Hoofdrol Dudek in bizarre finale FeyeiK?ord J^est SPORT voor eigen jeugd 1 Wessels fungeert als voorgerecht in niemendalletje tegen Gasquet in Nistelrooij mag van United niet met Oranje trainen Doelman Liverpool houdt ploeg overeind in duel met AC Milan aatsbond: otop plus tr 'arrivés' weg iarta am - Mike Snoei gaat vrijwel zeker weg als lij Sparta. De clublei- de dat gisteren na af- de ontluisterende lerlaag tegen Helmond 1) in groep B van de etitie niet bevestigen, trouwbare bronnen den dat er in feite geen iplossing meer is. Van- wordt er op het Kasteel 'evoerd over de positie ei, die na dit seizoen Ahead Eagles gaat. liworld "iEuropa in rdft' is ins r >l«PgV o, El ;f, la« nd donderdag 26 mei 200$ Omniworld Volley- liet aan de Europacup- ien meedoen. Door een van internationals buitenland heeft de afgelopen jaar win de Supercup, niet ge- ent om een kans te ma- het toernooi, laat de weten. De kosten Europese campagne tt licht gezien, te hoog, ïere besloten. Omdat •kerwinnaars of lands men aan de Europese len mogen meedoen, J aiworld, dit jaar nog '%d finalist Europa-Cup irorden vervangen door ere Nederlandse ploeg. in Is grijpt It zege Addy Engels heeft in de Ronde van Italië die schaarse momen- iem laten liggen. De Nederlander had in de e etappe van de Giro de nog lege erelijst als renner aanzien te ge- iels zat in de juiste kop- in zes renners, maar htpoging van de Ne- ;r liep in de slotfase op Vervolgens mocht de in Christophe le Mevel ^vvinnaarsstreepje zetten veneens nog lege ere- ieroepsrenner. Engels als zesde. Het peloton minuten na de kop- door Martijn van Beeten parijs - De internationale tennispers was het duel tussen de Franse tiener heid Richard Gasquet en Peter Wes sels (6-3, 7-6 en 6-1) gisteren na vijf minuten al vergeten. En dat is mis schien maar goed ook. De 27-jarige Wessels kreeg in de hele partij één kans. En die werd verspeeld. De Fransen zagen het niemendalletje tegen Wessels, in de tweede ronde op Roland Garros, als een verplicht nummer voor Gasquet. Als de perfec te opwarmer voor de derde ronde, wanneer de jonge Fransman stuit op de eveneens 18-jarige Spaanse gigant Rafael Nadal. Gasquet kreeg tijdens de persconferentie nog één vraagje over zijn partij tegen Wessels. Daarna werd alleen over de clash van morgen gepraat. Wessels was een welkome sparring partner voor Gasquet, die in de eerste en de derde set niets te vrezen had. Alleen in de tweede set maakte de Fransman het zichzelf moeilijk in sta dion Philippe Chatrier. Gasquet liet in drie servicegames van Wessels ze ven breakpoints onbenut en leverde zelf op 4-2 zijn opslag in. Op 5-3 slaagde Wessels er niet in de set uit te serveren en dat nam hij zichzelf kwalijk. „Ik had het gewoon moeten afinaken. Dan was het een open wedstrijd geworden en was die jongen toch onder druk komen te staan. Ik baalde ervan dat ik mijn kans had gemist en daarna was het eigenlijk wel gedaan." Wessels was op de derde dag van Ro land Garros de laatste Nederlander die werd uitgeschakeld in het enkel spel. Na het afzeggen van Sjeng Schalken en de uitschakeling van Mi- chaëlla Krajicek en Raemon Sluiter in de eerste ronde, kan dit voor Neder land weer een teleurstellend Grand Slam-toernooi worden genoemd. Nu er nog altijd geen jong talent klaar staat om het over te nemen, is het verlangen