Quick Boys heeft geen rust SPORT Kwaliteit ingeleverd, aan plezier gewonnen Geen klassement; spanning stijgt Nieuwe stand hoofdklasse B UVS verliest voor de beker Michael de Roode naar FC Rijnvogels Kaartverkoop Ouick B. - Oranje Frans Sjardijn naar Altior DUIVENTIL m Elftal van de week katwijk - Ondanks het verlies tegen Capelle blijft Quick Boys lijstaanvoerder in de hoofdklas se B. De ploeg deelt die koppo sitie met IJsselmeervogels. Ca pelle is het tweetal tot op een punt genaderd. Stand aan kop: 1. Quick Boys 24-46 (55-38), 2. IJsselmeervo gels 24-46 (39-29), 3. CapeUe 24-45 (38-29), 4. Rijnsburgse Boys 24-39 (51-32). leiden - UVS is uitgeschakeld voor de beker. De Leidse hoofd klasser verloor gisteravond kansloos van SHO. De zater dagse hoofdklasser uit Oud- Beijerland won de wedstrijd met 5-0. UVS miste door schor singen en (lichte) blessures een half dozijn basisspelers. De Lei- denaars traden aan zonder Joe- ri Onderwater, Teun Parrel, Zev Davidson, Walter de Kievit, Mi chel Jungschleger en Jesper Neuteboom. katwijk - Het Katwijkse Rijnvo gels heeft zich voor komend seizoen verder versterkt. Van Capelle trok de ploeg Jim Blom aan. De spits zou aanvankelijk terugkeren naar zijn oude club ARC. Die ploeg beschikte al over voldoende aanvallers. Ook Michael de Roode speelt vol gend seizoen in Katwijk. De middenvelder speelt nu nog voor UVS. Van Stormvogels Tel star trok de club Jamie Heese mans aan. Verder komt van EDO Martijn van Dijk. FC Rijn vogels komt uit in de eerste klasse zaterdag, maar is nog niet veilig. katwijk - De kaartverkoop voor de wedstrijd tussen Quick Boys en het Nederlands elftal op 31 mei begint komende zaterdag. Kaarten zijn verkrijgbaar in Kat wijk bij Pluimgraaf Sport, in Rijnsburg bij Aandewiel Sport Fashion, in Leiden bij Wout Bergers Sport en sportzaak Wij nand Sloos, in Voorschoten en Noordwijk bij Wout Bergers Sport, in Wassenaar en Sassen- heim bij L.J. Sport en in Lisse bij Eleven Sports. De prijzen va riëren van 7,50 (jeugd tot en met 14 jaar), 12,50 (staan plaats) tot 17,50 (onoverdekte zitplaats). leiden - Frans Sjardijn wordt volgend seizoen trainer van Al tior. De Leiderdorper is nu nog trainer van Alphense Boys za terdag. Sjardijn volgt Gerard Slof op, die interim-trainer was na het terugtreden van Paul Pi- kaar. Altior (Langeraar) komt uit in de vierde ldasse zondag. woensdag 13 april 2^ Wilt u iets melden? Bel 071-5356461. Faxen mag ook: 071-5111 mail: sport.ld@hdc.nl •«a**. fVt 'V*.; Wielrenster Elise Archieffoto: Dick Marnix van der Gun (links) is terug na een blessure. Na de eerdere invalbeurt in Huizen deed de aanvaller ook mee in het restant tegen Capelle. Foto: Cees van Hoogdalem door Willem Spierdijk katwijk - Met tien man een 0-1 achter stand goedmaken. En dat in 36 minuten. Het bleek gisteravond voor Ouick Boys een te lastige opgave. Capelle hield stand en is nu met IJsselmeervogels en Ouick Boys een van de kandidaten voor de titel in de hoofdklasse B. Quick Boys - Capelle werd tien dagen geleden gestaakt wegens het bananenin- cident. Een punt in mindering en over spelen zonder publiek, verordonneerde de KNVB. Omdat bij Quick Boys op het moment van staken van de wedstrijd Raymond Flaton uit het veld was ge stuurd, moesten de Katwijkers vanzelf sprekend met tien man verder. De regels staan wel toe dat de clubs met andere spelers aan de start verschijnen dan de vorige keer. Van die mogelijkheid had Quick Boys in de voorhoede gebruik gemaakt. Remco Torken stond voor het eerst sinds maan den weer in de 'basis' en ook Mamix van der Gun, die net is hersteld van een zwa re knieblessure, stond als pinchhitter in het veld. Met enig overleg aanvallen om in korte tijd die achterstand goed te maken, daarvoor kon Quick Boys de rust niet opbrengen. Trainer Gert Aandewiel kon het wel begrijpen. „Je hoopt dat er met meer overleg wordt gespeeld, we ge