Even gaat het licht uit in Eindhoven SPORT 'PSV kan voor spelers vragen wat het wil' BAR-team reed met geheime tank Terugkeer Wim Jansen op til 'We hebben wereldwijde propaganda gemaakt' LiverpocS in het n£< Sportief geP kost Roddiü zege in Roii Ruud Gullit 'te koop tegen elk aannemelijk bof vrijdag 6 mei 2005 5 Vijfjarig contract José Mourinho R londen - Trainer José Mourin ho heeft met Chelsea overeen stemming bereikt over een nieuw, vijfjarig contract. Deze verbintenis vervangt de driejari ge overeenkomst die voor dit seizoen gold. Mourinho ver overde met Chelsea de Engelse landstitel, maar werd dinsdag avond door Liverpool uitge schakeld in de halve finales van de Champions League. Kluivert scoort voor Newcastle londen - Patrick Kluivert heeft met een doelpunt een aandeel gehad in de overwinning van "zijn club Newcastle United in de uitwedstrijd bij Fulham: 1-3. Kluivert passeerde niet zijn voormalige teamgenoot Edwin van der Sar. Hij werd namelijk in de rust vervangen en Kluivert 'maakte in de 62e minuut de 1- Z. Met de zege schiet midden moter Newcastle niet erg veel op, de club staat twaalfde. Ful ham neemt de zestiende plaats 'in. Bergkamp: nee tegen Ajax londen - Een terugkeer naar Ajax is voor Dennis Bergkamp uitgesloten; het wordt nog een jaar Arsenal of helemaal niets 'meer. Dat zei de bijna 36-jarige aanvaller op de website van Ar senal. „Ik vind voetbal nog veel 'te leuk om te stoppen. Dat is de hoofdreden om nog door te willen gaan bij Arsenal." Sikora weg bij Heerenveen heerenveen - Voetbalclub Hee renveen zal volgend seizoen geen gebruik meer maken van de diensten van Victor Sikora en de Fin Hannu Haarala. Dat 'is woensdag bij de presentatie van nieuwe aanwinst Paul Bos- velt bekendgemaakt. Sikora was gehuurd van Ajax en kwam 25 keer in actie voor de Friezen. Dida na zeven duels verslagen eindhoven - PSV'er Ji-Sung Park heeft woensdag tijdens de Champions League-ontmoeting met AC Milan een indrukwek kende serie van doelman Dida beëindigd. De Zuid-Koreaan verschalkte na negen minuten de Braziliaanse doelman en zorgde zodoende voor de eerste tegentreffer in acht CL-duels van Milan. Dida kreeg in no vember 2004 voor het laatst een tegendoelpunt te verwerken tij dens een Champions League duel. Dat was tijdens de ont moeting met FC Barcelona. Ro- naldinho was de doelpunten maker. Vervolgens hield Dida zijn doel 640 minuten schoon. De Braziliaan was dichtbij het absolute record in de Cham pions League, dat nu op naam blijft van de Nederlander Edwin van der Sar. Tevergeefs beroep Van Duijnhoven frankfurt - In de strijd tegen degradatie kan de Duitse voet balclub VfL Bochum zaterdag opnieuw geen beroep doen op Rein van Duijnhoven. De Ne derlandse doelman had beroep aangetekend tegen zijn schor sing van twee duels naar aanlei ding van een rode kaart. De tuchtcommissie handhaafde woensdag de straf, waardoor Van Duijnhoven het belangrijke duel met FC Nümberg mist. eindhoven/gpd - Vanaf vandaag blijft het trai ningspak van PSV-trainer Guus Hiddink wat va ker in zijn klerenkast hangen. Hiddink ruilt het in voor het strakke pak-met-stropdas van de tech nisch directeur. PSV verliest minstens twee spe lers (Van Bommel en Vogel) en houdt rekening met een poging tot verdere leegroof. „De grote clubs van Europa zullen best interesse hebben in onze spelers. Maar als er getrokken wordt, kan PSV in bijna alle gevallen vragen wat het wil vra gen." Het afgelopen seizoen heeft een stevige basis ge legd onder de toekomstperspectieven van de club. Hiddink: „Iedereen weet dat er rode cijfers lagen uit het verleden. Die zijn op uitstekende wijze weggewerkt. Ik wil niet blind zijn voor de gezondheid van het bedrijf, maar zeg ook: juist nu moeten we de ploeg een nieuwe injectie ge ven. We hebben dit jaar tegen de bovengrens aangezeten. Dan mag je komend seizoen niet wéér door die ondergrens heen zakken." Hiddink wil zijn ploeg versterken met vijf spelers: een rechtsback (wellicht Trabelsi), drie midden velders (er bestaat interesse voor Van der Vaart) en een aanvaller. „We willen tóch