naar een fitte Schalken en een herstelde Martin Verkerk groot. Maar de lijdensweg van Schalken duurt al anderhalf jaar en het moet nog maar blijken of Verkerk na twee schouderoperaties weer op topniveau kan tennissen. Het verhaal is somber, een tijdje al. Technisch-directeur Hans Felius heeft in 1999 vanuit het niets een jeugdopleiding uit de grond gestampt en vraagt om geduld. Het is de vraag of Davis-Cupcaptain Tjerk Bogtstra dat nog kan opbrengen. Hij gaat zich na dit tennisjaar beraden. „Dan ga ik bekijken of ik nog een uitdaging zie. Ik weet niet of alleen handhaving in de wereldgroep dan voldoende is. Het is duidelijk dat we nog een tijdje moeten wachten op een nieuwe lich ting." Van die problemen hebben ze in Frankrijk en Spanje geen last, met Gasquet en Nadal als uithangborden van een succesvolle jeugdopleiding. Hun duel moet het hoogtepunt wor den van de eerste week op Roland Garros. De Fransen, die al sinds de overwin ning van Yannick Noah in 1983 wachten op een nieuwe mannelijke winnaar uit eigen land, snakken naar een succesvol optreden van Gasquet. Al in 1996 stond de hoop van het thuispubliek op de cover van een Frans tennisblad. Gasquet was pas negen jaar en het magazine wist al te melden dat dit jochie in 2005 de ton gen los zou maken. Gasquet was dit jaar met Marat Safin de enige die de nummer één van de wereld Roger Federer klopte. En in Hamburg haalde hij eerder deze maand voor het eerst in zijn loop baan de finale van een Masters-Se- riestoemooi. Meteen gold Gasquet als outsider voor de titel op Roland Garros. En dat zonder ooit een wedstrijd op een Grand Slam te hebben gewonnen. Wessels had de druk op deze tiener gistermiddag dus nog even kunnen opvoeren, maar liet dat na. Waardoor het Oranje-optreden in Parijs uiterst kleurloos was. Kleurloos zal het treffen tussen Gas quet en Nadal zeker niet zijn. De twee zijn jong, hongerig, een tikkeltje arro gant, kleurrijk en meppen het liefst zo hard mogelijk tegen een tennisbal. Het wordt morgen, als de tempera tuur in Parijs boven de dertig graden komt, ongetwijfeld een verhitte strijd. Gasquet ziet zichzelf als de underdog. „Nadal is misschien wel de beste tie ner die het proftennis ooit heeft ge had. Het wordt in elk geval een mooi duel. Wie er ook wint, we gaan genie ten." g/gpd - De KNSB biedt ieuwe seizoen de erva- latsers die bij de prof buiten de boot vallen ïn aan in een tweede team. De regiotopse- is aanvankelijk bedoeld oorstroming van talen- e gewesten te bevorde- s nu ook geld beschik - or een regiotop-plus- deze ploeg zijn negen rs zonder contract op- ii die in potentie wel _noeg zijn voor deelna- "jde grote internationale (den en kampioen- ;n. Aart van der Wulp tomende seizoen het re- kus-team begeleiden, de Vegt neemt de regio- pr zijn hoede. top plus: Sandra 't Hart, Els jrouke Oonk, Mireille Reits- Bmarie Thomas. Marja Vis, (Wijsman, Eelco Bakermans, fijer. Trainer: Aart van der op: Paulien van Deutekom, In Goozen, Maaike Head, pnenborg, Guido Berends, flsma, Jacob van der Heide, uda. Trainer: Wopke de Vegt. istanbul/anp - Liverpool heeft mede dankzij doelman Dudek (ex-Feyenoord) in Istanbul een wonder verricht. In de rust van de finale in de Champions Lea gue gisteravond tegen AC Milan was de Engelse subtopper vrij wel knock-out (0-3). Na de pauze knokte de