De Zijl-LGB grijpt overal naast SPORT 6 Alecto verschaft zich luc LOHC hoopt op faalangst koploper AZC neemt de eq horde relatief sim ■V -w 6 V> Verlies tegen AZ&PC kost Leidenaars halve finale én deelname aan Europacup Makkelijke middag voor Ge The Flags wint seizoensopener softbal - The Flags is de com petitie goed begonnen. De soft- balploeg uit Lisse won de lasti ge uitwedstrijd van Bandadikas Danger II met 7-14. De tweede wedstrijd van de geplande dub bel werd vanwege hevige regen val niet gespeeld. Een home run van Ernst Jan van Markus zette de toon in Zwijndrecht. The Flags liep in de vierde slag- beurt snel uit naar 3-8. Vooral verdedigend deden de Lissena- ren het goed. Het optreden van pitcher Eduard de Beer (8-3-10- 1) was solide. Hij liet slechts één fout noteren. Van der Luijt wint io kilometer atletiek - In de schaduw van de Rotterdam Marathon was Noordwijker Pieter van der Luijt de beste op het bijnum mer over 10 kilometer. De atleet van Leiden Atletiek had ruim 31 minuten nodig, goed voor een nieuw persoonlijk record.Ben Kerkvliet (2.48,06) en Imro Sim- melink (2.50,12), beiden van Leiden Atletiek, gaven met na me in het eerste deel van de marathon weinig aan elkaar toe. LRRC-atleet Mpetsi Bo- kondji nestelde zich tussen de twee (2.49,46). Lightning Leiden wint in Groningen american football - Lightning Leiden heeft de uitwedstrijd te gen de Groningen Giants met 20-0 gewonnen. Het team uit Leiden dwong die zege vooral af door als eenheid te spelen, waarbij de meeste complimen ten naar de verdediging uitgin gen. Daniel Brand en running- back Sjoerd Wiegel in scoorden in de eerste helft en met de ex tra punten van de voet van Brand kwam de ruststand op 14-0. Tim van Heijningen zorg de voor de eindstand. The Bassets wint laatste duel rugby - The Bassets heeft in stijl de competitie afgesloten. In de wedstrijd tegen RC Eindho ven, die in het teken stond van het afscheid van een aantal spelers, wonnen de Sassenhei- mers overtuigend met 48-17. Bij rust was de stand 26-12, bij de stand 31-17 knakte er iets bij de Brabanders en liep The Bassets door naar 48-17. maandag 11 april 2O0 LZ 1886 stuit op Rapido - jan r» - r.- Joachim de Ruysscher (witte cap) schiet ondanks het verdedigen van Robert van den Hoogenband de 6-5 voor De Ziji-LGB/Vivax binnen. Het doelpunt was niet voldoende voor de zege. AZ&PC won na verlenging met 7-8. Foto: Mark Lamers door Dirk Kloos waterpolo - AZC heeft zaterdag relatief gemakkelijk de halve fi nale gehaald in de strijd om de nationale titel. Na de moeizame zege van een dag eerder kende AZC in het thuisbad De Ther men minder problemen. ZPB wist in de eerste periode nog wel op 0-2 te komen, maar coach André de Jeu raakte niet in paniek. „We hadden meer grip op de wedstrijd dan vrij dag. Niels Zuidweg schakelde Marco Booy helemaal uit. In de laatste periode toen we een maal op voorsprong kwamen zijn we niet meer in gevaar ge weest." AZC, dat Kimmo Thomas mist door een ribblessure, had Sjoerd van der Lee in het doel. De invaller keepte een goede wedstrijd. In de laatste periode liep AZC van 4-4 naar 6-4. Die marge kwam niet meer in ge vaar. Het werd uiteindelijk 7-5„ Ik ben tevreden met de groei ende vorm van de laatste we ken. Het loopt lekker", zei De Jeu. HZ/Zian is de tegenstander in de halve finale. Periodestanden: 0-2, 4-2, 4-4 en 7-5. Doelpunten AZC: Michiel Vork (2), Chris Boot (2), Pieter Boot (2) en Kjell Boom. Voor LZ 1886 wordt het nu echt spannend. Na de nederlaag op vrijdagavond moesten de Lei denaars ook zaterdag hun meerdere erkennen in De Ham: 6-8. Daardoor is LZ nu veroor deeld tot een treffen met Rapi do. De verliezer van die twee strijd degradeert direct, terwijl de winnaar zich nog kan red den in een duel met de num mer twee uit de eers LZ speelde zaterdag betere wedstrijd dan voor. „We konden ni geval vier parten lang veren", sprak coach ft der Zeeuw. Periodestanden: 1-2, 2-4, Doelpunten LZ 1886: Joe Stefan van Iterson (2) e weg. Katwijk won gemaJ De Dolfijn. Katwijk 1: ste instantie wel met de zoneverdedigii tegenstander, maar slotfase de 8-5 zegej stellen. g Sassenheim was de ij van De Vuursche. De stand sprak duidelijke^ ge minpunt waren de>i gentreffers. 