Machteloos en moedeloos Oudste debutant kan wél winnen SPORT Voorzitter Jorien van den Herik blijft zitten waar liij zit F! denburger aangifte na ïandeling Ruud Gullit: 'Ik had geen steun van de leiding' Krajicek struikelt, Wessels naar tweede ronde Adriaanse naar FC Porto Een tip voor Co rad voor drie jspelers Ajax ran ,AM Emmanuel Boa- ïgs ft gisteren zijn handte- itel ;ezet onder een con- ir*jAjax. De 20-jarige ver geboren in Ghana, neiet terugwerkende en verbintenis van 1 ja- :ru' |05 tot en met de zomer all( 6. Boakye zat afgelopen ijn. in de selectie van Jong hni. larmee hij de titel ver- Ajax bereikte ook met irige Finse tweeling Ni- Henrik Moisander over- uning over een contract iet 30 juni 2006. Ook zij afgelopen seizoen uit 'oftenteam. Niklas •r is een verdediger, doelman. I de Nooijer bij Dordrecht lURG - Gérard de loopt er nog een sei- vast bij FC Dordrecht. kondigde enige tijd aan te stoppen met ibal. Toen de leiding te-divisieclub FC Dor- em alsnog een aanbie- d, ging hij echter twij- oer Dennis de Nooijer il bij Dordrecht en algend seizoen in zijn eplaats Oost-Souburg urn [eurclub RCS. vm lelrol Delmée Iers, sm ranje-ploeg surb, anti ch - Harrie Delmée gaat lag als manager en kee ner van de Nederlandse nannen. Bondscoach Oltmans voegde de an het mannenteam Bosch, die volgend sei- irdt opgevolgd door [wart-coach Roger van aan zijn staf. Delmée, in international Jeroen werkte eerder al op ge- idsbasis bij Oranje, vember was hij mana- de Champions Tro- 'akistan. dinsdag 24 mei 2005 >31 ÏS, cchi wint e Giro-rit rotterdam/gpd - Ruud Gullit en Zeljko Petrovic zijn waarschijnlijk niet de enigen die het veld moeten ruimen bij Feyenoord. Jorien van den Herik zei gisteravond tijdens een in derhaast belegde persconferentie dat hij meer veranderingen in de techni sche organisatie niet uitsluit. Zelf denkt de voorzitter van de raad van commissarissen, die al maanden on der vuur ligt bij de supporters, niet aan opstappen. „Ik voel me uitste kend." Van den Herik blijft zitten waar hij zit en is - ondanks de kritiek van Gullit dat hij afgelopen seizoen zelden in de buurt was - niet van plan om zijn stijl van besturen te veranderen. Sinds Feyenoord is omgevormd van een stichting naar een nv, heeft Van den Herik de dagelijkse leiding gedele geerd aan professionals. Om ge- zondsheidsredenen wil hij niet meer werk naar zich toe trekken. „En ver der op afstand dan nu kan ook niet," aldus Van den Herik, die toegaf dat hij weinig contact had gehad met Gullit. „Maar het is niet aan mij om een trainer/coach te steunen. Daar hebben we een technisch directeur voor. Mijn rol is op afstand." Die afzijdigheid wekt soms verwar ring. Zo liet Van den Herik nog geen twee weken geleden in De Telegraaf weten dat Gullit volgend seizoen ge woon trainer is van Feyenoord. „Maar ik beschikte toen nog niet over alle informatie," verklaarde de voor zitter, die gisterochtend na een ver helderend onderhoud met Gullit tot een heel ander inzicht kwam. „In dat gesprek kwamen we beiden tot de conclusie dat het beter was om het contract niet uit te dienen. Natuurlijk beschouw ik dat als een nederlaag, maar