REGIO 'Een continu proces om aan de top te blijven' 'Het legaliseren van softdrugs is de enige oplossing' 'Pechtolds handelwijze noch zijn standpunt verdient steun' Een stap in i goede richtin r woensdag 4 mei 2005 HOC 970 „Natuurlijk ben ik best wel een beet je trots", erkent directeur/eigenaar Jaap van Heiningen (57). Als klein jongetje maakte hij de start van (toen nog) Campo Kampeerwaren van dichtbij mee. Tien jaar was hij, toen zijn vader Jan in 1958 besloot om samen met een vriend van zijn spaargeld een caravan te kopen, om die vervolgens te verhuren. „Hij moest zelfs nog een groot gedeelte bij lenen, want hij had maar vier honderd gulden en dat ding kostte geloof ik vijftienhonderd gulden", vertelt de Noordwijkerhouter glimla chend. „De kampeerbranche was toen net een beetje in opkomst. Als je met een caravan reed en een 'col lega' tegenkwam, dan zwaaide je naar elkaar. Zo zeldzaam was dat. Maar mijn vader had het goed ge zien. Hij wist dat er kansen lagen. Stapje voor stapje zijn we groter ge groeid: één caravan werd twee, twee werden er vier en zie nu eens." Bijna vijftig jaar na dato is niets meer wat het was. Caravans verhuren doen de Van Heiningens dan nog al tijd, maar nu in een sector waar jaar lijks vele miljoenen euro's in om gaan. „Nederlanders zijn reislustig. Het meest reisgekke volkje van Euro pa zelfs. We zijn ondernemend en je komt ons overal op de aardkloot te gen. Hoe je dat kan verklaren? Nou, het openstaan voor andere culturen zit in ons bloed, denk ik." CampoWorld is in Nederland al ja renlang de onbetwiste marktleider. Een verklaring voor het succes heeft Van Heiningen wel. „De zes miljoen Nederlanders die iets met kamperen hebben, zijn naast reislustig ook kri tisch en prijsbewust. Je moet in deze sector dus heel goed weten waar je mee bezig bent. Klanten verwachten niet alleen een goede service en prijs-kwaliteitverhouding; ze eisen meer. Daarom proberen we onze producten altijd met toegevoegde 'N ZAKEN Naam: CampoWorld sassenheim Gevestigd: jarenJang aan de Tey- hngerlaan maar sinds medio fe- öruan verhuisd naar de Watt straat 2. Kernactiviteit: verkoop (nieuw en occasions) en (voor een deel) ver huur van alles wat met kampelr- vakanties te maken heeft. Aantal werknemers: in Sassen- heim werken 23 mensen, maar in totaal heeft CampoWorld over vijf vestingen m de Randstad - naast Sassenheim ook in Heinenoord Rotterdam, Waddinxveen en 's- Crravenzande - ongeveer 200 werknemers in dienst. Toekomstverwachting: de ko- ,ot jaar ziet GrmpoWorld een enorme markt op zich afkomen, met name in de 50+ categorie. Doel is om het mnaa?<led te stabi^eren en zo mogelijk utt te bouwen Omzet: in 2004 behaalde Cam- poWorld een omzet van 42 mil- )oen euro. Dat betekende een omzetgroei van vijftien procent. waarden aan te bieden. Zo geven we in samenwerking met de ANWB les sen in het rijden met caravan en or ganiseren we voor onze klanten zo nu en dan een weekend op camping Duinrell. Daar kunnen kampeerlief- hebbers met elkaar in contact ko men om ervaringen uit te wisselen en wij zijn ook van de partij om tips te geven, problemen op te lossen en vragen te beantwoorden." Hij is een tevreden man, maar Van Heiningen streeft altijd naar verbete ring. Dat heeft hij onder meer ge daan door het initiatief te nemen voor een samenwerkingsverband met Camping Life, het populaire RTL 4-programma met Sander Jan- son en Marit van Bohemen, dat we kelijks 1,3 miljoen kijkers trekt. „In iedere aflevering zit een blokje waar in Sander een bepaald soort product uit onze showrooms aan de kijker presenteert en demonstreert. Dat le vert ons een enorme naamsbekend heid op. Je wilt echt niet weten hoe veel mensen daarover beginnen." Hoewel de wortels van CampoWorld in Barendrecht liggen, zit het bedrijf inmiddels ook al weer bijna dertig jaar in Sassenheim. Onlangs werd het oude pand aan de Teylingerlaan