SPORTS oodenburg: moet het its niet TAW wil na vijf jaar wel weer eens hogerop i£,eidsche Boys kansrijk ondanks 5-0 verlies Lugdunum houdt zware kater over aan duel met GLZ itpartijen en arrestatie Nicky Vermeulen Leidsche Boys - Bergambacht HDC985 maandag 23 mei 2005 TWEEDE KLASSE ZONDAG Over een paar weken zullen de voetballers van Concordia on getwijfeld nagenieten van het afgelopen seizoen waarin de ploeg fantastische dingen heeft laten zien. Maar voorlopig zal een katterig gevoel overheer sen. Het begrip 'niks hoeft, al les mag' mag dan de lijfspreuk van het team van trainer Anton Wijsman zijn geweest; de af knapper na de 2-5 nederlaag tegen KGB - waardoor de Hille- gommers naast de promotie naar de eerste klasse grepen - was enorm. Ferdi van Elk en Dennis Stijnman zetten Con cordia op een 1-2 voorsprong, maar daarna ging het mis. DERDE KLASSE ZONDAG Blauw-Zwart speelde in en te gen Woerden een prima wed strijd die in 1-1 eindigde. Vol gens trainer Herman Kooijenga was de uitslag zuur. Dat had te maken met het feit dat de aan sluitingstreffer van gastheer Woerden pas drie minuten voor tijd viel. Blauw-Zwart, dat in de reguliere competitie thuis met 4-2 won en uit met 2-2 ge lijkspeelde, kwam al na zeven minuten op voorsprong door een treffer van spits Salim Lar ry, die een corner van Michael Yeboah hard inschoot. De Wassenaarse ploeg speelde een solide partij en koesterde bij rust de voorsprong. De bezoe kers hadden daarbij wel de hulp nodig van uitblinker Men- no Bijvoet, die twee schitteren de schoten van Woerden uit zijn doel ranselde. Heel vlot na rust had Richard Lubbe de 0-2 op zijn schoen, maar oog in oog met de keeper schoot hij naast. Vlak voor tijd had de pas 17-jarige Huub de Visser zich onsterfelijk kunnen maken na een steekpass van Jeniver Mook. Het Wassenaarse talent zag zijn schitterende inzet ge pakt worden door de sluitpost van Woerden. Meteen daarna maakte Woerden gelijk. VIERDE KLASSE ZONDAG Voor Lugdunum waren de ra pen gaar in het nacompetitie- duel van de vierde klasse tegen GLZ. Onder de rook van Rot terdam - nabij Zestienhoven - dolven de Leidenaars met 3-0 het onderspit. Alle doelpunten vielen vlak voor rust. Tot de 40ste minuut was er voor de ploeg van trainer Ronald Ros- dorff geen vuiltje aan de lucht, maar toen braken een paar knulligheden de Leidse ploeg flink op. Zo kreeg de eerder perfect optredende doelman Jan Willem Besselse in vijf mi nuten drie treffers om de oren. Bij de eerste goal kon de rechtsback van GLZ zomaar opstomen tot het strafschopge bied en met een steekpass zijn spits bereiken, die goed af rondde. De tweede treffer was een gevolg van een mislukte Leidse aanval waarbij de bal gelukkig in het bezit kwam van een middenvelder die vervol gens met succes naar Besselse kon oprukken. Net bekomen van de schrik van de 2-0 werd het een minuut later pardoes 3-0. Nu maakte Hassan Dur- musoglu bij de corner een sli ding waarna de bal over de achterlijn ging, zo besliste ook de assistent scheidsrechter. Maar de arbiter liet tot verba zing van Lugdunum doorgaan en zo was de 3-0 geboren. De commotie die daarna ontstond leverde voor de Kikkers, waar Pieter van Schie en Virgil Lei- wakabessy geschorst waren, niets op. In de tweede helft leidde de druk van Lugdunum tot kansen voor Ton Boting en André Botermans, maar niets lukte. Ook niet toen Jan de Groot op de paal schoot en Marvin de Klerk een steekpass niet onder controle kreeg. arten Dekker er liet met het schaamrood nd ken, maar juichend en ityid van trots verliet Roo- gisteren het veld. Een el punt van invaller Pascal °(%as voor de Leidenaars e en voldoende om SEP te hi (0-1), de treffer was ook u eet alibi om niet meteen ho «ven staan bij de narig- Do de wedstrijd overheers- vai nassale vechtpartij, ge- e t|or de arrestatie van >urger Faisal Bounif. 