ITD Vacatureoverzicht SCHRIJVENDE LEZERS Het schandaal van de woningnood Zeventien vragen aan Thom de Graaf Hulde voor de PvdA! I£D Sluittijden 2005 I Naast mijn rouwadvertentie mag best een huisdier staan fc—c* voor personeelsadvertenties I C woensdag 30 maart 2005 Woningnood en dakloosheid staan volop in de belangstel ling, ook in deze krant. Leiden en woningcorporaties denken de volkshuisvestingsproblemen grotendeels te kunnen oplossen door middel van de zogenoem de herstructurering; lees: eerst de sloop van betaalbare, en ver volgens de bouw van dure wo ningen, en een ander woon- ruimteverdeelsysteem. Die complexen zijn indertijd met gemeenschapsgeld gebouwd en verkeren bouwkundig vaak in goede staat. Voorafgaande aan de herstruc turering worden vaak eerst on rust en onzekerheid gezaaid. Vervolgens worden woningen te huur aangeboden onder de vermelding 'de toekomst van dit complex is onzeker', dan be gint de verloedering. Huurders van te slopen en te renoveren woningen worden soms tegen elkaar uitgespeeld, waarbij de laatsten besluiten dat de eer sten moeten vertrekken. Het is onduidelijk waar de huurders van sloopwoningen naar toe moeten, laat staan an dere woningzoekenden. Daar naast worden belangen van wo ningzoekenden geschaad. Het aantal betaalbare woningen neemt immers snel af en nieu we woningen zijn vaak te duur (soms twee keer zo duur). Hier door komt er een steeds groter tekort aan betaalbare huurwo ningen, en dus een toename van de wachttijden. Bovendien zullen daklozen die 'op de weg terug' zijn, geen betaalbare wo ningen kunnen vinden; die worden gesloopt. Naast sloop zien regio en cor poraties een oplossing in een ander woonruimteverdeelsys- teem, een treurig staaltje ritueel beleid, waarmee geen pro bleem wordt opgelost. Het is gerommel in de marge, zoals het Leidsch Dagblad schreef. In feite wordt de sociale woning bouw afgeschaft, zo lijkt het, want er worden geen woningen meer voor de laagstbetaalden gereserveerd. Ook andere zinni ge passendheidseisen (leeftijd, grootte huishouden) worden losgelaten. Hierbij komt de huurliberalisa- tie, waardoor de huren van heel veel woningen sterk zullen stij gen. Wie nu tevreden en betaal baar woont, zal niet willen ver huizen als men niet kan in schatten hoe hoog de huur zal worden. Volgens overheid en corporaties vormen duurdere woningen juist een oplossing voor het 'scheefwonen' (te hoge inkomens in goedkope wonin gen). De mogelijkheden voor 'scheefwonen' worden door het nieuwe woonruimteverdeelsys- teem echter juist vergroot. Een rijke alleenstaande yup mag straks een grote sociale huur woning bewonen, ooit bedoeld voor een gezin met een laag in komen. Leidse woningzoeken den met een krappe beurs krij gen dus niet alleen te maken met lotgenoten uit de hele re gio, maar ook met beter verdie nende concurrenten. Leiden kan de volkshuisves tingsproblemen natuurlijk niet alleen oplossen. Ze hoeven ech ter niet erger gemaakt te wor den. De nadruk kan wat minder op sloop en de zogeheten her structurering liggen, en meer op renovatie en wijkverbete- ring. Dit vinden ook de Woon bond en deskundigen van de TU Delft. Als sloop onvermijde lijk is, zullen betaalbare sociale huurwoningen vervangen moe ten worden door betaalbare so ciale huurwoningen. Nu wor den veel meer sociale huurwo ningen gesloopt dan gebouwd. Leidse bestuurders verwijzen naar afspraken met de regioge meenten. Die zouden compen seren wat Leiden kwijtraakt. De regiogemeenten piekeren er echter niet over om hun be stand aan betaalbare sociale huurwoningen (aanmerkelijk) te vergroten. Nieuwe woningen zijn bovendien