dit was niet te voorkomen." Vertrouwen In een persbericht formuleerde Fey enoord het vertrek van Gullit 's mid dags nog als volgt: „Er is onvoldoen de vertrouwen in een succesvolle sa menwerking voor het komende sei zoen. Met die wetenschap leefden we al maanden en dan is het verstandig om aan het eind van het seizoen de balans op te maken en beslissingen te nemen." Ook die tekst zorgde voor verwarring. Als Van den Henk al maanden wist dat er 'onvoldoende vertrouwen' was, waarom had hij dan onlangs nog ge zegd dat Gullit toch zou blijven? „Ik wist toen nog niet wat ik nu wel weet," aldus Van den Herik, zicht baar in verlegenheid gebracht door zijn eigen woorden. „Het was toch al maanden bekend dat er zaken moes ten veranderen? Ik wilde niet nog zo'n seizoen ingaan." Over de opvolging van Gullit heeft Van den Herik, zo zei hij, nog niet na gedacht. Ook op de rol die Wim Jan sen eventueel bij Feyenoord gaat ver vullen wilde hij niet ingaan. Jansen zei gisteren dat hij Gullit niet wil opvolgen als trainer van Feyen oord. De oud-intemational maakte direct al een einde aan speculaties over een eventuele overname van het werk van de ontslagen Gullit. „Ik heb meer dan een jaar geleden al duide lijk gemaakt dat mijn ambities niet meer op het veld liggen. Mijn stand punt verandert niet nu Ruud Gullit bij Feyenoord is opgestapt." De oud-Feyenoorder was in beeld om als klankbord van Gullit te gaan fungeren, mede omdat de trainer daar zelf om had gevraagd. Gullit vond het belangrijk om een echte Feyenoorder als Jansen weer binnen de club te halen. Technisch directeur Mark Wotte voerde daarom in de voorbije weken al enkele gesprekken met Jansen over de scouting en het werken met talenten bij Feyenoord. Over het trainerschap is nooit ge sproken. Feyenoord heeft na het vertrek van Gullit op de Nederlandse markt geen keuze uit veel toptrainers. Alleen Dick Advocaat zou met onmiddellijke in gang aan de slag kunnen in de Kuip. Co Adriaanse tekent bij FC Porto, Henk ten Cate blijft bij Barcelona en Huub Stevens is nagenoeg rond met Roda JC. Alessandro Petacchi iteren de vijftiende van de Ronde van Italië en. De renner van Fassa ril won na 150 kilometer sasprint en haalde daar- derde ritzege binnen jiro. Petacchi versloeg ser Zabel en de Italiaan |É)e Italiaan Savoldelli roze trui. De rit was in- 391 regens slechte weers- )2 digheden. De start werd st, van Livigno naar Ti- lardoor hoefden de k slechts 150 van de ge il 205 kilometer te rijden. t ruin Telstar uid - Jan Bruin speelt seizoen voor Stormvo- itar. De 35-jarige spits weekeinde met twee I iten afscheid van Cam- euwarden in de wed- gen Haarlem (2-2). De Ier speelde tijdens zijn ook voor FC Zwolle en j idam. Bruin kreeg bij igels Telstar een con- ir een seizoen. len Ham |tent Booy Harry van den Ham is ide twee seizoenen bij ht assistent van hoofd- 'oeke Booy. Van den is nu trainer van eer- lub TOP Oss. Met die hij al overeenstem- iikt over een contract - ng van drie seizoenen, moet nu alsnog op reen nieuwe coach. vervolg van voorpagina rotterdam/gpd - Met een schuin oog kijkt Ruud Gullit op nieuw naar het A-4tje dat op ta fel