den Marathon staat weer op stevige benen j)ie jongens zien dit als een geintje' SPORT lzo UVS hoopt er nog uit te komen met 'bende van acht' Jipo bekert verder, is uitgeschakeld Ril Kalou in een bananenboom en 'kale' roepen naar een scheidsrechter zonder haar Elftal van de week Heemskerk in toptien Twee speelsters Ter Leede tegen Noord-Iérland HDC 992 woensdag 6 april 2005 DUIVENTIL Minkhorst k. grootste sportevenement van het «t, de marathon, staat weer op stevi- \jü gaat zelfs zo goed dat er in de ko- waarschijnlijk weer startgeld is om 7 s naar Leiden te halen, een succesvol jaar achter de rug", ganisator Robert Laan, „en het ziet t we die vooruitgang voort kunnen Leiden Marathon heeft een aantal achter de rug. Een belangrijk deel ^inciële) problemen ontstond toen I** 3M afhaakte. De organisatie heeft >d, kon rekenen op een extra subsi- Bneente en heeft ervoor gezorgd dat het evenement niet meer zo afhankelijk kan zijn van een sponsor. Inmiddels heeft iedere loopafstand zijn eigen sponsor, en is er bovendien nog één grotere geld schieter. Dat is zorgverzekeraar Z Z, die ook al een andere atletiekwedstrijd steunt, het naar de onderneming genoemde hardloopcircuit. „We hebben goede sponsors kunnen vinden", vindt Laan. „De financiële kant van de zaak ziet er goed uit. Dat betekent niet dat we rijk zijn, maar we hebben wat armslag." De Leiden Marathon introduceert een nieuwe af stand: de in populariteit groeiende vijf kilometer. De afstand vult het 'gat' tussen de Kinderloop en de tien kilometer, zegt Laan. „We verwachten er ook veel van. We rekenen op een flinke toeloop. Steeds meer mensen gaan bewegen en voor de mensen die net zijn begonnen, is deze afstand goed te doen. De belangstelling voor de vijf kilo meter is toegenomen. Ik vind het ook een lekkere afstand om te lopen." Laan gokt op de 500 tot 1000 hardlopers voor de ze nieuwe afstand. Hij hoopt in totaal op 7000 deelnemers. De Leiden Marathon is dit jaar op 12 juni. Behalve de vijf kilometer is er dit jaar voor het eerst ook een estafetteloop, naar Rotterdams voorbeeld. Vier sporters leggen ieder een deel af van het parkoers van 42 kilometer. De organisator is er van overtuigd dat de moeilij ke jaren voorbij zijn. Prijzengeld was er de laatste jaren weinig, het startgeld marginaal. In 2001 ging de marathon zelfs bijna niet door. Op het laatste moment kwam de gemeente met een een malige bijdrage over de brug, waarmee het eve nement, samen met het aantrekken van twee nieuwe sponsors, was gered. Door de sobere ja ren verzwakte ook het deelnemersveld. Daarin kan weer een kentering komen, geeft Laan aan. Niet dat hij van plan is de concurrentie aan te gaan met de marathons van Den Haag of Amsterdam, maar wat sterkere lopers op zijn tijd 'is zeker niet verkeerd'. En zéker goed voor de. uitstraling van de wedstrijd. „We willen vooral een goed evenement voor iedereen organiseren", verklaart Laan. „Het is dus meer breedtesport dan het aantrekken van toppers. Maar zodra we wat extra's hebben, kunnen we een paar leuke mensen in de komende jaren aantrekken." ncident' bij Ouick gemoederen be- publiek werden nen naar scheids- gegooid. Hij heeft uidskleur. De arbi- gedaan dat hij de meer wilde voort- lerlandse media >venop. De Tele- reen commentaar ort maakte er een Leidsch Dagblad acties en inciden- j), die in zijn tijd k bananen naar «eg: e scheidsrechter s juist heeft ge klopt dat er in t door de KNVB is naar de tijden zijn Quick Boys ge erden weet ik niet, oende van de ins hoogte." in