Positie Gullit staat weer ter discussie Supporter RBC komt om bij ongeluk met busluik komen wel 1500 man op juniorenbasketbal af f'"je rert lonkt Spanje Feyenoord kansloos bij NEC Oranje -17 in halve finale EK Georgiev beste blinddammer Rob Kiebertvakman met een schaterlach maandag 9 mei 2005 SPORT itus neemt ichot op i landstitel ij rally Éen toeschouwer bij B Spanje is zaterdag pens een botsing met I deelnemende au- jndere mensen raak- I. De rally werd ver- Ie plaats Caceres in tosten van Spanje. i/gpd - Patrick Klui- iig aan een afscheids- A] Newcastle United, wit het Engelse Pre- [licht de optie voor twee seizoenen op St. niet. Kluivert, die negentig minuten jen Everton, beves- 'ertrek uit Newcastle v^lse media, g^iaakt een teleurstel- en door bij de 'Mag- )ud-Ajacied, die vorig f kwam van Barcelo- voor Newcastle 4 competitieduels ien als invaller) waar- its zes keer scoorde, om de UEFA Cup en lakte Kluivert in tien 1 goals. [aat in Spanje in de ling van Valencia, I én Sevilla. Ook het jierbah^e heeft inte- Ide aanvaller, maar 1st een overgang naar jt zitten. door Hans Leber Nijmegen - Feyenoord-trainer Ruud Gullit is geen drinker, maar de gifbeker van het seizoen 2004/2005 moet hij tot de laat ste druppel legen. Zijn ploeg ver loor gisteren kansloos van NEC (2-0) en na een eerdere crisis rond de winterstop ligt Gullit zelfs in het voor Feyenoord on belangrijke seizoenseinde weer onder vuur. Van de laatste vijf competitie wedstrijden gingen er vier ver loren, in totaal verloor Feyen oord dit jaar al negen keer. Gis teren was een ontketend NEC veel te sterk voor de zieltogende Rotterdammers die de laatste weken de kluts collectief kwijt zijn. De eerste échte Feyen- oord-kans openbaarde zich te gen sluitingstijd, maar toen stond het al 2-0 door Bart van den Eede (penalty) en Andrzej Niedzielan. De Feyenoord-aan- hang was zo bedremmeld, dat zelfs lelijke teksten aan het adres van trainer en bestuur niet van de grond kwamen. De vraag of Gullit het einde van het seizoen haalt, houdt hem niet bezig. Of zijn ploeg nog wel door hem vooruit te krijgen is, evenmin. „Ik ben druk met het nieuwe seizoen, maar wil dit seizoen goed afmaken. En dit lijkt nergens op. Blijkbaar kun nen we het wegvallen van vijf basisspelers (Gibbs, Castelen, Kalou, Ono en Ghaly, red.) niet opvangen. Ik denk trouwens niet dat er zoveel geblesseerden waren geweest als we deze week een finale zouden moeten voetballen", aldus Gullit. Indirect viel hij daarmee zijn spelers af, die het volgens hem aan het karakter ontbreekt om er onder de huidige zware om standigheden te staan. „Dat zal ik meenemen in mijn beoorde ling voor volgend jaar", aldus Gullit, die daarmee ook doelde op de invallers die weinig lieten zien. Want buiten de kleine 18- jarige Tim Vincken, de debu tant die als rechtsbuiten ver zoop op het zompige NEC-veld maar door zijn trainer begrijpe lijk in bescherming werd geno men, kon de aanwezigheid van spelers als Basto, Leonardo, Paauwe, Hofs, Pardo en Magrao alles behalve opbeurend wor den genoemd. Kan Gullit zijn ploeg nog verder helpen? Willen de spelers van Feyenoord wel marcheren on der hun goedlachse generaal die Feyenoord naar de buiten wacht perfect - en in moeilijke tijden zelfs bewonderenswaar dig - vertegenwoordigt, maar intern een mindere 'troepenier' blijkt te zijn? Voor Gullit zelf lijkt een vrijwillig vertrek geen optie: het zou zijn trainerscar rière na eerdere afgebroken dienstverbanden bij Chelsea, Newcastle en (door eigen be slissing) de KNVB van een nieuw, misschien onoverkome lijk kruis voorzien. De enige die weet of Feyenoord met Gullit verder gaat is voor zitter Jorien van den Herik. Maar 'het orakel' kiest jaarlijks de nieuwjaarsreceptie uit om verongelijkt problemen binnen de wereldorde aan te kaarten, tussentijds hoort vrijwel nie mand hem over Feyenoord, al was het omdat hij veel in het buitenland is. De komende we ken zullen Gullits lot bepalen, maar rond de Kuip gonst het van de ontevredenheid. Voor technisch-directeur Mark Wotte, wiens gezamenlijke zo mer- en winter-aankopen met Gullit weinig