vaarwel gezegd om een gloednieuw kampeercentrum aan de Wattstraat te betrekken. „We moesten verhui zen vanwege een bestemmingsplan (op de oude locatie komen sociale woningen, red.), maar we barstten daar ook uit onze voegen. We zijn van duizend naar vijfduizend vier kante meter gegaan, dat zegt wel ge noeg." Het is ook alweer bijna twintig jaar geleden dat Jaap van Heiningen de scepter van zijn 'oude heer' over nam. „Maar mijn vader is nog altijd erg geïnteresseerd en betrokken. Hij is 84 jaar en komt nog regelmatig langs op de zaak. Fantastisch vind ik dat." Over een paar jaar bereikt de huidige directeur zelf de pensioen gerechtigde leeftijd, maar een opvol- Jaap van Heinin gen: „Hotels zijn niks voor mij. Met de caravan of camper heb je veel meer vrijheid en mobiliteit." Foto: Mark Lamers ger is nog niet voorhanden. „Ik heb weliswaar twee kinderen die ook binnen het bedrijf werkzaam zijn, maar ik laat ze vrij in hun keuzes. Bovendien is het nog niet zo simpel om een bedrijf als CampoWorld - met tweehonderd werknemers - te leiden. Daar komt een hoop bij kij ken." Gelukkig vindt Van Heiningen nog wel de tijd om zelf af en toe op va kantie te gaan. „We gaan er ieder voor- en najaar een paar weken met de camper op uit. Hotels zijn niks voor mij. Met de caravan of camper heb je veel meer vrijheid en mobili teit. Heerlijk. Een bestemmingstip? Dat is afhankelijk van de gezinssa menstelling. Voor een stel met jonge kinderen is Zuid-Europa vaak ideaal, maar als je met z'n tweeën bent en van de natuur houdt, dan kan ik je Noorwegen adviseren. Een werkelijk schitterend land!" Robert Toret VRAAG Weg met de files en vooral weg met de milieuvervuiling die ai veroorzaken. Al jaren is de overheid bezig om dit probleem te{ gaan. En nu lijkt het Centraal Plan Bureau (CPB) dan einde lijk de oplossing te hebben: kilometerheffing. 'Een kilome terheffing op drukke wegen kan ervoor zorgen dat er op werkdagen 35 tot 55 procent mine staan', wijst onderzoek van het CPB uit dat werd uitgevoerd ir dracht van de overheid. Navraag bij PIET DOBBE van koeriersb Dobbe uit Roelofarendsveen. Is dit de oplossing van het fileprobleem? „Dat zou moeten blijken, maar het is in ieder geval een stap goede richting. Door deze heffing in het leven te roepen gaa mensen, en dan met name mensen die niet voor werk op d< zitten, er over nad of ze de auto wel r pakken. Als je het: vraagt scheelt dati hele hoop auto's q minimaal een aan meters inde file." Heeft u geen bezu gen de extra kostt „In de file staan ki ook geld en volgei nog meer ook. Ik 1 geen enkel proble mee. Wie de weg j bruikt, moet daar voor betalen. Zo gek vind ik dat niet. Ik vi wel dat ze dat geld in de infrastructuur moeten steken. Op i ment zijn er nog te veel wegen die opengebroken liggen. Hl wegen er van dit geld verbeterd kunnen worden, hoe beter voor het fileprobleem is." De milieuvervuiling wordt met deze heffing ook aangepai „Jazeker. De hoogte van de heffing hangt mede af van hoe je auto is. De vervuiler betaalt. Bedrijven worden hierdoor muleerd om een nieuw wagenpark aan te schaffen. Nieuwe gens zijn namelijk veel schoner, automatisch wordt dus dei vervuiling aangepakt." Is dit nog maar het begin? Als het aan mij ligt wel ja. Ik vind bijvoorbeeld Duitsland e stekend voorbeeld, die zijn namelijk al een stuk verder met pak van deze problemen. Zij hebben onlangs tolwegen aai} een prima idee dat van mij in Nederland zo overgenomen j worden." tekst: Thijs Zeeman fj UIT DE ARCHIEVEN ANNO 1955, Woensdag 4 Mei LEIDEN - Tevredenheid is een gevaarlijk begrip. Tevredenheid dankbaarheid en voldoening als positieve elementen, maar ooi kwaad van zelfvoldaanheid en het ontbreken van een strevend me. Tevredenheid is goed als men er mee kan terugzien op eei tooid werk, maar is gevaarlijk als men tijdens de arbeid omziel een terugblik op de afgelegde weg. Aldus moet men