'Je moet niet te veel op je zoon letten' SPORT 6,5 Familietwist in de polder t Henk de Cler en Ap Opdam genieten van successen van Tim en Barry bij AZ BALLETJE MET Leiden pakt uit met 'Final F<j] Marathonopgave UDO 4 door Peter van der Hulst (bij)zaken in oe sport 'Balletje met' testte gehaktbal len in sportkantines en beoor deelde voetbalterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actueel? Deze keer: honk- en softbalclub The Flags uit Lisse. Routebeschrijving: Aan de routebeschrijving zal het niet liggen dat er zo weinig mensen honk- en softballen. Uitslagen: Ze staan erop, maar nog niet van afgelopen week einde. Wedstrijdverslagen kunnen we niet vinden. Actualiteit: Heel veel nieuws is er niet getuige de weinig actu ele aankondiging van het bloe mencorso en de mededeling dat het seizoen weer is begon nen. Vormgeving: We hebben een ernstig vermoeden dat blauw en geel de clubkleuren zijn. Sponsors: Zo die er zijn, hun namen worden geheim gehou den. Overige informatie: De websi te staat bol van de informatie. Wat minder letters zou aan te raden zijn. Er wordt wel een beeld geschetst van een zeer enthousiaste club. Enthousiast zijn de makers van de website vast ook. Eindoordeel: Iets meer ener gie steken in het nadenken over de opzet van de website dan vullen, vullen, vullen. Klassement 1 Fluks 7,5 2 TV Meerburg 7,0 SVOW 7,0 Valken '68 7,0 Roomburg 7,0 De Danaïden 7,0 RCL 7,0 Foreholte 7,0 Stompwijk '92 7,0 Alkmania 7,0 11 Saturnus 6,5 Donar 6,5 w Leiden 6,5 The Flags 6,5 15 AV Rijnsoever 6,0 BV Leiderdorp 6,0 De Columbiaan 6,0 Gemini/Kangeroes 6,0 RDC 6,0 TC Unicum 6,0 21 Jolanda Mens 6- Alphense Boys 5,5 23 BS Leiden 5,0 LSG 5,0 Meerburg 5,0 26 Docos 3,5 WWW.BALLETJE.NET leiden/lisse - Henk de Cler en Ap Opdam vallen van de ene verba zing in de andere. De vaders van AZ-voetballers Tim en Barry wa- rep trots dat hun zonen Euro pees mochten voetballen. Maar dat avontuur zou niet al te lang duren. Ap hield er zelfs al reke ning mee dat het in de voorron de tegen PAOK Soloniki over zou zijn. De stedentripjes kregen ron de na ronde een vervolg. Mor genavond kunnen de tickets voor de finale van de UEFA Cup worden besteld als een 2-1 ach terstand op Sporting Portugal in de Alkmaarderhout wordt recht gezet. De trotse vaders Henk (57) en Ap (56) over hun zonen. Van wie hebben Tim en Barry het talent? Henk: ,,Ik heb zelf aardig ge voetbald en jij toch ook Ap? Ik stond vijftien jaar in het eerste elftal van Lugdunum. Ik was verdediger, maar Tim speelt heel anders dan ik destijds. Ik was niet zo snel. Ik ben een nogal corpulent type. Boven dien speelde ik in het midden en Tim aan de zijkant." Ap: „Mijn zoon en dochter heb ben een sterk linkerbeen, ter wijl ik puur rechts was. Ik speelde bij RKAW Lisse en kwam snel in de vertegenwoor digende elftallen. Ik voetbalde jaren op zondag in de hoofd macht, heb nog de promotie naar de tweede klasse meege maakt. Barry ontwikkelde zich ook snel. Hij kwam als tweede jaars A-junior al bij de selectie en na zijn tweede jaar onder Mark Wotte ging hij naar AZ. Daar heeft hij de hele linker kant bespeeld totdat hij een vaste plek in het centrum van de verdediging kreeg. Ik vind dat wel jammer. Op die plek wordt hij toch in zijn aanvallen de mogelijkheden beperkt. Bar ry is net zo slim als ik. Ik was al tijd een luie voetballer. Als het even kon liep ik geen meter te veel." En het karakter? Henk: „Daarin lijkt Tim meer op zijn moeder en mijn andere zoon Henk meer op mij. Tim wordt sneller kwaad, ik heb dat niet zo. Hij is wat driftiger