Sport in GroenoordhaJlen 'prima idee' SPORT Arie Jonker op proef bij NAC 7 Dirk Kuijt en de voorzitter van Chelsea dineren in Katwijk Lobby voor voortbestaan roemrucht complex in Leiden wint aan kracht mm Spannend slot Leidse Schaakbt BALLETJE MET Top-14 En goed serveren is al zo moeilijk Martijn Gootjes naar Rijnsburg rijnsburg - Martijn Gootjes speelt komend seizoen voor Rijnsburgse Boys. De spits (26) kwam het afgelopen seizoen uit voor Ter Leede. Daarvoor speelde hij betaald voetbal bij Haarlem en Cambuur. Flaton twee duels geschorst katwijk - Raymond Flaton is voor twee wedstrijden ge schorst. De verdediger van Quick Boys kreeg in het duel met Capelle de rode kaart. Flaton overweegt in beroep te gaan tegen deze straf. Hij heeft inmiddels één wedstrijd van zijn straf 'uitgezeten'. Straf Holverda blijft acht duels leiden - De schorsing van A-ju nior Robin Holverda van GHC blijft acht wedstrijden. De KNVB bevestigde de straf in ho ger beroep. Holverda, die regel matig invalt in het eerste elftal, is geschorst voor het bedreigen van een scheidsrechter. donderdag 14 april 2005P door Robbert Minkhorst katwijk - Arie Jonker van w Katwijk gaat op proef bij NAC. De Bredase eredivisie club heeft de 20-jarige Katwijker uitge nodigd voor een testwedstrijd. Jonker is verguld en verrast met de uitnodiging. Het is Jonkers tweede seizoen bij de A- selectie van Katwijk. Een basisplaats in het elftal van trainer Richard Groot- scholten heeft hij niet. Hij is afkomstig uit de jeugdopleiding van de zaterdag hoofdklasser. „Ik had dit zeker niet verwacht", is de opgetogen reactie van de speler. „Ik be doel: ik zit vaak op de bank bij Katwijk." Over een loopbaan buiten zijn woon plaats heeft Jonker nog niet eens nage dacht. „Ik dacht gewoon bij Katwijk te blijven voetballen", zegt hij. „Ik ben schilder. Dat ik nu ineens zo'n kans als deze kan krijgen, is onvoorstelbaar." Onder Grootscholten is Jonker meestal twaalfde of dertiende man. Met enige regelmaat valt de speler in, doorgaans als middenvelder of als aanvallende middenvelder. Van origine is hij eigen lijk spits. Verder heeft hij als links- of rechtsbuiten gespeeld. Een van zijn op vallendste invalbeurten was onlangs te gen Scheveningen. Acht minuten voor tijd kwam hij in het veld en in die korte periode scoorde hij twee keer. „Makke lijk scoren doe ik niet, maar ik pak mijn doelpuntjes toch wel mee." Sinds zijn zesde jaar voetbal Jonker bij Katwijk. Volgende maand wordt hij 21. Zijn debuut in het eerste elftal maakte Jonker twee jaar geleden, in de uitwed strijd tegen Volendam, als invaller. Vorig seizoen stond hij voor het eerst een keer in de basis. Bij de club geldt Jonker als een van de exponenten van het 'nieuwe' Katwijk; het elftal dat leunt op een aantal vaste waarden uit de eigen opleiding, aange vuld met gehaald talent dat binnen een paar jaar weer mee moet gaan doen in de strijd om het kampioenschap. Dit sei zoen vecht de ploeg nog altijd tegen de gradatie. Het elftal staat met nog twee duels voor de boeg een punt boven de plek die veroordeelt tot het spelen van een promotie-degradatiewedstrijd. Za terdag wacht de derby bij Quick Boys. De laatste titel die in Katwijk kon wor den gevierd, was in het seizoen 1999/2000. Jonker hoorde afgelopen zaterdag dat hij is uitgenodigd voor een testwedstrijd op 20 april. Van de belangstelling van NAC, waar volgend jaar spits Pierre van Hooij- donk terugkeert, was de voetballer al langer op de hoogte. Wat Jonker precies mag verwachten van de eredivisieclub weet hij niet. „Ik mag met Jong NAC meespelen, vermoedelijk ook met ande re jonge jongens die zijn uitgenodigd. Het is in elk geval een wedstrijd in het SPORT SPEL BILJARTEN poolbiljart! Arie Jonker juicht. Archieffoto: Cees van Hoogdalem stadion. Van daaruit kan ik misschien verder gaan