lekker onderstreept zijn titelaspiraties SPORT 7 Goede wint twee etappes en klassement in Drenthe Malchasian smaakmaker bij Scylla Grasshoppers blijft koel tot het einde Vreemd voorval: net staat niet in het midden Zee en Duin mist nog vorm HDC 987 maandag ii april 2005 door Ron Hoogendam tafeltennis - Play-offs tussen Scyila en FVT zijn meestal aar dig om te zien, maar niet echt spannend. De zevenvoudig landskampioen - die al vier keer de degens kruiste met Scylla in de kampioenspoule - wint meestal met 6-1 of 5-2. Gistermiddag leek Scylla na een slechte openingsfase, waarin het door kansloze verliespartij- en van Gerard Bakker en co ming man Thijs Langeveld met 0-2 achter kwam, opnieuw op een dikke nederlaag getrakteerd te worden. Maar Scylla vocht zich knap terug tot 3-3 en mocht zelfs via een sterk spe lende Langeveld (versus De Boer) stiekem hopen een zege. Daarmee zou de Leidse ploeg volgende week nog meer cachet aan de retum in Rotterdam kunnen geven. Dat lukte niet. De Leidse ploeg speelde een prima wedstrijd en kreeg aan de Brahmslaan veelvuldig de handen van het publiek op el kaar, met name in het door Scylla met 3-1 gewonnen dub bel. Edgar Malchasian ontpopte zich als absolute uitblinker. De Leidenaar klopte in de derde partij in vijf games kersvers in ternational Michel de Boer, speelde een weergaloze dubbel (3-1) met Bakker en pakte daar na eenvoudig Merijn de Bruin in met 3-1. Malchasian, die in de voorjaars competitie pas één keer verloor is in deze vorm rijp voor het Nederlands team. Scylla beleeft veel plezier van de Leidse Ar meniër, die zich samen met Ge rard Bakker jr. wekelijks be kommert om de talentvolle jeugd. Zo maken de junioren volgende week grote kans om in eigen zaal tegen Kluis lands kampioen te worden. „Deze wedstrijd tegen FVT is leuk en belangrijk voor Scylla", sprak Bakker senior zonder omwe gen. „Maar het kampioenschap van ons jeugdteam is veel be langrijker. Het zijn weer drie nieuwe jongens die straks ere divisie kunnen spelen, zonder dat we in tegenstelling tot veel andere clubs met geld smijten." Voor De Treffers lijkt het doek ook in de eerste divisie te gaan vallen. De Veense ploeg verloor op de voorlaatste speeldag met 7-3 van koploper Smash'70 en lijkt de achterstand van zes punten op BIT, de komende opponent, niet meer te kunnen goedmaken. Simon Goessens, die volgend seizoen weer terug keert naar Scylla, won als enige twee potjes en was met Riko van Veen winnaar in de dubbel. Pecos kwam na een 3-1 achter stand tegen Disnierats goed te rug tot 5-5. Daarmee houden de Oegstgeesters de kans op lijfsbehoud in de tweede divisie (groep 2) in eigen hand. In de groep 3 van de landelijke tweede divisie was koploper Kluis 2 de grote winnaar, Avan- ti de grote verliezer door met 7- 3 te verliezen van Middelburg. De Rijnwoudse ploegmoet vol gende week thuis tegen Kluis zijn huid heel duur verkopen om Scylla 2 voor te blijven. De vrouwen van Docos, die met 10-0 verloren van kampioen Hoonhorst, zijn gedegradeerd naar de voor hen 'vertrouwde' tweede divisie. door Menno Schraven basketbal - In een uitermate spannende wedstrijd, met een maximale achterstand van ze ven punten, versloeg Grass hoppers MPC-Celeritudo met 69-72. De Katwijksen kwamen na een scherp