w BINNENLAND 2 Ruim 400 kinderen a%ePerst en met d°°d bedreigd in 4 jaar ontvoerd Bouwen en wonen aan de grote rivieren op eigen risico Koeien geven te veel melk Home cinema met slechts twee zichtbare luidsprekers": nu een nóg grotere belevenis voor het oog en het oor o'ers maken eerde examen - Op het Alfrinkcollege •abantse Deume heb- imbo-leerlingen maan- verkeerd eindexamen in administratie ge- Je school heeft inmid- inderwijsinspectie ge- erd. De leerlingen mo- ini opnieuw examen e school heeft bij het Zen van de examenfor- een fout gemaakt. ft «1 haantjes «vriendelijk jnc Het doden van |Bjke eendagskuikens EBshedder is 'diervrien- ^mdat de haantjes zeer ood worden. Dat heeft Veerman van Land- een brief aan de Twee- er geschreven. De be an ziet geen reden de e te verbieden. Een- cens mogen volgens de verscheidene manieren worden: versnipperd of door C02. «landers ren liefst thuis Mensen die onge- ziek zijn, sterven het liis. Bijna niemand wil erpleeghuis sterven, jgeheten bijna-thuis- en hospices gewenster blijkt uit een onder - i het Instituut voor be- lerzoek en advies (IVA) B04 ongeneeslijk zieke Volgens het IVA geven tussen de 35 en 64 jaar voorkeur aan thuis dan ouderen (respec- 75 en 65 procent). eduldige man it verhuizer jam - Een zeer ongedul- n heeft dinsdagavond roning in Amsterdam- n verhuizer neergesto- en ruzie over verhuis- )e 37-jarige Engelsman uit zijn vel, omdat de iet snel genoeg werden Toen de bestelling uit- aankwam, ontstond rdenwisseling die uit- in een worsteling in lenhuis. De 57-jarige r werd daarbij neerge- n raakte levensgevaar- Dnd. De politie kon de lan direct na het inci- esteren. donderdag 26 mei 2005 Stichting Gestolen Kinderen publiceert cijfers Rijswijk/ANP De afgelopen vier jaar zijn minstens 423 kinderen uit Nederland ontvoerd naar het buitenland. De grootste groep kinderen (zestig) kwam terecht in Egypte. Dat blijkt uit cijfers van de stichting Gestolen Kinde- De organisatie publiceerde de cijfers gisteren op de Interna tionale Dag van de Vermiste Kinderen. Het is volgens de stichting voor het eerst dat in kaart is gebracht naar welke landen de ontvoerde kinderen gaan. Egypte wordt in aantal gevolgd door Turkije (36), de Verenigde Staten (32), Marokko (twintig) en Tunesië (twintig). Het gaat om jongens en meisjes die door een van de ouders worden meegenomen, veelal naar het land van herkomst van deze man of vrouw. Van de 423 ontvoerde kinderen werden er volgens de stichting 84 op een of andere manier te ruggehaald. In het geval van Egypte lukte dat slechts negen keer. Uit Turkije kwamen der tien kinderen terug terwijl uit de VS tien kinderen werden te ruggehaald. Uit Marokko en Tunesië kwamen respectievelijk twee en vier kinderen terug. Behalve daadwerkelijke ontvoe ringen registreerde de stichting sinds 2001 391 dreigende kid naps. Ook in dit rijtje staat Egypte (met 67) bovenaan. Volgens een woordvoerster van de stichting opereren Egypti sche vaders vaak met een voor opgezet plan. „Ze komen naar Nederland, trouwen en krijgen een kind. Als ze een verblijfs vergunning hebben, sturen ze het kind naar Egypte omdat het daar volgens hen een betere toekomst heeft. De vrouw heeft zich daar maar bij neer te leg gen", aldus de zegsvrouw. Sinds 1980 bestaat er het Haags Kinderontvoeringsverdrag dat in Nederland vanaf 1990 van kracht is. De landen die het hebben ondertekend werken mee aan het terugvinden van de kinderen en het zoeken naar een oplossing. In elk van de landen is daar een speciale or ganisatie voor opgericht. In Ne derland is dat de Centrale Auto riteit, onderdeel van het minis terie van justitie. Volgens een woordvoerster van deze instantie worden de ont voeringen naar deelnemers van het verdrag 