Weer geen bloemen voor RCL SPORT 'Voor een meerkamp moet alles kloppen' Ajax maakt Groenendijk 'heel erg blij' Hillegom kansloos op hardcourt Groenekan Vrouwen Alecto wacht benauwde slotronde R9 terking voor kBoys - Quick Boys heeft zich t met Ricardo Appel- middenvelder kwam »n seizoen uit voor Hui- 28-jarige Noord-Hol- tond twee jaar onder bij Volendam, toen tig Quick Boys-trainer isman daar trainer was. a overstap naar Huizen hij nog een jaar voor sse en ARC e beker FC Lisse en ARC zijn er ;elaagd om de kwartfi- i de districtsbeker te ha- Ie hoofdklassers verlo- itduels van een tegen- die in een lagere ldasse FC Lisse verloor met zondageersteklasser IC ging met dezelfde !n onder tegen zaterda- üasser RWH. FC Lisse ia 20 minuten tegen achterstand aan, was paar keer dicht bij de iker, maar scoorde niet. lelde pas met overtui- lat RWH tien minuten I op 1-0 was gekomen, vas te kort om de gelijk- produceren, itslagen: Westlandia - TOGR ivezandse SV - Capelle 1-2. de Ridder bij Telstar :uid - André de Ridder Stormvogels Telstar. De Noordwijker kreeg on- n de clubleiding te ho- jij mocht vertrekken, een gesprek met de hoofdtrainer Luc Nij- esloten met De Ridder gaan. De Ridder was in met HFC Haarlem, re kwamen er niet snel lissen heropende Tel- inderhandelingen aarlem besloot van zien. „Ik heb het esloten dat ik zou blij- De Ridder. „Ik heb aar mijn zin. Er bleek i opening te zijn. Geluk - t Telstar geniet mijn .f" ters erliezen - De cricketers van en het de tweede van de competitie te- laten afweten. In Eind- las de ploeg uit Oegst- pral verdedigend zwak. it de inning af met 274 yaarbij Ajax nogal wat sen liet liggen. Aanval- im de ploeg, met zes niet aan het totaal van ploeg. Adam Westman 53 runs, Thomas Milde vas niet voldoende. De t werd 244 voor 7 afge- let tweede elftal van loor kansloos van Quick serves maakten niet n 42 runs. vrijdag 6 mei 2005 door Robbert Minkhorst leiden - Alfons Groenendijk is 'heel erg blij' met zijn aanstaande verbintenis bij Ajax. De ex-prof van Ajax, FC Utrecht, Sparta en FC Den Haag gaat volgend seizoen de Al of de A2 trainen in Amsterdam. Groenendijk beschouwt het als een voor deel dat hij de Amsterdamse club kent. „Sowieso is het leuk om terug te komen waar ik zelf gespeeld heb. Er lopen nog ge noeg oude bekenden rond, heb ik al gezien. Dat geeft een goed en vertrouwd gevoel." „Ajax betekent voor mij een nieuwe ont- wiWceling. Het is een heel mooie club om bij te werken. Zeker voor Nederland gezien loopt daar het beste talent rond. De om gang met jonge spelers was ik door mijn tijd bij FC Utrecht en Sparta al gewend." Groenendijk bleef tot op een voor een voet baller uitzonderlijk hoge leeftijd spelen. In Utrecht werd hij zo in de selectie een bege leider voor jonge voetballers. Dit seizoen is hij assistent-trainer van Sparta. Daar wordt zijn contract niet verlengd. Met de club kan hij kampioen worden in de eerste divisie. Groenendijk had zijn aanstelling willen combineren met de cursus Coach Betaald Voetbal. Omdat voor de opleiding te weinig mensen zijn toegelaten, gaat die het ko mende seizoen niet door. Groenendijk is wel automatisch geplaatst voor de cursus in 2006. „Het is een kleine teleurstelling, maar daar stap ik overheen. Het heeft geen enkele zin om me druk te maken over za ken waarop ik toch geen grip heb. Gelukkig heb ik mijn toelatingsbewijs gewoon op zak." De Leiderdorper heeft de ambitie om op termijn als hoofdtrainer in het betaalde voetbal aan de slag te gaan. De ex-speler en de club zijn het eens over een verbintenis. Gesproken wordt nog over de invulling daarvan. Ajax wacht op de komst van een nieuw hoofd opleidingen. In overleg met hem wordt bepaald welk jeugdelftal Groenendijk onder zijn hoede krijgt. Hij kan dus Danny Blind gaan opvol gen, die na het vertrek van Ronald Koeman coach van Ajax 1 werd. „Er