en gelijktijdig komt hij wat verle gen over, maar dat is hij niet. Pas als hij zich ergens thuis voelt, heeft hij praatjes." Ap: „Bij Barry moet je altijd op passen als je een vraag stelt. Daar blijft het dan niet bij. Hij praat maar door. Dat spontane heeft hij van zijn moeder, ik ben afstandelijker. Hij papt met iedereen makkelijk aan. In de winterstop had hij, zoals alle spelers, een gesprek met trainer Co Adriaanse. „Sta jij dan ge woon in het telefoonboek", vroeg hij. „Ja", antwoordde Barry, „mijn vrienden moeten me toch kunnen bellen." „En je eet gewoon thuis, en er hangt een naambordje aan je deur?" Co kon het niet begrijpen. „In Ap Opdam (links) en Henk de Cler hebben hun reis naar Lissabon nog niet geboekt. Foto: Henk Bouwman Lisse kan dat allemaal", zei Bar ry" Zijn jullie zelf nog in het voet bal actief? Henk: „Ik ben op mijn vijftigste gestopt, heb nog wel een paar jaar bij de veteranen gefloten, maar daar heb ik nu geen tijd meer voor. Twee keer in de week ga ik bij de jongens kijken. Henk speelt in Lugdunum za terdag." Ap: „Ik heb 25 jaar op het veld gespeeld, maar ben niet meer actief. Tot de winterstop maak te ik deel uit van de technische commissie van FC Lisse. Heb mijn contacten gebruikt om de broertjes Kevin en Jeffrey Win ter bij de club te krijgen en ook Kwong Wah Steinraht. Hij is toch topscorer van de hoofd klasse geworden." Zijn Tim en Barry door het succes veranderd? Henk: „Tegenover mij niet." Ap: „Barry's karakter is niet ver anderd. Als speler heb ik hem onder Co wel progressie zien maken. Voor zijn eerste Euro pa-Cupwedstrijd tegen PAOK Saloniki hield ik mijn hart vast. Hij was een van de besten op het veld en dat heeft mij wel verbaasd." Henlc „Bij Tim viel er een last van hem af toen hij naar AZ ging. Bij Ajax móét je altijd presteren. AZ ging dit jaar zo goed draaien en hij is daar ge woon in meegegaan. Voor de winterstop was het elke wed strijd genieten. Elke keer scoor den ze binnen vijf minuten. Je durfde eigenlijk niet meer te kij ken. Het ging zo makkelijk." Prachtig die successen, maar de beurs moet nu toch wat lichter zijn. Ap: „Reken maar uit: vijf keer vijfhonderd euro. Ik ben bij Sa loniki, Amica Wronki, Aleman- nia Aachen, Villarreal en vorige week in Lissabon geweest." Henk: „Ik ben bij Aachen, Vil larreal en in Lissabon geweest. Naar Wronki ben ik met de au to gegaan met Ali Elkattabi die vliegangst heeft." Ap: „De laatste poulewedstrijd tegen Grazer AK en ook Sjaktar Donetsk heb ik aan me voorbij laten gaan. Amica was in the middle of nowhere, terwijl de entourage in Lissabon schitte rend was. Ik had spijt dat ik maar één AZ-sjaaltje om had. Had ik er honderd meegeno men dan was ik rijk teruggeko men." Hoe beleven jullie de wedstrij den op de tribune? Henk: „Je bent trots. Als het duel begint, heb ik weinig last van spanning. Ik heb wel ge leerd om niet te veel op mijn ei gen zoon te letten. Iedereen maakt wel eens een foutje. Ik kijk naar de prestatie van het hele team. Naar Lissabon ben ik alleen geweest. Mijn vrouw Greetje kan niet zo goed tegen de drukte. Ze was mee naar Keulen (het uitduel tegen Aa chen werd in de Domstad ge speeld - red.) en vond het in de café's en tram veel te vol. Dan zit je echt in de verdrukking. Maar haalt AZ de finale dan gaat ze wel naar Lissabon." Ap: „In tegenstelling tot mijn vrouw Jetty zit ik heel ontspan nen op de tribune. Zij let vooral op Barry. Ik ben geïnteresseerd in de opstelling, wie staat tegen wie en wat is de tactiek. Ik ging met niet ai te hoge verwachtin gen naar