meetrainen. Je hoopt na tuurlijk dat de club wat in je ziet." De Sport/Music Mining ver sloeg in de slotronde van de landelijke kadercompetitie kop loper HWA/Swatch met 6-0. De biljarters uit Weteringbrug plaatsen zich hierdoor voor de play-offs om het landskampi oenschap. Ook De Plas uit Lan- geraar won (4-2) en plaatst zich als tweede. Het Sassenheimse Sportrust/Van Diemen gaat on danks een 4-2 nederlaag als nummer vier door naar de kampioensronde. Verdel Orchi deeën uit Ter Aar ging met 6-0 onderuit en werd zevende. De Engel/Van der Aart uit Lisse kwam door een 4-2 zege (Cas Juffermans en Louis Opstal wonnen) van de voorlaatste plaats af. De Katwijkse poolers Pocket wonnen met Duintje D-side uit Den verstevigen de kopposit eerste klasse. In een Leid by aan de Hoge Rijnt sloeg Dijkjes Predators van Dijkjes The Sins i The Sins blijft hekke Dijkjes Stickmen kwaw achttiende speelronde het Haagse Duintjes Poo sey niet verder dan een lijkspel. Stand aan kop: 1. Poe 127; 2. Franse Bulldog 3. Hague 5 negen 17-95; jes Stickmen 18-91; 5. Predators 18-86. SCHAKEN DAMMEN door Robbert Minkhorst leiden - Het voortbestaan van de Groenoordhallen in Leiden is beduidend dichterbij als het complex (top)sportevenementen herbergt. De mogelijkheden daarvoor zouden op zijn minst moeten worden onderzocht, vin den bijvoorbeeld coalitiepartij D66 en de Christenunie. De KNAU (atletiek) reageert en thousiast op de suggestie. De eigenaar van de Groenoord hallen, Libéma, ziet geen toe komst meer voor het complex. Het bedrijf is met de gemeente in gesprek over verkoop. Aan ruimte voor woningen komt Leiden tekort en de twintig hec tare grond zien burgemeester en wethouders als een buiten kansje. Het complex kent een roem ruchte geschiedenis, ook op sportgebied. De top van het re gionale zaalvoetbal speelde er, net als Parker Leiden (basket bal) een aantal wedstrijden. Ja renlang was het complex bo vendien een trainingslocatie voor verenigingen en is er op lager niveau gezaalvoetbald, tot de gemeente het verkocht aan Libéma en in Noord een nieu we sporthal (De Zijl) bouwde. Het bedrijf is groot geworden met de exploitatie van evene mentenhallen. Soortgelijke complexen staan in Den Bosch en Zwolle. Vanavond discussiëren de poli tieke partijen over de toekomst van de hallen in Leiden. D66 keert zich tegen sluiting. „In het denkproces van het college zijn al vergaande beslissingen geno men", zégt D66-raadslid Arjan Stoffels. „Dat is een ernstige vergissing." Leiden, vindt hij, is niet alleen een stad om in te wonen, maar ook een om in te werken en te ontspannen. „Sport in de Groenoordhallen lijkt mij dus een uitstekende ge dachte." ;i5Ü4 -VV '.-.yv '4 Volgepakte tribunes in de Groenoordhallen in mei 1978. Supporters moedigen basketbalploeg Parker Leiden aan op weg naar de landstitel. Foto: Archief Leidsch Dagblad De organisatie van (top)sport- evenemten draagt ook bij aan een beter sportklimaat in de stad, vindt zijn partij. „We wil len de Groenoordhallen behou den voor een breed scala aan evenementen. Dat beperkt zich dus niet tot een popconcert of een huishoudebeurs." Filip van As van oppositiepartij Christenunie heeft de discussie over een nieuwe toekomst van het complex aangezwengeld. Er loopt al een onderzoek van de Leidse hotels hoe de hallen, mede als congrescentrum, kun nen worden geëxploiteerd. Voor internationale sportevene menten zijn uiteraard ook ho telkamers nodig. Van As verwacht dat sportieve activiteiten toekomst kunnen hebben. „Volgens mij hebben wij het besluit dat de hallen sluiten, nog niet genomen. Ik zeg niet botweg dat sluiting niet még, maar er is in elk geval breed onderzoek nodig naar de mogelijkheden." Van As komt met de optie om een demontabele atletiekbaan in een van de hallen neer te leg gen, 'zoals die er ooit ook gele gen