'voor het overgrote deel opgelost'. De kinderen ke ren terug of er komt een rege ling. De problemen liggen bij de landen die het verdrag (nog) niet ondertekend hebben, zoals Egypte en Marokko. Daar moet de oplossing worden gevonden door diplomatie, rechtszaken en eigen initiatief. Op het Malieveld in Den Haag was in het kader van de dag een bijeenkomst. De deelnemers gingen in optocht naar de Tweede Kamer waar minister Donner (justitie) een lijst met handtekeningen, een vergeet- me-nietje en aanbevelingen van ouders en betrokkenen kreeg aangeboden. amsterdam/anp - Een 36-jarige man heeft eind vorig jaar me diamagnaat John de Mol en medewerkers van zijn bedrijf Talpa afgeperst en met de dood bedreigd. De verdachte, die zichzelf Rocky noemt, eiste on der meer een bedrag van 4 mil joen euro en dreigde De Mol om te brengen, als dat geld niet op tafel kwam. In februari werd de Hagenaar aangehouden. De pro forma-zitting bij de recht bank in Amsterdam is op 2 juni, maakte een woordvoerder van het openbaar ministerie (OM) gisteren bekend. Met een 'Mastermind'-plan probeerde de verdachte geld af te troggelen van De Mol en diens bedrijf. De verdachte zond in oktober verscheidene faxen naar voetbalclubs als La- zio Roma, KV Mechelen, Leeds United en Atletico Madrid. Hij deed zich voor als gevolmach tigd vertegenwoordiger van De Mol en-Talpa, die in de clubs forse bedragen wilden investe ren. De Europese Football Lea gue en het Honda formule-1- raceteam kregen soortgelijke faxen. Tegen kerst stuurde hij een fax naar het kantoor van Talpa waarin hij De Mol sommeerde 4 miljoen euro in kleine coupu res in een rode Ajax-tas te stop pen, samen met kleren, bladen en doucheartikelen. Een mede werker van De Mol moest op de internationale trein naar Brus sel-Zuid stappen en zonder de tas in Antwerpen-Berchem de trein verlaten. Als De Mol niet het geëiste be drag zou betalen, dreigde de man Talpa en telecombedrijf Versatel, waarin De Mol een groot belang heeft, negatief in het nieuws te brengen. „Versa- tel zal dan wel een vrije val ma ken", aldus de fax. Toen duide lijk werd dat De Mol niet inging op de eisen van de verdachte, voerde die de bedreigingen op. „Je hebt straks ook bescher ming nodig. Klaas Bruinsma ja. Denk aan je gezin." De man wordt niet voor het eerst van een misdrijf verdacht. In 2001 deed Karei Aalbers, de oud-voorzitter van de Arnhem se voetbalclub Vitesse, aangifte tegen hem wegens smaad. Hij had zich uitgegeven als verte genwoordiger van een groot Amerikaans bedrijf dat bereid was miljoenen in de noodlij dende club te steken. In een uitzending van BNR Nieuwsradio zei de advocaat van de verdachte, mr. S. Bha- ratsingh, dat zijn cliënt niet de initiator van de afpersing was. „Iemand uit de mediawereld heeft opdracht gegeven. Mijn cliënt is de uitvoerder." Volgens Bharatsingh moest de Hage naar de mediamagnaat afper sen 'omdat de voetbalrechten niet bij Talpa, maar bij de NOS horen'. De advocaat wilde geen namen noemen. numegen/anp - Het ministerie van verkeer en waterstaat wil bouwen en wonen aan de ran den van de grote rivieren op tientallen plaatsen in Neder land onder strikte voorwaarden en voor eigen risico mogelijk maken. Dat is een van de be leidslijnen die in de nieuwe no ta Ruimte voor de Rivier komt te staan. Dat heeft staatssecretaris Schultz van Haegen gisteren in Nijmegen gezegd bij de ope ning van het derde internatio nale symposium over hoogwa terbescherming (ISFD3). Aan het symposium nemen water beheerders en wetenschappers uit meer dan dertig landen deel. In de eerste nota Ruimte voor de Rivier, gemaakt kort na de dreigende overstromingen in 1933 en 1995, was elke bouwac tiviteit in de buurt van rivieren en dijken