iden gaat aanbesteding ■ïstratingswerk overdoen I Noordwijks Bollenbad al dertig jaar gevuld met bronwater KLM eist uitleg VS over weigering van toestel Singel loop Vrijdag 22 april :edure ter discussie door kort geding' n Heyboer overleden Gezin uit Voorschoten onwel door kapotte geiser Stormachtig Het Leidsch Dagblad is gestart met een unieke abonneewervingsactie. Leidsch Dagblad Hirsi Ali bij invloedrijkste personen Time e-m*Ü: Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad maandag ii april 2005 Start verkoop 22 maart Oerhollandse friettent, de eerste in Turkije Fraai Llenteweer Directeur Sebo Luursema verbaast zich over 'vondst' warmwaterbron Sebo Luursema, directeur van ibad in Noordwijk, verbaast zich |rondst' van een warmwaterbron bij i. Wethouder Bamhoorn onthulde Iweek. Deskundigen zijn nu volgens [het onderzoeken of het water naar te kan worden gebracht en of het 5 om in te baden. ad een bron. Bij het buitenbad, jaar geleden is gesloten. Maar taal niet nieuw. Al dertig jaar water gebruikt als zwemwater, [wordt nauwelijks gebruik gemaakt van het waterleidingnet. We moeten er wel ijzer en mangaan uithalen en het water met een zoutwateroplossing filteren, maar verder is het ideaal als zwemwater. Maar nogmaals, dat gebeurt al lang, dus ik begrijp die ophef nu niet." Luursema is bovendien bang dat anderen er met het idee vandoor gaan om bij het Bollen bad in Noordwijk een kuuroord te openen. Hij is sinds een jaar directeur van het met sluiting bedreigde zwembad aan de Nieuwe Zeeweg en is in dienst van Sportfondsen Ne derland. Die organisatie heeft in samenwer king met ING Vastgoed vorig jaar de gemeen te voorgesteld om te kiezen voor een hoog drempelig kuuroord. De gemeenteraad gaf echter de voorkeur aan een andere project ontwikkelaar Proper/Stok/Heijmans, die on der meer uitgaat van een fitness- en wellness- centrum. „Wij waren de enige die een kuuroord voor stelden. Dat plan is van de hand gewezen, maar nu hoor ik plotseling dat anderen ermee aan de haal dreigen te gaan. Dat is tegen alle afspraken in", aldus Luursema. Hij doelt op de opmerkingen van Bamhoorn. In zijn enthousiasme doopte de wethouder Noordwijk al om in 'Bad Noordwijk'. Tot irri tatie van Luursema die direct na zijn aanstel ling als directeur van het Bollenbad voorstel de meer met de bron te doen. „Ik heb zelf in de bronwatertechniek gezeten. Met het be drijf Sillu Nederland dat bronnen opspoorde en transformeerde tot zwemwater. Bijvoor beeld in Sliedrecht, Oudorp en onlangs nog in Heemskerk. Al pratend kwamen we tot een concept voor een kuuroord. Ik had dat ook graag willen uitwerken, maar dat is me niet gegund." Van een warmwaterbron is volgens Luursema overigens geen sprake. „Dan zou de tempera tuur aan de kop van de bron twintig graden moeten zijn. Dat is niet het geval. We hebben het over een graad of 12 a 13. Er is ook geen sprake van mineraalwater, zoals in die plaat sen. Maar dat kun je wel krijgen door het zoutgehalte te verhogen. Bovendien is het niet zo moeilijk om de temperatuur op te voeren. Tot 34 graden, zodat het water ge schikt is voor bijvoorbeeld reumapatiënten.'' Luursema zegt de ontwikkelingen kritisch te blijven volgen. ,Als inderdaad anderen met ons plan voor een kuuroord aan de haal gaan, zullen wij er tegen in het verweer komen. kfcd Simons e Europese aanbeste- iet bestratingswerk in estaakt. Dat is het re- n spoedoverleg tussen sen gemeenteambte- let Leidse stadhuis, k rsbedrijf De Bolster, oor de aanbestedings- benadeeld voelde, op een kort geding te- ih ingetrokken. De ge- pat de aanbesteding k; itingswerk in de bitl is verdoen. opese aanbesteding k in einde maken aan van vriendjespolitiek kardelen van de orders itratingswerk. Leiden opdrachtverlening 'transparant' maken en 'een eerlijke gunning realiseren'. In een toelichting