voor Jackson GESPREK VAN DE DAG Amelia Earhart rust mogelijk in oude Japanse gevangenis Oude zaken mogen meedoen Inwoners Italiaans dorp zijn George Clooney zat Sissers 'ZoekendeJ boer' geefg show eigefv wending woensdag 30 maart DAGELIJKS LEVEN PftT IS- P(& KEN MENSELIJK Tenniszusjes Serena (foto) en Venus WILLIAMS krijgen een eigen REALI- TY-SHOW op de Amerikaanse zender Ayaan Hirsi Ali Het leven heeft veel meer zin, wetende dat het eindig is ABC. Vanaf juli kunnen de kijkers in voorlopig zes afleveringen zien hoe het privéleven van top-tennissers eruit ziet, waaronder ontmoetingen met vrienden en familie en de beslomme ringen in en om huis. ,,De serie toont aan onze fans hoe we écht leven, bui ten de wedstrijden om", zo verklaarde Venus Williams, op dit moment num mer negen op de wereldranglijst, eer der deze week. Volgens haar zus Sere na (nummer 4) zijn de zusjes blij met de kans om op een nieuwe manier naar buiten te treden. Het is nog niet bekend of de reeks op de Nederlandse tv te zien zal zijn. Foto: Reuters In Zuid-Afrika is een man opgepakt die met STOPLICHTEN knoeide om VER KEERSONGELUKKEN te veroorzaken. De man uit Johannesburg heeft volgens de politie bekend dat hij op die manier extra werk wilde binnenhalen voor zijn takelbedrijven. In de afgelopen maanden zijn er in het gebied ongelukken ge beurd, veroorzaakt door slechtwerkende verkeerslichten. De politie zegt dat de man wordt aangeklaagd voor poging tot moord. ,,We weten niet hoelang hij dit al deed en hoeveel ongelukken er door hem zijn veroorzaakt." Pilote Amelia Earhart verdween spoorloos in 1937 bij een poging de wereld rond te vliegen. Archieffoto: AP fcf In de resten van een oude Japan se gevangenis op de noordelijke Mariana-eilanden zijn mogelijk aanwijzingen te vinden over het lot van Amelia Earhart, de be faamde Amerikaanse pilote. Over haar verdwijning in 1937 wordt al decennialang gespeculeerd. Volgens de plaatselijke autoritei ten wordt de gevangenis binnen kort onderzocht. Earhart vloog al haar hele leven -en dat was in die tijd bijzonder- toen zij in 1937 bij een poging de wereld rond te vliegen in het niets ver dween. Volgens een van de theo rieën daarover is haar vliegtuig die dag neergeschoten en is ze op de Mariana-eilanden gevan gen gehouden door de Japanners omdat ze zou spioneren. In dflee gevangenis zou ze vervolgens)4 f zijn gedood en begraven. Vol0ff gens de plaatselijke historicu^ch Epiphanio Cabrera wordt hetr d; complex komend najaar opg$de graven. De gevangenis bestaalvei namelijk niet meer en heeft »tei plaatsgemaakt voor een toerifc zjj sche attractie, anp-afp Op 17 april brengt de stadsbier- brouwerij Apeldoorn een BIJZON DER BIERTJE uit volgens plaatse lijk recept: Liberation Beer, oftewel 'bevrijdingsbier'. TER ERE VAN 5 MEI als de bevrijding van 60 jaar geleden wordt herdacht. Uniek is het idee van een bevrijdingsbiertje niet. Vijf jaar geleden brachten de Apeldoornse bierbrouwers- en wijn- makersvereniging AWA'85 ook al zo'n gelegenheidsbier op de markt. En van elf jaar geleden dateert het bier van brouwerij De Ridder in Maastricht (Heineken), waarmee werd stilgestaan bij de bevrijding van Maastricht op 13 en 14 septem ber 1944. Het bevrijdingsbier is een 'ale' geworden, een van oorsprong Engels bier van hoge gisting, soepel, niet te zoet en goed door-drinkbaar. De steeds grotere schare welvarende CHINEZEN wil er BETER UITZIEN. Vooral jonge vrouwen stappen mas saal naar kappers, schoonheidssa lons en ook naar de plastisch chi rurg. De Chinese 'schoonheidsindu