1 Koudekerk was metfi sterk voor VZV. Na dfi den stond Koudekerk! het laatste speldeel een monsterscore Grote man bij KoudeJÜ Rob Westgeest met vijf] Alkemade won nipt vai kop (5-4) en staat daal viger op de derde plaafc De vrouwen van ZVL, met 14-14 gelijk tegen/ reus. ZVL kwam ten» vrijwel hopeloze situar 13 leek de wedstrijd li ZVL knokte echter beja waardig terug en kwaijs 14-13. Nereus redde qt reep nog een punt. De vrouwen van haalden de tweede zei seizoen. De reeds gec de ploeg uit RoelofaiJ versloeg Vlaardigen r achterstand met 6-4. Zuur seizoensslot voor Foreholte handbal - Foreholte heeft het handbalseizoen in mineur afge sloten. Bij kampioen Wings werd een 20-30 nederlaag gele den. De Voorhoutse vrouwen zouden door de 29-28 neder laag van concurrent Loreal aan een punt genoeg gehad hebben voor de tweede plek. Bij rust stond de ploeg van trainer Menno de Klerk nog voor (16- 15). Na de pauze kwam Fore holte niet meer in het stuk voor. door Wim Siera leiden - De druiven waren na af loop heel erg zuur voor De Zijl- LGB/Vivax. De Leidenaars speel den drie dagen lang op de top pen van hun kunnen, maar slaagden er niet in de eerste ron de van de nacompetitie met winst af te sluiten. Na de verras sende 7-6 overwinning in Amers foort op AZ&PC lag een klasse ring bij de beste vier ploegen van Nederland binnen handbe reik maar door twee achtereen volgende nederlagen tegen de zelfde opponent kon De Zijl-LGB- /Vivax deelname aan die zo fel begeerde halve finale op zijn buik schrijven. Zaterdag moest er nog een ver lenging aan te pas komen om AZ&PC als winnaar (8-7) aan te wijzen. Een dag later klaarden de bewoners van de Keistad het met een 7-6 overwinning al in de reguliere speeltijd. Voor De Zijl-LGB/Vïvax kwam de dub bele nederlaag hard aan. De ploeg verloor het uitzicht op deelname aan de Europacup, terwijl ook het Nederlands kampioenschap niet meer tot de mogelijkheden behoort. De uitschakeling viel rauw op het dak van de Leidse hoofdklasser, die zijn zinnen had gezet op een plek in de topvier, maar nu opeens met lege handen staat. En dat na een seizoen waarin de ploeg van trainer Jacob Spij ker met de beste ploegen kon wedijveren. Polar Bears bleek vooralsnog een maatje te groot, maar puntenwinst in de regu liere competitie op halve fina list HZ/Zian en landskampioen AZC geeft aan dat De ZijL-LGB- /Vivax dit seizoen een enorme groei heeft doorgemaakt. Ook het favoriet geachte AZ&PC moest in de nacompetitie vol aan de bak om de ploeg van Spijker van zich af te schudden. In de Amersfoorters trof De ZijL-LGB/Vivax niet de meest uitgelezen tegenstander om zich bij de halve finalisten te scharen. De twee kwartfinalis ten kwamen vijfmaal tegenover elkaar te staan en hielden el kaar nagenoeg in evenwicht. Al leen door het laatste treffen in Amersfoort ligt AZ&PC een banddikte voor (3-2). De ploeg van scheidend waterpolopro- fessor Ivo Trumbic beschikt met troeven als Jeroen Kuil man, Willem Wouter Gerritse en Robert van den Hoogen band over een drietal interna tionals dat het betere hang- en trekwerk niet schuwt. Ondanks de klasse van AZ&PC waren in het tweede nacompe- titieduel weer winstkansen weggelegd voor de thuisploeg. De Zijl-LGB/Vivax verzuimde in het zwembad De Zijl echter de opponent het laatste duwtje richting afgrond te geven. Joa chim