'Een scheids met humor had 'm opgegeten' REGIO mm vj1 'Als ze werkelijk ballen hebben in Zeist, straffen ze ook in de eredivisie' ft WOENSDAG 13 april 2005 VRAAG vo el van het vakonderwijs. Meer praktijk, minder boeken. Mi an der Hoeven (foto) geeft de vmbo-scholen de ruimte om jS op maat te gaan geven. Hiermee is van het gelijkheidsden- ken op dit schoolty- moeten af van dat pe afstand ge™- yor j j men. Directeur itivisme rond vmbo HEUMEUERvande |0^ 500 leerlingen tel- jizpbo-afdeling van Visser 't Hooft juicht de koerswijziging toe. en jk komen we in een positieve richting voor deze schooltak." iicl th< ter ositieve richting? ieten af van dat negativisme rond het vmbo. Dat is niet ir de docenten en al helemaal niet voor de leerlingen en Iers. We hebben nu heel veel leerlingen met heel veel mo- den, die verplicht allemaal ongeveer hetzelfde moeten f nnenkort kunnen we al vanaf het eerste leerjaar het plezier vergroten. Voor de één bete dat hij gelijk achter de werk- gaan staan, terwijl de ander -rdpn geeft dat hij verder wil met r boden theoretische kennis. lelijke variatie is nodig om de i e jerling beter tot zijn recht te itsjmen." misgegaan? ;te jaren hebben we steeds leerlingen gekregen. Leer de goede leerlingen een jhouden. Dat is op zich niet maar met deze twee groe- pijde voeten kunt. Dat is nu niet Daarom is het fijn dat we 1 bfemming hebben om aparte 1 ète vormen en dat we exa- eli ecten kunnen aanpassen. Op nier kunnen we veel beter ut theorie en praktijk aanbie- irdoor minder leerlingen in t e leerwegen afhaken. Voor leerlingen kun je de kansen op succesvolle doorstroom f mbo vergroten. Ze hebben geen hinder meer van de bi >n." •ar hij oen voor het opknappen van praktijklokalen, 300 mil- 1 e t het vmbo-onderwijs. Is da t genoeg? eeldaar nu nog niet echt goed zicht op. Laat ik ook positief iei het is een mooi begin." as; dt u van het idee van PvdA en CDA om de leerplicht te l e m tot 23 jaar voor jongeren die geen werk hebben? ijn ig. Er is genoeg werk, laten we er met elkaar voor zorgen nsan de slag komen. De mogelijkheid voor de jongeren die 1 om extra leerstof tot zich te nemen, is er altijd." skia Stoelinga foto: ANI UIT DE ARCHIEVEN 155, Woensdag 13 April -Uitstekend weer, best bespeelbaar terrein, een van ijver en lgi isme blakende schooljeugd. Zie daar de onmisbare factoren, zijn voor het welslagen van de start van dit grote jaarlijkse ïtbaltournooi, waaraan alleenal in Leiden gisteren bijna 80 deelnamen. ren waren aanwezig, niet alleen tot vreugde van de jeugdige rs met hun altijd weer aanwezige luidruchtige supporters, P tot voldoening van de organisatoren, de Afdeling Leiden van en de Gemeentelijke Schoolsportcommissie. En dat dit fes- da «langstelling heeft, bleek ook weer uit de prettige steun, die o< en en onderwijzers met opoffering van een of meer dagen va- ze rleenden. Een woord van lof ook voor de scheidsrechters, die achtereen op prima wijze de wedstrijden leidden. I(J 180, maandag 14 april D l/OUDE - De tiende Zoeterwoudse poldercross heeft gister- 01 en recordaantal deelnemers getrokken. Ruim 200 deelne- Z11 den vanuit Don Bosco via de Zuidbuurtseweg en het Kerke- r0 de Weipoort en weer terug. Foto: archief Leidsch Dagblad tl deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na 2,50 (afdruk van 13 bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer v. HDC Media b.v., Postbus 2,1800 AA Alkmaar, onder vermelding van agblad, ANNO d.d.