Tiger Woods is weer op de goede weg Co Adriaanse is boos, en niet zo'n beetje ook SPORT Olympique Lyon als harde leerschool Berger naar De GraafschaP Ongelooflijke overwinning Amerikaan Rosmalen lijkt steeds meer op Wimbledon De duinen op en kijken! Boys heeft _jrs nog niet Quick Boys beschikt jver de namen van de j Lengooiers. Het vijftal j, n dagen geleden een ;ll jaar de donkere Qi jchter Doest tijdens de ,a Quick Boys - Capelle. [ie daarop de wed- j t bestuur van Quick a jood gisteren de vijf »lijke daders. Die ont- u chter iets met de zaak je te hebben. Van één 3 s zeker dat hij heeft ja want hij is gefotogra- -verscheen gisteren ie el op sportpark Nieuw na bekend acompetitie Is Quick Boys kampi- .11 in de hoofklasse B, l ploeg de eerste wed- e kampioenscompeti- erdag 7 mei uit bij AS- otlub sluit de strijd om ij agtitel bij de amateurs v af op 28 mei met een a\ ijd tegen de kampioen ai ofdklasse C. De strijd idstitel bij de ama- ft plaats op 4 en 11 ju- er mmer 12 van de d( ise B (mogelijk Kat- ill it om lijfsbehoud spe- sj de winnaar van de a tide in de eerste klasse ipetitie: 7 mei: 'ji ïpioenscompetit ïpioen hoofdklas 6 mei: C - ASWH, 21 mei: 4 mei: B - ASWH; 28 mei: dinsdag 12 april 2005 lem wil 'idder André de Ridder ^Lschijnlijk na het hui- ralseizoen over van ,n els Telstar naar HFC De linkerverdediger - elder (31) krijgt geen |n ïtract bij de Velsense le Noordwijker rond Haarlem is dat zijn b in het betaalde '*e'J [ij begon in 1998 bij [e verhuisde in '99 voor je aar FC Zwolle. Dit jn ond hij aanvankelijk nlijst van FC Den l0fcar De Ridder leverde net in omdat het rei- le Brabantse hoofd- al snel te veel werd. vam hij voor de twee- j, izijn carrière terecht de Riekerink idaat bij Ajax an Olde Riekerink is om hoofd opleidin- Sx te worden. De hui- er van eerstedivisio- en gaf gisteravond na edstrijd tegen HFC .1-0) toe contact over te hebben gehad met ding van de Amster- Olde Riekerink liet 1(j ek weten gebruik te n een clausule in zijn r(j m te vertrekken bij )r1 )lde Riekerink, die .cesvol coach was van zou in Amsterdam de worden van Danny tr en Opdam -yor Villarreal De blessures van lam en Tim de Cler e. De verdedigers van n na de wedstrijd te- ast van respectievelijk ilessure en een lichte ig udding. Opdam el -teren gewoon met de laj e en is niet gebies de Cler bleef uit voor- nljrtag aan de kant. Over d! lur van Jan Krom- b! dt vandaag meer dui- viel in het duel met k( iet een enkelkwetsuur, b t zich voor op de ,e rartfinale van de j] tegen Villarreal. en direct uit ia valse start Gi 0( anatleten die een val- li aken, worden in de g[ onmiddellijk gedis- rd. Momenteel geldt [(j|at per race één valse g gestaan. De daarop- je leidt direct tot uitslui- ;p itemationale atletiek- n2 AAF wil daar nu van- de 1 atleten die opzette- ss Ise start maken om de ai iten onmstig te ma- nf sonsportief', zegt Ist- ,f( i, de tweede man van lie. Het voorstel moet aangenomen door 5s van de IAAF in au- I hars aan fg bij Eagles Oud-voetballer id rmars is toegetreden re dvan Commissaris- rstedivisieclub Go II (les. De oud-interna- le