SCHRIJVENDE LEZERS Trots zijn op de Nederlandse vlag is een must ggp CDA Katwijk is voor leefbare samenleving voor jong én oud Uitbreiding Woutertj Pieterse school mogeÈ Rood-witte ondingen op Van der Valk Boumanweg Buitenhoflaan is een racebaan met drempels Genoeg van gevaarlijk verkeer En komt u maar eens kijken op de Laan van Ouderzorg 'Lekker ingepakt...' 'We hebben toch een verhuisgarantie?' Spelregels Doen wij iets niet goed, dan krijgt een vergoeding www.eneco.nl/verhuisgarantfj energie Als je niet mag drinken, doe je het illegaal Paardenvijgen Zo doen we dat. ^1 Om in aanmerking te komen voor plaatsing op de pagina Schrijvende Lezers moeten le- zersbrieven zijn voorzien van naam, adres en telefoonnum mer van de auteur. Naam en woonplaats van de briefschrij ver worden - behoudens uit zonderlijke gevallen - bij de brief afgedrukt. Brieven moeten reageren op een eerdere publicatie in het Leidsch Dagblad. De bijdrage mag maximaal 400 woorden tellen. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te kor ten en/ofte redigeren. Brieven van politieke partij en, gemeenteraadsleden of -fracties komen in de regel niet voor plaatsing in aanmerking. Zij hebben een ander podium waarop zij hun mening kunnen ventileren. Brieven sturen naar: redac- tie.ld@hdc.nl of postbus 54, 2300 AB Leiden, of fax: 071 - 53 5 6 415- Gaat u binnenkort verhuizen? Als klant vankd ENECO Energie kunt u vertrouwen op extra zekerheid: de Verhuisgarantie. Wij bellen i i met de vraag of alles naar wens is verlopen En hebben wij toch iets niet goed gedaaik bij het regelen van uw verhuizing, dan krijgt u een vergoeding. dinsdag 19 april 2005 De antwoorden die de fractie voorzitter van de Katwijkse fractie GB gaf op 'zeven stellin gen' in het LD van 8 april jl. zijn (uiteraard) GB-gekleurd. Óm deze kleuring te nuanceren kan een reactie van de Katwijkse CDA-fractie natuurlijk niet uit blijven. 1Onderzoek naar wensen jon geren helaas vertraagd door ei gen onderzoek GB. Met elkaar (CDA, CU, SGP én GB) hebben we in 2002 afge sproken om in het kader van het terugdringen van de over last in het centrum een onder zoek in te stellen naar een mo gelijke locatie van een disco buiten het centrum. Helaas be gon GB toen zelf met een straatenquête onder de jonge ren. Dit was voor het onder zoeksbureau dat het gemeente lijke onderzoek zou doen, aan leiding om hier van af te zien. Jongeren waren onderzoeks- moe. Ondanks dat de overlast in het centrum door allerlei maatregelen tot op een laag ni veau was gedaald, vonden CDA, CU en SGP een onderzoek naar de wensen van jongeren toch noodzakelijk, waarbij ook geke ken werd naar de groep van 12 tot 16 jaar. Van GB hoefde dit allemaal niet meer. Zij wisten de uitkomst al. Wij niet. 2. Een tweede disco op dit mo ment geeft grote kans op terug keer overlast. Het CDA is natuurlijk niet voor de eeuwigheid tegen een twee de disco. Als we Katwijk een thuishaven voor iedereen wil len laten zijn, dan moeten we het wankele evenwicht tussen de wensen van jongeren (meer uitgaansgelegenheden) en die van ouderen (geen overlast) zien te bewaren. 3. Tot nu toe veel voornemens gerealiseerd door coalitie. Meer woningen voor starters en ouderen, betere handhaving, meer ruimte voor kinderop vang, handhaving van het sub sidieniveau voor het/vereni gingsleven, allemaal zaken die door ons aan de kiezer zijn be loofd en met steun van andere partijen aangepakt zijn. Succes moet je delen en niet alleen voor jezelf claimen. Die neiging heeft GB helaas soms wel. Er resten nog enkele zaken die om een oplossing vragen, zoals ver betering van sportpark Nieuw Zuid en de sportvoorzieningen aan De Krom en de aanleg van de Westerbaan. Maar mis schien gaat dat nu juist sneller zonder GB 4. CDA wil nog meer doen voor jongeren in Katwijk. Helaas doet GB het voorkomen alsof