ligt. In goed gezamenlijk overleg zouden hij en Feyenoord uiteen zijn gegaan, meldt de voetbalclub in een verklaring „In goede harmonie? Dat moet je nog maar afwachten. Mijn contract loopt nog een jaar door, we moeten nog praten over de afhandeling daarvan." Vanaf de winterstop ging het tussen de leidinggevenden en de trainer al fout. Gullit zocht de confrontatie met Jan D. Swart, adviseur van Van den Herik, die hij niet meer in de buurt van het elftal wilde heb ben. De manier waarop de club met een deel van de media om ging, irriteerde hem. „Ik heb me niet laten piepelen. We wis ten dat er dingen werden door gespeeld naar de media. Nie mand trad daar tegenop. Daar door voelden we ons soms moedeloos en machteloos." Een goed contact met de voor zitter was er ook niet. Gullit: „De voorzitter was er nooit! Ik heb hem nauwelijks gesproken dit seizoen. En ik weiger om via sms-jes of emails te communi ceren. Dat vind ik onpersoon lijk. Ik wil iemand normaal in de ogen kunnen kijken." Bewust werd er door Gullit en zijn assistent Petrovic op zeker moment een muur om het elf tal getrokken. Het was 'wij' (trainers) en 'zij' (het bestuur, de directie), niet bepaald een klimaat om vrolijk in verder te gaan. Gullit: „Ik had gewoon geen steun van de leiding en zeker niet van de voorzitter. Dat heeft hij (Van den Herik, red.) toch zelf ook toegegeven? Van den Herik wil op zo'n manier de club besturen. Nou, de toe komst zal uitwijzen of dat de Ruud Gullit in gesprek met zijn assistent Zeljko Petrovic. Foto: ANP/Ed Oudenaarden manier is. Hij moet het doen, zoals hij het nodig acht." Aan tafel komt een echtpaar, gehuld in het uit-shirt van Fey enoord, afscheid nemen. Als de vrouw begint te huilen, schiet ook Petrovic, die tegenover Gullit zit, vol. Hij is minuten lang van de kaart. Gullit blijft uiterlijk onbewogen. Hij schudt de fans de hand en maakt aan stalten om voor een batterij ca mera-ploegen wat interviews te geven. De fotografen zitten op dat mo ment al geruime tijd met tele lenzen in de aanslag. „Ze wach ten totdat ik 1 seconde heel te leurgesteld kijk." Dan kunnen ze lang wachten. „Want zo krij gen ze me niet te zien." Gullit wil met opgeheven hoofd vertrekken uit Rotterdam-Zuid. Als hij aan het eind van de mid dag het pand verlaat, laat hij het niet na om in de spiegel te kijken. „Al die aankopen in de winter... Natuurlijk vraag je je af of je daar goed aan hebt ge daan." „Ik ben ook verantwoordelijk geweest voor de komst van een aantal spelers. Sommigen wa ren een gok. Een aantal is goed uit de verf gekomen, sommigen minder." FEN Roodenburg-speler Za- lounif heeft aangifte ge- FER n mishandeling. Bounif jdens de nacompetitie- d van zondag tegen SEP van de Delftse spits Ja- Leeuwen. Die beweert (fceurt een klap gekregen fen van de broer van Za- 'aisal. Faisal Bounif, die een schorsing toe- was bij het duel, ■Jg 3g tijdens de wedstrijd ij lstrijd tussen SEP en H >urg werd ontsierd n vechtpartij. Bestuurs- ld Barends zegt dat zijn ch niet schuldig voelt incident. „Dat ontstond en Delftse toeschouwer op rende." Volgens Ba- Bounif ten onrechte 'uden. „Hij was er niet kken, hij werd