Alleen maar sterker door tegenslagen SPORT 'Poppenkast' stimuleert Hinkelien Schreuder tot topprestatie Voor Albers gaat het nu beginnen Huntelaar heeft smaak opeens weer te pakken Tamaëla speelt tegen Kremer perfecte partij De Jong begint aan tweede jeugd Barthez drie maanden geschorst wegens bespuwen arbiter well lang roulatie am - Ajax-verdediger (23) heeft in de halve n het Amstel-Cupduel Jlem II donderdag- voorste kruisband van terknie afgescheurd, wacht dat het herstel raziliaanse voetballer aden in beslag neemt. /baltalenten Jn eredivisie rn - De eredivisie vol- staat komend seizoen tien ploegen. Nadat Ihet oorspronkelijk ge erde Rijnmond de li- id overgenomen van werd gisteren een li- gund aan het Talent n de volleybalbond. ijnlijk vindt de ploeg )0 k bij de Hogeschool terdam, die bereid is ;r e som geld in het team Guido Vermeulen is )n »de coach van de ploeg. straf „owyer )e Lee Bowyer, midden- n Newcastle United, is voor drie duels extra t door de tuchtcom- ïn de FA. Hij kreeg de dat hij met ploegge- ron Dyer vocht in de I tegen Aston Villa. Eer- xd Bowyer voor vier z- len geschorst wegens aart die hij destijds i gedrag kreeg. Bij de if kreeg de voetballer eens een boete van 100 euro. Eerder had jn club een geldstraf veer drie ton gekregen. bekerfinale tdhoven - én - PSV wil met Wil- contact treden om te de finale van de Am- kan worden verplaatst uip naar het Philips- n Eindhoven. Trainer ldink zei gisteren dat ïmodatie van PSV jnlijk gemakkelijker d voor de Brabantse 1 dan het Feyenoord- )e voetbalbond noemt el van PSV onbe- imp Oranje lirt Feiburg KNVB heeft een optie op een hotel en een iccomodatie voor het ederlands elftal zich lor het WK voetbal uitsland. Oranje slaat ral zijn basiskamp in van Freiburg. Voor de n heeft de voetbal- Badenova-stadion eiburg uitgekozen. De ,v( trainers van Oranje un intrek in Parkhotel linterzarten. Het dorp reer 20 kilometer van het Hochschwarz- zaterdag 23 april 2005 keyers chakeld Het Nederlands :eam heeft gister- ongeslagen status bij dkampioenschap voor verloren. De thuis- g door een late treffer et, vijf minuten voor van de derde periode, inderuit tegen Frank- trmatie van interim- ich Doug Mason is uitgeschakeld in de de titel, die zaterdag en Frankrijk en Italië. eredivisie 1 dere datum KNVB heeft de voet- ,'e| rijd FC Twente - PSV t van zaterdag 30 april lag 29 april (20.00 uur). Ajax - RKC Waalwijk is ag 8 mei naar zaterdag .30) verschoven. iik-Bastenaken-Lui 7. Le Rosier ■Ardenne 8. La Vecquée 9. La Redoute 10. Sprimont 11. Sart-Tilman-Tilff 12. Saint-Nicolas anp - bron a s.o. uci door Harry Arts Amsterdam - „Eind goed, al goed", verzuchtte Jacco Ver haeren. De technisch directeur van het Nationaal Zweminsti- tuut Eindhoven had er een middagje forse ergernis op zit ten, maar kon de tweede dag van de nationale zwemkampi- oenschappen toch met een po sitief gevoel afsluiten. Het was de 'amateuristische' arbitrage in Amsterdam die bij Verhaeren gisteren grote irrita tie wekte. Tijdens de series van de 100 meter rugslag werd zo wel Hinkelien Schreuder (PSV) als Rieneke Schinkel (XLence) gediskwalificeerd. Een ijverige official langs de rand van het bassin meende gezien te heb ben dat de tenen van de twee toppers vlak voor de start juist boven de waterspiegel