Doek valt voor topteam Leiderdorp SPORT Rosier: 'Vierde klasse is voor Leiden echt het dieptepunt' Van der Zalm coach van het jaar Leiden - Woubrugge, zaterdag 15.00 uur Cterrein Koudekerk) Parcours proloog Olympia's Tour bekend Alphense Boys tegen Feyenoord alphen aan den rijn - In de aanloop op het nieuwe voetbal seizoen speelt Alphense Boys voor eigen publiek op maandag 4 juli een oefenwedstrijd tegen Feyenoord. Het duel dat die dag om 19.00 uur begint maakt onderdeel uit van de viering van het 75-jarig bestaan van de club. Kaarten zijn uitsluitend in de voorverkoop, die morgen begint, verkrijgbaar. Tickets worden verkocht bij de vesti gingen van Bakker Sport in Al phen aan den Rijn, Leiderdorp en Voorschoten, bij beddenspe ciaalzaak De Koffer, en bij de vestiging van Bahlmann Sport in Alphen aan den Rijn. Op za terdagen tussen 13.00 en 16.00 uur kunnen ook kaarten wor den gekocht in het clubhuis van Alphense Boys. Regiospeelsters in korfbalselectie leiden - Mirjam de Kleijn (Sas- senheim), Bregtje van Dronge- len (Katwijk) en Bianca Joustra (Leiden) zijn door bondscoach Jan Sjouke van den Bos geselec teerd voor het Nederlands korf balteam dat in de zomer in Duisburg deelneemt aan de Wereldspelen. In de aanloop naar het evenement in Duits land speelt Oranje zes oefen wedstrijden. Leidsche Boys verliest weer fors leiden - Leidsche Boys heeft ook het tweede nacompetitie- duel van Bergambacht met rui me cijfers verloren. Nadat het elftal afgelopen zondag thuis met 5-0 op de broek kreeg, ein digde het uitduel gisteravond in 5-1. Bij rust stond het al 2-0 voor Bergambacht, dat daar mee naar de vierde klasse van het zondagvoetbal is gepromo veerd. Leidsche Boys kan dat voorbeeld nog volgen. Komen de zondag speelt het team op het terrein van Waddinxveen een toernooi met zes ploegen, waarvan er vijf promoveren. Leeflang naar w Katwijk katwijk - Zaterdaghoofdklasser Katwijk heeft zich versterkt met Patrick Leeflang. De 30-jarige verdediger speelde het afgelo pen seizoen voor AFC '34. Daarvoor kwam hij uit voor Spakenburg en speelde hij be taald voetbal bij Volendam. NK wielrennen naar Lisse lisse - Het Nederlands kampi oenschap wielrennen voor amateurs A, dames B, Masters 40+ en 50+ wordt op zondag 19 juni in Lisse verreden. Aanvan kelijk was het evenement door de KNWU aan Amersfoort toe gewezen, maar de plaatselijke organisatie kreeg daar de nodi ge vergunningen niet rond. Ren- en Tourvereniging De Bol lenstreek kreeg daarom onlangs het verzoek om het evenement over te nemen. Enkele jaren ge leden was De Bollenstreek ook al gastheer van het NK. vrijdag 27 mei 2005 SPORT e. door Anton Diedrich leiderdorp - Na negen seizoenen is het afgelopen met topsport in Leiderdorp. Basketbalvereniging Leiderdorp trekt het vrouwenteam definitief terug uit de eredivisie. De club voorziet financiële pro blemen als zij het team nog een jaar wil laten doorspelen. Pogingen van de speelsters om het be nodigde geld bijeen te brengen, hebben het be stuur niet van het tegendeel kunnen overtuigen. BV Leiderdorp beëindigde het laatste seizoen op het hoogste nationale niveau op de zesde plaats. Anderhalve week geleden besloot het bestuur de club niet meer in te schrijven voor de volgende jaargang. In een