begin van beide teams in het tweede kwart ach ter met 27-20. Onder aanvoe ring van Alie Rousseau en Caro- la de long werd die achterstand snel goedgemaakt. Nadat Jessica Kemp op 64-68 haar vijfde fout kreeg, zag het er nog even dreigend uit voor Grasshoppers. De ploeg liet an dermaal zien behoorlijk ge groeid te zijn dit seizoen en bleef kalm. Coach René Mulder „We waren erg blij met onze prestatie. We eindigen nu mini maal als zevende." Scores Grasshoppers: Rousseau 34 (14 rebounds). De Zwart 17 8 re bounds). BV Leiderdorp kon in de lastige uitwedstrijd tegen Jolly Jum pers geen enkele vuist maken. Het verloor in Tubbergen kans loos van de nummer vijf in de competitie met 99-71. Vooral verdedigend schortte er het nodige bij de Leiderdorpers, die na het eerste kwart al tegen een 33-19 achterstand aankeke- ken. Alleen Theresa LeCuyer en juniore Kirsten van Haver wa ren voor Leiderdorp in goede doen. Leiderdorp-coach Joris Zandbergen: „We zitten niet meer in een fase waarin alles klikt, zoals eerder dit seizoen. Als je heel eerlijk bent, komen we kwaliteit tekort, maar nog steeds gaan we elke wedstrijd in om te winnen. Zeker in de play offs zouden we graag een keer een wedstrijd willen winnen. Dat is ons nog nooit gelukt." Scores BV Leiderdorp: LeCuyer 38. Leitner 17. In wat veruit de slechtste thuis- wedstijd van het seizoen kan worden genoemd won BS Lei den met 78-58 van Hoofddorp. De laatste jaren had Leiden om onduidelijke reden vaak moeite met Hoofddorp en ook nu le verden de Leidenaars een mati ge prestatie. In de tweede helft pakte Leiden de verdediging iets eerder op om meer vaart en felheid in het spel te krijgen. Dat lukte rede lijk. maar aanvallend bleef het rommelig, vooral ook omdat de meeste schoten van afstand mis gingen. Scores BS Leiden: Vegter 14 (9 re bounds). Schelvis 14, Zonrfl^ran 11, Dekker 8 (8 rebounds). Met het hoofd al bij dé wed strijd van het seizoen - als MSV volgende week thuis om de titel speelt tegen Omniworld - won MSV redelijk gemakkelijk van Red Giants: 102-75. Na een ge- lijkopgaand eerste kwart kwa men de Noordwijkers in de tweede periode tien punten voor, maar de ploeg van coach Burhan Alibegovic kon dat niet vasthouden (44-41 bij rust). Daarna pakte MSV de zaken se rieuzer aan, wat resulteerde in een 84-60 stand na het derde kwart. Dat was ruim voldoende voor de winst. Alibegovic: „Het is zaak om fris en fit te blijven tot zondag. Zowel wij als Omni world scoren veel, dus de ver dediging zal beslissend zijn." Scores MSV: Engelhart 32 (9 re bounds). Van Leeuwen 16. Bol 14. dï 'HEN - Suzanne De Goe- i. haar zegereeks in het el e wielerseizoen onver- 1 voortzetten. In de rl fan Drenthe, bij de een driedaagse ritten- Jn de Zoeterwoudse de 1jjpee ritten en behield negende plaats in de tetappe haar leidende )e Goede kon na dit e weer drie overwin- ijschrijven en is zo met de meest succesvolle Nederlandse renster van dit jaar. „Het gaat hartstikke goed", vond de 20-jarige ren ster dan ook. „De Ronde van Drenthe is een zware driedaag se met een internationaal deel nemersveld. Een hele mooie wedstrijd om te winnen." Vrijdag was De Goede de beste in de massasprint. Na de vrij korte openingsetappe moesten de zwaarste beproevingen ech ter nog volgen. De tweede