bruikten te veel de lange bal. De adrena line giert natuurlijk door de aderen bij de jongens. Normaal heb je even de tijd om in de wedstrijd te komen, die had den we nu niet." In het korte wedstrijdje was Quick Boys wel sterker. De ploeg kreeg echter nau welijks kansen, want Capelle deed wat de ploeg altijd doet: veel mannen in de achterste linie houden. Remco Torken mocht de wedstrijd beginnen met een vrije trap vlak buiten het penaltygebied, schuin voor het doel. Quick Boys had er maandagavond nog op geoefend, de bal kwam hard voor het doel, maar kon net niet worden ingetikt. „Je moet in zo'n si tuatie natuurlijk geluk hebben", vond Torken. „Tegen SHO moesten we een wedstrijd die was gestaakt, beginnen met een corner tegen. Die jongens had den er een avond op staan oefenen. Die speler die 'm neemt, raakt de bal ver keerd en die stuitert drie keer voordat-ie bij de eerste paal is." Torken kreeg nog wel een betere moge lijkheid op een doelpunt. Hij omspeelde doelman Jim Nederhand van Capelle, maar vond uiteindelijk vanuit een moei lijk hoek het zijnet. Het was de beste kans voor Quick Boys. De ploeg moest verder hopen dat een hoge bal eens göed voor de voeten van een Katwijker zou vallen. Dat gebeurde nauwelijks omdat veel van die lange trappen een prooi waren voor de goede koppers bij Capelle, Patrick Molendijk en Ton van Bremen. Capelle was af en toe gevaarlijk via counters, maar koesterde toch vooral de voorsprong. Logisch, want na deze over winning heeft de ploeg - met nog twee speelronden te gaan - een goede kans op de titel. Capelle staat nu een punt achter op Quick Boys en IJsselmeervo gels. Als de drie titelkandidaten komen de zaterdag winnen, hoopt Capelle op een gelijkspel tussen Quick Boys en IJs selmeervogels op de laatste speeldag van de competitie. Trainer Gert Aandewiel heeft er echter vertrouwen in dat juist zijn ploeg er over' ruim twee weken met de titel vandoor gaat. „We zijn af van de schorsingen van Maarten Bak en Derek van der Plas, en Marnix van der Gun is weer fit. Wij zijn er klaar voor." Quick Boys - Cappele 0-1 (0-0). 55. Jubithana. Scheidsrechter: De Meyer. Toeschouwers: 50. QUICK BOYS: Kromhout; Van Dam, Kenselaar, Guyt; Timmermans, Mussche, Van Beelen; Bekx (85. Schoneveld), Torken, Van der Gun. Op de tweede dag van de Amsterdam Swim Cup heeft een kwartet meisjes van de Voorhoutse zwemvereniging De Columbiaan een nationaal record junioren gevestigd op de 4x50 meter wisselslag estafette. De eindtijd van Miranda Nijen- huis (0.33.52), Eline Boers, Tes sa Vreeburg en Nadine Straten was 2.08.93. Het oude record stond sinds 23 juni 1995 op 2.10.00. De vrouwen van FC Lisse en Ter Leede 3 troffen elkaar gis teravond voor de competi tie. Het werd een doelpun- tenfestijn, dat de speelsters van FC Lisse in hun voordeel beslisten. Bij rust leidde Ter Leede nog met 0-1 dankzij een treffer van Marinda Broekhuizen. Roberta Gian- figlio nam de twee andere goals voor de ploeg uit Sas- senheim voor haar rekening. Namens FC Lisse scoorden Sanne Versluis (3), Mariska Meeuwissen en Kelly van der Berg. Donderdagavond tussen 19.00 en 21.00 kunnen belangstellen den zich in de kantine van WSB nog opgeven voor de bus reis naar Nieuwenhoorn. De kampioenswedstrijd van de Noordwijkerhouters begint zondag al om 13.00 uur. Bij Ter Leede heeft zaterdag 16 april een ukkendag plaats voor vier-, vijf- en zesjarigen. De bijeenkomst begint zaterdag om 9.45 en duurt tot 10.30 uur. Het Nederlands kampioen schap basketbal voor ploegen onder 21 jaar heeft dit jaar in Leiden plaats. Op 6 en 7 mei strijden vier ploegen om de na tionale titel. Tot de deelnemers behoren in elk geval BS Leiden en de Mosquitos uit Amster dam. De wedstrijden worden gehouden in de Vijf Meihal. Keepersgoeroe Frans Hoek komt naar Leiden. De voorma lig keeperstrainer van onder an dere Ajax en FC Barcelona geeft op maandag 