opleverden, zoemt de laatste dagen ook nog eens de naam Wim Jansen rond het hoofd. „Ik heb met Jansen ge sproken en hij ambieert geen plaats in de technische staf', zei Gullit gisteren. „Hij zou iets in de scouting kunnen gaan doen, zodat we betere spelers krijgen." Het werk van Wotte overnemen dus? „Nee, Wotte kan de deals afronden." Maar Wim Jansen zal nooit ge woon als scout kunnen werken. Na zeer succesvolle opbouw- klussen bij Feyenoord en Celtic in de jaren negentig en met een geïncorporeerde Feyenoord- factor die weinig anderen heb ben, zal Jansen vanzelf dichter bij 'het veld' en het technisch beleid komen te staan dan Wot te - en misschien ook wel Gullit - lief is. Nee, dan Cees Lok. Die verving halverwege het seizoen de ont slagen NEC-trainer Johan Nees- kens terwijl in Nijmegen tegelij kertijd de naam van Wim van Hanegem rondging. Voor deze Lok was de winst op Feyenoord een opluchting. NEC speelde onder hem wel een tikkeltje be ter dan onder Neeskens, maar in klare munt werd dat niet echt omgezet. Gisteren wel, met mooi spel, krachtig in alle li nies. Ook Gullit kreeg gisteren de naam van zijn golhriend Van Hanegem voorgehouden, ook zo'n Feyenoord-coryfee waar aan Rotterdam zich bij tegen spoed vastklampt „Daar zeg ik niets over. Alles is mogelijk," zei Gullit. NEC: Gentenaar; Nalbantoglu, Wisger- hof, Ebbinge (59. Pothuizen) en Lei- wakabessy; Barreto, Boutahar (90. Ka- ziauskas) en Tininho (85. Wielaert); Denneboom, Van den Eede en Nied zielan. FEYENOORD: Babos; Östlund, Saidi, Paauwe en Basto; Vincken, Hofs, Bos- schaart (69. Pardo) en Goor; Kuijt en Leonardo (76. Magrao). Dirk Kuijt na de 2-0 r p p beukende house- Éi tot in de verre om- n. De bomvolle Vijf pkte, schudde en basketbaljunioren 5pen, het hele jaar de I eredivisie, lieten tij- lale four oude tijden "aar zoals Parker en ïSCjen in hun tijd te beflast de hoofdprijs ich (jde het ook de ploeg uvo Boom niet om op jle treetje te eindigen. zaterdagavond was rdamse Mosquito's 71-82. ede keer op rij Mp Nederland. Vorig a^iBS Leiden in Nijme- Jglowers voor laten izoen wist de ploeg |t het in het slotweek- 'oordeel zou heb- feitelijk niets mis- reguliere competitie *len slechts twee isterdam Astro- 'en Helder. In de ove- itrijden speelde het ;etbaL Juniorenbas- snt fel minder gestoeld :n verdedigen dan de jewend zijn. Het is legen, draven, sprin- het even kan zo veel lunken. En show, veel pheen. li wonder dat ■-coach Tyrone Ma- jfdpijn kreeg van de klanken die DJ Ski- [de time-outs uit de 't dreunen. Het op- publiek, ruim 1500 'roduceerde een ge- De atmosfeer was J topprestaties te leve- uito's - nota bene de- de eredivisie - deed bleef achter, «bleek al dat de thuis- s superioriteit uit- ^n het reguliere sei- fn Astronauts kwam laar niet heel erg in pen, maar Leiden jontrole over de wed- dag later leek de op- een dag eerder een terale geweest te zijn. "•eelde onder aan- center Nils Wytzes uninant en liep uit I. Na rust (44-39) finitieve kentering, s het voor het eer- arna Mosquito's tliep. Leiden Iever- fst 29 keer de bal in De Vijf Meihal liep zaterdag weer eens helemaal vol een basketbalevenement, 1500 toeschouwers bezochten de finales van het NK junioren. Foto: Eric Taal en op de vrije-worplijn schoot de ploeg een abominabel per centage (17 op 35) bij elkaar. Het was bepalend voor het re sultaat. „Zij speelden heel ge controleerd en wij verloren ons hoofd. We gingen aanvallen af raffelen en te snel schieten", sprak Boom na afloop. „Vrijdag schoten we al slecht vrije wor pen en dat heeft doorgewerkt. We waren vrij relaxed, hadden geen last van te veel spanning en konden bogen op de erva ring van vorig jaar. We zaten lang in de wedstrijd, maar had den het momentum niet. En dan verloor ik op het eind ook nog mijn beste verdediger Ge rald Roosenhoff, met een oog blessure. In moneytime heb je een bikkelaar nodig." Sterspeler Kristian van Loon - hij tekende een contract bij ere- divisionist Amsterdam Astro nauts - kon zijn team ook niet bij de hand nemen. Zijn scho ten misten precisie. Vanachter de driepuntslijn promoveerde hij slechts één