'uij ers heten nogal eens sla irbeeldfunctie te heb- horen uit te dragen hoe met elkaar om dienen Ook de confrontatie -njjdenburg kon in dat op- voorbeeld dienen: zo ett^t dus niet. In de 34ste van het nacompetitie- 3ie eg plots de vlam in de n handgemeen tussen no s Jaco van Leeuwen en Ni mrger Zacharia Bounif -t( aanleiding tot een op- Scheidsrechter Ver nam daarop het enige nd isluit en gaf beide spe- ich ode kaart. voor de twee kempha- sein om nog even door met duwen en andere lelijkheden, waarna ike dere spelers en toe- de srs zich in het strijdge- -ijn ;rpen. Toen de gemoe- im eer enigszins waren be- n lesloot Verbruggen de d tijdelijk te staken. Van stond op dat moment èloed gezicht naast de bei bellend met de plaatse- ie om aangifte te doen Jigliandeling. afkoelingsperiode van artier werd vervolgens i d e helft uitgespeeld. Bij iet n van de tweede helft i r Ie de politie en arres- aisal Bounif, de aanval- oodenburg die de wed- i-2fcnaf de zijlijn volgde een schorsing. Bounif van de toeschouwers die tijdens de vecht- c veld opstormden en i door Van Leeuwen aangewezen als veroorzaker van zijn verwondingen. Lange tijd zag het er naar uit dat alleen de knokpartij ge spreksstof zou opleveren, want op sportief gebied viel er in Delft bijzonder weinig te bele ven. Roodenburg had het bete re van het spel, in een wedstrijd die nauwelijks kansen oplever de. Dat lag vooral aan het on zuivere, gehaaste spel van Eli Souhoka en Brahim Lakhal. Beide spitsen liepen zich een slag in de rondte, maar ze mis ten daardoor overzicht en rust in hun acties. Anderzijds on stond er evenmin gevaar voor het andere doel, voor Rooden- burg-trainer Arno Lancel reden tot tevredenheid. „In zo'n uit wedstrijd is het uitgangspunt altijd om achterin de nul te houden." Vijf minuten voor tijd sloeg de tevredenheid zelfs nog om in blijdschap. Uit een hoekschop van Bilal Baddouri kopte inval ler Pascal Homan de bal on houdbaar in de hoek: 0-1. Lan cel: „Het is mooi dat het tweede klaar is met voetballen, want wij kunnen die ervaren jongens nu goed gebruiken. In de thuis wedstrijd van volgende week wordt het door schorsingen weer een kwestie van improvi seren, maar met zulke vervan gers heb ik daar wel vertrouwen in." En weg was de trainer, op weg naar de kleedkamer waar zijn spelers juichten om de over winning. Op twee grote spring kussens naast de kantine speel den intussen tientallen kinde ren, nagenietend van de fami liedag die gisterochtend bij SEP werd gehouden. Dat feestelijke evenement had een passender slot verdiend dan deze voetbal wedstrijd. SEP - Roodenburg 0-1 (0-0). 84. Ho- man 0-1. Toeschouwers: 300. Scheids rechten Verbruggen. Rode kaart: 34. Van Leeuwen (SEP), 34. Zacharia Bo unif (Roodenburg). Bijzonderheid: duel werd in 35ste minuut tijdelijk ge staakt na een massale vechtpartij. Roodenburg: Sabahoglu; Alrpafedem, Zacharia Bounif, Kaddis, Ockan; Bad douri, Van Kooperen (81. Van der Burg), Siera (87. Tunjay), Van Oosten (71. Homan); Souhoka, Lakhal. DE TWAALFDE MAN Bep van der Linden (53) uit Leiden: „Mijn man is de trainer van Leidsche Boys en daarom kom ik meestal wel kijken. Het was niet veel vandaag, maar toch hoop ik dat ze promoveren. Dan krijgen ze tenminste an dere tegenstanders, want bij al die ploegen in Den Haag is het niet echt leuk. Veel gevloek en gescheld. Bij Leidsche Boys is het wel altijd gezellig, zelfs als er niet gespeeld wordt, zit de kantine vol. Mijn man is nu al bijna 25 jaar trainer. Vroeger nog bij VTL en Unitas en de laatste jaren bij Sleutels. Hij heeft twee nieuwe knieën, maar kan het niet laten." A. den Hollander (70) uit Wassenaar: ,,Ik ben hier met mijn vrouw. We gaan vaak naar nacompeti- tiewedstrijden, omdat daar