Gullit zegt spelers de wacht aan Vijf Nederlandse medailles op EK volgens verwachting h Dekker Tennis terug in eredivisie laëlla Krajicek neemt parijs belangrijke horde meppel - Voor de insiders stond het voor aanvang van het com petitieseizoen al vast. TV Dek ker/Horsman beschikte over de sterkste selectie en was de ge doodverfde kampioen van de hoofdklasse. Een week voor het einde van de competitie kon Dekker Tennis de terugkeer naar de eredivisie al vieren. Na de ruime 7-1 overwinning bij Meppeler LTC, op zes punten een kleine concurrent, en de bescheiden 5-3 zege van Victo ria op de reserves van TV Heer- hugowaard maakten de War- monders die verwachting op duidelijke wijze waar. „Gelukkig", sprak coach Irfan Aytug. „Iedereen sprak wel over een kampioenschap. Maar ik was er nog niet zo van over tuigd. Pas vorige week begon ik er ook in te geloven. En van daag kwam die titel toch alle maal wat sneller dan verwacht. We danken die grote overwin ning vooral aan de onverzette lijkheid van onze vrouwen." Jolanda Mens reeg vorige week bij het nationaal ranglijsttoer- nooi van Emmen weer eens een paar zeges aaneen. Gisteren was het gewonnen vertrouwen terug te vinden in haar enkel spel tegen Josien Boverhof, 7-6 (2) 6-3. Claire Lablans had de klus tegen de Belgische Evy Last eveneens in twee sets kunnen klaren. Ze verloor door te pas sief tennis de eerste reeks ech ter met 12-10 in de tiebreak. In de tweede en derde set knalde ze echter lustig op los, 6-0 6-3. De beide Dekker-mannen, Marcus Sarstrand en Bart van Delft, kregen weinig weerwerk in zowel hun enkelspelen tegen Eric Reuijl en Floris Kilian als samenspel tegen Reuijl en Boy Westerhof. Het vrouwendubbel van Anouk Sterk en Lablans ging verloren. Vanuit Rotter dam kwam het bericht door dat concurrent Victoria op een 3-1 achterstand stond. TV Dekker- Horsman zou kampioen zijn als beide mixen gewonnen wer den. Mens en Van Delft waren in twee deeltjes snel klaar. Sterk en Sarstrand haalden de titel binnen via een 10-8 gewonnen wedstrijdtiebreak. Judoka's winnen goud en brons door Herman Wissink Rotterdam - Voorafgaand aan de Europese kam pioenschappen judo hoopten de bondscoaches Marjolein van Unen en Maarten Arens op vier of vijf EK-medailles. Het werden er vijf. Twee keer goud voor Edith Bosch (-70 kilo) en Elisabeth Willeboordse (-63 kilo) en brons voor Ruben Houkes (-60 kilo), Mark Huizinga (-90 kilo) en Dennis van der Geest (+100 kilo). Voor Huizinga was het gisteren zijn elfde EK-me- daille. Dennis van der Geest haalde zijn tiende plak op een Europees kampioenschap. Mark Huizinga en Dennis van der Geest waren het er over eens dat de EK in eigen land een mooie er varing was. Dermis van der Geest: „Vooraf twij felde ik of ik mee zou doen, omdat mijn voorbe reiding niet goed was geweest. Maar toen ik het brons had gepakt tegen de Turk Tataroglu en ik zag in de zaal al die mensen op de banken staan, wist ik dat het een goede keuze was geweest om wél mee te doen. Voor de bronzen Mark Huizinga was ook het op treden van zijn vriendin Anneke van Meurs nog een mooie bijkomstigheid.Als ik haar hoor zin gen, is dat extra inspirerend. Net als het judoën in Nederland een extra kick geeft. En dan hier brons pakken, dat was fantastisch. Voor de kersverse kampioene Willeboordse was half Zeeland naar Rotterdam afgereisd. „Ja, ge weldig, vooral als je dan ook dif kan laten zien. Eigenlijk zag alleen titelverdedigster Edith Bosch het toernooi in Rotterdam als extra druk. Bosch: „Laatst las ik een boek van Ellen van Langen. Die wilde tijdens de warming up ook altijd het liefst de andere kant op rennen. Ik hoopte af en toe zelfs dat de zaal af zou branden. Het was voor mij hier in Rotterdam eigenlijk helemaal geen thuiswedstrijd. Het gaf alleen extra druk. Geef mij maar een toernooi in Rusland of zo." Vrijdag brons, zaterdag twee keer goud en zon dag twee bronzen plakken, goed voor een mooie derde plaats in het