elde aan het begin n gen loopbaan in De- et 'ermars gaat zich be- met technische za- door Henri van der Steen den haag/augusta - Tiger Woods is weer ruim een miljoen dollar rijker, zo veel krijgt de winnaar van de Masters, het eer ste (van vier) Majors in de golf- sport. Het geld zal Woods des noods gestolen kunnen worden, ook omdat hij sowieso op weg is de eerste sporter te worden die een miljard (aan oude guldens) gaat verdienen. De ongelooflijke overwinning van Woods op Augusta was er vooral eentje van symboliek: Woods is weer op weg de beste aller tijden te worden, na tien Majors (ruim twee jaar) zonder dat Woods won. De Masters van 2005 eindigde afgelopen weekeinde met een krankzinni ge finish, die golfliefhebbers over de hele wereld met ontroe rende verbijstering volgden. Wie de wedstrijd volgde en/of enkele van de fraaiste slagen zag, zal ze nooit vergeten. De laatste twee ballen van Woods van het toernooi, een briljante slag naar de green en een super-putt, waren die van een groot kampioen. Zijn chip op de 16dee hole tijdens de laatste ronde, was ronduit ver bluffend - en werd meteen her kend als een van de mooiste ballen ooit geslagen op een golfbaan. Vooral ook omdat Chris Dimarco, zijn enig over gebleven concurrent, een uit stekende bal had geslagen en Derksen klimt 96 plaatsen op wereldranglijst Robert-Jan Derksen is door zijn overwinning afgelopen weekeinde in het Madeira Open 96 plaatsen gestegen op de wereldranglijst golf. De Nij- megenaar stond 290ste en klom naar 194ste 0,75 punt gemiddeld. Daarmee was hij niet de beste Nederlander. Maarten Lafeber staat met 0,92 punt op de 165ste plaats. Rolf Muntz, dertien op Madei ra, is 376ste met 0,31 punt. In de kopgroep nam Tiger Woods door zijn overwinning in The Masters de eerste een of twee slagen leek te gaan verdienen. Woods verhinderde dat met een zelden vertoonde slag, uit een rotpositie, pal bij het hoge gras rond de green. Zijn balletje landde een meter of tien boven de vlag, rolde toen langzaam naar beneden, leek in de buurt van de cup te eindigen, zou dood blijven lig gen op de rand en... viel toen toch. Het was niet de eerste keer dat Tiger Woods de golfwereld weer aan zijn voeten kreeg. Za terdag had hij zijn (afgebroken) derde ronde besloten met drie birdies, zondagmorgen begon hij er met vier, een nieuwe re cord. Binnen enkele uren ging plaats weer over van de Fijiër Vijay Singh. De 29-jarige Ame rikaan had 13,86 punten ge middeld. Singh zakte naar de tweede plaats met 12,31 en de Zuid-Afrikaan Ernie Els bleef derde met 10,70. De wereldranglijst in golf wordt opgemaakt aan de hand van uitslagen in toernooien van verschillende gradaties over de laatste twee jaar met extra waardering voor de laat ste drie maanden. Het Madei ra Open was aanzienlijk lager ingeschaald dan The Masters. hij van vier slagen achter Di- Marco naar vier slagen voor. Dat de finale alsnog krankzin nig spannend werd, was mede te danken aan DiMarco, die op de laatste negen holes als een duivel speelde, zo goed dat hij er nog een play-offs uithaalde. Die besliste Woods meteen