50 Leiderdorps buurthuis wordt stiller Jozef staat, heel toepasselijk, centraal in jubileumscratch Tuskuseenden verdwijnen uit Hazerswoudse straatbeeld Eerste vrouwelijke wethouder Alkemade Ravage op de Nu Klasgenoten zijn trots op twirler Timo Dertienjarige Ter Aarder Europees kampioen bij de jongens ÏKatwijk, Lisse, Leiden, Leiderdorp, ug-pi. Roelofarendsveen vo9e,e door Annelies Karman ter aar - De vlag hangt uit bij de familie Muller in Ter Aar. Drie sportbekers schitteren achter het raam. Deze trofeeën zijn van de dertienjarige Timo, die dit paas weekeinde in Italië Europees kampioen'twirlen is geworden. „Twirlen is ritmische gymnas tiek op muziek. Daarbij gebruik je een stok, die baton heet", legt de kersverse kampioen uit. Bij majorette gebruiken ze de zelfde baton. „Maar twirlen is heel wat anders dan majoret te", zegt Timo stellig. „Het is een belediging om het majoret te te noemen." Hij heeft twee persoonlijke coa ches die hem helpen met oefe nen en dansen. Timo vindt dat hij het aan hen te danken heeft dat hij eerste werd op de onder delen 'dance twirl' en 'solo 1 baton' voor jongens tot veertien jaar. Hij werd daarnaast ook tweede bij het onderdeel met twee stokken. Timo stond voor een tienkoppi ge jury en honderden toe schouwers. „Ik besefte het alle maal niet. Ik wilde het goed doen op de vloer. Maar het was natuurlijk erg leuk", voegt hij er snel aan toe. Op de vraag wat het leukste is aan twirlen, antwoordt Timo zonder twijfel: 'de kick van het EK'. De sfeer is een goede twee de. En nieuwe technieken le ren, zoals 'rolls'. Dan laat hij zijn baton achter zijn hoofd langs over zijn schouders rol- len. Twirler Timo Muller uit Ter Aar met zijn eerste prijs op het erepodi um in Italië. Foto: familie Muller De weg naar het succes ging voor Timo niet over rozen. Een week voor het EK kneusde hij zijn pols. „De sportarts heeft het behandeld en ik heb er ei genlijk geen last van gehad." esse»»* m woensdag 30 maart 2005 staartdeling in Jp C wL Vlietlanden R4 [schoten - Een nog onbe- de man op een bromfiets ft zaterdagavond op de Hof- eweg in de Vlietlanden een arige jongen uit Voorscho- in elkaar geslagen. Het htoffer schoot een paar sjes te hulp die volgens hem r de bromfietser werden ig gevallen. Zo ontstond een irdenwisseling waarna de lC ;en klappen en schoppen ïg. Van de dader ontbreekt elk spoor. armond gaat >ten wegslepen imond - De booteigenaren ben nog een dikke maand ijd. Op maandag 2 mei be de gemeente Warmond het wegslepen van vaartui- die (zonder vergunning) en afgemeerd in de sloot ien Poelmeer en de Leede. gaat om het water tussen lyacintenlaan en de Lom- lustlaan. De boten worden r de gemeentewerf gesleept daar opgeslagen. Daarna ben de eigenaars dertien ;en de tijd om hun vaartuig ïog, tegen betaling, op te ha- De boten die na die perio- V( liet zijn opgeëist, worden :eakocht en vernietigd. "tl 3 chtwapen in pi slag genomen zjHEN AAN DEN RIJN - Een 27- üfëe man uit Alphen aan den i ging het liefst naar de n^eg met in zijn broeksband ingekort jachtgeweer gesto- De man werd vrijdag aan- h ouden nadat getuigen, die den gezien dat hij een wa- droeg, de politie hadden aarschuwd. De Alphenaar Djdaarde dat hij het jachtwa- bij zich had voor het geval iroblemen zou krijgen als ojaan de deur van de kroeg ge- gerd zou worden. Het wa rnet afgezaagde loop en is in beslag genomen. De e(Ji moet voorkomen wegens ;aal wapenbezit. itatie over in weg staan 4en aan den run - In een ig aan de Julianastraat in Al- n aan den Rijn is maandag- tend een 17-jarige Nieuw er aangehouden, die even rvoor een 20-jarige Alphen- lijf was gegaan. De jongen de vrouw aan haar haren ;af haar een paar schoppen dat ze in de weg zou hebben njjtaan. Omstanders hielden jjjongen in bedwang en droe- hem over aan de politie, ft( door Loman Leefmans leiderdorp - Het buurthuis aan de Leiderdorpse Buitenhoflaan moet voor een kleine 