Kunstgras biedt Kagia geen voordeel Valken '68 hoeft niet, maar wil wi SPORT 4 RCL schiet niets op met overwinning op WD Mannen Leiden Atletiek veilig in de middenmoot Woubrugge stap dichter bij lijfsbehoud Ariston '80 ook in Lisserbroek te sterk Quick Boys ronde verde Gehandicapt Noordwijk is nationale golftitel kwijt HDC984 maandag 23 mei 2005 door Pim Scheffer den haag - Woubrugge heeft zich op spectaculaire wijze ge plaatst voor de volgende ronde van de nacompetitie, waarin lijfsbehoud in de derde klasse het hoofddoel is voor de ploeg van trainer Dave Lange. Na de 2-1 zege voor opponent GDA in Woubrugge, stond het bij de te- rugwedsüïjd in Den Haag na 93 minuten 1-0 en strafschoppen leken uitkomst te gaan bieden. Mark Molleman dacht daar an ders over. Hij schoot in de laat ste minuut de bal uit een vrije trap binnen. Dat de ploeg van Lange het op eigen veld niet kon waarmaken en in Den Haag dicteerde, had een duidelijke reden. Centrale verdedigers Fred van der Meer en Walter van der Wijden wa ren er vorige week niet bij. Dat verklaarde in één klap de uitze ge van de zeer beperkte ploeg Molleman schiet zijn team met late treffer naar volgende ronde die GDA bezit. De inbreng van met name Van der Meer zorgt voor balans in het jonge team. „Walter en ik zorgen voor rust in het team, wat iedereen wel kan gebruiken", beaamt de lan ge verdediger. Woubrugge speelde het team verzorgd en bij vlagen goed combinatievoetbal. Er viel daar om niets af te dingen op het feit dat de ploeg nog binnen het halfuur dan ook op voorsprong kwam. Molleman loste een schot vanuit de tweede lijn, die volledig verkeerd werd inge schat door de Haagse keeper Arno Bamas. In de rebound was Matthijs van Ellinkhuizen er als de kippen bij om de bal in het lege doel te tikken. Molleman was tevens verant woordelijk voor de genadeklap voor de Haagse ploeg. Toen de lijstjes van strafschoppenne- mers al lang waren ingevuld, mocht Woubrugge nog een vrije trap nemen. Molleman plaatste zich achter de bal en met een geplaatst schot over de grond liet hij de muur en Bar- nas kansloos. Hiermee werd de voorzichtige speelwijze van GDA afgestraft. Het elftal speelde de eerste helft constant met een vrije verdedi ger, waardoor de Hagenaars slechts konden loeren op de counter. In de tweede helft besefte de coach van GDA dat zijn spelers niet zaten te wachten op en strafschoppenserie. De Hage naars gingen zenuwachtiger en harder spelen. De ploeg kroop vaker uit zijn schulp, waardoor vooral spits Martijn Wilbrink beter tot zijn recht kwam. Maar rots in de branding Fred van der Meer schakelde de spits volledig uit en speelde een fout loze partij, tot vijf minuten voor tijd. Van der Meer beging een overtreding op een doorgebro ken speler, nadat de arbiter een eerdere overtreding op een spe ler van Woubrugge over het hoofd zag. Van der Meer kon vertrekken. „Het was een rode kaart, dat is duidelijk. Maar als hij gewoon die overtreding daarvoor affluit, is er niets aan de hand", vond Van der Meer. Maar de rode kaart was niet hetgeen Van der Meer het meest dwars zat. „Ik baal er enorm van dat ik mijn ploeg niet kan steunen in de volgende ronde." Woubrugge stuit dan op Leiden dat een beroep kan doen op su persnelle spitsen. Dat blijkt wel uit de tien doelpunten die Lei den produceerde in twee wed strijden tegen Perkouw. Dat is ook Lange niet ontgaan. „We zullen onze tactiek moeten aanpassen op die spitsen. Het zal heel moeilijk worden, dat is zeker", blikte hij vooruit. Naast de kopsterke Van der Meer kunnen ook Van Troost en Van der Wijden er niet bij zijn in de wedstrijd tegen Leiden. Van der Meer blijft positief on danks de personele problemen in de defensie. „Ik speel nu acht seizoenen bij Woubrugge. Daarvan heb ik zeven keer na- competitie gespeeld en ik heb nog nooit verloren. Dus ik hoop niet dat het dan iets uitmaakt dat ik er de volgende wedstrijd niet bij ben", grijnsde hij. GDA - Woubrugge 0-2 (0-1). 