Yvonne Wisse wint bokaal op 'eigen' Ter Specke SPORT7 Alecto gunt coach Eikenhout toch nog een mooi afscheid Matig Pernix verspeelt titelkansen tegen Tjoba geveld in topvorm Olympiad Tour jensch ido/13) ilchverdian scoorde de Ka|r voor ZVL. ajMarkLamers maandag 9 mei 2005 lisse - De Belgische hoogspringer Stijn Stroobants (over 2,20) en de Nederlandse 100 meter hor denloopsters Yvonne Wisse en Rosina Hodde (beiden 13,69) wonnen zaterdag de Ter Specke- bokaal, de eerste prijzen die dit seizoen op de Nederlandse atle tiekbanen worden vergeven. In vaak benarde omstandigheden, met hagelbuien en harde wind, afgewisseld door een kille voor jaarszon, werkten de atleten hun programma af. Onder hen meer- kamper Pelle Rietveld, afkomstig uit Hazerswoude, die volgende week hoopt te pieken bij het NK meerkamp. De meeste sterren ontbraken of waren nog niet in vorm vanwe ge de net afgewerkte buiten landse trainingsstages. Thuisat- lete Yvonne Wisse van De Spar taan was net een dag terugge keerd uit Portugal. De meer kampster kwam desondanks sterk voor de dag over de hor den. „Mooi om de baan waar je al een aantal jaren traint de bo kaal te winnen", zei ze. „Daar naast is het een mooie laatste test voor het NK meerkamp. Na een moeilijk seizoen geeft dit aan dat ik goed op weg ben." Bij het verspringen kwam de at lete tot 5,77. „Dat ging nog wat onregelmatig, maar daarom koos ik ook om hier ver te springen." „Anderhalve voet naar achte ren", bast Jaap van der Plaat in tussen van onder een regen boogparaplu, terwijl Pelle Riet veld vragend zijn kant opkijkt. Rietveld past anderhalve voet terug van waar hij zojuist heeft afgezet voor zijn proefsprong met de polsstok, zet een blokje bij het nieuwe afzetpunt, en holt met zijn stok terug om zich fluks weer warm aan te kleden. Voor de twintigjarige tienkam per van de Zoetermeerse atle tiekvereniging Ilion, dit voor jaar door de KNAU-leden geko zen tot meest talentvolle jonge atleet van 2004, is de wedstrijd om de Ter Speckebokaal een voorbereiding op het Neder lands kampioenschap meer kamp, volgend weekeinde in Emmeloord. Daar wil hij vol doende punten bijeengaren om deze zomer te kunnen worden afgevaardigd naar het Europees kampioenschap voor atleten onder de 23 jaar in Erfurt. „Dat moet lukken", zegt de student commerciële economie, nadat hij voor de derde keer fout heeft gesprongen over 4.45 meter. „Goed springen is hier met die wind en regen eigenlijk onmo gelijk. Wanneer je aan de aan loop begint, weet je niet of je aan het eind nog dezelfde wind hebt." Hij maakt een van zijn sprongen nadat het sportpark net onder een pak hagel is be dolven. De sprong lukt, Rietveld landt op zijn rug en springt als door een wesp gestoken weer op. Het matras is ijskoud van de net gesmolten hagel. De jonge meerkamper hoopt dit jaar zijn definitieve door braak te kunnen maken. „Ik ben nog jong, ben pas laat be gonnen met groeien. Er zit veel progressie in. Mijn zwakke punten zijn het hoogspringen en discuswerpen. Doel is om mijn kracht te vergroten zonder dat ik inlever op snelheid", al dus Rietveld, die vorig jaar vier de werd op het WK voor junio ren in Italië. „Dit jaar wil ik weer een stap verder." Net als Yvonne Wisse kwamen ook clubgenotes Remona Fran sen en Eva van der Poel in actie bij zowel de 100 meter horden als het verspringen. Fransen liep sneller dan ooit over de horden (14,73), maar werd ge steund door een onreglemen taire bries in de rug. Van der Poel kwam tot 15,27. Ook bij het verspringen reikte Fransen (5,68 met 2,8 rugwind) net iets verder dan haar trainingspart ner (5,42 met 3,9 rugwind). Op de 3.000 meter opende Ed- gard Creemers (Leiden Atletiek) zijn seizoen zeer sterk. Door hagelbuien en windstoten bleef