verklaring op de eigen website meldt de club dat 'met de verhuizing naar de nieuwe hal, het wegvallen van structurele inkom sten uit de bar, en de moeizame onderhandelin gen met de gemeente, van speelruimte in de be groting weinig is overgebleven'. Voorzitter Michael Breel bevestigt dat financiën de reden zijn om te stoppen met basketbal op het hoogste niveau. „We willen voorkomen dat BV Leiderdorp bankroet gaat." Nadat het bestuur bekend maakte om het basketbalteam niet meer in te schrijven voor de eredivisie, hebben de speelsters geprobeerd alsnog sponsors te vinden om op het hoogste niveau actief te blijven. Dat is verbazend goed gelukt, meldt coach Joris Zand bergen. „We hadden genoeg toegezegd gekregen om door te gaan. We hebben een nieuwe begro ting ingediend bij het bestuur, maar die is niet geaccepteerd." Voorzitter Breel bevestigt dat er een alternatieve begroting is binnengekomen. „Maar die kwam niet van het team, maar van de oud-coach. Enke le weken geleden hebben wij al afscheid geno men van Joris." Daar hoort Zandbergen van op. „Nog niemand van het bestuur heeft mij dat ver teld", zegt de coach. „Dat staat ze netjes, na al die jaren trouwe dienst. Kijk, ik kan ook op mijn vingers natellen dat als er geen team meer is, er voor mij ook weinig te coachen valt. Maar mis schien had ik op een andere positie nog iets voor de club kunnen betekenen en op zijn minst had den ze me het al even kunnen meedelen. Het enige wat we gehoord hebben is dat het team stopt, niet dat ik ontslagen ben." Volgens de voorzitter hadden de speelsters dan wel sponsors op papier staan, maar was het toe gezegde bedrag niet hoog genoeg. „Ongeveer de helft van wat de ploeg afgelopen seizoen heeft gekost", zegt Breel. Daarnaast had het bestuur niet het vertrouwen dat een aantal van de kleine re sponsors ook daadwerkelijk over de brug zou komen. „Dat hebben wij geleerd van ervaringen uit het verleden", aldus de voorzitter. Zowel bij Breel als bij coach Zandbergen over heerst treurnis. „Het team valt nu uit elkaar, ie der gaat zijns weegs. Dat is ongelooflijk zonde. Na bijna twintig jaar speelt Leiderdorp niet meer in een landelijke competitie, op welk niveau dan ook", zegt de coach. Voorzitter Breel: „Het was een heel emotionele bijeenkomst waarop het be stuur dit besluit heeft genomen. Maar er blijft een mooie club staan. Als ik op woensdagmiddag de hele zaal vol zie met kinderen van acht tot twaalf jaar die daar lopen te basketballen, dan weet ik weer waar we het voor doen. Het is heel verdrietig dat het met topsport bij BV Leiderdorp is afgelopen, maar de club valt daardoor niet om ver." Volgens de voorzitter doet de club een stapje te rug op sportief gebied, om vervolgens vanuit de jeugd weer op te bouwen. De blik is in elk geval niet gericht op een nieuw eredivisie-avontuur, zegt hij. „Het is heel waarschijnlijk dat BV Leider dorp voorlopig niet terugkeert op hoog niveau." Zandbergen en de speelsters hebben na het be kend worden van het definitieve einde nog even erover gedacht een eigen club op te richten. Daar zagen zij vanaf. „Een vereniging met maar één team en zonder jeugd is niet levensvatbaar", zegt Zandbergen. „Het blijft zonde om te zien dat BV Leiderdorp verwordt tot een