(datum van plaatsing) of door contante betaling a; van het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. COLOFON Leidsch Dagblad tofttie: T Klein en H. de Wit all: directie hdcuz@hdc.nl e «redactie: Jan Geert Majoor, Adnaan Brandenburg mail: redactie .ld@hdc.nl 00R lat 82, Leiden, tel 071-5 356 356 Ktbus 54,2300 AB Leiden, ijden van de receptie zijn: jen met donderdag i.30 ui jS-30 -12.30 uur >7i-S 556 415 W 071-5 356 325 pten; overlijden, geboorte, jubilea 'lieberichten, desgewenst met :lding, via www.hdcmedia.nl of Jmilieberichten@nhd.hdc.nl. ►mail; fax 072-5196696, tel 072- ERKOOP fcb,t. (813661 d: 023-5150 543 '3i 3677 handel: 071-5 356 300 is kunnen contact opnemen I3636 ig (acceptgiro) een aut. ine.) j p/j €216,90 Rons een machtiging verstrekken patlsch afschrijven van het jpgeld ontvangen €0,50 korting VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden geldt een toeslag van €0,50 aan portokosten per verschijndag. Voor zaterdagabonnementen geldt €0,60 per zaterdag. GEEN KRANT ONTVANGEN? Voor nabezorglng: 0800-1711 (gratis). Mobiel: 072 - 5196800. ma t/m vr: 07.30-17.00 uur; za: 08 00-13 00 uur (als op zaterdag voor 12.00 uur wordt gebeld, wordt de krant dezelfde dag nabezorgd. Wie tussen 12.00 en 13.00 uur belt, ontvangt de krant op maandag OPZEGGEN Opzeggen van abonnementen: uitsluitend schriftelijk, uiterlijk één maand voor afloop van de abonnementsperiode, t.a.v. afdeling lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar. Voor leveringsvoorwaarden abonnementen zie www.leidschdagblad.nl of KvK-nummer 37014187, AUTEURSRECHTEN Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij HDC Uitgeverij Media BV c.q. de betreffende auteur HDC Media BV, 2004 De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatie rijn geregeld met Stichting Beeldrecht te Amstelveen HDC Media BV is belast met de verwerking van gegevens van abonnees van dit dagblad. Deze gegevens kunnen tevens worden gebruikt om gerichte informatie over voordeelaanbieding en te geven, zowel door onszelf als door derden. Heeft u hier bezwaar tegen, dan kunt u dat laten weten aan HDC Media BV, Afdeling Lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar. De Ouick Boys-bananen hou den de gemoederen in Katwijk en omgeving flink bezig. De stelling 'De ophef over het ba- nanenincident bij Ouick Boys is overdreven' had een ware stortvloed van reacties tot ge volg. Om er zoveel mogelijk een plaatsje te kunnen geven, vervalt vandaag op deze pagi na de gebruikelijke rubriek 'In zaken'. De meningen zijn ove rigens nogal verdeeld. Een klei ne minderheid (47 procent) on derschrijft de stelling. Iets meer dan de helft vindt de op hef helemaal niet overdreven. Een selectie uit de reacties. C. Dijkdrent, Katwijk:.Datje een vereniging een asociale handeling van een aantal mensen aanrekent, vind ik ongelooflijk Een rustpauze inlassen, net als bij spreek koren, lijkt mij beter. De ver- eniging krijgt dan een moge lijkheid om eventu eel in te grijpen." Arie van Rooijen, Kat wijk aan Zee: „Er zou min der ophef zijn geweest als de scheidsrechter de wedstrijd had laten doorgaan. Als je daartoe niet in staat bent, dan moet je geen hoofdklasse flui ten. Ik kan me voorstellen dat je gekwetst bent. En de wed strijd tijdelijk stillegt. Wat die jongens hebben gedaan is niet goed te praten en ze moeten dan ook hard worden aangepakt. Dan nog even dit. Zelf was ik bij deze wedstrijd aanwezig en vond dat Quick Boys geen enkele schuld heeft en hiervoor niet gestraft mag worden. Wat kan je tegen de ze malloten doen? In de Tweede Kamer springt er ook een persoon vanaf de tribune. De politici konden dat toch ook niet voorkomen?" J. Hoek, Sassenheim: „En dan te bedenken dat, zo heb ik althans begrepen, het ook nog eens het zoontje van de dominee is, die mede verant woordelijk is voor dit onbe schofte gedrag. En de volgen de ochtend weer stijf en strak in pak vooraan zitten, zeker." Hans Oudwater, Rijnsburg: „Het mag niet zo zijn dat de ploeg gestraft wordt voor een dergelijk incident. Dus geen