de Leidenaar slechts een ruime seconde verwijderd van zijn beste tijd en finishte in 8.27,56. Zijn trainingsmaat Pieter van der Luijt was in 8.42,49 zelfs sneller dan ooit. Spartaan-atleet Rick van Ruiten opende zijn seizoen met een speerworp over 39,35 meter en haalde bij het verspringen een afstand van 6,56. Seizoen over voor Persoon Maarten Persoon heeft tijdens het kogelslingeren bij de Ter Specke Bokaal zijn onderbeen gebroken. De talentvolle Alphen- se werper stapte bij zijn laatste poging op de rand van de ring en ging daarbij hard onderuit De atleet van AAV '36 is inmid dels met succes geopereerd en maakt het redelijk. Waarschijn lijk is het seizoen voorbij voor Persoon, die donderdag met de discus al bijna tot de limiet voor de Europese jeugdkampioen schappen kwam. Doelpuntenmaakster Floor Lely in de clinch met de keepster van HIC. Foto: Mark Lamers Hockeysters spelen zich op laatste speeldag veilig door Tessa de Wekker leiderdorp - Een stabiel laatste jaartje dacht hij te krijgen. Maurits Eiken hout voorzag geen grote problemen in zijn vijfde en laatste seizoen als trainer van de dames van Alecto. Dat zijn speelsters op de laatste speeldag nog alles uit de kast moesten halen om zich te handhaven in de over gangsklasse, daar had de trainer aan het begin van het seizoen geen reke ning mee gehouden. Toch moesten de Leiderdorpers te gen HIC Amstelveen, nummer drie van de ranglijst, minimaal een punt halen om op eigen kracht degradatie te voorkomen. Bij verlies zou Alecto moeten hopen dat concurrenten BM- HC en Overbos punten zouden ver spelen. „Een paar weken al verzui men we ons veilig te spelen", zegt Ei kenhout. Tegen degradanten Huizen en Wageningen verspeelde zijn ploeg dure punten door niet verder te ko men dan gelijkspel. Er heerste dan ook vooral opluchting toen de scheidsrechters bij een stand van 1-1 afbliezen. Opluchting en ook blijd schap, dat coach Eikenhout toch nog een mooi afscheid was gegund. Het was erop of eronder, gisteren in de Bloemerd. Dat was duidelijk te merken aan de bliksemstart van Alec to. Al na twee minuten schoof Floor Lely de bal achter de keepster van HIC. De ervaren Leontien Bakker be wees haar waarde in deze aanval. Ze overbrugde in een lange solo het hal ve veld en speelde zo Lely vrij, die klaarstond om de bal in te tikken. Bakker, voormalig speelster van het eerste en hoofdklasser Klein Zwitser land, bouwt af in het tweede, maar is door Eikenhout voor de laatste wed strijden bij de hoofdmacht gehaald. „Ze kan zowel aanvallend als verde digend spelen en heeft veel loopver mogen. Daarnaast is het belangrijk dat ze vaak goede keuzes maakt in het veld. Dit jonge team heeft iemand nodig met overzicht en routine", ver klaart de trainer zijn keuze. Het jonge team. Daar heeft Eiken hout de achilleshiel van Alecto te pakken. Twee jaar geleden stopten veel ervaren speelsters. „Er lopen ze ven speelsters in die toen nog in de Al speelden. De balans tussen jong en oud is compleet zoek. Hierdoor spelen we heel wisselvallig. De ene week is het briljant hockey, de vol gende week helemaal niks. Dan weer werken die meiden keihard en een andere keer laten ze het een beetje afweten", peinst hij. Ook blessures zijn moeilijk op te van gen. Zowel Sandra van Eijk als Mig non van Gent zijn door knieblessures lange tijd uitgeschakeld. „Mignon was voor de winterstop de motor op het middenveld. Ze werkt keihard en kan de rest van het team opzwepen. Sandra is tactisch de beste linksach ter die ik ooit gehad heb. Deze bles sures mogen geen excuus zijn voor het moeilijke seizoen, maar ze spelen natuurlijk wel mee." De vroege 1-0 gaf Alecto gisteren veel vertrouwen. Lange tijd bleef de ploeg goed en georganiseerd hockeyen. „We