ema stort h op gas elektra ierplaats Amerikaanse ambassade naar vliegveld Valkenburg' Anthony Ruys laat Heineken 'vitaal en relevant' achter Wethouder 'tevreden' met risicoanalyse RGL prijs voor energie Oude soldaten sterven nooit Futuristisch lijnenspel Enkele buien NW 3/6 @0 SPEURDERS Geef uw speurder op via speurders@hdcmedia.nl Tel.: (072) 5196 868 Fax: (072) 5196 869 Meer honden en katten den haag - Het aantal honden en katten in Nederland is vorig jaar harder gegroeid dan voor gaande jaren. Het aantal hon den steeg met 4,2 procent naar 1.760.000. De kattenpopulatie omvat nu 3.300.000 poezen, een stijging van vijf procent. Dat blijkt uit een onderzoek on der vijftienduizend huishou dens van de Nederlandse Voe dingsindustrie Gezelschapsdie ren (NVG). Fabrieksgebouw Schindler in verval warschau - Het fabrieksge bouw waar de Duitse industri eel Oskar Schindler tijdens de Tweede Wereldoorlog 1200 joodse arbeiders in dienst had, dreigt te vervallen. Het perceel is door de grote toestroom van toeristen en belangstellenden uit de Verenigde Staten en Isra el sterk vervuild. Op last van het stadsbestuur van de Poolse stad Krakow is het terrein afgesloten voor belangstellenden. Grote drugsvangst in Beverwijk iPD Warenhuiske- |ort zich in de markt [s kunnen tegen een Irie jaar lang gas en afnemen onder het l-merk. Daarmee wil len op de onzeker- iten over de elk jaar Wgienota. De He- wordt geleverd tse concern RWE. deren niet de te zijn, maar wij n wel drie jaar ze- ;gt directievoorzit- Zetten van He- :gieprijzen stijgen de verwachting is wel even zal door liet wil worden ver- prijs voor energie leggen. Klanten die de energieprijzen lalen, kunnen ook contract afsluiten. In ze de normale, |arktprijs." n baseert de ver- ...jan stijgende ener- bp de aanname dat energie alleen toenemen. „Denk lende economie- zoals China en In- :meen directeur Peters van RWE Ierland vult aan: dat de olieprijs dit Is heeft gebroken, jkertijd sluit een ge- de zakenbank als ichs niet uit dat die ;1 eens kan verdub- in theorie kan de id dalen. Ik wilde COMMENTAAR foei. De politiechef e is gesnapt toen hij ter op de snelweg tisterdamse wethou- I financiën trad dit af nadat er een fout llastingaangifte was 1 ablieke functionaris- jaat (Steeds sneller bloot Ier. |f kritiek wanneer zij aar ifde voorbeeld geven, rdeabij het werk. Maar Hteiten vroeger iets w/en de wet afaren, lijkt tJJiwe Flink- eteiL. Jneersen. )e'buder van flUeeenver- 3. in 20.000 12l bij het invullen van :oo( belastingformulier jw juurlijk geen sterke 'kar er is geen reden Vmsterdamse WD- Huffnagel direct als eur aan de schand- in; tnagelen. Huffnagel 2!* fout zelf naar bui de excuses en kon- 7 iet geld naar de fis- „j. maken. Zelfs zijn genstanders zeggen Sding te hebben aan egriteit te twijfelen, ig de hoofdstedelijke SCHANDPAAL PvdA hem min of meer op te stappen, omdat de naam van het gemeentebestuur te grab bel was gegooid. Burgemeester Cohen (PvdA) noemde de fout van Huffnagel 'reuze stom' maar geen reden voor een 'politiek doodvonnis'. Daarin heeft Cohen gelijk. De racende politiechef verdient dus een fikse boete, de klunge lige wethouder een naheffing. Maar verder moet een wethou der vooral worden beoordeeld op de kwaliteit van zijn beleid, niet op de kwaliteit van zijn particuliere belas tingaangifte. En een korpschef moet vooral worden beoordeeld op hoe goed de po litie z'n werk doet, niet op z'n eigen weggedrag. Zeker, hoogwaardigheidsbekle ders horen óók in persoon het goede voorbeeld