op de eerste hole, met nog een paar keizerlijke slagen. Tiger Woods leek enkele jaren geleden op weg de beste aller tijden te worden en dus Jack Niclaus te passeren; die won achttien Majors. Woods staat nu op negen en is met zijn 29 jaar zeventien seizoenen jonger dan toen Nickaus, in 1986, zijn laatste won, ook op Augusta. Tiger Woods viert zijn overwinning in de Masters. Foto: Reuters/Shaun Best door Theo Brinkman alkmaar - Boos was-ie, de trainer van AZ. Het begon voor de training met het dichtgooien van het hek naar het trainingsveld, het eindigde na afloop met een tirade tegen journalisten. Co Adriaanse was gisterochtend, de dag na de kansloze 4-2 nederlaag tegen Ajax, duidelijk nog niet zichzelf. Of misschien juist weer wél. Pas om tien over half twaalf komen de AZ-spelers de kleedkamer uit. Ze heb ben een uur nagepraat over de neder laag tegen Ajax en lopen het trainings veld op. Als laatste komt de trainer, Co Adriaanse. Met een klap smijt hij het hek naar het trainingsveld achter zich dicht. Een klein uur later, na de trai ning, staat Adriaanse twee televisie ploegen te woord. Bij de een maakt hij na een tijdje een wegwerpgebaar, bij de ander is er niets aan de hand. Van waar dat wegwerpgebaar? „Vanwege de negatieve vraagstelling. Die ben ik helemaal zét", zegt Adriaanse, boos en verongelijkt. Hier staat een trainer die in niets meer lijkt op de man die sinds zijn aantreden in Alkmaar zo inne mend en doorgaans goedlachs de pers te woord stond. Hier staat een trainer die opeens weer lijkt op de man die zich als trainer van Ajax vervreemdde van alles en iedereen. De vraag is nu wie de echte Co Adriaanse is. Waar schijnlijk is hij het beide. Innemend en stabiel als het goed gaat, wantrouwend en kwetsbaar als het tegenzit. Het hoe en waarom van die omslag blijft onduidelijk. „Waar mijn boos heid vandaan komt? Van de negatieve houding van journalisten tegenover mij. Die ben ik helemaal zat. Daarom ga ik ook weg uit Nederland. Al zo lang ik bezig ben als trainer, twintig jaar, heeft de pers een negatieve insteek te genover mij. Pak eens een keer trainers aan die dat wél verdienen", foetert Adriaanse. Wat er in drie dagen zo ver anderd is - in Villarreal, na de gewon nen UEFA-Cupwedstrijd van donder dag was er nog niets aan de hand - kan de trainer niet duidelijk maken. „Wat de druppel is geweest? Die is er niet. Er is niet iets gebeurd. Ik ben dat negati visme gewoon zat." De tirade van Adriaanse staat niet he lemaal op zichzelf. Vorige week, na de nederlaag bij Feyenoord, kwam hij met zijn complottheorie dat de loven de verhalen over zijn ploeg in de me dia slechts één doel dienen: het af branden van de ploeg zodra het even minder gaat. En zondagmiddag, direct na Ajax - AZ, liet de trainer zich ook al van zijn slechtste kant zien. Terwijl de persconferentie nog volop aan de gang was, stapte Adriaanse op en verdween hij uit de perskamer. De spelersbus zou zo vertrekken, luidde zijn excuus. Een belachelijke smoes. De bus stond nog lang niet op het punt weg te rij den, en als dat al het geval was ge weest, dan zou er