recreatieclubje. In een keer stelt de club helemaal niks meer voor binnen het Nederlandse basketbal." nr ine BETAALD VOETBJivii AMATEURVOÊTB Zaterdag Kampioenscompetitie hoofdklasse p Excelsior'31 - IJsselmeervogels Tweede klasse (15.00): BVCB - [Qr Dinsdag (19.00): Valken'68 - BVCB val Derde klasse (15.00): Leiden - Woijien terrein van Koudekerk). Vierde klasse (14.30): TAW - Aris terrein van Gouda). Vijfde klasse (14.30): UVS - HOV. Zondag lC^ Kampioenscompetitie hoofdklasse Treffers-Argon. Derde klasse (14.00): Blauw-Zwartf' Vierde klasse (14.00): Lugdunum - denburg-SEP. Vijfde klasse (11.00): toernooi om v in de vierde klasse, op terrein vai 1 veen Deelnemers: Leidsche Boys'" DJSCR, HDV, Naaldwijk of Ammers m( Dynamo'67. jp VKOUWf-NVOEiajer Hoofdklasse (14.30): Be Quick' Leede, Braakhuizen - Muiden, Fc merveer - SC 't Zand, Stedoco sau, Wartburgia- KFC'71. ÖEFSNYÖÊTBA! Rian Rosier: „Ik ben een tijdje mijn basisplaats kwijt geweest. Ik heb wel eens wedstrijden ge speeld dat ik behoorlijk passief was. Bij mij werkt het zo: als het niet lukt, gaat het niet meer lukken ook." Foto: Hielco Kuipers door Robbert Minkhorst leiden - Rian Rosier verheugt zich op de dag dat hij en zijn broer bij w Leiden zullen zijn herenigd. Zijn oudere Clint Rosier (23) brak als eerste door, in het afgelopen sei zoen viel Rian (20) juist op. „De laatste keer dat ik hem zag spe len", zegt de jongste, „was ander half jaar geleden. Hij doet nu veel krachttraining. Volgend seizoen wil hij er weer staan. Samen speleh lijkt mij hartstikke leuk - vooral ook voor mijn ouders." Een zwer vend stukje bot in de enkel, ach tergebleven na een breuk, hield de oudste zo lang aan de kant. Daar door speelden ze alleen vorig sei zoen in de voorbereiding met el kaar in één elftal. Nou was het seizoen 2003-2004 niet bepaald het beste jaar in de geschiedenis van de - van oudsher - voornaamste zaterdagclub van Leiden. Het werd een rampzalig jaar, vindt Rosier. „Voor een aantal jongens was het de eerste degrada tie in hun leven. En ik geloof dat Leiden in zijn bestaan nog nooit in de vierde klasse heeft gevoetbald." Wrijf het maar in. De w Leiden is een van de grotere voetbalvereni gingen in de stad, heeft een goede jeugdopleiding en haalde in het verleden bijna de hoogste afdeling, toen nog de eerste klasse. Rosier erkent het volmondig: Leiden voetbalt beneden zijn stand. „De vierde klasse is echt het diepte punt. Vorig jaar was ook zo'n dra matisch jaar. Het liep helemaal in het honderd. Er kwam zelfs nog een andere trainer, in de tweede helft van het seizoen. Maar niks lukte meer." Frans Sjardijn moest weg, maar was in de voorbereiding nog wel ijzersterk begonnen. „We speelden drie keer en wonnen drie keer, on der meer van een Oegstgeest. Te gen een ander, heel hoog team speelden we gelijk. We speelden in dezelfde opstelling en we wonnen juist omdat het team zo goed stond. En toen ging hij verande ren. Hij wilde experimenteren. Hij ging switchen en zo is het het hele seizoen gegaan. De kiem voor het (uiteindelijke) conflict met (een deel van) de spe lersgroep is toen al gelegd. „Wij begrepen het niet. We gingen maar kijken wat we ervan konden ma ken - maar je switcht en je verliest en je verliest. En nooit speelden we meer