te geven. In het verleden zijn te vaak mis dragingen met de mantel der hypocrisie en liefde bedekt. Maar wie van de weersomstuit nu van publieke functionaris sen onfeilbaarheid eist, slaat naar de andere kant door. Peter de Vries daar verder ook niets over zeg gen. Het is vergelijkbaar met de hypotheekrente: iedereen moet daar zelf een keuze in maken: leg ik de rente lang vast of niet? Klanten die belangstelling heb ben voor Hema-elektriciteit of - gas, kunnen daarvoor niet te recht in de winkels. „Nee, dat zou te veel specialistische ken nis en computerapparatuur op de winkelvloer vragen", stelt Van Zetten. „Daarom hebben wij gekozen voor een speciaal telefoonnummer en aanmel ding via onze internetsite. Daarmee sluit je ook uit dat je in de winkel wachttijden krijgt als klanten zich moeten in schrijven." Volgens eigen zeggen is Hema de enige partij die de prijs voor drie jaar wil vastleggen. Er zijn daarnaast wel energiebedrijven die een vaste prijs voor twee jaar aanbieden. Met de verkoop van Hema- energie, is de succesvolle doch ter van Vendex KBB weer een nieuwe markt binnengestapt. Eerder startte Hema al met on der meer verzekeringen en pre paid-telefoonkaarten onder het eigen merk. De keten kan zich dat permitteren omdat het merk Hema een duidelijke po sitie heeft verworven. In consu mentenonderzoeken komt He ma meestal naar voren als een winkel met een goede prijs- kwaliteit-verhouding. „Onze betrouwbaarheid wordt bewe zen door de verkopen van van telefoonkaarten en verzekerin gen, we halen de doelstellin gen' aldus Van Zetten. moskou - Het spreekwoord 'Oude soldaten sterven nooit' werd gisteren nog maar eens bevestigd tijdens de parade in Moskou om de overwinning op nazi-Duitsland, zes tig jaar geleden, te vieren. Zwaaiend met anjers stonden op historische legertrucks honderden veteranen uit de Grote Patriottische Oorlog, zoals de Russen het noemen, met hun borst vol rinkelend eremetaal. Zij waren de grote helden van de herdenking, en de Russische president Poetin liet daar in zijn toespraak ook geen twijfel over be staan. Terwijl de hamers en sikkels van de oude Sovjet-vlaggen voorbijtrokken, hield hij de vijftig aanwezige regeringsleiders en staatshoofden voor dat het het heroïsche Rode Leger was geweest dat de Duitse hordes in de pan had gehakt en Europa had be vrijd. Foto: EPA door Wilfred Simons leiden/zoeterwoude - Het Was 's middags 15.00 uur, op 11 september 2001. Anthony Ruys zat te glunderen in de executive board room van Heineken NV in Amsterdam. „Gefeliciteerd", sprak zijn voorganger Karei Vuursteen. „We hebben je ge kozen, jij bent de nieuwe voor zitter van de raad van bestuur. Als ik je één advies mag geven: verander niet teveel." Ruys her innert zich als de dag van giste ren wat er toen gebeurde. „De Topman vertelt Leidse studenten over strategie bierconcern deur ging open, de secretaresse kwam binnen en riep: 'de Twin Towers zijn ingestort!" Op dat moment wist ik dat ik het ad vies van mijn voorganger niet kon uitvoeren." Bestuursvoorzitter Anthony Ruys van Heineken gaf gister avond tijdens een lezing in het Leidse Academiegebouw eerlijk toe dat hij op dat moment niet precies wist wat de koers van het bierconcern moest zijn. Aan studenten van de Leiden Uni versity School of Management vertelde hij dat hij 'even onder uit ging zitten in zijn stoel en ernstig moest nadenken'. Uit eindelijk besloot hij - na overleg met Freddy Heineken - drie doelen te stellen: Heineken als bedrijf te behouden en het bier merk