heeft'. De Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) hoort op van het idee en reageert en thousiast. Vanwege het ontbre ken van overdekte atletiekba nen moeten de Nederlandse kampioenschappen in het bui tenland worden gehouden, op zijn minst tot 2008. „De belang stelling voor indoor-atletiek neemt toe", verklaart woord voerder Ronald Veerbeek. „Er is een grote behoefte aan geschik te locaties. Initiatieven in die richting juichen we alleen maar toe." Datzelfde zegt voorzitter Frank Steenkamp van de IJsvereniging Leiden, als hem de optie van een ijsbaan in de Groenoord hallen wordt voorgelegd. De hal aan de Vondellaan moet over enkele jaren dicht en garanties over de bouw van een ijshal in Alphen aan den Rijn heeft hij niet gezien. De Alphense plan nen wacht hij af, maar hij zegt ook: „Er zal in deze regio altijd behoefte blijven aan een kleine re hal. Het wordt alleen moeilij ker om er geld voor los te krij gen." Waarschijnlijk is wel een de montabele atletiekbaan be schikbaar, zegt KNAU-voorlich ter Veerbeek. De Stichting In- door Atletiek Groningen heeft twee weekeinden de baan in beheer. De Nederlandse kampi oenschappen voor jeugd mo gen bijvoorbeeld op deze baan worden gehouden. „Hij staat op houten vlonders, dus dat be tekent nogal wat gestamp in de bochten, en hij is maar 165 me ter rond in plaats van de ge bruikelijke 200. Het is roeien met de riemen die we hebben." Niettemin, voor nog heel be hoorlijke atletiekevenementen blijft de baan bruikbaar, en Veerbeek schat in dat de kosten meevallen. „Die baan is tien jaar oud en volgens mij afge schreven. De voornaamste kos ten zitten in het op- en afbou wen en in de opslag." Directeur Jeroen Altink van de Groenoordhallen laat merken dat het complex ook prima ge schikt is voor sportevenemen ten. Bekend was al de poging om de Davis Cup, de lariden- wedstrijd voor tennis, naar Lei den te halen. Na een eerdere mislukking is Altink het blijven proberen, zo blijkt. „Als de lo ting gunstig was geweest, had den we de Davis Cup allang binnen onze stadsgrenzen ge had. We zijn verder bezig ge weest om interland-volleybal naar Leiden te halen. Zolang wij exploiteren, zullen we in deze richtingen blijven denken." Lastig vindt hij het wel dat zijn werkgever andere plannen heeft op termijn. Altink weet daarom niet zo goed hoe hij staat tegenover de aanleg van bijvoorbeeld een atletiek- of ijs baan. „De intenties van Libéma en de gemeente gaan in een an dere richting. Maar sowieso is een fenomeen als topsport erg aantrekkelijk om in je hallen te hebben." Bas Messemaker staat na negen ronden in het NK-dammen te Groningen op de gedeelde der de plaats. De Katwijkse dam mer boekte vooralsnog acht re mises en won in de zesde ronde een partij van Gérard Janssen. De finale van het NK-dammen heeft tot dusver een hoog remi sepercentage, waardoor de ver schillen marginaal zijn. Evert Bronstring van het Leids Damgenootschap kwam in de eerste ronde van het regionaal kampioenschap niet verder dan een puntendeling tegen Micha van Tol (Samen Sterk). Titelfa- vorieten Richard Kromhout en Michiel Kloosterziel kwamen eveneens remise overeen. Al- phenaar Richard Meijer en Rijnsburger Marc Bremer won nen respectievelijk van Louis de Frankrijker en André Venema. De Leidse grootmeesti w van den Doel behield na tiende speelronde in dro desliga, de landelijke competitie van Duitsla ri koppositie op de topscoi lij Van den Doel scoorde ver 7.5 punten uit acht| (93,75 procent). Numi in Duitsland is de Belg Gurevich met 11 puntei partijen (84,62 proce 1 nummer drie is de voo Oegstgeestse grootmees n Sokolov. De tegenwoontu woner van Lelystad sco, gelopen weekeinde 0 bi twee keer overtuigend ei l melde tot dusver een 6 is punten uit negen (83,33 procent. DARTS Het dartsteam van HJ United boekte in de