Topmannen krijgen weer vertrouwen m ECONOMIE Na WW is ontslagrecht het volgende conflict Bel belastingtelefoon op gunstig moment Japanners worden ouder door levensstijl en gezondheidscontrole Financiële toppers bijeen Vergadering Essent beslote Groeien of krimpen IMF: Zorg over wereldeconomie Washington - IMF-directeur Rodrigo Rato heeft dit weekein de in scheipe bewoordingen de grootste industrielanden gewe zen op de risico's die de stabili teit van de wereldeconomie be dreigen. Rato noemde onder meer het enorme tekort op de lopende rekening van de Ver enigde Staten, de zwakke eco nomische groei in Europa en Japan en de inflexibele valuta regimes in Azië. Als regeringen daar geen serieuze maatregelen tegen nemen, dreigt 'een ab rupte correctie' op de financiële markten, aldus de Spanjaard, die sinds een jaar leiding geeft aan het Internationaal Mone tair Fonds (IMF). Onderzoek naar ondergang Rover londen - De Britse regering laat een onderzoek verrichten naar de ondergang van de Britse au tofabrikant Rover. Uit de boek houding moet duidelijk worden wat er de afgelopen jaren is ge daan met de miljoenen die de voormalige eigenaar BMW ach terliet bij zijn vertrek in 2000. Het onderzoek zal zich vooral richten op de financiële handel en wandel van de vier directeu ren van het bedrijf. De Britse pers meldde eerder deze maand dat er mogelijk 400 mil joen pond (585 miljoen euro) is zoekgeraakt in de boekhouding. La my favoriet topfunctie WTO geneve - De Fransman Pascal Lamy maakt de beste kans om directeur te worden van de We reldhandelsorganisatie WTO. De drie andere kandidaten de den het bij een eerste consulta tieronde binnen de organisatie slechter. Dat heeft de voorzitter van de selectiecommissie mee gedeeld. De 58-jarige Lamy is voormalig EU-commissaris voor handel. De nieuwe direc teur van de WTO moet in au- gustus aantreden! Eind mei moet een keus zijn gemaakt. Benzine weer iets goedkoper den haag - Marktleider Shell heeft de prijs van benzine ver laagd. De adviesprijs van een li ter euro loodvrij daalt van 1,319 euro naar 1,315 euro en super plus gaat van 1,373 euro naar 1,369. Shell liet de prijs van die sel onveranderd op 99,5 cent. Dat is 1,4 cent minder dan de hoogste prijs ooit. Shell han teert internationale productno teringen bij de bepaling van de brandstofprijs. Hierbij is niet al leen de prijs van ruwe olie van belang, maar ook de toekomsti ge vraag. Verkoop van pc's io procent groter Washington - De verkoop van personal computers over de he le wereld is in het eerste kwar taal van dit jaar ten opzichte van dezelfde periode van 2004 toegenomen met 10,3 procent tot 50,4 miljoen stuks. De afzet in de Verenigde Staten bleef ruim achter bij de prognoses. Marktleider Dell boekte voor het eerst in tien kwartalen een groei onder de 20 procent, maar deed het met een vooruit gang van 13,7 procent tot 8,5 miljoen pc's nog wel beter dan de branche als geheel. Het marktaandeel van het Ameri kaanse concern kwam uit op 16,9 procent. Johnson Controls: Vestiging sluiten Leeuwarden - Johnson Controls wil de vestiging in Leeuwarden sluiten. Het internationale be drijf, met de hoofdvestiging in Amerika, wil de productie el ders voortzetten. Het heeft de ondernemingsraad advies ge vraagd. Indien het advies posi tief is, gaat het bedrijf op z'n vroegst in maart 2006 dicht. Op basis van het OR-advies besluit Johnson Controls de komende maanden de sluiting door te zetten of alternatieve scenario's te onderzoeken. Johnson Con trols Leeuwarden maakt regel- apparatuur voor de koelindu- strie. Er werken 98 mensen. Opnieuw grote ontslagronde GB londen - Het Britse detailhan delsconcern Littlewoods gaat 3200 banen schrappen, als ge volg van de sluiting van 126 verlieslijdende Index-winkels. Consumenten bestellen daar uit een catalogus, waarna de goederen uit de magazijnen ko men. De overige 