je alleen wat doet voor jongeren, als er in Katwijk meer uitgaansgelegenheden komen. Dat is jammer. Daarmee doe je al de andere mogelijkheden voor de jongeren tekort. Denk eens aan de jongerencentra en aan de activiteiten die kerken en sportverenigingen organise ren. Natuurlijk zijn er nog andere wensen. Daarom willen we het mogelijk maken de huidige ho recagelegenheden uit te brei den en zo te zorgen voor meer diversiteit. En daarom zal het college binnenkort voorstellen doen voor een forse uitbreiding van activiteiten voor jongeren onder de zestien. Zonder GB- inbreng. Huug van Duijn, fractievoorzitter CDA Katwijk, Katwijk. In het stukje in het Leidsch Dagblad van 29 maart over bo ze buurtbewoners wordt onder meer gesteld dat de 'uitbrei ding' van de Woutertje Pieterse school zou leiden tot verkeers problemen in de buurt. Deze stelling is niet juist, aan gezien de hoeveelheid kinderen die nu al in de noodbouw zitten blijft bestaan, maar de locatie zich zal toespitsen op één plek iets verder verwijderd van de bestaande huizen. Bovendien is zowel school als gemeente dui delijk geweest, dat zij er alles aan willen doen om de ver keersdruk voor de wijk te doen afnemen. Men wil ook graag hierover in discussie met de wijk, alleen wel met een gezon de open dialoog en niet steeds met óude koeien. Het is jammer dat de uitbrei ding van het Diaconessenl niet lijkt voor te komen in problematiek van bewone Dat maakt de belangen zo schimmig. Ook is het moei te verteren dat bouwen op gemeentelijk en voor pubt ontoegankelijk grasveldje] veel mensen meer problen tisch blijkt te zijn dan boim in het Bos van Bosman (eq gisch park), waar maar wei bezwaren tegen waren. Omwonenden hebben kun reageren, maar de resultati zijn niet naar wens. Menw graag dat de uitbreiding n» doorgaat. Wij hopen dat et mensen zijn die willen mei ken in oplossingen die sein en buurt het beste bieden. M.Mi Voorset (advertentie) 'Van Poelgeestlaan is een race baan', schrijft Loman Leefmans in het Leidsch Dagblad van 8 april jl. Wat dacht u van de Laan van Ouderzorg tussen de Scheppingskerk en de Van der Valk Boumanweg? Bijna 20 jaar woon ik in 'de bunker', zo noemt men de flat in de volksmond. Met mooi weer kun je overdag ook niet meer fatsoenlijk buiten zitten zonder te veel lawaai. Dat was tot drie a vier jaar geleden nog anders. Ook de zwarte stofdeeltjes zit ten meer op de ramen, komt u maar eens kijken. En dan tus sen 16.00 en 17.30 uur, de file staat dan tot voorbij de Splin terlaan en dan de sluiproute via de Brittenburg. Oversteken is ook niet alles. Sommige automobilisten stop pen netjes voor de zebra's, maar dat doen ze lang niet alle maal. Frank van Vliet, Leiderdorp. Het valt mij de laatste jaren op dat naast de hondenpoep nu ook paardendrollen de straten ontsieren. Vooral fietspaden zijn een doelwit en de hoeveel heid kan groot zijn. In een straal van enkele kilometers rond een manege is het vaak raak. De berijders mogen dan met de paarden op stap en doen dat bij voorkeur op fiets paden. Nu heb ik niets tegen paarden die uitgelaten worden, want een paard is en blijft een edel dier. De eigenaren c.q. berijders zouden kunnen overwegen om deze overlast tegen te gaan door met hun paard bij hoge nood in de berm te gaan staan. Ook kan de poep worden opge vangen. Zo heb ik zakken zien hangen onder de staarten van paarden, die voor hun karretje stonden bij ringsteekwedstrij den. Misschien heeft een van de le zers een beter idee? P. Langmuur, Katwijk aan Zee. Dat jongeren illegaal gaan drin ken is iets wat ieder normaal denkend mens had kunnen zien aankomen. Als iets verbo den wordt, doe je het toch ge woon illegaal, zo simpel is dat! De politiek (lees de zedenpre kers van het CDA) heeft in haar wijsheid besloten dat jongeren onder de 16 tot en met 18 jaar niet meer aan alcohol