landelijke super league een zege op Bestdarts.nl. In de thuiswedstrijd werd het eerder 8-2 voor de Leidenaars, nu won de ploeg in Best met 7- 3. Hierdoor verstevigde United zijn derde positie op de rang lijst. In de overgangsklasse ver loren The Rippers uit Leiden met 6-4 van Oranje Bar Maria- hout en staan daardoor op een zevende plaats. SNOOKER Met nog twee ronden sloeg lijstaanvoerder He steeg een gaatje naar tervolgende peloton 23ste ronde van het Opi |j pioenschap van Warm winnen. Versteeg won i nale van Sander Oppe ig halve finales werden re velijk Matthijs Maandag is rian Moederscheim ve ei De verliezerronde w ie prooi voor Vincent Si Stand aan kop: 1. Verst - 2. Ronald Blok 239; 3. scheim 217; 4. Nico 216; 5-6. Nico Bouma mer 162. leiden - De slotronde in de pro motieklasse van de Leidse Schaakbond krijgt een span nende apotheose. Titelpreten- dent Katwijk 1 haakte al eerder af na een tweetal nederlagen en kwam in de voorlaatste ronde niet verder dan 4-4 tegen Oegstgeest 3. De teams LSG 5 en Leiderdorp bleven winnen en maken dinsdag in een recht streeks duel uit wie er als regio naal kampioen naar de landelij ke competitie promoveert. Koploper Leiderdorp versloeg in de voorlaatste ronde Philidor 3 met 5.5-2.5, dat hierdoor de gradeerde. De Leiderdorpers Onno Verbaken, Niels en Arjen van Splunter en Martin Glim merveen boekten winstpartijen. Bij Philidor scoorde in\ 'B chard Koes als enige punt. Philidor 2 was veilig voor de derde degYc plaats en won overtuig ASC 2 uit Alphen aan dni dankzij winstpartijen va Zeven, Jan van der Knai Piket, Guidi van der topscorer Barry Braekc Braeken heeft een on] score van zes punten partijen in de promol De Alphenaren haddesa dat het al gedegr C1 Zwarte Pion uit Lisse zi tieve plicht deed en l met 7-1 versloeg. De l v reserves zijn nu de bela a kandidaat voor de derdfi datieplaats. (bsjJzaken in de sport f uick Boys-supporters W zongen het iri de uit wedstrijd bij Huizen, de omroeper van w Katwijk liet het weerklinken na het doelpunt tegen IJsselmeer- vogels. Het schone lied Ja, ik heb geen bananen'. Zaterdag spelen de beide ploegen tegen elkaar. Meestal levert dat spekta kel op en meer dan één doelpunt. Hier enkele sug gesties voor de omroeper van dienst: 1. Het bananenlied (Waarom zijn de bananen krom) - André van Duin 2. Het bananenlied (Ja, ik heb geen bananen) - De Boswachters 3. Ode aan de banaan - Pater Moeskroen 4. Chiquita - Youp van 't Hek 5. Chiquitita - ABBA 6. Aie A Mwana - Ba- nanaratna 7. Toast bananas - Blink 182 8. Mooi banaan -Niet Uit Het Raam 9. Alles van De Band Zon der Banaan 10. The Tra-la-la-song- Banana Split 11Alles van The Monkees 12. Apeman - The Kinks 13. Monkey Banana - Fela Kuti 14. Banana in your fruit basket - Bo Carter Dat moet een gezellig etentje geweest zijn daar in Katwijk. Volgens geruchten heeft Dirk Kuijt met zijn familie onlangs gedineerd met de steenrijke Russische voorzitter van Chel sea, Roman Abramovich. En omdat dat natuur lijk niet op mocht vallen, zijn ze aan de boule vard in Katwijk gaan eten. Het is honderd pro cent zeker", vertelt een bron waqrvan deze ru briek honderd procent zeker weet dat-ie niet honderd procent betrouwbaar is. Was het gezellig, mevrouw Kuijt? „Nou, ik kan me dit etentje niet herinneren." Maar volgens onze (niet honderd procent be trouwbare) bron is het toch echt waar! „Er gaan zoveel van dit soort verhalen. Laatst wisten mensen weer te vertellen dat-ie zijn huis in Katwijk had verkocht en in Noordwijk zou gaan wonen." Stoort het u? „Ach, het gaat het ene oor in en het andere oor uit" Spreekt u overigens Russisch? „Als ik een borreltje op heb wel hoor." De Katwijkse voetballer Dirk Kuijt gaat Feyenoord en zijn ou de club Quick Boys straks geld opbrengen. Quick Boys krijgt 2,5 procent van de transfersom wanneer Dirk straks naar een buitenlandse club vertrekt. Hoe zit het met de actuele transfer- waarde van Kuijt? 