m SPORT 1 1 k zal me moeten bewijzen in de hoofdklasse' 6 3 keyster Dorien Reuhman stapt over van Alecto naar hoofdklasser Victoria Juniorenrecord bij instuif ALLETJE MET Iets unieks bij FC Boshuizen Ever topstuk op veiling donderdag 12 mei 2005 4 de laagst spelende bur- eniging in de Leidse regio, VOW leeft. Sportvereni- )ude Wetering, zetelend in ingbrug, gaat fier aan kop jfde klasse zaterdag. Het Dagblad volgt SVOW op aar het kampioenschap, ig aflevering 5: zoiets zie ilijk alleen in een strip- n zindering, wat een •ose. En het was nog niet laatste wedstrijd. En n verschil met zaterdag agregens het voetbal in out onmogelijk maakte, ■en fijn lentezonnetje als de inhaalwedstrijd uit ïholte begint. SVOW a zaterdag derde op unten van de in Voor- anwezige voetballers van 11 Haagse Hout. Als dit komen er nog meer innetjes om in te voet- in plaats van bruin te 1. Spelen in de nacom- het is een gruwelijk zicht voor de ploeg uit ngbrug. Het kan toch het laatste moment 1? Joop Lamers wist zater- lat hij vleugelspits 1 van der Meer moet Deze avond worden de louwappartementen bo- •1 plusmar kt in Roelof veen verloot en Maarten Meer is een van de in- >rs. Martijn Zwetsloot rervanger in de basis, ipositieve Ajax-shirt, at van stripheld Roel i s FC Leidrecht, is ld voor groen. De ig in het veld is voel- nervositeit erbuiten sistent-trainer Harco gs is om vier uur van rk vertrokken. Hij had >oed niet kunnen gaan De hele dag is hij met itrijd bezig geweest. is dodelijk, bij een een voorschot op het lenschap genomen. Ko mende zaterdag is de nummer laatst, WSB, de tegenstander. Een makkie voor wie bij de les is. Dirk Loos staat aan zijn enkel geblesseerd, in trainingsjack, langs de kant. Joost van den Boom, ook aan de enkel ge kwetst, zit in burgerkloffie. Ui terlijk en innerlijk onbewogen, zit hij Joop Lamers - instappers aan de voeten - uit zijn tent te lokken. Hij is zowat de enige die geen zenuwen kent. Het seizoen is voor hem al enige weken voorbij. „Joop, je veters zitten los", zegt Van den Boom. Lamers grijnst. In de twintigste minuut de eer ste onheilstijding. Antonio Se- rafino, de 37-jarige Italiaanse veteraan met het leeuwenhart, moet met een knieblessure naar de kant. Hij vloekt inwen dig. De wissel mislukt in eerst instantie. Invaller Pascal de Jong, A-junior, heeft zijn oorbel nog niet afgeplakt. Twee minu ten later volgt, buiten het ge zichtsveld van de scheidsrech ter, een illegale wissel. Het spel ligt niet stil. Het ziet er niet goed uit. Het jonge Foreholte wil heel graag deze avond en legt zich niet bij voorbaat bij een nederlaag neer. En dan, als een lichtflits bij donkere hemel, gebeurt in de 25ste minuut het wonder. Lange, onmogelijke bal van laatste man Ed van Klink. Twee Voorhoutse verdedigers en de keeper lopen elkaar staat erbij en kijkt ernaar, pikt de bal op en schuift hem in het lege doel. De aanhang steekt vuurwerk af. Zes minuten later een zeld zaamheid in de vijfde klasse za- Trainer Joop Lamers (rechts), assistent Harco Pennings en de spanning tijdens de wedstrijd tegen Foreholte. Foto: Taco van der Eb ter- Aan voerder Stefan de Rijk verovert de bal aan de zijlijn, le vert een pui ke voorzet af en als een bliksem schicht duikt Pascal de Jong als Roel Dijkstra après la lettre voor zijn man om de bal snoei hard onderkant lat binnen te volleren: 0-2. SVOW zit op ro zen als Roel Gortzak vier minu ten daarna een vrije trap van een meter of twintig via de bin nenkant van de paal tot doel punt promoveert. Er