waren alleen te slordig in de aanval. Daardoor creëerden we te weinig kansen. Kwalitatief is HIC be ter en de ploeg werd ook steeds ster ker. Dan is het wachten op de 1-1", aldus Eikenhout. Die viel net na rust. Keepster Christine Brauckman was machteloos tegen een prachtige backhandlob in de rechterboven hoek. Vlak daarvoor had ze haar ploeg tot twee keer toe op voor sprong gehouden door haar lichaam in de baan van het schot te gooien. Ook de rest van de tweede helft was Brauckman de uitblinkster. Haar ploeg kreeg het steeds moeilijker en kwam bijna niet meer over de mid denlijn. HIC werd steeds gevaarlijker in de cirkel en Brauckman hield haar ploeg in de race. „Het was bloedstol lend. Ze keepte echt fantastisch", vindt Eikenhout. „Dat mocht ook wel, want donderdag was het een ramp. Ik liet er acht door", vertelt ze nuchter. Haar laatste wedstrijd werd een mooie, precies zoals ze wilde. „Een cadeautje voor mijn verdedi ging, die altijd zo hard werkt." Vol gend jaar wil ze naar het conservato rium en is er voor hockey geen plaats meer. Ook Dorien Reuhman verlaat de Leiderdorpers. Zij gaat het een stap hogerop proberen bij hoofdklas ser Victoria. Als de rest van de ploeg bij elkaar blijft, kan Alecto volgens Eikenhout uitgroeien tot een stabiele overgangs klassen Dit moet dan gebeuren onder leiding van de nieuwe coach Jorge Nolte, toevallig gisteren nog coach van HIC. „Het lijkt natuurlijk een strategisch akkoordje, 1-1. Iedereen die de wedstrijd heeft gezien, weet echter dat dat niet zo was. Mijn mei den hebben gestreden voor de winst", zegt hij. Nolte vond zijn toe komstige pupillen goed spelen. „Na tuurlijk gaan we zorgen voor wat ge paste versterkingen." Naast dames 1 moet hij de jeugd van Alecto op een hoger niveau brengen. „We zijn de laatste jaren een beetje afgezakt", zegt Alecto-voorzitter Jep Karres. „Nolte moet structuur bren gen in de jeugdopleiding. Eigenlijk moet je daar al bij de mini's mee be ginnen. Door een goede jeugdafde ling moeten we over een aantal jaar gewoon een goede overgangsklasser zijn." Door het gelijke spel blijft Alecto dat ook volgend seizoen. Achteraf was al die spanning niet nodig geweest, want de beide concurrenten ver speelden punten. „Het was een anti climax geweest als we alleen daar door niet zouden degraderen. Nu hebben we het zelf afgedwongen en dat geeft een heel goed gevoel", zegt Eikenhout trots. Alecto-HIC 1-1 (1-0). 2. Lely 1-0,39. Bell 1-1. Toeschouwers: 100. Alecto: Brauckman, Van Exel, Vos, Reuhman. Lely, Huijsman. Schnei der, De Zeeuw, Reimers. De Goede. Van Kauuwen, Van Rijn, Dijkstra, Van Paridon. Bakker, Huijg. door Michel van Gent korfbal - TOP kan zorgeloos de veldcompetitie afmaken, maar wil zich nog wel inspan nen, blijkens het spel tegen De Lege Geaen. De overgangsklas ser uit Sassenheim speelde een degelijke partij en stevende van begin af aan via 1-4, 4-8 (rust) en 5-11 af op een overwinning: 12-16. Stanley Lardé (6), Marij ke van den Berg en Tim van der Horst (4) maakten het leeuwen deel van de doelpunten. De laatstgenoemde schutter speel de voor de geschorste Daniël Harmzen. EERSTE KLASSE Pernix zag alle titelkansen ver dampen door een 12-11 neder laag bij Tjoba. Het achttal van Kees van Vliet stond na krap een kwartier op 1-4, maar speelde daarna beduidend minder geconcentreerd. Irene van der Buig (goed voor vier doelpunten) en Frans Treur waren de enigen die in de vol gende 43 minuten doel troffen (8-6). Invallers Karin Knook en Bas Hubertus brachten meer vaart in het spel, maai' de gelijk maker bleef uit. De Leidenaars raken volgend seizoen Saar Karstens en Mark Piket aan Sporting Trigon kwijt en krijgen Ewoud van der Kooij van TOP weer terug. De aanval van Sporting Trigon