REGIO 'Warmond moet parkeren op Koudenhoorn' Waarom op de step? Fietsen is te makkelijk Opnieuw uitstel van fusie Corbuloschool Zoeterwoude heeft Rotaryclub Adviesbureau komt met aanbevelingen voor meer recreatie en toerisme 'De kloten rollen weer' door park Houtkamp 82 Mille voor Vogelweide ondvierdaagse Leiderdorp toe aan 34ste editie Boslaan onderwater akt met drank: I*ty i w R3 e weken cel vrijdag 27 mei 2005 iisT - Een 33-jarige man isenaar die in de nacht ensdag op donderdag in eest werd aangehouden ink op achter het stuur, tvoor twee weken opge- De man werd op de Iris- lande gehouden en nderhalf maal de toege- oeveelheid alcohol in led te hebben. Maar bo- bleek hij nog negen lande boetes te hebben n gezamenlijk bedrag 1000 euro en had hij >e weken cel tegoed. us sportief Tanzania iu. ia ol rouDE-dorp - De jeugd- iterwoude houdt mor- rommelmarkt in en om "Jntrum Ons Huis aan het >ad 3 in Zoeterwoude- aast dat er van alles te treedt ook goochelaar Top op. Verder kunnen n gebruik maken van jg ïgkussen en zich laten (0 een. Klaas van Rijt en n Leeuwen zorgen voor kale omlijsting. De op- komt ten goede het jeI n de jeugdraad. 1 orp/alphen - Medewer- 1 zorgorganisatie Alatus ietsen of skeeleren van- jor een ziekenhuis in ia. Voor het vijfde ach- ilgende jaar vindt van- de zogenoemde Zorg- ats: een sportief evene- M lor de medewerkers van k centra Oudshoorn, Jj rbrink, Leythenrode en land Ziekenhuis. Het rs loopt net als vorig jaar derdorp naar Alphen 1 e 1 Rijn. Het personeel legt kilometer door het Hart af. De circa 250 t ledewerkers zijn makke- -1 erkennen: ze dragen al- ^ipetzelfde 'Zorgrun T- lok dit jaar komen de in- en sponsorgelden ge goede aan het Mikumi Centre in Morogoro, melmarkt in v, erwoude door Judy Nihof warmond - Een parkeerplaats op het Warmondse recreatie-eiland is onont beerlijk, wil Warmond een rol van be tekenis gaan vervullen op het gebied van recreatie. Ook moet de Gemeente haven een aantrekkelijkere plek wor den. Die conclusies trekt adviesbureau BRO, dat in opdracht van de gemeente onderzoek heeft gedaan naar de mo gelijkheden voor meer recreatie in Warmond. Het idee voor een parkeerplaats op het nu nog autoloze Koudenhoorn ligt gevoelig in het dorp. Een deel van de Warmondse bevolking wil het ei land vrijwaren van auto's en 'toeters en bellen'. Vijf jaar geleden gooide het toenmalige college van burge meester en wethouders er ook al eens een balletje over op, maar de politiek veegde het idee van tafel. Anno 2005 is de tijd wellicht wel rijp voor veranderingen op het recreatie ve vlak. Volgens BRO kan Warmond een toonaangevende rol gaan spelen op het gebied van recreatie en toeris me, nu het dorp met Voorhout en Sassenheim opgaat in de nieuwe ge meente Teylingen. „Die samenvoe ging biedt nieuwe mogelijkheden. Recreatie en toerisme zijn immers door de nieuwe gemeente aange merkt als speerpunt." In talloze eerdere onderzoeken kwam het al naar voren, en adviesbureau BRO herhaalt het nog maar eens: in Warmond ontbreekt de relatie tussen dorp en water. Voor toeristen is het plassengebied nauwelijks zichtbaar of toegankelijk vanuit het dorp. De Gemeentehaven is onvoldoende aan trekkelijk als verbinding tussen dorp en water, en er zijn nauwelijks par keerplaatsen in de omgeving. Voor meer leven in de brouwerij wordt daarom gedacht aan een hore- ca-paviljoen met terras, de aanleg van passantenplaatsen, waar boten korte tijd kunnen aanmeren, een fiet senstalling en kleinschalige maritie me activiteiten zoals een verhuur- punt van verschillende soorten boot jes. Ook moet de Gemeentehaven een aanlegplaats worden voor kleine rondvaartboten en salonboten. „Essentieel", zo valt in de recreatievi sie te lezen, is parkeergelegenheid in de nabijheid van de Gemeentehaven. „Daarbij is Koudenhoorn de enige realistische optie, mits er een brug voor auto's komt." Zo'n parkeer plaats is ook van belang voor de le vensvatbaarheid van nieuwe voorzie ningen op het eiland, waarbij onder meer wordt gedacht aan een kam peerterrein en een groter café-restau rant dan de huidige kiosk, met een