10.000 eu ro worden vertimmerd. Uit een akoestisch onderzoek blijkt dat er aan de binnen- en buitenkant geluidswerende maatregelen nodig zijn. Toch hebben de gebruikers van het pand en de omwonenden nog geen klachten over elkaar. Daarvoor bestond wel angst toen het gebouw onlangs in ge bruik werd genomen. Het pand aan de Buitenhoflaan werd tot voqt kort door diverse scholen als dependance ge bruikt. Nadat het sociaal cultu reel centrum Sjelter aan de Heemraadlaan was gesloten om plaats te maken voor apparte menten, verhuisden diverse or ganisaties en instanties naar de het leeggekomen pand in de wijk Buitenhof. Omwonenden vreesden ge luidsoverlast en ook de Leider- dorpse Volksuniversiteit was bang dat cursussen en vergade ringen zouden worden ver stoord als tegelijkertijd muziek- activiteiten in een ander zaaltje op de agenda stonden. Van het gebouw maken sinds twee maanden de Volksuniversiteit, het plaatselijke sociaal cultureel werk voor tieners en jongeren, stichting de Kinderkring, buurt- initiatief Buitenhof en de schaakvereniging gebruik. Naar aanleiding van een ge luidsrapport, uitgevoerd door de Milieudienst West-Holland,, en enkele gesprekken met de gebruikers komt de gemeente tot de slotsom dat maatregelen noodzakelijk zijn. Op de eerste plaats moet de wand tussen het centrum en de aangrenzende basisschool 't Bolwerk extra ge luidsisolatie krijgen. Dat kost 1190 euro. Daarnaast wordt voor 5712 eu ro isolatie aan de buitenmuren aangebracht en wordt er een geluidsbegrenzer aangeschaft voor 2380 euro. Dat is een soort microfoon die de geluidssterkte in decibels meet. Verder wordt het rooster van de diverse orga nisaties zo aangepast dat verga deringen en muziekcursussen niet tegelijkertijd plaatshebben en als laatste worden de tromr mellessen naar een andere lo catie verhuisd. «r Angela van der Plas, de eerste vrouwelijke wethouder van Alkemade. Foto: Hielco Kuipers vervolg van voorpagina roelofarendsveen - Voor het eerst in de geschiedenis heeft Alkemade een vrouwelijke wet houder. Nadat wethouder Frans Schoonderwoerd (finan ciën) vorige week was opge stapt uit onvrede over het fi nanciële beleid van Mooi Al kemade (VMA), de grootste fractie in de raad, heeft deze partij haar raadslid Angela van der Plas naar voren geschoven. Na het opstappen van wethou der Reijnders gisteravond, krijgt ze er wellicht nog meer verant woordelijkheden bij. Burgemeester Meerburg en de twee wethouders praten van daag over de nieuwe rolverde ling binnen het college. Het is de vraag of een derde wethou der nog het college komt ver sterken. Meerburg benoemde de nieu we bewindsvrouw gisteravond na afloop van de raadsvergade ring, hoewel de oppositiepartij en PvdA, WD en CDA nog hun twijfels hebben over de kwali teiten van Van der Plas. „Door het vertrek Van Reijnders zitten we als gemeente in een spa gaat", zegt CDA-fractieleider Jan uit den Boogaard namens de drie fracties. „Verder gaan met een burgemeester en één wethouder zou onverantwoord zijn. Maar dat wil niet zeggen dat we meteen het volste ver trouwen in de nieuwe wethou der hebben. Dat vertrouwen zal ze moeten verdienen. Hopelijk zet ze het gedegen beleid van haar voorganger voort." Met de benoeming van Van der Plas is VMA nu de enige partij in het college van burgemeester en wethouders. Dit is mogelijk omdat de partij de absolute meerderheid in de gemeente raad bezet, met 8 van de 15 ze tels. VMA-fractieleider Niko van Brussel had de situatie liever anders gezien. „Het had niet Onze voorkeur om alleen door te gaan", zegt hij. „Maar het is begrijpelijk dat de andere par tijen nu niet met ons willen sa menwerken. Ik heb gesprekken gehad met de overige fractielei ders, maar al snel bleek dat er geen mogelijkheden waren. Dan nemen wij onze verant woordelijkheid. Vandaag moet het college |Biar bepalen over de invulling van de portefeuille van Reijnders." Een unanieme