27. Van Ellinkhuizen 0-1, 90+4. Molleman 0-2. Toeschouwers: 100. Scheidsrechten Wiglever. Rode kaart: 90. Van der Meer (Woubrugge). Woubrugge: De Blanken; Van Troost, Van der Wijden (89. Prangers), Van der Meer, Van Ellinkhuizen; Loos, J. van der Neut, Vermoerd (79. Wolfers); Kersting, Molleman, T. van der Neut. door Ruud Pattiapon lisserbroek - Kagia stelt het promotiebal nog een jaartje uit. In de nacompetitie bleek de ploeg van coach Martin Plan ken tot tweemaal toe te zwak voor Ariston '80. Een week gele den trokken de Delftenaren op eigen veld met 5-2 aan het lang ste eind. Zaterdag werd het in Lisserbroek nog eens dunnetjes overgedaan: 1-3. Een prima prestatie van de Delftse studenten, want Kagia is op het kunstgrasveld aan de Kikkerbeetstraat niet makkelijk te kloppen. Slechts Leidsche Boys slaagde er tijdens de com petitie in om met een overwin ning uit Lisserbroek te vertrek ken. „Het is even slikken voor de jongens", zei Planken met een blik op zijn spelers die de nederlaag gezamenlijk op het veld verwerkten. Het was na de afstraffing in Delft een bijna on mogelijke opdracht. Kagia leek zich daar ook van bewust. Er moest met tenminste drie doel punten verschil worden gewon nen, wilden de Lisserbroekers nog een kans maken. De inzet van de jonge ploeg was voorbeeldig, met de nimmer af latende Dave Welling voorop. Met het oog op het opportunis me verbleekte bij Kagia de aan dacht voor organisatie in de ploeg. Ariston maakte dankbaar gebruik van de ruimte die daar door ontstond. De openingstreffer viel vroeg. Na een hoekschop werd de bal bij een scrimmage voor het Ka gia-doel ingeschoten. Welling assisteerde zijn geslagen doel man Chico Kortekaas op de lijn, maar in de rebound knalde de Delftse spits Paul Komboi raak: 0-1. Het was de inleiding tot een reeks kansen voor de Aris ton, dat er alles aan gelegen leek om het 25-jarig jubileum luister bij te zetten. De ploeg van trainer Rick van Leeuwen, die al zeven seizoe nen aan de studentenploeg is gekoppeld, beschikt over uiterst vaardige voetballers, met laatste man Paul Hol en de middenvel ders Stefan van Veen en Pieter Kagia-speler Ameral Rijgersberg tikt, terwijl hij aan het shirtje van tegenstander Luc Smeets trekt, de gelijkmaker binnen. Het was niet voldoende om de volgende ronde van de nacompetitie te halen. Foto: Mark Lamers Timmerman als meest opval lende spelers. Technisch en tactisch gezien is Ariston klaar om voor het eerst in zijn be staan te promoveren naar de derde klasse. Alleen de beno digde hardheid om zich daar te handhaven zal een probleem kunnen vormen. Ariston is een redelijk nette ploeg, gezien de vijf gele kaarten en een enkele rode kaart die het dit seizoen incasseerde. Maar 'gentlemen- voetbal' alleen geeft geen ga rantie om de derde klasse te overleven. Ook nu bleven beide ploegen binnen de grenzen van het toe laatbare. Scheidsrechter Mole naar keride geen noemens waardige problemen, al vroeg menigeen zich af waarom hij vlak voor rust de schijnbaar le gale treffer van Ameral Rijgers berg afkeurde. Kagia zette zich over de domper heen en Rij gersberg kreeg toch zijn doel punt na een actie van Sander