door een mensen tegengehou- benadrukt dat de wed- n sportief verloop ken- die vechtpartij na is er niets gebeurt." door Martijn van Beeten parus - Het Nederlandse tennis beleefde gisteren debutanten dag op Roland Garros. De jong ste nieuwkomer, de 16-jarige Michaëlla Krajicek, verloor met 6-3 en 6-1 van de Slowaakse topper Daniela Hantuchova. De elf jaar oudere Peter Wessels, ook voor het eerst in het hoofd toernooi in Parijs, won eenvou dig van de Braziliaan Ricardo Mello: 6-4 6-1 en 6-3. Krajicek wil op termijn de we reldtop van het vrouwentennis bedreigen. Ze was gisteren niet van plan bij haar debuut in Pa rijs veel respect te tonen voor Hantuchova, die in januari 2003 nog vijfde stond op de we reldranglijst. De tiener houdt er niet van als tegenstanders het initiatief nemen en dus pro beert ze nog een stukkie harder te slaan. Die tactiek bleek on verstandig op het waaierige baantje 7 in Parijs. „Ik forceerde te veel", zei Kraji cek. „Zeker in de tweede set. Dat had ik anders moeten doen. Het had ook met zenu wen te maken. De avond voor de wedstrijd was ik al om zes uur op de kamer. Ik heb geloof ik wel vijftig keer mijn wed- strijdpak aan- en uitgetrokken." De nederlaag tegen Hantucho va, die vooral met dropshots ui terst effectief was, zag ze als een goede les. Krajicek had meer geduld moeten tonen, had in de eerste set haar kansen beter moeten benutten. „In januari, tijdens de Hopman Cup in Perth, verloor ik ook al van Hantuchova. Maar aan deze wedstrijd houd ik een beter ge voel over. Ik was alleen niet ste ady genoeg." Krajicek zag haar debuut in Pa rijs als een mooi begin, voor de 27-jarige Wessels was het ei genlijk bizar dat hij nu pas voor Michaëlla Krajicek: „Ik forceerde te veel. Zeker in de tweede set. Dat had ik anders moeten doen." Foto: ANP/Koen Suyk het eerst mocht opdraven op Roland Garros. Dit is al zijn tiende Grand Slam-toemooi en als nummer 83 van de wereld is Wessels cijfermatig kopman van het Nederlandse mannen- tennis. Vooral door het langdu rige.. blessureleed van Sjeng Schalken en Martin Verkerk overigens. „Daar had ik het van de week nog over met Raemon Sluiter", vertelt Wessels. „Die riep dat het nog niet zo gek is dat ik nu de beste Nederlander ben, maat dat het nog veel vreemder is dat ik de enige fitte Nederlan der ben." Wessels is anderhalf jaar klach- tenvrij en dat mag een persoon lijk record worden genoemd voor de Elburger. Jarenlang kwakkelde hij van het ene virus naar de volgende blessure en hij stond zelfs op het punt zijn tennisloopbaan te beeindigen. „En dan maak ik nu allemaal nieuwe dingen mee", zegt Wes sels, die het gevoel heeft te zijn begonnen aan een tweede car rière. „Een rondje winnen op de Australian Open, debuteren in de Davis Cup en nu dus een eerste optreden in Parijs. Ik zie het als een bonus. Daarom sta ik nu ook zo onbevangen op de baan. Ik ben blij dat ik nog meedoe, fit ben en dit allemaal mag meemaken. Ik voel me be ter dan ooit.'" Toch leek dat vorige week nog compleet anders. Wessels had dramatisch gepresteerd op een challengertoemooi in Praag, door in de eerste ronde te ver liezen van de 16-jarige