Lissabon en na de 2-1 nederlaag is het ook nog verre van gespeeld. De personele problemen zijn er in vergelij king met vorige week alleen maar groter op geworden. Barry mag weer meespelen, maar Olaf Lindenbergh en Michael Buskermolen zijn geschorst. En je hebt ook gezien hoe Sporting in De Kuip Feyenoord wegtik te." Hebben jullie dan nog hoop op de finale? Henk: „Ik schat de kans op fif ty-fiftyAls ik een voorspelling moet dan hoop ik dat AZ met 1 - 0 wint." Ap: „Barry van Galen riep dat ook al: „Tot de 88ste minuut blijft het 0-0 en dan scoort Van Galen uit een omhaal". Ik ben bang dat die Portugezen toch twee of drie keer scoren. Als ik dan toch een uitslag moet noe men, zeg ik 3-2." Henk: „Daar worden we niet wijzer van. Je hebt je ticket voor Lissabon toch al gekocht?" Ap: „Nee, ik heb nog niets ge kocht." Wat vinden jullie van eikaars zonen? Henk: „Barry is een sterke kop per en met zijn inworpen sticht hij gevaar. Een aardige gozer zonder enige verbeelding en dat is in het voetbal al heel wat." Ap: „Ik spreek Tim niet zo heel veel, maar het is volgens mij een rustige jongen. Een heel bruikbare linksback. Ook bij Ajax viel hij nooit door de mand. Toen hij naar AZ kwam zei ik meteen tegen Barry dat hij de club goed kan helpen." Spelen ze nog lang in Alk maar? Henk:Als ze de UEFA Cup winnen, spelen ze zich in de picture, maar van mij hoeft Tim Is UDO 4 helemaal gek ge worden? Van zaterdag 28 mei, 14.00, tot zondag hetzelf de tijdstip houdt het elftal een 24-uurs voetbalmarathon. Vierentwintig zeven-tegen- zevenwedstrijden van een uur op een half veld. Wat bezielt die mensen? „Het is een soort traditie bij UDO", legt organi sator Martijn van der Wou den uit. „Eens in de zoveel tijd zamelen we geld in voor een goed doel bij de club. Vorige keer was dat een nieuwe speel weide voor de kinderen, nu een kunstgrasveld. Tegenstanders betalen twee euro per persoon, bedrijven kunnen een kwartier voetbal 'kopen'. Naar scheidsrechters is Van der Wouden nog op zoek. Hopelijk komen op de ze manier meer mensen naar het clubhuis, dat de hele nacht open blijft en waar dat week einde nog meer te doen is", zegt hij. Voor zijn ploeg wordt het pittig. „We hopen een man of vijfentwintig te hebben, want er gaan er geheid een paar uitvallen met blessures. Ze wisselen wel door, maar het is absoluut niet de bedoe ling dat er in ploegendienst wordt geslapen. „Dit wordt een behoorlijke fysieke uithou- dingsproef', zegt Van der Wouden. „En we hebben er geen seconde voor getraind. Een medisch begeleidings team is 's nachts aanwezig. DUIVENTIL niet weg. AZ is top en ik ben bang dat mijn vrouw dan haar kleinzoon gaat missen. Dat is niets voor Greetje." Ap: „Tim is twee jaar jonger dan Barry, die inmiddels 29 is. Wil hij zich financieel verbete ren dan zou hij naar de topdrie moeten gaan. Al kun je daar vraagtekens bij zetten. Als ik Ruud Gullit zo beluister dan kan de situatie bij AZ nog wel eens rooskleuriger zijn dan bij Feyenoord. Met het nieuwe sta dion kan AZ het budget verdub belen en dan kunnen ze ook bij de topdrie gaan spelen." En volgend jaar samen naar Duitsland? Ap: „Duitsland?" Ja, het WK. Henk: „Daar houd ik me nog niet mee bezig." Ap: „Ik houd daar geen reke ning mee. Ik ben ervan over tuigd dat Barry het niet haalt. In mijn ogen voetbalt hij daarvoor te anoniem. Dat moet je niet verkeerd begrijpen. Barry haalt nooit een onvoldoende, het is bijna altijd een 6,5. Hij heeft niet de mentaliteit van een Haags schoffie. Hij mist de kil- lersmentaliteit." Henk (lachend): „Hij legt ie