vanzelfsprekend zijn gewacht op de trainer. door Martijn van Beeten den bosch - Meer en meer gaat het grastennistoemooi in Ros malen, dit jaar van 13 tot en met 19 juni, lijken op grote broer Wimbledon. Was vorig jaar achterafbaantje 3 al voor zien van klei, de ondergrond die het gras ook in Londen heeft, nu is dat ook gebeurd met de drie hoofdbanen. Toernooi-directeur Marcel Hunze onderstreepte gisteren tijdens de traditionele perscon ferentie in Den Bosch dat Ros malen de favorieten voor Wim bledon aan zich wil binden. Vandaar vorig jaar al het ge slaagde experiment op baan 3 en dit jaar het vervolg op de be langrijkste grasperkjes. Met zand als ondergrond stuitte de bal op tot ongeveer kniehoogte, nu stuit dat gele bolletje op tot de heup. Daarmee zijn de om standigheden vergelijkbaar met die op Wimbledon. En dat wil len de toppers. De meeste grasspecialisten la ten dit jaar verstek gaan op de banen naast het Autotron. In Rosmalen geen Federer of Rod dick, geen Henin of Clijsters en geen zusjes Williams. Wel out siders als de Kroaat Mario An- cic, de pupil van coach Rohan Goetzke die vorig jaar verras send de halve finales haalde op Wimbledon. Verder krijgt het Brabantse gra- stoemooi weer vooral Spanjaar den en Zuid-Amerikanen op bezoek die het eigenlijk van gravel moeten hebben. Al wist de Argentijn Guillermo Coria vorig jaar na de finale van Ro land Garros ook de finale van Rosmalen te halen. Coria keert dit jaar terug. Net als de Span jaard Tommy Robredo. Andere toppers die Hunze gis teren presenteerde zijn de Spanjaard Rafael Nadal, de Duitser Tommy Haas en de Ne derlanders Raemon Sluiter en Sjeng Schalken, ambassadeur van het grastoemooi. Naast Schalken is sinds dit jaar ook de 16-jarige Michaella Krajicek ambassadeur van het grastoer- nooi in Rosmalen. Krajicek, vol gende week in Turkije kop- vrouw van het Nederlandse Fed Cup-team, krijgt in Rosmalen concurrentie van de Russische nummer vijf van de wereld Ele na Dementieva, de Australische nummer negen Alicia Molik en de Russische nummer twaalf Nadia Petrova. Ook titelverdedigster Mary Pier ce uit Frankrijk is weer van de partij. X. -L J houten/gpd - Han Berger keert gaande interesse van 'De Su- door Frank van den Muijsenberg eindhoven - De voorspelling van Michel Valke kwam uit: zijn oude clubs Olympique Lyon en PSV speelden dinsdag gelijk (1- 1). De oud-middenvelder hoopt van harte dat zijn prognose voor de return in Eindhoven ook klopt: 2-1. „Want mijn hart ligt woensdag bij PSV", zegt Valke, die wat minder prettige herinneringen bewaart aan zijn verblijf aan Frankrijk. Toen de linkspoot in 1987 zijn overstap maakte van PSV naar Lyon, speelde de Franse club nog in de tweede divisie. „Maar Olympique was een slapende reus, dat kon je aan alles mer ken. Voorzitter Aulas had veel ambities en stak nogal wat geld in de club. De faciliteiten waren optimaal. We hadden bijvoor beeld drie fysiotherapeuten in dienst. Gemiddeld trokken we dertienduizend toeschouwers; dat was veel voor een tweededi- visieclub." De technisch begaafde midden velder zocht zijn heil in Frank