weer naar een nog bredere, nog sterkere bank", verwees hij naar de problemen die PSV woensdag kreeg toen centrumverdediger Bouma geblesseerd moest af haken. Cocu zakte daardoor een linie terug, maar zijn afwezigheid op het middenveld was voel baar. Brak PSV misschien zelfs wel op. „Als we de ploeg op enkele posities kunnen ver sterken, geeft je dat bijna de garantie dat je ook komend seizoen weer in staat moet zijn om de eerste ronde van de Champions League te over leven. Dót is waar het om gaat: een herhaling van dit seizoen is niet reëel, maar we willen niet meer terugzakken qua niveau." De reputatie die PSV zich verwierf, en die Hid dink al bezat, zal het zoeken naar nieuwe spelers gemakkelijker maken. Nu al krijgt de club vele tientallen spelers aangeboden uit alle hoeken de wereld. „Hier zijn alle voorwaarden, en relatief ook alle tijd, aanwezig om op topniveau te presteren. Dat is ook de grote winst van dit seizoen: heel veel jonge jongens hebben enorm veel bagage en in ternationale ervaring opgedaan." „Zij hebben de wetten van het wereldvoetbal le ren kennen. Daar kan PSV op verder. Zelfs als zich enkele onverwachte mutaties zouden voor doen." In het shirt van Jaap Stam applaudisseert de emotionele Mark van Bommel voor het Eindhovense publiek. Foto: ANP/Olaf Kraak door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Bij de stoerste ke rel kwamen de tranen het eerst. En ze vloeiden heftig. Alex, de robuuste stopper van PSV, dacht dat zijn hart brak toen het verdict er lag. Geen finale Champions League. Wrang voelde het, onrechtvaardig. „Ongelofelijk", stamelde Phillip Cocu toen hij Mark van Bom mel omhelsde. Als enige ploeg dit seizoen slaagde PSV er woensdag in drie keer te scoren tegen AC Milan. Hiddink had een tac tisch plan uitgedokterd waar de Italianen geen raad mee wisten. Met Farfan op rechts, een zeer aanvallende Lee op links en Park achter cèntrumspits Ven- negoor of Hesselink ontstond een fantastisch voetbalgevecht. De combinatie van organisatie, discipline, plichtbesef en lef maakte de ploeg superieur aan AC Milan. Het was onthutsend om te zien hoeveel pijn de grote Italiaanse kampioen leed. Op het middenveld liepen Pirlo, Gattuso en Seedorf te schutte ren als dilettanten. Maar in de laatste minuut bij de stand 2-0 door goals van Park en Cocu, en met een verlenging in zicht, viel de organisatie bij PSV voor één keer helemaal wég: Vogel talmde te lang met ingrijpen toen Kaka op links de bal controleerde. Ambrosini liep weg uit de rug van Van Bommel en kopte Milan naar de finale. De thriller kreeg daar mee zijn meest sinistere slot. Hiddink verbeet de teleurstel ling en was realistisch: „Uitein delijk hebben we in Milaan toch een goaltje teveel binnen gekregen." Dat Cocu er in de extra tijd nog 3-1 van maakte deed niet meer terzake. Theo Lucius kon het na de wedstrijd niet bevatten en lag minutenlang op de grond, Jef ferson Farfan strompelde van het veld. De anderen keken ver dwaasd om zich heen. Johann Vogel was de kleedkamer inge vlucht. Doelman Gomes zocht troost bij zijn landgenoot Dida van Milan. Persvoorlichter Pe dro Salazar knuffelde en kuste minutenlang met.Milan-speler Clarence Seedorf, dat kon nie mand ontgaan. Trainer Guus Hiddink omhelsde Carlo Ance- lotti, de coach van Milan die als geen ander besefte dat zijn club over twee wedstrijden de min dere was geweest van PSV. Net als vorige week in Milaan ging in de laatste minuut van de wedstrijd het licht uit boven Eindhoven. Heel even maar. De aanhang verbeet de teleurstel ling, veerde op, moedigde de ploeg nog één keer hartstochte lijk aan en gaf zijn helden uit eindelijk een staande ovatie. Een ereronde volgde. Pijnlijk en ontluisterend. Maar opbeurend tegelijk. „PSV heeft wereldwijde propa ganda gemaakt", zei Hiddink later die nacht. „Van de halve finalisten hebben wij het meest aantrekkelijke en het beste voetbal gespeeld. En daarmee heelveel sympathie verkregen." We hebben een wereldploeg te gen de touwen gezet met uitste kend, modern voetbal. Ik ben bijzonder trots op deze groep." Ook