medailleklassement achter Rusland en Frankrijk. Maar, zo was de overtuiging van mannencoach Arens gisteren na afloop van de EK in het Rotter damse Ahoy': „Er had meer ingezeten." Zijn pu pil Guillaume Elmont liet zich zaterdag in de hal ve finale in de laatste seconde, terwijl hij zelf op voorsprong stond, verrassen door de Duitser Ole Bischof en verloor vervolgens de strijd om het brons. Dennis van der Geest had naar zijn inzicht de halve finale tegen de uiteindelijke kampioen Alexander Mikhalyin ook moeten winnen. Er waren meer judoka's die uitzicht op een plak hadden, maar uiteindelijk met lege ha^tfen ach terbleven. Jongeling Henry Schoeman gooide za terdag in de voorronden de ene na de andere van de mat. Hij begon met de tweevoudig Europees kampioen Bilodid uit Oekraïne. In de strijd om brons was de oude Fransman Daniel Fernandes uiteindelijk te sterk. Geen schande. Fernandes won dit jaar het prestigieuze Toumoi de Paris en was goed voor het zilver op de wereldkampioen schappen van Osaka in 2003. Vrijdag was de jeugdige Natascha van Gurp dicht bij een me daille, maar in de strijd om brons hadden de ar biters weinig met haar op. Gisteren stonden ook Elco van der Geest en Claudia Zwiers in de halve finales. Maar voor hen werd de zondag een rampdag. Beiden blesseer den zich behoorlijkZwiers schreeuwde het uit van de pijn aan haar elleboog en de jongste van de twee Van der Geestjes zakte door zijn knie. Beiden probeerden de strijd om het brons nog iets te bereiken, maar Van der Geest kwam niet verder dan het afgroeten en een hand geven en Claudia Zwiers had met een ingetapete elleboog geen schijn van kans. SPORT maandag 23 mei 2005 floten, maar toegejuicht. Gullit: „Ik ben blij voor de spelers en trots op het publiek. Ik ben ook gestreeld door het feit dat niet massaal om mijn vertrek wordt geroepen na zo'n teleurstellend seizoen. Er lag vandaag nogal wat druk op." FEYENOORD: Babos; östlund, Saïdi (65. Zuiverloon), Gibbs (77. Bahia) en Basto; Castelen, Ono, Goor en Vincken (68. Biseswar); Kalou en Kuijt ADO DEN HAAG: Paauwe; Swerts, Grujic, Saeijs en El Akchaoui; Bodde (45. Rijaard), Stroeve (81. Verhoek), Van der Leegte en Polak; Smith (46. Den Ouden) en Van der Gun. door Hans Leber Marlous Nieuwveen haar de in de WNBA, de basketballeague De 24-jarige Lei- tam in de sei- tussen haar club en titelver- Storm een mi- veld. Los Angeles het duel met 68-50. algemeen be de beste basket- ereld, maakte 23 Sparks. nog Arsenal nnis Bergkamp één seizoen aan De aanvaller, geleden 36 jaar ge- lat daarmee zijn elfde ij de winnaar van de FA i nu wordt het écht tste." Bergkamp had ties: nog een jaar Arse- jppen. „Nee, Ajaxis iter sprake geweest, meen optie." Persoon- I Bergkamp nog één be- moel: de Champions l,0f dat slaagt, hangt ■omstandigheden af. lik nog iets wil, is het TEuropese prijs." Rotterdam - De winst van Fey- enoord op ADO Den Haag (6-3) deed gisteren niet alleen trainer Ruud Gullit en de spelers goed, de ruiten van stadion de Kuip zijn er waarschijnlijk ook bij ge baat geweest. In een broeierige sfeer en met veel mobiele een heid in de buurt kwam de uitslag als geroepen. Vandaag spreekt de clubleiding over de toekomst, maar de eer ste Feyenoord-spelers lijken hun koffers al te kunnen pak ken: de Brazilianen Magrao en Leonardo. Het tweetal toonde vorige week een erbarmelijke inzet tijdens de verloren kampi oenswedstrijd van jong-Feyen- oord tegen PSV, waardoor Ajax de titel binnensleepte. Gullit: „Ik wou ze niet belonen door ze vandaag bij de groep te halen. En wat mij betreft wordt die lijn doorgetrokken richting voorbe reiding op het nieuwe seizoen. Alleen moet ik van de clublei ding horen wat mijn mogelijk heden op dat gebied zijn." De na gisteren meest scorende club uit de eredivisie (90 doel punten, één doelpunt meer dan PSV) werd bij het begin van de wedstrijd ontvangen met pro test-spandoeken. De fans richt ten hun woede en teleurstelling