Jaap Stam mag hopen op PSV SPORT 'Grootste concurrenten binnen eigen ploeg' PSV-coach Hiddink:We gaan weer voor een doelpunt Talent loopt over van Ajax naar Feyenoord Boos Frank Lampard toont zich weer de grote man achter succes Chelsea han: opslag _j> pond James Vaughan, de lelpuntenmaker in de nis van het Engelse •"lip- heeft opslag ge- 71-5 1 zijn club Everton. ijarige spits wordt be- een salarisverhoging ;erl rocent. Dat komt inn sn bedrag van 'liefst' t. V faughan debuteerde oen zaterdag voor Ever- wo :ompetitiewedstrijd d v »tal Palace (4-0) met lint. Hij was 16 jaar eri jen toen hij scoorde. kai, w camp kan -1 oen bij AZ uit De enkelblessure inl ational Jan Krom- "er mee. Onderzoek in pel huis wees gisteren uit enjake is van een lichte lingin het gewricht. De iye liger. die zondag in iaa 1 met Ajax uitviel, kan ieerin principe" van de De in de UEFA Cup-re- iloeli Villarreal in Alkmaar, •erni ,r"i play-offs en us uggets ort nen - Basketballer Fran je n heeft zich met zijn oei ïse club Denver Nug- 001 atst voor de play-offs zen A. De ploeg van de it spmer versloeg Golden chtjnors met 122-106 en ee(je zich hiermee van in de beslissende fa- AI competitie. Dan Gad- npiandere Nederlander in OOP met de Milwaukee ie 1 sloos voor een plek in 3o, fs door de nederlaag Washington Wizards ecj ïnd r eerste icioal dood >ers eaJ - De voormalige sf (jetballer Lucien Lau- eit 97-jarige leeftijd over- ids gewezen middenvel- ,p 1 le slechts tien inter ma, ar hij vergaarde roem rvvi n speciaal wapenfeit: ?UIpaakte op 13 juli 1930 f e doelpunt ooit op een j mpioenschap voetbal, g^editie van het wereld- JS j schap vond plaats in te 1 Frankrijk won de ope- 1 strijd met 4-1 van lcje lurent scoorde na Qten met een volley, eka "yson ïubjin de ring Bokser Mike Ty- ijnt 11 juni weer in Washington neemt Ite Amerikaanse 0f jicht het die dag op te- Kevin McBride. De hntfyson bokste zijn laat- juli 2004, toen hij Vifn de Brit Danny Wil- staion, die behalve om in de boksring ook ■rd vanwege zijn ilijke dossier, beloof- een spektakel. „Ik insen een show bieden pit zullen vergeten." SLAGEN DAMMEN woensdag 13 april 2005 mannen. Je: Winkel - Messemaker 1-1, n ird Jansen 1-1, Clerc - Thiissen aa - Scholma 1-1, Lemmen - de rkel - Hans Jansen 2-0, Baljakin -sen, Baljakin 12, 3. Messema- nsen 10, 5. Stokkel, Hans Jan- 3. 8 Heusdens, Scholma, De m, Clerc. Barkel 8. 14 Winkel ■Prijsvragen 3® it Day 3677, d.d. 12.04.2005 na .16.17.20.21.24.38.39,41. ,f 65.75.77 'V*oud van typefouten) TENNIS lannen, Masters Series. ederer (Zwi/1) - Rusedski (GBr) (Rus/2) - Lee (ZKo) 6-0 7-5, Za- Henman (GBr/3) 6-4 4-6 6-2, Moya (Spa/5) 7-6 (10) 1-6 6-3, (Bel) - Ljubicic (Kro/8) 6-2 6-2, nij|-Andrejev (Rus) 7-6 (10) 6-1, ^Johansson (Zwe/12) 4-6 6-4 6- - Hrbaty (Slw/14) 6-4 6-3, Ber- loma (Per) 4-6 7-6 (3) 7-6 (1). Starace (Ita) 6-3 7-5, Volandri (Aus) 7-5 6-2, Mayer (Dui) - ra) 6-3 6-3, Ancic (Kro/13) - n<f7;56-2 Jodra (Fra) 7-6 (5) 6-2, Monta- Aynaoui (Mar) 6-1 6-3, Seppi 1, ((Spa) 6-3 6-4, Gonzalez (Chl) - 16-4 7-5, Santoro (Fra) - Söder- (3) 7-5 )g p Kostanic (Kro) - Farina Elia -6 (6), Golovin (Fra/13) - Frazier je Asagoe (Jap/14) - Lee-Waters g 6-0 6-2, Pierce (Fra/15) - Was- a 6-3 6-2, Srebotnik (Slv) - Pratt Raymond (VSt) - Razzano (Fra) 'aitrfAus) - Ruano Pascual (Spa) 6- s (Tsj) - Martinez (Spa) 6-3 6-4. [voetbal ■gue, kwartfinales: Chelsea 3-2 (0-1). 30 i65 Pizarro 1-1, 80. Orogba 1-2, 42 2, 90 Scholl 3-2. Scheids- Jo Gonzalez (Spa Toeschouwers: I kaart: R Kovac (Bayern Mun- fsen (Chelsea). li AC Milan 0-1 (0-1). 