ijsbergen hoopt op een wonder SPORT oordwijk ziet versterkingen gaan en komen 6 ner wil zich met Trinidad Tobago kwalificeren voor WK Verrassend verlies Willemze BALLETJE MET Je beste spelers meenemen? Dat is natuurlijk niet eerlijk Dirk Kuijt index Barry Opdam l HOC 992 donderdag 26 mei 2005 er (FC Rijnvogels) en Promes (Huizen) vervangen aspirant-profs SPORT EN SPEL bert Minkhorst [UK - Noordwijk is twee roor het komende sei- reer kwijt. Aanvaller Ro- en middenvelder Baar en kunnen op jasis terecht in het be- jetbal. De nieuwe trai- de zaterdaghoofdklas- i van Heek, heeft al di- vervangers weten vast c Nick Keijser (FC Rijn- in Steve Promes (Hui- r nog kritiek zijn op de iigheid van de Noord- couts, dan kan die nu BILJARTEN voorgoed verstommen, geeft Van Heek aan. De transfers van Cyrus, gehaald als concurrent voor linkerspits Rocky Pitti, en Van Baaren vormen het bewijs dat het Noordwijkse scoutings- apparaat oog heeft voor kwali teit. „Een compliment aan de scouting", zegt de oefenmees- ter, die niettemin toegeeft dat hij het afketsen van de overstap van beiden betreurt. Vooral het afzeggen van Van Baaren vindt Van Heek jammer. De trainer, die overkomt van Voorschoten '97 (zondag), had hoge verwachtingen van de aanvallende middenvelder van hoofdklasser Tonegido uit Voorburg. Toen Noordwijk de speler vastlegde, wist de club dat er ook belangstelling voor hem bestond vanuit het betaal de voetbal. Die interesse werd recent concreet. Eredivisieclub NAC heeft de Hagenaar gestrikt. „Van Nick wisten we het wel dat er nog een kans bestond dat hij naar het betaalde voetbal kon", verklaart Van Heek. „Hij had ook met één maar toege zegd. We hebben hem tot half mei de tijd gegeven. Op 10 mei kwam hij bij me." Van Baaren gaat op amateurbasis spelen voor de Bredase voetbalclub. Cyrus, die dit seizoen kampi oen werd met tweedeklasser JOS/Watergraafsmeer uit Am sterdam, werd uitgenodigd voor testwedstrijden bij Dor drecht '90. In die duels heeft hij zoveel indruk gemaakt dat hij - zij het ook op amateurbasis - direct aan de A-selectie van de eerstedivisionist is toegevoegd. Cyrus speelde eerder betaald voetbal voor NEC, VW, ADO Den Haag en Malaga. Bevreesd dat ook een derde versterking alsnog bedankt, Noordwijker Bram Marbus die overkomt van Go Ahead Eagles uit Deventer, is Van Heek niet. „Enige zorgen moet je altijd hebben, maar de kans dat hij nog in het betaalde voetbal te recht kan, is niet zo groot meer. Bram komt gewoon naar Noordwijk." Een van de rede nen voor Marbus om terug te keren naar zijn oude club, is dat hem het verre reizen zo langza merhand beu wordt. De aan bieding van Go Ahead Eagles was hem bovendien te min. Van Baarens vervanger Keijser onderhandelde al eerder met Noordwijk. De club bedankte de speler toen Van Baaren in principe kwam. „Hij wilde dol graag bij ons voetballen. Hij was inmiddels ook met Oegst- geest in de weer, maar zijn hart Ügt bij een hoofdklasser", zegt Van Heek. De club had verder ook Promes al eerder op het oog.Cyrus en Promes zijn ver gelijkbare spelers", vindt Van Heek, „maar we hadden maar plek voor nog één linksbuiten als concurrent voor Pitti." Pro mes deed bij Vitesse en Haar lem ervaring op in het profvoet bal. De aanvaller speelde in het afgelopen seizoen voor Huizen, liep een blessure op en raakte op het tweede plan toen hij in de winter aankondigde dat hij bij de club zou vertrekken. Sportrust/Van Diemen is er niet in geslaagd de finale te bereiken van de nationale kadercompeti tie. Ondanks een goede start (2- 1 matchwinst) in de halve fina lepoule werd daarna nog slechts één match gewonnen en eindigden de Sassenheimers op de vierde plek. Alleen de