wat te beleven valt. Veel span ning en bijna altijd veel toe schouwers. Ik ga eigenlijk al tijd naar Blauw-Zwart, maar omdat ze vandaag helemaal in Woerden moesten spelen, hebben we besloten om bij Leidsche Boys te gaan kijken. Ze zijn wel kansloos vandaag, maar ik heb begrepen dat ze nog alle kans hebben om in de vierde klasse te belanden. Het is tegenwoordig makkelijker om te promoveren dan om te- degraderen." Marcel Oskam (33) uit Berg ambacht: „Normaalgesproken sta ik in het doel bij Bergambacht, maar door een blessure moest ik de laatste wedstrijden mis sen. Er is een lichte hernia ge constateerd, dus het kan nog wel even duren voordat ik weer speel. Mijn vervanger doet het prima en ik heb alle vertrouwen in hem. De kans is wel groot dat we promoveren, maar je speelt tegen onbeken de tegenstanders en dan moet je maar kijken wie je ontmoet. Van Leidsche Boys had ik ook nog nooit gehoord." Henk Kool (65) uit Wasse naar: „Het lijkt wel of ze gisteravond aan het stappen zijn geweest, zo slecht zijn ze. Vroeger hoor de je wel eens slechte dingen over Leidsche Boys, maar dat is allemaal onzin. Het is een prachtige club, een echte volksclub. Ik kom hier dan ook graag, omdat het hier altijd feest is. Je ziet hier ook alles door elkaar lopen. Van dokter tot stukadoor, dat kan hier al lemaal. Alleen voetballend is het niet zoveel. Het was van daag al in de rust bekeken." Wally Gallert (57) uit Leiden: „Het is voor mij heel lang gele den dat ik bij Leidsche Boys geweest ben. In mijn herinne ring was het altijd al een mooie club. Op dit nieuwe complex was ik zelfs nog nooit geweest, maar het ziet er goed uit. Ik zou hier wel vaker willen komen, maar ik ga op zondag altijd bij mijn zoon kijken die bij Docos speelt. Zelf ben ik as sistent-trainer bij W Oegst- geest. Ik was na drie jaar ei genlijk van plan om te stop pen, maar het bestuur heeft me gevraagd om nog een jaar tje te blijven. Leidsche Boys is vanmiddag kansloos, maar ze hebben wel een jonge ploeg waar nog mee te bouwen valt. De jeugd heeft de toekomst, zeggen ze." MAN VAN DE WEDSTRIJD Hij had zo'n mooi afscheid in gedachten. Nic ky Vermeulen (19) groeide op bij Leidsche Boys en maakte in de jeugd even een uitstapje naar Lugdunum. Op 15-jarige leeftijd keerde hij terug op het oude nest. maar Vermeulen heeft inmiddels besloten toch weer de stap te maken naar de Kikkerpolder. De nacompetitiewedstrijd tegen Bergambacht zou een prachtig podium zijn om zijn jeugdliefde' een passend afscheids cadeau te geven. Het liep even anders. De Leide naars verloren kansloos met 5-0. ..We hebben met hangen en wurgen de nacom- petitie gehaald en dan geven we het op zo'n ma nier weg. Wel terecht, want we hebben vandaag gewoon veel te weinig afgedwongen.Over zijn eigen spel was Vermeulen ook maar gematigd tevreden. De jonge aanvaller liet een enkele keer zijn klasse zien. maar had het zichtbaar moeilijk in het overvolle strafschopgebied van de tegen stander. „Het is lastig voetballen als spits, omdat we niet echt spelers hebben die de achterlijn kunnen halen. Ik probeer dan zoveel mogelijk de bal vast te houden en af te leggen, maar dat was vandaag ook lastig. Door de vreemde competitie wending hebben de Leidenaars toch nog volop kans om de vierde klasse te bereiken. Volgens Vermeulen zou Leid sche Boys best mee kunnen draaien in die klasse. We hebben oefenwedstrijden gespeeld tegen on der andere MMO en UDO en konden best goed meekomen. Als je alleen de wedstrijd van van daag hebt gezien, zal dat moeilijk zijn om te ge loven. Dat Vermeulen Leidsche Boys verlaat, heeft zo zijn redenen. Behalve dat Lugdunum op een ho ger niveau uitkomt, mist de aanvaller ook er kenning. „Leidsche Boys is een geweldige club, maar de prestaties blijven achter. Het bestuur heeft