zegt woordvoer der F. Delemarre dat het tegen overgestelde leek te gebeuren. „De aanbesteding zelf is ter dis cussie komen te staan. Hoewel de gemeente Leiden het kort geding met vertrouwen tege moet zag, leek het, gegeven bo vengenoemde omstandighe den, niet verstandig de aanbe stedingsprocedure voort te zet ten." Verzet tegen de Europese aan besteding kwam vooral van het Leidse bestratingsbedrijf De Bolster. Dat zag een onder houdscontract voor Leidse stra ten en wegen aan zijn neus voorbijgaan, hoewel het de goedkoopste inschrijver was. Directeur Henk de Bolster zei np - Kunstenaar An- oer is in de nacht van zaterdag in zijn k rieden. Hij werd 81 stond niet alleen be- zijn veelzijdige en ex- kunstwerken, maar lijn onconventionele kfet huwelijk. Hij laat ven (Maria, Lotti, Ma- en Petra) achter, met kjmenwoonde. Uit zijn drie eerdere hu- heeft hij nog een een zoon. inst Cultuur: om zijn bruiden kfijn kunstwerken Anton Heyboer overleed afgelo pen weekeinde in zijn woon plaats Den lip. Foto: Hans van Weel COMMENTAAR BIJKLUSSEN zijn niet vies van :1. Een op de drie bijbaan, blijkt uit on- iAanvankelijk wilde de ler niet bekendma- parlementariërs lijverdienen. Ook het e van binnenlandse za- e de gegevens niet ver- Pas na een beroep op openbaarheid van Be de cijfers vrijgegeven, olksvertegenwoordigers n andere houding ver- Den Haag. Maar de op wordt geschnab- de wenkbrauwen Bovendien lopen er £t grootverdieners rond. nen moeten weliswaar lelte van hun inkomsten i als een bepaalde grens rikt, de hoogte van de 'nsten geeft op zijn denken. bu beschikbare gegevens Kamerleden zich in het ap van commissarissen roningin die er zo hun vorige week tegen deze krant dat hij niet begreep waarom hij de klus niet had gekregen en twee hogere inschrijvers wél. Aan de eis dat een aannemer een jaaromzet van twee miljoen euro moest hebben, voldeden zijn concurrenten immers ook niet. De Bolster besloot daarom naar de rechter te stappen om de aanbesteding te laten terug draaien en hij dreigde de ge meente met een schadeclaim. Aanvankelijk nam Leiden het dreigement licht op en liet we ten de 'ontwikkelingen rond een kort geding rustig af te wachten'. Na een gesprek met 'de meest betrokken aanne mers' heeft de gemeente nu toch een andere conclusie ge trokken. Het Adviescentrum Aanbeste dingen (ACA) in Nieuwegein kwam vorige week ook tot de conclusie dat het onderhoud van straten in de Leidse bin nenstad verkeerd was aangebo den. De gemeente heeft te weinig met de opdracht geadverteerd en ook nog eens in de verkeer de categorie. Daardoor konden geïnteres seerde aannemers de aanbie ding niet vinden. Ook zijn sommige aannemers actief benaderd en andere niet. Daardoor, concludeerde woordvoerder J. van Alphen van ACA, werd het gelijkheids beginsel doorbroken. Hij kwam al tot de conclusie dat Leiden de Europese aanbesteding be ter kon overdoen. voorschoten - Een kapotte gei ser heeft ervoor gezorgd dat za terdagmiddag in Voorschoten een moeder en haar drie kinde ren een koolmonoxidevergifti ging opliepen. Het gezin woont in een portiek woning aan de Rembrandtlaan in Voorschoten. Toen de vrouw rond lunchtijd merkte dat zij steeds slapper werd en haar kinderen ook suf zag worden, zorgde ze ervoor dat ze alle maal naar buiten vluchtten. Omwonenden waarschuwden daarop de hulpverlening. Uit voorzorg vroeg de brandweer de buren hun woningen te ver laten. Van ontploffingsgevaar bleek uiteindelijk geen sprake te zijn. Na een uur mocht ieder een zijn huis weer in. Volgens de woordvoerder van politie Hollands Midden was de moeder er het slechtst aan toe. Zij werd, net als haar drie kin deren, ter behandeling en ob servatie naar het LUMC in Lei den gebracht. De kinderen zijn al vrij snel uit het ziekenhuis ontslagen, de moeder kon nog niet naar huis. Uit cijfers van de stichting Con