het NOS-sport- :nlijk een beetje ys drie punten in jjgt" ienatik' op het 1 van Quick ft Mart Smeets ftOS werken (zon- llk mocht hem wel Jrenavond niet At een kwallebak." •lfde forum: s zou pas een ech- w1s hij hetzelfde zou in aantal suppor- ^eyenoord of PSV ff gaan, wekelijkse gel, donkere spe- burgse Boys: -ie jongens die dit Kakt moeten wor- I ar werd ik door an Spakenburg uit- dat had ik nooit Toen heb .atomen: ene oor in, ijit. Maar dat is na- -Jkkelijker gezegd ljBij Quick Boys heb gevoetbald, ik heb kernen gehad." tennisleraar nnee voorspelde al n van de wedstrijd 5 4en op het veld rften: t aankomen. Ik ken lie daar in dat Bananen in het nieuws. Stanley Menzo (rechtsboven) kreeg ze al vele jaren geleden naar zijn hoofd. Frank Zinhagel (linksonder) kreeg te maken met verbaal geweld bij Spaken burg en nam wraak met een doelpunt. Mart Smeets (rechtsonder) bemoeide zich in Studio Sport er tegenaan. Archieffoto's: Ton Kastermans, United Photos'De Boer, Cees van Hoogdalem, GPD. hoekje staan een beetje. Het zijn jongens van 17,18 jaar die dat als een geintje zien. Ze gooien in Rijnsburg uien op het veld, en roepen kale naar een scheidsrechter die kaal is. Dit vinden ze net zoiets." Bericht uit deze krant van 21 februari: „Een spandoek met een racisti sche tekst in het UEFA-beker- duel woensdagavond met Auxerre heeft Ajax de afgelopen dagen in verlegenheid ge bracht. In de Arena viel korte tijd een kwetsende tekst in het Frans over de Afrikaanse aan valler Kalou (ex-Feyenoord) te e: 5Ouick Boys - Capelle op 12 april tfjjeeft het restant van de wedstrijd Quick Boys - Capel- g vastgesteld op dinsdag 12 april. Het duel werd afge- dag gestaakt nadat toeschouwers bananen op het 'dh gegooid. Quick Boys gaat de resterende 35 minu- _pen 0-1 achterstand en tien man, omdat Raymond e eerste helft de rode kaart had gekregen. Een aan- ip voor dinsdag is nog niet vastgesteld. De tuchtcom- de voetbalbond, die de zaak deze week in behande- 11| kan nog besluiten dat het duel niet wordt afge lezen. Ajax hoopt door onder meer het bestuderen van video beelden de makers van de dis criminerende leuze ('Kalou in een bananenboom') te achter halen en te bestraffen." Commentaar in dagblad De Telegraaf over mogelijke pun tenaftrek voor Quick Boys: „Dat is jammer voor de voet ballers, maar hun achterban heeft daar dan wel zelf om ge vraagd. Een alternatief is er niet. Als dit gedrag met de man tel der liefde wordt bedekt, dan is op en rond de voetbalvelden straks alles geoorloofd." Jaap Remmerswaal, bestuurs lid van de supportersvereni ging van Quick Boys: „Ik denk dat dit niet mee gaat vallen voor Quick Boys. Ik ben bang dat de KNVB nu een daad wil stellen, dat er punten in mindering worden gebracht. Je bent de grootste amateurclub, maar daardoor ook kwetsbaar. Er komen 3500 mensen op zo'n wedstrijd af. Daar zitten er al tijd wel een paar tussen die zich niet gedragen. Dat heb je niet als er ergens honderd man staan te kijken." Persvoorlichter Tonny Dijk huizen van ADO Den Haag: „Wij hebben helemaal geen zin om hierop te reageren. Zodra er ergens in Nederland iets met supporters gebeurt, wordt ADO Den Haag gebeld." De BBC website van 21 juli 2004: De Gambiaanse keeper Dembo Touray van het Zweedse Djurgarden denkt dat hij het slachtoffer is geworden van ra cisme toen hij werd bekogeld met bananen door fans van te genpartij Hammerby. Fans van Hammerby zeggen echter dat het niets met racisme te maken heeft. Djurgarden is de naam van een eiland in Stock