van der Burg. Diens gekraakte schot leek door de Delftse aan voerder Luc Smeets wegge werkt te worden, maar Rijgers berg was hem net even te slim af: 1-1. Kagia trok ten aanval, maar deed dat allesbehalve overtui gend. En kwam er een kans dan was er te weinig overleg om die ook doeltreffend af te ronden. Vier minuten voor tijd liet José Leonardo Alfonso zien hoe het wel moest. Na een afgeslagen aanval schoot hij Ariston van afstand naar 1-2. Een minuut later was het weer raak. De uit blinkende Van Veen liet een drie tegenstanders zijn hielen zien waarna Komboi diens werk beheerst afmaakte: 1-3. Kagia-aanvoerder Rijgersberg toonde zijn bewondering voor de tegenstander uit de vierde klasse B. „Ik snap niet waarom ze daar derde zijn geworden. Ariston is een goede ploeg." Rijgersberg meldde zich, net als zijn trainer, voor de titel in 2006. „Ik hoop dat de jonge jongens hiervan hebben ge leerd. Wij moeten volgend jaar maar kampioen worden." Kagia - Ariston '80 1-3 (0-1). 7. Kom boi 0-1, 57. Rijgersberg 1-1, 86. Alfonso 1-2, 87. Komboi 1-3. Scheidsrechten Molenaar. Toeschouwers: 200. Kagia: Kortekaas; Welling, Scholte, Glas, Janzen; Van der Tuijn (78. Kamp) Oude Veldhuis (66. Van Es), Nijen- huis; Kattenberg (46. Van der Lans), Rijgersberg, Van den Burg. door Peter van der Hulst den haag - Bij Valken '68 kon den ze genoeg redenen beden ken waarom het missen van pro motie naar de eerste klasse geen ramp is. Het laatste deel van de competitie verliep niet vlekke loos voor de Valkenburgers, het elftal van trainer Piet van Duijn miste zaterdag vier basisspelers, de bizarre ontknoping in de klas se van tegenstander Die Haghe zorgde voor een onaangenaam uitstel, én de hogere klasse is voor een club die niet met de geldbuidel rammelt misschien te hoog gegrepen. Excuses kun je verzinnen, maar de strijd wordt nog altijd beslist op het veld. De elf Valkenburg- se acteurs hadden er ieder geval wel zin in. Zonder tot oogstre lend voetbal te komen werd Die Haghe voor eigen publiek met 2-1 verslagen. De verplichte rust van de afge lopen weken heeft Valken '68 duidelijk goed gedaan. In het pinksterweekeinde bleef de ploeg langs de lijn, omdat nog niet duidelijk was wie de perio dekampioenen waren in de tweede klasse D en daaruit moest de eerste opponent van Valken komen. Na een uit spraak van de tuchtcommissie van de KNVB was er afgelopen donderdag eindelijk witte rook en mocht het elftal voor de eer ste ronde van de nacompetitie aantreden. De honger naar het gras ver toonde veel overeenkomsten met de gretigheid die zo type rend is voor spelers die na een lange zomerstop worden losge laten in de wei. De strijdlust vein zowel de Valkenburgers als de Hagenaars was aandoenlijk. Geen centimeter werd zomaar cadeau gegeven. De vele per soonlijke duels leidden tot veel vuldig balverlies, maar verma kelijk bleef de wedstrijd wel. „Gelukkig voetbalden we al wat beter dan in de laatste competi tieduels", stelde Van Duijn te vreden vast. Tot veel kansen leidde dat ove rigens niet. Voor rust stichtten Christof Ferreni voor Die Ha ghe en Bastiaan de Mooij en Emiel van der Plas voor Valken enig gevaar. Het was daarom niet vreemd dat de 0-1 uit een vrije trap kwam. De wijze waar op was wonderschoon. André Vooijs krulde de bal o muur in de rechterbovi van het doel. Valken leek helemaal op te zitten toen De Mooij minuten na rust knap vii de en uithaalde. Keeper de Jong kreeg zijn hand goed achter de houdb; waardoor de marge na opliep. Voor Die Haghe 1 om op het veld van Too schroom van zich af te De