sument en Veiligheid blijkt dat jaarlijks acht mensen overlijden aan de gevolgen van koolmo noxidevergiftiging. Tweehonderd moeten zich op een Spoedeisende Hulpafdeling (SEH) van een ziekenhuis laten behandelen. Van deze groep worden jaarlijks gemiddeld 110 slachtoffers in het ziekenhuis opgenomen. extraatjes op na houden. Over die bijverdiensten werden te recht kritische vragen gesteld. Saillant detail: het waren vooral parlementariërs die er schande van spraken dat provinciebe stuurders zichzelf zo verrijkten. Is het bijklussen van politici ver werpelijk? Het Kamerlidmaat schap wordt beschouwd als een nobel ambt waarnaast geen tijd is voor schnabbels. Maar van een volksvertegenwoordiger mag ook worden verwacht dat hij of zij midden in de samenle ving staat Een verbod zou daarom te ver gaan. Van iedere par lementariër mag ech ter een zeer gedegen afweging worden ver langd bij de keuze van een bijbaan. En als er dan wordt bijgeklust, dient daarover volledige openheid te bestaan. Niet alleen over de hoogte van de bijverdienste, maar ook over de aard van het werk. Zelfs de schijn van belangenverstrenge ling moet worden voorkomen. Een geheimzinnige houding rond schnabbels is ongepast. Zo'n houding schaadt niet alleen betrokken politici, maar het he le Haagse circuit Adriaan Brandenburg (advertentie) Kijk elders in deze krant hoe u kans maakt op unieke cadeaus! Vierde triomf Tiger Woods augusta - Tiger Woods heeft gisteren in Augusta voor de vierde keer in zijn loopbaan The Masters gewonnen. De 29- jarige Amerikaanse golfer won na de vierde en laatste ronde op de eerste hole van de playoff te gen zijn 36-jarige landgenoot Chris DiMarco. Beiden waren op 276 slagen geëindigd. Grimmig weekend in wijk Den Bosch den bosch - In de woonbuurt Bartjes-Zuid, onderdeel van de Graafsewijk in Den Bosch, heeft het hele weekend een grimmige sfeer geheerst. In de nacht van zaterdag op zondag trok de po litiemacht zich grotendeels te rug, maar in de namiddag werd de wijk opnieuw afgegrendeld. Nieuwe incidenten bleven uit De woning van de Bossche bur gemeester A. Rombouts wordt sinds zaterdag permanent door de politie beschermd. Pagina Binnenland Waliy Tax (57) overleden Amsterdam - Zanger en enter tainer Wally Tax is gisteren in zijn woning in Amsterdam overleden. Het is nog onbekend waaraan de voorman van de befaamde beatband Outsiders is gestorven. Wally Tax werd als Wladimir Tax geboren op 14 fe bruari in 1948 in Amsterdam. In de jaren '60 scoorde hij met The Outsiders een aantal grote hits. Pagina Kunst Media Illegalen ontdekt in vrachtwagen breda - De politie heeft gister ochtend op een parkeerplaats van industrieterrein Moerdijk 23 illegalen en een 39-jarige vrachtwagenchauffeur uit Est land aangehouden. De illega len, 21 mannen en twee vrou wen van Aziatische afkomst, za ten als verstekeling in de trailer van de chauffeur verborgen. De vrachtwagen zou vandaag naar Engeland vertrekken. Het is nog niet bekend waar en wanneer de illegalen in zijn ge stapt. Zij verblijven op politie bureaus in Bergen op Zoom en Breda. De chauffeur zit nog vast. De vrachtwagen is in be slaggenomen. Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! Aberdeenshire - Prins Charles en zijn kersverse vrouw Camilla schudden in Schotland de dag na hun hu welijk de handen van enthousiaste belangstellenden. Bij de Crathie Parish kerk in Aberdeenshire hadden zij hun eerste stormachtige optreden. Bij aankomst bij de kerk brak een luid applaus los. Pagina Gesprek van de Dag: Nieuw leven voor Charles en Camilla. Foto: EPA londen/anp - Tweede Kamerlid Ayaan Hirsi Ali staat op de lijst van de 'invloedrijkste personen ter wereld' van Time Magazine. Dat heeft het blad gisteren meegedeeld. Het tijdschrift karakte riseert Hirsi Ali als 'iemand die opkomt voor haar overtuiging'. Het WD-Kamerlid