Tsjech Dusan Lojda. In Zagreb bakte Wessels er ook weinig van en zijn coach Hugo Ekker stelde dat hij daar thuis maar eens goed over moest nadenken. „Het waren motivatieproble men. Nee, daar heb ik nu geen last van. Zou ook een beetje vreemd zijn op een Grand Slam." Wessels had opvallend weinig moeite met de Braziliaan Ricar do Mello. Dat is toch de num mer 53 van de wereld en een gravelspecialist. Maar Mello had geen antwoord op het aan vallende spel van zijn tegen stander, die steeds snel het net opzocht. Wessels moet in de tweede ronde een zwaardere horde nemen. Morgen staat hij tegenover het 18-jarige Franse toptalent Richard Gasquet, on getwijfeld in één van de grote porto/anp - Co Adriaanse is de nieuwe trainer van FC Porto. De club maakte gisteren be kend dat Adriaanse vanochtend om 11.00 plaatselijke tijd aan de media wordt voorgesteld. Adriaanse, die zondag voor het laatst bij AZ op de bank zat, on derhandelde gisteren in de ha venstad over de laatste details van het contract. De looptijd van de overeenkomst zou twee jaar met een optie voor nog een seizoen zijn. Adriaanse neemt Jan Olde Rie- kerink mee als assistent. Ook de voormalige trainer van Emmen was gisteren in Portugal. Adri aanse is bij de winnaar van de Champions League in 2004 de opvolger van José Couceiro, die zondagavond na het laatste competitieduel in Portugal op stapte. Porto eindigde als twee de in de Portugese competitie, drie punten achter kampioen Benfica. Adriaanse maakte een topsei- zoen door bij AZ, waar hij voor de tweede keer op rij Europees voetbal haalde. Lang had de ploeg uitzicht op de voorronde van de Champions League, maar door een magere serie aan het einde van de competi tie ging de tweede plaats alsnog naar Ajax. AZ haalde in die pe riode de halve finale van de UEFA Cup, waarin het schle mielig werd uitgeschakeld door Sporting Lissabon. In januari gaf Adriaanse al aan bij AZ te vertrekken. De houd baarheid van een trainer bij een club is, in zijn ogen, nu een maal maar drie seizoenen. Adriaanse startte in oktober 2002 bij de club van geldschie ter Dirk Scheringa. Bijna een jaar eerder was hij weggestuurd bij Ajax, nog steeds een tere plek als het ter sprake komt bij de Amsterdammer. UITSLAGEN BASKETBAL Krajicek (Ned) 6-3 6-1, Davenport (VSt/1) - Srebotnik (Slv) 3-6 6-2 6-2, Dementjeva New York. NBA, play-offs, finale (best-of-se- (Rus/4) - Strycova (Tsj) 6-3 6-3, Sanchez Lo ven). renzo (Spa) - Myskina (Rus/5) 6-4 4-6 6-0, Western Conference: San Antonio Spurs - Schnyder (Zwi/8) - Yoon-Jeong (ZKo) 6-3 6-4, Phoenix Suns 121-114. Stand: 1-0. Zvonareva (Rus/9) - Meusburger (Oos) 6-3 6-1, V. Williams (VSt/11) - Marrero (Spa) 6-3 6-2, PRIJSVRAGEN Clijsters (Bel/14) - Tu (VSt) 6-1 6-0, Likovtseva (Rus/16) - Fedak (Oek) 2-6 6-4 6- Lucky Day 3710, 23 mei. 4' El,a Kremer (Lux) 7-5 6-2, Asagoe 3, 4, 7, 10, 12,15, 18, 21, 37. 