rit maakte de renster uit de Ton van Bemmelen Sports-AA Drink ploeg met twee teamgenotes deel uit van een zestien vrou wen sterke kopgroep. Mede dankzij de hulp van de Duitse Theresa Senff en Olympisch kampioene Sara Carrigan (Au stralië) kon de vrouwelijke te genhanger van Tom Boonen ook deze rit in de sprint naar haar hand zetten. In de zware derde etappe (elf kilometer kas seien en vier keer de VAM-berg) kraakte de ploeg van De Goede even, maar de kopvrouw zelf zat op het goede moment mee. Uiteindelijk kwamen van ach teruit toch weer een aantal ploeggenoten van De Goede aansluiten en kwam de leiders trui niet meer in gevaar. Bij de mannen, die slechts een dag zoet waren in Drenthe, kwam Sebastian Langeveld als 22ste over de meet. De renner uit Lisse kwam tussen de profs zeer goed voor de dag in de loodzware klassieker. Lange veld maakte deel uit van een tweede grote groep op ander halve minuut achter de Duitse winnaar Marcel Sieberg. Bij de Ronde van Steenbergen eindigde Ferry den Elzen (Noordwijkerhout) op de twaalfde plaats. Opmerkelijk was de suprematie van De Bol lenstreek-renners bij de A- Amateurs. André van Reek won voor Peter van de Reep. Gerben van de Reep kwam als 15de binnen. door Tessa de Wekker tennis gemengd - De studenten van Qravel konden het in de vierde klasse tegen Victoria 6 niet bolwerken. Ze verloren met 5-3. Zoetermeer 3 - Lisse is ge ëindigd in remise: 4-4. Beide partijen waren erg aan elkaar gewaagd en wonnen twee en kels, een dubbel en een mixed. Ook OLTC speelde gelijk. Linda Favre en Jelke Herweijer kon den in hun laatste mixed de 4-3 voorsprong niet behouden. Ze verloren via een supertiebreak. VIJFDE KLASSE Roomburg begon uitstekend tegen Ruïne Brederode 3 en stond voor de mixen met 6-0 voor. „Daama waren we leeg en ging het niet meer", zei aan voerder Joost van Rossum. De Leidenaars verloren beide mixed-dubbels in twee sets. Gevers had geen kind aan Hak kelaars: 8-0. De enige spannen de partij was het gemengd dub bel van Linda Veentjer en Den nis Kolmus. De Noordwijkers trokken in een supertiebreak ook deze partij naar zich toe. Voorhout was lekker op dreef en won met 7-1 van Popeye Goldstar 7. Raymond Manuput- ty was de enige die zijn single moest inleveren. Hij maakte het puntverlies in de mixed met Madelief van der Stelt goed. Het duo won met 10-8 in de super tiebreak. Sassenheim won eveneens met 7-1 van KZTV 2. Alleen Laurien van der Slik kon haar enkelpartij niet winnen. Woubrugge speelde met 4-4 gelijk tegen Marquette 5. De dag begon uiterst vreemd voor beide teams. Na twee enkelpar tijen kwamen ze erachter dat het net op één baan niet in het midden stond. Hierdoor was het ene servicevak zeventig centimeter groter dan het vak aan de andere kant van het net. „Ik heb 25 dubbele fouten ge slagen in die partij. Normaal zijn dat er een stuk of vijf', zei Martijn Visser na afloop. mannentennis - De mannen van Zee Duin misten in de competitieouverture in de ere divisie de vorm om echt potten te breken. Het bezoekende TV Roosendaal/ESJ keerde met een 4-2 zege huiswaarts. Naast de grote vorm misten de Katwijkers ook de inbreng van de naar Metselaars vertrokken Mark Fleischeuer en de voorlo pige reserves Guido van den Broek en Jan-Willem Lugthart. Marco