kan niets misgaan en toch slaat de spanning toe. Zeker als Foreholte vlak na rust via een vrije trap de stand op 1-3 brengt. Het wordt hotse-knots- begonia-voetbal in optima for ma. Boerenkoolvoetbal op een knollenveld van de bovenste plank. Ballen worden lukraak weggetrapt, als ze al geraakt worden wat alleen maar ge vaarlijkere situaties oplevert. Dirk Loos stuitert, de knokkels inmiddels wit van de kou. An tonio Serafino strompelt. La mers scheldt en tiert en krijgt zijn manschappen juist daar door niet rustig. SVOW over leeft, met samengeknepen bil len, de folterende mix van angst, hoop, twijfel en die al lesvernietigende derde plaats. Maarten van der Meer heeft de laatste twintig minuten met een glimlach bekeken. Hij trok lotnummer 1 en mocht als eerst een nieuw huisje uitkie zen. Zei Appie Happie, die andere stripheld, het niet? Zoiets zie je eigenlijk alleen in een stripver haal. Gertjan van Geen Eerdere afleveringen van deze serie wer den geplaatst op 18 en 25 april en 2 en 9 mei en zijn terug te lezen op www.leidsch- dagblad.nl SPORT EN SPEL BOWLING Het bowlingteam van BVUV is voor de vierde keer landskam pioen geworden in de nationale vrouwen-trioleague. In dit vrouwenteam (zes bowlsters) spelen van BV Leiden ZW de Leidse Angelique Petit en Oran jevrouw Paula van Hemert. BVUV kende in de reguliere competitie een inhaalrace en stond in de laatste wedstrijd van de play-offs exact gelijk op kop met MM Store. In de slot wedstrijd - met de absolute top bij de vrouwen: Angela Bevaart, Bettina Lund en Van Hemert in de samenstelling - werd over tuigend gewonnen van de Rot terdamse ploeg. Ondanks twee reglementaire winstpartijen (forfait van twee KDC'ers) kwamen de Leide- naars op het eind van de wed strijd nog in de problemen, om dat Hans Kolfoort en Maurits Meijer in goede stellingen blun derden en verloren. KDC 2 pro fiteerde niet optimaal en degra deerde uit de hoofdklasse. BRIDGE Het Nederlandse bridgeteam - met onder anderen Voorhouter Louk Verhees in het team - heeft een vierde plaats in de eindrangschikking behaald in de jaarlijkse Bonn Nations Cup in Duitsland. In de voorronden werd team Oranje tweede in de poule waardoor het nipt de fi nale miste. Die eindronde ging tussen de twee poulewinnaars (twee keer 12 landen) Frankrijk en regerend kampioen Duits land. Onze oosterburen won nen de finale met 111 tegen 37 IMP's en prolongeerden hun ti tel. Het Oranjeteam speelde met de overige teams door in een Zwitsers toernooi, waarin het na Canada (210) eindigde op 209 victory points. Lijstaanvoerder Elbee consoli deerde zijn voorsprong van vijf punten in de regionale eredivi sie op runner-up Bolle Olifant 2. De darters die Leidsche Boys als thuisbasis hebben wonnen met 9-1 van Rataplan, terwijl het team uit Nieuw Vennep het Oegstgeeste De Gouwe versloeg met dezelfde cijfers. Brande wijn United verloor de aanslui ting met de top door een 5-5 gelijkspel tegen Downstairs. Onder de rode streep staan Bulls Eye en hekkensluiter De Botte Speer. Ron de Pijper wierp in deze competitieronde vier keer 180 en Sjors van Veen had slechts drie pijlen nodig Om 137 Uit te gOOien. Stand aan met nog drie ronden te gaan: 1 Elbee 23- 185.2. Bolle Olifant II23-180,3. United 23- DAMMEN Samen Sterk is er niet in ge slaagd het regionale kampioen schap te behalen. In de play offs kwam de Hazerswoudse damploeg tegen Damlust Gou da niet verder dan een 8-8 ge lijkspel. Kopman Ruud Kooter en Micha van Tol scoorden winstpartijen, maar aan de la gere