40, 48, 55, (Jap/19) - Schruff (Dut) 7-5 6-2, Pierce 59, 63, 64, 67, 70, 73, 74, 78. (Fra/21) - Doetsievina (Rus) 6-2 7-5, Pennetta (Onder voorbehoud van typefouten) (lta/32) - Craybas (VSt) 6-3 6-4. Razzano (Fra) - Safina (Rus/25) 6-3 6-3, Sprem (Kro/31) - TENNIS Camerin (Ita) 6-4 6-2, Kostanic (Kro) - Tanasugarn (Tha) 6-0 6-1, Castano (Col) - Parijs. Roland Ganos. Fc'^0/: 2.' ÏÏSfï" Mannen, eerste rende: Wessels (Ned) - Mello (Bra) 6-4 6-1 6-3, Federe, (Zv.i/1) Sela ilsr) ft 6-1 6-4 6-0, Nadal (Spa/41 - BorgsmOller (Do,) Ln 4 6 6 ^^«0 f,™ ,V 1 6-1 7-6 (4) 6-1, Gaudio (Arg/5) - Benneteau *a™'' ÏLÏÏÏÏEÏÏ ÏÏfi (Fra) 7-5 6-0 6-1, Henman (Eng/7) Brzetick, ödafc (Gri,6(3 6 "iTriT g'7ffSTiSE 5SST. Sn ?Spa)t-7 6 1 S dl'-B. S?e Mam";1 TV TT»"™!ST panek (Tsj/16) - Srichaphan (Tha) 3-6 6-3 6-1 2 t n nT ri l - K.rilenko (Rus) 2-6 7-5 6-1, Tipsarevic (SMo) Hrbaty (Slw/17) 6-7 °^°l'va<Arf - Ferguson (Aus 6-4 3-6 (5) 6-3 3-6 6-3 8-6, Ancic (Kro/18) - Daniel 7 ,8 Jr n c (Bra) 6-2 6-1 7-6 (4). Ferrer (Spa/20) - Vanek nan^ Ar!? (Tsj) 2-6 7-6 (2) 6-4 6-0, Grosjean (Fra/23) - nand"(Arg)Panova (Rus) 6-3 62 Monaco (Arg) 7-5 6-3 6-1, Gonzalez (Chi/25) - x/r»l icvrai Llodra (Fra) 7-6 (4) 6-3 6-2, Novak (Tsj/26) - ywhitbai. Phau (Dui) 4-6 6-2 6-3, Chela (Arg/31) - Schüttler (Dui) 3-6 6-1 6-4 6-3, Söderling Lethbndge. Oefeninterland, mannen. (Zwe/33) - Verdasco (Spa) 1-6 3-6 6-3 6-3 6- Canada - Nederland 0-3 (21-25 20-25 22-25) 3. Vik (Tsj) - Kim (VSt) 6-4 7-6 (6) 7-5, Malis- se (Bel)-Fish (VSt) 6-2 6-1 6-1, Berdych (Tsj) uwiti deuueu - Morisson (VSt) 6-3 6-2 6-4, Serra (Fra) - Pa- vel (Roe) 6-2 6-2 6-3. Sanguinetti (Ita) - As- cione (Fra) 3-6 5-7 6-0 6-3 6-4, Hernandez Lissone. Ronde van Italië, ProTour. (Spa) - Gimeno-Traver (Spa) 6-7 (4) 6-0 6-3 6- Vijftiende etappe, Tirano - Lissone: 1 Petac 4, Vicente (Spa) - Armando (VSt) 7-6 (2) 6-4 chi (Ita) 147 km in 3.32.41, 2 Zabel (Dui), 3 2-6 4-6 6-3, Almagro (Spa) - Kohlschreiber Bettini (Ita). 4 Cadamuro (Ita). 5. Velo (Ita), (Dui) 7-6 (3) 6-4 6-3, Tipsarevic (SMo) - Hrba- 6. Grillo (Ita), 7 Vogels (Aus). 8. Forster (Dui), ty (Slw) 6-7 (2) 6-3 3-6 6-3 8-6, Behrend 9 Galvez (Spa). 10 Krauss (Dui). 69 Schmitz (Dui)-Rochus (Bel) 4-6 6-2 7-5 6-2, Gasquet (Ned), 82. Eltink. 149. Engels 0.31, 150. (Fra) - Bracciali (Ita) 3-6 6-3 6-2 6-4, Horna Thomas Dekker (Per) - Haehnel (Fra) 7-6 (5) 7-5 6-3, Algemeen klassement: 1. Savoldelli (Ita) Toersoenov (Rus) - Koubek (Oos) 4-6 6-1 6-4 70.54.09. 2 Di Luca (Ita) 0.25. 3 Simoni 6-1. Mantilla (Spa)-Zib(Tsj) 6-2 6-1 6-3. Ha- Ota) 1 48, 4 Garate (Spa) 2.11. 5. Guillen nescu (Roe) - Tabara (Tsj) 6-2 4-6 6-2 6-1, (Ven) 2.18, 6 Gaucchioli (Ita) 3.25, 7. Gont- Patience (Fra) - Simon (Fra) 6-2 6-2 4-6 6-3. sjar (Oek) 4.05. 8. Sella (Ita) 5.50. 9. Cioni (Ita) 6.40. 10. Karpets (Rus) 6.44. 33. Eltink Vrouwen, eerste ronde: Hantuchova (Slw/20) - 38.11, 72. Engels 1.42.04. 84. Thomas Dek ker 1.53.21, 124. Schmitz 2.26.15 'Kraaien' dubbelen op Wimbledon Als de organisatie van Wim bledon meewerkt, staat er straks een opvallende com binatie op het Londense gras. Richard Krajicek en zijn halfeus Michaëlla hebben een wildcard gevraagd voor het gemengddubbel van dit Grand Slam-toemooi. „Het ziet er goed uit", zei Mi chaëlla na haar nederlaag te gen Daniela Hantuchova op Roland Garros. „Richard heeft er ook veel zin in." Met die wildcard komt het vast wel goed. Het gemengd dub bel is een