puntenaftrek. Voor de goede orde: het waren geen geel- zwarte bananen. Wel waren ze waarschijnlijk gekocht te gen 'weggooiprijzen', maar dat was natuurlijk Katwijkse zuinigheid." Jan Schoneveld, Varsseveld: „Na 35 jaar was ik - tot 1965 Katwijker en QB-speler en daarna Achterhoeker - weer op Nieuw Zuid. Lekker in de zon op de hoofdtribune. Wat wordt er toch hard gespeeld, dacht ik. Wat de Boys aan sneldheid, wendbaarheid en techniek misten, werd ruim schoots gecompenseerd met harde fysieke ingrepen. Een rode kaart. Een tegendoel punt. De scheidsrechter had het gedaan, bleek wel uit de keelgeluiden, ook van volwas sen toeschouwers. En toen gebeurde het. Bananen op het veld, overduidelijk geassoci eerd met de huidskleur van de scheidsrechter. Een groep jonge gozers tartte het nood lot. Het roer moet (ook) in Katwijk om. Kom op jonge gozers: stuur met elkaar een (open) brief naar de scheids rechter met excuus en veel bloemen. Wie durft?" K. Wiegmann, Maassluis: „De scheidsrechter had het beter op kunnen lossen door de banaan te pellen en een hapje te nemen." Ben van der Meij, Rijnsburg: „Je kunt te ver gaan! Dat de club wordt bestraft vind ik te recht, maar niet de spelers." Marijke Vos, Voorhout: „Overdreven?! Vind van niet. Als dit soort 'grapjes' wordt getolereerd, wordt het van kwaad tot erger en kunnen de zogenaamde supporters on gestraft nog veel meer dingen uithalen. De opgelegde straf vind ik veel te mild. Een vorm van excuus of spijtbetuiging zou op z'n plaats zijn." Arie Kuyt, Katwijk: „Ik be grijp dat de scheidsrechter het incident niet over zijn kant kon laten gaan. Maar staken vond ik geen optie." Wim Joriker, Voorhout: „Da ders aanpakken, een state ment dat dit niet kan en voet ballen." B. Heemskerk, Kat- leven. Je zou toch zeggen dat in dit soort kerkgemeenten vanaf de kansel zou worden gepreekt dat iedereen, onge acht kleur of afkomst, gelijk is maar het tegendeel blijkt. He ren kerkvaders hier ligt een taak voor u." A. van Schooten, Bussum: „Het gebaar is beledigend be doeld. Hier dienen sancties aan te worden verbonden." Albert Klunder, Leiden: „Na tuurlijk is de ophef overdre ven. Ik heb zelf de wedstrijd bijgewoond. Gewoon kwajon- genswerk, moet de club daar voor worden gestraft? Nee! Overigens floot de scheids rechter inconsequent. Flaton past dat u alle ruim 40.000 in woners van Katwijk en alle le den van de grootste amateur vereniging Quick Boys be stempelt als discriminerende visboeren, door een daad die verricht is door twee perso nen en die door niemand voorkomen had kunnen wor den. Mijnheer Smeets, dit riekt naar discriminatie en kortzichtigheid. De pot ver wijt de ketel..." Kees Jonker, Katwijk: „Ze hadden nog een voorwaarde lijke straf voor de actie in Har- kema en dan nu dit weer. Al leen lijkt mij puntenaftrek overdreven. Gewoon die boe te opleggen." Andreas Stam, Katwijk: „Daar ben ik het zeker mee eens. Het zou zeer onterecht zijn als Quick Boys pun ten in mindering krijgt. Ten eerste treft het team zelf geen blaam. Zij zouden dus de dupe wijk: „Ze zouden dan ook de betaalde voetbal clubs moeten straffen met punten in mindering. De boe te is wel terecht." Jeanette Kea, Rijnsburg: „Ik vind het goed dat dit soort dingen zwaarder be straft wordt. Misschien wordt er dan de volgende keer eerst goed nagedacht voordat men zo'n geintje uithaalt. Het blijft rot voor Quick Boys." D. van der Mey, Katwijk: „Omdat er altijd veel pers aanwezig is, wordt er een gro te heisa van gemaakt. Bij an dere wedstrijden gebeurde het ook waar deze scheids rechter floot, maar daar hoor of zie je niks van in de pers. Ik denk dat deze scheidsrechter het niveau hoofdklasse niet aankan, want bijna overal waar deze man fluit strooit hij maar raak met kaarten. De