altijd duur. Verder zou Leiden verhuurders van buiten Leiden kunnen be trekken bij nieuwbouwplannen als Leidse woningcorporaties hun maatschappelijke taak on voldoende vervullen, door sloopmanie, verkoop en te dure verhuur, en overheveling naar de vrije sector met huren van 700 tot 900 euro. E. Meijer, Voorzitter Cliëntenraad SoZA, Leiden. Thom de Graaf licht zijn aftreden toe, vorige week woensdag in perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. Foto: ANP/Robin Utrecht Nu heb ik toch, verdorie, die 'gekozen burgemeestersbus' gemist. Die bus waarmee Thom de Graaf tot voor kort door het land scheurde. Zodoende blijft een groot aantal van de vragen, die ik aan de heer De Graaf had willen stellen, helaas onbeant woord. Het gaat hierbij om de volgende vragen en overwegin gen: 1. Is het echt waar dat D66 de democratie in ons land nog ver der wil verbreden en verdiepen, dit middels het invoeren van referenda, het laten kiezen van de burgemeester, het herinvoe ren van een districtenstelsel en wat verder nog meer bedacht kan worden, dit alles met het oogmerk bestuur en bestuurder dichter bij elkaar te brengen? 2. Rijmt het gestelde in sub 1 wel met het feit dat de partij voorzitter van D66 zeer recen telijk, toen hij nog wethouder in Leiden was, een aangevraagd referendum over de geplande sneltrams dwars door Leiden, resoluut van de hand wees? 3. Is het eigenlijk wel democra tisch om het item van de geko zen burgemeester te willen doordrukken, terwijl een meer derheid van Eerste en Tweede Kamer daar in wezen tegen is en dit niet het eerste is waarop het Nederlandse volk zit te wachten? 4. Wie kan mij vertellen hoe straks een aspirant-burgemees ter zijn benoeming moet pro moten, als hij of zij niet, zoals de politieke partijen, over een beloftevol politiek programma kan of mag beschikken? Is de kandidaat dan geheel aangewe zen op uitstraling en presenta tie en maakt een Lee Towers, zo hij wil, een goede kans in Rot terdam benoemd te worden? 5. Is het wel de bedoeling de toekomstige burgemeester meer macht of misschien zelfs een eigen beleidsterrein te ge ven, en legt men dan niet te veel macht en bevoegdheid in handen van één enkeling? Riekt dit niet eerder naar dictatuur dan naar verbreding van de de mocratie? 6. Veroorzaakt de machtheb ber-burgemeester niet snel fric ties met de eveneens gekozen gemeenteraad, zodat de be stuurlijke chaos compleet wordt? 7. Is dit laatste niet het geval en zitten burgemeester en de grootste raadsfractie dus geheel op één lijn, is er dan geen spra ke van een machtsconcentratie, die volledig in strijd is met de in den lande zo zeer gekoesterde evenredige vertegenwoordi- ging? 8. Verder vraag ik mij af of het verkiezen van één enkeling, naast de vele reeds gekozen raadsleden, ook maar iets kan veranderen aan de gesignaleer de kloof tussen burgers en be stuur. 9. Kan straks iedere ingezetene in dit land tot burgemeester worden verkozen, zo ook bij voorbeeld de imam van de moskee om de hoek en blijft daarna zijn verblijfsvergunning geldig? 10. Hoe is de rechtspositie van de benoemde burgemeester die straks aan de dijk wordt gezet en hoe zit het met de gekozen burgemeester die in de toe komst niet herkozen wordt? Krijgt deze wachtgeld en krijgen alle afvallers pensioen? 11. Wie draait op voor alle extra kosten in deze? De belastingbe taler? 12. Wat gebeurt er wanneer de gekozene volstrekt onbekwaam is, zich aan wangedrag schuldig maakt of, erger nog, zich gaat ophouden in het criminele cir cuit? Kan de gekozene dan ont slagen worden? En zo ja, door f welke instantie? 