op een verantwoordelijke manier 'vitaal en relevant' hou den. In die opzet is Ruys geslaagd, vindt hij zelf. Toch vertrekt hij in oktober, anderhalf jaar eer der dan afgesproken. Het werd hem aangerekend dat concur renten het bedrijf voorbij zijn gelopen in een agressieve we reldmarkt. Heineken is het vier de drankenconcem ter wereld - groot, maar niet groot genoeg. De zwakke dollar holt de winst uit. Bitter is hij niet. Het bijna 70.000 werknemers tellende be drijf is gezond. De basis voor nieuwe groei (Rusland, China, Zuid-Amerika, Midden- en Oost-Europa, de islamitische wereld) is gelegd. Ruys heeft flink gesneden in de top van het bedrijf en heeft ook zijn opvol ging goed geregeld: drie jonge veertigers zijn 'klaar voor het grote werk', onder wie zijn di recte opvolger Jean-Francois van Boxmeer. Pagina Ri: Heineken richt marketing op jongeren utrecht - Langs snelweg A2 wordt gewerkt aan een 1,5 kilometer lang en 12,5 meter hoge geluidswal. In het futuristische bouwwerk, dat de nieuwe wijk Terwijde in Leidsche Rijn moet beschermen tegen ge luidsoverlast, worden twee gebouwen geïntegreerd. In het noordelijk deel verrijst een autoshowroom die is geïnspireerd op de cockpit van een vliegtuig. Dit gebouw wordt opgetrokken uit staal en glas. Foto: ANP/Marcel Antonisse door Timoteus Waarsenburg leiden - De zestig tegenvallers die zich kunnen voordoen bij de aanleg van de Rijn Gouwe Lijn (RGL), doen de Leidse wet houder Hessing 'niet steil ach terover slaan'. Hij ziet de risico analyse van het bureau DHV vooral als een 'intern bood schappenlijstje'. Het onderzoek van DHV, uitge voerd in opdracht van de ge meente Leiden, resulteerde in een vertrouwelijk rapport waar in tal van valkuilen genoemd staan die stuk voor stuk maan den vertraging en miljoenen euro's aan extra kosten kunnen opleveren als er niet tijdig iets aan wordt gedaan. „De aanleg van de Rijn Gouwe lijn is een zeer complex project", zegt Hessing. „Daarom is het goed dat alle mogelijke problemen nauwkeurig in kaart zijn ge bracht. Ik ben tevreden met dit lijstje en wil het ook blijven ac tualiseren. Zaken die nu een probleem kunnen worden, hoe ven dat over een jaar niet meer te zijn." De wethouder ziet de lijst met mogelijke risico's als het ultie me middel 'om hem scherp te houden'. „We hadden het on derzoeksbureau kunnen vragen om een mild rapport te schrij ven. Dat hebben we bewust niet gedaan. Wij zijn er juist bij gebaat zoVeel mogelijk te we ten, zodat we met alles reke ning kunnen houden." Maar zestig mogelijke proble men is veel. Heeft Leiden wel genoeg geld om zelfs maar één tegenvaller van een paar mil joen op te vangen? Hessing: „Veel risico's die hier beschre ven staan, zouden voor reke ning van de provincie komen. Daar hoeft de gemeente niet voor op te draaien. Het rapport is voor mij in elk geval geen re den om anders tegen de Rijn Gouwe Lijn aan te kijken." Pagina Ri: Stoom biedt alternatieven voor RGL aan dinsdag 10 mei 2005 Dagblad - Vliegkamp Valkenburg of de djbaan aan de Rijksstraatweg. Dat nl<aopties die de Wassenaarse fractie )e inks oppert voor de vestiging van :jan anse ambassade. De verplaatsing omatieke post van de VS doet de °l d^n vee^ st°f opwaaien in de ge- "bu>n van Den Haag en Wassenaar. en ïl van de Amerikanen om van het ;t b#f>e Voorhout naar landgoed Clin- "totWassenaar te verhuizen, stuit op jrsti teL ver Dat de ambassade van de huidige plek weg moet, daar zijn alle partijen het over eens. Het huidige gebouw is met 4000 vierkante meter