30. Shev- fcheidsrechter: Merk (Dui). Gele Cordoba, Cambiasso (Inter sim, Nesta (AC Milan). Bijzon- JOuel stilgelegd nadat keeper Di- ^raakt door vuurwerk, 90 Duel t Inter-fans met vuurwerk had- helsea - Liverpool/Juventus. AC lue Lyon/PSV f27 April en 3/4 Mei fcurvoetbal, hoofdklasse B: fepelleO- 1. f 1 Quick Boys 24-46, 2. IJssel- n6. 3 Capelle 24-45, 4 Rijns- *-39. 5 Spakenburg 24-37 door Frank van den Heuvel eindhoven - Een wedstrijd zon der doelpunten is voor PSV vol doende om vanavond de kurk van de fles te halen. Maar het veld opstappen met een 0-0 als uitgangspunt, is gevaarlijk. PSV wil voorkomen dat het tegen Olympique Lyonnais op twee gedachten gaat hinken. „Dat is een van de moelijkste facetten van dit duel," voorziet Guus Hiddink. Zeker met de uitslagen in uit- duels van de Franse koploper in het achterhoofd, beseft PSV dat puur gokken op de nul geen optie is. De ploeg van Paul Le Guen scoorde in het lopende Champions League-seizoen overal en altijd. Van Manches ter United werd op Old Trafford met 2-1 verloren, maar zowel Spartak Praag (1-2) als Fener- bah^e (1-3) moest voor eigen publiek buigen. De achtste fi nales liggen verser in het ge heugen. Werder Bremen kreeg in het eigen stadion alle hoeken van het veld te zien: 0-3. Het sterke, compacte defensie ve blok van PSV moet op af stand van het eigen doel opere ren, zei Hiddink gistermiddag dan ook. „Tenzij we gedwon gen worden, gaan we niet ne gentig minuten op de lip van Gomes zitten. Dat moet ons spel niet zijn. We gaan ook in deze wedstrijd voor het doel punt, waarbij altijd voorop staat dat je controle houdt." In Lyon dreigde PSV de slag vooral op het middenveld te verliezen. Ook nu zal in die linie de wedstrijd worden beslist, verwacht Johann Vogel. „Daar ligt hun kracht. We hadden het daar heel moeilijk met hun middenvelders, vooral voor rust. We moeten het doen zoals in de tweede helft, dan hebben we een goede kans." Olympique zal in het Philips Stadion niet anders spelen dan normaal, verwacht Hiddink. Een onstuimig aanvallend Lyon hoeft derhalve niet verwacht te worden. „Maar het is wel een ploeg die durft te voetballen. Het zijn allemaal technisch vaardige, atletische spelers, die brutaal durven te zijn, ook hier." Het is al vaker gezegd: PSV en Olympique Lyon lijken qua speelstijl wel een beetje op el kaar. Hiddink: „Op dit niveau lopen bij veel teams één of twee vedettes rond. Maar dan zijn er vaak ook zwakke punten, waar je als underdog vaak je voordeel probeert te halen. Dat zie je bij Olympique niet. Die ploeg is op alle posities heel uitgebalan ceerd. Elke speler is zich be wust van taken en plichten." De winnaar van vanavond kan vier miljoen Zwitserse francs te gemoet zien, zo'n 2.7 miljoen euro, het startgeld voor elke halve-finalist. PSV verdiende dit Champions Leagueseizoen al 8,5 miljoen euro aan officiële premies. Dat bedrag is dus ex clusief recettes van thuisduels en inkomsten uit tv-rechten. De belangstelling voor de kwartfinale-wedstrijd in Eind hoven is groot. Het duel, dat vanavond in vijftien landen Voetballers Lyon noemen PSV'ers 'schoppers' Een afbraakploeg, antivoetbal en veel ge- schop. Nee, in Lyon hebben ze PSV niet hoog zitten. In de sportkrant L'Équipe haalt voorzit ter Jean-Michel Aulas van Lyon uit naar PSV. „Eindhoven speelt om het spel van de tegen stander te vernietigen", laat hij optekenen. „Hun doelpunt bij ons was zeer fortuinlijk, ze hebben niet veel laten zien. Onze spelers heb ben gezien dat ze beter zijn. PSV bezorgde ons alleen op fysiek en tactisch gebied proble men." Vooral ook de (vermeende) hardheid van PSV heeft tot verontwaardiging geleid in Frankrijk. De manier waarop Jan Vennegoor of Hesse- link de luchtduels ingaat, daarvan zijn ze bij Olympique niet