poulewinnaar ging naar de lan delijke finale. Ronald Filippo had de beste prestatie met een winstpartij van 250 caramboles in elf beurten met daarin een serie van 106. Dit resultaat be tekende tevens het einde van dit kaderteam. „Het team valt uiteen en de spelers hebben al onderdak bij andere teams", al dus captain Ben Duivenvoorde. lem Spierdijk Wim Rijsbergen zit weer De Leiderdorpse voet- ris in Trinidad Toba- inen aan een nieuw Met Leo Beenhakker proberen om met de selectie kwalificatie WK van volgend jaar in af te dwingen. Of dat lar zeer de vraag, maar >eet Rijsbergen zeker, f^ns wel lukt, worden de ■hier gek. Dan worden i schouders door de stra- jgen." ml ochtends half negen m Rijsbergen zijn tele- ■ïeemt in Port of Spain TlOO inwoners tellende van Trinidad To ft T). De nationale se- n het eiland staat op om aan de eerste trai- de dag te beginnen. half vijf, staat een bijeenkomst gepland, oesten ze hier wel aan vertelt Rijsbergen. isen zijn hier gewend ustig aan te doen. En e temperatuur van 35 loet je hier waarschijn- Hwel rustig aan doen." V raining moet het trai ls het voorlopig doen lokale spelers. De bui- e sterren staan op het naar T T af te reizen, en net de competitie in ls Engeland en Schot- esloten. De bekendste zonder twijfel Dwight e aanvaller die bij Bir- (af en toe) speelt, is als Glasgow Rangers, City en Wrexham le- lelers voor de selectie Assistent-bondscoach Wim Rijsbergen (Trinidad Tobago): „Wij doen niet veel onder voor Guatemala, Panama en Costa Rica." Archieffoto: Hielco Kuipers van Beenhakker en Rijsbergen. De lokale sterren voetballen volgens Rijsbergen zoals lokale sterren overal in verre landen spelen. „Ze hebben goede tech nische vaardigheden, het ziet er soms heel aardig uit. Maar ze doen eigenlijk alleen wat als ze de bal hebben." De organisatie rond het elftal kan ook beter, denkt de Leiderdorper. „Maar we zijn bezig daar structuur in aan te brengen." Rijsbergen (53) heeft de afgelo pen jaren in het buitenland ge werkt. Na jobs in Chili, Saoedi Arabië en Mexico koos hij er voor om als assistent van Leo Beenhakker naar het Caribisch eiland te trekken. Het tweetal staat voor een bijna onmogelij ke taak: het nationale team naar het WK te leiden. De uitgangs positie is verre van ideaal. Uit de drie eerste kwalificatieduels haalde T T één punt. Om zich rechtstreeks te plaatsen moet het land bij de eerste drie in de poule eindigen, de nummer vier speelt een play-off. Toch heeft de Leiderdorper hoop op een klein wonder. „Wij hebben veel wedstrijden op vi deo bekeken. Van landen als Mexico en Verenigde Staten kan Trinidad het waarschijnlijk niet winnen, maar wij doen niet veel onder voor Guatemala, Pa nama en Costa Rica." Op 4 juni gaat het voor T T echt beginnen. Dan staat de wedstrijd tegen Panama op het programma, vier dagen later speelt de ploeg tegen Mexico. „En dan heeft de bond besloten om op 11 juni nog even een oe fenwedstrijd in te lassen tegen Jamaica in Londen" zegt Rijs bergen. Daarvoor vliegt hij nog naar Chicago om tegenstander Verenigde Staten te bekijken. Het bekijken van de omgeving schiet er voorlopig bij in. Vooral Tobago moet volgens de trainer een prachtig eiland zijn. Nieuws uit Nederland bereikt de eilanden natuurlijk wel. Het vertrek van Gullit is ook in T T onderwerp van gesprek. Rijs bergen werd ooit door Feyen- oord-voorzitter Van den Herik als potentiële trainer genoemd. De Leiderdorper kan er zich nu niet druk over maken.Als Wim Jansen bij de club wordt be trokken, heb je in elk geval kans dat er meer oud-Feyenoorders bij de club worden betrokken." De Leiderdorper hoopt zelf op een langer verblijf in het Cari bisch gebied. De