uitsta ken. Beide zwemsters werden rücksichtslos uit de uitslag ge schrapt en mochten later op de dag niet meedoen aan de finale. Verhaeren ontplofte zowat. „Ik loop al een tijdje mee, geloof me, ik ken de reglementen. Bij internationale wedstrijden, zelfs op de Olympische Spelen, krijg je een seintje van de kamprechters als een van je zwemmers zich te vroeg be weegt of iets anders fout doet. Bij grote wedstrijden wordt in geval van twijfel in het voordeel van de sporter gejureerd. Hier lijkt het wel of ze er op uit zijn om zwemmers te benadelen." Ook Hinkelien Schreuder kon haar oren niet geloven toen ze hoorde dat ze was gediskwalifi ceerd. „Ik ben juist heel neuro tisch wat betreft de startproce dure, zorg altijd dat ik me nauwkeurig aan de regels hou. Ik was het dus totaal oneens met de beslissing. Het was vre selijk, uitgerekend het nummer waar ik al die tijd keihard voor getraind had." De jury in het Sloterparkbad kreeg een lawine van protesten over zich heen. Behalve de ge dupeerden Schreuder en Schin kel sloeg vooral Verhaeren met de vuist op tafel. „Twee weken geleden tijdens de Swim Cup ging het hier ook al mis. Toen werden twee van mijn zwem mers (Zastrow en Tamminga, red.) op de rugslag gediskwalifi ceerd omdat zij langer dan de toegestane 15 meter onder wa ter zouden hebben gezwom men. Wij hebben later de vi deobeelden bestudeerd, maar in beide gevallen had de jury het bij het verkeerde eind." Schreuder en Schinkel kregen wel de kans om - na de officiële finale - tegen elkaar te zwem men. Die time-trial was van be lang omdat beide zwemsters al dus de kans kregen zich te plaatsen voor de wisselslagesta fette op de WK in Montreal. Nadat regerend kampioene Ste- fanie Luiken (PSV) de titel voor zich had opgeëist in een - overi gens matige - tijd van 1.04,08, mochten haar twee grootste ri vales het met elkaar uitvechten. Die tweestrijd werd een een voudige prooi voor Hinkelien Schreuder. De PSV-zwemster liet met haar scherpe tijd (1.02,95) niet alleen Rieneke Schinkel duidelijk achter zich, ze bleef tevens onder de esta fettelimiet voor de WK. .Achteraf heeft die poppenkast tijdens de series me goed ge daan. Ik kwam zó geladen aan de start. Ik had de laatste dagen veel last van mijn luchtwegen, maar daar kon ik nu even niet aan denken. Het was alles of niets, het werd alles." Of het genoeg is voor een ticket naar Montreal, moet nog even worden afgewacht. De beslis sing over het al of niet sturen van een ploeg voor de wissel slagestafette hangt ook af van de andere onderdelen. Op de vrije slag (Marleen Veldhuis) en de vlinderslag (Inge Dekker) heeft de KNZB absolute toppers in huis, maar op de 100 meter schoolslag zullen Madeion Baans en/of Moniek Nijhuis er vandaag hard aan moeten trek ken om onder de WK-richttijd (1.10,79) te blijven. door André Hoogeboom Amsterdam - Een dag na de ne derlaag tegen Willem II is Nigel de Jong er nog ziek van. Ajax uit geschakeld voor de bekerfinale. Schuldbewust: „We begonnen op 95 procent zij op 100. Dat stukje extra agressie heeft de doorslag gegeven." Grote teleurstelling in Amster dam, vooral omdat een goede reeks is onderbroken.Aan het spel lag het niet. We kregen kansen zat. Maar laat dit een les zijn. We hebben nu alleen nog de tweede plaats om voor