gecharmeerd. Maar ook de overtredingen die Mark van Bommel, André Ooijer en Johann Vogel vorige week maakten, vielen verkeerd. Trainer Paul Le Guen: „Onbe grijpelijk dat Van Bommel en Ooijer gewoon weer mogen spelen. Ik heb de beelden nog eens goed bekeken. Die twee spelers hadden geel moeten krijgen voor hun harde overtre dingen. En dan waren ze geschorst geweest" wordt uitgezonden, is uitver kocht. Vijftienhonderd van de 35.000 kaarten zijn gereser veerd voor de Lyon-aanhang. Er komen 167 journalisten en 53 persfotografen uit alle delen Milaan, münchen/anp - Jaap Stam mag hopen op een spoedig weerzien met PSV. Zelf voldeed hij gisteravond aan de voorwaar de door met AC Milan de broe dermoord op Internazionale, na de 2-0 van vorige week al zielto gend, te voltooien. Sjevtsjenko gaf na een halfuur de genade klap: i-o. Chelsea bereikte de laatste vier ten koste van Bayern München. De Duitsers wonnen wel, met 3-2. De 0-1-zege van Milan op rivaal Inter moet nog wel worden be vestigd door de tuchtcommissie van de UEFA. Een kwartier voor tijd staakte arbiter Merk de wedstrijd, nadat gefrustreerde fans flessen, munten en veel vuurwerk op het veld hadden gesmeten en daarbij keeper Di- da verwondde. De Milan-goalie hield er een blauwe plek en brandwond aan over. Inter-coach Mancini had het nog wel zo mooi uitgeknob- beld. „Een vroeg doelpunt zet de wedstrijd op z'n kop", oreer de hij hoopvol. Centraal in zijn aanvalsplan stond Adriano, hersteld van een knieblessure. De 23-jarige Braziliaanse spits had er tot dusver al zeven inge- schopt, waaronder drie tegen bekerhouder FC Porto. Milans aanvoerder Maldini, die inmiddels al een jaar of twintig derby-ervaring heeft in San Si- ro/Giuseppe Meazza, zorgde voor het tegenoffensief door te zeggen dat het zijn verdedigers weinig uitmaakte wie ze in de gaten moesten houden. Stam, Nesta, Cafu en hij zijn immers absolute wereldtop. Daar was geen woord bluf bij. Mancini was wel consequent. Om Adriano te kunnen bedie nen koos hij voor vleugelspe lers. Oud-Ajacied Van der Mey- de en de Argentijn Gonzalez mochten dus beginnen: ex-Fey- enoorder Cruz en de Nigeriaan Martins, het spitsenduo in het eerste duel, belandden op de bank. Na een wat onwennig maar gepassioneerd begin - al Marco Materazzi (Inter, links) en Manuel Rui Costa van AC Milan bekijken de rotzooi en het vele Bengaalse vuurwerk dat de Inter-supporters op het veld hebben gegooid. Foto: Reuters/Stefano Rellandini drie gele kaarten in de eerste tien minuten - leek de aanpak de juiste voor succes. Maar dan wel tegen een defensie van veel kleiner kaliber. Inter had voor rust meer balbezit, het weinige gevaar moest komen van scho ten van afstand. Het toch al zelfverzekerde Milan, uiteraard met Seedorf op het midden veld, lachte stiekem in het vuistje. En wachtte braaf op de kansen bij een uitval. Aan een ervan had Sjevtsjenko al genoeg. De trefzekere Oekra ïense aanvaller krulde de bal met links buiten bereik van de helemaal uitgestrekte Toldo fraai in de hoek 0-1. Na rust kwamen het vuurwerk en de gevaarlijke projectielen richting Dida van de tribune en werd de wedstrijd gestaakt. Ondanks een opleving in de tweede helft van Bayern (3-2) gaat Chelsea door naar de halve finale van de Champions Lea gue. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan Frank Lampard. Het voormalig pro bleemkind is de ziel van Chel sea, zo weten ze nu ook bij Bay ern München. Zijn inbreng bij de eerste confrontatie (4-2) was al fabuleus. Gisteravond in München was Lampard op nieuw de architect van het En gelse succes. Na een halfuur zorgde hij er hoogst persoonlijk voor dat de ambities van Bay ern werden gedoofd. Zijn schot in de dertigste minuut werd weliswaar door Bayern-verde- diger Lucio van richting veran derd, maar hij was wel weer de gene die de trekker overhaalde. Het begin van Bayem was nog wel goed, net als een fase na Michael Boogerd mist juiste gevoel voor Amstel Gold Race nog een beetje door Edward Swier sittard - Michael Boogerd heeft zo zijn twijfels. Nee, over de conditie maakt hij zich geen zorgen. „Die is goed, over de vorm heb ik niks te klagen." De Hagenaar zegt, een handvol da gen voor de Amstel Gold Race, vooral scherpte te ontberen. „De explosie, die mis ik. Mis schien dat het er zondag is, maar ik heb het ultieme gevoel tot nog toe niet. Aan fine-tu ning ontbreekt het nog." Hoe het komt? Boogerd weet het wel. „Ik heb dit jaar nog geen enkele grote eendagswed- strijd gereden." En winnen was er ook nog niet bij. „In 1999 startte ik in de Gold Race met al zeven zeges achter mijn naam, net als in 2001." Hij mist het vertrouwen die zulke zeges ge ven. De winter was ook vol hobbels. Kleine blessures en griepjes wierpen hem terug. „De voor bereiding was niet ideaal." Niettemin was hij in de Tirre- no-Adriatico een van de bete ren („niet op conditie, maar vanwege mijn klasse") en reed hij vorige week een behoorlijke Ronde van het Baskenland. Ook daar deed hij nauwelijks onder voor de besten. „De eerste da gen waren de benen niet super. In de tijdrit voelde ik wel dat er wat achter zat. Maar ik ben een renner die bevestiging voor zichzelf zoekt, die de koers me- Michael Boogerd en grondlegger van de Goldrace Herman Krott bla deren door het boek '40 jaar Amstel Goldrace'. Foto: GPD de wil bepalen. Daar heb ik me in Spanje niet aan gewaagd." Jüist dat maakt hem, de man die toch al twijfelt als zijn be langrijkste koersen - behalve de Gold Race richt Boogerd zijn pijlen andermaal op Luik-Bas tenaken-Luik -, onzeker. Hij zag zijn grootste concurrenten voor komende zondag in het Bas kenland excelleren. „Rebellin en Di Luca waren echt heel erg sterk. Valverde was bergop net iets minder dan die twee, maar is in de sprint weer niet te klop pen." In de week voor de Baskische trip trainde Boogerd al een drietal dagen in Limburg, op het ten opzichte van de afgelo pen twee jaar ongewijzigde par koers. Deze week was hij op nieuw, van zaterdag tot van daag, op de heuveltjes in Lim burg te vinden. „Weet je wat ik zeg, als ze me vragen, wat is je hobby? Dan is dat trainen op het parkoers van de Amstel Gold Race. Op m'n gemak, keer op keer. Elke steen, ieder weg getje, alle klimmetjes, ik ken het hier als m'n broekzak. En ik heb het nodig. Niet om in vorm te komen, of de weg te leren ken nen. Nee, omdat ik me iedere meter die ik hier train zekerder voel." Als hij vanmiddag in de rem men knijpt, reist hij met vrouw, kind en hond af naar zijn wo ning in België, alwaar hij rust neemt tot de wedstrijd. „Lekker met de benen op de bank." Het geeft hem de tijd het jubileum boek ter gelegenheid van de 40ste editie van de Gold Race, waarvan hij gisteren het eerste exemplaar kreeg overhandigd, eens door te bladeren. Dat hij op de voorpagina staat, streelt hem. „Dat doet je ego goed." De winnaar van 1999, ook al tweede in 2000, 2003 en 2004 en derde in 2002, zal al blade rend ongetwijfeld in gedachten teruggaan naar de keren dat hij de Limburgse lenteklassieker niet won. Boogerd weet dat die kans ook nu aanwezig is, misschien wel juist omdat zijn eigen ploeg zo sterk is. Want behalve Boogerd van de wereld. De aandacht doet PSV goed, benadrukte Hiddink. „Dat is een compli ment voor de groep die dit heeft bereikt. Maar ik ben blij dat intern de lat steeds hoger is gelegd sinds de