moest zorgvuldig spelen om het lengtenadeel ien opzichte van Atalante en de lastige wind te boven te komen. Dat ging de Leidenaars behoorlijk af, want zij dicteerden steeds de score (5-3 rust, 10-7). Bij 11-10 stond de verdediging onder zware druk, maar bezweek niet. Twee strafworpen van Maarten van Vliet en een vrije bal van René Bekker brachten uitkomst: 14- 11. Voor Tempo zijn de degradatie- zorgen aanzienlijk toegenomen door de 8-9 nederlaag tegen mede-tobber ONDO (G). Erik Holthausen (3), Martijn Hooijer (2) en Wouter Keizer brachten hun club even aan de leiding (6-5 rust). Na de pauze speel den de geelhemden echter te gen de wind in veel te statisch. Bovendien misten zij tal van kansen, waaronder een straf- worp. Veelzeggend genoeg wist alleen Holthausen in het laatste halfuur nog eens te scoren. TWEEDE KLASSE „Wij hoefden niet eens een voorbereidingsgesprek te hou den, iedereen was gebrand op een goed resultaat", constateer de coach Peter Star van Fiks te vreden na de 19-14 zege op promovendus Fortissimo. Hen- rik Hooimeijer was met zijn routine een welkome verster king bij de degradatiekandidaat uit Oegstgeest. De oranje-blau wen wisten op 15-13 en 16-14 steeds rustig te blijven en te scoren. Dominque Roest on derscheidde zich met zeven goals, waaronder liefst zes straf worpen, terwijl ook Jelle Hooi meijer (5) goed op schot was. DERDE KLASSE Velocitas is nog één overwin ning verwijderd van het kampi- (terende 4agZVL Het eerste vrou- ZVL heeft de re- ïtitie afgesloten listerende neder- De Leidse verloor in Eindho- liefst 12-1. De fu rie j niet volledig afge- jrabant. Zo ontbrak Noeki Klein van- iblemen. Michou en Sanne Pool selectie van trainer iet op peil maar __itvolle tweetal kon etijjmen dat de Leidse bij vlagen werd °g hen door de gretige ploeg die notabe- >n ^tje lager op de rang ree jternational Biurakn e% redde nog de eer ir de enige treffer cening te nemen. heeft geen gevol- Ise ploeg beëindigt 's zevende en :e weken in de na- ïit tegen de vice- Nederland, Het unjijverdal. -r dj Joustra lom latiiar PKC Bojianca Joustra speelt Dnnpoen voor PKC. De >ok balster stapt komen- erdRnen met ploegge- ;au de Jong over van en Jaar de regerend loen uit Papen- renjtra kwam tot vijf g uit voor Sporting laroPOl haalde ze met se veg.or ledePKC. club de zaalfinale, van haar nieuwe ruij 1 31 cricketers van Ajax redelijk hersteld rlaag afgelopen egen PSV. De e formatie won gis- de wedstrijd in de »e van Olympia. •vdeodivas het niet, Ajax st aan bat een scha- out. De bezoekers vamen niet verder out. Adam Westman ^jax drie wickets rn t s, Sunil Lamba twee k 3-k reserves van Ajax 'euw Seveegd. In dê ior 2-T e van de overgangs- 1 ICC 2 veel te sterk gepromoveerde 6-4 6-3. (Ital. 01' ).06, I, 146. Sebastian Lange- iren als tweede ge- e Omloop der Kem- ner uit de Van Vliet- moest in de sprint igroep van zes man Terpstra voor zich lar de jonge Lisse- g eerder in de Ron- erijssel nog moeite overgang van het zijn Italiaanse trai- laar het buiige Ne- n hij in de Kempen en mee. I kilometer te gaan °5t ïgeveld en Terpstra de Litouwer Kau- val. Lange tijd reed een gat van zo'n oden. In het door 4 3 6 f ld uitgedunde pelo- de Raboploeg uit- anstalten om de rug te pakken. „Op Lamcin moment naderde (i t op vijftien secon- '"^ongen er drie man V', kijkt Langeveld laatste vijf kilome- verschillende dem- ir we bleven met elkaar. Ik ging de vrij ver aan. Toen er mij heen kwam wel aanpikken en komen, maar het genoeg." Uiteinde zestal maar net uit i de achtervolgende zo dicht genaderd enners dezelfde tijd •tinnaar Terpstra. vas te spreken over test voor Olympia's htdaagse rittenkoers die zaterdag start in Veendam. „Dit geeft wel aan dat de vorm goed is. Mijn doel