2L.?ttrd?*J Woohchj SCHRIJVENDE LEZERS R5 ABNAMRO Spelregels 'Kromme stenen' zijn een originele smoes En als het morgen leeuwen zijn? Rust rond het Muziekhuis moet niet moeilijk zijn Zijn de deuren dan zo smal? Nieuwe weg door Voorschoten? Voorschoten is een dorp De Geus heeft boter op zijn hoofd DONDERDAG 12 mei 200$ (advertentie) 11 (gr I Huis ntu doordeweeks nietnaarde bankom over hypotheek te praten? Kom dan gewoon zaterdag. Want aanstaande zaterdag is Woondag bij 100 ABN AMRO kantoren. Dan zitten er hypotheek- en woonspecialisten voor u klaar om al uw vragen te beantwoorden. Op de site www.abnamro.nl kunt u zien welk ABN AMRO kantoor bij u in de buurt open is. Meer mogelijk maken Om in aanmerking te komen voor plaatsing op de pagina Schrijvende Lezers moeten le- zersbrieven zijn voorzien van naam, adres en telefoonnum mer van de auteur. Naam en woonplaats van de briefschrij ver worden - behoudens uit zonderlijke gevallen - bij de brief afgedrukt. Brieven moeten reageren op een eerdere publicatie in het Leidsch Dagblad. De bijdrage mag maximaal 400 woorden tellen. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te kor ten en/of te redigeren. Brieven van politieke partij en, gemeenteraadsleden of -fracties komen in de regel niet voör plaatsing in aanmerking. Zij hebben een ander podium waarop zij hun mening kunnen ventileren. Brieven sturen naar: redac- tie.ld@hdc.nl of postbus 54, 2300 AB Leiden, of fax: 071 - 53 56 4^5- Gewoonlijk lees ik met genoe gen en zonder problemen 's morgens het Leidsch Dagblad. De editie van 28 april jl. echter deed mij bijna van m'n stoel vallen. Dat kwam door de intri gerende kop 'kromme stenen' boven een artikel over de wo ningbouw in ons brave Noord- wijkerhout. Voormelde krom me stenen zouden namelijk de oorzaak zijn van optredende stagnatie bij de bouw van de nieuwe Munnekeweij. Ik heb over een lange periode van di verse wethouders een aantal soms ludieke excuses gelezen, maar deze originele smoes van wethouder Helsloot, mag er toch ook zijn. Dezelfde wethouder zorgde voor nog meer verbazing, toen hij stelde 'als we seniorenwo ningen bouwen, dan komen er eengezinswoningen vrij. Daar gaan dan de doorstromers in en dan krijgen jongeren pas echt een kans op woonruimte'. Mag ik hier even herinneren aan mijn suggestie 'Maak 240 Noordwijkerhouters blij met tachtig seniorenappartemen ten', opgenomen in de rubriek Schrijvende Lezers in het Leidsch Dagblad van 24 januari 2001? Wat is er sindsdien ten aanzien van het fenomeen doorstroming veranderd cq verbeterd? Toegegeven, het complex Robijn Staete is inmid dels tot stand gekomen, maar of aldaar het doorstromingsef fect goed heeft gewerkt, waag ik te betwijfelen. Er zijn daar nog al wat mensen komen wonen die een eigen huis te koop ach ter lieten. Waar zowel jong als oud Noordwijkerhout, zeker fi nancieel, niet in geïnteresseerd was. En om die mensen gaat het toch? Waar ik toen, ruim vier jaar geleden, opperde om die 80 appartementen te bou wen op de laatste mogelijkheid in het juist bij ouderen zo ge liefde dorpscentrum, ziet het er nu toch naar uit dat ook daar woningen zullen verschijnen, die evenmin de doorstroming zullen bevorderen. De effecten van de op 17 janua ri 2001 door directeur Aad Ver kade van de Woningstichting Sint Antonius van Padua ge constateerde driedubbele ver grijzing, zijn blijkbaar nog steeds actueel en niet uitge werkt. Nic. Sluis sr., Noordwijkerhout. Leiden wil de overlast van gan zen tegengaan, maar kan tegen meeuwen niets beginnen, om dat die beschermd zijn, lees ik in het LD van 15 april. Zijn de wetten er voor de men sen of zijn de mensen er voor de wetten? Als het morgen leeuwen in plaats van meeuwen zijn die overlast veroorzaken, gaan we ons er dan ook gewoon bij neerleggen dat we daar niets aan mogen doen? Leeuwen zijn vast ook wel door een of andere wet beschermd, misschien zelfs wel een Europese, want Europa lijkt wel overal over te moeten gaan. Josine Surewaard, Leiden. Archieffoto: Henk Bouwman Sinds bijna vijf jaar woon ik in het appartementencomplex naast het Muziekhuis, ook wel Quibus genoemd. Zeer regel matig is er geluidsoverlast ge weest in het verleden en daar om is er ook terecht door de buurtbewoners geklaagd. Voor sommige mensen was het een goed bericht om te horen dat het Muziekhuis