de Ruysscher dacht in de laatste minuut van het drukbe zochte treffen met zijn bekeken boogbal uit een overtalsituatie AZ&PC de genadeklap te heb ben gegeven. De Leiclse mid- voor was opgetogen over zijn doelpunt, maar dacht toch nog even met gemengde gevoelens terug aan aan de openingfase. „Die 6-5 had de 9-6 moeten zijn", oordeelde de topscorer van de Zijl-LGB/Vivax. „Drie overtalsituaties in de eerste pe riode is mooi, maar dan moet je ze wel benutten." Dat de gastheer stroef uit de startblokken schoot, kwam op het conto van doelman Mare Nolting, die evenals zijn collega Robert van Berkel in uitsteken de vorm stak. Doelpogingen van beide ploegen strandden steevast op de handen van de doelmannen en het was dan ook niet verwonderlijk dat hal verwege de wedstrijd het score bord een magere 2-1 voor de gasten aangaf. Ondanks het ge brek aan doelpunten viel er vol op te genieten. De zwemduels tussen Robert van den Hoogen band en Roeland Spijker waren messcherp, terwijl ook de mid- voorgevechten van Paul Verwey een lust voor het oog waren. Verwey brak in het tweede ge deelte de wedstrijd open. De Waddinxvener legde eerst zijn bewaker in de luren (2-2) en stelde daarna zijn ploeggenoten in staat een 5-3 voorsprong op te bouwen. De marge van twee doelpunten haalde, evenals de score van De Ruysscher, het laatste fluitsig naal niet. Frank Hoogland bracht zijn ploeg vlak voor tijd op gelijke hoogte. In de verlen ging ontbrak het De Zijl- LGB/Vivax aan geluk. Mike van Beukering produceerde nog wel de 7-6 maar AZ&PC profiteerde door doelpunten van Matthijs Lucas dankbaar van twee onge lukkige uitsluitingen van Zijl- LGB /Vivax spelers. De Zijl-LGB/Vïvax - Polar Bears 7-8. Periodestanden: 0-1, 1-1, 4-1 en 1-3. Verlenging: 1-2. Toeschouwers: 200. Doelpuntenmakers De Zijl-LGB/Vï- vax: Paul Verwey (2), Mike van Beuke ring (2), Roeland Spijker, Niels Plas- meijer en Joachim de Ruysscher. Een dag later was er nog steeds uitzicht op deelname aan de Europacup voor de Leidse hoofdklasser. De Zijl-LGB/Vi vax kwam in Amersfoort op een 4-1 voorsprong maar kon net als zaterdag de wedstrijd niet tot een goed einde brengen. Het ontbrak de gasten aan kracht om de aandringende thuisploeg van zich af te hou den. AZ&PC besliste in de laat ste periode het duel, hoewel een doelpunt van Roeland Spij ker de spanning nog terug bracht (7-6). Doelpunten kwa men van Roeland Spijker (2), Niels Joor (2), Paul Verwey en Mike van Beukering. door Thijs Zeeman volleybal - De vrouwen van Gemini kenden zaterdag een makkelijke middag. De ploeg van coach Daan Meijs won met 4-0 van middenmoter Utrecht 3. In de eerste drie sets waren de ploegen aan elkaar gewaagd, 25-19, 25-21 en 25-18. „Het luk te ons steeds om een kleine voorsprong te bemachtigen en die dan ook vast te houden",, al dus Meijs. In de vierde set was het verzet van Utrecht gebro ken, waardoor Gemini het spel deel simpel naar zich toe kon trekken, 25-15. Castellum speelde vrijdag avond een heel aardige wed strijd, maar moest uiteindelijk toch toestaan dat Agon met 3-1 won en daarmee het kampi oenschap veilig stelde. „Ik ben helemaal niet ontevreden", zei Castellum-coach Hans Schim mel. „Agon was gewoon een stukje beter. Zij zijn de terechte kampioen in onze competitie." In de tweede en vierde set haal den de Alphenaren een accep tabel niveau. De twet, dan ook met 22-25 f( en in de vierde leekt, lang op weg naar del een 20-22 voorsprongh machine echter, L Agon alsnog de set enj de wedstrijd naar ziclL Omdat de eerste set (L de derde set (25-20)jr gingen, pakte Agon Ij, uiteindelijk met 3 -1.{l Leython had vrijdagaiL enkele moeite met deL laatst uit de derde di\f cus 2. De Leiderdorp nen simpel met 0-4.1~ twee sets gingen maö> wonnen, 17-25 en 18-f laatste twee speldeleü de gasten wat meer tej 23-25 en 23-25. De overwinningen vai e Taurus betekenden domper voor Leytho Bas Donkers: „We sta ,r punten achter, met Q wedstrijd te spelen. 