al liggen we nu even met zijn allen tegen de muur aan." Formule 1-stal twee Grand Prix' geschorst parijs/anp - De Formule-1-ren stal BAR is voor twee races ge schorst. Dit gebeurde wegens het sjoemelen met het gewicht van de auto van Jenson Button, tijdens de Grand Prix van San Marino. De beslissing viel na een be roepszitting van de overkoepe lende organisatie FIA. Button eindigde als derde in San Mari no. De punten die hij hiermee voor de wereldtitelstrijd behaal de, tellen niet meer. Ook voor deze race is BAR met terugwer kende kracht uitgesloten. Button zou hebben gereden in een wagen die onder het mini mumgewicht zat en bovendien was voorzien van een tweede, geheime, tank. BAR ontkent alle beschuldigingen. De FIA had om een zwaardere straf ge vraagd: uitsluiting van een jaar en een kleine miljoen euro boe te. De coureurs van BAR, naast de Brit Button de Japanner Taku- ma Sato, missen nu de wedstrij den in Barcelona (aanstaande zondag)* en Monaco. Het team heeft voor de rest van het sei zoen een voorwaardelijke straf. Volgens voorzitter Max Mosley van de FIA komt de Brits/Japanse renstal er daar mee nog goed af. „De feiten zijn heel duidelijk", verklaarde Mosley. „Het team (BAR) was gevraagd alle benzi ne uit de wagen te pompen. Vervolgens vertelde men ons dat de bolide leeg was, terwijl er nog vijftien liter in verborgen zat." De beroepscommissie zei geen hard bewijs van fraude te heb ben gevonden. „De feiten die ons ter beschikking waren ge steld toonden dat niet onom- stoten aan. Wel was er sprake van grove nalatigheid en een gebrek aan transparantie." De teambaas Nick Fry van BAR zei „geschokt" te zijn door de maatregel. „Dit staat in geen enkele verhouding tot wat aan bewijs op tafel lag. Wij hebben afdoende aangetoond ons aan de regels te hebben gehouden. Op dit moment onderzoeken we wat ons opties zijn iets te gen deze straf te doen." Terwijl binnen de leiding van BAR Honda een persconferentie geeft, legt buiten een fotograaf het beeld vast van Jenson But ton. Foto: EPA/Kerim Okten rotterdam/gpd - Het ziet er naar uit dat Wim Jansen snel terugkeert bij Feyenoord. Het gesprek tussen Ruud Gullit en 'Mister Feyenoord' lijkt de op maat naar een nieuwe samen werking. Gullits zoekt versterking van het professionele apparaat en denkt mede daardoor betere spelers te kunnen aantrekken. Tegelijkertijd weet hij dat de achterban kritiek op hem en het aankoopbeleid heeft. Nog een seizoen met een vierde plaats en geen prijzen zou rampzalig zijn. Wim Jansen heeft al bijna an derhalf jaar geleden aangege ven dat hij bereid was weer een functie te bekleden bij Feyen oord. Daarna heeft Feyenoord een paar keer de kans gehad om hem weer binnen te halen. De allereerste mogelijkheid werd in de winterstop van het seizoen 2003-2004 geblokkeerd, omdat de club in hetzelfde weekend als waarin Jansen de deur openzette de aanstelling van Ruud Gullit bekend maak te. Vervolgens was de huidige technisch directeur Mark Wotte wel gecharmeerd van Jansens komst, omdat die met al zijn er varing en vakkennis van on schatbare waaide voor het voetbalbolwerk Feyenoord zou kunnen zijn. Na een gesprek tussen voorzitter Jorien van den Herik en Wim Jansen was de uitkomst dat 'de tijd er nog niet rijp voor was'. Pas later bleek dat Jansen geen trek had om nauw te gaan samenwerken met Van den Heriks rechter hand Jein D. Swart. De secretaris van de Raad van commissarissen en rechter hand van voorzitter Jorien van den Herik is al geruime tijd nauwelijks actief meer voor Feyenoord. Jan D. Swart kampt met ernstige oogproblemen, hij moet binnenkort enkele opera ties ondergaan. Hij is zeker tot de Kerst uit de running. Mark Wotte vindt dat Jansen bij uitstek geschikt zou zijn voor de rol van hoofd scouting, natio naal en internationaal. Van Wotte mag de man die begin ja ren negentig de club redde, ook aan de slag met de toptalenten Vein Feyenoord. „Zijn kwaliteiten staan buiten kijf. Hij heeft een zeer waarde volle mening over voetbal. En mensen die zoveel hebben be tekend voor Feyenoord, moet je heel serieus