KNVB moet maar eens bij zichzelf te rade gaan. Naar topwedstrijden moeten top- scheidsrechters worden ge stuurd." Kees van der Meij, Katwijk: „Ik ben zelfbij de wedstrijd geweest, ik stond er een paar meter vandaan. De hele toestand wordt op geblazen. Iedereen heeft ineens weer een me ning. De bananen zijn absoluut niet naar de scheidsrechter ge gooid, wel op het veld. Het was balo righeid, wat overi gens absoluut niet goed te praten is. Ik vind dat Quick Boys niets te verwijten valt. Als de scheids rechter bij zin nen was geble ven en de wedstrijd niet definitief had ge staakt, dan zou er nu niet zo veel aandacht voor zijn ge weest. Ik vind het sneu voor de scheidsrechter, maar we moeten natuurlijk wel reëel blijven." M. van der Plas, Katwijk: „Ik vind de ophef overdreven. Een goede scheidsrechter met humor had die banaan opge geten en dan had iedereen er lol om gehad. E. van Dijk, Leiden: „Het blijkt maar weer eens dat vooral in dorpen zoals Katwijk dit soort intolerante gevoelens kreeg rood voor een zoge naamde doorge broken speler. Is een speler doorgebroken op drie meter afstand van de corner- vlag? Naar mijn mening niet. Aan de andere kant gebeurde precies hetzelfde. Rood? Nee dus. In mijn tijd kregen de scheidsrechters nog een cur sus 'mentale weerbaarheid'. Is deze cursus soms opgehe ven?" B. Messemaker, Katwijk: „Beste heer Smeets. Ik voel mij persoonlijk aangesproken door uw uitlatingen tijdens de uitzending van Studio Sport. Ik vind het uitermate onge- wor- den van een domme actie van een stel nog dommere jongens. Ten tweede werden de da ders meteen aangepakt door de suppoosten, dit is dus goed geregeld door de club. Ten derde vond het geduw en getrek na het inci dent zijn oorzaak in het feit dat de supporters het zelf ook niet eens waren met de bana- nengooiers. Het tekent dus dat slechts een paar oproer kraaiers het voor zeer veel mensen dreigen te vergallen. Die jongens beseffen niet dat dit geen ludieke actie meer is en ze beseffen ook de gevol gen van dit incident niet. En daarom moeten juist de da ders zelf worden aangepakt, en niet de club als geheel. En daarom verdient het ook deze landelijke aandacht niet." Floor Guyt, Katwijk: „Deze scheidsrechter was niet in staat om een hoofdklassewed strijd te fluiten. Hij nam aller lei verkeerde beslissingen aan beide kanten." A.W. Haasnoot, Katwijk: „Laat ik voorop stellen dat ba nanen op het veld gooien De ophef over het bananenincident bij Ouick Boys is overdreven. naar een gekleurde scheids rechter niet kan. Maar de me dia-aandacht hiervoor vind ik overdreven. Als de wedstrijd uitgespeeld was dan hadden de media hier met geen woord over gerept. Zie hier voor de oerwoudgeluiden tij dens wedstrijd Rijnsburgse Boys - Excelsior M; óók on toelaatbaar. Wat nu wanneer daar de wedstrijd gestaakt zou zijn en bij Quick Boys niet? De KNVB moet eenduidig zijn in de handhaving en sanctiebe paling." Marco van Duijvenvoorde, Katwijk: „Ik vind dat ze ook maar eens naar de scheids moeten kijken in dit soort ge vallen. Elke actie heeft im mers een reactie. Daarnaast hebben we het vaak over de verharding van de maat schappij, zijn de scheids rechters dan de enige die daar in achterblijven?" W. van Beelen, Katwijk: „Elke week wordt er wel ergens bij de profs iets gegooid. Maar omdat het een club uit Katwijk is, is het weer eens nieuws voor de media. Als bij voorbeeld een derby perfect verloopt, dan zie je daar nooit iets van bij de NOS. Allemaal op roerkraaiers, die media. Als er een rooie of een ka le scheidsrechter loopt te fluiten, wordt deze ook vaak uitgescholden. Dan hoor je de media ook niet Nee, als je gekleurd bent, ben je zielig en zie je nergens een geintje in." Daniel van Schoonderwoerd, Leiden: „De