pening van Keukenhof in 1999 werd opgeluisterd door koningin Beatrix. Hier krijgt ze demonstratie van in traditionele dracht gestoken valkeniers en hun valken. Ron Pichel Met het Japanse keizersechtpaar wandelde koningin Beatrix in mei 2000 naar het Van Sieboldhuis aan het Rapenburg. Onderweg werd een praatje gemaakt met drie studentes. Foto: ANP/Jasper Juinen In maart 1999 arriveerde Nelson Mandela, de toenmalige president van Zuid-Afrika, op Valkenburg. Koningin Beatrix was op die zonnige dag aanwezig om hem te ontvan gen. Foto: Fotopersburo Dijkstra De afgelopen 25 jaar bezocht koningin Beatrix talloze keren de Leidse regio. Voor een werkbezoek, een officiële opening of een activiteit op de universiteit, waaraan zoveel Oranjes zijn opgeleid. Op deze pagina een foto-impressie van een aantal van die bezoekjes aan deze streek. ns haar bezoek aan het Groene Hart, in juni 2003, kte koningin Beatrix - toen de spoorbomen weer 1 waren - een tochtje met de lightrail. Mark Lamers Op Koninginnedag 2000 was de Katwijkse Tonnenpoort mooier dan ooit. Op de foto zijn kroonprins Willem-Alexander, Pieter van Vollenhoven, prinses Margriet, koningin Beatrix en de toenmalige Katwijkse bur gemeester Van Wouwe zichtbaar. Foto: Dick Hogewoning In 2000 vierde Koningin Beatrix Koninginnedag in Katwijk en Leiden. Zij ontkwam er daarbij niet aan om een haring te eten. Foto: EPA/Toussaint Kluiters milie Van Veen ontvangt Beatrix op 24 juni 2003 op hun kaasboerderij in Zoeterwou e koningin maakte die dag een tour door het Groene Hart. Foto: Mark Lamers Koninginnedag 2000. Het is druk, maar niet te druk in de Leidse binnenstad. Een meisje slaagt er in om Beatrix een dikke zoen te geven. Foto: AP Koningin Beatrix was op 7 april 1998 de eerste die de neushoorns mocht bewonderen, toen zij Na- turalis officieel opende. Foto Hans van Weel

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 3