kantoorvloer te klein geworden: de ge bruikers wensen ongeveer het dubbele tot hun beschikking te hebben. Daarbij wil het Haagse gemeentebestuur af van de diploma tie post op de huidige locatie omdat de bevei liging het leven in de directe omgeving hin dert en veel politie-inzet kost. De gemeente spreekt van 'ontwrichtende effecten' op de buurt. Vijf alternatieve locaties werden de afgelopen maanden door de vertegenwoordigers van de Verenigde Staten afgewimpeld. Uiteindelijk kwamen de Amerikanen zelf met de locatie Clingendael op de proppen. Dat is groot ge noeg, relatief afgelegen en daardoor goed te beveiligen. De verhuizing kan in 2010 een feit zijn. De rijksoverheid en burgemeester Deetman van Den Haag zegden hun medewerking toe. Maar direct na het bekend worden van de nieuwe plek, kwamen natuurorganisaties, omwonenden en de 'buurman', het hoofd kantoor van de ANWB, in verzet. Ook een aantal Haagse politieke partijen zoals de WD en GroenLinks zag niets in het voorstel. De gemeente Wassenaar hield zich aanvanke lijk op de vlakte in de discussie, ondanks dat Clingendael eigendom is van Den Haag maar op grondgebied van het villadorp ligt. Daar kwam verandering in toen de plaatselijke WD, met de absolute meerderheid in de ge meenteraad, zich tegen het voornemen keer de. De liberalen kregen steun van de plaatselijke fractie van GroenLinks die nu twee alternatie ven aandraagt. Volgens deze partij brengen de hoge veilig heidsrisico's rond de ambassade van de VS met zich mee dat de representativiteit naar het tweede plan verschuift. Mocht het "Val- kenburgse alternatief een serieuze optie wor den, dan krijgen ook Valkenburg en Katwijk met deze materie te maken. Vooralsnog is de gemeente Den Haag als eerste aan zet om uit de ontstane impasse te komen. Plaats: Telefoon Geboortedatum: e-mail Bank/giro* Handtekening: Uitsluitend bij automatische inca» Stuur deze bon op in een ongefrankeer- de envelop naar Leidsch Dagblad, t av afd Lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar, of bel 0800-1711 (gratis). I vindt u nadere informatie. J Mijn wereld, mijn krant. 1 Leidsch Dagblad 8 710404 600011 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 'Mensen hebben geen idee, totdat ik mijn mond open' Geleidestroken in stationshal Leiden Centraal vernieuwd Eeuwig jonge Suske en Wiske krijgen eigen expositie Van der Vaart wil vertrekken bij Ajax beverwijk - Naar nu pas be kend is gemaakt, is de politie afgelopen vrijdag in een woning in Beverwijk op bijna honderd kilo heroïne gestuit. Aanvanke lijk zocht de politie in de wo ning naar een vuurwapen. Dat werd niet gevonden, maar wel enkele patronen en een enorme hoeveelheid verdovende mid delen. Bij nader onderzoek bleek het te gaan om 97 kilo he roine, met een waarde van on geveer 3,5 miljoen euro. Meisje als heks gemarteld y/ Ja, ik neem een vaat kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ek betaal automatisch 56,20) per acceptgiro 56.70) M/G V Naam: Adres: londen - In Groot-Brittannië is een achtjarig Angolees meisje maandenlang gemarteld en bij na gedood nadat een ander kind haar had beschuldigd een 'heks' te zijn. De Britse aankla ger noemde de zaak gisteren voor de rechtbank 'onvoorstel baar'. De verdachten zouden het kind hebben gewreven, haar hebben geslagen, bewerkt met messen en uitgehongerd. Haar tante en de vrouw bij wie zij inwoonde, hadden haar al in een waszak genaaid en wilden haar in een rivier gooien.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1