het versta wij het woord 'tevredenheid' niet durven te gebruiken bij een t op Leiden, het Bolwerk van de Vrijheid, om voor de Sleutelstad antwoord te vinden op de vraag 'Hoe gebruikten wij tien jaar vi Er is nog steeds heel, heel veel te doen in Leiden, ook al heeft telstad al wel op velerlei gebied een verbazingwekkende ontwf- doorgemaakt. Daarbij denken wij voornamelijk aan de aspecte schap en cultuurverrijking. KLANKBORD Minister Donner is van mening dat de wietteelt niet mag wor den gelegaliseerd. Een stelling waar de nieuwbakken minister van bestuurlijke vernieuwing Alexander Pechtold het over tuigend niet mee eens is. Wat de oud-wethouder van Leiden betreft, worden de softdrugs in heel Europa gelegaliseerd. Een kleine meerderheid van de be zoekers die op de website van het Leidsch Dagblad reageer den, gaat in deze met Pechtold mee: 57% tegen 43%. Een greep uit de reacties: I. van Leeuwen, Leiden: „Of een drug 'soft' is, is per indivi du verschillend, dat hangt af van ieders 'genenkaart'. An ders dan bij alcohol en siga retten kunnen softdrugs al bij enkele keren gebruik blijven de schadelijke gevolgen heb ben.' M. van Rooijen, Katwijk: „Le- Pechthold verdient steun: legaliseer softdrugs. galiseren: slechte zaak!" Martin Rohde, Leiden: „Le galiseren is beter dan contro leren. Het CDA wil dat maar niet begrijpen." Tom Pley, Leiderdorp: „Het is toch onderhand wel duide lijk dat er maar een manier is om de criminaliteit rond de softdrugs in te perken en dat is legaliseren en reguleren. Ik denk dat de schadelijke in vloeden van alcohol, tabak en softdrugs onderhand wel be kend zijn. Ik drink zelf graag een biertje, rook daarbij ook nog, maar dit mag geheel le gaal. Ik kan me thuis of in de kroeg helemaal zat drinken zonder daarbij strafbaar te zijn. Al rook ik twee pakjes per dag, het is geheel legaal. En softdrugs? Is ook net zo scha delijk, alleen de criminaliteit er omheen kost de samenle ving te veel. Veel politie-inzet, veel criminaliteit en veel zwarte handel. Natuurlijk moeten er strenge regelingen en controles komen, zeker ook in het verkeer. Dat is niet gemakkelijk, dat weet ik ook wel, maar het zal zeker min der kosten dan alle moeite die er nu verricht wordt om het maar de kop in te drukken." Arie Kuyt, Katwijk: „Niet al leen softdrugs, ook harddrugs zouden - weliswaar onder controle van de staat - ver strekt moeten worden. Het voordeel hiervan is dat de cri minaliteit terugloopt. De ge bruikers hoeven namelijk niet dagelijks op pad om geld bij een te stelen. Wat weer in houdt dat de politie meer tijd overhoudt om andere zaken aan te pakken, zoals de pro blemen rond de hangjeugd en andere onderbelichte zaken." Frans van Vugt, Noordwijk: „Door (soft)drugs uit de cri minele sfeer te halen, wordt veel ellende voorkomen." D. Wijnands: „Pechtold ver dient geen steun. Hij gaat zijn boekje te buiten! Dit gaat toch niet over bestuurlijke vernieu wing? Of is dit weer een kroonjuweeltje van D66?" P.M. Dercksen, San Jose: „Het gaat hier om een maat schappelijk breed geaccep teerde situatie, die nu maar eens geformaliseerd moet worden. Voor- en nadelen van softdrugs zijn bekend. Het gedrag van een gebruiker of mogelijke gebruiker veran dert niet bij legalisering. Ver gelijking met gebruik van al cohol is steekhoudend. Lega lisering zou gepast zijn." Aad Langelaan, Voorhout: „Dit is weer eens een typisch voorbeeld van het onvermo gen van onze regering en aan verwante organisaties. Dit is nu hoe het niet moet. Als het niet lukt om iets te bestrijden, geven we het maar vrij. Ik ben blij dat het achterlicht van mijn fiets het doet, want waarschijnlijk gaan die boetes omhoog. Het geld moet'ten slotte ergens vandaan ko- De nieuwe stelling haakt in op de enorme (financiële?) aan trekkingskracht van de nieuwe televisiezender 'Tien' van John de Mol, die in augustus begint met uitzenden. Na eerder on