in die eerste Qpstelling." Rosier was één van de spelers die wél de vaste plek behielden: als spits, of als linkeraanvaller. Van de ruzie in de spelersgroep heeft hij eigenlijk weinig meegekregen in zijn eerste jaar bij de senioren. „Er bleek ineens onenigheid te zijn. Het bestuur vertelde dat Sjardijn ontslagen was. We hebben hem sindsdien niet meer gezien." Rosiers debuut werd zo overge- schaduwd door bestuurlijke en sportieve perikelen in de vereni ging, met de onvermijdelijke de gradatie tot gevolg. Dit seizoen is meer zijn jaar. De jongeling scoort met regelmaat en heeft - behou dens een terugslag van een kleine twee maanden - bijna altijd ge speeld. „De laatste twee, drie maanden zit ik weer lekker in mijn vel. Ik heb ook elke wedstrijd ge scoord. Ik ben een tijdje mijn ba sisplaats kwijt geweest. Ik heb wel eens wedstrijden gespeeld dat ik behoorlijk passief was. Bij mij werkt het zo: als het niet lukt, gaat het niet meer lukken ook." Rosier gaf op en trainer Johan de Ridder zette hem op de bank. „Ik heb zo'n vijf, zes wedstrijden niet gespeeld. Ik heb het er met de trai ner over gehad. Hij heeft me weer gemotiveerd. 'Ik weet wat je kan', zei hij, 'maar je moet 'het laten zien'. Ik heb een paar invalbeurten gehad en de eerste wedstrijd die ik weer speelde, scoorde ik twee keer en gaf ik twee assists. We wonnen met 4-2." Aanvaller is Rosier pas sinds een paar seizoenen. In de jeugd, waar hij steeds dezelfde trainer - Jeroen Hollander - had, begon hij cen traal achterin. Hij eindigde in de Al in de voorhoede. „De trainer schoof me steeds een plaats door, ik denk ook omdat ik makkelijk scoorde." In zijn laatste jaar in de Al werd hij topscorer. „Voetballen bij w Leiden bevalt me prima - ik heb het onwijs naar mijn zin. Ik voetbal hier al vanaf mijn zesde, zevende. Bijna al mijn vrienden spelen hier." „Ik heb dit jaar de kans gekregen om hoger te voetballen. Valken '68 heeft me gevraagd. Een vriend van mij gaat er wel heen. Ik vind dat ik alleen moet gaan als ik de drang heb om het te doen. Ik moet het alleen doen als ik het echt wil. Ik ben nog jong, ik wil ooit hoger voetballen. Ik denk alleen dat het stap voor stap moet. Ik heb pas één goede seizoenshelft gespeeld. Waarom zou iemand uit de vierde klasse al goed genoeg zijn voor bij voorbeeld de eerste Idasse?" Buiten het voetbal loopt Rosier als sociaal-cultureel werker stage in een buurthuis. Twee dagen in de week volgt hij op school het laat ste, derde jaar van het mbo. Als de Leidenaar besluit verder te stude ren, gaat hij waarschijnlijk hbo maatschappelijk werk doen. Van zijn 'soort' lopen er niet veel rond in het voetbalwereldje. Rosier weet het: „Ik ken er geeneen behalve ik zelf. Mensen vragen me ook: wat kun je doen met sociaal-cultureel werk? Het is niet als lassen: dat als je lassen leert, je lasser wordt." „Ik werk graag met mensen en met groepenmotiveert hij zijn keuze. „Help ze graag, en geef ze begelei ding, doe activiteiten met ze. Een kantoorbaan is niks voor mij. Ik moet bezig zijn. Als ik een hele dag achter een bureau zit te tikken, word ik gek." Zaterdag speelt Rosier in de finale vari de nacompetitie. De winnaar speelt volgend seizoen in de derde klasse. De tegenstander heet Wou- brugge. Coach De