holm vlakbij de dierentuin. De bijnaam van de ploeg is daarom 'apen', dat verklaart waarom er bananen werden gegooid." Bezoeker 'Kip' op het forum van Quick Boys: „Jongens ik zag net de beelden op de NOS. En vond het erg meevallen. Ik als IJsselmeervo- gels-supporter zou het belache lijk vinden als jullie club hier door een titel zou kunnen mis lopen." Jos Wienen, burgemeester van Katwijk: „Dit is een betreurenswaardige vorm van het kwetsen van mensen op grond van hun huidskleur. Waarbij ik overi gens wel de stellige indruk heb dat het zit in de sfeer van kwa- jongenswerk. Ze hebben zich niet gerealiseerd hoe kwetsend zoiets is. Het spreidt een on achtzaamheid voor de mede mens tentoon, die helaas in de huidige maatschappij vaker voorkomt. Ik zou zeggen: steun je club, dat gaat hier in Katwijk altijd fantastisch, maar laat het daarbij. Ik ben niet geneigd hier een heel zware lading aan toe te kennen. Het is goed dat hier veel aandacht voor is, want dat geeft het duidelijke signaal dat dit niet kan." Reactie van 'Kouwe' op het w Katwijk-forum: „Laten wij als v.v. Katwijk sup porters niet te veel over dit ge beuren zeggen, voor je het weet krijgen wij de schuld 'Hupkattukhup' op hetzelfde supportersforum: „Het is een scheidsrechter die gediscrimineerd is dus de KNVB moet wel hard optreden anders is het hek van de dam. Maar dit kan ook bij ons gebeu ren dus let op en zeg er wat van als je wat hoort of ziet." De website VI.nl op 29 maart 2002: „Supporters van Hamburger SV die zaterdag het duel willen be kijken tussen hun HSV en Bay- ern München, komen niet zo maar het stadion in. De kans bestaat dat zij streng worden gefoullieerd en de handbagage wordt doorzocht. Niet omdat zij erg gewelddadig zijn, maar om te controleren of zij bana nen bij zich hebben. Het be zoek van Bayern is reden voor een bananen-verbod. Aanlei ding is de komst van Oliver Kahn. De Duitse doelman met de bijnaam 'Gorilla' kreeg vorig seizoen een enorme lading ba nanen naar zijn hoofd tijdens het duel in Hamburg." Willem Spierdijk en Anton Diedrich Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (sportredactie) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sport.ld@hdc.nl Bram Polderman, sponsor van het eerste uur van FC Lisse, is afgelopen weekeinde overleden. Als dealer van Mit subishi was hij jarenlang shirtsponsor van de club. Profvoetballer Houssin Bez- zai van TOP Oss heeft de C-ju- nioren van Lugdunum uitge nodigd om de eerste divisie wedstrijd TOP Oss - Heracles op vrijdag 8 april bij te wonen. Bezzai was vorig seizoen nog de trainer van de C-jeugd van Lugdunum en wilde op deze manier zijn voormalige pupil len bedanken voor het gewel dige seizoen dat ze samen be leefden. De Leidse studentenzwem- en waterpolovereniging Aqua- mania heeft afgelopen week einde tijdens de Nederlandse Studentenkampioenschappen zwemmen in Utrecht tien po diumplaatsen behaald. De ploeg van vijftien die de Leid se club had afgevaardigd ver overde vijf nationale titels. Die waren voor Laura Badoux, Dieuwertje Vermeulen, Kim Ruijs en Debby Jagers. Leontien Total Sports, het bedrijf van Leontien van Moorsel, houdt zaterdag een open dag. Van 10.30 tot 12.30 kan iedereen een gratis les 'in door cycling' of 'stay fit' vol gen en gratis advies krijgen op het gebied van sport en ge zondheid. Er zijn rollerbank- wedstrijden voor bezoekers aan het centrum aan Rijndijk 53 B in Hazerswoude Rijndijk, achter de winkel van Ton van Bemmelen. UVS-speler Raymond Ben- nekers moet