der anderen zus Linda en het RTL-duo Barend en Van Dorp (met Jan Mulder) al te hebben gecontracteerd, werd vorige week ook de overgang van Vara-persoonlijkheid Jack Spij kerman een feit. En dat terwijl 'Tien' inmiddels ook de uit zendrechten van het eredivisie voetbal al heeft verworven. De stelling luidt dan ook: 'Tien' van John de Mol is de doodsteek voor de publieke om roep. Reageren kan tot en met maandag via www.leidschdagblad.nl of postbus 54, 2300 AB Leiden. Joost Bleijie (27) uit Leiden, stu dent geschiedenis voorzitter CDJA Leiden: „De verkoop van softdrugs is dan wel gelegaliseerd, maar met de aanvoer moeten we dat zeker niet doen. Het kan toch niet zo zijn dat er een aantal bedrijven in Nederland jinet belastinggeld legaal drugs gaat .produceren? Legalisering van 'de achterdeur' lost bovendien het pro bleem van de overlast niet op. Drugstoeristen zullen blijven ko men, al helemaal omdat legale aan voer van drugs de prijs doet dalen. 'Als we de achterdeur legaliseren dan kunnen we de productie contro leren', hoor ik Pechtold zeggen. Yeah, right! Als een agent al niet meer uitrukt-bij een diefstal of een inbraak, waarom zal hij dat wel doen om 'de achter deur' te contro leren? Om, naar aanleiding van de uitspraken van de minister maar met Maxi ma's woorden af te sluiten: 'hij (lees: Pechtold) was een beetje dom'. Koos Smit (55) uit Noordwijk, ma rine-officier b.d. burgerambte naar bij Defensie: „Het zal niet de laatste keer zijn dat Pechtold zich met zaken bemoeit die niet onder zijn verantwoordelijkheid vallen. Hij is er deze keer nog op een heel nette manier voor op zijn nummer gezet. Een volgende keer zal hij er niet meer zo gemakkelijk mee wegko men. Hij heeft natuurlijk gezocht naar een onderwerp waarmee hij be ter zou kunnen scoren, dan de on derwerpen uit zijn eigen portefeuille. Met die ministerspost, specifiek in gesteld voor Pechtolds Leidse voor ganger De Graaf, valt weinig eer te behalen. Pechtolds handelwijze noch zijn standpunt over het legali seren van softdrugs verdient overi gens steun. Wel zal een voor politie, telers en andere betrokkenen duidelijker beleid gefor muleerd moeten wor den. De voor stellen van mi nister Don ner hier over zijn niet zo gek." ANNO 1980, zaterdag 4 mei LEIDEN - De broer van de Japanse keizer, prins Mikasa, he middag een bezoek gebracht aan Leiden. Hij bekeek onder het museum van Oudheden aan het Rapenburg en maakte een wandeling door de Hortus. Foto: archief Leidsch Dagbla Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien plaatsing 2,50 (afdruk van 13 bil 18 in zwart wit) over te maken op gii 8406 t.n.v. HDC Media b.v., Postbus 2,1800 AA Alkmaar, onder verme Leidsch Dagblad, ANNO cLd.(datum van plaatsing) of door contante I de balie van het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krij binnen drie weken thuisgestuurd. COLOFON Leidsch Dagblad Directie: T. Klein en H. de Wit E-mail: directie@hdcmedia.nl Hoofdredactie: Jan Geert Majoor. Adriaan Brandenburg E-mail: redactie.ld@hdc.nl HOOFDKANTOOR Rooseveltstraat 82, Leiden, tel. 071-5 356 356 Postadres- Postbus 54,2300 AB Leiden. De openingstijden van de receptie zijn: Maandag tot en met donderdag van 08.30 -16.30 uur Vrijdag van 08.30 -12.30 uur Redactie fax 071-5 356 415 Advertentie fax 071-5 356 325 Familieberichten, overlijden, geboorte, jubilea en andere familieberichten, desgewenst met foto en/of afbeelding, via www.hdcmedia.nl of per e-mail: familieberichten@nhd.hdc.nl. Indien geen e-mail: fax 072-5196696, tel. 072- 5196699. ADVERTENTIEVERKOOP Advertenties m.b.t.: Auto's: 072-6813661 Onroerend goed: 023-5150 543 Personeel: 075-6813677 Overige detailhandel: 071-5 356 300 Reclamebureaus kunnen contact opnemen met- 075-6813636 LEZERSSERVICE 0800 -1711 (gratis) Mobiel. 