1, dus lastig, maar zola v, theorie mogelijk is b erin geloven." Roomburg struikelt over Bennebroek door Peter Klein mannenhockey - Met de 6-0 overwinning op het lastige Ca- pelle zette LOHC de koploper bi de eerste klasse B, Amers foort, verder onder druk. „Dat is onze enige kans", ver telde coach Peter van der Meer na de opmerkelijk ruime zege op 'angstgegner' Capelle. „Amersfoort moet nerveus wor den. Als ze ook maar een wed strijd verliezen, dan zullen wij er staan. Momenteel beschik ken we over een heel hecht team, waarin voor ego's geen plaats is." Oswald Mattheussens opende de score, waarna Derk van Vierssen Trip de ruststand op 2- 0 bepaalde. Van Vierssen Trip en Mattheussens verdubbelden de score na de pauze, waarna laatstgenoemde de woorden van coach Van der Meer onder streepte door niet voor eigen glorie te gaan, maar Boele Olt- mans in staat te stellen raak te schieten: 5-0. Niek van Til sloot de rij doelpuntenmakers. De regionale vertegenwoordi gers in afdeling A verloren. Alecto is na de 3-1 nederlaag tegen Myra titelkandidaat af. De Leiderdorpers kwamen uit een corner van Hidde Kuijers nog wel op een 1-0 voorsprong. Na Alecto (vorige week) werd gisteren ook Roomburg slacht offer van de dadendrang van degradatiekandidaat Benne broek. De Leidenaars gingen met 4-3 ten onder. Roomburg kwam door een counter snel op achterstand, maar leerde daar niet van. Ook de volgende drie treffers van Bennebroek kwa men uit counters tot stand. Jas per Visser zorgde in de eerste helft voor de 1-1 tussenstand. De cornervariant op Tim van Berkel en een veldgoal van Lu- kas Boersma kwamen te laat om nog een gelijkspel te realise ren. TWEEDE KLASSE Het duel van Forescate tegen middenmoter Dopie eindigde met 4-1 duidelijk in het voor deel van de Voorschotenaren, die zich daarmee verzekerden van lijfsbehoud. De doelpunten van het Forescate kwamen van de sticks van Sander Briedé (hattrick) en Yannick Kamer beek. DERDE KLASSE Door de 3-2 nederlaag bij het Amsterdamse AMVJ is de hand having van Leidse Studs acuut in gevaar gekomen. Thomas van Haren en Alexander Witte vonden het net. Catwijck hielp de studenten nog wel een handje door de nummer voor laatst, Kikkers, in een uitwed strijd met 4-3 terug te wijzen. Mike Boudewijns (2) en Martijn Houwaart zetten de sterkere Katwijkers bij de pauze op een 3-0 voorsprong. Robert-Jan Groeneveld maakte bij een 3-3 stand twee minuten voor tijd de winnende treffer. Lijstaanvoer der Alphen kwam tegen Castri- Hidde Kuijers was gisteren de enige die namens Alecto wist te scoren. De Leiderdorpers haakten door de 3-1 nederlaag bij Myra af in de titelrace. Archieffoto: Mark Lamers cum niet serieus in de proble men, 7-3. Door de nederlaag van achtervolger Rijswijk en met een relatief eenvoudig pro gramma voor de boeg mag de titel niet meer aan de Rijnstre- kers ontgaan. De doelpunten kwamen op naam van Thierry Ras (4), Michael Siwalette, Mark Dufihues en Sander van der Boon. VIERDE KLASSE Thuisclub Voorhout besliste de streekderby tegen Alkemade met 3-2 in haar voordeel. De bezoekers kwamen door Pim Slot op een 0-2 ruststand, maar konden het hoge niveau uit het eerste bedrijf niet volhouden. Voorhout knokte zich terug bi de wedstrijd en zag de inzet be loond door doelpunten van Os car de Blanken, Rolf de Blanken en Davey Bouwmeester. In de zelfde afdeling verloor Hisalis bij Souburgh met 2-1. Rogier Elsendoorn scoorde. Noord- wijk kwam niet voorbij Ever green: 3-3. De treffers kwamen op naam van Robbert Urlus, Lennon Wiarda en Jurgen Mut- saerts. door Peter Klein vrouwenhockey - Met een meer