strie' is volgens gisteren verschenen cijfers dan ook een enorme groei markt in de volksrepubliek. De sec tor, die zeker 6 procent per jaar groeit, biedt intussen aan meer dan 16 miljoen mensen werk. Volgens de jongste gegevens telt China ruim 1,6 miljoen ondernemingen die zich met verbetering van het uiterlijk be zighouden. Iets meer dan de helft van deze bedrijven opende pas in de afgelopen jaren hun deuren. De meeste maken winst en de onderne mingen bieden vooral werk aan jon ge vrouwen. Acteur Macaulay Culkin gaat niet getuigen in het proces tegen pop ster Michael Jackson. Culkin, die als kind furore maakte in de film Home Alone, werd door de aankla gers genoemd als mogelijke getui ge. Culkin (24) kende Jackson vroe ger, maar heeft altijd ontkend dat de The King of Pop hem heeft las tiggevallen. Culkins manager heeft gezegd dat de acteur niet van plan is te getuigen. „Hij is niet betrokken bij het proces en we denken niet dat daar veran dering in komt." Rechter Rodney Mel ville besliste maandag dat het de aanklagers is toegestaan eerdere beschuldigingen te gen Jackson in te brengen. Dat was een tegenslag voor de verdediging van Jackson. De aanklagers kunnen nu klachten van andere jonge mannen, die in het verleden door Jackson zouden zijn betast, in brengen om aan te tonen dat er sprake is van een patroon. Slechts een van de vijf gewezen slachtof fers zal overigens komen getui gen, aldus aanklager Thomas Sneddon. Jackson kocht twee keer -in 1990 en 1993- aantijgingen af dat hij jongens seksueel gemoles teerd zou hebben, zonder overi gens schuld te erkennen. De zanger staat terecht in Santa Maria, in de Amerikaanse staat Californië. Hij wordt ervan be schuldigd een destijds 13-jarige jongen alcohol te hebben ge voerd, diens genitaliën te hebben betast en hem en zijn verwanten tegen hun zin te hebben vastge houden. Het seksueel misbruik en de ont voering zou twee jaar geleden hebben plaatsgehad, nadat de be trokken jongen in een documen taire over het leven van Michael Jackson vertelde dat hij in het bed van de zanger had geslapen met Jackson op de grond. Deze Gavin A. en zijn broer hebben inmiddels voor de rechtbank verklaard dat Jackson hun por nografie liet zien, drank gaf en dat de zanger Gavin seksu eel betastte. Aanklager Sneddon wil bepaalde getuigen oproepen om zijn stelling te bewijzen dat Michael Jackson zich op een bepaalde manier gedraagt tegen over jongens die hij wil misbrui ken en dat er een patroon van handtastelijkheden is. Rechter Rodney Melville heeft hem daar voor de ruimte gegeven, ondanks heftig verzet van Jacksons advo caat Tom Mesereau. Jackson heeft zondag in een ra dio-interview met dominee Jesse Jackson gezegd dat alle verhalen over kindermisbruik volledig uit de lucht gegrepen zijn. Zijn geloof en de wetenschap dat hij on schuldig is, houden hem op de been, aldus Jackson, gpd Michael Jackson. Foto: Reuters George Clooney en mede-acteur Vincent Cassel uit 'Oceans Twelve' uitkijkend over Italiaanse wateren. Archieffoto: EPA George Clooney heeft ruzie met zijn buren en andere inwoners van het Italiaanse dorpje La- glio aan het Comomeer. Zij zijn woedend op hem omdat hij het plaatselijke strandje wil kopen om zijn onroerend goed in het plaatsje af te schermen voor anderen. Daarmee ver dwijnt dan een van de weinige vrije toegan gen tot het meer. „Wij gaan hem dat strand niet geven. Dat hij rijk en beroemd is, bete kent niet dat hij alles moet krijgen wat hij wil hebben", zei een winkelier. De 400 inwoners van Laglio waren