13. Dienen geen kwaliteitseisen aan kandidaten te worden ge steld, bijvoorbeeld terzake van het opleidingsniveau, het heb ben van geen strafblad en der gelijke? Welke instantie zou dit moeten regelen en hoe voor komt men daarbij manipulatie? 14. In het geval dat een burge meester wegvalt tijdens zijn ambtstermijn, moet dan het ge hele verkiezingscircus weer op gang worden gebracht? 15..Is het echt de bedoeling de burgemeester het college van B en W te laten formeren, zelfs met de mogelijkheid wethou ders van buiten de gemeente grenzen te rekruteren? Werkt dit geen vriendjespolitiek in de hand en krijgen we dan in Lei den misschien een stel Fries sprekende wethouders die de Leidse belangen moeten behar tigen? 16. De burgemeester oude stijl was bedoeld als onafhankelijke, boven de partijen staande fi guur, voorzitter van de ge meenteraad zonder stemrecht en toezichthouder namens het centrale gezag. Besluiten van het gemeentebestuur, die zijns inziens in strijd waren met de wet of het algemeen belang was hij verplicht ter vernietiging voor te dragen aan de kroon. Gaat dit belangrijke aspect niet geheel verloren als de burge meester zelf deelnemer wordt aan de politieke machinaties in de gemeente? 17. Wie kan een man als onder getekende, die het politieke spel nooit erg heeft kunnen waarde ren, aan de nodige antwoorden helpen en terzake verlossen van slapeloze nachten? J.H.Th, van Beest, Leiden. zeg ik zelfs: ik houd meer van mijn dieren dan van veel men sen. Als ik al het nieuws hoor, wat zijn er toch veel 'beesten' onder de mensen, voor mens én dieren. Naast of onder mijn overlijdensadvertentie mag er zeker een rouwadvertentie staan van iemands huisdier. Elk mens heeft een ziel en een dier heeft een groepsziel, dat wil zeggen dat niet alle dezelfde dieren bij elkaar zijn in het Hierna, maar de dieren die met hun groepsziel wel dezelfde af stemming hebben, zijn bij el kaar. Ook mogen de dieren, als ze willen, naar hun baasjes toe. Op aarde vreet de leeuw het lam op, in 't Hierna ligt de leeuw naast het lam en heel vredig. Ik heb vele, vele spiritu ele boeken gelezen en ben daar gelukkig mee. Jammer dat het voor vele mensen een gesloten boek blijft. Maar wees gerust, er komen nog meer levens hierna. Het is niet te geloven. In het Leidsch Dagblad las ik de inge zonden brief van Mieke van der Put, over de overlijdensadver tentie van 'Boemer' in de krant van 1 maart 2005. Ze vindt het gruwelijk en afschuwelijk. Wat krijgen we nou? Mooi dat onze krant deze advertentie heeft geplaatst, bij de adverten ties van andere overledenen. Wat is daar mis mee? Wat een overdrijving! Ik wil best zoiets meer tegenkomen. Telt een dier niet mee? God schiep mens én dier. Alsof het verlies niet even erg kan zijn als van een mens. Ja, laat een dier een dier zijn, zegt ze. Inderdaad, maar heb er wel respect voor. Ze voelt niet wat je een liefde aan een dier kunt geven. Een huisdier is soms voor sommige mensen meer dan een familielid. Ik ben zó blij dat je na dit leven in het Hierna je dieren bij je mag hebben, als je als mens goed hebt geleefd, je hoeft daarvoor nog geen heilige te zijn. Ik verheug me er op. Soms Ik ben geen PvdA-stemmer maar toch hulde aan de PvdA! De PvdA heeft gekozen voor wat zij denkt dat het beste is voor Nederland: (nog) geen ge kozen burgemeester. De ande ren hebben gekozen voor de baan van hun collega en niet voor wat zij denken dat het bes te is voor Nederland. Het is toch van de gekke dat tegen woordig elke minister zijn zin krijgt omdat hij anders aftreedt. Nu is het dus meneer De Graaf, laat hem lekker aftreden als hij niet tegen zijn verlies kan. Dit is