van de negen pogingen tot een score. „Ik heb in de tweede wedstrijd te wei nig gebracht. Dit is heel pijnlijk. Ik had graag afscheid genomen met een titel. Zo'n entourage vind je nergens. We zijn het he le seizoen veruit de sterkste ge weest. Maar dat is sport." Marionaux zat met rooddoorlo- pen ogen na afloop op de tribu ne. „Of ik happy ben? Dat is het woord niet. Ik ben overjoyed." De Mosquito's-coach had zijn jonge team voorgehouden met het hart te spelen. „Wij zijn vechters en geven nooit op. We spelen geen systeem. Ik geef mijn spelers vrijheid, spiegel ze alleen situaties voor waarin ze verzeild kunnen raken." Uren had Marionaux ingepraat op zijn guard Jirian Roodheuvel. Dat hij meer moest schieten als het even kon. Roodheuvel toonde vrijdag in tien weergalo ze minuten waar hij toe in staat is. In het derde kwart van het duel tegen Eiffel Towers scoor de de uiteindelijk tot waarde volste speler van de final four uitgeroepen Roodheuvel zeven loepzuivere driepunters. Alleen het netje rilde. Tegen Leiden kwam hij tot 22 punten. Marionaux, die zelf als speler regelmatig in een uitverkochte Vijf Meihal op bezoek kwam, had de longen uit zijn lijf staan schreeuwen. „Coachen is iets anders dan spelen. Ik heb ze verteld niet bang te zijn voor het publiek. Als je aan de win nende hand bent, worden ze stil. Dat is het enige wat ik niet leuk vind aan Nederland. Het thuispubliek helpt alleen als je wint. Terwijl ze zouden moeten schreeuwen als je achter staat." Boom keek sip, maar zag de bij zonderheid van twee dagen spektakel in de Vijf Meihal wel in. „We waren de besten en als je dan op één wedstrijd de titel mist, is dat heel erg. Maar als je dit ziet, staan we op de kaart. We zijn een sleeping giant. We hebben misschien geen geld om bij de senioren eredivisie te spelen, maar er komen wel 1500 man op juniorenbasketbal af. Dat hebben die boys maar mooi voor elkaar gekregen." roosendaal/gpd - Een 22-jarige supporter van de voetbalclub RBC is vrijdag overleden na een ongeluk met een busluik. Twee andere supporters raakten zwaargewond. Na de gewonnen wedstrijd te gen NAC hadden de drie het bovenluik in de bus geopend en hun hoofd naar buiten gesto- ken.Toen de bus in Roosendaal onder een viaduct reed, klapte het luik dicht. De 22-jarige sup porter uit Bergen op Zoom werd zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht, waar hij later aan zijn verwondingen overleed. De supporters waren op de te rugweg van de gewonnen wed strijd bij NAC (1-2) en verkeer den in een jubelstemming. Toen ze het luik openden, heeft de chauffeur ze twee keer uit drukkelijk gewaarschuwd het te sluiten. Op de terugweg zette de chauffeur de bus een paar keer aan de kant omdat het luik toch werd opengemaakt. De toestand van de twee zwaarge wonden, een 21-jarige uit Ber gen op Zoom en een 20-jarige uit Halsteren, is stabiel. Directeur Edwin Leuris van busbedrijf ABCtours uit Baarle- Nassau reageert uit het veld ge slagen op het ongeluk met de RBC-supporters. „Soms denk ik dat het beter is die luiken op slot te zetten." De vluchtluiken boven in de bus moeten ge makkelijk open kunnen en een uitweg bieden aan passagiers. „Maar bij een ongeluk liggen de ruiten er snel uit en bovendien hangen er overal hamertjes, waarmee je ze zo intikt. Ook is er nog een zijdeur, waarlangs mensen weg kunnen. Mis schien is het beter de dakluiken bij tripjes met enthousiaste supporters vast te maken", sug gereert Leuris. „Elke paar jaar gebeurt er een vergelijkbaar on geluk." In 1997 kwamen drie voetballers bij Papendrecht op dezelfde manier om het leven. Het vluchtluik in de bussen lijkt meer slachtoffers te maken dan mensenlevens te redden, denkt Leuris. „Ergens begrijp ik die supporters wel", zegt de buson- dememer. „Ze hebben wat ge dronken en het is feest. Op het laatste moment zijn ze op de stoelen gaan staan en hebben ze de kop naar buiten gestoken. Een jongensachtige stomme streek." IN MEMORIAM loeg Feyenoord tegen NEC. Foto: ANP/Pies United santa maria/gpd - Het Neder lands elftal onder zeventien jaar staat woensdag in de halve fi nale van het