borden werden eveneens twee verliespartijen genoteerd. Kijk Uit Zegveld profiteerde door KDC Katwijk met 11-5 te verslaan en werd daardoor kampioen. In de degradatie poule won het Leids Damge- nootschap (LDG) ook z'n derde wedstrijd, zij het nipt, van de Katwijkse KDC-reserves (9-7). LSG'er Dennis Ruijgrok is er niet in geslaagd zijn NK-titel bij de jeugd tot 20 jaar te prolonge- ren. In het Noord-Hollandse Schagen verzamelde Ruijgrok 6 punten uit negen ronden en eindigde op een gedeelde twee de positie. Sassenheimer Jeffrey van Vliet werd gedeeld tiende met 5 punten. Bij de jongens tot zestien jaar werd Yme Gor ter (Philidor) gedeeld zesde met 5,5 punt. Bij de A-meisjes (tot 20 jaar) eindigde de Leidse Biai- na Geragousian met 5 punten op een gedeelde vijfde plaats. Grootmeester Jan Smeets (Oegstgeest) speelde op het NK-schaken voor de jeugd een rapidvierkamp met de jong Oranje talenten Erwin l'Ami, Daniel Stellwagen en het Noor se wonderkind Magnus Carl- sen. Smeets won de groep met 4,5 punten uit zes partijen (drie keer winst en drie keer remise) en bleef daarmee de overige deelnemers overtuigend twee punten voor. ia de Wekker lockeyster Dorien Reuhman speelde afge- dag haar laatste wedstrijd voor Alecto. ge speelster verruilt de Leiderdorpse skiasser voor hoofdklasser Victoria uit in goede stap. Het is nog even afwachten of het ook lukken. Ik zal me echt moeten bewijzen elopen seizoen heb ik al een aantal keer ind en ik kon goed mgekomen." je terug op drie jaar Alecto? een hele leuke en vooral leerzame tijd. erste jaar hadden we een heel ervaren was ik echt een jonkie. De laatste twee na het hele team vernieuwd en moest ik anderen op sleeptouw nemen. Dat heb ik erg moeten leren. Schreeuwen en sturen in het veld vond ik in het begin heel lastig. Niet dat ik het nu perfect kan, maar ik ben wel gegroeid in het leiding geven. Ik ben sowieso naar Alecto ge komen om te leren en om hogerop te komen. Daarvoor speelde ik bij Rotterdam in de jeugd en dames 2. Alecto was een stapje verder." En dan nu Victoria. Waarom die club? „Er zitten een paar goede vriendinnen van mij uit de tijd dat ik nog bij Rotterdam speelde. Bo vendien is het beter bereikbaar omdat ik in Rot terdam woon, maar dat is niet het belangrijkste. Het is een gezellige, goede hoofdklasseclub." Hoe is je overstap tot stand gekomen? „Eigenlijk zou ik al vanaf het begin van het sei zoen één keer per week met Victoria meetrainen, zodat ze me konden testen. Dat heb ik toen ook aan Alecto aangegeven. Maar het ging helemaal niet goed in de competitie en ook had ik last van mijn heup. Ik wilde met het hele team vechten voor ons plaatsje in de overgangsklasse. Als je er dan één training niet bent, is dat niet goed voor de teambuilding. In de winterstop had ik bedacht dat ik toch echt wel hogerop wilde en toen ben ik op de dinsdagen bij Victoria gaan trainen. Bij Alecto begrepen ze dat wel. Op de vrijdagtraining heb ik dus extra mijn best gedaan. Ik had ook niet zoiets van 'ik ga toch weg, dus wat maakt het uit als we degraderen'. Ik heb tot en met de laat ste wedstrijd geknokt voor Alecto en gelukkig hebben we het gehaald. Bij Victoria hebben ze me na de testtrainingen gevraagd of ik bij hen wilde spelen." Wat zijn de verschillen tussen Alecto en Victo ria? „Victoria gaat als club echt voor de top. Het hele beleid is daarop gericht. Bij Alecto is dat minder. Wat betreft het team zitten er bij Victoria alle maal meiden die ervoor hebben gekozen op een hoog niveau te