dereen neer. Hij is constant ge schorst." leiden - De 'Final Four' wordt een enorm evenement. De hal ve finales en finale om het landskampioenschap basketbal bij de junioren zijn vrijdag en zaterdag in de 5 Meihal in Lei den. Voor de organiserende vereniging BS Leiden, zelf titel kandidaat, is het sinds de hoog tijdagen van Parker Leiden de belangrijkste basketbalavond in de clubhistorie. Bestuurslid Martijn Luykx is al maanden bezig om alles op po ten te zetten. Het paradepaard je wordt een grote licht- en ge luidsshow. Daarbij is een film, gemaakt door Joop van den En- de Studio's, het hoogtepunt. „Veel beelden uit het verleden, ook van Parker Leiden, onder het motto 'dat was toen, dit is nu'. We kunnen weer een kam pioenschap halen in Leiden", zegt Luykx. Het jazzballet van gymnastiekvereniging Jahn ver zorgt een optreden en op de fi naledag is er een show van Heavy Metal uit Leiden. „Dat is de wereldkampioen 'pom- pommen', echt een supergelik- te professionele show", zegt Luykx. Twee toeschouwers krij gen de kans om een Citroën te winnen, als zij een basketbal vanaf de middenlijn door het netje krijgen. De show is een omlijsting voor de strijd om het land', oenschap, waarin BS X het vrijdag in de halvé opneemt tegen Demofij nauts uit Amsterdam. Er? re halve finale gaat Mosquito's en Eiffel [a .Astronauts is een vanf® ploegen waar we in der titie van hebben verlore» Luykx. „Op zich eenjl prestatie, dat een teat twee keer verliest in de sie. Maar zij zijn een be 'angstgegner'. De spel; alleen maar bezig met 1 ste wedstrijd, dat is y goed teken. En als ze daf,r heen komen, zijn ze zr* voriet om de finale te wre Aan spelers van BS Lein het bij de junioren 5 doen, wordt al getrokk eredivisieclubs. Kristi. Loon gaat bijvoorbeeld C tronauts. „Hij krijgt eer tementje, misschien e'3 Zo'n kans kun je iema misgunnen", zegt LuyiL.c pelijk zorgt de promotie'1 eerste mannenteam r? promotiedivisie ervoor!"6 veel spelers uit de huid?" oren kunnen vasthouff" wachten als club nog sn die grote geldschietej ook wij weer een teafc eredivisie kunnen krijgffrc ïte V.l.n.r.: Barbara, Tessa, Dorien, Sonja, Karin, Sanna, Kim, Laura, en Esther. Foto: Hielco Kuipers »rc Een familiereünie hoeven ze bij de familie De Boer nooit te houden. Ze bezoeken ge woon het duel tussen de vrouwenteams van Bernardus en Iduna. Afgelopen weekeinde stond de ontmoeting weer op de rol. Negen nichten verschenen, verdeeld over de beide teams (drie bij Iduna, zes bij Bernardus), op het veld. Dat Dorien en Sanna genoegen moesten nemen met een plek op de bank en Tessa ge blesseerd was, mocht de pret niet drukken. „Nee, we zijn geen familie van Frank en Ronald de Boer, maar dat is wel een vraag die vaak wordt gesteld. Bernardus is een echte De Boer- vereniging Ik geloof dat er zo 'n 28 familieleden van me spelen zegt Esther, die zelf voor Iduna uitkomt. „Ze zitten wel aan ons te trekkei wij wonen in Ter Aar. Voorde trainingen zerswoude moeten we dan te lang rijden.'" voor en na het duel vooral gezellig, binnt lijnen geven De Boertjes elkaar niets cad"* „In het begin is het nog wel even giebele\ p, we willen wel van elkaar winnen. Een betizan wordt dan niet teruggetrokken.Iduna kv^v' gelopen weekeinde met 2-0 achter, medtSeV1 een doelpunt van Karin. Na rust zorgde Is 5 Aarse tak weer voor evenwicht. Onbedoesev' hielp Sonja wel een handje. Ze schoot ipRii doel. „En daar maak je dan wel weer eert. over, al had ik ook wel weer medelijden J|5^ haar", aldus Esther. 