33 winkels die volgens dit concept werken, worden verkocht aan concur rent Great Universal Stores (GUS). Zo'n achthonderd werk nemers hoeven daardoor niet te vrezen voor hun baan. GUS is in Nederland eigenaar van Wehkamp. Het bedrijf maakte de reorganisatie gisteren be kend, twee dagen nadat de Brit se autofabrikant Rover al dui zenden werknemers had ont slagen. maandag 18 april 2005 Winkelsluitingen Japan heeft de meest vergrijs de bevolking ter wereld. Daarom verhoogde de over heid onlangs de eigen bijdra ge voor medische hulp van 20 naar 30 procent van de pre mies. Verder is er discussie om de pensioenleeftijd van 60 jaar te verhogen. In Japan is meer dan 25 procent van de bevolking ouder dan 60. In 1985 was dat nog 15 procent. „De veroudering heeft grote gevolgen voor het aantal win kels in Japan", zegt detail handelsspecialist Moriyama. „Bijna 70 procent van de winkels heeft niet meer dan vier werknemers. Die kleine 'papa en mamawinkels' zijn een traditie. Omdt ze vaak geen opvolging vinden ver dwijnen deze zaken in hoog tempo." In 1985 kende 83 procent van alle winkels nog vier of minder werknemers. Twee jaar geleden was dat ge zakt tot 68 procent. In 1991 waren er meer dan een half miljoen van deze zaken. Twee jaar geleden minder dan 350.000. „We gaan de Euro pese ontwikkeling achterna", denkt Moriyama.' Tokyo/anp - Hun gezonde le vensstijl maakt Japanners tot de mensen met de hoogste levens verwachting ter wereld. Een Ja panse vrouw haalt gemiddeld 85,3 jaar tegen 80,9 voor een Ne derlandse. Bij mannen is het ver schil van ruim twee jaar iets minder groot. Een man in Japan wordt ruim 78 jaar en elk jaar groeit die levensverwachting met enkele maanden. De oorzaak ligt in voeding en gezondheidszorg. Dat begint al in het basisonderwijs. Elk jaar worden de kinderen medisch doorgelicht en krijgen ze les in gezonde voeding. Als Japanners eenmaal werken gaan die con troles door. „Ook in de Japanse ondernemingen ondergaan mensen elk jaar een medische controle", aldus directeur Tsutritani van het bedrijf Yakult (omzet 1,8 miljard euro). „Part ners van personeelsleden mo gen vaak ook mee." De uitkomst bepaalt het leven thuis. Als blijkt dat bijvoorbeeld iemand een hoge bloeddruk heeft, kunnen de mensen daar op letten bij de keuze van het eten. „In Japan eten mensen gevarieerd met veel verschillen de soorten groenten en vis", al dus Tsutriani. „Dat is een be langrijke zaak." Bovendien zijn de Japanners sterk in het voor komen van ziekten door het eten van voeding met medische eigenschappen. Voor die voe ding met de naam Ishoku Do gen (medicijnvoedsel) is zelfs speciale wetgeving. „Deze wet is in 1991 ingesteld en heeft als doel de kosten van de gezondheidszorg te reduce ren", zei detailhandelspecialist Moriyama. „Bovendien voor komt de wet verwarring onder consumenten over de eigen schappen van het eten. In en kele jaren is de markt voor 'me disch voedsel' verviervoudigd. In 2003 ging er in Japan voor ongeveer 6 miljard dollar aan zulke artikelen om." Producten variëren van kauwgum tot zui vel. Inmiddels vallen ruim 450 producten onder deze wet. In Nederland staat deze ont wikkeling van 'gezonde' voe ding nog in de kinderschoenen. De populariteit neemt echter razendsnel toe. Zo verkochten supermarkten volgens onder zoeksbureau IRI Nederland het afgelopen jaar voor 54,3 mil joen euro aan functionele zui- velvoedingsmiddelen. Dat is een stijging van 40 procent ten opzichte van 2002. Deze voe- dingsmiddelenzoals de zuivel van Becel Pro Active, Yakult en Activia zijn al jaren bezig met een stevige opmars.. Maar de grote vraag is of de ontwikkelingen in Japan ook voor Nederland gelden. Hoog leraar economie en manage ment Pacific Asia van de Eras mus Universiteit in Rotterdam Stam denkt van wel. „De zwaarlijvigheid neemt bij ons toe." Nu lijdt 10 procent van de Nederlanders