'Balletje Met' houdt het bij in de Dirk Kuijt-in- dex. Ja, daar trappen we natuurlijk niet in. Quick Boys verspreidt geruchten dat Kuijt naar Chel sea gaat (zie elders in deze ru briek). En maar hopen dat deze index stijgt. Zo werkt dat niet natuurlijk. Serieus is wel dat Blackburn Rovers zich voor Dirk heeft gemeld. Geen optie natuurlijk voor Dirk, dit lijkt ons niet één van de 'clubs van zijn dromen'. De index blijft op gelijke hoogte. Voor een huis, tuin en keuken tennisser is het servicevak nog wel eens aan de te kleine kant. Op een strook van zo'n 6,5 bij 4 meter moet je proberen de op slag te laten landen en dat valt soms niet mee. Martijn Visser van tennisvereni ging Woubrugge had er afgelo pen zondag in de competitie wedstrijd in Heemskerk tegen Marquette ook de nodige moei te mee. Meer moeite dan an ders. Hij sloeg zo veel dubbel- fouten, terwijl het serveren 'best lekker' ging. Ook zijn te genstander sloeg veel missers op de service. Hij begon te twij felen aan de juiste afmetingen van de baan en besloot die maar eens op te meten, schui felend voetje voor voetje. Na meting bleek het servicevak aan de ene kant van het net onge veer een meter te kort. Ton Reeuwijk, wedstrijdleider van Marquette, bekent de schuld van zijn club. ,,Het is een raadsel, maar vrijwilligers die de lijnen hebben neergelegd, hebben de verkeerde meetpun ten gebruikt. Ik ben al jaren bij het tennis betrokken, maar ik heb dit nog nooit meegemaakt. Er was al een week op de be treffende baan gespeeld zonder dat iemand iets had gemerkt. Er zijn wedstrijden in de twee de klasse op gespeeld. Wonder baarlijk dat niemand iets heeft gemerkt. We vinden het hier op de club heel vervelend, maar er is gewoon een fout gemaakt. Ex cuses aan Woubrugge. Aanvoerster Ilse Springvloed van Woubrugge kan er drie da gen na het voorval wel om la chen. „Maar toen even niet. We hadden het grootste deel van de dag maar één baan voor acht partijen. We konden niet meer verder spelen op die baan. We hebben drie kwartier moeten wachten voor we verder konden. We waren pas om tien uur 's avonds thuis. Dat was een re cord." 'Balletje met' testte gehaktbal len in sportkantines en beoor deelde voetbalterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actueel? Deze keer voetbal vereniging SVOW uit Wetering- brug (www.svow.nl). Routebeschrijving: Voor deze club is een routebeschrijving wel nodig en die is dan ook uitgebreid en compleet. Uitslagen: Net als de standen is dit goed geregeld en we wor den niet eens doorgeschakeld naar de KNVB-site. Ziet er net jes uit. Actualiteit: We staan boven aan SVOW, schreeuw het van de daken, we gaan uit de on derbond promoveren! Maar waar lezen we dat? Verder ge nereert deze kleine club met vijf seniorenteams niet veel nieuws. Dat is er dan ook niet. Vormgeving: Niet spectacu lair, maar wel degelijk. Sponsors: SVOW heeft spon sors en die zouden vast wel wat meer aandacht op deze si te willen. Overige informatie: De site bevat een informatief gedeelte over de historie van de club. Er wordt veel verteld over de his torie van de accommodatie van de club uit Weteringbrug. Niets is er te lezen over de sportieve prestaties van de club. Of is dat maar beter ook? Er is een levendig 'De meisjes in Weteii zijn erg schaars' is er Jammer. Eindoordeel: Vijfde kilz' eerste klas website. Klassement Stompwijk '92 7,0 Gemini/Kangeroes 1 Fluks 7,5 Alkmania 7,0 RDC 2 SVOW 7,0 10 Saturnus 6,5 18 Jolanda Mens Valken '68 7,0 Donar 6,5 Alphense Boys Roomburg 7,0 w Leiden 6,5 20 BS Leiden De Danaïden 7,0 13 AV Rijnsoever 6,0 LSG RCL 7,0 BV Leiderdorp 6,0 Meerburg Foreholte 7,0 De Columbiaan 6,0 23 Docos

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20