rijk nadat PSV routinier Sören Lerby had aangetrokken. De Deen speelde op dezelfde posi tie, waardoor Valke buiten de boot dreigde te vallen. „Ik wilde het liefst naar het buitenland en de aanbieding van Lyon was fi- Michel Valke, oud-speler van onder meer Olympique Lyon en PSV, is nu jeugdtrainer bij Feyenoord. Foto: ANP/Fred Oudenaarden nancieel aantrekkelijk. Oud ploeggenoot Ton Lokhoff had mij al verteld over het goede le ven in Frankrijk. Hij was een jaar eerder naar Nimes ge gaan." Valke maakte een prima start in Lyon, maar tijdens het tweede seizoen kwam de klad erin. „Ik kreeg te maken met de vierde trainer in twee jaar tijd: Ray mond Domenech, de huidige bondscoach van Frankrijk. In die tijd mochten clubs maar UITSLAGEN twee buitenlanders opstellen. De trainer koos voor twee aan vallers uit het buitenland, zodat ik in de verkoop kon. Ze dach ten dat ik gemakkelijk zou weg komen; de club bepaalde het transferbedrag op één miljoen gulden." Maar Valke wilde zich niet zo maar laten verkopen. „Dan zou ik financieel teveel inleveren. De club begon me vervolgens een beetje te treiteren. Ik moest vier keer per dag trainen en met het tweede team mee. Ter plek ke kon ik dan op de tribune gaan zitten." Uiteindelijk deden beide partijen water bij de wijn en keerde Valke terug naar de eredivisie. Hij tekende bij Spar ta, de club waar de middenvel der zijn profloopbaan begon. De oud-international schreef een boekje over zijn ervaringen in Frankrijk getiteld 'Een franc rijker, maar geen Fransman'. „Ik heb in die anderhalf jaar bij Lyon heel veel geleerd. Ik werd daar min of meer aan mijn lot overgelaten. Dat heeft me zeker gehard", vertelt Valke, die in 1994 (als speler van Dordrecht) zijn carrière beëindigde. Hij is nu jeugdtrainer bij Feyenoord: de ex-prof heeft de selectie voor spelers onder vijftien jaar onder zijn hoede. Valke volgt de wedstrijd van morgenavond via de tv. Net als vorige week zal hij fel meeleven met de Eindhovenaren. „Want ik heb bij PSV een prima tijd ge had, ik bewaar er alleen maar goede herinneringen aan. Ik hoop van harte dat PSV wint." houten/gpd - Han Berger keert vrijwel zeker terug in het Ne derlandse betaalde voetbal. Hij wordt vandaag of morgen aan gesteld als technisch directeur bij De Graafschap, de nummer voorlaatst uit de eredivisie. Berger wilde gisteravond niet inhoudelijk ingaan op de verre gaande interesse van 'De Su perboeren'. „Het is nog prema tuur, maar ik heb geen zin om te liegen. Ik heb vrijdag en van daag (maandag, red) met de club gesproken. Ik denk dat het op korte termijn wordt beklon ken." Berger was laatstelijk ac tief in Japan. DAMMEN Groningen, NK r Achtste ronde: De Voogd - Heusdens 1-1, Scholma - Clerc 2-0, Thi|ssen - Dolfing 1-1, G. Jansen - Winkel 1-1, Stokkel - Barkel 2-0, H. Jansen - Lemmen 1-1, Messemaker - Baljakin 1-1 Stand: 1. Thijssen 11 punten, 2. Baljakin 10, 3. Messemaker, G Jansen, H Jansen, Stokkel 9, 7. Dolfing 8, 8. Clerc, Heusdens, De Voogd, Lemmen, Scholma 7.13. Barkel, Winkel 6 TENNIS Monte Carlo. Mannen, Masters Series. Eerste ronde: Coria (Arg/6) - Mathieu (Fra) 6-2 7-5, Mantilla (Spa) - Joachim Johansson (Zwe/7) 2-6 6-3 6-3, Novak (Tsj/16) - Mirnyi (WRu) 3-6 6-4 6-3, Ascione (Fra) - Beek (Slw) 6-3 7-5, Ferrero (Spa) - Karlovic (Kro) 6-4 6-1, Saulnier (Fra) - Srichaphan (Tha) 6-2 6-4, Gasquet (Fra) - Garcia-Lopez (Spa) 6-2 6-0, Hanescu (Roe) - Calleri (Arg) 6-2 6-3, Malisse (Bel) - Chela (Arg) 6-2 7-5, Gaudio (Arg/4) - Rochus (Bel) 7-6 (3) 6-2, Kiefer (Dui) - Schüttler (Dui) 6-2 2-6 6-1, Nadal (Spa/11) - Monfils (Fra) 6-3 6-2, Stepanek (Tsj) - Spadea (VSt) 6-0 7-5. Zabaleta (Arg) - Henman (Eng/3) 6-4 2-1 afgebroken wegens regen Charleston. Vrouwen, WTA: Eerste ronde: Shuai (Chi) - Irvm (VSt) 6-2 6-4, Morigami (Jap) - Garbin (Ita) 6-1 6-2, Jidkova (Rus) - Randriantefy (Mad) 6-4 4-6 6-2. VOETBAL Eerste divisie. FC Dordrecht - BV Veendam 0-0. Scheidsrech ter: Kuipers Toeschouwers: 1200 Gele kaart: Van Muyen (FC Dordrecht), Mac Andrew (BV Veendam). Go Ahead Eagles - MW 1-1 (0-0). 82. Muha- madu 0-1, 82 Rossen 1-1 Scheidsrechter: Liesveld Toeschouwers: 1700 Gele kaart: Zijm, Zwollo (Go Ahead Eagles). AGOVV - VW Venlo 2-0 (1-0). 29 Monteiro 1- 0, 85. Juliana 2-0 Scheidsrechter: Zeinstra Toeschouwers: 1723 Rode kaart: 61. Van der Ree (AGOW), 35. Jacobs (VW Venlo) Gele kaart: Platvoet, Meeuwis, Janssen (VW Venlo) Stormvogels Telstar - Sparta 3-3 (1-1). 4. Let- tinga 1-0, 33. Levchenko 1-1, 60. Mihci 2-1, 71 Koevermans 2-2, 82. De Ridder 3-2, 87. Van den Bergh 3-3 Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 2036 Gele kaart: Pinto, Pater (Stormvogels Telstar), Bruma, Kinet (Sparta). Excelsior - FC Volendam 1-2 (1-2). 3 Kolk 1- 0. 9 Ketting 1-1, 43. Calabro 1-2 Scheids rechter: Janssen Toeschouwers: 1238. Gele kaart: Sequeira (Excelsior). Fortuna Sittard - FC Eindhoven 0-2 (0-2). 24 De Boer 0-1, 39 Van de Langenberg 0-2. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 2037. Gele kaart: Lachambre, Van Dooren (FC Eindhoven). Helmond Sport - Cambuur Leeuwarden 6-1 (2- 1). 15. Zimmerman 0-1, 28. Cvetkov 1-1, 35. Wau 2-1, 48. Razic 3-1, 59 Cvetkov 4-1, 61. Cvetkov 5-1 (strafschop), 75 Cvetkov 6-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer Toeschouwers: 2551. Gele kaart: Nijssen, Brack (Cambuur Leeuwarden). Heracles Almelo i - FC Zwolle 2-1 (1-0). 44 Ta- GA Eagles 30 9 9 12 33 35-48 merus 1-0, 48 De Visscher 2-0, 72. Hooiveld Eindhoven 31 7 8 16 29 51-69 2-1 Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou Emmen 30 6 7 17 25 33-61 wers: 5943 Gele kaart: Korf, Hooiveld (FC Fortuna S. 30 6 9 15 24 37-58 Zwolle). Vierde periode: Emmen - Haarlem 1-0 (1-0). 28. Correia 1-0. Volendam 5 4 0 1 12 10- 2 Scheidsrechter: Sterk, Toeschouwers: 3250. Heracles 5 4 0 1 12 7- 4 Gele kaart: Moharram (Haarlem) Helmond Sp 4 3 0 1 9 10- 3 AGOW 5 3 0 2 9 5- 6 MW 5 2 2 1 8 9- 4 Stand: Sparta 5 2 2 1 8 10- 6 Heracles 30 20 4 6 64 54-29 Telstar 5 2 2 1 8 13-10 Sparta 30 18 9 3 63 81-33 TOP 4 2 1 1 7 4- 2 VW 30 15 8 7 53 51-31 Dordrecht 4 2 1 1 7 3- 2 Volendam 31 16 5 10 53 46-35 Excelsior 4 2 0 2 6 6- 4 Helmond Sp 30 14 7 9 49 55-38 Emmen 4 2 0 2 6 5- 5 FC Zwolle 31 12 10 9 