relatie scheids met bananen is natuurlijk ab surd en slaat nergens op." Ton Houwaard, Katwijk: „Deze actie is zeer afkeurens waardig en ondanks de moge lijk zeer nadelige gevolgen voor de club ben ik het hele maal eens met die scheids. Maar NOS Studio Sport, Ra dio 1 en een hoofdredactione le kolom in De Telegraaf lijkt me iets overdreven voor een actie die eerder uit domheid dan uit zuiver racistische overwegingen is uitgevoerd." Cees van den Oever, Noord- wijkerhout: „De KNVB heeft dit uitgelokt. Quick Boys wordt te groot. Er zijn altijd wel een paar domme mensen, dus stuur een donkere scheids en je kan er op wach ten. Lekker aandikken, flink huilen en je hebt een stok om mee te slaan. Dan worden ze geen kampioen en dat scheelt weer een berg werk en geld in verband met de volksverhui zingen richting Spakenburg." P. Hoek, Katwijk aan Zee: „Het valt niet goed te praten wat er is gebeurd, maar als de KNVB hier een zware straf aan verbindt zou er in het betaal de voetbal weinig meer ge voetbald worden." Taco Veldstra, Katwijk: „Dis criminerende uitingen op ba sis van uiterlijk, afkomst, ras of religie lijken onuitroeibaar. De ene mens is een wolf voor de ander (Plautus). Reacties van boosheid (Quick Boys) en gekwetstheid (de scheidsrech ter) lokken nog meer van dit soort banale acties en agressie uit omdat de daders het als zwakte interpreteren. Op de middelbare school werd ik nogal eens uitgemaakt voor Friese kaaskop. Ze hadden volkomen gelijk gezien mijn afkomst, naam en witte vlas haar (had ik dat haar nog maar). Aanvankelijk leed ik daar onder. Toen Üc het mijn vader vertelde, kocht hij een paar kilo kaas voor me, sneed ze aan blokjes en droeg me op de kaas in de klas uit te delen. Nooit meer mee gepest. Het sportvandalisme schreeuwt om een ludieke aanpak. Bij het bananenincident kende men de daders. De spelers hadden bijvoorbeeld met be hulp van de toeschouwers en Quick Boys stewards, de wer pers (men wist immers wie de daders waren) in de midden- cirkel te schande moeten zet ten en alle bananen die op het veld lagen laten opeten." H.J.Looijesteijn, Sassenheim: „Erg overdreven. Het waren toch geen harde of gevaarlijke voorwerpen." Sjaak Jonker, Katwijk aan Zee: „Natuurlijk kan discrimi nerend gedrag niet, maar een paar jonge ventjes dachten denk ik een geintje uit te ha len. De scheidsrechter had overigens de wedstrijd vanaf de eerste minuut al niet in de hand." Rinus van Duyvenbode, Kat wijk aan Zee: „Wekelijks ge beuren dergelijke en ergere dingen bij de eredivisiewed strijden. Denk aan spreekko ren en na afloop vecht- en vemielpartijen. Maar nu het gaat om een hoofdklasse amateurvereniging wordt de zaak enorm opgeblazen en uit zijn verband gehaald. Wellicht denkt de KNVB er nu zo over, omdat het maar om een ama teurclub gaat en het dan mak kelijker is om een voorbeeld te stellen." Nico van de Bent, Katwijk: .Alhoewel ik de gebeurtenis ten zeerste afkeur, denk ik dat de scheidsrechter de toe schouwers had moeten be danken voor de bananen en tevens had moeten vragen om een maaltje vis. Na een afkoe lingsperiode had hij dan weer verder moeten gaan." De nieuwe stelling haakt in op de discussie die is ontstaan over de riante salarissen die sommige topmanagers zichzelf toebedelen. Topman Van Hal deren van energiebedrijf Nuon bijvoorbeeld zag voor 2004 zijn salaris met 42 procent stij gen. Hij toucheert inmiddels 815.000 euro, maar dat is nog altijd 6.000 euro minder dan zijn collega Boersma bij ener gieleverancier Essent. Inmid dels bemoeit ook de politiek zich er mee. Premier Balkenen de vindt topmanagers die zich zelf verrijken in een tijd dat Nederland juist een pas op de plaats moet maken 'schadelijk voor de economische ontwik keling'. „Naming and shaming