Britse outsider zich echter op historische wijze terug in de zinderende eindstrijd. Binnen een kwartier was het 3- 3, waarna Dudek de Cham pions League in Champions Li verpool omdoopte. De vaak be kritiseerde doelman hield eerst in de tweede helft van de extra tijd met miraculeuze reddingen op een dubbele doelpoging van Tomasson en Sjevtsjenko zijn ploeg overeind. Daarna was de Pool de baas in de noodzakelij ke strafschoppenserie: 3-2. Hij liet eerst Serginho, de ver vanger van Seedorf, missen door vreemde capriolen te ma ken op de doellijn, waarna hij de strafschoppen van Pirlo en vedette Sjevtsjenko keerde. Twintig jaar na het Heizel-dra- ma in België, met 39 doden on der het publiek tijdens de verlo ren finale tegen Juventus, lieten de 'Reds' en hun fans de tranen de vrije loop. Zelden of nooit was de eindstrijd in het belang rijkste clubtoernooi van Europa zo dramatisch, zo spectaculair en zo onvoorspelbaar. Een doelpunt in de eerste mi nuut van de finale van de Champions League is vrijwel even zeldzaam als een treffer van de Italiaanse verdediger Paolo Maldini in Europees ver band. Gisteravond werden de twee sporadische wapenfeiten in Istanbul met elkaar verenigd. Dankzij een supersnel doelpunt van de bijna 37-jarige routinier leek AC Milan vanaf de eerste minuut een gewonnen wed strijd te spelen. Maldini fungeerde bijna zijn hele loopbaan, waarin hij ook bij Milan samenspeelde met het Nederlandse supertrio Rijk aard/Van Basten/Gullit, als sierlijke verdediger aan de lin kerkant. Dit seizoen gebruikt trainer Ancelotti, die als speler in 1989 en 1990 met Maldini en Milan de Europa Cup I won, zijn aanvoerder vooral als mid denvelder. Door die vooruit geschoven rol Dudek stopt de strafschop van Sjevtsjenko en bezorgt Liverpool de winst in de Champions League. Foto: Reuters/Kai Pfaffenbach kon Maldini in de finale al na amper vijftig seconden opdui ken in het Engelse strafschop gebied om een voorzet van Pir lo op te pikken. Met een verras send schot via de grond en de vingertoppen van Dudek kwam Milan op voorsprong, 1-0. Het vroege openingsdoelpunt van Maldini, in zijn 149ste EC- wedstrijd voor Milan, maakte van de finale meteen een echte wedstrijd. Als Liverpool al ver dedigende bedoelingen had, zoals coach Ancelotti vreesde, dan kon daar na de doeltreffen de uithaal van Maldini geen sprake meer van zijn. De Engel se ploeg, die via de derde voor ronde van de Champions Lea gue tot de finale was doorge drongen, ging in een hoog tem po op jacht naar de gelijkma ker. Maar de Italiaanse verdedi ging, met Stam als vertrouwde steunpilaar, gaf weinig tot geen kansen weg. Het uitgekookte Milan bleef in de counter verreweg de gevaar lijkste ploeg. In de slotfase van de eerste helft leken de Italia nen het duel vroegtijdig te be slissen. Crespo, gehuurd van Chelsea, vierde zijn basisplaats met twee fraaie treffers waarbij de Engelse verdediging volledig werd weggespeeld, 3-0. Na de rust waren de rollen in eens omgedraaid. Liverpool had niets meer te verliezen, speelde vol op de aanval en scoorde in het eerste kwartier plotseling uit bijna elke kans die zich voordeed. Een kopbal van gangmaker Gerrard, een schuiver van Smicer en een strafschop in twee keer van Xa- bi Alonso zetten het duel volle dig op zijn kop. Van de Italiaan se hooghartigheid en