te gaan. Dat mogen we niet uit handen geven, want dan is het seizoen toch nog gered." Een seizoen dat voor de jonge middenvelder uiteen is gevallen in twee delen. Het afgesloten deel onder leiding van Ronald Koeman en het lopende onder Danny Blind. Een seizoen waarin hij heen en weer is ge slingerd tussen wanhoop en euforie. Dat laatste pas sinds enkele weken, sinds hij weer aan het scoren is geslagen. Nu al vier goals, een verdubbeling van zijn totaal in de hoofd macht van Ajax. Opmerkelijk is zijn wederopstanding, opmer kelijk is zijn incasseringsvermo gen dat onder de vorige trainer behoorlijk op de proef is ge steld. Een bijzondere monoloog van een veelzijdig talent. „Ik heb een slechte periode ge had. Ik werd door het hele elftal geslingerd, vond nergens mijn vaste positie. Ik heb erover ge sproken met de trainer. Meer dere malen. Op een gegeven moment hield het op. Als je een keer de vraag stelt en je krijgt geen antwoord, dan is het voor mij over. Daar ben ik heel rechtlijnig in. Het heeft geen zin om er maar over door te gaan, als je toch geen respons krijgt. Het was heel moeilijk zo rond de jaarwisseling. Ik heb over wogen om te vertrekken bij Ajax, omdat ik me totaal niet meer ontwikkelde. Ik werd steeds op een andere plek neer gezet, toen er op het midden veld eindelijk plaats was, werd Maxwell doorgeschoven en dat was een nieuwe teleurstelling." „En ondertussen maar keihard trainen en met een big smile dat trainingsveld opkomen. Want je wilt ook niet als stoor zender fungeren in de groep. Maar van binnen kookte het. Thuis heb ik het wel soms uit geschreeuwd van frustratie. Ik werd ook niet meer geselec teerd voor het Nederlands elf tal. Da's logisch als je niet speelt. Dat gebeurt ook met Ed gar (Davids, red.), wat ik overi gens nog steeds onbegrijpelijk vind. Het was een periode waarin het Ajax ook slecht ver ging. Je merkte het aan alles. Er was irritatie op de trainingen, spanningen onderling. Ieder een was meer bezig met zich zelf dan met de ploeg. Met z'n eigen contract, met z'n eigen plaats, met z'n eigen toekomst. De chemie was weg. Er werden wel praatsessies gehouden, maar op een gegeven moment ben je daar ook wel eens zat van." „Het is raar dat het zo kan lo pen. Temeer daar we met Ro nald Koeman toch ook goed hebben gevoetbald. Zeker de eerste seizoenen. Ongrijpbaar misschien wel zoiets. Maar het was echt niet zo dat de vlag bij ons is uitgegaan toen de trainer vertrok. Hij heeft mij uiteinde lijk toch gebracht. Ik was nog maar zeventien en hij durfde het met mij aan. Misschien was het gewoon op, duurde het te lang. Er was geen lol meer op de training. Bovendien was Ro nald erg afstandelijk. Hij is een heerenveen/gpd - Weken, zelfs maanden stond hij droog. Maar gisteravond was Klaas-Jan Huntelaar er dan toch weer op eens. Ze hadden in Heerenveen veel geduld met hem gehad. En daar wilde Klaas-Jan Huntelaar gisteren de technische leidiing én het publiek wel voor bedan ken. De spits van SC Heeren veen maakte nog voor rust een zuivere hattrick in het duel met RBC. Ploegmaat Samaras maakte er vervolgens ook nog eens drie. Het werd uiteindelijk 7-1. Huntelaar had slechts een kwartier nodig om er drie in te leggen. De eerste maakte hij in de negentiende minuut, vanaf de strafschopstip. Tien