dan verdiende 1-0 over winning bij Breda deed Alecto een belangrijke stap naar be houd van het overgangsklasser- schap. Met de drie punten uit Brabant vergrootten de Leider- dorpsen het gat met de concur rentie - EMHC en Wageningen - tot respectievelijk vier en vijf punten. Breda was duidelijk verrast door de speelwijze van Alecto, dat brutaal het spel naar de helft van de hooggeklasseerde tegenstander verlegde. Vooral in de eerste twintig minuten had de thuisploeg geen schijn van kans. Het strijdplan van het team van coach Maurits Eiken hout had ook succes. Al in de vierde minuut had Karin van Rijn de 1-0 op haar stick, maar de spits sloeg net naast. Twaalf minuten later omspeelde Van Rijn op virtuoze wijze de keep- ster, maar opnieuw werd de ac tie niet beloond. Een minuut la ter was het toch raak. Frederi- que van Kauuwen benutte een strafcorner. In de tweede helft zette Breda duidelijk meer druk, maar meer dan een paar kleine mogelijk heden gaf de Alecto-defensie onder leiding van de excelle rende Tembi Schneider niet weg. EERSTE KLASSE Roomburg had in de derby bij LOHC vrijwel de gehele wed strijd het beste van het spel, maar mocht uiteindelijk in de slotseconde blij zijn dat het duel alsnog in een 4-4 gelijkspel eindigde. Vooral de eerste helft kende een bizar spelverloop. Roomburg zag zijn overwicht binnen een paar minuten in een voorsprong omgezet. Marit Jalink, die in de basis startte, beschaamde het vertrouwen van coach Yvonne Koot niet. Binnen een minuut was het al weer 1-1. Barbara Gardeniers schoof een strafcorner onder de Roomburg-keepster door. In de achttiende minuut slalomde Leontien van Tilburg na een af gemeten pass van Alieke Hor dijk voorbij de LOHC-doel- vrouw. Nog in dezelfde minuut was het Oegstgeester team weer langszij. Julie Tromp strafte een dekkingsfout bekwaam af. Een uitbraak van Van Tilburg leidde tot de 3-2 voor Room burg, dat van de vorige twee voorsprongen niet bleek te heb ben geleerd. Het vechtende LO HC had wederom minder dan een minuut nodig om het even wicht te herstellen, via Kiki Cheriex. Pal voor rust kwam de Oegstgeester formatie van coach Martijn van Delft voor het eerst op voorsprong. Wikke Nijland stond op de goede plaats. Het volgende doelpunt viel pas in de slotminuut van de tweede helft. Maaike Spaans zorgde uit een corner voor een dramatische ontknoping. TWEEDE KLASSE Door de nederlaag vorige week bij Bennebroek zijn degradatie- zorgen weer aan de orde van de dag voor Catwijck. De 4-1 over winning op de nog puntloze hekkensluiter Reigers geeft even lucht, maar ook de con currentie stuit nog op deze ze kere kandidaat voor het afda len. Muriel van Beek brak de ban, de overige doelpunten kwamen op naam van Patricia u 1 Noort en in de twf tweemaal van Alice va 0| .Forescate was niet op ei tegen de nummer tvv ranglijst Terriers, dat drie punten in eigen Marlein Parlevliet rei voor het Voorschoten Alphen, nummer vi klassement, overklast :R sterdam het twee piel gerangschikte AMVJ 6-0. „We hebben in j; ling duidelijk de mejjt gressie gemaakt", zei win Maarhuis na afli Kardoes (2), Michelle (2), Pamela Kapel enl j]] Schaik maakten het zijn treffers. !P< DERDE KLAS 6[ Leidse Studs miste i en topscorer Tessa Boomen. Bij degrad daat Abcoude leden er" tes een zure 2-1 nedei jjs hie Knijnenburg mt enige doelpunt. Het v tsj Noordwijk, koploper, middenmoot, was no Heerhugowaard won grond met 1-0. VIERDE KLAf Voorhout deed goedf de strijd om het schap. De thuisploegI povere Spire met lief zag streekgenoot en loper Hisalis niet vet dan een 0-0 gelijl achtervolger FIT dam. Na het openinjiree uit een strafbal vanf Vermeij scoorden ^tet Koudijs (5), Bibiche Lotte Zonneveld en kmders. njsc de

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18