van Somalische afkomst staat ingedeeld bij de 'Leiders en Revolutionair en'sa men met onder anderen de Amerikaanse presi dent Bush, diens minister van buitenlandse za ken Rice, de Zuid-Afrikaanse president Mbeki en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong II. Ook de Israëlische premier Sharon en al Qaeda terrorist door Richard Mooyman schiphol - De KLM wil vandaag ophel dering van de Amerikaanse autoriteiten over de weigering om een KLM-toestel toe te laten tot het luchtruim van de VS. De bemanning van de Boeing 747 met bestemming Mexico moest in de nacht van vrijdag op zaterdag boven Canada omkeren en terugvliegen naar Schiphol. Vermoedelijk stonden twee passagiers op de Amerikaanse lijst van terreurver dachten. De twee omstreden reizigers zijn via Londen teruggevlogen naar hun thuis land, aldus KLM-woordvoerder B. Kos ter gisteravond. Hij wilde niet zeggen uit welk land zij komen. In Europa worden de twee volgens Koster niet gezocht om dat de Nederlandse en Britse autoritei ten geen aanleiding zagen hen aan te houden. De KLM is 'onaangenaam verrast' door de plotselinge weigering van de Ameri kanen het toestel met 278 inzittenden toe te laten. Voor zover bekend is dit de eerste keer bij een Nederlands toestel. Wel moesten eerder British Airways en Air France enkele vluchten op de VS an nuleren vanwege een vermeende ter reurdreiging. De reizigers werden na de gedwongen terugkeer in hotels rond Schiphol on dergebracht. Pas een dag later konden zij met een apart geregeld vliegtuig als nog hun reis naar Mexico-Stad maken. De passagiers waren volgens Koster 'heel gefrustreerd' dat zij na elf uur vlie gen terug waren op Schiphol. „Ze begre pen dat de KLM er geen schuld aan had, maar ze waren natuurlijk ontevreden." De KLM houdt rekening met een scha depost van vele tienduizenden euro's. „We willen eerst weten waar het is fout gegaan en wie verantwoordelijk is. Daar na gaan we kijken wie voor welke kosten opdraait." De KLM wil vandaag spoed overleg met het ministerie van justitie en al-Zarqawi staan op de lijst. Hirsi Ali is een uitge sproken voorvechtster van de rechten en de emancipatie van moslimvrouwen. Zij wordt met de dood bedreigd sinds het uitkomen van de film Submission, die zij samen met Theo van Gogh maakte. Na de moord op Van Gogh moest Hirsi Ali enige tijd onderduiken. Het Kamerlid werkt aan een vervolg op Submission. Time Magazine heeft de groep invloedrijkste personen uitgeno digd voor een diner in New York, later deze maand. Hirsi Ali vindt het 'een hele grote eer' dat zij is gevraagd. Zij gaat graag op de invitatie in en zal tijdens het diner een speech houden. E, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ik betaal: automatisch 56.20) per acceptgiro 56.70) M/D V Naam: Adres: I Geboortedatum Bank'giro* Handtekening: Uitsluitend by automatische incasso Stuur deze bon op in een ongefrankeer- de Amerikaanse autoriteiten. „We willen weten hoe het zit. Elke dag vliegen we via het Amerikaanse luchtruim naar Mexico." De strenge Amerikaanse veiligheidseisen na de terreuraanslagen van 11 septem ber 2001 vormen al langer een probleem voor de KLM. Washington eist voor het begin van de vlucht inzage in de passa gierslijst met gedetailleerde persoonsge gevens. Zo kan eventueel nog voor ver trek een verdacht persoon worden belet om mee te vliegen. Onduidelijk is waar om de Amerikaanse autoriteiten deze keer pas op het allerlaatste moment in grepen. do envelop naar Leidsch Dagblad. t.a.v afd Lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar, of bel 0800-1711 (gratis) E mail: lezersservice^' hdc.nl of surf Wij gaan zorgvuldig om m gegevens. In net colofon vj vindt u nadere informatie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad 8710404 600011

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1