Ridder heeft zijn spelers grondig voorbereid op de ze tegenstander, blijkt: „Woubrug- ge blijft gaan. Daar spelen ze al ze ven jaar achter elkaar tegen degra datie en ze redden het elke keer. Het elftal kan goed een voorsprong verdedigen. Wij moeten er dus ook voor blijven gaan. Kansen krijgen we altijd en we scoren vaak. We hebben grote uitslagen behaald. Ik heb er een goed gevoel over." Dinsdag (19.30, sportpark Nieuw Z IA Boys - Nederlands elftal Overgangsklasse A: Ajax - HBS 3 (21 Overgangsklasse B: HBS 2 - Ajax 2 lltei tee HOCKEY Mannen (zo. 14.30) Eerste klasse A: Roomburg - Aeolitt Zwart-Wit. B: Asvion - LOHC. Tweede klasse A: IJssel - Forescate, v Derde klasse B: Xenios - Leidse Sti >Wi - Heerhugowaard, Rijswijk - Catwiji ag] Vierde klasse A: Voorhout - Soubi wijk - Alkemade, Noordwijk - Wadd Vrouwen (12.45) Eerste klasse B: Rood-Wit - L0H( Roomburg. Tweede klasse B: Phoenix - Foreseen - Alphen, Catwijck - Strawberries. Derde klasse B: Noordwijk - Abcouij| Leidse Studs Vierde klasse B: Voorhout - Kikkers! -Hisalis. I-L em Ibe ..de di •tl KORFBAL Eerste klasse F, beslissingswedstrijl ONDO (G) (za. 15.30, op veld van gels, Zoetermeer). Tweede klasse F, beslissingswedstj Weidevogels (za. 15.30, op veld vogels, Zoetermeer). Derde klasse D: Aurora 14.30). SOFTBAL Mannen Eerste klasse: Spikes - Lisse en 15.45). Vrouwen Derde klasse A: Adegeest - Wo 13.00 en 15 00). TENNIS Gemengd Hoofdklasse 1: Hillegomse TC/) TCZ for Finance/TC Zandvoort. 2: Eindhoven - TV Dekker/Horsman. Eerste klasse 2: Unicum - ELTV Ei Tweede klasse 1: Unicum 2 - Popf 4: Zee en Duin - MLTC Middelbui Alphen - ULTC Iduna 2. 7: Festina! ker Tennis 2 Derde klasse 8: De Munnik - TV D( 3; Forescate - Zee en Duin 2. 9: Hill 2 - TEAN Alphen 2, De Boekhorst voort 4; Merenwijk - TV Nieuw Veni Vierde klasse 14: THOR/De Bataaf) 0LTC Oegstgeest 2 - TI0D Gouda, rode 3 - Unicum 3. 23: Delftse TB se 24: TV Dekker Tennis 4 - Popi 6; Buytenwegh - Qravel 2 25: Maai - OLTC Oegstgeest. 26: LTC Lisse horst 2, TV Nieuw Vennep 2 - At Ri Vijfde klasse 53: DDV Amsterdam 56: Popeye GoldStar 7 - Gevers B: wijk; SW Voorhout - Hakkelaars; Li TV Dekker Tennis 5. 57: OLTC Oej Abcouder LTC 2; Sassenheimse T\ te 5; KZTV Koog a/d Zaan 2 - TV Wi Mannen Eredivisie: TV Dekker/Horsman - Tegelse LTC - Zee en Duin. Tweede klasse 6: Vechtlust - NieuJ 1 Unicum - TEAN Alphen 2. 8: TV Dd 2 - Merenwijk; TC Nieuwerkerk-IJ.Lgj^ noordwijkerhout - De proloog van Olympia's Tour is volgend jaar vijf kilometer lang. Op zater dag 13 mei 2006 vertrekken de renners bij het ge meentehuis van Noordwijkerhout en rijden daar na over de Victoriberg, Gooweg, 's Gravendamse- weg, Ambachtsweg, Van der Weijdenlaan, Van Iersellaan, Viaductweg, Koninginneweg naar de finish op de Brink. Een dag later staat de etappe Noordwijkerhout - Noordwijkerhout op het pro gramma. Hoe lang die rit wordt en welke dorpen worden aangedaan, was gisteravond bij de on dertekening van het contract tussen Olympia's Tour en .de Stichting Noordwijkerhout Promo tion nog niet bekend. Op maandag 15 mei ver trekt de karavaan uit het bollendorp. Het oudste en langste meerdaagse wielerevene- ment voor talentvolle renners die later de over stap naar de profs hopen te maken wordt vol gend jaar voor