binnenkort een operatie aan zijn knie onder gaan. De traditionele wedstrijd tussen SJZ 8 en het G-team van UVS heeft dit jaar plaats op donderdag 28 april. De wedstrijd begint om 19.30 uur en duurt twee keer twintig mi nuten. De finale van een competitie voor recreatieve biljarters in de Bollenstreek is morgen in Biljartcentrum Oegstgeest. Vanaf tien uur 's morgens strijden de vier poulewinnaars - Beukenhof 4 en Beukenhof 7 uit Lisse, een team uit Zwa nenburg en een uit Hillegom - aan De Voscuyl om de eindze ge- Profbokser Don Diego Poe der geeft vanavond een boks- training in Luckygym in Lei den. Trainer Luc Zirkzee heeft dat geregeld om de recreanten die er trainen te belonen voor hun inzet. Bij Luckygym krij gen deelnemers bokstraining om fit te worden, maar zij doen niet aan wedstrijdbok- sen. Poeder komt langs van 20.00 tot 21.00 uur. De wedstrijd Nieuwenhoom - WSB (zondag eerste klasse) is op 17 april vervroegd naar 13.00 uur. De Noordwijker- houters hebben daardoor meer tijd voor het vieren van hun kampioensfeest. Verdediger Bas Lensink keert terug naar VUC. Lensink is be zig aan zijn tweede seizoen bij zaterdaghoofdklasser Ter Leede uit Sassenheim, maar kan het trainen niet meer combineren met zijn werk. door Willem Spierdijk leiden - UVS hoopt nog deze week een akkoord te bereiken met de spelers die hun vertrek hebben aangekondigd. Volgens Hans van Eijgen, bestuurslid technische zaken bij de Leidse hoofdklasser, komt UVS er 'wel uit' met de spelers. In totaal hebben acht spelers gezegd bij de club weg te gaan: Teun Par rel, Michel Jungschlager, Kenny van Grootveld, Walter de Kievit, Gerard Koers, Zev Davidson, Richard Groeneweg en Michael de Roode. Tussen de club en de spelers is een conflict ontstaan over het vergoedingssysteem. Van Eij gen denkt dat de spelers ook wel in de gaten hebben dat er iets moet veranderen. „Of ie dereen blijft, is de vraag. Maar ik verwacht niet dat er acht spe lers vertrekken." UVS wil in de toekomst minder geld uitgeven aan spelers die door een bles sure niet in actie komen. Aanvoerder Teun Parrel zegt dat het om een principiële zaak gaat. UVS wil volgend seizoen aan alle 36 selectiespelers een vergoeding geven. „Wij hebben al langer het idee dat bij UVS het tweede belangrijker is dan het eerste. Begin van dit jaar kwamen er door blessures jon gens bij het eerste elftal, die moesten later terug om het tweede te versterken." Parrel is gefrustreerd over de manier waarop UVS met het prestatievoetbal omgaat. „Er wordt steeds gezegd dat wij op degraderen staan in de hoofd klasse, omdat we zoveel blessu res hebben. Maar wij hebben vorig jaar al aangegeven dat de selectie'te smal is. Daar is hele maal niks mee gedaan. Wij heb ben het gevoel dat er niet alles aan wordt gedaan om met UVS optimaal te presteren. Alles wordt door de spelers aange dragen en niets door de techni sche staf of het bestuur." Volgens Parrel is er een hoop ir ritatie bij 'de bende van acht'. „Er is gewoon weinig mogelijk bij UVS. Terwijl de club toch weinig kwijt- is aan premies voor het eerste elftal. Intussen moeten wij met eigen auto's naar een uitwedstrijd in Am sterdam in plaats van met een bus. En als we een avondje uit gaan met de ploeg moeten we dat zelf betalen. Ik kan je verze keren dat dat bij geen enkele hoofdklasser het geval is." Verder irriteert het de aanvoer der dat het leek alsof de club zich al snel had neergelegd bij degradatie. „Bij besprekingen in januari werd er al vanuit ge gaan dat we komend seizoen eerste