minuten later verlengde de slungelachti ge aanvaller een vrije trap van Yildirim succesvol, nog eens vijf minuten later trapte hij van af stand raak. De 21-jarige Hunte laar bracht zijn seizoenstotaal daarmee op 15. Hij neemt, na Kuijt (23) en Kalou (19) nu sa men met Jan Vennegoor of Hesselink de derde plaats op de topscorersfijst in. Afgelopen week nog was er veel discussie in het Abe-Lenstrasta dion. Op de persconferentie werd Verbeek welhaast gesom meerd nu toch eens met de Griek Samaras te beginnen in plaats van Huntelaar. Verbeek wilde er niet aan, zocht naar een oplossing. En vond die. Gisteravond tegen RBC was Huntelaar zijn plek in de punt van de aanval weliswaar kwijt, maar speelde hij als schaduw spits achter Samaras. Nigel de Jong: „Ronald Koeman was erg afstandelijk." Foto: Hans van Weel man voor groepsprocessen. Dat werkte niet meer. Omdat som mige spelers misschien een wat persoonlijker benadering nodig hebben. Een aai over de bol, iets meer tekst en uitleg. Danny doet dat wel. Je merkt ook dat de vreugde terug is gekomen. Het gaat weer om voetbal en plezier erin hebben. Er is rust in de ploeg en dat betaalt zich meteen uit. „Ik heb met Danny Blind een jaar gewerkt, bij de A-junioren. We werden kampioen en ik heb een goede band met hem. Hij heeft me heel duidelijk te ken nen gegeven dat ik kan rekenen op een vaste plaats. Dat ik niet meer door het elftal word ge slingerd. Ik heb dat ook wel aan Koeman proberen te vertellen, maar het kwam niet aan. Er is weer magie op het middenveld. We voelen elkaar aan. Hatem Trabelsi achter me, Steven voor. Dat gaat heel goed." „Ik denk niet zoveel na over de verre toekomst, dus ook niet over het Nederlands elftal. Ik leef van wedstrijd naar wed strijd. En dan zien we wel wat er verder gebeurt. manavgat/gpd - Elise Tamaëla weerhoudt ploeggenote Brenda Schultz-McCarthy vandaag van een tweede solo-optreden in het Fed Cup-team. De 21-jarige Culemborgse start in het twee de enkelspel van de play-off- wedstrijd tegen Bulgarije. Ta maëla had gisteren een belang rijk aandeel in de 3-0-overwin- ning op Luxemburg, die Neder land de poulewinst opleverde. Ze versloeg Anne Kremer, de nummer 94 van de wereld, met 6-2 en 6-1. Michaella Krajicek verspeelde vervolgens niet meer dan een set (6-3 3-6 6-3) aan Claudine Schaul. Het dub bel Schultz/Gerards had geen enkele moeite met Kremer/Minella (6-3 6-2). Het optreden van Tamaëla was opmerkelijk omdat zij dinsdag na de laatste training voor het toernooi nog ruzie had met Fed Cup-captain Hans Felius. Ze had verzaakt tijdens die laatste oefensessie en de coach dreig de haar tijdens de ontmoeting met Polen buiten het team te laten. Tamaëla beloofde beter schap, mocht toch spelen en won haar partij. Om een dag la ter, tegen Zweden, aan de kant te blijven ten faveure van de 34- jarige Schultz. UITSLAGEN Felius zag Tamaëla tegen Kre mer de perfecte wedstrijd ten nissen. „Dat niveau heb ik eer der van haar gezien, maar nooit een hele wedstrijd. Dit is een doorbraak voor Elise. Houdt ze dit vast, dan is ze rijp voor de tophonderd. Geloof me, hier hoop ik al jaren op." „Soms krijgen emoties bij mij de overhand en dan gaat het mis", zegt Tamaëla zelf. ,,,Dat was nu een keer niet zo. Het is voor mij het bewijs dat ik het echt