is daarom ook nog niets officieel", verklaart Groenendijk. „Ik houd een kleine slag om de arm, maar ga er maar vanuit dat het rond is." Alfons Groenendijk. Archieffoto: Hielco Kuipers Leiderdorpsen vrouwen gaan gelaten tenonder tegen RWH door Welmoed de Lang delft - Weer waren er geen bloe men voor RCL. De Leiderdorpse vrouwen waren elf dagen gele den slechts één helft verwijderd van het kampioenschap in de eerste klasse. Maar de Leider- dorpse formatie gaf toen in de slotfase op dramatische wijze een 2-0 voorsprong weg. In de beslissingswedstrijd tegen me dekoploper RWH misten de Lei derdorpsen op de beslissende momenten de overtuiging. RV- VH won terecht met 1-2. Ook nu viel na de wedstrijd een enkele traan, maar de stem ming was gelaten in vergelijking met de wedstrijd van anderhal ve week tegen Reiger Boys. Coach Nancy van der Loo: „Ja, daar hebben we het weggege ven, dat is duidelijk." RCL herstelde zich wel snel van de eerste klap. Vlak na de ope ningstreffer van Lesley Land weer trok de Leiderdorpse ploeg de stand weer gelijk. Lin kerspits Claudia van den Heili genberg schoot een corner van Jet Bavelaar genadeloos bin nen. De topscorer van de eerste klasse kwam daarmee één doel punt 'los' van concurrente Bi- anca Schwarz van RWH. De directe confrontatie tussen de twee reserve-internationals (beiden 28 treffers) bleef uitein delijk gelijk. Bianca Schwarz bestrafte het slechte wegwerken van linksback Lucinda Wassink en scoorde eenvoudig alleen voor keeper Merel Hansbergen. Schwarz was daarmee de more le winnaar van de twee. Niet al leen speelde ze onder de grote druk een betere wedstrijd, ze eindigde de dag met het zo be geerde kampioenschap. Buiten de eerste en laatste vijf minuten leek RCL in de gehele tweede helft niet overtuigd van Merel Hansbergen brengt redding, terwijl Diana Verstraeten (3) haar opponente in bedwang houdt. Het mocht niet baten. Foto: Mark Lamers een mogelijke zege. Dat drie spitsen een minuut voor tijd toekeken hoe de Ridderkerkse keeper een losgelaten bal weer oppakte, was typerend voor de instelling in de tweede helft. Gelatenheid kreeg de overhand en het zenuwachtig drentelen voor de dug-out van Van der Loo in de eerste helft, verander de in een afwachtend en enigs zins apathisch achterover zitten in helft twee. Van der Loo vond het verlies minder zuur dan de vorige keer „Toen dachten we de buit al binnen te hebben en gaven we het toch nog uit handen. Maar de meiden hebben er alles aan gedaan. RWH was gewoon de betere ploeg, daar moet je eer lijk in zijn." De ploeg had de feestruimte al willen reserveren. „Het zat al helemaal in die koppies dat ze vandaag zouden gaan winnen", dacht Van der Loo. „Ik heb ze van de week gewaarschuwd dat er ook nog een mogelijkheid bestond dat we vandaag zou den verliezen." Misschien was het verstandiger geweest juist die winning mood er bij de speelsters in te hou den, want nu is het RWH en niet RCL, dat zich in een kwali ficatiepoule mag meten met de vier kampioenen uit de eerste klassen. Maar voor RCL is eventuele promotie niet meer aan de or de. De ploeg leefde met de ge dachte het kampioenschap te gen Reiger Boys al verspeeld te hebben. RWH had geen be hoefte om de Leiderdorpsen op andere gedachten te brengen. RCL-RWH: 1-2 (1-2). 