072 - 5196800 ABONNEMENTEN Bij vooruitbetaling (acceptgiro) p/m €20,20 (alleen aut. ine.) p/kw €56,70 p/j €216,90 Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afschrijven van het abonnementsgeld ontvangen €0,50 korting per betaling VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post worden verzonden geldt een toes aan portokosten per verschijndag Voor zaterdagabonnementen gel zaterdag. GEEN KRANT ONTVANGEN? Voor nabezorging: 0800-1711 (gral Mobiel: 072 - 5196800. ma t/m vr: 07 30-17.00 uur; za: 08 (als op zaterdag voor 12.00 uur w, wordt de krant dezelfde dag nabe tussen 12.00 en 13.00 uur belt, oni krant op maandag.) OPZEGGEN Opzeggen van abonnementen: schriftelijk, uiterlijk één maand w de abonnementsperiode, t.a.v. af< lezersservice, postbus 2,1800 AA»G Voor leveringsvoorwaarden aborv www.leidschdagblad.nl of KvK-niLj 37014187. nd AUTEURSRECHTEN Alle auteursrechten en databanl aanzien van (de inhoud van) deze worden uitdrukkelijk voorbehoudNB rechten berusten bij HDC Uitgeve c.q. de betreffende auteur. HDC Media BV, 2004 De publicatierechten van werker^» beeldende kunstenaars aangesloft CISAC-organisatie zijn geregeld n Beeldrecht te Amstelveen. HDC Media BV is belast met de v gegevens van abonnees van dit c gegevens kunnen tevens worden, gerichte informatie over voordeé^ en te geven, zowel door onszelf derden Heeft u hier bezwaar te|j u dat laten weten aan HDC Medr Lezersservice, postbus 2,1800 0 AA Dennis Salman (32) uit Noordwijk, coördinator woondiensten Noord- wijkse Woningstichting: „De angst voor softdrugs heb ik nooit begre pen. Eenieder die de moeite neemt zich er een beetje in te verdiepen, kan constateren dat met softdrugs- gebruik niks mis is, net zo min als met een wijntje drinken (zolang het met mate gebeurt!). Ik ken goede voorbeelden in de omgeving waarin coffeeshops juist een positieve uit straling op de omgeving hebben. Kijk bijvoorbeeld naar Lisse. Boven dien is het legaliseren van softdrugs de enige manier voor politie en justi tie om de aanpak van 'straathandel' aan te pakken. Nu weet je als consu ment niet watje koopt en is het ver schil tussen softdrugs en harddrugs gewoon heel erg onduidelijk. Met het gevaar dat je met de verkeerde middelen in aanraking komt. Legali seren dus." Ronald Pleij (42) uit Alphen aan den Rijn, SRV-man SP-raadslid: „Inderdaad, heel goed voorbereid en bij in werking treden van de legalisa tie, goede controle op zowel kweek, distributie als verkoop. Wel leuk dat Pechtold zo als minister begint, en dat nog wel tegen onze Donner, dé minister van MZ, ofwel Middeleeuw se Zaken. Goed ook dat hij steun krijgt van het merendeel van de bur gemeesters vah de grote steden. Want je zal daar maar burgemeester zijn: dan heeft Donner makkelijk praten vanaf z'n bureautje in Den Haag. En laten we het gelijk ook Eu ropees aanpakken, anders blijf je nog zitten met het drugstoerisme en z'n vele andere nadelen. Stem op 1 juni dus tegen de Europese Grond wet. Als dat onverhoopt een 'ja' wordt, zal het met het drugsbeleid in Europa nooit worden wat Pechtold, ik, en heel veel ande ren, zo graag zouden willen." William Driessen (35) uit Leiden, riskmanager: „Het legaliseren van softdrugs brengt Nederland weer een stapje dichterbij het gedogen van harddrugs. Het huidige gedoog beleid voor softdrugs werkt redelijk goed, al hebben de grensplaatsen veel overlast. Legaliseren in Neder land zou wel eens tot nog meer over last kunnen leiden. Meer mensen zullen zelf naar Nederland komen om softdrugs te kopen. Daarbij zal het ook voor Nederlandse jeugd nog eenvoudiger worden om aan soft drugs te komen. Waar we dus aan de ene kant jongeren van ongezonde producten als alcohol en roken pro beren af te krijgen, gaan we dan aan de andere kant weer ongezonde za ken toestaan. Laat Pechtold eerst maar eens be stuurlijke ver nieuwing gaan doen, voordat hij zich met andere zaken gaat verma ken in het kabi net."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 16