aanvanke lijk erg ingenomen met de komst van Clooney, die drie jaar geleden voor ruim zes miljoen euro de Villa Oleandra kocht. Ook toen hij er later meer gebouwen en grond bij- kocht, vonden zij het allemaal nog prima. Ze vergaven hem zelfs dat hij vorig jaar een zeer luidruchtig feest voor allerlei collega-filmster ren gaf en daarmee een chaos in het dorp ver oorzaakte. Maar nu ligt 'Clooneyville', zoals de dorpelin gen het onroerend goed van de filmster noe men, onder vuur. „Dadelijk wil hij ook nog de aanlegsteiger kopen en het gemeentelijk par keerterrein. Nu is het wel genoeg. Het kan ge woon niet", zo vertolkt een inwoonster de ge voelens van veel dorpelingen. Behalve de aanhoudende uitbreidingswensen van Clooney is ook diens voorkeursbehande ling door de gemeente de inwoners nu een doorn in het oog. Hij kreeg met enorme voortvarendheid van de autoriteiten allerlei bouwvergunningen. Als er gasten kwamen of als Clooney op straat moest poseren, werd het verkeer omgeleid. Daar hebben veel ge meenteraadsleden nu helemaal genoeg van. Vorig jaar vonden ze nog unaniem dat de filmster ereburger moest worden, anp Omdat het weer met Pasen niet overhield bleef er ruim tijd tot nadenken. Is er royaal zon voorhanden dan komt dat er op de overvolle paden en lanen niet van. Ik scheen als burger een dramatisch weekje ach ter de rug te hebben. Dat wilde ondanks al dat den ken maar niet tot me doordringen. Daar maakte ik me bezorgd over. Was ik eigenlijk wel een goede bur ger? Er was een minister afgetreden. Het Binnenhof was in rep en roer. Voor de ijscoman op dat Binnen hof viel de koele waar niet aan te slepen. De echte temperatuur van het moment maakte niet uit. De belevingswarmte van de politici en de hen constant omringende parlementaire verslaggevers, daar ging het om. Die was onveranderd hoog tot zeer hoog. Te gen de koorts aan. Maar wie via de beroemde poort jes het Binnenhof had verlaten, zag meteen dat het leven elders gewoon doorging. Om dit land van slag te laten raken moet je het met grover geschut bela gen, met twee politieke moorden in drie jaar tijd bij voorbeeld. Dus 'dramatisch' was afgelopen week niet het goede woord. 'Amusant'wel. Veel kermisvermaak met Ed van Thijn als Kop van Jut. Zoals dat betaamt, kreeg hij veel naar die kop geslingerd. Maar die kop is wat gewend. Ed is weliswaar aan het einde van zijn poli tieke potjeslatijn, zijn epiloog bleek een meestenverk- je. Bejaarde mannen van de Eerste Kamer (vrouwen tellen niet mee) blijven diep in hun hart de kwajon gens van toen ze jong waren. Hun sociëteit is al lang op zijn retour. Er worden geen sigaren meer opgesto ken in de rookzaal en als avondeten staat nu op de kaart een bord Indisch eten in plaats van runderlap pen, gekookte aardappels en sperzieboontjes met jus. Allemaal tekenen van vervalen ondergang. Stem men om die hele Eerste Kamer maar op te heffen klinken al lang. Ze worden steeds luider. Oude man nen kunnen echter halsstarrig zijn. Dan zijn ze be reid om van alles te steken voor wat ze niet willen. Als het moet hun laatste stokje. Bij dit streven hebben ze aan Ed een goeie, ik bedoel maar. Toen ik Ed van Thijn terugzag herinnerde ik mij een optreden op de tv toen hij nog burgemeester van Am sterdam was. Onderwerp was de snel groeiende on veiligheid op straat in de hoofdstad en de onrust bij de burgerij die daarmee gelijk opging. Op een vraag zei Van Thijn dat het hem zelf best 'spannend' leek om ook eens beroofd te worden, je zag wél meteen wat je meer ziet bij mensen op televisie: ze zeggen iets en op het moment dat ze dat doen, verraadt hun ge pijnigd gezicht al spijt. Dat kan zijn maar de aller eerste gedachte is meestal de ware. Dat gold ook toen voor Ed de burgemeester, nog lang niet geko zen door het volk, maar gewoon aangewezen door de koningin. Maar verleden week had Ed niet op één nacht ijs had geschaatst. Hij wist al drie maanden geleden dat hij tegen zou zijn en blij ven. Allemaal sissers desondanks bleek achteraf. De coalitie werd gewoon gered. D66 toonde zich blij met een mandje zachtgekookte paaseieren dat toch over was. De Eerste Kamer kwam met de schrik vrij en nam deze week vakantie. In de Twééde Kamer mokken ze omdat ze niet naar de feesttent op het Malieveld mogen waar onze zilveren majesteit feestviert met Marco Borsato, Frans Bauer en de onderdanen. Voor de Eerste Kamer geen runderlappen, voor de Tweede geen smartlappen. Politiek in Nederland is altijd een langzaam leeglopende poreuze bin nenband: dramatisch is zoiets niet, wel zeer vervelend. Koning HARALD van Noorwegen is maandag opgenomen in een zieken huis in Oslo waar hij eind deze week een HARTOPERATIE zal ondergaan. Dat hebben medi sche bronnen giste ren gemeld. Artsen zullen proberen een klep tusssen het hart van de koning en de aorta schoon te maken. De in greep werd al op 17 maart aangekon digd en aangemerkt als een routineope ratie. De 68-jarige Noorse monarch zal naar verwachting twee maanden no dig hebben om te herstellen. Zijn zoon Haakon zal intussen als regent optreden. Bijna anderhalf jaar gele den moest Haakon al vier maanden de functies van zijn vader waarne men, nadat Harald in december 2003 was geopereerd aan een ge zwel in zijn blaas. Foto: EPA De Britse PRINS CHARLES was vol gens de Britse zondagskrant The Sunday Express zo gefrustreerd over alle tegenslagen bij de voorberei ding van zijn huwelijk met Camilla Parker Bowles, dat hij het wilde AF GELASTEN. ,,Naar de hel ermee, ledereen is tegen mij. Laten wij de hele zaak gewoon vergeten", zei de 56-jarige prins volgens door de krant geciteerde bronnen aan het hof. Charles' verloofde Camilla be zwoer hem het hoofd koel te houden ondanks alle tegenslag. fnei Peter Daatselaar uit Lheebrj bij Dwingeloo, heeft het telJ^ sieprogramma Boer zoekt Vrouw op zijn kop gezet. Vag£ gens het format van het KR( programma had hij een vroiovi moeten kiezen uit de drie vt g< wen die een week op zijn b|en< derij hebben doorgebrachtagn Maar dat gebeurde niet. isei De boer heeft al maanden 'trtji te verkering' met een vrienfe n; Zondagavond dook deze vijlate din, die Anita heet, op in hq datingprogramma. Peter D«v ui selaar gaat met deze Anita we der in de nog komende reel van vier afleveringen van BJ|| zoekt Vrouw. Daarmee krijf^ J het tv-programma een heelijJ^ verrassende wending. „Hij heeft ons ook erg verraAAU erkent woordvoerster José fedij! ger van het KRO-programn)djs De opnames met de drie vrtver wen op zijn boerderij liepenerki toen bleek dat Peter nog eei. Vo 'date' had. „Hij was tijdensan c afspraak acuut voor die vrop.00 gevallen", zegt ze. „Wij hebji. D toen besloten zijn nieuwe ide a vriendin op te nemen in heWijs programma." Hij 2 Peter Daatselaar en Anita zfetro hevig verliefd. „Zij is echt dh be ideale vrouw voor mij", onjenr streept de Lheebroeker. De| dere drie vrouwen waren nj der blij. Zondagavond bleel duidelijk dat ze nogal gepikt waren door de handelwijze! Peter. Zij voelden zich 'vent geld'. „Dat kan ik me wel vo stellen", aldus Kager.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 2