koelbloe digheid was helemaal niets meer over. De topfinale begon na 3-3 op nieuw, met Milan dat zich lang zaam maar zeker herstelde van de drie daverende dreunen in het eerste kwartier. Sjevtsjenko, Kaka en Stam (kopbal) misten evenwel aardige kansen, waar door een verlenging onvermij delijk was. In de extra tijd bleef Milan de betere ploeg, maar ook invaller Tomasson miste in riante positie waarna Dudek zijn ploeg met een geweldige show aan de vijfde titel hielp. Door het sensationele scorever loop in Istanbul miste Maldini zijn vijfde triomf in zijn zeven- r van Duyl vl - Mét Ron Vlaar, Kiki J- ia, Barry Opdam en Ro- Persie, maar zónder lljin Nistelrooij zette het nds elftal gisteren de ;oorzichtige stappen op lar de WK-duels met st flië (4 juni) en Finland (8 re (Ui Nistelrooij kreeg van ib Manchester United stemming om de trai- je van Oranje te vol- sluit zich na het week- chl he groep aan. g vpidsbepalers in Man- .geftaan erop dat hun dure ein| minimaal drie weken ie gen. Die komen in het omdat de nummer Engeland - die zater- de FA Cup-finale speel- ip 26 juni met de voor- begint. Manchester ioet zich via de voor- roberen te plaatsen hoofdtoernooi van de ins League. Ruud van Nistelrooij zichten tot de belang- dJternationals hoort, wil- 1 nscoach Marco van Bas- ■kejiig woorden vuil maken t nifwezigheid van de ster- ijgtjr. „Het is jammer. We koilmet hem gebeld en de het&n fax gestuurd. Hij iet liet en dat zijn de regels. v0]idt het op." ït akten selecteerde dertig Di de oefenperiode van Het grote Oranje gaat voor AZ-spelers stappen in Noordwijk in de bus die ze naar het trainingsveld van Oranje in Katwijk brengt. Van rechts naar links: Henk Timmer, Olaf Lindenbergh, Ron Vlaar en Barry Opdam. Foto: ANP/Robert Vos deze week. Morgen maakt hij de definitieve groep voor de ko mende twee interlands bekend. In verband met clubverplich tingen ontbraken gisteren: Gio vanni van Bronckhorst, Roy Makaay en zeven PSV'ers. Kha- lid Boulahrouz (knieblessure) bekeek de lichte training vanaif de zijkant, het is nog onzeker of hij op tijd hersteld is. Wesley Sneijder en Arjen Robben train den apart. Robben is nog altijd niet hele maal hersteld van de enkelbles sure die hem al tijden parten speelt. De aanvaller van Chel sea zei echter goede hoop te hebben om op tijd fit te zijn voor de wedstrijden tegen Roe menië en Finland. De meest opvallende aanwezi ge op het trainingsveld van Quick Boys in Katwijk was Ron Vlaar. De jeugdige verdediger van AZ speelde in Alkmaar pas een paar keer in de hoofd- Bondscoach Marco van Bas ten houdt bij het formeren van de selectie van het Neder lands elftal geen rekening met de belangen van Oranje onder de twintig jaar. Die ploeg speelt volgende maand in ei gen land het jeugd-WK. Als het grote Oranje spelers van die selectie nodig heeft, roept Van Basten die gewoon op. Op de lijst van ongeveer dertig man die Van Basten heeft sa mengesteld, staan verschillen de spelers die op het WK voor voetballers onder de twintig jaar in actie mogen komen. Ryan Babel, Hedwiges Madu- macht, maar ving desondanks de aandacht van de technische staf in Zeist. „We zitten niet zo heel dik in de verdedigers en bij AZ heeft hij goed gepresteerd. We hebben hier wel een goed gevoel bij", verklaarde Van Bas ten. Op de eerste training gaf met name Robin van