vooral tegen voorzitter Jorien van den Herik ('het bestuur' en niet tegen Ruud Gullit: „Ik geloof dat de mensen wel door hebben dat ik er alles aan doe. n v n Beeten /lichaëlla Krajicek heeft Roland Garros waar- kvoor het laatst door alificatietoernooi van id Slam geworsteld. De tennisster won zater- le derde ronde van de ie Henrieta Nagyova en ag in Parijs op de als geplaatste Daniela een landgenote svolle kwalificatie- !t drie overwinningen levert Krajicek een de tophonderd. Een tor de tiener. Boven- verzekerd van een het hoofdtoernooi van n in New York. nam in Parijs een nog I J ^ngrijkere horde. Ze zichzelf van een trau- een mentale blokkade jan het begin van het sch zoen opliep in de Por- en ladplaats Estoril. Daar in de tweede ronde en 5-2 voor tegen de the Lucie Safarova, vier matchpoints, maar duel niet afinaken. zeperd liep ze een stij- r de wereldranglijst mis tgate plaatsing voor Wim- jHhaar favoriete Grand ^Baar alsjeblieft niet over, B lil die wedstrijd zo snel vergeten", zegt Kraji- laar zege op Nagyova. idon is mijn toernooi, ik topprestaties leve- Jer dit jaar in Memphis Japanse Aiko Moriga- kon ik het ook al niet Het zat duidelijk in |fd." tede ronde van de kwa- dreigde het immers lis te gaan. Krajicek iet 6-1 en 5-2 voor te- Duitse Vanessa Henke, ikele matchpoints en •4 haar voorsprong uit te geven. Het ging net tegen Nagyova op let 7-5 en 5-1 voor, zelf en dus geen vuiltje aan En toch weer even die r Een dubbele fout op matchpoint, meteen og één en de lach rich- ^etr op de tribune. Daar weer. leverde haar service maar op 5-3 wist ze hoofd koel te houden, dat ik hier nu mee heb tod", stelde Krajicek. misser maakt dit mee Schalken afgemeld Voor het tweede jaar op rij heeft Sjeng Schalken het ten nispark van Roland Garros al in het weekeinde vóór het Grand Slam-toemooi verla ten. De 28-jarige Limburger trok zich ditmaal terug door een ontstoken aanhechting van de linker achillespees. Schalken onderwierp zich gistermiddag op baan 17 nog aan een laatste test in een training wmet de Belgische lucky loser Dick Norman. Tijdens die oefensessie belde Schalken al met zijn vaste fy siotherapeut Erik van Kaste- ren, die dit jaar constant aan zijn zijde is. Anderhalf uur later zette de tennisser een streep door Roland Garros 2005. Gelaten deed Schalken zijn verhaal in de Parijse buiten lucht Een oud verhaal met wat nieuwe ingrediënten. Weer een blessure in een kwakkelperiode die inmid dels al anderhalf jaar duurt. Ziekte van Pfeiffer, rug, lin ker bovenbeen en nu dus de achillespees. „Wat kan ik eraan doen? Ik laat het allemaal maar over me heen komen, wil er men taal klaar voor zijn als ik wél de kans krijg om fit de baan op te stappen. Dat is dit jaar pas tweemaal gebeurd. In Monte Carlo tegen Peter Luczak en in München tegen Andreï Pavel. Een wat mage re balans." en nu ik dus ook. Komt ook omdat ik jaren bij de junioren heb getennist. Had je daar een grote voorsprong, dan wist bij na niemand zich terug te knok ken. Bij de senioren ligt dat an ders. Tegenstanders blijven er tot het einde in geloven. Dat is wennen." Krajicek voelde dus weer span ning tegen Nagyova. Terwijl ze kort voor de wedstrijd te horen had gekregen dat een andere tennisster zich had teruggetrok ken en dat ze dus bij verlies als lucky loser in het hoofdtoer nooi was gekomen. „Even heb ik er zelfs aan gedacht Nagyova te laten winnen. Zij is mijn dubbelpartner, ik mag haar graag. Maar dat heeft hooguit een seconde geduurd. Winnen levert veel punten op voor de Michaëlla Krajicek en haar vader Petr gisteren tijdens de training in Parijs. Krajicek begint vanochtend om elf uur aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. Foto: ANP/Koen Suyk wereldranglijst en bovendien past het niet bij topsport om wedstrijden weg te geven." Elise Tamaela redde het zater dag niet. De tennisster uit Cu- lemborg verloor in de derde kwalificatieronde met tweemaal 6-0 van de Tsjechische