13. Landweer 0- 1, 14. Van den Heiligenberg 1-1, 34. Schwarz 1-2. Scheidsrechten Rooze- boom Toeschouwers: 450. RCL: Hansbergen, Van de Water (88. Tooien), Verstraeten, Wassenaar, Was sink (70. Van der Giessen), Knik, S. Ba- velaar (83. Van de Eshof), Van den Berg, Thissen, Van den Heiligenberg, J. Bavelaar. door Peter Klein tennis gemengd - Op de eerste speeldag maakte lichte regen de banen onbespeelbaar. Ook op de inhaaldag kwam hoofdklas ser Hillegomse TC/Advantage op het hardcourt van Groene kan 2 niet uit de voeten. De bol- lenstrekers verloren met maxi male cijfers, 8-0. Lars van Kampen had bij de en kelspelen als enig uitzicht op een derde set. De jonge nieuw komer in het Hillegomse team verloor de eerste doorgang met 6-3, maar brak in de eerste game van de tweede set de op slag van zijn gereputeerde te genstander Marc Merry. Tot 5-3 kon Van Kampen de marge van twee games vasthouden, maar een goede opslaggame van Merry en duidelijk 'choken' bij 5-4 op eigen service bracht de voormalig international weer langszij. Van Kampen capitu leerde met 7-5. Eerder boog Samantha van der Drift (met tweemaal 4-6) voor de Spaanse nummer 487 van de wereld, Carla Suarez Navarro, slikte Marlot Meddens haar eer ste singlenederlaag in deze competitie tegen Jong Oranje's Lisanne Balk (3-6 4-6) en had David Rappange geen kans te gen dubbelspecialist Djalmar Sistermans. Meddens kreeg in de mixed met Rappange nog een kleine mogelijkheid op re vanche. De tweede set ging echter in de tiebreak met 7-3 verloren, 3-6 6-7. Merenwijk besliste de inhaal wedstrijd in de derde klasse bij Groenekan 3 met 5-3 in haar voordeel. Sylvia Sieval en Mar- greet Nagtegeller raakten op het hardcourt te laat op stoom om hun singles te winnen. Ook Do nald van Veen en Rob van der Meer stonden vooral uit on wennigheid hun eerste set met 0-6 en 1-6 af. Het tweetal her stelde zich in het tweede en derde bedrijf. De beide dubbels waren duidelijk voor Meren wijk. De mixed van Sieval met Van der Meer leverde met 10-7 in de wedstrijdtiebreak het vijf de punt op. Forse nederlaag tegen Union: 8-2 door Peter Klein vrouwenhockey - Het doem- scenario voor Alecto is na het 8- 2 verlies gisteren in Nijmegen tegen Union een flink stuk dichterbij gekomen. „We heb ben nog steeds een punt nodig om ons op eigen kracht veilig te spelen", meldt coach Maurits Eikenhout. „Dat moet dan zon dag maar tegen HIC gebeuren." Tegen de nummer twee van de ranglijst in de overgangsklasse is dat in ieder geval op papier geen eenvoudige opgave. Afgelopen weekeinde consta teerde Eikenhout al, dat zijn formatie in de duels bij Huizen en tegen Wageningen verzuimd had zich in veiligheid te spelen. „De concurrentie heeft een veel lichter programma dan wij", zei de coach afgelopen zondag bij het horen van de overwinning van concurrent EMHC op al het gedegradeerde Huizen. „Dan staan zij nog drie punten achter ons en kunnen zij zich op de laatste zondag naast ons spe len. Ons wacht nog een span nende slotdag." Coach Eikenhout koos tegen Union voor een verdedigende speelwijze, een gelijkspelletje tegen de Nijmegenaren was im mers genoeg. Het concept leek resultaat af te werpen, want in het eerste kwartier schiep Alec to zich uit vier counters vier se rieuze kansen. Het vizier van Karin van Rijn en Daniëlle de Goede stond echter niet op scherp. Union toonde zich in die perio de koel bij de twee kleine fout jes in de Leiderdorpse defensie en liep nog voor rust naar 3-0 uit. Het alles of niets offensief na de pauze leverde binnen 30 seconden een mogelijkheid voor Evelien Huisman op. Zij miste, maar de goal viel wel aan de andere kant. Het Leider dorpse team kreeg toch loon naar werken. Floor Lely zorgde met een veldgoal voor de 4-1. Frederique van Kauuwen maakte uit een strafcomer de 4- 2. Het laatste woord was echter duidelijk voor de Nijmegena ren, die tot de 8-2 eindstand doorgingen. Niet alleen Alecto wacht zon dag nog een spannende dag. Ook coach Eikenhout wil niet met een degradatie afscheid nemen van de club, die hij vijf jaar lang in de overgangsklasse hield Eikenhout: „De coach van onze tegenstander heeft het nog veel lastiger. Officieel is het nog niet, maar hij is wel kandi daat om mij op te volgen. En wat doe als je oude tegen je nieuwe club speelt?" tveld: „In de kindertijd blijven hangen, zo zou je het wel kunnen zeggen. Allemaal verschillende s doen, dat is toch het leukst." Foto: Hielco Kuipers Pelle Rietveld start bij Ter Specke Bokaal op drie onderdelen door Lukas van der Storm lisse - Het nationaal baancircuit opent morgen traditioneel met de strijd om de Ter Specke Bo kaal in Lisse. Diverse toppers verschijnen aan de start voor de 23ste editie van de door AV de Spartaan georganiseerde wed strijd. Eén van hen is Pelle Riet veld, meerkamper van het Zoe- termeerse Ilion. Hij komt uit op de 400 meter, de 110 meter hor den en het polsstokspringen. Voor de student commerciële economie is het de laatste test voor het NK meerkamp, een week later in Emmeloord. Waarom hij tienkamper is ge worden? Rietveld glimlacht even. „In de kindertijd blijven hangen, zo zou je het wel kun nen zeggen. Allemaal verschil lende spelletjes doen, dat is toch het leukst. In de pupillen- tijd doet iedereen nog meer kampen, daarna gaan de mees ten specialiseren op een be paald onderdeel. Ik had voor meerdere nummers aanleg, dus ben ik bij de meerkamp geble ven. Anders was ik misschien wel op de 400 meter horden te rechtgekomen." In navolging van zijn zussen Sabine en Femke kwam de al- leskunner bij AAV '36 in Alphen aan den Rijn terecht. Binnen de familie waren diverse ooms al lid van de Leidse Bataven (in middels opgegaan in Leiden At letiek). „Ik begon op mijn ze vende, toen mocht ik er pas op. Anders had ik al eerder gewild. Het bleek wel meteen dat ik vrij veel aanleg had. Zeker toen ie dereen nog even groot was won ik veel en had plezier in de sport. Tussendoor heb ik één jaar gevoetbald, omdat veel vriendjes dat deden, maar ben daarna snel weer teruggekomen op de baan." Als junior draaide Rietveld aar dig mee, maar pas de laatste drie jaar stak hij echt boven de concurrentie uit. „Ik begon vrij laat te groeien, dat is vaak de oorzaak van verschillen bij de jongere junioren. Nadat ik in 2001 bij Ilion ben gaan trainen, ging ik met sprongen vooruit." In Zoetermeer traint hij bij Maarten Klaver en Jaap van der Plaat. „Eerst was de training er vooral op gericht om de 110 meter horden en het polsstoks pringen, twee belangrijke num mers in de tienkamp, te verbe teren. Die zijn nu op een goed niveau en hoef ik alleen nog te onderhouden. Nu richt ik me vooral op hoog en discus, om dat dat de onderdelen zijn waar ik vaak punten op laat liggen." Dat overkwam de 20-jarige at leet vorig jaar bij het NK meer kamp in Woerden. „Ik was toen fysiek erg goed in vorm, alleen technisch klopte er nog veel niet. De meeste punten haalde ik daar op de sprintnummers en bij het verspringen, onder delen waar techniek wat min der nadrukkelijk om de hoek komt kijken." Toch haalde Riet veld vrij gemakkelijk de Neder landse juniorentitel en de limiet voor het WK junioren. Bij dat toernooi in het Italiaanse Gros- seto steeg hij met een vierde plaats boven zichzelf uit. „Ik hoopte daar op 7.700 punten, maar kwam zelfs tot 7.822. Daar had ik niet van durven dromen. Op bijna alle onderdelen be haalde of benaderde ik mijn persoonlijk record, terwijl de hitte het toernooi zeer zwaar maakte." Afgelopen winter had Rietveld (bij afwezigheid van toppers Chiel Warners en Eugene Mar- tineau) zijn eerst seniorentitel op de zevenkamp in de indoor- hal kunnen behalen. Hij lag op koers, maar miste zijn aan- vangshoogte bij het polsstoks pringen. „Ik heb een enigszins bizar indoorseizoen achter de rug. De prestaties op de 60 me ter horden waren ver boven verwachting, maar voor een meerkamp moet alles kloppen en moet je voortdurend gecon centreerd zijn." Tijdens deze indoormeerkamp verkeerde Rietveld in de wetenschap dat hij enkele dagen later noodge dwongen moest verhuizen. „Ik woon sinds een aantal maan den niet meer bij mijn ouders in Hazerswoude-Dorp, maar op kamers in Zoetermeer. Eerst deelde ik samen met een colle- ga-meerkamper een kamer. Hij kreeg echter problemen en keerde terug naar