Visser en Michael Rus man kwamen duidelijk tekort. Tjeerd Star en Jeroen Boog- mans maakten via tweesets ze ges nog wel 2-2. Ook Dekker Tennis keek tegen een 2-0 achterstand aan. Maar bij Bastion Baselaar werd toch nog met een 3-3 gelijkspel afge sloten. Jasper de Regt en nieuwkomer Wimpe Thomas lieten zich verschalken door Mike Simon en Maurice Jacobs. Sijmen de Lange bracht de Warmonders terug. Martijn de Lange won simpel en pakte met De Regt ook het dubbelpunt. In de hoofdklasse debuteerde TEAN met een 3-3 gelijkspel te gen het sterke Leeuwenbergh. Niels van Geer boog met twee maal 7-6 voor voormalig natio naal jeugdkampioen Tim Schouten, terwijl Albert Robben bij een 4-1 voorsprong in de derde set een dikke arm kreeg en alsnog onderuit ging. Karst Folkerts, tegen Katwijker Perry Paauw, en Leon van der Lin den, tegen veteraan Coen van Santen, brachten de Alphena- ren tot 2-2 terug. Robben en Van der Linden werden de dub- belwinnaars. TWEEDE KLASSE Meer dan een gelijkspel zat er niet in voor Nieuwe Sloot tegen Aemstelspelers 2. Norbert van Oosterhout won zowel zijn en kel als het dubbelspel met Ri chard Rommers. Unicum verloor met 4-2 van Bennebroek 1. Eric Bolten en Patrick de Koster zorgden voor de twee punten. Beide heren wonnen hun enkelspel. Roomburg speelde gelijk tegen Slotervaart. Ewoud Spruijten- burg won zijn enkelspel en sa men met Bartel Swart ook het dubbel. Coen van Bemmel haalde het derde punt binnen. Merenwijk versloeg Leeuwen bergh 2 met 5-1. Harold van Schie was de enige die verloor. Klein iel van Gent TOP is de koppositie a' jrgangsklasse A kwijt- oor een 11-15 neder- 1 Excelsior. De Sassen- «aren in de kou en de idelijk niet in goeden t name in de beginop- lier scoorden Sander en Stanley Lardé bei- keer in zeven aanvals- waarvan slechts één rust (1-1, 5-7 rust), ran den Berg zette haar haar zesde doelpunt maar dat zou de enige ,fuig blijken. Bij deze jOp 11-12 claimden de en tevergeefs een TV voor het hinderen j angever. In de laatste ten nam de verdedi- risico's, met negatief ec !»STE I Trigon behaalde een 15-11 overwinning op nt t. Coach Robin Som- «ad de opstelling van de bij afwezigheid van erman (griep) aange- aller Sander de Haas Maarten van Vliet en Walvis werd bij René tposteerd. Van Vliet en erden door deze om- goed bediend. Zij zeven en vijf doelpun- a. onder alle goals tot 11- i Duin, Patty Groen en er verzorgden de reste- leI üs. 11 diging van Pernix gaf v tste kwartier achter de ,e jemakkelijk schotkan sen weg aan GKV (G). Deze lak se houding resulteerde in zes tegentreffers in amper negen minuten (9-7, 15-8). Dat maak te een 17-10 nederlaag onaf wendbaar. Saar Karstens (2), Irene van der Burg, Sjoerd van der Kooij en Bert Verhaelen hadden eerst nog voor een goe de start gezorgd (2-5), maar na rust (5-5) zakte het spel ver weg. Verhaelen haalde als ver vanger van de geschorste Frans Treur wel een voldoende, want hij werd topscorer met drie doelpunten. Tempo was duidelijk een maat je te klein voor koploper Oranje Wit en verloor afgetekend met 12-17. De Alphenaren raakten al na tien minuten Suzanne Zeilstra kwijt met een liesbles sure. Zij scoorden in de eerste helft opmerkelijk genoeg enkel via Jet van Duin (4) en Enk Hol- thausen (3), goed voor 7-11 (rust). Barbara van Rijswijk en Martijn Hooijer hielden tot 9-12 het gat beperkt, maar vier te gendoelpunten op rij maakten aan alle hoop een einde. TWEEDE KLASSE Fiks behaalde in de strijd om handhaving met een 16-12 overwinning op De Vinken dure punten. Het achttal van trainer Peter Star compenseerde het lengtenadeel met langdurige aanvallen en slim achterverde- digen. Arjan Wildschut (3), Fe- nno van den Berg (2), Judith Hogendorf, Dominique Roest en Jelle Hooimeijer bouwden de voorsprong van 7-6 (rust) tot 15-10, waarna de partij moeite loos werd uitgespeeld. DERDE KLASSE Velocitas kende een matige ge nerale repetitie voor de komen de topper tegen AW/DTV, met een bescheiden 8-11 zege op Watervliet. De Leiderdorpers hadden moeite met de straffe wind en misten drie strafwor- pen. Janneke Oldenkamp, Mar jan Snatersen en André van Wallinga leken na rust (3-4) het duel vroegtijdig te beslissen met 3-7, maar het werd toch weer spannend. Uiteindelijk moesten Wendy Plijter en Liset- te Vesseur bij 8-9 uitkomst brengen met twee geslaagde doorloopballen. Fluks en Madjoe hadden grote moeite met de weersomstan digheden. Beide teams raakten regelmatig na één schot alweer de bal kwijt en maakten ook te veel plaatsfouten (5-5 rust). Coach Theo van der Leek trachtte de thuisploeg uit Noordwijk met een drievoudige wissel in het tweede aanvalsvak weer op gang te brengen. Deze rigoureuze ingreep had echter geen effect. Madjoe scoorde via Corden Star (2) en Stefan Grootswagers (5-8) wel, maar dat vergde veelzeggend genoeg 22 minuten. In de slotfase ver zuimden de Rijnsburgers de wedstrijd op slot te gooien. Goals van Arno van Haarlem en Manon Oosting zorgden zo nog bijna voor een ommekeer: 7-8. Lange tijd leek De Danaïden af te stevenen op een puntende- ling met Olympiek, want het onderling verschil bleef steeds een punt. De ploeg van trainer Hans van Huis had geluk dat de scheidsrechter op 13-14 een de- Maarten Dekker van Fluks wordt verdedigd door Corden Star van Madjoe (op de rug gezien). Foto: Dick Hogewoning fensieve misgreep niet met een strafworp honoreerde. Dat bood Mark Rietbergen gelegen heid met zijn derde doelpunt gelijk te maken. In blessuretijd wist invaller Ramos de Ruiter met een 'frommelactie' actie een stip af te dwingen, die Mar tijn van der Meer vlekkeloos af maakte: 15-14. Crescendo zag het degradatie gevaar toenemen door een kansloze 13-6 nederlaag tegen medetobber Oosterkwartier. De Leidenaars kwamen liefst 28 minuten niet tot scoren: tussen 1-3 en 10-4. Zij misten Gertjan Hensing door een schorsing, maar ook de andere hoofdaan valler Michel Wijnen bleef op de nul staan. Alleen Carmen Zitman, Ben Baak (2), Thierry Arnoldus en invaller Michael Barendse hadden succes. KZ Leiden kwam niet in actie tegen Aurora door het overlij den van de vader van één van de speelsters. De wedstrijd zal vermoedelijk op 1 mei worden ingehaald. Emengd - Dekker Tennis ir titelaspiraties in de sse nog eens onder- 'rsi de eerste competitie- g ie Warmondse topclub 1 Tn Amsterdam de reser- ni|rnstelpark met 6-2. id kreeg Dekker Ten- Ie alleen van Hanneke De 30-jarige Brabant- officieel met het ac- •rnooitennis gestopt competitie is zij nog in te duchten tegen- Jolanda Mens kreeg 6-1 dan ook weinig tegenover