eenzelfde situatie als Kamp en Valkenburg. Een paar leden van het CDA hadden toe gezegd tegen sluiting te stem men waardoor er nog hoop was. Kamp doet de geniale uit spraak 'Als ik mijn zin niet krijg treed ik af en de hele horde loopt achter hem aan zonder een goed argument gehoord te hebben. Dus degene die tegen sluiting zouden stemmen ko zen toch liever voor de baan van hun collega. Tot slot, mijnheer De Graaf en mijnheer Kamp, als jullie voort aan tijdens de uitspraak 'als ik mijn zin niet krijg treed ik af ook nog effe gaan zitten huilen, bewijzen jullie echt dat jullie nog op de crèche thuishoren. Een politicus hoort tegen zijn verlies te kunnen! Laurens Barnhoorn, Katwijk. (advertentie) M.CJ. Bosch, Leiderdorp. De sluittijden in 2005 voor het aanleveren van materiaal voor personeelsadvertenties zijn: donderdag 10.00 uur voor door HDC Media te vervaardigen advertentiemateriaal (zetwerk) vrijdag 10.00 uur voor digitaal kant-en-klaar advertentie materiaal (CPDF PDF), rechtstreeks aangeleverd of via onze online invoerapplicatie op www.hdcmedia.nl Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Personeel Accountgroep: 075 - 681 36 77 pag@hdc.nl (advertentie) wsm$ meervacaturesopvacaturekrant.nl (Directie-) Secretaresse (Militair) Verpleegkundige 1e Monteur 2 Medisch Assistentes 2 Verpleegkundigen 2 Verzorgenden Niveau 3 2e Monteur Aankomend Allround Monteur Activiteitenbegeleider Voor De Ontmoetingssroep Administratief Medewerker Administratief Medewerker Allround Administratief Medewerk(St)Er Telefoniste Allround Planner Assistent-Manager Assistent-Verzorgenden Baliemedewerker Barmedewerkers Beginnend Assistent-Accountants Beleidsmedewerker Boekhouder Callcenter Centralist Alarmcentrale Chauffeur Vacuümwagen Chauffeurs Chef Netwerkbeheer Commercieel Medewerker Verkoopbinnendienst Commercieel Medewerkers Commerciële Talenten Commerciële Vastgoedadviseur Consultant Directeur Directieassistent Directiesecretaresse Een Regionale Iet-Beheerder Een Verzorgende Ervaren Beveiligers Ervaren Hoofduitvoerder Ervaren Servicemonteur Ervaren Werkvoorbereider/ Calculator Financieel Manager Financieel Medewerker Financieel Medewerker Financieel Medewerkers Financiële Talenten Fitnessinstructeur Flexibele Freelance Vertaler, Ned.-Engels (Native Speaker) Gediplomeerde Apothekersassistente Groepsbegeleiders Grote Beurt Monteur Hoofd Financiën En Administratie Intercedent Intercedenten Jobhunter Junior Export Manager Klasgenoten Kookmedewerker Leerlingmonteurs Logistiek Medewerkers Management Assistent Managementfunctie Managers Voor De Toekomst Medewerk(St)Er Binnendienst Medewerker Spoelkeuken Medewerker BC0 Medewerker Crediteurenadministratie Medewerker Customer Service Medewerker Facilitaire Dienst Medewerker Financieel/Administratief Beheer Medewerker Groenbedrijf Medewerker Klantenservice Medewerker Marketing Medewerker Productmanagement Medewerker Verhuur/Planning Medewerker Verkoop Buitendienst Meewerkend Bedrijfsleider Mobiliteitsmedewerker Modellen Gevraagd Monteur Onderhoudsmedewerker Ondertitelaars Engels-Nederlands (Vertalers/Redacteuren) Optometrist/T.O.A P&Oadviseur Parttime Medewerkers Planner Planner Product Marketing Medewerker Product Manager Camera's Projectleider Rayonbeheerder Short Stay Relatiebeheerder Schilders Schilders Secretaresse Secretaresses Sekretaris Serviceadviseur Service-Coördinator Sociotherapeuten/Ervaren B-Verpleegkundigen Sommelier/Chef De Rang Stafmedewerker Personeel Organisatie Systeem-/Netwerkbeheerder Systeembeheerder Teamleider Teamleider/Beoogd Afdelingshoofd Financiën Technicus Verhuur Technisch