is hier op zijn plaats", aldus de minister-president. Maar wat vindt u? Heeft de premier ge lijk? Of mogen mensen die heel veel verantwoordelijkheid dra gen ook heel veel verdienen? De stelling luidt: Topmanagers hebben recht op een topsalaris. Reageren kan tot en met maandag via www.leidschdag- blad.nl of per post naar 'De Stelling', postbus 54, 2300 AB Leiden. KLANKBORD William Driessen (35) uit Leiden, riskmanager: „Natuurlijk is een hef tige reactie op zijn plaats, want wat in Katwijk gebeurde kan natuurlijk echt niet. Wat veel minder in het nieuws kwam (behalve in het LD) was het feit dat nog geen 5 kilometer verderop in Rijnsburg iets soortge lijks gebeurde. Daar werden door de aanhang van Excelsior Maassluis oerwoudgeluiden gemaakt naar een donkere, Rijnsburgse speler. Na tien minuten onderbreking ging men daar ver der. De KNVB moet stelling ne men en dus ook Excelsior M een punt afnemen.Of je straft alle clubs op dezelfde wijze (en negatieve publiciteit) of je doet f. het niet. Mi- Dat laat- $?f\\\W\A steisnog v 1 ;se speler. Na tien king^^^ slechter." Joost Bleijie (27) uit Leiden, stu dent geschiedenis voorzitter CDJA Leiden: „Laat ik vooropstellen dat racisme en aanverwante zaken sim pelweg niet op het voetbalveld (en elders in de samenleving) thuisho ren. Ik vind het terecht dat de KNVB hier hard tegen optreedt. Toch heb ik een raar gevoel bij het besluit van de KNVB om Quick Boys zo te straf fen. Het is zo makkelijk om een daad te stellen bij een amateurvereniging. Wekelijks hoor je de meest hatelijke spreekkoren in de stadions, maar dan geeft de KNVB niet thuis. Als ze wer kelijk ballen heb- Ében in Zeist dan straffen ze bij dit soort wanordelijk heden op dezelf- k de manier ook eens clubs uit /ekelijks hoor je t spi Pieter Stam (53) uit Katwijk, domi nee: „Via de kerkbode heb ik al laten weten dat het gedrag van de bana- nenkopers en -gooiers, oerwoudge luidmakers enzovoort ontoelaatbaar is. Discriminatie dient overal ge weerd te worden. Mijn jongste zoon heeft spijt van het kopen van die ba nanen en ziet in dat het erg dom was. Ook aanvaardt hij zijn straf en zal de scheidsrechter een excuus brief schrijven. Daarmee is voor mij de kous af. Los daarvan vind ik de straf voor de club be lachelijk. De da ders dienen ge straft te worden en niet een voetbalclub. Tenslotte vind ik de aandacht van de media, met name van Stu dio Sport, voor dit in- cident ronduit be- lachelijk." V Ronald Pleij (42) uit Alphen aan den Rijn. SRV-man SP-raadslid: „Niet overdreven, die ophef. Laat de KNVB maar eens een signaal naar de clubs doen uitgaan dat dit dus niet kan. Blijft ontzettend lullig voor Quick Boys: punt kwijt, 1500 euro boete en wedstrijd zonder publiek uitspelen. Als ik voorzitter Kuijt was, zou ik juridisch uitzoeken of het te verhalen is bij deze 'fans', die het be hoorlijk verpest hebben voor de ech te fans. En ik zou eens een goed ge sprek met deze knapen voeren, ze voorlopig geen toe gang tot Nieuw Zuid geven en zeker proberen die 1500 euro m x^jrr op ze te verha- ffw len. Want goed treffen doe je mensen toch het eerste in hun porte monnee." Renee Simons (36) uit Leiden, mar- ketingmedewerkster Universiteit Leiden: „Te belachelijk voorwoor den dat zulke dingen gebeuren, nu nog. Terwijl er al zovee^pgressie en geweld is. Misschien daarom juist. Maar het blijft zo ontzettend onte recht en kinderachtig. Ik zie 't al voor me, dat wij door donkere men sen op straat bekogeld worden met boerenkool ofzo, hahaha! Dat kun je dan toch ook niet geloven? Dit soort 'incidenten' moeten niet als 'inci denten' worden be handeld, maar ge woon als misdaad. Het wordt hoog tijd dat we eens wat meer leren samenleven."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17