belangrijkste wedstrijd van het jaar. de ronde tegen Rode Ster Belgrado in au gustus. We zijn nu zover en wil len ook verder in deze mooie Europese lente." Sno weg na conflict met Blind door Marcel van der Kraan Rotterdam - Feyenoord heeft tegen de zin van Ajax een topta lent uit de opleiding van de Amsterdammers overgenomen. Het gaat om de 18-jarige cen trale verdediger Evander Sno, die uitkomt voor het Neder lands jeugdelftal. Sno maakte gistermiddag al zijn debuut in een Feyenoord-shirt. Opeens stond hij daar, met rug nummer 3 bij Jong Feyenoord. Voor de toeschouwers en scouts, die waren afgekomen op het vriendschappelijke duel van de Rotterdammers tegen het elftal van de Verenigde Sta ten onder 20 jaar, was hij de grote onbekende in de defensie. Maar het zal niet lang meer du ren voordat iedereen de man kent, die vanwege een conflict met Ajax-coach Danny Blind in de Arena zelf is opgestapt en met zijn zaakwaarnemer linea recta naar Rotterdam-Zuid is gereden. Want Evander Sno blijft ook bij Feyenoord. De Rotterdammers hebben hem voor twee jaar, met een optie voor nog eens twee seizoenen, gecontracteerd. Ajax-directeur Arie van Eijden en Danny Blind zijn, zacht uit gedrukt, niet gelukkig met de 'transfer' van de talentvolle speler. Toen ze gistermiddag hoorden dat hij ook al in actie was gekomen voor de Rotter dammers, waren ze zelfs uiterst gepikeerd. In Amsterdam had men de hoop dat Feyenoord de boze speler terug zou sturen naar Ajax, omdat er een heren- overeenkomst bestaat dat Fey enoord en Ajax bij elkaar geen spelers weghalen. Volgens technisch directeur Mark Wotte is dat ook niet ge beurd. De speler kon in de Are na een drie-jarige verbintenis krijgen, maar legde die naast zich neer. „Evander Sno is uit onvrede bij Ajax weggegaan. Hij kon naai verschillende clubs, maar hij meldde zich op eigen initiatief met zijn makelaar in Rotterdam. Hij wilde maar naar één club en dat was Feyen oord", zegt Wotte. Sno staat formeel pas op 1 juli onder contract bij Feyenoord. Ajax is boos omdat het nog geen toestemming had gegeven voor het meetrainen of mee spelen in vriendschappelijke wedstrijden. „Dat is een mis verstand geweest," legt Henk van Stee, hoofd opleidingen bij Feyenoord, uit. „We hebben Ajax inmiddels wel om die toe stemming gevraagd. rust toen de thuisploeg na de gelijkmaker van Pizarro (in de 65ste minuut) vanuit het niets plots de geest kreeg. Chelsea hapte zowaar even naar adem, maar werd uiteindelijk gered door Didier Drqgba die twaalf minuten voor tijd aan alle on zekerheid een einde maakte: 1- 2. Dat de invallers Guerrero en Scholl Bayem in de blessuretijd zowaar nog de zege schonken was leuk voor het thuispubliek, maar deed verder niet meer ter zake: 3-2. De wedstrijd was toen allang voorbij. starten ook Erik Dekker en Os car Freire als kanshebber en zullen ook een gretige Karsten Kroon en de gisteren door de Rabo-ploegleiding voor de Goldrace aangewezen Thomas Dekker aan de start staan. Boo gerd: „Mijn grootste concurren ten zitten misschien wel binnen mijn eigen ploeg. Oscar en Erik willen ook heel graag winnen. En ze zijn net zo goed, mis schien wel beter. Freire kan wachten tot de sprint. Ik acht hem als enige in staat dan Val verde te kloppen. Dekker zal niet zo lang willen wachten, lie ver al voor het Eyserbos ver trekken. Mijn kans komt daar na. We zullen onze tactieken op elkaar aan moeten passen. De concurrentie zal hoe dan ook naar ons kijken, dat is ieder jaar zo." Michael Boogerd toonde zich een nadrukkelijk voorstander voor het laten meerijden van jongeling Thomas Dekker. De Noord-Hollander vervangt Ger- ben Löwik, over wiens fysieke conditie na