verboden. Volgens Schultz van Haegen is onder tussen het inzicht gegroeid, dat Nederland op die manier 'op slot gaat'. „Er zijn plekken waar het risico wel aanvaardbaar is, onder heel strenge voorwaarden. Zo kun nen bedrijven, projectontwik kelaars en particulieren, die be wust het risico nemen, niet bij de overheid aankloppen om schadevergoedingen als het mis gaat. Ook kunnen ze geen geld van gemeenten eisen voor extra maatregelen. Bovendien mag natuurlijk nooit de natuurlijke waterloop gehinderd worden", aldus de staatssecretaris. Volgens haar wordt dit beleid in de Verenigde Staten en China al met succes toegepast. zoetermeer - De Nederlandse koeien hebben het afgelopen jaar 69,5 miljoen kilo meer melk gegeven dan de Europese Unie had toegestaan. De melkveehouders betalen voor deze overproductie een soort boete: in totaal 23,1 miljoen euro. In verhouding tot de hoeveelheid melk die Nederland van de EU mag produceren, 11 miljard kilo per jaar, is de overschrijding klein: 0,63 procent. Een echte verklaring voor de overpro ductie heeft het Productschap Zuivel, dat de cijfers publiceerde, niet. Foto: ANP/Lex van Lieshout (advertentie) gir Maak kennis met het nieuwe 3-2-1 GS DVD home entertainment systeem van Bose' Home cinema is meer dan alleen een groot beeldscherm. Het is de combinatie van beeld en geluid die films, televisie programma's en sportwedstrijden tot leven brengt. Indrukwekkend geluid, daar gaat het om bij ons nieuwe 3-2-1 GS DVD home entertainment-systeem. Geluid waardoor u zich thuis voor de televisie in de bioscoop waant. U hoort vliegtuigen overvliegen. Uw adrenaline stijgt bij een achtervolgings scène. De rillingen lopen over uw rug als die tornado dichterbij komt. En dat allemaal zonder stapels apparatuur en een wirwar van kabels door de kamer. U installeert het systeem in ongeveer 15 minuten. En uiteindelijk ziet u slechts drie onderdelen: twee compacte GEMST0NE" luidsprekerarrays en het nieuw ontworpen media center met geïntegreerde dvd/cd-speler en AM/FM- tuner met RDS. De AC0USTIMASS* module kunt u uit het zicht plaatsen. Laad een dvd in het systeem en u gelooft uw oren bijna niet. Een systeem dat een bioscoop- geluidservaring creëert zonder het gebruik van achter- en middenluidsprekers. Om dat te bereiken hebben we op psycho- akoestisch en signaalverwerkingsonderzoek gebaseerde technologieën toegepast, zoals de TrueSpace'-technologie voor digitale surroundverwerking. Het geluid lijkt daardoor afkomstig van andere plaatsen dan waar de twee luidsprekers zijn geplaatst. Het nieuwe 3-2-1 GS DVD home entertainment systeem biedt een sensationele concertzaal- en bioscoopervanng met de prestaties en stijlvolle eenvoud van Bose. Een van de meest gerespecteerde namen op het gebied van gekinj Kijk en luister. Ga naar een geautoriseerde Bose-dealer bij u in de buurt en vraag om een demonstratie van de nieuwe 3-2-1 systemen. iLPHEN A/D RIJN: Baks Beeld en Geluid, Raadhuisstraat 118. Block, Thorbeckeplein 1. HILLEGOM: Schoonderbeek, Hoofdstraat 122. KATWIJK: Peursum Audio Video, Voorstraat 31 b-33. Block, Badstaat 15. LEIDEN: Audio Video Botermarkt, otermarkt 24-25. Van Berge Henegouwen, Aalmarkt 15. Block, Hooigracht 89. LISSE: Block, Kanaalstraat 74-78. N00RDWIJK: Expert de Lange, Molenstraat 49. 0EGSTGEEST: G.W. Roest, Lange Voort 11 f+g. RIJNSBURG: G.W. Roest, njelierenstraat 37. WADDINXVEEN: Electro World van Dijk, Dorpstraat 33a. Z0ETERW0UDE-RIJNDIJK: BCC, Hoge Rijndijk 311b. en een compacte ACOUSTIMASS'-module (niet afgebeeld). Meer informatie? Telefoon: (0299) 390111, fax: (0299) 390 109, e-mail: consumenteninfo@bose.com of bezoek www.bose321.nl Better sound through research

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 5