mij nog wel gevraagd om te blijven, maar ik had mijn beslissing al genomen. Andere jon gens hebben nog niets gehoord en dat is niet erg netjes. Ik denk dat er meer spelers zullen vertrek ken. Misschien dat het nieuwe bestuur wat meer aandacht gaat besteden aan de spelers. door Ron Hoogendam ter aar - TAW is na de triomf op Siveo '60 een stap dichter bij promotie naar de derde klasse gekomen. De Ter Aarse ploeg van trainer Koos Disseldorp was in twee duels de baas over de derdeklasser, die hierdoor degradeerde. Vorige week werd in Zegveld een zwaarbevochten 1-0 zege geboekt en zaterdag was thuis een 1-1 gelijkspel voldoende voor TAW om zich op te ma ken voor de finale tegen Ariston '80. Zowel Disseldorp - 'Wij hadden niks te verliezen en konden ons eigen spel spelen' - als zijn col lega Chris van der Graaf was van mening dat de gelukkigste won. „We hadden weinig zelf vertrouwen, maar TAW kreeg in twee wedstrijden de beste kansen en ze schieten er ge woon één meer in dan wij", al dus Van der Graaf. Het is voor TAW, de laatste ja ren een redelijke subtopper, geen must maar men is in de Ter Aarse polder toch wel de mening toegedaan dat een te rugkeer in de derde klasse mo gelijk moet zijn. Vijf jaar gele den degradeerde TAW daaruit en volgende week kan de ploeg tegen Ariston zichzelf het laat ste zetje geven. In de competi tie verloren de Delftse studen ten twee keer met 1-0 van TA- W. Disseldorp zijn daarom blij met Ariston als tegenstander. „Misschien hebben we een mentale voorsprong." Bij Siveo kwam TAW nog wat gelukkig weg met een 1-0 winst, thuis gaf de remise de verhou dingen aardig weer. Best was het niet wat beide ploegen op Hans van Tricht, keeper van Siveo '6o, trapt de bal weg voor de neus van TAW-spits Jean-Marie Lok. Foto: Henk Bouwman het puike veld lieten zien, span nend des te meer. Siveo (sport is vreugde en ontspanning) miste in vergelijking met de heenwedstrijd een half elftal aan basispelers, TAW 'slechts' drie spelers. De bezoekers probeerden druk te zetten, maar de defensie on der leiding van aanvoerder Bart Vis gaf ondanks een snelle 0-1 achterstand geen krimp. Het was overigens een onnodige goal. Terwijl de thuisploeg zich nog druk maakte om een vrije trap iets over de middenlijn, ging het spel door en kogelde Frank Broekhuizen de bal recht voor het doel in de touwen. De verder solide verdediging stond even te slapen tegen de wat fel ler opererende gasten. Disseldorp koos tegen de num mer tien uit de derde klasse B voor een aanvallende strategie, maar dan vanuit een gesloten verdediging. Met de bedoeling om te scoren. Dat laatste leek tegen het opnieuw aandringen de Siveo zeer moeilijk, maar dat was in de reguliere competitie niet anders voor de blauwitten. De betere kansen waren in de beginfase voor de geelhemden uit Utrecht. Dat veranderde toen Leendert Jan den Bleker uit een soort flipperkastsituatie de gelijkmaker scoorde. Jean Marie Lok stond, net als vorige week, aan de basis. Den Bleker had voor rust nog de 2-1 op zijn schoen. Zijn inzet, na een goed lopende aanval tussen de ijveri ge David van der Pijl en de als linkshalf fungerende Jason Ot to, was te slap. De talentvolle Otto ontbeert wedstrijdritme, maar was samen met de sterk meeverdedigende Peter Valen- tijn toch een belangrijke scha kel op het middenveld. Na rust volgden 53 spannende minuten waarbij het hardwer kende TAW weinig aanvallen de intenties meer had. Even schrikken was het voor het thuisfront toen Mare Wïegeraad na een uur uit een goede aanval de bal achter Vis schoot. Arbiter Hermsen, die het spel voortdu rend moest stilleggen omdat er weer eens een TAW'er gebles seerd op de grond lag, keurde de goal af wegens buitenspel. Met de moed der wanhoop vocht het fysieke Siveo voor zijn laatste kans. Tot meer dan een door Vis knap gekeerd schot kwamen de bezoekers niet. TAW - Siveo '60 1-1 (1-1). 