thuisclub was naar hs plex van de buurman u ken, omdat het eigen hoi wordt gerenoveerd. Do ongebruikelijke aanvai stip van vijf uur - twee i der was het veld bezet band met een ander nat titieduel - kon Van Duij beroep doen op basiski Hans van der Meij en I Star. Zij hadden andei plichtingen. Vincent Za gen en Leon Star waren seerd. Het enigszins omgezett moest alles bijzetten om rust op drift geraakte Die af te stoppen. Dat lukte ten dele. Valken had no toen Henk van der Ni een poging een voorzet delijk te maken tegen d paal kopte. Even later zaj van den Hoek geen andi lossing meer dan Mich in het strafschopgebied leggen. Hij benutte zelf nalty. Pas in de slotfasi Die Haghe opnieuw kansen op de gelijkmake dat was ook de periode Valleen wat meer uit zijn kroop. Maurits Bol, Simi kevisser en Emiel van waren nog dicht bij een t „Het was eerder spannei goed", trok Van Duijn rechte conclusie. Hij bes geen ander dat Die Hag danks de goede uitgang! van Valken, nog niet g is. Een ding scheelt: zijn laten zich niet leiden d cuses en dat belooft het goeds voor de return n avond in Valkenburg. Die Haghe - Valken '68 1 Vooijs 0-1, 56. De Mooij 0-2, 1-2 (pen). Scheidsrechter Berg. Toeschouwers: 100. Valken '68: Dirk Varkevisser Nagel, Joeri van den Hoek, Vi dor van den Hoek; De Vrie Varkevisser; Van der Plas; De Mooij (82. Bol), Van den I Duinaam). jeugdvoetbal - De Al van Quick Boys, die nog in de race is voor promotie naar de eerste divisie, kwam thuis tegen SC Feyenoord niet lekker in het spel. Niettemin sloten de Kat- wijkers het hectische duel af met een 1-1 gelijkspel, wat hun recht geeft op het spelen van extra promotieduels. De tegen standers worden deze week be kend gemaakt. Bij Quick Boys maakte Schaap vlak voor rust de kwartier opgelopen acht goed. Schaap kopte een van Dirk Varkevisser fin nen. In de tweede helft speel Katwijkers het duel ge leerd uit en gaven biji kansen weg. door Peter van der Hulst noordwijk - Het eerste vrou wenteam van Golfclub Noord wijk is er niet in geslaagd de na tionale titel te prolongeren. Voor aanvang van het toernooi, waarbij zaterdag de halve finale werd gespeeld en gisteren de eindstrijd, stond Noordwijk ei genlijk al voor een onmogelijke opgave. Kyra van Leeuwen was in de poulewedstrijden niet inzetbaar vanwege een polsblessure en zij mocht in het finaleweekeinde niet worden vervangen. De speelsters die het van haar overnamen in de voorronde waren namelijk ook basisspeel ster in een ander team en dat is niet toegestaan. Desondanks verrasten vijf Noordwijk-speel- sters in de halve finale het zes tal van De Haagsche. De regle- mehtaire 4-0 achterstand (twee partijen moesten gewonnen worden gegeven) won Noord wijk met 10-8. Een herhaling van die stunt zat er in de finale niet in. De Pan was met 12-6 te sterk. Dat Noordwijk de finale bereik te was voor een belangrijk deel te danken aan Monique van der Linden. Na de foursomes stond het team van captain Sandra Drenkelford met 4-2 achter. De twee verliespunten voor een niet gespeelde single daarbij opgeteld, bood De Haagsche een riant uitzicht op de eind strijd. Van de vijf singles hoef den er nog maar twee gewon nen te worden. Noordwijk kwam echter langszij (8-8), waardoor alles afhing van de partij tussen Van der Linden en haar Haagse opponente Geral- dine Nanninga. Na achttien ho les was de strijd nog steeds in evenwicht. Pas op de derde play-off hole sloeg Van der Lin den toe. „Het was peentjes zweten, maar gelukkig patae het team de tegenslag heel goed op. Toen ik mijn teamgenoten