2 mei een trai ningsdag bij UVS in de Kikker polder, die is bedoeld voor kin deren vanaf zes jaar. Deelname kost 17 euro, aanvang is rond 9.30 uur. Sparta Cl heeft afgelopen weekeinde in Lisse de Nike Pre mier Cup gewonnen. De Rot terdammers speelden in de fi nale gelijk tegen PSV (0-0) en wonnen omdat ze de straf schoppen beter namen. Elise van Hage, het wielerta- lent uit Noordwijkerl ri haar eerste overwinn :r klassieker geboekt. V h die eerder dit seizoen Piershil en Hoorn, \v«cc loop door het Land v >t Hein in Emmen. u Ronald Plagmeijeri gt brugge is districtskan driebanden derde den m het distnct Vei streek. In de finale kljfl Ronald Wortman uit ring. Germain Gotschinl^a Ter speljih een ik van Hage. Hogewoning Net als Ton van Bemi Sports heeft ook AA 1 -< tot en met de Olympian len van Bejing in 2O0fr den aan de formatie 1s' meer Suzanne de Gof s gelederen. Het Sri Lankaanse c komt naar Nederland in te zamelen voor tsi f slachtoffers. Op 23 ra Dinner-Dance in DeijO Voor 40 euro per per: je samen met het teail perkt eten, inclusief tEt jes. Op 27 mei speelt 9' tegen het Nederlands 8( 20-overwedstrijd op l'e van VOC in Rotterdai later is een 50-overwiin Tickets kosten 10 eüï een zitplaats en vijf ei kinderen tot 16 jaar. Alphense Boys is ge ec neerd voor de Rinus 11SC Award voor de beste fr jeugdopleiding van W11 Er zijn nog twee andi1U daten voor de prijs. DFei wordt op 28 mei beka Scheidsrechter Pietdfi houdt vanavond een de Leidse voetbalclul II burg. De bijeenkosmt om 20.15 uur. NL..ML houdt op zo 'jï april een trimloop ov# 14,17 en 21 kilomete ven kost 1,50 euro ofF' met herinnering en d aan de loterij. Inschri 'V de kantine van tuinven Cronesteijn aan de Vin 1 weg in Leiden. De sta °.r 10.30 uur. Inlichtinge1 5412092. Van Beelen (Quick Boys) leiden - Het competitievoetbal in de top bij de amateurs na dert zijn ontknoping. Zo ook het spelersklassement van de beste voetballer van de hoofd klassers uit de regio; de reden dat we vanaf vandaag geen wekelijkse tussenstand meer afdrukken. Wat overblijft, is het elftal van de week. Daar gaan we in de slotweken wel mee door. In het doel staat deze keer Tho mas Waasdorp van Ter Leede. Hij dankt zijn uitverkiezing aan uitmuntend keeperswerk in de wedstrijd tegen Baren- drecht. Waasdorp stopte in dat duel een strafschop. In de achterhoede vindt hij steun bij zijn ploegmaat Carlo van Zeist. Sowieso haalden verdedigers in het afgelopen speelweek- einde hoge cijfers. Dat is ook de verklaring voor de positie van ARC'er Edgar van Schie op het middenveld. De al het hele seizoen sterk spelende voorstopper staat in het elftal van de week voor zijn verdedi ging- Terug van (even) weggeweest is Katwijker Hendrik van Bee len van Quick Boys. Van Bee len scoorde een 8 in de overi gens matige wedstrijd tegen Huizen. Ploeggenoot Arie Guijt dankt zijn uitverkiezing onder andere aan het maken van het enige doelpunt in die wedstrijd. In de top van het spelersklas sement is het overigens onge meen spannend. De beste pa pieren lijken in handen van Van Beelen, Van Schie, Van Zeist, Noordwijk-verdediger Jelle Korbee, ARC-keeper Remco Tuinenburg en FC Lis- se-spelmaker Kevin Winter. Coach Bram Jongerius verwacht dat de softballers van Lisse Flags dit seizoen tegen degradatie moeten vechte door Thijs Zeeman lisse - Het moet een overgangs jaar worden. Een jaar waarin oude spelers het verlies van een supertrio moeten verwerken, maar tegelijkertijd een jong aanstormend talent moeten in passen. Dit is kort gezegd hoe het komende jaar van de Lisse Flags eruit gaat zien. Een kleine week voor het begin van de competitie zijn de Lissenaren er klaar voor, maar hebben ze te gelijkertijd geen benul waar ze nu staan. „We hebben kwaliteit verloren, maar er plezier voor teruggekregen", zegt Bram Jon gerius, die dit seizoen de trai ningen voor zijn rekening neemt. Daarmee heet