wel kan." Met haar zege verdiende Tamaëla een optre den tegen Bulgarije. Wint Ne derland dat duel ook, dan mag het in juli een promotie/degra- datiewedtrijd spelen voor een plek in wereldgroep 2. Bij ver lies komt het Fed Cup-team ook volgend jaar uit in de Euro pees/Afrikaanse zone 1. Tamaëla staat vandaag tegen over de 15-jarige Sesil Kara- tantsjeva, de nummer 102 van de wereld en een groot talent. In het andere enkelspel ont moet Michaëlla Krajicek de mondiale nummer 30 Magdale- na Maleeva. Mocht het dubbel spel nog van belang zijn, dan wordt dat normaal gesproken gespeeld door Krajicek en Schultz. TENNIS door Paul Zweverink imola - Opgewekt en monter stapt Christijan Albers tegen negen uur deze vrijdagochtend met zijn vriendin Liselore het circuit van Imola op. Zonnebril op, lachend en zwaaiend naar het weinige publiek dat in hem nu al een Formule I-coureur herkent. Het ochtendzonnetje schijnt in de nek. Met 14 graden heerst er een echt Hollands temperatuurtje. Aan zijn relatieve anonimiteit belooft de Nederlandse Minar- di-rijder snel iets te zullen doen. Albers wil zichzelf en zijn team de komende races beter op de kaart zetten en allereerst de strijd met renstal Jordan aangaan. Dat moet gebeuren met de nieuwe Minardi Cos- worth PS05, die op Imola zijn vuurdoop krijgt. In vergelijking met zijn voorganger - de PS04B - heeft de nieuwe bolide een aantal aërodynamische verbe teringen en een beter vermo gen. Albers koestert hoge verwach tingen. „Ik heb de auto op het circuit van Mugello getest en hij Christijan Albers rijdt in zijn nieuwe bolide over het circuit van Imola. Foto: EPA/Giorgio Benvenuti voelt heel goed. Natuurlijk staan we nog aan het begin van de ontwikkeling, maar ik ben onder de indruk van de Cos- worth TJ2005-motor. Hij voelt krachtig en betrouwbaar aan." Albers heeft een paar rustige dagen gehad en voelt zich uit gerust. „Ik ken Imola als circuit, heb er twee keer eerder gere den. Toch kan ik niet zeggen of dit circuit mij specifiek goed ligt. Daarvoor heb ik nog te wei nig vergelijkingspunten. Maar ik heb er wel vertrouwen in, ze ker met de nieuwe auto. Wat mijn doel is dit weekeinde? Tja, dat is altijd moeilijk vooraf te zeggen. Laat ik het zo stellen: allereerst moet ik zorgen dat de auto heel blijft, hoe hij aanvoelt op dit circuit en kijken wat er nog bijgeschaafd kan worden aan de set-up. Ik hoop goede trainingen te kunnen neerzet ten en dan zondag tijdens de race zorgen dat ik redelijk goed over de streep kom." Albers wil niet ingaan op de vraag of het verslaan van zijn teamgenoot Patrick Friesacher zijn eerste racedoel is. „Daar ga ik het niet over hebben. Het gaat om de prestatie van het team. Het gaat ook om de be trouwbaarheid en het vermo gen van de nieuwe Minardi Cosworth PS05." Teamchef Paul Stoddart van Minardi denkt dat het seizoen voor het team nu echt gaat be ginnen. „Imola betekent de echte start voor Minardi en de PS05 lijkt veelbelovend. Ons doel is het om de negende plaats in de strijd om de con- structeurstitel te bemachtigen en ik heb daar vertrouwen in. De eerste vrije training geeft dat beeld nog niet. Weliswaar blijft Albers zijn teamgenoot Friesa cher ruim een halve seconde voor, maar de afstand met Jor dan is toch een pittige twee tot drie seconden. Antalya. Fed