57 e De Katwijkse voetballer Dirk Kuijt gaat Feyenoord en zijn oude club Quick Boys straks geld opbrengen. Quick Boys krijgt 2,5 procent van de trans fersom wanneer Dirk straks naar een buitenlandse club ver trekt. Hoe zit het met de actue le transferwaarde van Kuijt? 'Balletje Met' houdt het bij in de Dirk Kuijt-index. De twee laatste weken laat Dirk zich nogal kritisch uit over zijn ploeggenoten en de kwaliteit van het elftal. Het zal t;och niet zo zijn dat Dirk op weg is naar een breuk met Feyenoord? Een conflict met de club heeft over het alge meen niet een gunstig effect op. de transfersom. We wach ten de ontwikkelingen even af, Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 mail: sport.ld@hdc.nl De tuchtcommissie behan delt het bananenincident bij Quick Boys op maandag 16 mei. De partijen worden mon deling gehoord. w Abbenes komt volgend sei zoen niet meer uit in de stan daardklasse van het zaterdag- voetbal. Op 72-jarige leeftijd is Jan van der Zwan overleden. Van der Zwan was jarenlang vice-voor- zitter van FC Lisse. Hij stond in 1981 aan de basis van de fusie tussen Lisser Boys en Sportclub Lisse, het huidige FC Lisse. Dick van der Heiden, de voet baller van UVS die wegens een blessure moet stoppen, wordt volgend seizoen trainer van het tweede elftal van de club. Ervin Lee, de rechtsachter van FC Lisse, speelt volgend seizoen voor het Amsterdamse AFC. De basketballers van LUSV staan op de drempel van de landelijke competitie. De stu denten wonnen de eerste twee wedstrijden van de play-offs en kunnen op 22 mei promotie veiligstellen. Marco van de Griend uit Rijnsburg doet van 2 tot en met 13 juni mee aan het EK bowlen in Moskou. Sebastian Langeveld uit Lisse is vorige week tweede gewor den in de amateuruitgave van de Ronde van Vlaanderen. Henk Roeland van voetbal club Capelle heeft een aanbie ding van Quick Boys naast zich neergelegd. Bij de Katwijkse club vertrekt waarschijnlijk Ar- don de Waard. Kelly van den Berg, de talent volle voetbalster van FC Lisse vertrekt naar Ter Leede. Bart Freke keert terug bij Rijnsburgse Boys. De broer van selectiespeler Peter, speelt nu nog in de A-jeugd van ADO Faxen mag ook: 071-5356C t Den Haag. t Robin Bakker van FC Lir speelt volgend seizoen ve zondagderdeklasser Viten De damesploeg van Sill speelt maandag de bekerii zaalvoetbal tegen Westlac De wedstrijd wordt gespi de Margriethal in Schiedu begint om 19.30 uur. l Op 11 mei wordt een stv tenboksclub opgericht ni naam Fightclub. De oprij wordt opgeluisterd met r training van Don Diego 11 Osman Abdi Bille (16 ja Alphense Boys gaat het ka mend seizoen in de BI sj van ADO Den Haag. Datjt komt uit in de eredivisie! Turnster Denise van Zit] Jahn is vorige week tij dek landelijke finale National! Wedstrijd Sport 2 geblesir geraakt. De jonge turnstA kans op een medaille tota in de tweede serie van h; vloeroefening haar enke| den verrekte. De Noordwijkerhoutse 4 baller Matthijs Vink is m club CAI Aragon Zaragoj 1 pioen geworden in de eer visie en daarmee geproié. naar het hoogste Spaand: veau. Vink werd verhuuit Barcelona, waar hij in hd de team uitkwam. S Maurice Balkhoven vaui stopt met voetbal. Sindse Ballchoven (33) een vastt de bij ARC, waaronder v lende jaren als aanvoerd De A-junioren van Alpl[| Boys hebben gisteravonl eerder gestaakte duel (bfer arbiter) uitgespeeld. Hete 0-0 bij Hoofddorp, waaiH het tweede-divisieteam Isi competitie als achtste afro De A-junioren van ARC 11 ren met 4-1 bij Huizen, li maar zijn toch genoodzaakt de index iets te verlagen. miljoen 7

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20