nemen", zei Wotte onlangs over Wim Jansen, de oud-international die immer door Johan Cruijff naar voren wordt geschoven als er een va cature is. Het zou niet weer maanden moeten duren. De oud-Feye- noorder kan ook naar de KNVB en heeft een aanbieding op zak van een buitenlandse topclub om daar als scout in dienst te treden. Het enige waarmee men bij Feyenoord misschien nog wor stelt, is dat - afhankelijk van de functie - Jansen veel heilige huisjes omver zal schoppen in De Kuip. londen/anp - Een mtfr eindzege in de Chamf gue verzekert Liverpo tomatisch van een st£' voor de CL in het kon- zoen. De Engelse voer (FA) bevestigde gister^ leen de eerste vier plqk de eindstand van de League voor het prest» j toernooi worden ingq Liverpool, dat zich dik koste van Chelsea vo<^g van de Champions Ley plaatste, neemt mom^ vijfde plaats in. StadgL Everton is vierde, metei sprong van drie punti Reds en met bovendij wedstrijd minder gesj Indien Liverpool de C* League op 25 mei in Ir wint, maar niet bij de^ vier eindigt in de Engtj( petitie, kunnen de Re!^ tel op het hoogste Eui^ clubniveau dus niet v!zi De FA wil in dat gevalff, Europese voetbaluni^e een vijfde startbewijs j land toewijst. Reglementair mogen ie maximaal vier ploegeje aan de Champions L^-j clusief voorronde, deu „We kunnen niet aan tl van het seizoen de repy seling veranderen", li UEFA-woordvoerder „We kunnen moeilijk" andere lidstaat zeggeL een startbewijs aan Er moeten afstaan. Wel ip dat we voor het seizoi^ 2007 naar een aanpasr deze regelgeving kijké)( Real Madrid won in 2]s Champions League, ive door een vijfde plaats'f Spaanse eindklasseml kwalificatie voor de CL daaropvolgende seizde Spaanse voetbalbond^ toen met een special^ gel ervoor dat de 'Koii alsnog de CL-titel kon j gen. De toenmalige nc] vier Real Zaragoza w^( de dupe van de bestap greep. n tt rome/anp/rtr - Ee, gebaar van Andy Roc^ hem een plaats in de^ les van het tennist<je Rome gekost. De alsp2 plaatste Amerikaan een stand van 7-6 5-3 vice van de SpanjaaL do Verdasco na eer fout van zijn opponefii toegewezen. Roddic1 scheidsrechter echter de opslag goed was. verwachte verlenginp partij leidde tot een op Verdasco die de parti lijk met 6-7 7-6 6-4 bar „Ik had niet het idee'a spectaculairs deed",!. Roddick na zijn vae sloeg zijn service eic werd gek. Ik had mis! dus keek naar de pl^e bal was geland. Ik ko!/ niet goed beoordeb] toen ik nog een keeik ik de bal in. De schei had het ook wel gea I uit zijn stoel was ge heb hem slechts die ife bespaard." Gaston Gaudio en man strandden evei Argentijn, nummer plaatsingslijst, won vil nog het toernooi vri maar kwam er tegeric jaard David Ferrer t aan te pas. De winnaéi land Garros van vorijil met 6-0 6-1 ondert speelt nu tegen zijn lfi Alberto Martin. n< De als vierde geflo Henman was op hetis gravel niet opgewasri de Slowaak Dominikf 6 6-3 3-6. „In de tweede set spe goed en had het ge\' wedstrijd in mijn vo(( omkeren", keek He" zijn nederlaag terug.8' gaat het vaak op graviei je kans, maar moet «P alles aan doen om cje den. Elk punt is een gig Hrbaty moet het in fc nales opnemen tegj Agassi. De 35-jarige j ontdeed zich met 6-, de Kroaat Ivan Ljubig, nam in de partij reva zijn nederlaag tegel eerder dit jaar bij zijiu in de Davis Cup. p amsterdam/anp - Ruud Glillit is woensdag verwijderd van vei lingsite e-Bay. Verkoper Henk8434 had de trainer van voetbalclub Feyenoord te koop gezet 'tegen elk aannemelijk bod wegens wanprestaties en het niet naar behoren functio neren'. Een woordvoerder van e-Bay noemt het „een ludieke actie, maar wel verboden". „Het verkopen van een persoon is wettelijk verboden. In onze gebruikersvoorwaarden staat dat niets mag worden aangebo den dat bij wet is verboden. We nemen contact op met de ge bruiker om hem hierop te wij zen." Het openingsbod stond op 1 euro, maar de biedingen liepen woensdag al snel op. ste bod voordat het ject' van de site werdh was 10 miljoen euro ajax-bv. -1 Gullit heeft de club n!s; hoopte succes gebra<jrt

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20