daaraan. Als dat zich doorzet kampen in 2015 ongeveer 15 tot 20 procent van de volwassenen met obesitas, bleek vorige week op een con gres van supermarktkoepel CBL. „Mensen kijken hierdoor anders aan tegen de dominante cultuur uit de VS", denkt Stam. In tegenstelling tot de Ameri kaanse levenswijze lijkt de wes terse wereld de Japanse ge woontes steeds meer te omar men. „In Japan geeft voeding een gezond en lang leven. Je ziet het nu al met de opkomst van Japanse restaurants in Ne derland en de Japanse keuken in huis. Dat gebeurt stap voor Boodschappen doen in de supermarkt in Tokyo. ANP/Tim Preger stap. Het begon met industriële producten. Nu zie ik ook de cultuur onze kant uitkomen." De mensen in Japan worden zo oud door een sober leefpa- rotterd/anp - Het bedrijfsleven wordt optimistischer over de economie. Tweederde van de topmannen van de grote Neder landse bedrijven ziet dit jaar ein delijk herstel. Dat bleek zaterdag uit een halfjaarlijkse peiling van zakenblad FEM Business. Meer dan de helft van de top mannen heeft meer vertrouwen gekregen dan een half jaar eer der. Bovendien neemt de inves- teringsdrift voor het eerst sinds jaren toe, vooral in West-Euro pa. Ook de fusie- en overname koorts stijgt. Terwijl eenderde van de grote Nederlandse be drijven nog meer mensen gaat ontslaan, zijn andere bedrijven driftig aan het werven. Een duidelijke minderheid ver wacht pas herstel in 2006 of la ter. Na jaren van voorzichtig heid komen de investeringen op gang. Bijna de helft zegt die het komende half jaar te zullen opschroeven. Toch staat kostenreductie nog steeds bovenaan het prioritei tenlijstje van de topmannen voor de komende jaren, on danks de stroom reorganisaties en ontslaggolven van de afgelo pen jaren. West-Europa blijft veruit favoriet voor investerin gen, op afstand gevolgd door de Verenigde Staten en China. Groei zal volgens de topman nen dit jaar niet zozeer komen van het opzoeken van nieuwe (geografische) markten, maar uit huidige activiteiten en over names. Het blijft niet alleen bij voor spellingen. ABN Anno kwam begin deze maand met de klap per door 6,3 miljard euro te bie den voor de Italiaanse bank An- tonveneta. Fortis volgde vorige week door voor bijna 1 miljard euro de Turkse Disbank over te kr KÜDRIW Washington - De zeven rijkste industrielanden, verenigd in de G7, hebben dit weekeinde geen overeen stemming bereikt over schuldverlichting van de armste landen. Het onderwerp is doorgeschoven naar een topconferentie in juli in Schotland, zo zei de Britse minister Brown van financiën. Traditioneel kwa men de ministers van financiën van de G7 in Washington bijeen voorafgaand aan de voorjaarsvergade ringen van het IMF en de Wereldbank. De G7 bestaat uit de Verenigde Staten, Canada, Japan, Groot-Brit- tannië, Duitsland, Frankrijk en Italië. Foto: Reuters/Yuri Gripas door James McGonigal den haag - Met het omstreden advies van de Sociaal-Economische Raad (SER) aan het kabinet over bezuinigingen op de WW glipte vorige week een ander standpunt mee. Ook daarover waren na veel vijven en zessen bonden en werkge vers het eens, maar het is tevens de op maat van een nieuw geweldig sociaal conflict. Het gaat om het ontslagrecht, of beter gezegd de ontslagbescherming. Werkgevers hebben meteen een voor schot genomen op het afschaffen van een belangrijk deel van de ontslagbe scherming. Hoe flexibeler de economie, hoe beter, redeneren zij. De bonden na men hun voorschot: blijf met je poten van de huidige regels af, we willen rust aan het sociale front. Voorzitter Jacques Schraven van werk geversorganisatie VNO-NCW was het duidelijkst: „Van alle industriële landen kent Nederland de hoogste arbeidsbe scherming van zittende werknemers. Die sociale bescherming is verlammend, een molensteen om de nek van onze economie." De kern van zijn betoog is: als het makkelijker wordt om