REGIO Discokoorts bevangt scholieren Rijnlands Dierenbeschermers vliegen elkaar in de haren Forse gsm-mast op korfbalveld Bloemerd Graag gedaan. Super deBoer Benen van Batman uit Oegstgeest zijn nog heel hcie: rwoude R3 "harder ^verken iters van ff tijdelijk jïmdekerk 5.90 2.99 1.49 Aanbiedingen geldig t/m 10 april 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. In de Super de Boer winkels a wordt de Rocks' spaarkaart uitgegeven en kunt u Rocks' sparen. sloop en nieuw- ïet Hazerswoudse uis. ger Orta van het nis heeft het ren aan de bewo- 'emaakt tijdens de ^hg van de cliën- jens hem werd er itie nogal gelaten de mededeling. ;end op heftige re- Tie bleven uit. De ijn gemiddeld bo en dan is Kou- Het is over de :t was helaas niet lichterbij tijdelijke vinden." )lex Nieuw Poel- Tomen op de plek irenwoningen aan lardstraat in Kou- ïiddels al een jaar het nieuwe com- 'eertig woningen. I een deel van die liren en laat ze ge- voor gebruik als uis. jewoners van Drie- nuisd, kan begon ia met de sloop en imcf|van het Hazers- etoPrgingshuis. In de kunnen de men- aar Hazerswoude- oegstgeest - 'Leef je nog?' De Oegstgeestse Brit Andy (lan delijk coördinator van Fathers 4 justice (F4J), de organisatie die strijdt voor eerlijke om gangsregelingen met kinderen na een scheiding van de ou ders) heeft die waag gisteren heel wat keren beantwoord. „Nee, ik ben niet de 54-jarige Britse man die dinsdag in de Tweede Kamer van de publie ke tribune is gesprongen. Mijn beide benen zijn nog heel." Volgens de politie behoort de Engelse 'jumper' tot een actie groep die in de bres springt voor gescheiden vaders die hun kinderen niet of amper mogen zien. Daardoor leggen mensen al snel een link naar F4J en voorzitter Andy die ook van Britse afkomst is. „Wij we ten echt niets van deze actie. Zulke stunts halen wij ook niet uit. Als wij zouden springen, zou dat aan elastiek of touwen zijn, een soort bungeejump dus. Het is triest, die man moet wel heel wanhopig zijn." F4J haalt ook stunts uit. Zelf gaat Andy graag verkleed als Batman. Zijn zoontje, dat hij al tijden niet meer heeft ge zien, heet Robin. Verkleed als stripheld staan Andy en de andere leden van de organisa tie wel eens op een dak te zwaaien. „Maar onze acties worden telkens goed voorbe reid. Wij gaan niet over één nacht ijs. Het lijkt soms alle maal heel spannend, maar we plannen en organiseren onze acties van tevoren. Veiligheid is een item dat onze gemoede ren momenteel flink bezig houdt. Net als de brief die we aan minister Donner hebben geschreven als reactie op zijn beleid. We wachten nog steeds op antwoord." Andy probeert nog uit te vin den wie de man is die met zijn sprong de Tweede Kamer in rep en roer bracht. „Ik kan me niet voorstellen dat het één van ons is." door Lorna n Leef mans leiderdorp - Een dertig meter hoge gsm-mast. Die moet nog voor de zomer verrijzen op een hoek van het terrein van de Lei- derdorpse korfbalclub Velocitas in park de Bloemerd. De ge meente is van plan een vergun ning af te geven aan telecombe- drijf T-mobile dat de mast wil oprichten. Voorzitter Jetske Goudsmit van de korfbalclub is daar op zijn zachtst gezegd niet blij mee. „En dan vooral omdat ik daarover niet op de hoogte ben gebracht. Ik hoor er nu voor het eerst van." Een vergelijkbare mast zoals deze in Hazerswoude komt binnenkort in de Bloemerd te staan. Archieffoto: Henk Bouwman Goudsmit denkt niet dat de mast veel weerstand binnen haar club oproept. De ranke metalen toren komt vlak achter de afslagplaats van de golfclub te staan die op het complex van Velocitas is gehuisvest. „Het terrein is eigendom van de ge meente", aldus Goudsmit. „En als vaststaat dat er van zo'n mast geen straling uitgaat, heb ben we er geen probleem mee. je kunt je alleen afvragen of je zoiets in een park moet zetten. Zonde van het aanzicht lijkt me." Tot 27 april kunnen Leiderdor pers bezwaar maken tegen de mast die onder meer in het zicht komt te staan van de hui zen en appartementen aan de Brugwacht in de nabij gelegen wijk Leyhof. Als er geen schrif telijke protesten op het ge meentehuis binnenkomen, is de plaatselijke overheid van plan om begin mei een bouw vergunning aan T-mobile af te geven. dstrijd dderdorp De Leiderdorpse ie Socialistische eert een plaatselij- ijd. De partij roept i op foto's in te et (resterende) e^meente. De orga- octiaarbij aan bo- ^fmaties, of