kwalificatie reeks eindigt in oktober, als het T T lukt het WK te halen wor den de contracten tot en met juni verlengd. „Dan mis ik nog een keertje de drie-oktoberfees ten in Leiden, maar dat heb ik er graag voor over." Paula van Hemert (BV Leiden ZW) eindigde in een sterk bezet handicap-bowlingtoernooi te Alphen aan den Rijn op een ze vende plaats. Met goede start games van 226, 223 en 214, maar een slechte slotgame van 152 ging ze nipt als 15e door naar de halve finales (pinfall 1053). In die halve finale klom ze - met onder anderen een game van 236 - op naar de vijf de plaats in de finale. Van He mert bereikte een gemiddelde van 208. „Ik ben uiteindelijk 7e geworden. Ik ben erg tevre den", aldus Van Hemert. Met nog slechts een ronde te gaan is het ongemeen span nend in de regionale eredivisie (DBBR). Het Leidse dartsteam Elbee (Leidse Boys) ging van kop af, omdat het met 'slechts' 7-3 van De Gouwe won. De Bolle Olifant 2 (Nieuw Vennep) wist via een 9-1 zege op Square Point die koppositie over te ne men. Er zit slechts één punt verschil tussen deze ploegen. Voormalig titelhouder Brande wijn United won wel, maar bleef flink achter op de scores van beide koplopers. Er werd met 6-4 gewonnen van Ramses Sjaffies. Onder de rode streep staan de dartsploegen Rata plan, Jambessies, Bulls Eye en hekkensluiter De Botte Speer. Albert Houweling van Elbee wierp in deze ronde vier keer 180 en teammaat Albert Bedijn had slechts drie pijlen nodig om 145 uit te gooien. In de slot- ronde speelt Elbee tegen de nummer voorlaatst Bulls Eye en de Bolle Olifant tegen midden moter Wim's Tattooteam. POOLBILJART Door in de beslissende slotwed strijd met 3-2 te verliezen is Dijkjes F&M Tornado's er niet in geslaagd de play-offs te be reiken van de nationale Pro Team League. Afgelopen week einde troffen acht teams elkaar voor de laatste competitiewed strijden. Vijf teams waren nog in de strijd voor drie play-off- plaatsen. Het Dijkjes-poolteam (Hoge-Rijndijk) bleef lang in de race dankzij ondermeer een 4-1 zege op Purple Pool. De kraker in de laatste sessie was het tref fen tussen Infinity en de Leide- naars. De ploegen hielden el kaar in evenwicht (2-2) tot aan de koppelpartij. Het koppel van Infinity trok uiteindelijk aan het langste eind, waardoor zij naar de eindronden gaan. De voor malig landskampioen Dijkjes F &M Tornado's had weliswaar een beter 'doelsaldo', maar kwam twee matchpunten tekort en eindigde op de vijfde plaats. SCHAKEN Het Leidsch Schaakgenoot schap (LSG) wist zich niet te plaatsen voor de eindronden in het nationale bekertoernooi. In de kwartfinale werd enigszins verrassend met 2,5-1,5 verloren van Zukertort Amstelveen. Kop man Edwin van Haastert en Mi- chiel Bosman verloren hun par tij van relatief mindere oppo nenten. Stefan van Blitterswijk won z'n partij en Rudy van Wessel kwam tot een remise. Het jubilerende Oegstgeest'80 is aanstaande zaterdag 28 mei in de Rode Leeuw te Oegstgeest gastheer en organisator van de bekerfinales. leiden - Een van de titelfavorie- ten, kandidaat meester Thomas Willemze, ging in de tweede ronde van het individuele kam pioenschap schaken van de Leidse Schaakbond verrassend onderuit. Na een gelijkopgaan- de partij ging Willemze forceren en blunderde een stuk weg. Te genstander Willem Jan van Briemen (Philidor Leiden) ac cepteerde dankbaar het mate riële voordeel. Organisator en LSG-preses Ma- chiel de Heer verloor eveneens verrassend zijn partij tegen de enige vrouw in het toernooi, Adinda Serdijn-Koster. Het schaaktalent Jeffrey van Vliet (Sassenheim) won in slechts 21 zetjes met een fraai slotakkoord (dameoffer) van Marco de Groot (AAS) en Fred Slingerland (Oegstgeest'80) had opvallend weinig tijd nodig om het jeugdige talent Yme Gorter (Philidor) van het bord te spe len. Snelste partij in de tweede ron de kwam op naam van het jeugdtalent Guido Bakker (Op Eigen Wieken). Hij had slechts elf zetten nodig om z'n tegen stander mat te zetten. (bij)zaken in de sport met' testte gehaktbal- lortkantines en beoor- voetbalterreinen in de re- komende maanden is het aan websites van sport- ijn ze informatief, zijn ze igegeven, zijn ze actu- te keer wielervereniging lit Alphen aan den Rijn: ivanti.nl. ichrijving: Een kaartje ten routebeschrijving, ir regels tekst is toch niet jnoeite. n: Als dit alle uitslagen Ide wielervereniging V met de club niet best teit: Er staan wel vrij re- itslagen op, maar voor kte tijdrit van gisteren ji we nog inschrijven. leving: Op dit onderdeel deze site ruim voldoen- rs: Ze zijn er en zijn nog ;n ook op de site. informatie: Weinig in- e over de club zelf be- at-ie in 1962 is opge- ^e WV Avanti, zoals de de 'volksmond' wordt id, heeft tot doel het be ft van de fietssport in leen en het wielrennen lijzonder." Fijn om te AZC is trots op zijn jeugdop leiding. De Alphense water- polojeugd speelt jaarlijks om diverse nationale titels. In de reguliere competitie laat AZC veel jonge spelers een leeftijds groep hoger spelen. Dat is be ter voor hun ontwikkeling. Lie ver wekelijks op het scherp van de snede poloën dan steeds maar met 20-1 winnen. Voor de nationale kampioen schappen maakt AZC een uit zondering. Het wil, terecht, in zijn sterkste opstelling spelen. Dat mag ook van de KNZB. Het Goudse DONK, organisa tor van de nationale aspiran tenkampioenschappen (NAK) afgelopen weekeinde, protes teerde tegen de teamopgave van AZC. DONK zag liever niet dat AZC zijn beste waterpoloërs meenam. Dat zou de eigen kansen immers alleen maar doen slinken. De poging van DONK was kansloos. De tuchtcommissie van de KNZB veegde het pro test met een machtige armbe weging van tafel. De bond stel de dat AZC als enige van de deelnemende verenigingen de reglementen juist had geïnter preteerd. Maar- werd eraan toegevoegd... om competitievervalsing te voorkomen, mag er maximaal één speler die aan de competi tie tot en met 16 jaar heeft deel genomen tijdens het NAK tot en met 14 jaar het water in. Jaja, de wegen van de waterpo- lotuchtcommissie zijn ondoor grondelijk. Alsof het geen com petitievervalsing is als AZC zijn beste spelers moet thuislaten. Het valt nog mee dat AZC zeven waterpoloërs mocht laten mee doen en niet verplicht een paar zonder zwemdiploma, omdat het anders niet eerlijk zou zijn. Puntje bij paaltje: AZC pikte het niet. Het weigerde een team af te vaardigen en liet het NAK voor wat het was. Het heeft een hogerberoepzaak aangespan nen om het NAK - op majestu euze wijze gewonnen door DONK - ongeldig te laten ver klaren. Rob Zwart, voorzitter van de waterpolocommissie van AZC, denkt niet dat dat zal gebeuren, maar is nu zo ver dat hij alle middelen wil aanwen den om in de toekomst te voor komen dat er zo lichtzinnig met waterpolotalent wordt om gesprongen. En de waterpolobond zich maar afvragen waarom het land met de grootste competitie in de wereld internationaal al een tijdje niet meer meetelt. BABBELTJE MET WWW.BALLETJE.NET Lugdunum We waren vorige week iets te streng voor de website Lug dunum. We verweten de webmaster van de club geen aandacht te hebben voor de laatste nacompetitie-wed- strijd. Dat klopte niet. „Heeft dit nog een correctie in de beoordeling tot gevolg", schrijft Pieter van Schie ons. Helaas, we blijven bij onze zeven. Ook omdat Pieter ons verder schrijft: „We zijn ui terst content met de zeven." 