mensen te ontslaan, nemen bedrijven ook eerder mensen in dienst. Ook Loek Hermans, voorzitter van MKB Nederland, zit op die lijn. „Werkgevers moeten flexibel kunnen reageren op economische omstandigheden en hun personeelsbehoefte daar op aan kunnen passen." Met andere woorden: perso neel makkelijker eruit en dus ook sneller er weer in De vakbonden hebben uiteraard een an dere insteek. Zij vinden dat werkgevers al mogelijkheden genoeg hebben om personeel te lozen. Dat kan via een ont slagvergunning van het CWI (arbeidsbu reau), of via de kantonrechter. En als werkgevers personeel een redelijke af koopsom geven, stapt dat vanzelf wel op. Om dat laatste mogelijk te maken, heeft de SER vorige week een weinig belicht advies uitgebracht. Dat behelst de zoge heten 'pro forma'-procedures die werk gevers en werknemers in ontslagzaken nu moeten voeren. Als partijen in over- leg-al afscheid van elkaar hebben geno- - men, gaan zij toch vaak naar de rechter. Onduidelijk is namelijk of een WW-uit- kering is gegarandeerd als er sprake is van beëindiging van de arbeidsrelatie in onderling overleg. Dat is voor beide partijen een probleem. De (ex-) werkgever wil best een aanvul ling op die uitkering geven. De (ex-) werknemer wil best ophoepelen als hij niet meteen in inkomen achteruit gaat in de bijstand. Dat is het vraagstuk van de 'verwijtbare werkloosheid'. Wie zelf zijn baan opzegt, heeft geen recht op een WW-uitkering. Wie door wangedrag op staande voet wordt ontslagen, ook niet. Maar er is een groot grijs gebied, waarin werknemers en hun bazen het zekere voor het onze kere nemen, en de rechter vragen vast te leggen dat er recht op een WW-uitkering is. Van die 'pro forma'- zaken wil ieder een af, heeft de SER vorige week vastge legd. Het is verspilling van tijd en geld en de kantonrechter wordt er tureluurs Bij de Belastingtelefoon is het ei genlijk het hele jaar door druk. Zo'n 8 miljoen telefoontjes wor den er op jaarbasis beantwoord. Dat zal zeker niet minder wor den, omdat de Belastingdienst er steeds meer taken bij krijgt. Na alle commotie over de slechte bereikbaarheid heeft staatsse cretaris Wijn (financiën) een ac tieplan opgesteld. Méér mensen moeten in gespecialiseerde call- centra de bereikbaarheid van de Belastingtelefoon naar een ac ceptabel niveau brengen. Als je het centrale nummer van de Belastingtelefoon belt, word je via een keuzemenu naar een van de elf callcentra van de Be lastingdienst geleid. Is het tot nu toe zo dat elke medewerker eigenlijk elke vraag moet kun nen beantwoorden, per 1 janu ari 2006 zullen callcentra hun eigen specialiteit hebben. Omdat de vraag begin dit jaar te groot was, is per half februari in Eindhoven een tijdelijk callcen- tre uit de grond gestampt. Rela tief eenvoudige vragen zoals het bestellen van formulieren, de Voorlopige Teruggave, Hulp bij aangifte (Huba) en aanvragen van sofi-nummers komen in Eindhoven terecht. Studenten en herintreders zijn in allerijl opgeleid om juist deze vra gen te beantwoor den. Als ze dat niet zelf kunnen, sturen ze per e-mail de vraag door naar een belastingkantoor. Elke medewerker heeft maximaal 3,5 minuut de tijd om een vraag af te han delen. Er zijn strak ke roosters en strik te pauzes. Er wordt geregeld meegeluis terd of gesprekken goed verlopen. Ac- Brend; tiviteiten van me dewerkers en wachttijden van bellers worden via centrale computers geregi streerd. „De lessen die we hier in Eind hoven leren, kunnen we toe passen op de overige callcen tra", legt manager Tom Heij- koop uit. Hopelijk wordt daar mee de gewenste bereikbaar- EIGEN BEURS heid ook landelijk gehaald. Dat is nodig, want de stroom tele foontjes gaat het hele jaar door. „Er zijn altijd mensen die een huis kopen en daarvan de fisca le consequenties willen weten. Een T-biljet of een Verzoek voor Voor lopige Teruggave kun je het hele jaar door