gesloten zou gaan worden. De overlast gaat in eerste in stantie om de muziekoverlast, maar ik wil tevens melden dat het verlaten van het Muziek huis, zeker in de zomer, ook voor een grote geluidsoverlast zorgt. Het is kennelijk moeilijk om na een gezellig avondje diep in de nacht het pand te verlaten en dan rustig naar huis te vertrekken. Kortom, de ge luidsoverlast duurt voor som mige buurtbewoners tot 03.00 uur 's nachts of later. Voor de geluidsoverlast buiten is geen euro te besteden, maar misschien kan de leiding van het Muziekhuis erop toezien dat de bezoekers op een rustige manier de buurt verlaten. Dat moet toch niet zo moeilijk zijn? Ik hoop dat de gemeente Lei den erin slaagt voor alle betrok kenen, dus de buurtbewoners niet te vergeten, een gezonde oplossing te vinden. Y. Stoop, Leiden. Voorlopig komt er geen nieuw asiel in Alphen, meldt het LD van 15 april. En dan te beden ken dat ik dacht nu eens een rustige vrijwilligersbaan te heb ben, zonder al dat machtsver toon. Wanneer leren mensen nu eens dat niemand perfect is en dat elk mens een positieve en nega tieve kant heeft? Zijn de deuren in Nederland dan zo smal dat niemand meer samen door een deur kan? Of heeft het kapitalis me het merendeel van de be volking te pakken en kunnen we daarom niet meer empa- thisch nadenken. Balen hoor. Elles van Eerden, Alphen aan den Rijn. In de weer opgelaaide discussie over de aanleg van Rijksweg 11-west, een verbinding tussen de rijkswegen A4 en A44, waar bij een aantal varianten dwars door Voorschoten ligt, komt een aantal zaken onvoldoende uit de verf. Welke problemen moet deze verbinding eigenlijk oplossen, worden de proble men wel opgelost, welke gevol gen hebben die oplossingen in de directe omgeving, in de rui me omgeving, op korte en op langere termijn? Men zal zich rekenschap moe ten geven van het feit dat weer meer asfalt nog meer verkeer in het westen van Zuid-Holland zal opleveren met nog meer luchtverontreiniging, stof en geluidsoverlast en bovendien flink veel schade aan natuur en landschap. Het zal een verdere versnippering van dit toch al zeer drukke stukje Nederland betekenen en een stevige con current van de Rijn Gouwe Lijn worden. De voordelen van de ontlasting van de Voorschotense en Leid- se wegen parallel aan Rijksweg 11 -west worden mogelijkerwijs tenietgedaan door de toename van het autoverkeer op de toe- leidende wegen. In dit licht is het van belang er nog eens op te wijzen dat het overgrote deel van het verkeer in Leiden of Voorschoten moet zijn of er vandaan komt. Alle reden dus om alle ins en outs nog eens goed onder ogen te zien, mede omdat op het ge bied van de oost-westverbindingen de afge lopen jaren het een en ander is gebeurd, zoals de aanleg van de NI4, de Verlengde Landschei- dingsweg. Met name voor het lange-afstandsverkeer levert de aanleg van weer een nieuwe verbinding vermoedelijk nau welijks enige tijdwinst op. Lo kale problemen moeten lokaal worden opgelost en in dit ver band biedt het door de ge meente Voorschoten aangedra gen 'Korte Vliettracé' elemen ten die het onderzoeken waard zijn. Namens de Werkgroep Milieubeheer Leiden, WJ. ter Keurs, E. Meelis. afscheiden van het dorp is de oplossing: boor de tunnel on der de grond. Voorschoten is een dorp en dit moet zo blijven. Als die rijksweg er komt, dan wordt Voorschoten in tweeën gesplist. Daarom ben ik er fel op tegen als Voorschotenaar. Voor de veiligheid en tegen het EJ. Rosier, Voorschoten. Minister De Geus is dé minister met de meeste boter op zijn hoofd. Met veel bombarie kon digde hij begin vorig jaar de nieuwe betalingsregeling van de kinderopvang aan als de op lossing voor het verbeteren van de werkomstandigheden van ouders en daarmee van hun ar beidsparticipatie. Sinds de invoering per 1 januari zijn de groepen bij B4Kids niet meer vol en dat is een landelij ke tendens. De regeling heeft het tegenovergestelde van wat zij beoogde bewerkstelligd. Wij zijn als ouders meer dan tevre den over B4Kids en hun effici ëntie. Tegen regelingen van De Geus kunnen zij zich niet wapenen. Wat de christelijke regering van De Geus en Balkenende blijk baar wil is dat moeders weer stoppen met werken als ze kin deren krijgen, maar ze verko pen het als het tegendeel. J. Perquin, Leiden.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17