bijnummer op Grand Slam-toernooien en de organisatie zal dolgraag willen dat Richard Krajicek deelneemt De huidige toer nooi-directeur voor het in- doortoemooi van Rotterdam is de winnaar van 1996. Zijn halfeus doet in elk geval niet mee aan het enkelspeL De 'Kleine Kraai' zou daarvoor moeten meedoen aan de kwalificaties, maar in die pe riode speelt ze het toernooi van Rosmalen. stadions. Gasquet geldt als outsider voor de titel in Parijs. Logisch, want hij won in april in Monte Carlo van Roger Federer, die dit jaar pas twee verliespartijen achter zijn naam heeft staan. Op het Masters Series-toernooi van Hamburg nam de nummer één van de wereld revanche op Gas quet. Maar wel pas in de finale. „Misschien kan ik ook Gasquet ontregelen met mijn manier van tennissen", is Wessels hoopvol. „Ik heb in elk geval niets te verliezen." ACHTERLIJN Wie een voetballend kind in de leeftijd tussen de zes en tien jaar heeft, weet dat er maar één ding belangrijk is, als er een prijs is gewonnen wie van de voetballers mag na afloop van het toernooi de be ker mee naar huis nemen? Toen Ajax een paar jaar gele den het Amsterdam-toernooi won, was voor mijn zoon de belangrijkste vraag wie van de spelers die avond de enorme bokaal in zijn huiskamer mocht zetten. Zelf vermoedde hij dat aanvoerder Galasek de gelukkige zou zijn. Een week later speelde Ajax een oefenwedstrijd bij Rijns- burgse Boys en mijn zoon en ik troffen het door in de bestuurs kamer op sportpark Middel- mors de toenmalige Ajax-trai ner Co Adriaanse in de armen te lopen. Ik nodigde mijn zoon meteen uit de brandende kwestie over de beker aan Adriaanse voor te leggen. Die nam allervriendelijkst alle tijd om uit te leggen dat Ajax de bekers in prijzenkasten be waart en dat de schoorsteen mantel van Galasek niet door allerlei onooglijke prijzen wordt ontsierd. Zelf sprak ik met Adriaanse even over het Leidse voetbal en het feit dat dat ooit succesvol was geweest. Een tijdje later was ik in Alk maar om Barry Opdam te in terviewen en ik liet voor de toenmalige AZ-coach een toe passelijk boekwerkje in de Alk- maarderhout achter. Na een paar dagen ging thuis de tele foon. Opgewonden kwam mijn zoon met het apparaat in zijn hand mijn richting opren nen. 'Co Adriaanse aan de tele foon Co bedankte voor het boekje en zei dat hij nog nooit een cadeautje van een journa list had gekregen. (Mijn zoon speldde ik op de mouw dat ik Adriaanse van advies diende en sindsdien hecht hij aanmerkelijk meer waarde aan mijn tamsche analyse van zijn weastrijden dan voorheen.) Natuurlijk volgde ik de ver richtingen van Adriaanse sinds zijn optreden in Rijnsburg op de voet. Het is moeilijk te be grijpen dat de man die toen zoveel sociale vaardigheid aan de dag legde in de omgang met een achtjarig kind, moeite heeft handig om te gaan met spelers en pers zodra hij teleur stellingen moet verwerken Co gaat waarschijnlijk naar Porto, er zijn weinig mensen die hem daar niet het beste gunnen. Misschien dat de vol gende tip hem kan helpen: 'Voetballers zijn net kinderen Veel succes toegewenst door Mart en zijn vader. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19