hockeyen. Hockey is voor hen be langrijker dan andere zaken. Bij Alecto is er meer een mix. Voor veel speelsters daar is de over gangsklasse het hoogst haalbare. Die doen veel andere dingen naast het hockey en dat vinden ze ook belangrijk. Dat is trouwens hun goed recht, maar ik ben bereid meer dingen op te geven voor het hockey, zoals bijvoorbeeld feestjes en uit gaan." Wat wil je in het hockey bereiken? „Voorlopig eerst een basisplaats bij Victoria. Daar wil ik zo goed mogelijk spelen. Ik weet niet of er meer in zit. Dit jaar is Victoria vijfde in de competitie geworden. Ze haalden de play-offs net niet. Ik speel dus volgend jaar wel mooi bij één van de beste teams van Nederland." atletiek - Dankzij Susan Kuijken van het Nijmeegse Seven Hills Running Team kan de Leidse atletiekbaan een Nederlands junio renrecord op de incourante 2.000 meter bijschrijven. De 18-jarige atlete kwam gisteren tot een tijd van 6.07,35, zo'n zeven seconden onder de oude toptijd. Ook de 2.000 meter steeple chase kende een sterke bezetting. Thuisloper Joost Blokland kreeg concurrentie van Dennis Licht. Laatstgenoemde won het duel tussen de poten tiële nummer twee en drie van Nederland (5.45,94 om 5.47,95). Re- né van Dijke, ook van de organiserende vereniging, kwam binnen in 6.02,02. Opvallend was dat Jaco Luijendijk voor het eerst sinds lange tijd weer een goede indruk achterliet. Hij finishte in 6.07,27. Martijn Scheffers benaderde met de discus in zijn tweede wed strijd van het jaar al de 50-metergrens (49,26). Joost la Lau liet op de hindernisloze 2.000 meter zien dat de vorm groeiende is. Hij verloor in de sprint van Amsterdammer Casper Dirks, maar reikte tot een snelle 5.32,53. (Bij)ZAKEN IN DE SPORT WWW.BALLETJE.NET t megaveiling van Valken '68 op 3 juni komen meer dan 0 kavels onder de hamer. De Valkenburgers willen een tribune. Je kan het zo gek niet bedenken of je kan erop Topstuk op de veiling is de fameuze Valken-kever, rwe eerder al berichtten. ipje vrienden dat ermee naar uitwedstrijden rijdt, heeft ijd met ludieke middelen aan de praat gehouden. Er |j cd's verkocht met favoriete nummers van het stel en zo- Jle vijfeurosponsortjes zorgden voor de rest. 1 kever ter beschikking gesteld. De opbrengst gaat niet ?eks de keel, maar de tribune in. Dat lijkt een daad van 1 ibliefde, maar er moet bijgezegd worden dat de heren al 1 er vervoermiddel hebben, een VW-bus. Deels wordt die rierd door de club. „Wij betalen de verzekering en een ijdrage", zegt voorzitter Jaap Janssen. „Het is natuurlijk ek karretje. Geen club heeft zo'n ding rijden. Het is eclame voor Valken." kijkt met een schuin oog naar Rijnsburgse Boys waar de fó.OOO euro opleverde. „Dat gaat ons niet lukken. Maar issen de 20.000 en 25.000 euro ophalen, gaat bij ons de to-kever. Archieffoto: Dick Hogewoning Kampioen worden na een be slissingsduel heeft wel wat, maar de manier waarop FC Boshuizen 5 de titel in de zesde reserveklasse heeft gegrepen is ook aardig. De ploeg speelde 22 wedstrijden en haalde daarin het maximaal aantal punten van 66. „Voor onze club is dit uniek", schreef speler Danny van Zeist dan ook aan deze krant. Te laag ingedeeld dus, Danny? „Dat zou je kunnen zeggen. Maar we spelen al jaren samen, eerst als UQWS 3. We zijn toen kampioen geworden in de ze vende klasse. Nu dus in de zes de. Maar gemakkelijk is het niet gegaan hoor, we hebben een flink aantal lastige wedstrijden gespeeld. We zaten ook bij rede lijke ploegen in de klasse, GHC 1, DSO 3 en Gol Sport 2. Wanneer