respec tievelijk sterke drank konden komen, zoals blijkt uit het Leidsch Dagblad van 31 maart. Aan de andere kant van de oce aan kennen ze zoiets al jaren, daar kunnen jongeren vaak tot hun 21ste jaar niet aan alcohol komen en dat leidt daar tot ex cessen die we hier inmiddels ook kennen. Je geeft als oudere jongere een feestje thuis (of in een keet) en nodigt wat vrienden uit, drinkt je lam en stapt in de auto. Daarvoor heeft de politiek wil lens en wetens de ogen geslo ten. Ook de hoge prijzen in de horeca hebben bijgedragen tot wat we nu kennen. De oplossing bestaat niet, maar praten met jongeren over drankgebruik en toezicht erop werkt beter dan voortgaan op de ingeslagen weg van verbie den. Mathieu Paardekooper, Zoeterwoude. Alweer jar en geleden mochten wij in het wijkgebouw de prachtige tekeningen zien met de plannen voor onze Van der Valk Boumanweg in Leider dorp, waarover het Leidsch Dagblad onlangs berichtte. We mochten zelfs voorkeuren aan geven voor wat betreft bomen planten! Er werd gesproken over een wandelpromenade langs het water. Er zou een dubbel fietspad komen. Schui ne vakken voor de auto's. Het enige wat gerealiseerd is, is eenrichtingsverkeer. En hoe. Het eerste gedeelte van de oude Van der Valk Boumanweg, nu Ockenrode geheten, is plotse ling voor honderdduizenden euro's prachtig gerenoveerd. Alle hulde daarvoor trouwens. Ons gedeelte wordt steeds moeizamer. 1. het fietspad is niet meer be reikbaar. 2. ook je hond in het groen langs het water uitlaten is on mogelijk geworden. 3. van onze geparkeerde auto's worden de spiegels afgereden, doordat de weg nu te smal is. Wij wonen er nu 31 jaar. Twee richtingsverkeer heeft meerdere verschrikkelijke ongelukken veroorzaakt met veel autoscha de en soms met dodelijke af loop. Deze rood-witte ondingen zijn kennelijk na jaren van diep nadenken door de politiek het geweldige antwoord. R. Nederpel, Leiderdorp. 'Deze rood-witte ondingen zijn kennelijk najaren van diep nadenken door de politiek het geweldige antwoord.' Archieffoto: Hielco Kuipers Het wordt tijd dat er wat aan de snelheid wordt gedaan en zeker op de Buitenhoflaan in Leider dorp, waaraan het Leidsch Dag blad een artikel wijdde op 6 april. Ik moet daar altijd over steken om de honden uit te la ten en je doet dat vaak met ge vaar voor eigen leven. Vaak moet ik mijn honden met een ruk aan de riem snel op de stoep trekken, want anders worden ze aangereden. Men rijdt door zonder blikken of blozen. En als er dan toevallig wel een keer iemand stopt, zo als de buschauffeurs, dan nog worden ze ingehaald en dat ter wijl je aan het oversteken bent. Levensgevaarlijk. Ze hadden er om te beginnen nooit een voor- rangsweg van moeten maken, want nu is hét een racebaan, ondanks de drempels, waar men vrolijk overheen vliegt. Ik kan niet wachten tot het 30 ki lometer wordt en dan hoop ik ook dat er inderdaad vaker con trole op de snelheid komt, want die is nu ver te zoeken. M.P. Akkermans, Leiderdorp. Over gevaarlijk verkeer en sluiproutes in Leiderdorp lezen wij de laatste tijd steeds meer in de krant. Het lijkt wel of de ge meente pas maatregelen neemt op het moment dat er veel 'op hef over wordt gemaakt. Ik was blij om te lezen dat de verkeers maatregelen op de Van der Valk Boumanweg ter discussie staan. Sinds de maatregelen ge nomen zijn is het verkeer op andere plaatsen natuurlijk toe genomen. Op plaatsen waar druk verkeer nog gevaarlijker is zelfs, zoals de Lijnbaan, Vron- kenlaan, Van Poelgeestlaan en de Van der Marckstraat. De maatregelen die genomen wor den zijn vaak niet doeltreffend. De wegversmalling in de Van der Marckstraat houdt bijvoor beeld vrachtverkeer tegen dat anders zo de Van Poelgeestlaan zou oprijden, maar de vracht wagens gaan gewoon de bocht om, de Lijnbaan op, langs een speeltuin, naschoolse opvang, woonwijk