Libuse Prusova. En dat deed pijn. Gra vel is haar ondergrond, Roland Garros haar toernooi. „Het was spanning. De nacht ervoor had ik al slecht geslapen, ik was steeds met die wedstrijd bezig. Alles heb ik geprobeerd om los te komen, maar dit duel is com pleet langs me heen gegaan. Ja, dat doet pijn. Dit was mijn kans om voor het eerst het hoofd toernooi te halen op een Grand Slam." Waar Tamaela voorlopig ver oordeeld blijft tot de kwalifica ties voor Grand Slams, is die fa se voorbij voor Krajicek. Zij is volgende maand actief op het grastoernooi in Rosmalen, waarvan ze ambassadeur is. Daardoor kan ze zich niet kwa lificeren voor Wimbledon. Maar op de US Open wordt Krajicek dus rechtstreeks toegelaten. Het echte werk gaat beginnen. Magrao en Leonardo moeten weg Bij Feyenoord ligt mijn hart." De coach laat een wedstrijd met de Suriprofs vanavond schieten om ook bij een ge sprek met de supporters aan wezig te kunnen zijn. „Ik vind het belangrijker om met de supporters te spreken, zeker na zo'n seizoen." Gullit, maar ook spelers als Bart Goor en Dirk Kuijt, laten al we ken horen dat er versterking moet komen, vooral een erva ren kracht die spelers op hun plaats zet en de speelwijze diri geert. Gullit: „Met de middelen die we dit seizoen hadden, kon den we niet veel. Een speler moest transfervrij zijn of mocht 300.000 of 400.000 euro kosten. Daarvoor haal je niet iemand die je naar een hoger niveau brengt. Ik hoop dat ik morgen van de clubleiding hoor wat er financieel mogelijk is." De Feyenoord-trainer noemt geen namen, maar is weken lang spelers aan het bellen. Is dat geen werk voor technisch directeur Mark Wotte? „Jawel, maar ze willen mij tóch aan de lijn, als trainer, om te weten wat mijn bedoelingen zijn. Veel spelers zijn enthousiast. Maar ik kom tot niets als ik niet weet wat we ze kunnen bieden, wil uitsluitsel. Daardoor zijn we misschien te laat. Ik moet het doen met wat ik krijg." De Feyenoord-coach liet door schemeren de club sowieso trouw te blijven. „Ik koppel mijn eigen positie niet direct aan de komst van spelers. Ik ben sowieso heel erg bezig met de toekomst. Maar als je sup porters vraagt wat voor spelers we moeten hebben, beginnen ze over hard werken. Maar zo is het volgens mij niet. Wat ik be doel met een Feyenoord-identi- teit, is iemand als Coen Moul- ijn, Franz Hasil, Wim van Ha- negem, Wim Jansen. Grote spe lers, begaafd. Als Jansen of Van Hanegem bij de club betrokken wil raken, en ik heb met beiden gesproken, kunnen we werken aan een toekomst die Feyen oord waardig is. Deze mensen kennen de club en weten waar het aan schort." Gullit wil weer aansluiting zoe ken bij Ajax en PSV. En daar voor moeten spelers het veld ruimen. „De laatste weken zijn spelers die het niveau niet kun nen of niet willen halen, de sfeer aan het verpesten. Dat zie je altijd. Jongens als Dirk Kuijt ergeren zich daar groen en geel aan. Er is ondermijning ge weest. De slechten gaan de goe den beïnvloeden." Na het laatste fluitsignaal scan deerde een bijna volle Kuip gis teren de naam van Dirk Kuijt en Bart Goor, de meest constante dragers van het elftal. Na de winst werd het team niet uitge- Kuijt maakt excuses Met drie doelpunten tegen ADO Den Haag vijzelde ere divisietopscorer Dirk Kuijt zijn seizoenstotaal gisteren op tot 29. Kuijt probeerde Feyenoords eredivisierecord van Ove Kindvall en Peter Houtman (30 doelpunten) te evenaren. „Ik was iets te gre tig, had een bal breed moe ten leggen op Salomon Ka lou en niet zelf moeten pro beren te scoren. Daar heb ik excuses voor aangeboden." Echt vieren deed Kuijt zijn ti tel niet: „Wat overheerst na dit seizoen is de teleurstel ling. Natuurlijk is het leuk, maar ik was liever met de ploeg hoger op de ranglijst geëindigd." Feyenoorder Dirk Kuijt wordt vastgepakt door Spira Grujic van ADO Den Haag. Op de voorgrond Jean Paul Saeijs. Foto: GPD/Evert-Jan Daniels

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13