stonden •nvinningen in de an- 'ejkelspelen. Claire La- weinig mededogen ialig eredivisiespeel- ie Wong, tweemaal 6- kej Youri Shoukin veegde lejstenaar Danny Spie iet een dubbelblanke het gravel en Bart van ipeelde maar twee n Serinho Wijden- beide dubbels en de Mens met Shoukin •telaars en Spieren eden in twee sets be- Sterk en Van Delft hun samenspel met zogeheten wedstrijd- /II |rSTE KLASSE rijd van Hillegomse kfgelast. jste klasse verloor Uni- 5-3 bij het Haagse Bataaf. Na de enkel- g het er al dreigend uit leidenaars. Manon van i Heddy Boers, Roma- Jen en Sten Weingart- ïjren. Via de beide dub- öe mixed van Van der Ét Weingartner kwam Terug. Zee en Duiner Niels Ravensbergen werkte in de streekderby bij Unicum 2 tegen Nick van der Kaaij een ware thriller af, maar kwam nipt tekort. Foto: Henk Bouwman bleven in hun singles, samen spel en mixen met Martijn Zandvliet en Floris Herrema ongeslagen. Herrema zorgde in de single voor het zesde punt. Bij Hillegomse TC pakte Rode- riek Goiedegebuure zijn single tegen Zandvliet. Het duel van Merenwijk in de ze afdeling werd afgelast. TV Nieuw Vennep was in Sant poort met 6-2 de meerdere van Brederode 2. De reserves van TEAN speelde gelijk tegen TC Zandvoort 4. (J MEEDS KLASSE kderby in de tweede ve ;sen de reserves van I en het bezoekende i uin leverde een pun- le op. Mirjam Tannen- 18 Nick van der Kaaij, na lende driesetter, klop- e" de thuisclub Barbara 1C'(ïugten en Niels Ra- in. Voor de Katwijkers '0' ngrid Kruit, alweer na 11 Ier, en nieuwkomer tdam van Paula An- n Jeroen Visser. Rem- akte bij Unicum twee liv »T dubbelpunten met Visser en Tannenbaum. Ingrid van der Plas evenaarde die prestatie bij Zee en Duin in haar dubbels met Van der Gugten en Oost- dam. Het gepromoveerde TEAN de buteerde met een 5-3 overwin ning op OTV 2 uit Oosterbeek. Alle winstpunten kwamen uit de mannenpartijen. Tim en Marlon van Ingen wonnen hun singles. Jelle Oosterhoff zege vierde in zijn dubbels met Tim van Ingen en Krista Sanders. Ook Denise van Putten en Mar lon van Ingen werden mixedwinnaars. De reserves van Dekker waren met 6-2 de meerdere van het bezoekende Lobbelaer 2. Sa- mentha Helderop was in haar single de baas over de in Leiden bekende toernooispeelster An nette Oosters. Ook Sander Er- kamp won de een tegen een. DERDE KLASSE De Munnik deelde in Goirle de punten met Pellikaan. Rob Ver steeg won als enige zijn enkel spel. Met Katja Nossik in de dubbels met Bionda Zonderop en Versteeg en het mannen- dubbel van Joost van Leeuwen met Marcel Wolfert kwamen de Leiderdorpers tot 4-4 terug. In dezelfde afdeling verloor Fores- cate met 5-3 van het bezoeken de TC Tilburg. Richard Nolthe- nius en Marcel van Gaaien zorgden met gewonnen enkel spelen en een gewonnen sa menspel voor een 2-2 en 3-3 tussenstand. De beide mixen gingen echter verloren. Zee en Duin 2 was in deze afdeling met 6-2 de baas over Matten kloppers. Jasmijn van de Bent, Rick Oostdam en Edwin Ra vensbergen legden in de singles de basis voor de eindzege. TV Dekker Tennis 3 speelde in Middelburg met 4-4 gelijk tegen MLTC 2. De Boekhorst opende het com petitiefestijn met een 6-2 uitze ge bij Hillegomse TC 2. Heieen van den Berg en Ruby Pennings

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19