7. Broek huizen 0-1. 25. Den Bleker 1-1. Scheidsrechter Hermsen. Toeschou wers: 200. TAW: Vis; Van Egmond. M. Verzaal, M. Hoogerwerf Kroon (59. Slof), Spaans, Valentijn, Bader, Otto (83. Droog), Den Bleker (64. Keijzer) Van der Pijl, Lok ■ed ssa de Wekker kte de Kansloos met 5-0 ver- cht i de nacompetitie en geen prima uitzicht op ie hebben. Het over- eejridsche Boys gisteren, ge m veld was de ploeg a1)11 gewassen tegen Berg- it. Donderdag spelen gen nogmaals tegen De verliezer moet vol- )veek in een toernooi om gebleven promotieplek- ir de vierde klasse strij- he ewi t tegenwoordig wel ve ijker om te promove- en< 1 om te degraderen, vei evele fusies en terug gen van clubs zijn er eer plaatsen in de vier- t se beschikbaar. Van de ploegen die strijden in impetitie, promoveren rlaajr liefst elf. Zes recht- g door het winnen van zij notietweekamp en nog jf op het toernooi van we le week. Istr itstreekse kans lijkt VSf rood-witten inmiddels Het is even slikken, On|k verlies. Ik kan me niet llen dat Bergambacht uit handen geeft", zei ie Boys-trainer Simon j (Linden. Dit betekent I t zijn ploeg aanstaande dag het erbij laat zit- k gaan voor de revan- totste vuurwerk kwam 111 1 niet in, maar voor de a& ijd. Supporters luidden te I strijd in met een dui- dh ïpper. Misschien dat de 1 de van Leidsche Boys wa- chrokken van het oor- te f ende kabaal, want al na fuur keek de ploeg te- a 13-0 achterstand aan. 1 '7( He spitsen van Bergam- -4.4 aven de Leidse verde- oor het nakijken, t de s Van der Linden waren ;hs tiers overgeconcen- Poé „We hebben veel jonge jongens in het team die nog nooit een promotiewedstrijd hebben gespeeld. Die hebben zich van tevoren heel druk ge maakt. Ik heb ze vandaag dui gen zien doen, die ze normaal nooit doen. Ballen zomaar in de voeten van de tegenstander spelen, bijvoorbeeld. Ook gin gen we vooral het eerste half uur veel te slap de duels in." Na rust leek de Leidse ploeg er nog een keer voor te willen gaan. Met een paar goede aanvallen en veel balbezit, hing de 1-3 in de lucht. Een onoplettendheid op het mid denveld werd echter genade loos afgestraft door Bergam bacht-spits Roland van Herk.' „Counteren, daar zijn ze goed in", zuchtte Van der Linden. „En we hebben een lesje ge kregen in effectiviteit. In de tweede helft hebben we 75 procent balbezit gehad, maar het rendement was nul kom ma nul. We scoren al het hele seizoen moeizaam." Nicky Vermeulen was, met een halve omhaal die door de keeper uit het doel werd getikt en een kopbal op de lat, het dichtst bij een Leidse treffer. Leidsche Boys kijkt al vooruit naar het toernooi van volgen de week zondag. De kans dat de ploeg zich alsnog plaatst voor de vierde klasse is aan zienlijk. „We gaan natuurlijk keihard ons best doen, maar eerlijk gezegd denk ik niet dat we met deze ploeg wat te zoe ken hebben op dat niveau. Ach, dat is dan een probleem voor volgend seizoen", zegt Van der Linden. „Het zou wel een mooie beloning zijn. Ie dereen heeft dit seizoen heel hard gewerkt. Vandaag waren we gewoon niet goed genoeg, zo realistisch moet je zijn." Leidsche Boys - Bergambacht 0-5 (0-3). 15. Verburg 0-1, 27. Verburg 0- 2, 29. Van Driel 0-3, 67. Van Herk 0- 4, 78. Van Driel 0-5. Scheidsrechten Van Maastricht. Gele kaart: De Bruin (Bergambacht). Toeschou wers: 200. Leidsche Boys: Oudshoorn, Botter, Oomen, Gauger, Blote, Van der Blom (68. Zweistra), Dongelmans, Hons- beek (46. Hereurs), Vermeulen, Boekkooi, El Yakoubi (84. Rump). Laatste man Patrick Blöte van Leidsche Boys (links) in duel met één van de snelle spitsen van Bergam bacht. Foto: Dick Hogewoning WEDSTRIJD VAN DE WEEK

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17