Apeldoorn. In mijn eentje kon ik de kamer niet onderhouden, dus moest ik iets nieuws vinden. Natuurlijk niet al te leuk allemaal. Ik merk te dat deze ontwikkelingen in mijn privé-leven toch hun weerslag hadden op mijn tech niek," In zijn nieuwe woonruimte voelt Rietveld zich inmiddels comfortabel. „Ik zit hier dicht bij de baan, en ook mijn familie in Hazerswoude en Zoeterwou- de zit nog om de hoek." Hij is bijna dagelijks op de baan te vinden. „In trainingsperiodes kom ik er soms zelfs twee keer per dag. Daar kan ik nu makke lijker even heen dan toen ik nog thuis woonde, ik spring nu zo op de fiets. Daarnaast vind ik het ook wel prettig om niet meer in een dorp te wonen. Maar ook mijn familie is be langrijk voor me. Ik ben toch opgegroeid in de polder, daar heb ik zelfs een deel van mijn algemene ontwikkeling met be trekking tot de sport vandaan gehaald. Ik ben dus nog regel matig bij mijn ouders te vinden, en heb bijvoorbeeld de zuivel van de boerderij van mijn lieve lingstante in de koelkast staan." In Lisse hoopt Rietveld zijn voorbereiding op de nationale titelstrijd succesvol af te sluiten. Hij was al regelmatig actief bij kleinere wedstrijden, maar voor de laatste test kiest Rietveld een groter podium. „Voor mij zijn de meerkampen natuurlijk de belangrijkste wedstrijden van het jaar, dan kan ik altijd net iets meer. Maar om op losse onderdelen aansprekende pres taties te leveren zijn wedstrij den als de Ter Specke Bokaal uitermate geschikt. Ik hoop een persoonlijk record aan te scher pen en te tonen dat ik klaar ben voor het weekend erna." Rietveld zal morgen in Lisse niet alleen aanwezig zijn als lisse - Ook van thuisvereni- ging De Spartaan staat een aantal atleten op de startlijst voor de Ter Specke Bokaal. Remona Fransen, Eva van der Poel en Yvonne Wisse hebben zojuist een trainingskamp achter de rug en nemen allen deel aan de 100 meter horden, een van de 'speerpunten' van de bokaal. Wisse, voormalig nationaal kampioene op de meerkamp, hoopt na een matig 2004 op meer succes. Fransen pakte afgelopen winter in de indoor- hal zilver op het NK hoog springen en nadert net als Van der Poel als neo-senior de na tionale meerkamptop. Het zelfde trio komt ook in actie bij het verspringen. Op de 100 horden staan ook nationaal kampioene Rosina Hodde en de van een zware blessure herstelde Judith Vis aan de start. Ook bij de man nen verschijnt een sterk hor deelnemer en, atletiekfanaat als hij is, aandachtig toeschouwer. Met een studiegroep van zijn topsportopleiding commerciële economie verkoopt hij shirts en bidons van Right To Play. Deze organisatie van ex-schaatser Jo- han Olav Koss, die zich ten doel stelt de leefsituatie van arme kinderen te verbeteren door middel van sport en spel. „Doel is om ons kennis te laten ma ken met bedrijfsvoering. Klas genote Kristie Boogert (tennis ster) kwam met het idee. en dat je op deze manier iets kan bete kenen voor een goed doel maakt het alleen maar leuk." denveld, met onder anderes Marcel van der Westen. Op de*! 100 meter opent Timothy Beck zijn seizoen^ij de vrou wen komt de sn«e Ghanese Esther Dankwah in actie. Ook. nationaal kampioenen als El-;' liott Thijssen (speer) en Ro-^" nald Gram (kogelslingeren) doen mee in Lisse. Op de 400 meter hoopt Roma- ra van Noort haar toptijden na een blessureperiode weer te benaderen. Hetzelfde geldt voor Pieter van Langen op de< dubbele afstand, waarop ook Leiden Atletiek-junior Roel- van Opdorp van start gaat. Op de 3.000 meter komen zijn clubgenoten Edgard Creemers en Pieter van der Luijt, die. beiden een veelbelovend win terseizoen achter de rug heb ben, in actie. Ook Rick van Ruiten (Spartaan) opent zijn'' seizoen op de thuisbaan. Hij; zal deelnemen bij het ver springen en speerwerpen. Yvonne Wisse hoopt op beter seizoen

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23