0 leel: Als visitekaartje mclub heeft het weinig leden kunnen wel op de blijven van uitslagen lerlinge competities, een Klassement The Flags 6,5 1 Fluks 7,5 16 Avanti 6,0 2 Lugdunum 7,0 LSW'70 6,0 TV Meerburg 7,0 AV Rijnsoever 6,0 SVOW 7,0 BV Leiderdorp 6,0 Valken '68 7,0 De Columbiaan 6,0 Roomburg 7,0 Gemini Kangeroes 6,0 De Danaïden 7,0 RDC 6,0 RCL 7,0 TC Unicum 6,0 Foreholte 7,0 24 Jolanda Mens 6- Stompwijk '92 7,0 Alphense Boys 5,5 Alkmania 7,0 26 BS Leiden 5,0 12 Saturnus 6,5 LSG 5,0 Donar 6,5 Meerburg 5,0 w Leiden 6,5 29 Docos 3,5 Barry Opdam was een van de eerste spelers van AZ die door zijn trainer Co Adriaanse in verband werden gebracht met het Nederlands elftal. Na dat veel van zijn teamgenoten hem al waren voorgegaan, was hij gisteren dan eindelijk aan de beurt. Met nog enkele debutanten werd de Lissenaar uitgenodigd voor een driedaagse trainings stage, die mogelijk een vervolg krijgt met de interlands tegen Roemenië en Finland. Was je op tijd? „Ruim. Noordwijk ligt dichtbij en ook het veld van Quick Boys. Ik kan dan moeilijk met een ex cuus aankomen dat ik in de file stond." Maar dat is toch niet je sterk ste punt? „Op trainingen ben ik er altijd op tijd." Hoe was de ontvangst in Huis ter Duin? „In een barretje zijn we aan el kaar voorgesteld. Het ging er heel gemoedelijk aan toe. Daar na ben ik naar mijn kamer ge gaan waar het kledingpakket al klaar lag. Om half vijf ben ik naar beneden gegaan voor de training." Heeft bondscoach Marco van Basten je nog toegesproken? „Hij maakte duidelijk dat het om een trainingsstage gaat, waardoor hij de gelegenheid heeft om eens wat nieuwe jon gens uit te proberen. Hij vertel de ons vooral plezier te heb ben." Wat is de indruk van jouw eer ste training bij Oranje? „Ik merk wel dat ik een tandje bij moest zetten. We speelden nu drie partijtjes van 4,5 mi nuut en dat is aanpoten. Vooral omdat je niet je rust kunt pak ken. Bij de club rek je nog wel eens tijd als een bal uit gaat. Dat is er hier niet bij. Je moet meteen door. Van Basten is zelf oud-voetballer dus hij kent alle trucjes." Met welk gevoel ging je van daag naar Huis ter Duin? „Ik was de hele dag vrij relaxed, maar hoe dichter ik bij Noord wijk kwam, hoe meer het begon te kriebelen. Hier lopen meteen cameraploegen achter je aan. Bij AZ zijn veel minder journa listen en die hebben vaak alleen een kladblokje. In het begin was ik best wel zenuwachtig, maar eenmaal op het veld was ik het kwijt." Voor het duel van AZ in de halve finale van de Uefa Cup tegen Sporting Lissabon voor spelde je vader al dat het 3-2 zou worden, maar ook dat jij Barry Opdam. Foto: ANP niet bij Oranje zou komen. Heb je al met hem gesproken? „Op het ene front kreeg hij ge lijk, ik hoop niet dat hij ook de tweede keer gelijk krijgt. Ik ge loof dat hij hier nu ook aan het kijken is, maar praat maar niet met hem." De Katwijkse voetballer Dirk Kuijt gaat Feyenoord en zijn oude dub Quick Boys straks geld opbren gen. Qüick Boys krijgt 2,5 procent van de transfer som wanneer Dirk straks naar een buitenlandse club vertrekt. Hoe zit het met de actuele transferwaarde van Kuijt? 'Balletje Met' houdt het bij in de Dirk Kuijt-index. Ja, weer drie doelpunten erbij voor Dirk. Is de eer ste tegen ADO Den Haag opgevallen? Een bekeken plaatsballetje in de uiter ste hoek, van een Henry- achtige allure. Kuijt sluit het seizoen af met 29 doelpunten, een toppres tatie. Kan dat volgend jaar beter? Waarschijnlijk niet. De speler van wie het kenmerk is dat-ie elk jaar beter wordt, moet dus weg. Naar Engeland voor 23 miljoen euro. Het ga je goed, Dirk. (dit was de laatste afleve ring van de Dirk Kuijt in dex'.)

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21