de in water en groen. Aen dingen mee ^al prijzen dat de heeft gesteld. %nnen worden in- <tr leiderdorp- icH.com of naar Bol- De SP zet de "fes op de site van prijsuitreiking is '8 ber in gebouw HDC973 Koddige ruzie over statuten tussen afdeling Oegstgeest/Sassenheim en moederorganisatie door Bas de Rue oegstgeest - De Dierenbescher ming afdeling Oegstgeest en Sassenheim is verwikkeld in een hevige ruzie met haar lan delijke moederorganisatie. Het landelijke bestuur heeft de af delingsbestuurders geschorst. Op hun beurt hebben de plaat selijke dierenbeschermers een kort geding tegen de landelijke organisatie aangespannen. De aanleiding voor het conflict is op het eerste gezicht even koddig als banaal: onenigheid over de statuten van de afde ling. Dat de plaatselijke dieren beschermers de ruzie zo hoog opnemen, is de landelijke orga nisatie een raadsel. Het begon allemaal een paar jaar geleden, toen de Dierenbe scherming besloot het keur merk van het Centraal Bureau Fondsenwerving aan te vragen. Het CBF beoordeelt liefdadig heidsinstellingen en goede doe len op betrouwbaarheid. Dat wilden de dierenbeschermers wel. Om voor het keurmerk in aan merking te komen, moesten echter alle afdelingen van de Dierenbescherming aan dezelf de criteria voldoen. „Al onze af delingen hebben in de zomer 2003 nieuwe statuten thuisge stuurd gekregen", zegt woord voerder Maaike Wermer van de landelijke Dierenbescherming. „Ze hadden ruim een jaar de tijd om erover na te denken, de deadline was december 2004. De overgrote meerderheid van onze afdelingen heeft hier zon der morren gehoor aan gege ven." Maar de dierenbeschermers in Oegstgeest en Sassenheim niet. Zij weigerden te tekenen. Nadat ze van de moederorganisatie nog eens een half jaar bedenk tijd hadden gekregen, weiger den ze nog steeds. Maar waar om toch? Woordvoerder Wer mer begrijpt er helemaal niets van. „In de CBF-criteria staan echt geen gekke eisen. Een voorwaarde waar ze in Oegst geest en Sassenheim onoverko melijke bezwaren tegen had den, is de voorgeschreven grootte van het bestuur. Vol gens het CBF moet het bestuur uit minimaal vijf mensen be staan. In Oegstgeest hebben ze er drie, vijf vinden ze te veel." Een andere steen des aanstoots was de CBF-eis dat de plaatse lijke dierenbeschermers vóór het afsluiten van leningen eerst toestemming moeten vragen bij het hoofdbestuur. Omdat de afdelingsbestuurders in hun weigering volhardden, zag het hoofdbestuur geen an dere mogelijkheid dan hen te schorsen, aldus woordvoerder Wermer. De dierenbescherm- ster weet niet of ze nu moet huilen of lachen. „Deze hele af faire vervult ons met ongeloof en verbazing. Het is gewoon vreselijk zonde van onze tijd en energie. We hebben echt wel wat beters te doen dan bek vechten over statuten." De afdeling Oegstgeest en Sas senheim wilde bij monde van voorzitter Heieen van der Lin den geen commentaar geven. Zij wacht de uitkomst van het kort geding af. Dat dient mor gen donderdag 7 april 2005 Op zijn werk en thuis is Tony nergens goed voor. Op de dansvloer echter is hij de koning. Foto: Dick Hogewoning Night fever, How Deep is Your Love Tragedy door Marieke de Kok oegstgeest - In zijn witte pak met roze overhemd, uiteraard met puntige revers, staat hij in het midden van de zaal. Zijn ene hand losjes in de zij, de andere recht omhoog. De lichten zijn nog uit. Hoewel de zaal vol zit met toeschouwers, is het muis stil. Dan flitsen plotseling alle lichten aan, tegelijkertijd zwaait de dirigente met haar arm. Het orkest zet in en het koor zingt: Night fever, night fever, we know how to do it. Gisteravond was de laatste voorstelling van Saturday Night Fever, de musical met liedjes van de Bee Gees, opgevoerd door leerlingen van het Rijn lands Lyceum in Oegstgeest. De middelbare school voert elk jaar een toneelstuk of musical op. Onder leiding van zes do centen speelden de scholieren de sterren van de hemel. In to taal deden ongeveer 150 kinde ren uit de derde klas of hoger mee. Een klein tiental van hen had een hoofdrol. Het verhaal is al meer dan twin tig jaar oud, maar spreekt de pubers nog steeds aan. Tony Manero, in 1977 vertolkt door John Travolta, is een gewone jongen van negentien uit Brooklyn New York. Met zijn vrienden, the Faces, probeert hij het te maken. Maar op zijn werk en thuis is Tony nergens goed voor. Op de dansvloer echter is hij de