de 54ste keer verreden. Ondanks de reglementen van de internationale wielerunie UCI, die een leeftijdsgrens van 23 jaar voor schrijft, hoopt Olympia's Tour net als dit jaar op nieuw dispensatie te krijgen voor renners tot en met 26 jaar. Naast de wedstrijd zal er een toer tocht voor recreanten en een race voor elite-da mes worden gehouden. Amsterdam - In een warme Arena ontving Leo van der Zalm gisteravond met een bre de glimlach op het gelaat de cheque waardoor hij 16 dagen op vakantie naar Curagao kan. De inwoner van Sassenheim kreeg de prijs uitgereikt door Caroline Bax, adjunct-directeur van HDC Media. Van der Zalm was winnaar van het door deze krant georganiseerde voetbal spel Cöach van het Jaar. Het spel telde 2322 deelnemers. Leo van der Zalm won met 1294 punten. Hoewel Feyenoord in de vader landse competitie een onderge schikte rol speelde, leverde spits Kuijt coach Leo de meeste punten op. Kuijt was in het to taalklassement goed voor 230 punten. Doelman Gomes werd in het klassement met 184 pun ten tweede op de voet gevolgd door zijn ploeggenoot Jan Ven- negoor of Hesselink. Salamon Kalou bleek uiteindelijk 172 punten waard. Opvallend is verder dat in de toptien geen speler van AZ staat. De laatste competitieronde kon Caroline Bax reikt de prijs uit aan Leo van der Zalm. Rechts naast hem zijn vriendin Nubia Smits. Foto: Bart Homburg Leo van der Zalm met vertrou wen tegemoet zien. Hij stond immers een straatlengte voor op zijn concurrenten. Toch zat hij niet helemaal rustig voor de radio en de televisie. „Ik had 53 punten meer dan nummer twee. Je weet natuurlijk nooit helemaal zeker of het genoeg is. Maar toen Kuijt drie keer scoor de, wist ik dat ik op rozen zat. Ik vond het opvallend hoeveel mensen van mijn prestatie op de hoogte waren. Ik werk bij Achmea. Maandag was ik in onze vestiging in Baam. Daar waren mijn collega's al op de hoogte van mijn overwinning. Mijn moeder belde me een dag later op. Ze volgt een compu tercursus en was helemaal trots dat ze mijn naam op de site van het Leidsch Dagblad had ge vonden." Naam: Piet Alkema. Sport en club: voetbaltrai ner bij FC Lisse. Bijnaam: Barry. Ik had een keer een pet en één van die jongens zei 'Hé Barry'naar Barry Hughes. Sindsdien noemt iedereen me Barry. Bij FC Lisse kennen ze me niet eens als Piet. Geboren: 5 december 1922 te: Leiden. Kinderen: vier zoons: Eddie, Menno, Ronald en Jelle. Partner: mijn vrouw Rie. Beroep: ik ben nu met pensi oen, maar ik heb lange tijd bij Shell gewerkt als technicus. Voor dat bedrijf heb ik nog een aantal jaar in Nieuw-Guinea en Curasao gewerkt. Op Curasao ben ik begonnen met training geven. Elke zaterdag had ik zestig jongens. FC Lisse: een fantastische club. Het is alleen jammer dat bij zo'n grote club de eigen jeugd minder kansen krijgt. Voor het eerste elftal, dat in de hoofd klasse speelt, halen ze veel spe lers van buitenaf. Veel jonge ren stoppen dus met voetbal len of ze gaan naar een andere club. Ik geeft nu 25 jaar trai ning bij FC Lisse. Altijd aan de lagere seniorelftallen. Dit jaar heb ik het derde onder mijn hoede. Stoppen: dat heb ik al vaak ge zegd, maar steeds haalden de spelers me weer over om te blijven. Na dit jaar is het toch echt afgelopen. Zo jong ben ik