indienen. Daar zijn dus ook altijd vragen over." En als de Belasting dienst in 2006 ook de huurtoeslag (huursubsidie) en de zorgtoeslag (ba sisverzekering) gaat uitbetalen, zal ook dat weer voor vele telefoontjes zorgen. De verwachting is in Dam dan ook dat het aantal telefoontjes bij de Belastingtele foon zal stijgen tot maar liefst 13 miljoen per jaar. Wat is een handig moment om te bellen? „Je ziet duidelijk pieken en da len in het aantal telefoontjes" vertelt Heijkoop. „In het week end en op vrije dagen zit ieder een kennelijk te broeden op vragen. Direct erna, op maan dagen en dinsdagen is het dan ook enorm druk. Dan kun je beter niet bellen." Hetzelfde geldt voor de lunchpauze. Ken nelijk zoeken mensen tijdens de lunch eerst zelf informatie op en willen ze dat direct erna verifiëren bij de Belastingtele foon. Ook geen handig tijdstip dus. Woensdag daarentegen is relatief rustig. Een prima dag dus voor fiscale vragen. Ook vrijdagmiddag, als iedereen het weekend al in z'n hoofd heeft, is een gunstig ogenblik mo ment om de Belastingtelefoon te bereiken. Meer informatie: Belastingtelefoon: 0800 0543 www.belastingdienst.nl Veelgestelde vragen 1. Ik ben vergeten iets te vermelden op mijn aangifte wat nu? Als u elektronisch aangifte heeft gedaan voor de inkomstenbe lasting, kunt u opnieuw een volledig ingevulde elektronische aangifte via diskette of modem insturen. Heeft u schriftelijk aan gifte gedaan, stuur dan een brief waarin u vermeldt wat de aan vulling is, naar het competente Belastingkantoor in uw regio. Is er al een aanslag opgelegd, dan moet u de wijziging of aanvul ling doorgeven in de vorm van een bezwaarschrift. 2. Wanneer maak ik de keuze voor de verdeling van de inkom sten en aftrekposten? Ofwel bij het verzoek voor Voorlopige Teruggaaf of bij de aangif te. Als u op het VT-formulier een keuze maakt, kunt u daarop te rugkomen bij de aangifte. Op de keuze bij de aangifte kunt u niet meer terugkomen als de aanslag van een van beide partners de finitief vaststaat. Dat is na zes weken na dagtekening van de aan slag. U kunt uw keuze alleen nog terugdraaien wanneer u bin nen die zes weken bezwaar maakt tegen die 1 troon. Het is de vraag of dat ook geldt voor de jeugd, want in Ja pan komt juist de Amerikaanse cultuur op. Volgens Tsutritani is dat een punt van zorg. Om te voorkomen dat de Japanse cultuur teloor gaat, is de 01 heid een campagne begoiu K om het Japanse eten te bev nl deren. amsterdam/anp - Essent wei gert om de aandeelhoudersver gadering publiek toegankelijk te maken. Aandeelhouder provin cie Overijssel had het energie bedrijf verzocht bij de vergade ring over het salaris van de be stuursvoorzitter van Essent, Mi- chiel Boersma, de deuren te openen. President-commissaris Pen- nings heeft het verzoek afgewe zen en zal de bijeenkomst van aandeelhouders achter gesloten deuren houden, aldus een woordvoerder van het energie- lei bedrijf. „De vergadering definitie besloten, dat is deins male gang van zaken. Pem ele ziet geen reden om daan en te wijken", aldus de zegsm en De aandeelhouders van" komen donderdag in Bosch bijeen om de jaan ning van het energiebeè bespreken. Boersma verd vorig jaar 821.000 euro.! Dl mee passeert hij Nuon-ti Ludo van Halderen als 1 taalde bestuurder in de ke energiesector. io bl ECONOMIE WIJZER Economische groei is een heili ge graal. Zonder economische groei gaat de boel haperen: de werkloosheid loopt op, de koopkracht zakt in, de sociale cohesie brokkelt af, et cetera. Na zeventien kwartalen met economisch poldergetob is de ze dooddoenér weer buitenge woon actueel geworden. Eco nomische groei is de maat schappelijke smeerolie. Natuurlijk zijn en worden mo derne economieën in het rijke Westen met enige regelmaat met economische krimp geconfron teerd. Dergelijke perioden van krimp zijn voorals nog altijd tijdelijk gebleken: een kor tere