46 52-43 Eindhoven 5 2 0 3 6 12-12 Telstar 30 11 11 8 44 50-41 Haarlem 5 2 0 3 6 3- 4 AGOVV 30 14 1 15 43 47-48 VW 5 2 0 3 6 6- 9 Dordrecht 30 12 7 11 43 37-42 FC Zwolle 5 1 2 2 5 9- 8 Veendam 30 10 9 11 39 43-50 Fortuna S. 5 1 1 3 4 2- 6 Cambuur L. 31 11 6 14 39 36-48 GA Eagles 5 1 1 3 4 3-11 TOP 30 10 7 13 37 38-54 Veendam 5 0 3 2 3 3-12 Haarlem 31 10 6 15 36 40-50 Cambuur L. 5 0 1 4 1 5-15 Excelsior 30 10 5 15 35 41-45 MW 31 8 10 13 34 34-38 ACHTERLIJN In herfst, winter of voorjaar trekken we wel eens naar Wassenaar se Slag om te wan delen. Parkeren in De Kuil en dan het wandelpad op door de duinen. De procedure voor het afleggen van de eerste paar honderd meter luidt als volgt: we blijven in het midden van het wandelpad, de kinderen houden de bal vast en voort durend waarschuwen we el kaar voor hondenpoep op het pad. De hoei>eelheid hon- dendrek is enorm en vaak lukt het niet om weer schadevrij bij de auto terug te keren. En dan moeten we thuis met satéstok jes de stront van de schoenzo len peuteren. Als je met goede profielzolen vol in een hon denbolus bent gestapt, kost dat ongeiler vier satéstokjes en tien minuten tijd. Veel ergernis dus en steeds neem ik me na zo'n wandeling voor om Staatsbosbeheer te bellen om te klagen over zoveel gorigheid. Ik kan niet beden ken waarom een instantie die zich steeds opwerpt als be schermer van het duingebied, deze vervuiling toestaat. Quick Boys - Capelle dus, van avond om 20.30 uur. De KNVB heeft bepaald dat bij dit duel geen publiek mag zijn. Geluk kig kan iedereen vanaf het duin rondom het veld de wed strijd toch bekijken. Maar af gelopen zaterdag begon een vertegenwoordiger van Staats bosbeheer in deze krant te jan ken. Volgens meneer Van Deursen is het broedtijd voor de vogels. ,,De dieren kunnen niet gestoord worden. Omdat ik geen donder van dit verhaal geloofde, ben ik giste ren even naar het betreffende duin gereden. Voorzichtig be trad ik het gebied, ik wilde im mers geen broedende vogels storen. Ik heb geen vogels ge zien, om het terrein van Quick Boys ligt een rommelig stuk duin, niet bepaald een natuur monument. Dat ik een bordje tegenkivam 'hondenuitlaatge- bied' verbaasde me niet. Dit is het enige gebied in Nederland dat Staatsbosbeheer heeft gere serveerd voor broedende vo gels. waar ook het uitlaten van honden wordt gestimuleerd. De Katwijkse burgemeester Wienen is ook begonnen zich er tegenaan te bemoeien. (Hoe kan het nu dat Kativijkeen burgemeester heeft ditoiet van voetbal houdt?). Hij overweegt het duin af te sluiten wor het publiek. Ja, je kunt wel mer ken dat de 'gekozen burge meester' van de baan is. Een beetje gemeentebestuurder zou onderzoeken of er op het duin noodtribunes kunnen worden geplaatst. Het afsluiten van het betreffen de duingebied is volstrekt on nodig. Een blind paard kan er geen schade aanrichten. Het duin op en kijken dus van avond. Maar neem wel satéstokjes mee! Willem Spierdijk PS. En voor wie geen vieze schoenen wik de wedstrijd is ook op een groot scherm in de kantine te bekijken.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21