niet meer en ik zit hier nu pre cies 25 jaar. Dat vond ik wel een mooi moment om afscheid te nemen. Ik ga het wel missen denk ik. Waardering: ik ben Lid van Verdienste van FC Lisse. Toen ik tachtig werd, kreeg ik ook de zilveren waarderingsspeld van de KNVB. Dat vond ik echt heel mooi. Ik had het absoluut niet verwacht. Lengte: dat was altijd 1,82 me ter, maar ik ben aan het krim pen. Het zal nu zo'n 1,80 meter zijn. Gewicht: 70 kilogram. Sterkste punt: de goede band met de spelers. Toen ik een paar jaar geleden ging verhui zen, stond het hele team om negen uur in de morgen op de stoep om de boel over te bren gen. Ik mocht niets te doen van ze. Zwakste punt: misschien zou ik wat strenger kunnen zijn. Dat zou het er echter niet leu ker op maken, denk ik. Vorige clubs: toen ik klein was, woonden we in Den Haag. Daar heb ik in de jeugd gevoet bald bij ADS. In de oorlog heb ben we een elftal opgericht. Dat werd GONA, die club be staat nu nog steeds. We speel den op zondag en dat vonden ze thuis niet zo leuk. Daarom ben ik bij SV '35 gaan voetbal len. Toen we terugkwamen uit Curasao ben ik bij Ter Leede jeugdleider geworden. Mijn kinderen gingen daar voetbal len, vandaar. Na een paar jaar zijn we naar Lisse verhuisd, dus toen kwam ik bij FC Lisse terecht. Hoogtepunt: kampioen wor den. Dat is een aantal keer ge lukt, in 1982, 1983,1994,1995, 1996 en 1997. Daarnaast vind ik het gewoon leuk om met die jongens om te gaan. Dieptepunt: geen. We zijn amateurs, dus we spelen voor het plezier. Natuurlijk willen we winnen, maai' als het niet lukt, ach wat maakt het uit. We hebben heel weinig punten ge haald en toch kreeg ik van de jongens een certificaat met avel iVl de ploegen willen winnet maar het is altijd sportief Favoriete club: Ajax, al hl lang. Ze spelen het mooif voetbal. Dit jaar ging hetpc zo goed, maar ze zijn toer" tweede geworden. Mooiste shirt: dat van oi tal. Lelijkste tenue: het zw; Ajax. Dat is zo somber, meer van kleur. Muziek: oude jazz. Dat p| backten we vroeger al. Oi feestavonden van de voel deden we altijd The Rami na. Eén jongen had een pet, maar voor de rest i: seerden we wat. De strijL werd een piano, een hoef stick een saxofoon en vai teil en voetbalschoenen irr ten we een drumstel. ra Respect voor: eerlijkheicp3 Hekel aan: mensen die a oordeel hebben over de d terwijl ze alle ellende niej hebben meegemaakt. P' Politiek: ik heb altijd PvcP1. stemd, maar daar ben ik Fr een paar jaar vanaf gestar hebben te veel geld uitgel en nu zitten we met de g|{ë gen. Referendum: ik ga zeker men, maar ik weet nog n ik voor of tegen de Europ grondwet ben. Geloof: gereformeerd. Mooiste plekje in de ri is moeilijk. Er is hier zov< moois, de bollenvelden, f\n duinen, het strand. ide Foto: Mark Lamers UIT DE DEKKING 'coach van het jaar'. Prachtig toch? Leukste tegenstander: de wed strijden tegen Kagia zijn altijd mooi. Dat zijn de buren en het gaat er soms hard aan toe. Bei- Toekomst: ik blijf zeker (j. ken bij het voetbal. Kijker1!1 het eerste en mijn oude c Ik blijf echt niet thuis zitt! ik stop met trainen geveir^ aantal van mijn spelers mee met de zaalvoetbalcF' titie hier in Lisse. Daar bp dus ook nog bij betrokkepei :1L

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20