laat hij via zijn woorvoerder weten. Als Remkes de bonden tijdens een VNG-bijeenkomst in Goes op 8 juni niet tegemoet komt, beginnen vier dagen later de acties. (advertentie) Wethouder Jaap de Mooij trouwt het Rijnsburgse paar Liesbeth Driebergen en Wim Jan Beekhuis op het Katwijkse strand. Foto: Henk Bouwman katwijk - Het contrast op het Katwijkse strand was gisteren groot. Links van de loopplank bij strandpaviljoen Key West lagen mensen in zwembroek of bikini te zonnen, aan de andere kant zaten man nen in driedelig pak en keurig aangekle de dames in een strandstoel. Dat gebeurde in het kader van de trou werij van het Rijnsburgse paar Liesbeth Driebergen en Wim Jan Beekhuis. Wet houder Jaap de Mooij was in de statige kledij van ambtenaar van burgerlijke stand niet de benijden. Het zweet gutste vanwege de tropische temperaturen van zijn voorhoofd. Hij deerde hem niet, hij deed het graag voor de twee, die hij kende van de door hem georga niseerde Oekroe-kampen in de Oekra- ine. Voor de gasten leek de trouwpartij 'echt', maar omdat er officieel niet op een andere plek dan het gemeentehuis getrouwd mag worden, had De Mooij ze 's morgens stiekem al in de echt ver bonden. Ook wie geen bruiloft heeft, kan van daag genieten van het mooie weer aan het strand. In ieder geval begint het mooi met temperaturen die in het bin nenland op kunnen lopen tot 30 graden en een strakblauwe hemel. Helaas zal dat waarschijnlijk niet de hele dag zo zijn. Vanuit de kust komt er in de loop van de dag bewolking, regen en mis schien wel onweer. De Week van de Zee, die dit weekeinde zijn laatste dagen beleeft, gaat hoe dan ook door. Zowel in Katwijk als in Noordwijk zijn er diverse activiteiten op en aan zee en boulevard. In Katwijk zijn er ter hoogte van strandpaviljoens Het Strand en Zo mers demonstraties van onder meer ki- tesurfen, powerkiten, parakarten en jetskiën. Wie rust wil komt ook aan zijn trekken. Zo is het boezemgemaal in Katwijk tussen 10.00 en 16.00 te bezich tigen. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn er in Noordwijk bij het Vuurtorenplein makreelrookwedstrijden. Tegelijk wordt daar een shantykoorfestival gehouden. Voor meer activiteiten: www.weekvan- dezee.nl ■DEK DE KOOPZONDAG IN LEIDEN. HEEEL GEZELLIG! COMMENTAAR VS EN MENSENRECHTEN aakt rig o 16. zr; i; 26. ig heeft Amerika Am- iternational een veeg uit gegeven over de beschul- lat de VS de mensen- schenden. De Amerika- den juist dat ze met de ng van Irak en Afghanis- stevige bijdrage hebben aan de wereldwijde ding van de vrijheid, n (4) het vergelijken van ge- ippels met rotte peren. (5). rijving van het Taliban- in Afghanis- de Saddam- - R. ir in Irak zijn öl|maar toe te De rovers- if is j] an de Taliban ing aan een aat, die tevens als uit diende voor funda- stische terroristen; Sad- irok niet terug voor aan- )p drie buurlanden en noorden van minderhe- eigen land. Na het ver- i van beide regimes overal in de Arabische voorzichtige pogingen ocratisering worden ge- :rd. Maar omdat de oor- ak nog niet ten einde is, iijna onmogelijk de de- mensenrechten daar volledig veilig te stellen. Op dat punt aanbeland begint echter het ongelijk van Was hington. In de gevangenissen in Irak zijn regelrechte wandaden gepleegd. En het vermoeden blijft bestaan dat het vernederen en mishandelen van gevange nen in Abu Graib meer was dan een incident. Nog ernstiger is de situatie op Guantdnamo Bay, waar zo'n vijfhonderd 'vijandige strijders' worden vastgehouden. In pogingen de ver dachten onder druk te zetten, wordt de koran ontheiligd en worden ze behandeld op een manier die naar marteling riekt. De VS ontkennen dat overigens, al geeft Washington wel openlijk toe dat de gevangenen niet vol gens de normale regels van fat soenlijke rechtspraak worden behandeld. Guanténamo Bay is al lang geen tijdelijke cel meer voor zojuist opgepakte extremisten waar de rechtsregels 'eventjes' opzij wor den gezet. Het wordt tijd dat West-Europa Washington daar scherper op aanspreekt.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1