voor dit sei zoen is om in Olympia's Tour goed mee te kunnen doen, en dan is dit een hele mooie opste ker. Ik ga met vertrouwen de ronde in." Suzanne de Goede is bij de we reldbekerwedstrijd Gran Pre- mio Castilla y Leon als negende geëindigd. De renster uit de Van Bemmelen-AA Drink ploeg finishte in een pelotonnetje op kleine achterstand van winna res Susanne Ljungskog. De Zweedse neemt na de koers in de streek rond Valladolid de lei ding in de wereldbekerstand over van de Australische Oeno- ne Wood. De Goede staat na de zesde wedstrijd in het circuit op de vijfde plaats. In Lekkerkerk verraste de Ha- zerswoudse Sandra Missbach donderdag al met een derde plaats in het sterke vrouwen- veld. Ze moest alleen Mirjam Melchers en Arenda Grimberg voor zich dulden. In Mijdrecht won Peter van de Reep (Hille- gom) bij de A-amateurs en pak te net als broer Gerben alweer een podiumplaats. André van Reek (Nieuw-Vennep) maakte met een vierde plaats het Bol lenstreek-feest compleet. Wou ter de Groot (Hillegom) eindig de als dertiende in het eliteveld, Thijs Bezemer (Alphen aan den Rijn) als zesde bij de junioren. Bezemer werd zaterdag veer tiende in de loodzware Omloop van Borsele. Bob van Winden (Leiden) eindigde twee plaatsen hoger. Henrik Hooimeijer van Fiks staat klaar om aan te geven in het duel tegen Fortissimo, terwijl teamgenote Martine Anholts van afstand toekijkt. Foto: Dick Hogewoning oenschap na de 21-9 zege op hekkensluiter Nieuw Flora. „Wij konden lekker aan onze vorm werken zonder zware opdrach ten", glunderde coach Klaas Bosman achteraf. Janneke 01- denkamp, Bart van Dooremaal, André van Wallinga (3), Wendy Plijter en Iwo Nelson zorgden voor een geruststellende 11-3 ruststand, zodat de tweede helft niet meer dan een formaliteit was. Madjoe verzuimde alle degra- datiezorgen van zich af te schudden door tegen Rapid met 12-12 gelijk te spelen. De Rijnsburgers leken lang op weg naar de noodzakelijke overwin ning, maar gaven een 7-2 voor sprong helemaal uit handen (10-10). Marloes Star zag haar 12-11 in de voorlaatste minuut ook nog goedgemaakt worden. Aanvankelijk probeerde Fluks zoveel mogelijk de vrouwen in stelling te brengen tegen ESDO, en met succes. Maaike van den Bosch (2) en Manon Oosting waren in het eerste halfuur me deverantwoordelijk voor de 7-2 voorsprong. De Noordwijkers moesten na de pauze meer over de mannen spelen door tacti sche tegenzetten van hun te genstanders. Dat maakte weinig uit, want de zege kwam nooit in gevaar: 13-8 eindstand. Arno van Haarlem was met vier tref fers het best op schot. De Danaïden zette bij Water land ondanks een doelpuntloos eerste kwartier nog voor rust een 3-1 achterstand om in een 4-5 voorsprong. Mark Rietber gen, topscorer met drie doel punten, Denise Christiaanse, Martijn van der Meer en Aart Tholens bouwden de marge uit tot 4-9, wat genoeg bleek voor 7-9 winst. KZ Leiden viel beduidend geva rieerder aan dan Helin en bleef steeds op voorsprong. De Leid se ploeg won met 11-14. Het dreigde na rust (3-7) even span nend te worden, maar goals van Bianca Wïtteveen (2) en Sandra Langezaal brachten uit komst (6-7, 6-10). Christel van Lunteren zette haar rentree na weken blessureleed luister bij met een doelpunt. Hekkensluiter Crescendo hield zijn overlevingskansen in eigen hand door kampioen Swift (A) te verrassen met 16-13. „Wij kunnen goed korfballen, alleen vergeten we dat af en toe wel eens", constateerde trainer Martin Verhorik opgelucht. Gertjan Hensing en Michel Wij nen zetten elk met twee treffers 3-4 in krap tien minuten om in 7-4. Deze voorsprong werd be kwaam vastgehouden, mede door Loes Driessen, die op 11-9 twee belangrijke goals maakte.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19