moest vertellen dat we maar met zijn vijven mochten spelen, reageerden zij fantastisch. „Dat maakt niet uit, dan pakken we ze wel met zijn vijven", zeiden ze. En dan lukt het ook nog", aldus Drenkelford In de finale bleef een stunt uit. Beide foursomes gingen verlo ren, al bogen Eline Zoethout en Van der Linden pas op de acht tiende hole het hoofd voor het duo van De Pan. De 8-0 achter stand kon in de resterende vijf singles niet meer goed worden gemaakt. Jonna van Beek en opnieuw Van der Linden won nen, terwijl Bianca Dekker en Drenkelford de punten met hun tegenstandsters deelden. De 12-6 nederlaag en daarmee het verlies van de titel werd desondanks verzacht door de wijze waarop de vijf strijd had den geleverd. Drenkelford: „We voelen ons zeker niet verliezers. De Haagsche is sportief gezien onze grootste rivaal. In die par tij groeiden we uit tot helden." DERDE KLASSE ZATERDAG RCL behaalde op het Sportpark Wierickeweide in Driebruggen een 2-3 overwinning op WDS. Daarmee kon de Leiderdorpse Racing de eerder op het eigen veld opgelopen averij (0-3) niet goedmaken. WDS gaat dus door naar de volgende ronde van de nacompetitie en RCL mag het opnieuw proberen in de derde klasse. Na de bittere nederlaag op De Bloemerd wilde het trainersduo Bert Kouter en Cees Verbree met opgeheven hoofd het sei zoen afsluiten. „We wilden vooral ons zelfrespect terug winnen", aldus Verbree. „Die verloren we door thuis een wanprestatie te leveren." Het duurde even voordat de RCL de weg naar eerherstel in sloeg. WDS liet de roodwitten het spel maken om in de zeven de minuut hard toe te slaan: 1- 0. RCL werd wat wit om de neus, maar probeerde met hard werken er toch iets van te ma ken. Er kwamen zowaar kansjes voor Pepijn Brands en na rust voor Marcel Laterveer en Tim Bleijie. Nadat WDS een levensgrote kans op de 2-0 had laten liggen kwam RCL beter in het spel. La terveer scoorde via de binnen kant van de paal de gelijkma ker, maar een scherpe uitval le verde kort daarna de 2-1 op voor de Driebruggenaren. Het sierde de Leiderdorpers dat ze niet bij de pakken neerzaten. Aanjager Brands wees zijn ploeggenoten de weg. Na een uitstekende actie knalde hij op de paal, waarna Leen Guyt de terugspringende bal alsnog in het doel deponeerde. RCL voerde de druk op en bracht de WDS-defensie in ver legenheid. Ronald van Es schoot RCL in vrijstaande posi tie naar de 2-3, waarmee na drukkelijk de jacht werd ge opend. Een inzet van Dennis van Rooyen werd gestopt en Bleijie miste even later een dot Vein een kans. SIZO heeft zijn eerste kans om zich in de derde klasse te hand haven ruimschoots door de vingers laten glippen. Op het veld van Aalsmeer werd de fina le van de nacompetitie met 2-5 verloren van vierdeklasser VIOD uit Tienhoven dat door de zege promoveert. SIZO krijgt tegen SVL nog een herkansing. Edwin van Haaften en Hein Lommerse scoorden voor de Hillegommers. VIERDE KLASSE ZATERDAG Leiden liet afgelopen zaterdag, geheel volgens de verwachtin gen, in Berkenwoude geen spaan heel van Perkouw: 2-6. Toch hadden de Leidenaars het even benauwd toen de thuis club, na de openingstreffer van de Leidse junior Jan Schouten, vlak na de rust brutaalweg een 2-1 voorsprong nam. „Er was wel een beetje paniek", consta teerde trainer Johan de Ridder. Leiden moest lang op de verlos sing wachten. Die kwam een kwartier voor tijd met de gelijk maker van Peter van der Tuin. Nadat de voor Martijn van Wansink ingevallen Jeroen van Hooidonk met fraai afstands schot de stand naar 2-3 had ge tild, was het met het Berken- woudse