Commercieel Medewerker Binnendienst Tekenaar Thuishulpen Thuiswerkers Thuiswerkers Gezocht... Trappenmaker En/Of Timmerman Twee Verpleegkundigen Niveau 4/5 Vakantiekrachten Vakvrouw Of Vakman Verkoopadviseur Verkoper/Calculator Verkoper Benelux Verpleegkundigen Verzorgende IG/AG Verzorgende Niveau 3 Verzorgenden Verzorgenden IG/AG Verzorgenden Niveau 3 Werkvoorbereider Werkvoorbereider Werkvoorbereider Winkel Accountmanager Zelfstandig Werkend Kok Zelfstandig Werkende Kok Zorgintercedente Spijker Kwasten Bv Randstad Renault Dealer Velserbeek B.V. Laser Aesthetic Laser Aesthetic Shdh Renault Dealer Velserbeek B.V. Luba Shdh Samenwerkingsstichting Voortgezet Onderwijs Haarlemmermeer En Kennemerland (Savo) 1.0. Administratiekantoor R. P. Boersma Rijnstreek Verwariming B.V. Hoek Sonépouse Facilitair B.V. Kwik-Fit Shdh Gemeente Leiden Nachtcafé Friends Hartgring Vermeulen Accountants Holland Rijnland Care Company Start Mpl Beveiligingsdiensten B.V. Beek Container Groep Nederland B.V. Beek Container Groep Nederland B.V. Bakker Hillegom B.V. Spijker Kwasten Bv Exact Randstad DTZ Zadelhoff V.O.F. De Koning Uitzendbureau Stichting Bijzonder Basisonderwijs Velsen De Koning Uitzendbureau Randstad Probiblio Bloemendael Mpl Beveiligingsdiensten B.V. Bouwbedrijf L.H. Muickhuyse B.V. Koot Megatherm Service Bv Thunissen Onderhoud Huib Bakker Bouw B.V. De Koning Uitzendbureau Randstad Exact Randstad Squash Wellness Hoek Sonépouse Ondertiteling B.V. Apotheek Overbos Care2Care Kwik-Fit Trend Werving Selectie Randstad Pdz Am Groep Nieuwkoop De Kwakel B.V. Roe Midden-Brabant Shdh Koot Megatherm Service Bv Exact Life Fit Centre Care2Care La Place Van Vulpen Roozenburg Makelaars Restaurant Graan Voor Visch Dienst Waterbeheer En Riolering Slokker Bouwgroep Böhler Thyssen Lastechniek Bv B4 Kids Holland Rijnland Gemeente Oegstgeest H. De Vries Boeken Djoser Luba Hoek Sonépouse Facilitair B.V. Hoek Sonépouse Facilitair B.V. Luba Am Groep Keune Haircosmetics Koot Megatherm Service Bv De Raad Vastgeod Bv Hoek Sonépouse Ondertiteling B.V Rijnland Ziekenhuis Valent RDB Restaurant Graan Voor Visch Beek Container Groep Nederland B.V. Hoek Sonépouse Ondertiteling B.V. Auqusta Benelux Bv Thomson Broadcast Media Solutions Nederland Holland Rijnland Sis Wonen Brouwer Oudhof Zwerink Onderhoud Zwerink Schilders Schildersbedrijf R. Betjes DTZ Zadelhoff V.O.F. Exact Stichting Dierenambulance Hilversum E.0. Pe Advies Koot Megatherm Service Bv Stichting Centrum '45 De Beukenhof Holland Rijnland Gemeente Noordwijkerhout Samenwerkingsstichting Voortgezet Onderwijs Haarlemmermeer En Kennemerland (Savo) l.0. Randstad De Gemeente Zoeterwoude Hoek Sonépouse Facilitair B.V. Fischer Benelux B.V. Architektenburo Hans Bakker Care2Care Thuiswerk Garant.NI Thuiswerk Garant.NI Trappenmakerij V/D Geest B.V. Rosa Spier Huis Shdh House Of Graces Randstad Sterk Beton Bv Nieuwkoop De Kwakel B.V. Care2Care Rosa Spier Huis Shdh Care2Care Rosa Spier Huis Shdh Hillen Roosen Huib Bakker Bouw B.V. Lokhorst Randstad Kasteel De Hooge Vuursche Restaurant Graan Voor Visch Care Company INC aai :hie 363 ICE Bovenstaande vacatures zijn algelopen zaterdag geplaatst in de HOC Media dagbladen Heeft u de vacature gemist? Stuur dan een briefkaart naar: HDC Media Personeel Accountgroep, Postbus 23,1500 EA Zaandam Of mail naar- pag@hdc nl Vermeld duidelijk uw naam. adres de betreffende vacature (inclusief bedrijfsnaam) en het weeknummer Deze en veel andere vacatures zijn ook op internet te vinden via de websites van onze dagbladen of op www.vacaturekrant

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 16