Persie zijn visi tekaartje af. De aanvaller van Arsenal maakte een gedreven indruk en kreeg met een aantal knappe acties de handen op el kaar. Van Persie behoorde in augustus tot de allereerste se lectie van Van Basten, maar werd sindsdien nooit meer op- de finale op het hoogste Euro pese niveau. Clarence Seedorf, die in de 86ste minuut naar de kant moest, had in het Atatürk- stadion voor de vierde keer kunnen pronken met de Cup met de Grote Oren. Voor Stam, ook ex-international, had het na het Europese succes met Manchester United in 1999 zijn tweede gouden finale moeten zijn. Dudek besliste echter an ders. AC MILAN: Dida; Nesta, Stam. Cafu en Maldini; Pirlo, Seedorf (85. Serginho) en Gattuso (90. Rui Costa); Shevchen- ko. Crespo (85. Tomasson) en Kaka. LIVERPOOL: Dudek; Traore, Car- ragher, Riise, Hyypia en Finnan (46. Hamann); Kewell (23. Smicer), Luis Garcia, Gerrard en Alonso; Baros (85. Cisse). door Wietse Dijkstra Rotterdam - Een nieuwe trainer van Feyenoord kan grote aan kopen vergeten. Hij hoeft niet te vragen om grote aankopen. „De trainer zal moeten werken met de spelers die er nu zijn", zegt technisch directeur Mark Wotte. „,De eigen talenten moeten volgend seizoen een kans kijgen. Er is hooguit ruim te voor een of twee gerichte ver sterkingen." Feyenoord gaat in het post- Gullit tijdperk - deels noodge dwongen - nadrukkelijker kie zen voor de eigen jeugd. Gianni Zuiverloon (18) en Tim Vincken (18), die dit seizoen reeds debu teerden in de hoofdmacht, ma ken na de zomer deel uit van de A-selectie. Hetzelfde geldt voor Feme Snoyl. De 20-jarige links back keert na een jaar terug van het gedegradeerde FC Den Bosch. „En misschien komt er nog een jeugdspeler bij", aldus Wotte. Snoyl mag de nieuwe trainer la ten zien dat hij beter is dan Bruno Basto, die te horen heeft gekregen dat hij ondanks een nog doorlopend contract mag vetrekken uit Rotterdam. De er varen Portugees kwam begin dit seizoen over van Bordeaux, maar bleek in de Kuip geen ver sterking. Over de eveneens aan getrokken Zweedse rechtsback Alexander Östlund is de club wél tevreden. Feyenoord is al vóór de komst van een nieuwe trainer aan een grote schoonmaak begonnen. Voor een aantal spelers van de veel te grote selectie van in to taal 44 man (inclusief huurlin gen), hoeft de club wat Wotte betreft niet te wachten op de opvolger van Ruud Gullit. „Dat zijn beslissingen van de club," zegt de technisch directeur. „Maar een aantal gevallen wil ik eerst nog bespreken met de mensen die het volgend sei zoen voor het zeggen hebben. Dat zijn de nieuwe trainer en Wim Jansen." Volgens de technisch directeur heeft Jansen, die overigens nog steeds geen officiële functie heeft bij Feyenoord, zich tot dusverre niet bemoeid met het selectiebeleid van de Rotter dammers. „Maar ik ga er wel vanuit dat Jansen daarin straks een rol gaat spelen", aldus Wotte. De nieuwe technisch staf van Feyenoord hoeft zich in elk ge val niet meer te buigen over Bruno Basto. Ook Danko Lazo- vic, Chris Gyan en Gerson Magrao weten inmiddels dat ze weg mogen. „Voor Lazovic is veel belangstelling", zegt Wotte. „En Magrao zal worden ver huurd. Hij kan naar een Neder landse en een Portugese eredi visieclub." Daarnaast keren Edwin de Graaf, Sebastian Pardo en Pa trick Mtiliga hoogstwaarschijn lijk niet terug in de