of langere ha pering van de trendmatige groei ten gevolge van conjuncturele schommelingen. In de 21ste eeuw worden westerse economieën ech ter met een nieuw fenomeen gecon fronteerd: een dalende bevol kingsomvang met gelijktijdige vergrijzing. In het ene westerse land gaat dat sneller dan in het andere. De Verenigde Staten kunnen de komst van deze dubbele uitdaging langer uit stellen dan Japan. In de loop van de 21ste eeuw is het echter ook daar raak. Voorzover ik weet bestaat er geen enkel voorbeeld van een westers land dat met een krim pende en vergrijzende bevol king heeft laten zien dat het mogelijk is economische groei te continueren. Is het denkbaar dat onder dergelijke omstan digheden het ouderwetse groei pad kan worden vastgehouden? De essentie van de economi sche groeitheorie is kinderlijk eenvoudig. Een economie kan groeien door een vergrote inzet van arbeid en kapitaal (grond, machines, computers, energie en dergelijke - kortom: alle niet-arbeidsfactoren), of omdat met deze schaarse bronnen ef ficiënter wordt omgesprongen. In het eerste geval neemt de omvang Van de productiefacto- renvoorraad toe, terwijl in het tweede geval met dezelfde hoe veelheid productiefactoren meer kan worden voortge bracht. Met een krimpende en vergrij zende bevolking is de eerste weg lastig te bewandelen. Na tuurlijk: de arbeidsparticipatie kan worden vergroot door inac- tieven meer in te schakelen, de werkweek te verlengen, het aantal vakantiedagen te reduce ren en de pensioenleeftijd op te schroeven. Daarnaast kan im migratie enige soelaas bieden. Deze verhoging van de inzet baarheid van arbeid kent echter grenzen. Arjen van Witteloostuijn hoogleraar economie Rijksuniversiteit Groningen va] Het aantal niet-actievenis |0| dig, een dag kent slechts? na een jaar heeft meestal ma; pt dagen (eens in de vier jaai ja de economie geluk!), iede nj zelfs de paus - verruilt op j duur het tijdelijke voor he 0] wige en de maatschappeli |e] absorptiecapaciteit van ni welingen is niet onbeperl- Bij een voortzettende ontv king en vergrijzing moetdi 1 om uiteindelijk de bewaiii van de tweede weg zijn mi j leuze werk dot* Het toverwoori technische vofl gang: ten gevol van de stijging de productivilf wordt de moto de economise! groei van bran He voorzien. Mell 'P hulp van aller! "is ventieve nieuv 'eri den kan zodon 'e met minder m tej en met mindei wi hulpbronnen 1ön< worden ge pro: ceerd. ,ro Helaas heeft d)wei de technische uitgang altijd al een sleuii vennrlt. Ook in de vele jan )ez bevolkingsgroei was deze |e uitgang een onmisbare dt minant van economische M Om de negatieve gevolgernz ontvolking en vergrijzing] vangen zal het tempo van |er nische vooruitgang dus nt 1". worden opgeschroefd. Da |ui lijkt het nog helemaal niet jjh Gelukkig biedt eenvoudig M kenkunde nog een andere va snappingsroute: zelfs also mg solute omvang van de ecolev mie afneemt, kan nog alti op latieve groei optreden. Da s>s zeggen: zolang de positie* fecten van de eerste en de11 c' de route naar economisd l>ee groei groter zijn dan de ni nv< ve consequenties van ont '°t king en vergrijzing kan de nomische productie peril ec van de bevolking blijven law en. Ik ben hier echter niet ge; omdat een ontvolkende 1 grijzende economie eenj dynamiek - of liever: eer brek daar aan - ontwik* het moeilijk zal maken latieve krimp te voorkoi Maar misschien is dat goed ook. Vorige maani VN-rapport verschenen' de wetenschappelijke wi top de noodklok luidt: d( nomie is in een ongeken tempo bezig de ecologie I nietigen. Zeeën raken lf luchten worden vies, bi verworden tot woestijn* energie en water raken demieën grijpen hun kê ren sterven uit, et cetei dergelijke omstandighi economische krimp eei blijken te zijn. De uitdafi »ei om daar als welvarende! idS( leving mee te leren omg*1 Ut(

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 6