Cup, Groep 1 Europees Afrikaan se zone. Poule B: Nederland - Luxemburg 3-0. Tamaëla - Kremer 6-2 6-1. Krajicek - Schaul 6-3 3-6 6- 3, Schultz/Gerards - Kremer/Minella 6-3 6-2. Barcelona. Mannen. Kwartfinales: Stepanek (Tsj/11) Wawrinka (Zwi) 6-3 6-2, Ferrero (Spa) - Gaudio (Arg/2) 6- 4 4-6 6-3. Davidenko (Rus/7) - Marnyi (WRu) 6-4 6-4, Nadal (Spa/8) - Calleri (Arg) 6-2 3-0 opgave merus 1-1, 83. Bruin 1-2 Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 6425 Gele kaart: Smit, Hellings (Heracles Almelo). Fortuna Sittard - MW 4-1 (1-1). 35. Muhama- du 0-1, 39 Derksen 1-1, 61. Moutawakil 2-1. 70 Daemen 3-1, 86. Derksen 4-1 (strafschop) Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 5153. Gele kaart: Oen Kamp. Moutawakil (For tuna Sittard). Verberne (MW) WIELRENNEN VOETBAL parijs/anp/afp - De Franse voetbalbond heeft Fabian Barthez voor drie maanden geschorst wegens spugen naar een scheids rechter. De doelman van Olympique Mar seille (OM), als de nummer drie van de ranglijst in een cruciale fase van de compe titie beland, deed dat in een oefenwedstrijd van zijn club tegen Wydad op 12 februari van dit jaar in Casablanca. De Marokkaanse arbiter Abdellah el Achiri was het slachtoffer. Barthez zat op de reser vebank, maai' liep bij een opstootje het veld in en en gaf de scheidsrechter de volle laag, ook verbaal. De arbiter blies het duel voor tijdig af. De 33-jarige Barthez kreeg voor zijn wange drag ook nog drie maanden voorwaardelijk. Als de Franse international zich de komen de tijd beheerst kan hij de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen de Faeröer in september spelen. Barthez' straf gaat, als hij geen be roep aantekent, maandag in zodat hij za terdag in het competitieduel van OM tegen Nantes nog kan meedoen. Eredivisie. Heerenveen - RBC 7-1 (4-0). 19 Huntelaar 1- 0 (strafschop), 29. Huntelaar 2-0, 34. Hunte laar 3-0, 43 Samaras 4-0, 52. De Groot 4-1, 64. Samaras 5-1. 76 Samaras 6-1, 87 Nils- son 7-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Toe schouwers: 20.400 Gele kaart: Breuer (Hee renveen). Lammens. De Lange (RBC) Eerste divisie. Stormvogels Telstar - FC Eindhoven 0-1 (0-0). 56. Ayaz 0-1. Scheidsrechter: Van Sichem Toeschouwers: 1644. Gele kaart: Pater (Stormvogels Telstar), Van der Kerkhof (FC Eindhoven). Helmond Sport - FC Volendam 1-1 (0-0). 78. Razic 1-0, 80. Calabro 1-1 Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 3114 Gele kaart: Wau, Van Dijk. Razic (Helmond Sport). Ketting (FC Volendam). Excelsior - Emmen 2-1 (0-0). 54. Holman 1-0, 76. Leterink 1-1, 90 Holman 2-1 Scheids rechter: Van der Roest. Toeschouwers: 1624 Go Ahead Eagles - TOP Oss 0-0. Scheidsrech ter: Smit. Toeschouwers: 2200 Gele kaart: Pamela (Go Ahead Eagles). De Vogt (TOP Oss) FC Dordrecht - Sparta 0-4 (0-2). 28 Broers 0- 1. 38. Kinet 0-2, 57. Mustapha 0-3, 74 Van Muyen 0-4 (eigen doel) Scheidsrechter: Koop man Toeschouwers. 3425 Gele kaart: De Fauw (Sparta) Bijzonderheid: 38 Koevermans (Sparta) mist strafschop AGOW - FC Zwolle 2-3 (0-1). 37. Almeida 0- 1, 51. Korf 0-2.61. Esa|as0-3, 71. Stegeman 1-3, 90. Juliana 2-3. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 2050. BV Veendam - WV Venlo 0-2 (0-0). 