beste, de ko ning. Met zijn splits en spron getjes weet hij iedereen mee te slepen in de discokoorts. Alle meiden aanbidden hem, behal ve de mooie en verwaande Stephanie (Quirine Kok). Tony is stiekem verliefd op haar, maar zij vindt hem veel te min om een relatie mee te begin nen. Toch weet de danskoning Stephanie te strikken mee te doen aan een danscompetitie in de discotheek waar hij elke zaterdagavond zijn verdriet wegdanst. Het verhaal eindigt dramatisch: één van de Faces valt van de brug en is dood, zijn zwangere vriendin blijft alleen achter. Twee andere jongens drogeren een aanbidster van Tony en verkrachten haar vervolgens. Tony is wanhopig. De opvoering van het Rijnlands Lyceum is uiteraard niet profes sioneel, toch is dat niet altijd te merken. Zo lijkt Steven Djamin, die Tony speelt, wel van elas tiek als hij zich uitleeft op de dansvloer, en zingt Oukje den Hollander met een vaste en hel dere stem die professionaliteit doet vermoeden. Voor Steven en heel wat mede acteurs is het de eerste keer dat zij op het podium staan. Ste ven: „Ik dans graag, in de dis cotheek of voor de spiegel thuis. Maar ik heb echt nog nooit voor publiek gedanst." Het dansen is niet het enige wat de 16-jarige Amerikaan aantrekt in de rol. „Tony is een 'emotio nal asshole', hij weet niet wat hij wil. Het is een moeilijke rol, maar het dansen is echt 're laxed'." Ook voor Bart Overbeek was Saturday Night Fever een vuur doop. Hij speelde een van de Faces waarbij hij ongelooflijk hoog moest zingen bij liedjes als Night Fever en Stayin' Alive. Hij zong het duet How Deep is Your Love uiterst zuiver met een intens warme stem. Maar ook hij heeft nooit les gehad. Docente Stephanie Vleeming: „Bart is een heel mooi talent dat zomaar uit de lucht is ko men vallen." Andere spelers hadden meer ervaring. Zo volgde Quirine Kok jarenlang klassiek ballet, jazz- ballet en tapdansen waardoor de vrouwelijke hoofdrol Stephanie haar op het lijf ge schreven is. De rol heeft im mers een aantal danssolo's. En Oukje den Hóllander mocht aanbidster Anette spelen omdat de twee zangsolo's die bij deze rol horen een eitje voor haar zijn. „Na tien jaar zangles zou het een beetje gek zijn als ik de ze liedjes niet kon zingen." Een half jaar lang repeteren heeft de scholieren gemaakt tot ware musicalffeaks. Er is een hechte groep ontstaan die alles geeft op het podium. School werk is de afgelopen week, met zeven uitvoeringen, geen priori teit geweest. Steven alias Tony: „Het was echt heel zwaar, al die repetities en uitvoeringen. Je bent zo geconcentreerd en ge spannen bezig, deze week na tuurlijk helemaal. Ik ben echt heel moe, ik ben doodop. Maar het was zó ontzettend gaaf! Ik zou het zo nog een keer doen." ■jo e-dorp - De bewo- ^centrum Driehof wide-Dorp verhui- S^aar van 2006 tijde- eniekerk. De mensen °hun intrek in het wen seniorencom- Poelgeest, direct ïntrum Rhijndael. =g is nodig in ver- Bij 1 verpakking a 6 stuks Super de Boer Varkensschnitzels naturel, gepaneerd of zigeuner per 500 gram - Ambtenaren Incie zijn wel ge- wachten op hun ijk gemeenten. Bu- jjj molens malen i. Maar soms ver- 'Hbtenaren hun ge- wacht nu an teken van leven kilde. Het dorp had Kijn bestemmings- Kbied te herzien. 3| van dit proces i te stagneren', provincie in een gevoel voor Ringsplan buiten- Hbelangrijk. In het Htorgeschreven hoe "weiden inclusief A en woonhuizen Jbrp eruit moeten jat er van alles in /"pken en de opslag 4 regenwater. Elke _jen bestemmings an een update toe. i^jaar heeft Zoeter- beloofd i mee te maken, r 7g weinig van te- 1 gekomen, zegt Ég Daniëlle van tn de provincie, irvelend, want wij imtelijke plannen de hebben." De hoopt dat Zoe- e loop van dit jaar gin maakt met de ,Als het te lang >eten we dit in het zelf doen." slijk wethouder dat de herziening mmingsplan zich pril stadium' be- gt het werk 'rede- 1', vindt Ates. Vol- rindsvrouw is de oral te wijten aan ligheid waarmee g ji de kwestie aan- evtiitengebied is erg Dubr de Zoeterwou- srdi willen daarom oei gemeenteraad in wat er allemaal in i bestemmingsplan te staan. Daarna ^onze ambtenaren (advertentie) Super Pasta alle varianten 3 zakken a 500 gram 2^5/4v17 Bij 3 zakken Bij 2 dozen Ola Magnum of Solero doos 3/4 stuks Bij 3 pakken Edet Wipe Clean pak 2 rollen Super Aardappelen extra groot zak 5 kilo Bij 1 zak

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15