A-selectie van Feyenoord. Over De Graaf en Pardo neemt Feyenoord vol gende week een beslissing. Mti liga wordt volgende maand ge opereerd aan zijn heup en is voorlopig een paar maanden uit de roulatie. Het lot van Leonardo ligt in handen van de nieuwe techni sche staf. De Braziliaan, wiens contract nog een jaar door loopt, hoeft niet per se weg maar moet volgend seizoen wel aan spelen toe komen. Ivan Bandalovski krijgt nog een jaar de kans om te laten zien wat hij kan. Het Bulgaarse talent, die dit seizoen al snel werd terug gezet naar de A-jeugd, mag het gaan proberen bij het beloften- team. UITSLAGEN Mannen. Halve finale play-offs NK, tweede wedstrijd. Oranje Zwart - SCHC 4-1 Oranje Zwart speelt finale tegen Bloemendaal. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3712, 25 mei. 3. 10, 13. 14. 20. 23. 25. 35. 38. 39. 41, 42. 46, 57. 59. 63. 66. 69. 70. 77 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Volendam 1 1 0 0 3 3-0 RBC 1 1 0 0 3 2-0 WV 1 0 0 1 0 0-2 Telstar 1 0 0 1 0 0-3 Poule B De Graafschap - FC Zwolle 3-2 (0-1). 17. EsajasO-1.71 Esajas 0-2. 79 Van Beu kering 1-2, 88 Zongo 2-2. 90. Valeev 3- 2. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou wers: 6700. Gele kaart: Bus (De Graaf- ro en Ron Vlaar zijn door bondscoach Foppe de Haan opgenomen in de selectie voor dat WK, dat op 12 juni begint. Vier dagen eerder speelt Nederland in Helsinki tegen Finland. Het drietal trainde gisteren met Oranje in Katwijk en Van Basten zal niet aarzelen ze te selecteren als hij ze nodig heeft „De belangen van het Nederlands elftal gaan voor", zei Van Basten. Dat wil niet zeggen dat ze het WK niet kunnen spelen, maar het is in derdaad vervelend voor de voorbereiding van dat elftal." geroepen, omdat de bonds coach niet tevreden was over de inzet van de oud-speler van Feyenoord. Dat verleden, zo verklaarde Van Basten gisteren, is vergeten en vergeven. Van Persie is bij Oranje met een schone lei be gonnen. „We hebben steeds anderen geselecteerd en die de den het zeker niet minder dan Robin", aldus de bondscoach. „Maar de laatste tijd is hij bij Arsenal steeds beter geworden. Wat er ooit is gebeurdis toen al uitgesproken. Dat is allemaal verleden tijd en speelt voor geen meter meer." Parijs. Roland Garros. Mannen. Tweede ronde: Gasquet (Fra/30) - Wessels 6-3 7-6 (1) 6-1. Federer (Zwi/1) - Al- magro (Spa) 6-3 7-6 (0) 6-2. Nadal (Spa/4) - Malisse (Bel) 6-2 6-2 6-4, Moya (Spa/14) - Vik (Tsj) 7-6 (6) 6-7 (4) 6-3 6-1Ancic (Kro) - Her nandez (Spa) 4-6 6-1 6-2 6-3. Mantilla (Spa) - Novak (Tsj) 6-2 0-6 3-6 7-5 6-3. Lee Hyung- taik (ZKo) - Söderling (Zwe) 6-2 6-3 6-4. Vi cente (Spa) - Tipsarevic (SMo) 6-3 1-6 7-6 (2) 6-3, Gaudio (Arg/5) - Toersoenov [Rus) walk over. Horna (Per) - Henman (Eng/7) 7-5 6-7 6- 3 6-4, Nalbandian (Arg/10) - Berdych (Tsj) 6-3 6-2 6-1, Grosjean (Fra/23) - Sanguinetti (Ita) 6-0 6-3 6-2. Hanescu (Roe) - Chela (Arg/31) 7-5 6-1 3-6 7-5.. Gonzalez (Chl) - Behrend (Dui) 6-3 6-4 6-4. Ferrer (Spa) - Patience (Fra) 6-3 7-6 (5)7-5. Mannen dubbelspel, eerste ronde: Paes/Zimonjic (Ina'SMo) - Mayer/Wassen (Dui/Ned) 6-3 4-6 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Davenport (VSt/1) Shuai Peng (Chn) 3-6 7-6 (4) 6-0. Lichovtseva (Rus/16) - Diaz-Oliva (Arg) 6-1 7-6 (3). Farina Elia (Ita) - Parra Santonia (Spa) 7-5 6-2. Han- tuchova (Slw) - Castano (Col) 6-4 6-3, Clusters (Bel/14) - Cervanova (Slw) 6-2 6-1, Razzano (Fra) - Fernandez (Arg) 6-1 6-1. Loit (Fra) - Frazier (VSt/27) 6-4 6-4. Morigami (Jap) - Sp- rem (Kro/31) 7-5 6-3, Venus Williams (VSt/11) - Zuluaga (Col) 6-3 3-6 6-3, Dement|eva (Rus/4) - Mamic (Kro) 7-6 (2) 6-2. Pierce (Fra/21) - Kostanic (Kro) 6-1 6-0. Karatantjeva (Bul) - Asagoe (Jap/19) 7-5 6-2, Zvonareva (Rus/9) - Birnerova (Tsj) 4-6 6-3 6-0, Schny- der (Zwi/8) - Klösel (DuO 6-2 6-3, Pennetta (Ita) - Domachowska (Pol) 6-4 6-3, Gagliardi (Zwi) - Sanchez Lorenzo (Spa) 6-3 6-3 VOETBAL Istanbul. Finale Champions League AC Milan (Ita) - Liverpool (Eng) 3-3 (3-0). 1 Maldini 1-0, 39. Crespo 2-0, 43. Crespo 3-0. 53. Gerrard 3-1, 56. Smicer 3-2, 60 Alonso 3-3 (strafschop).Scheidsrechter: Gonzalez (Spa) Toeschouwers: 68.000 Gele kaart: Car- ragher, Baros (Liverpool). Liverpool wint na strafschoppen. Nacompetitie. Poule A. RBC Roosendaal - VW Venlo 2-0 (1-0). 45. Hammond 1-0, 74. Youssouf 2-0 Scheids rechter: Jol Toeschouwers: 3500 Gele kaart: Fortes, Hesp (RBC Roosendaal). W Janssen (WV Venlo) Stormvogels Telstar - FC Volendam 0-3 (0-1). 33 Woudenberg 0-1. 52. Steur 0-2. 82. Dis sels 0-3. Scheidsrechter: Braamhaar. Toe schouwers: 2571Gele kaart: 0oio,o votormvo- Sparta - Helmond Sport 0-1 (0-0). 72 Cvetkov 0-1. Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 4058 Gele kaart: Musta- pha (Sparta), Hese, Wau (Helmond Sport). Graafschap 1 1 0 0 3 3-2 Helmond Sp 1 1 0 0 3 1-0 FC Zwolle 10 0 1 O 2-3 Sparta 1 0 0 1 0 0-1 WIELRENNEN Ronde van Italië. Zestiende etappe Lis- sone -Varazze: 1 Le Mevel (Fra) 210 km in 4.50.51. 2. Brandt (Bel) 0.08. 3. Vanotti (Ita) 0.16. 4. Fofonov (Kaz). 5. Schleck (Lux). 6. Engels (Ned). 7 Ongarato (Ita) 0.50. 8. Murn (Slv). 9 Jegou (Fra). 10. Korft (Dui). 25. Savoldelli (Ita) 22.16. 30. Si- moni (Ita). 31. Bettini (Ita). 34 Cunego (Ita). 59. Di Luca (Ita). 61 Eltmk. 64 Cioni (Ita). 71 Schmitz, 84 Gontsjar (Oek). 124 Basso (Ita). 141. Thomas Dekker Algemeen klassement: 1 Savoldelli 76.07.16. 2. Di Luca %25. 3 Simom 1 48. 4 Garate (Spa)All. 5. Rujano (Ven) 2.18. 6. Caucchijr3.25. 7 Gont sjar 4.05. 8 Sella (Ita) 5.50. 9. Ciom 6.40. 10. Karpets (Rus) 6.44, 13. Cune go 8.03. 35 Eltmk 38.11. 58. Engels 1.20.04, 86. Thomas Dekker 1.53.21. 125 Schmitz 2.26.15. Ronde van België. Eerste etappe, Oost ende - Oostende: 1 Boonen (Bel) 155 km in 3.30.03. 2. Napolitano (Ita), 3. Olivier (Fra). 4 D'A- more (Ita). 5. Vanlandschoot (Bel). 6 De Wilde (Bel). 10 Van Stralen (Ned). 19 Bos. 22. Van Dijk. 26 Kemna. 29 Smink, 51 Pronk. 53. Ten Dam. 68 Mutsaars, 72. Scheuneman, 80. Lucas- sen, 83 Van der Wal. 85 Van Bon. 87 Boven. 88. Terpstra, 89. Knaven, 90 Den Bakker. 92 Van Katwijk, 106. Fa- renhout 0.45. 107. Stam. 110 Slippens 1.29. Ill Van Agtmaal 1.58 Algemeen klassement: 1 Boonen 3.29.53. 2. Eeckhout (Bel) 0.02. 3. Vansevenant (Bel) 0.03. 4. Napolitano 0.04. 5. Olivier 0.06, 6. Van Mechelen 0.09. 15. Van Schalen 0.10, 23 Bos, 26. Van Dijk, 30. Kemna. 33. Smink, 53. Pronk, 55 Ten Dam, 69. Mutsaars, 73 Scheuneman, 81 Lucassen, 84 Van der Wal. 86. Van Bon, 88. Boven. 89. Terpstra, 90. Knaven, 91 Den Bak ker, 93 Van Katwijk. 106. Farenhout 0.55, 107. Stam, 110. Slippens 1.39. 111. Van Agtmaal 2.08.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19