terras en gastenkamers. In de recreatievisie wordt ook geke ken naar de andere polders rond *t Joppe en de andere eilanden. Het ac cent in dit buitengebied ligt op de ontwikkeling van een wandel- en fietspadennetwerk. Daarop sluiten wat BRO betreft, een boerenjachtha- ven' en 'hoevelogies', oftewel: gasten kamers in bestaande boerderijen, goed aan. De Warmondse politiek bespreekt de recreatieplannen van BRO volgende maand. zoETERWouoE - Voor de zoveel ste keer is de fusie van de Zoe- terwoudse Corbuloschool met een aantal openbare basisscho len in de Alphense regio uitge steld. Het plan voor een fusie dateert al van zeven jaar gele den, toen de school aan de Westeindseweg onder druk kwam te staan door een dalend aantal leerlingen. Het fusiepro ces kost de gemeente sindsdien handenvol geld, onder meer voor het inhuren van externe deskundigen. Het leek er tot voor kort op dat de fusie per 1 augustus rond zou komen. Die datum wordt niet gehaald, omdat Sopora, de stichting waaronder de scholen in de Alphense regio vallen, en de gemeente het niet eens zijn over de 'technisch-financiële kant' van het fusieverhaal. „So pora heeft een andere insteek dan wij. De manier waarop So pora de fusie wil, wordt voor ons als gemeente veel duurder. We willen de tijd nemen om goed uit te zoeken of er niet een modus is te vinden zodat het ons minder kost", aldus een ge meentewoordvoerder. De nieuwe streefdatum voor de fusie is 1 januari 2006. Volgens de gemeentewoordvoerder lijdtq de school niet onder de fusie perikelen. „Het gaat heel erg goed met de Corbuloschool. De school zit ver af van de ophef fingsnorm." Toch blijft de ge meente erbij dat schaalvergro ting noodzakelijk is. De Cor buloschool is te klein om het al leen te rooien, aldus de ge meente. Zo kan de school nu geen beroep doen op fusiepart- ners, wanneer er bijvoorbeeld leerkrachten uitvallen door ziekte. „Dat knelpunt is er nu niet, maar zou van het ene op het andere moment kunnen ontstaan. En dan heb je een probleem." 1 twaardelijke voor bejaarde kenmaker (88) ^IC/katwijk - Een auto- go (88) uit Voorhout heeft n j jn conclusies getrokken ingeval dat hij op 13 no- veroorzaakte in Kat- man reed daar met zijn voetganger (36) op ^Irapad in de Zeilma- aan. Het slachtoffer n sleutelbeen en liep re hersenschudding op. rhouter heeft zijn auto t en rijdt voortaan in lotmobiel, vertelde hij Haagse politierechter. )nd de man terecht op ing van schuld aan .hamelijk letsel. 1 zou verwijtbaar on- itig hebben gereden, zo et openbaar ministerie, de Voorhouter de van t zebrapad oversteken- janger helemaal niet te gezien. Hij zei dat het lor het natte weer erg ras en dat de voetganger vanachter een gepar- iUto vandaan kwam. De tkende te hard te heb- :den op de onoverzich- reg, waar een maximale van dertig kilometer is an. ier van justitie zei dat houter vaart had moe deren toen hij de zebra en dat hij de voetgan- moeten zien. Zij hield ïoogte van de strafeis rekening' met de per- e omstandigheden van rige man, die de moei- lissing nam om na ze- lar achter het stuur te met autorijden. De of- ste een boete van 250 ierechter weet het on- els aan de hoge leeftijd bestuurder waardoor ievermogen is afgeno- lar vond toch een boete plaats. Zij veroordeelde tot een (geheel voor- ijke) boete van 250 eu- outer kon zich in het den. Hij gaat niet in roep. Warmonders Cees Vink en Hans Schipper vlak voor het vertrek. Als alles volgens plan verloopt, arriveren ze komende woensdag bij Legoland in Denemarken. Ze hebben dan 900 kilometer gestept. Foto: Mark Lamers Steppende Warmonders vertrekken voor tocht van 900 kilometer naar Denemarken door Joris Rietbroek leiden/warmond - Daar gaan ze dan: op weg naar pretpark Legoland, bij de plaats Kolding in Denemarken. Niet met de trein, de auto, of desnoods de fiets, maar op de step. Gisterochtend vertrok ken Warmonders Cees Vink (62) en Hans Schipper (33) vanuit Leiden met de bedoeling om komende woensdag bij Legoland aan te komen. De heren ma ken de tocht niet voor niets: met hun reis halen de twee een fiks sponsorbe drag binnen, bestemd