57. Garcia 0-1, 75. Jans 0-2. Scheidsrechter. Liesveld Toeschouwers: 2575 Gele kaart: Schoenma kers. Hoogeveen (BV Veendam) Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden 1-2 (0-0). 73. Brack 0-1 (strafschop), 75 Ta- Sparta 32 20 9 3 69 88-34 Heracles 32 21 4 7 67 61-31 VVV 32 17 8 7 59 55-31 Volendam 33 16 7 10 55 48-37 FC Zwolle 33 14 10 9 52 57-46 Helmond Sp 32 14 9 9 51 56-39 Telstar 32 12 11 9 47 52-43 Dordrecht 32 12 8 12 44 38-47 AGOW 32 14 1 17 43 50-54 Cambuur L 32 12 6 14 42 38-49 Excelsior 32 12 5 15 41 47-48 Veendam 32 10 9 13 39 44-54 TOP 32 10 8 14 38 40-58 Haarlem 32 10 7 15 37 41-51 MW 33 8 11 14 35 35-42 GA Eagles 32 9 10 13 34 36-50 Eindhoven 33 8 8 17 32 52-75 Fortuna S. 32 7 9 16 27 41-61 Emmen 32 6 8 18 26 35-64 Vierde periode: Heracles 7 5 0 2 15 14- 6 Sparta 7 4 2 1 14 17- 7 Volendam 7 4 2 1 14 12- 4 Excelsior 6 4 0 2 12 12- 7 WV 7 4 0 3 12 10- 9 Helmond Sp 6 3 2 1 11 11- 4 Telstar 7 3 2 2 11 15-12 MW 7 2 3 2 9 10- 8 AGOW 7 3 0 4 9 8-12 Eindhoven 7 3 0 4 9 13-18 FC Zwolle 6 2 2 2 8 12-10 TOP 6 2 2 2 8 6- 6 Dordrecht 6 2 2 2 8 4- 7 Emmen 6 2 1 3 7 7- 8 Haarlem 6 2 1 3 7 4- 5 Fortuna S. 7 2 1 4 7 6- 9 GA Eagles 6 1 2 3 5 3-11 Cambuur L 6 1 1 4 4 7-16 Veendam 7 0 3 4 3 4-16 Ronde van Nedersaksen. Derde etappe, Wolfsburg - Herzberg: 1. Papstein (Dui) 3.42.42, 2. Stadilj (Pol) 3.i7, 3. Grabsch (Dui), 4 Mares (Tsj). 5. Liese (Dui) 3.52, 6 Garcia (Spa) 5.54. 7. Van Katwijk, 10 De Groot. Algemeen klassement: 1 McEwen (Aus) 12.53.29, 2 Radochla (Dui) O.Ol, 3. Schumacher (Dui) 0.02. 4 Wauters (Bel) 0.03. 5. Von Kleinsorgen (Dui) 0.07, 6. Kolobnev (Rus) 0.09, 10. De Groot 0.10. Ronde van Trentino. Vierde etappe, Puegnago del Garda - Ar- co di Trento: 1 Aug (Est) 162 km in 4.02,26, 2 Gasparotto (Ita), 3. Colli (Ita), 4 Vigano (Ita). 5. Van Loocke (Bel) 6. Khalilov (Oek). Algemeen klassement: 1. Cuapio (Mex) 17.45.29. 2 Petrov (Rus) 0.34. 3 Gh.s- alberti (Ita) 0 44. 4 Armengol (Spa) 0.52, 5. George (ZAf) 1.14, 6. Kanne- meyer (ZAf) 1.15. IJSHOCKEY /isia^roep itouwen 5-1 WATERPOLO Play-offs om Nederlands kampioenschap (best of three). Eerste wedstrijd: Polar Bears - HZ Zian 9-5(3-0 1-0 4-1 1-4) Eindhoven. WK, eerste divisi# Vierde speeldag: Italië - Litouwen 5-1 (0- 0 5-1 0-0), Estland - Roemenië 6-3 (3-0 1-3 2-0), Nederland - Frankrijk 0-1 (0-0 0-0 0-1). 55. Bachet 0-1 Stand: 1 Italië 4-7 (15-2). 2. Frankrijk 4-7 (15-7), 3 Nederland 4-4 (10-8). 4 Estland 4-4 (13-12). 5. Litouwen 4-2 (11-17). 6. Roemenië 4-0 (7-25) ZWEMMEN Amsterdam. NK, finales, tweede dag. Mannen. 50 vrij: 1. Kenkhuis 22,67, 2. Veens 22,74, 3. Van Velthoven 23,28. 400 vrij: 1. Schelvis 4.00,22. 2. Van de Mer we 4 08.55. 3 Verlinden 4.08.58 100 rug: 1 Driebergen 58,11. 2 De Wit 58,40, 3. Tamminga 58,52 200 school: 1. Van Valkengoed 2.14.93. 2. Van Ag- gele 2.16.19. 3. Van der Hoek 2.20.90 4x100 vrij: 1 De Dolfijn 3.32.14. 2. DWK-XCESS 3.32.49. 3 Zeester-Meer val 3.35.37. Vrouwen. 50 vrij: 1 Veldhuis 25,01, 2 Dekker 25,27, 3. Groot 25,32. 400 vrij: 1 Bank 4,19.99. 2 Uit den Bogaard 4.28,77, 3. Van den Berg 4.29,06 100 rug: 1. Luiken 1.04.08. 2 Heemskerk 1.04.39. 3. Koster 1 04,49 200 school: 1 Ten Brink 2.35.46. 2. Zanderink 2.36,25, 3 Van Valkengoed 2.39.08 4x100 vrij: 1 De Dolfijn 3 54.82. 2 DWK-XCESS 3 56.66.3 SBC2000 4.02.54

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 25