verzet gedaan. Nog twee doelpunten van Schouten en een afsluitende treffer van Rian Rosier maakten hel feestje compleet. Om het toelatingsbewi de derde klasse te ve moet Leiden afrekent Woubrugge dat ver GDA uitschakelde. VIJFDE KLASSE ZATE In de nacompetitie leed HOV een 4-2 nederlaa gens Marcel Overdijk den om ongerust te zij zien de kansen die we heb ik er alle vertrouwei we de volgende wedstii nen", aldus de UVS Voor UVS scoorden Langerak en Richard On atletiek - De mannenploeg van Leiden Atletiek draait na de eerste wedstrijd in de eerste divisie van de clubcompetitie mee in de middenmoot. Op eigen baan pakten de Leidse atleten vooral punten op de langere afstanden. De mannen van De Spartaan (Lisse) staan voorlopig op een degradatieplek, maar de achterstand op de veilige tiende plek is slechts één punt. De Leidse vrouwenploeg staat voorlopig achtste, maar moet over twee weken in Zwolle nog strijden voor lijfsbehoud. Op de 5.000 meter pakte Edgard Cree- mers de volle dertien punten. In een race waarbij hij veel kopwerk verricht te schudde hij zijn belager Evert Gielen in de eindsprint af. Zijn tijd van 14.39,95 was zelfs nog goed voor een persoonlijk record, zeker geen vanzelf sprekendheid bij dergelijke wedstrij den waarbij vooral de plaats telt. „Het is fijn dat ik de nodige concurrentie kreeg van Gielen, daardoor kwam ik nog onder mijn beste tijd. Ik heb zelf ook veel kop gedaan, dat geeft aan dat het nog veel harder kan. Maar wat in het vat zit schijnt niet te verzuren." Ook Joost Blokland pakte de volle buit op de 3.000 meter steeple chase. De Waddinxvener in Leidse dienst liep van kop af en zonder veel moeite naar 9.03,12. De nummer twee van het laat ste NK zette met een sterke slotronde Olfert Molenhuis (Groningen Atletiek) op een kleine vijf seconden achter stand. Ook bij het discuswerpen (48,29 voor Martijn Scheffers) en het kogel slingeren (45,03 voor Olav Klaver) scoorde de Leidse ploeg veel punten. Winnaar van het kogelslingeren werd de Lissese veteraan Peter van Noort. De voormalig Nederlands recordhou der kan ook op zijn vijftigste nog moei teloos mee met de nationale top en slingerde de 7,26 kilo naar 51,05 meter. Ook Rick van Ruiten kwam uitstekend voor de dag. De 20-jarige atleet hinkte, stapte en sprong voor het eerst over de veertien meter (14,06). Ook zijn 6,73 op het zeer sterk bezette verspringen (de Ghanese olympisch finalist Igniti- us Gaisah nam het op tegen Neder lands kampioen Jurgen Cools) mocht er zijn. Zijn favoriete nummer hoog springen moet de neo-senior dit sei zoen aan zich voorbij laten gaan van wege een onwillige bilspier. Ook Pieter van Langen zorgde met een derde plek op de 800 meter voor de nodige Lisse se punten. Bij de Leidse vrouwen liet de Belgische Voorhoutse Heidi de Ridder zien op de weg terug te zijn na haar zwanger schap (2.17,16). Maaike Gademan sprong met 3,30 hoger dan ooit met de polsstok. Bij het verspringen sprong Yvonne Blok naar 5,16. Fraukje Brinks- ma sprong hoog over 1,60. De vrouwen van De Spartaan k een divisie lager voor de dag, de thuisbaan. Eigenlijk is de lange tijd toe aan de eerste divi bleek ook uit het feit dat van de delen die zowel in Leiden als werden afgewerkt, slechts de f ter beter was bij de Leidse vi Uitblinkers waren Remona (12,48 op de 100 meter en 1,7( Yvonne Wisse (5,62 ver en 24,4 200 meter), Roxanne van Noor met de discus en 12,24 met c Daarmee won de ploeg zelfs ontbreken van Eva van der Poe mara van Noort gemakkelijk de

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 16