voor het Willem Alexander Kinderfonds van het LUMC. Dit fonds probeert het verblijf van kin deren met een ernstige ziekte in het LUMC draaglijker te maken. Maar waar om doen de sportievelingen de hele rit uitgerekend op de step? „Fietsen is te makkelijk", luidt het nuchtere antwoord van Vink. Vlak voor het vertrek staat de teller van het ingezamelde sponsorgeld al op zo'n 10.000 euro. „We hopen dat het bedrag de komende dagen oploopt tot 12.000 euro", zegt Schippers een kwartiertje voor vertrek, logischerwijs voor de in gang van het LUMC. Halfwakker perso neel van het ziekenhuis kijkt wat ver baasd naar de heren met hun voertuigen en hun gezelschap. En naar het draaior gel dat vanaf 8.00 uur voor de deur staat te spelen ter begeleiding van de start. Uiteraard zijn de mannen zelf klaarwak ker en helemaal voorbereid, al is Vink toch wat gespannen. Schipper niet, ze hebben sinds maart immers intensief getraind. Ver keer per week hebben ze tochten gemaakt van een kilometer of 60 ter voorbereiding. En natuurlijk hebben ze twee jaar terug al eens een zwaardere reis gemaakt per step, helemaal naar Oostenrijk. Dat was een rit van maar liefst 1200 kilometer, waarbij de twee bovendien nogal wat hellingen tegen kwamen. Hoewel de reis naar Denemarken met 900 kilometer minder lang en bovendien vlakker is, kan het al de eerste dagen meteen behoorlijk zwaar worden van wege de voorspelde hitte. „Maar de wind hebben we in de rug, omdat die uit het zuidwesten komt", zegt Schipper. „Dat is dus gunstig." Hij verwacht daar om een voorspoedige reis. „Verleden keer hebben we maar één keer een lekke band gehad en toen reden we zelfs vaak over grind- en kiezelpaden. Als het dit keer weer bij zoiets blijft, mogen we in onze handen knijpen." Met het windje in de rug stepten de twee gisteren eerst dwars door Leiden rich ting Leimuiden en Kudelstaart, om daarna op de Flevopolder af te koersen. Vanaf Harderwijk gaat het dan richting de Duitse grens, die de steppers als alles goed gaat vanmiddag al passeren. Na tuurlijk zijn ze niet alleen: vijf personen rijden met twee auto's mee ter begelei ding, waaronder de moeder van Schip per en de echtgenote van Vink. Zij zor gen voor eten, drinken, schone kleding en het boeken van hotels. „En we hou den ze natuurlijk goed in de gaten", lacht moeder tótty Schipper. De planning van de heren is om rond de 125 kilometer per dag te maken op hun zogeheten 'kickbike', een soort race-uit voering van een step. Daar zullen ze per dag acht a negen uur over doen. Net als twee jaar terug zal de reis nog wel eens afzien worden, maar Schipper maakt zich daar niet te druk om. „Je hebt na melijk nooit allebei tegelijk een slechte dag", denkt hij. „Als de één een slechte dag heeft, dan heeft de ander wel een goede. Zo heb je altijd wat aan elkaar." leiderdorp - De naam roept vaak flauwe associaties op, ze ker als de organisatie aankon digt dat komende zondag 'de kloten weer door de Houtkamp rollen'. Toch is het Leiderdorp- se klootschietfestijn wegens succes geprolongeerd en in middels aan de derde editie toe. En door diverse activiteiten rond het spel uit de twaalfde eeuw te organiseren, hoopt Lions Club Leiderdorp weer honderden deelnemers en toe schouwers naar het park te trekken. De middeleeuwse bezigheid, af komstig uit Twente en de Ach terhoek, laat zich simpel om schrijven. Een team van vier tot zes spelers gooit om de beurt een met lood verzwaarde hou ten of kunststof bal - die kloot wordt genoemd - zo ver moge lijk onderhands weg. Het team dat het parcours van ongeveer een mijl in zo min mogelijk worpen volbrengt, is winnaar. Twee jaar geleden werd het als een lolletje uitgeprobeerd en zie: een plaatselijke, folkloristi sche traditie was geboren. Het draaiboek van het evene ment is op een paar punten aangepast. Uit veiligheidsover wegingen is nog maar één par cours uitgezet. Een feesttent met disco, springkussens voor kinderen en optredens van drumfanfare Tamarco en orkest De Helden omlijsten het evene ment. Het klootschieten duurt van 12.30 tot 18.00 uur. zoeterwoude - Zoeterwoude wil 82.000 euro uittrekken voor de aanpak van de parkeerproblemen in de wijk Vogelweide. Vanwege het tekort aan parkeerplaatsen zetten sommige mensen hun auto op de rijbaan. Daarmee versperren ze de doorgang. Ambulances en andere hulpdiensten kunnen bepaalde delen van de wijk daar door moeilijk bereiken. De gemeente wil onder meer extra par keerplaatsen aanleggen. Een meerderheid van WD en CDA vindt dat een goed idee. PZ nam daarover gisteravond tijdens een commissievergadering nog geen standpunt in. Fractievoorzitter Ooijendijk wil de plannen eerst nader bestuderen. 