met veel kinderen en een school - met hoge snelheid, want op de Lijnbaan zijn geen drempels. En op bepaalde plaatsen is de weg door hinder nissen - illegale parkeerders - niet eens een tweebaansweg. Vervolgens scheuren de vracht wagens alsnog over de Vron- kenlaan en Van Poelgeestlaan. De gemeente zou moeten be seffen dat maatregelen op de ene weg leiden tot veranderin gen op andere wegen. Het kruispunt Rietschans/Engelen- daal bijvoorbeeld wordt aange past om verkeer beter te laten doorstromen naar de Baanderij. Bij de vraag of men dan meteen de 'uitgang' aanpast - ik bedoel de Lijnbaan, waar minstens 40 procent van het Baanderij-ver keer op onveilige wijze door heen sluipt - zegt men dat dat niet bij het integraal verkeers- en vervoersplan hoort. Het zou zoveel werk schelen om alles tegelijk te bekijken en overal maatregelen te nemen. Bijvoor beeld door uit elk probleemge bied een aantal aanspreekper- sonen te hebben, en met zijn allen om tafel te gaan. De ge meente wil immers meer inter actie met burgers realiseren. K. Brugman, Leiderdorp. Wat daar in Uden is gebeurd, zoals be schreven in het Leidsch Dagblad van 29 maart, is fout. Er mag geen brand wor den gesticht; ook niet in een islamitische school. Dat er spanningen zijn ontstaan tussen autochtone jongeren en allochto ne knapen is niet zo verwonderlijk. Het gemeentebestuur broedt allerlei plan nen uit om de verhoudingen te verbete ren. Zonder meer een goede zaak. Maar hoe kon het zover komen? In de jaren zeventig zijn veel gastarbeiders uit vrije wil naar Nederland gekomen om hier geld te verdienen. Vuil werk deerde hen niet, anders waren deze zwoegers weer teruggegaan naar hun vaderland. Niemand hield ze tegen. Wij hadden goede arbeidskrachten en de gastarbei ders hadden extra geld. Het mes sneed aan twee kanten. Toch is het misgegaan. In de tijd van Joop den Uyl werd gezinshereniging aangemoedigd. Uit sociaal-humaan oogpunt mochten in ons landje de al lochtone gezinnen met de hardwerken de vaders worden herenigd. De gastar beiders hadden de intentie na jaren van hard werken met een zak vol geld terug te gaan naar him vaderland, maar nu zich deze gelegenheid aandiende, ble ven zij. In Nederland hadden ze uitzicht op een betere toekomst. Achteraf kun je je afvragen of dat wel zo is. Nooit heeft de regering zich afgevraagd Archieffoto: Ron Pichel welke consequenties deze toestroom voor de autochtone bevolking zou heb ben. Bij de inburgering van de tweede en derde generatie stond niemand stil. Op veel plaatsen zijn problemen ont staan, omdat de autochtonen bang zijn hun identiteit kwijt te raken en overruled te worden door islamitische denkbeel den en gebruiken. Nu zitten wij en ook de allochtonen met de gebakken peren. Het land uitzetten is geen optie. Laten integreren is misschien nog de beste op lossing en voorlopig de grenzen dicht houden, anders komen wij geen stap vooruit. Wij moeten met zijn allen een eenheid vormen in dit land. Eerbied voor democratie en grondwet is een ver eiste en trots zijn op de Nederlandse vlag een must. De hier geldende normen en waarden dienen te worden gehand haafd. Uiteindelijk ben je in Nederland. Degene die dit niet wil accepteren moet zijn geluk elders willen zoeken. De jeugd van Uden in een verdomhoek je plaatsen is mijns inziens te kort door de bocht. De regering had wijzer moe ten zijn. Daar ligt de fout. Je kunt je af vragen of het niet beter was geweest dat onze gastarbeiders met een zak vol dui ten terug waren gegaan naar hun vader land en hun gezinnen. Zij hadden de economie daar kunnen opkrikken en Nederland was zeker een paar import en exportlanden rijker geweest. Hopelijk kunnen fouten uit het verleden bijdra gen tot een betere toekomst; ook in Uden. H. Ruinemans, Noordwijk.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 16