ging het idee leven dat je alles kon winnen? „Na de winterstop kregen we dat in de gaten. Ik moet wel zeg gen dat dat voor de nodige mo tivatie zorgde. We hebben een gezellig, maar ook best wel fa natieke ploeg. De meesten zijn vrienden van elkaar. We trainen één keer in de week. De meeste jongens hebben ook in een eerste elftal gevoetbald. Nog een beetje voetbalhumor bij Boshuizen 5? „Nou, onze keeper Michel Ver mond moest het nog wel eens ontgelden. "Weer niet de nul, weer niet de nul', zongen we na afloop als-ie er eentje had door gelaten'. Maar als ie wel de nul had gehouden, zongen we ook hoor. Foto: PR Nog aankopen voor volgend seizoen? „We houden deze groep bij el kaar. Maar eerst gaan we een paar keer goed feesten. Mis schien een andere keeperNee hoor, deze hebben we al jaren en we willen 'm ook houden. Dirk Kuijt index jf De Katwijkse voetballer Dirk Kuijt gaat Feyenoord en zijn oude dub Quick Boys straks geld opbrengen. Quick Boys krijgt 2,5 procent van de transfersom wanneer Dirk straks naar een buitenlandse club vertrekt. Hoe zit het met de actuele transferwaarde van Kuijt? 'Balletje Met' houdt het bij in de Dirk Kuijt- index. Dirk Kuijt had het seizoen kunnen afsluiten met de fraaiste cijfers en nu? Top scorer van Nederland is nog prachtig natuurlijk, 24 goals. Maar het hadden er meer dan 30 moeten zijn als de Rotterdammers in vorm wa ren gebleven. Bij Feyenoord zijn ze natuurlijk aan het rekenen. Een afkoopsom voor trainer Ruud Gullit kost een beetje geld. Maar aan de andere kant kel dert door de slechte prestaties de transferwaarde van Kuijt, Ka- lou en Castelen. Willen die spelers hun waarde behouden, dan moet er weer gevoetbald worden. En snel. Want de Kuijt-index daalt met twee miljoen. - -30 miljoen - - 20 miljoen ~i8 miljoen - -10 miljoen 'Balletje met' testte gehaktbal len in sportkantines en beoor deelde voetbalterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actueel? Deze keer de Leidse studentenvoetbalclub LSW'70 (www.voetbal-dubs.nl/voet- bal/lsw7o). Routebeschrijving: al bij het bekijken van de routebeschrij ving wordt het duidelijk: bij het maken van deze site is er humor aan te pas gekomen. „Aan uw linkerhand ligt het USC, vlak daarachter de magi strale velden van LSW." Uitslagen: let op voetbalclubs. Pas even de links aan naar de vernieuwde site van de KNVB. Actualiteit: de wedstrijd van het eerste elftal van afgelopen zaterdag wordt keurig behan deld. .Afgelopen zaterdag heeft het Eerste overduidelijk gedemonstreerd dat het ook de kunst van het degraderen virtuoos beheerst. Vormgeving: een beetje. Sponsors: zelfs geen woord voor de grootste sponsor de universiteit. Klassement 1 Fluks 7,5 15 LSW 70 6,0 2 TV Meerburg 7,0 AV Rijnsoever 6,0 SVOW 7,0 BV Leiderdorp 6,0 Valken '68 7,0 De Columbiaan 6,0 Roomburg 7,0 Gemini/Kangeroes 6,0 De Danaïden 7,0 RDC 6,0 RCL 7,0 TC Unicum 6,0 Foreholte 7,0 22 Jolanda Mens 6- Stompwijk '92 7,0 Alphense Boys 5.5 Alkmania 7.0 24 BS Leiden 5.0 11 Saturnus 6,5 LSG 5.0 Donar 6,5 Meerburg 5,0 w Leiden 6,5 27 Docos 3,5 The Flags 6.5 e: zoal hoort, schenken de rttokers van de site ook aandacht aan de historie van de club. „De lange geschiedenis van onze fraaie club staat hier in detail beschreven: de club is ooit ontstaan.Dit was in 1970. Stu denten uit Leiden waren hier voor verantwoordelijk. Weet u hier meer van, meldt het de netmeester. Eindoordeel: een vijf voor de website en een puntje voor de zelfspot.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23