'Beslist geen club van oude mannen met dikke sigaren' door Judy Nihof zoeterwoude - Zoeterwoude en omstreken heeft een eigen Rotaryclub. De club is van de grond gekomen met ondersteu ning van de Rotary in Leider dorp en telt inmiddels twintig leden. Zaterdag 4 juni ontvangt de club haar 'charter': het bewijs dat zij is toegelaten tot de inter nationale Rotary. Jos Hiel is voorzitter van de nieuwe club in Zoeterwoude. Hij is lid van de Raad van Bestuur van de Ge- miva-SVG Groep, de organisatie waaronder Swetterhage valt. De leden komen elke dinsdag avond bijeen in café De Mees ter. Het gaat hen om gezellig samenzijn, maar ze willen ook iets betekenen voor de maat schappij. Rotaryclubs organise ren bijvoorbeeld regelmatig ac tiviteiten voor het goede doel. Volgens secretaris Hanneke El- derhorst is de 'Rotary Club Zoe terwoude en omstreken' beslist geen club van 'oude mannen met dikke sigaren'. „Dat beeld hebben veel mensen bij de Rotary. Wij zijn een jonge club met jonge ideeën. Wij hebben ook leden van achter in de twintig." De leden hebben uit eenlopende achtergronden. Er zitten mensen uit het bedrijfsle ven bij, maar er zit ook een boerin in. De deze week in Zoeterwoude opgerichte ondernemersvereni ging en de nieuwe Rotary zitten elkaar niet in de weg, aldus El- derhorst. „We zijn er alleen maar blij mee. Het betekent dat er meer gaat gebeuren in het dorp." Voor het lidmaatschap van een Rotaryclub worden mensen gevraagd. Het is dus geen kwestie van aanmelden. rp - Het is al 33 jaar een succes en een must voor wandelaars en jke basisschoolleerlingen. Komen- dag start om 17.45 uur bij Veloci- ste Leiderdorpse avondvierdaag- isatie van het loopevenement is de oprichting in handen van voor korfbalclub. De eerste editie 1972 toen Velocitas op het punt stond te verhuizen naar sportpark De Bloemerd en daarvoor geld wilde ophalen. Aanvankelijk startte de avondvierdaagse op het veld aan de Hoogmadeseweg. Na de verhuizing richting De Bloemerd bleek die locatie slecht bereikbaar voor grote groepen deelnemers en deed eerst het clubhuis van Con Bravura en daarna het parkeerterrein van RCL als startplaats dienst. Door de bouw van de wijk Leyhof en de aanleg van een nieuwe brug nabij Velocitas kon het evenement uiteindelijk weer bij de organiserende vereniging be ginnen en eindigen. Lopers kunnen als vanouds kiezen tussen een rondje van 5 of 10 kilometer. Op acht verschillende adressen is de inschrijving inmiddels begonnen. Op donderdagavond 2 juni is de traditionele intocht van de lo pers langs de Grotiuslaan. rijnsburg - Tijdens werkzaamheden in de Boslaan aan het riool is gistermiddag rond half twee de hoofdwaterleiding gesprongen. Dat zorgde voor veel wateroverlast. Een gedeelte van de huizen moest het enkele uren zonder water stellen. Werknemers van het duinwa terbedrijf DZH hadden het euvel aan het eind van de middag verhol pen. Bewoner Cas de Koning aan de Boslaan kon er uiteindelijk nog om lachen. De leiding sprong vlak voor zijn huis. Zijn voortuintje zag er door het opgegraven zand niet meer uit (,,Ach, ik heb hier toch te gels liggen"). Erger vond hij dat hij niet kon beschikken over stro mend water. „Dat komt omdat het wel anderhalf uur heeft geduurd voordat er iemand van het waterleidingbedrijf kwam opdagen. Het water bleef maar stromen." Tot ondergelopen huizen leidde dat ove rigens niet, hoewel het verkeer in de Boslaan er hinder van onder vond. Foto: Frans Roomer

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15