klasse spelen." De voor stellen over het vergoedingsys teem waren volgens Parrel de druppel die de emmer deden overlopen. Van invloed op de prestaties is het gedoe volgens Parrel niet geweest. „Ondanks het feit dat de opkomst bij trainingen ma tig was en dat er slap werd ge traind, deden we het op zondag nog wel aardig." Dat de spelers uiteindelijk over eenstemming met de club be reiken is volgens de Leidenaar nog helemaal niet zeker. „Geen van de spelers heeft een andere club. Er zijn ook jongens die zeggen gewoon te stoppen als we er niet uitkomen. UVS heeft ons deze week nieuwe voorstel len gedaan. We hebben afge sproken om met z'n achten te kijken wat we daar van vin den." 3r* Tempo is doorge rot de vijfde ronde 1 «trictsbekertoernooi eersteklasser uit een afgete- ■3 zege op VEO, dat petitie een klasse la- eerste helft hadden aren nog moeite om nemen (5-8), maar 65 liep het verschil op laai twaalf punten. Doorn en Erik Hol- varen met elk vijf topscorers in de Axel Bouwman, e Zeilstra had met oals en drie afge- trafworpen een be langrijke inbreng in de over winning. Tweedeklasser Fiks uit Oegst geest werd met 11-17 uitge schakeld door OWO, dat af gelopen zaterdag in de com petitie ook al te sterk was. Jelle Hooimeijer, goed voor vier goals, Arjan Wildschut en Fe- nno van den Berg haalden na 6-12 nog op tot 9-12, maar drie tegentreffers op rij bete kenden de nekslag voor de Oegstgeestenaren. Vanavond strijden TOP (Sas senheim) en Velocitas (Leider dorp) vanaf 20.30 uur in sporthal De Wasbeek om de resterende plaats in de vijfde ronde. Spelersklassement speler club gem. 1. Remco Tuinenburg ARC 7,30 2. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,14 3. Kevin Winter FC Lisse 7,10 4. Eef Schoneveld Quick Boys 7,07 5. Jelle Korbee Noordwijk 7,05 Edgar van Schie ARC 7,05 7. Kenny Heemskerk FC Lisse 7,00 Raymond Kolder Rijnsburgse Boys 7,00 Bram Meurs Noordwijk 7,00 Nick Schnater Rijnsburgse Boys 7,00 Carlo van Zeist Ter Leede 7,00 Clubklassement club 23ste speeldag gem. 1. Quick Boys (-,--) 6,64 2. Rijnsburgse Boys (6,46) 6,62 3. FC Lisse (6,75) 6,58 4. ARC (7,08) 6,56 5. Noordwijk (5,85) 6,53 6. Ter Leede (6,33) 6,52 7. Katwijk (6,46) 6,43 UVS (6.15) 6,43 9. Voorschoten '97 (5,82) 6,16 Buijs (fc' Zandbergen (Katwijk) W (Rjjnsb' Boys) Slingerland (ARC) JL Kluivers (V'schoten '37) W Kenny Heemskerk, de kee per van FC Lisse, is de top tien binnengestormd. Hij kreeg een acht in de wed strijd tegen Ter Leede van afgelopen zaterdag en ver dringt Ter Leedes Jürgen Faerber uit de top van het spelersklassement. Heems kerk moet in de laatste drie wedstrijden van het seizoen lang genoeg meespelen om een cijfer te krijgen, wil hij het eindklassement halen. Het minimum daarvoor is 16, de doelman heeft tot nu toe 13 beoordelingen gekre gen. Bram Meurs en Eef Schoneveld zitten ook op de wip: zij hebben veertien keer een cijfer gekregen. sassenheim - Voetbalsters Jill Wilmot en Priscilla de Vos van hoofdklasser Ter Leede zijn geselecteerd voor het Nederlands vrouwenelftal onder 19 jaar, dat vanavond een oefeninterland speelt te gen Noord-Ierland. De wedstrijd heeft plaats op sportpark Fletiomare Oost van PVCV in Vleuten. De wedstrijd tegen Noord- Ierland geldt als voorberei ding op het tweede EK-kwa- lificatietoemooi dat de jonge voetbalsters van 25 tot en met 29 april wacht. De ploeg van' KNVB-coach Ed Engel- kes moet het in eigen land opnemen tegen Finland, Wales en Griekenland.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23