de val in Vlaande ren twijfels zijn. „Thomas zal supergemotiveerd zijn. Hij kan zondag denk ik dertig procent meer omdat hij nu al deze koers, Nederlands belangrijk ste, mag rijden. Hij heeft de wielerhistorie in zijn hoofd zit ten, durft te wachten tot zijn moment in de koers daar is. Het is alleen de vraag of hij al 250 kilometer aankan." Wat een fraaie krantenkop: 'Co Adriaanse is boos, en niet zo'n beetje ook'. Wat een onzin ook, maar dat terzijde. Ten eerste: ik heb de beelden ge mist van de zondagse Co, ik heb een flard gezien van de maan dagse Co en heb wel een mening over hem en zijn gedrag. Laat ik het duidelijk stellen: het kijken naar Tom Boonen komt mij prettiger voor dan het moe ten aanzien wat voetbaltrainers op z.g. persconferenties na af loop van een wedstrijd zeggen. Vandaar. Die bijeenkomsten zijn vaak tenenkrommend, voorspelbaar en vervelend. Co verstond en verstaat echter de kunst om zo'n moment aantrekkelijk te maken dus ei genlijk had ik deze uitvoering wel graag willen zien. Niet om te horen wat er op tactisch vlak al- lemaal mis was gegaan, maar zulke bijeen komsten zijn vooral leuk om de voetbaltrai- ners in hun meest naakte nakie te zien: ze dienen zich te presenteren in woord en vooral in non-verbale taal. Dat laatste is heel leuk en leerzaam. En je schrikt je soms helemaal gek. Platitudes, humorloze voetbal pap en erger. Co doorbrak dat spiraaltje met vaak originele invallen en goede uitspraken en in ieder geval ge voel voor verhoudingen. Be schaving mag dan niet in een stropdas zitten, bij Co leek dat erop. Nu echter is hij boos en kookt hij over. Hij ziet vijanden achter iedere boom staan, bedenkt complottheorieën die er hele maal niet zijn en verliest dus van zichzelf Waar is zijn kunst tot relative ren gebleven? Juist daarom was hij leuk en ook goed. Met zijn laatste acties sluit hij weer ach teraan bij dat andere voetbal volk. De gêne voorbij, lang leve de primaire gedachte en actie. Wegloop- en hekdichtgooige- drag. Het past bij spanning en zulke nauwelijks te verklaren ei genschappen heeft ook Co in zijn voorraadkastje zitten. Ooit leerde ik van Phil Jackson, de in mijn ogen beste coach die ik ooit zag en hoorde, dat het verrekte moeilijk is onder extre me omstandigheden jezelf onder controle te houden. Als de span ningen groot worden, als er ver loren wordt, als de buitenwereld gaat zagen en als je daar als sportend mens niet voldoende beheersing tegenover kunt stel len, dan ben je kwetsbaar. En, zo zei hij ooit: „Op kwetsba re mensen wordt altijd ge jaagd. En zo is het nu ook bij AZ. Hier blijkt hoe extreem moeilijk het spelen en coachen van topsport is. Het voortdu rend op je tenen moe- ten lopen, J vraagt alles van spelers en begelei- ding. k 1 Het is niet I voor niets dat er nu «f V blessures te g 1 over zijn in I, Alkmaar. f J Fysiek en dus ook mentaal. J 1 W* Echte top sport is doodeng, zeg maar griezelig in zijn uitvoering en alleen de al- lersterksten kunnedédf uitvoe ren. Met andere woorden: je wordt nooit afgerekend in no vember en met RKC als tegen stander, maar de serie Feyen oord, Villareal, Ajax in april was de ware graadmeter om de houdbaarheidsfactor van AZ en Co te testen. Het is heel weinigen gegeven die top met enige waardigheid te bewandelen. Boos worden en met hekjes gooien helpt mis schien om frustraties af te reage ren, maar meer ook niet. De eni ge theorie die ik zie: Co heeft op knappe wijze zijn AZ een eind in de richting van de voetbaltop gebracht en ontwaart nu de grens tussen goed en top. Jackson zei ooit: „Topsport is een voortdurende staat van koorts. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19