EK tegen gastland Italië. Een krappe 2-1 zege gis termiddag op Israël was vol doende voor het elftal van Ruud Kaiser. Feyenoord-spits Diego Biseswar maakte op slag van rust de voorsprong van Is raël ongedaan. Ajacied Jeffrey Sarpong stelde een kwartier voor tijd de winst veilig. Op dat moment stond het in de andere beslissende poulewedstrijd tus sen Zwitserland en Kroatië nog 2-2, wat betekende dat die twee landen door zouden gaan naar de halve finales. Maar Kroatië stoomde door naar 5-2 en scha kelde daarmee de Zwitsers uit. Bij Nederland evenaarde PSV- talent Dirk Marcellis gisteren het recordaantal interlands van Rafael van der Vaart. De aan voerder van de huidige lichting heeft sinds gisteren ook negen tien keer in Oranje -17 gestaan. schiedam/anp - Aleksander Ge orgiev heeft de wereldtitel blinddammen veroverd. In Schiedam eindigde de Rus, ook wereldkampioen in het regulie re dammen, gelijk met zijn landgenoot Schwarzman. De ti tel ging naar Georgiev op basis van zijn aantal winstpartijen. Ron Heusdens eindigde verras send op de derde plaats. Ook in het rapid-toemooi was Georgiev de sterkste. In die dis cipline bleef hij Schwarzman en de Nederlander Rob Clerc voor. Het evenement werd ontsierd door het vroegtijdig vertrek van Harm Wiersma. De oud-we reldkampioen haakte af na een incident tijdens zijn verloren blindpartij tegen Georgiev. Bij de 50ste zet moest de partij vrij dag even worden gestaakt we gens een technische storing. Na de onderbreking maakte Wiers ma een inschattingsfout. Hij was te aangeslagen om door te gaan. De immer terugkerende, aan stekelijke lach is definitief ver stomd. Bloedserieus op voet- balgebied, maar altijd hand in hand met zijn geweldige gevoel voor humor. Rob Kiebert, hoofd jeugdopleidingen en trainer van Jong Sparta, was een bij zonder mens. Op voetbalgebied een ware vakman. Een auto-ongeluk in de buurt van Roosendaal maakte zater dagochtend een abrupt einde aan het leven van de Noordwij- ker die zeven dagen per week bezig was met Sparta, maar in de praktijk nog een fulltime contract moest tekenen. Rob Kiebert was op weg naar een jeugdtoernooi in België om spelers voor de Kasteelclub te beoordelen. Rob Kiebert groeide op in Maassluis en begon zijn voet balloopbaan bij zondagclub VDL. Daar werd hij ontdekt en vervolgens stond hij negen jaar als profvoetballer onder con tract bij SW. In zijn nadagen kwam hij nog uit voor Excelsior "20 en SFC: Na zijn carrière als voetballer stortte hij zich met ziel en zalig heid op het trainersvak. Kiebert trainde de jeugd bij Excelsior '20, de jeugd en het tweede elf tal van Excelsior Maassluis, Rijnsburgse Boys 1, RKAW 1, Foto: Awé Krijger Rob Kiebert 1957-2005 SC Feyenoord 1 en stond dit seizoen onder contract bij Sparta als hoofd jeugdoplei ding. Daarnaast was hij ook nog docent bij de KNVB en sportdo- cent. Als Noordwijker was hij ook na zijn trainerschap bij Rijnsburg se Boys een regelmatig bezoe ker van belangrijke amateur wedstrijden in de regio. Rob Kiebert was dicht bij de verwezenlijking van zijn ultie me droom. Sparta was in zijn ogen een grote betaald voetbal organisatie en daar zette hij achter de schermen iets moois neer. Kiebert was een vakman. Haalde op de cursus Coach Be taald Voetbal hogere cijfers dan alle andere cursisten. Door zijn werk straalt de jeugdopleiding van Sparta weer en met de nieuwe trainer Wil« Vloet was hij al dagelijks bezigmet vol gend seizoen. Rob was ijdel. Hij bleek jaren lang te hebben gelogen over zijn leeftijd. Hij was helemaal geen 45, maar al 47 verklapte vriendin Monique gisteren. Rob Kiebert zou zaterdag 48 jaar worden. Hij laat vriendin Monique en dochter Sharon achter. De begrafenis is woensdag in Noordwijk. De uitvaartdienst (St. Jeroenskerk, Noordwijk- binnen) begint om 11 uur. Hij wordt begraven op de Rooms Katholieke begraafplaats aan de Gooweg. Afscheid nemen kan vanaf van daag 08.00 uur tot en met mor gen 12.00 uur bij uitvaartcen trum Vliem in Sassenheim. Mikos Gouka BS Leiden grijpt net naast de landstitel rein van Geen

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13