de verantwoor delijke man voor het eerst sinds jaren geen Nico Assendelft. Nee, de oude vos heeft na een half mensenleven besloten het dit jaar wat rustiger aan te doen. De Flags mogen het doen met Bram Jongerius. De eenen- dertigjarige speler, die met zijn leeftijd uitstekend past in het oude ensemble van de Flags, krijgt er een taak bij. Naast ac tief meespelen, wordt hij ook verantwoordelijk voor de coa ching en trainingen van het team. „Of ik het al niet druk ge noeg heb", grapt Jongerius. „De situatie is inderdaad niet ideaal, maar ik doe het graag. Je moet het zo zien, met Nico erbij ben je verzekerd van een rust gevende factor, iemand die bo ven de partijen staat. Dat valt nu weg. We zullen het op een andere manier moeten probe ren." Hoewel het een flinke aderla ting is voor zijn team, begrijpt Jongerius zijn oude oefenmees- ter wel. „Hij heeft dit jaren ge daan zonder er ook maar een cent voor te hebben gevangen. Dit jaar heeft hij besloten dat er andere zaken ook belangrijk Jongerius: „Het plezier bij de meeste jongens is weer terug. Er wordt zonder druk getraind, de lol straalt ervan af." Foto: Taco van der Eb zijn, ik geef hem groot gelijk. Een rampjaar, zo mag het afge lopen seizoen van de Lissena ren best genoemd worden. Het doel was een plek bij de eerste zes, het werd uiteindelijk een teleurstellende achtste plaats. Niets geen meedoen om de bo venste plekken, maar degrada tie van de hoofdklasse naar de eerste klasse. „Dat viel inder daad behoorlijk tegen. We de gradeerden uiteindelijk op één puntje, maar je degradeert ook met zo'n minimale achter stand." Ondanks een minder jaar wa ren de verwachtingen aan het eind van het seizoen er niet minder om. 'Promotie moest zo snel mogelijk gerealiseerd wor den', was het streven. Acht maanden later liggen de kaar ten echter geheel anders. Drie belangrijke spelers -Etienne en Maurice Meijer en Enrique Ja- vier- vertrokken naar EHS en ook coach Assendelft heeft zich dus voor onbepaalde tijd terug getrokken. De plannen voor een terugkeer naar de hoofd klasse kunnen de ijskast in. „Met deze ploeg moet je ge woon vechten tegen degradatie. Met het vertrek van deze jon gens zijn meteen je beste spe lers weg, dan moet je realistisch zijn." Hoe gek misschien ook, maar Jongerius is er niet eens rouwig om. „Het plezier bij de meeste jongens is weer terug. Er wordt zonder druk getraind, de lol straalt ervan af. Ik weet niet of ik dit moet zeggen, maar de meesten van ons zijn er niet eens zo ongelukkig mee dat die gasten zijn vertrokken. Alleen Maurice is vorig jaar tot het ein de aan toe hard blijven knok ken, die andere twee hebben er gewoon met de pet naar ge gooid. Ze begonnen schuld te geven, daa sfeer niet beter van Ik vind dat wanneer j speler bent, je je teai touw moet nemen." Hoewel de coach heeft besloten om eiRj rug te doen, verdwiji Assendelft niet uit Day Zoon Stefan (19) ma ,16 namelijk de oversta 05u hoofdmacht. „Stefa groot talent, dat kunj Ik heb er vertrouwec ,an dit jaar goed mee kiFed maar dat weet je nooit zeker." Het wordt een jaar sten voor de accou Jo' uit Lisse. Niet alleq.y softbalveld moet hij netje staan, maar wordt dat komend hem verwacht. Eind verwacht Jongerius zijn eerste kind. „Ja, Sp' tisch cadeau, maar te ook een enorme vera lijkheid. Ik heb nog hoe mijn jaar eruit g hoop alles een beetje combineren. Een gi®° deel is dat mijn vroi ook helemaal gek vai het is dus voor ons (T uitlaatklep." Afgelopen zaterdag gebeuren voor de twee maanden traine 55' en motiveren mochti 2 bailers voor het eerst Jongerius, vooraf: tegen Bandadikas Dtjjj Antilliaans team. een goede ploeg, mafcn ker kansen voor ons hoopte coach Jon] Tr slecht en koud weer. nen namelijk ook ral® de kou, Antillianei 127 daar doorgaans wat n te mee." _ur Slecht weer werd het 1 se Flags wonnen. Mel

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18