beslissing om Van der Plas voor de wethou- derspost voor te dragen was snel genomen binnen de VMA- fractie. Tijdens eerdere behan delingen van de gemeentelijke begroting kwam VMA al twee maal met tegenbegrotingen waar Van der Plas verantwoor delijk voor was en die door het college grotendeels werden overgenomen. Eerder werkte ze onder meer op de financiële af deling van tandpastafabrikant Colgate in Brussel, waar ze geldstromen in de gaten hield. Van der Plas stort zich meteen enthousiast op haar nieuwe functie, ook al bezet ze die voorlopig slechts een jaar in verband met de komende ge meenteraadsverkiezingen in het voorjaar van 2006. „Je begint er natuurlijk liever op andere voet mee", zegt zij. door Nienke Ledegang wassenaar - Vijfenzeventig jaar bestaat dit jaar de Sint Jozefpa rochie in Wassenaar. Dat moet gevierd wprden. Op zaterdag 23 april voerën parochieleden en andere enthousiastelingen de musical 'Jozef, de timmerman' op. Aardigheidje: de musical is een 'scratch', dat wil zeggen: hij wordt op dezelfde dag ingestu deerd en opgevoerd. Nu ja, helemaal blanco gaan de amateur-acteurs niet van start. Gisteravond werden in de paro chie de liedteksten en een cd'tje van de speciaal voor de gele genheid geschreven musical uitgedeeld aan de deelnemers - die geacht worden de cd tegen 23 april grijs te hebben ge draaid. Tegen de zestig mensen schreven zich tot nu toe in voor de musical, maar tot een dag van tevoren kan men zich aan melden. Behalve van zanglief hebbers moet 'Jozef, de tim merman' het hebben van band leden en een enkeling die de catering verzorgt. 'Veldwerk Muziek en Theater producties' uit Oegstgeest schreef de musical en doet ook de regie van het stuk. Het ver telt het verhaal van Jozef, de aardse vader van Jezus. De mu sical begint op het romantische moment dat Jozef Maria leert kennen. Ook het kerstverhaal komt, in een notendop, voorbij. Marijke Langeveld van Veld werk: „Wij werden door de Sint Jozefparochie gevraagd om voor hun 75-jarige bestaan een musical te maken. Vijf jaar gele den hebben wij in de Sint Jozef parochie al de musical Jesus Christ Superstar opgevoerd. Deze keer doen we dus een ei gen stuk." Het uitkiezen van de solisten ('iedereen die meer dan vier re gels eigen tekst heeft') doet Veldwerk in overleg met een werkgroep van Sint Jozef. Em my van der Wilk is voorzitter van de werkgroep. „Wij bewa ren magnifieke herinneringen aan Jesus Christ Superstar. Er wordt nog regelmatig gevraagd: wanneer komt er weer zoiets? Nu dus. Wel hebben we bewust voor een scratch gekozen. Jesus Christ Superstar hebben we in een half jaar tijd ingestudeerd. Maar daar kun je jongeren niet meer voor porren. Omdat wij hen er ook graag bij willen heb ben, is het iets overzichtelijks geworden, iets van korte duur." Er zitten inderdaad wel wat jongeren in de kerk, op de in troductieavond. Verder valt vooral op dat er veel vrouwen meedoen. Langeveld: „Dat is al tijd zo. Mannen willen op zich wel, maar die moeten we vaker apart benaderen. Die hebben een soort schroom te overwin nen." Schroom overwinnen, dat hoef den Paulien van Noort en Ger- dine Sloekers in elk geval niet. Zij waren er met Jesus Christ Superstar al bij en zijn nu 'zeker weer van de partij'. „Dat was een bijzondere ervaring. Toen ik de aankondiging voor weer een nieuwe musical zag dacht ik meteen: dit wil ik weer", zegt Van Noort. „Ik zie trouwens ook een boel dezelfde gezichten als een jaar geleden." 'Jozef, de timmerman' wordt op zaterdag 23 april om 19.30 uur opge voerd in de Sint Jozefkerk aan de Parklaan 28 in Wassenaar. ieta Kroft erswoude - Alle mus- ienden verdwijnen uit het erswoudse straatbeeld. De den die zowel in Hazers- ïde-Rijndijk als in Hazers- ïde-Dorp voor overlast zor- worden gevangen en naar instelling gebracht. Om <e instelling het gaat, wilde wethouder De Best gisteren nog niet zeggen. Voor de wethouder stond vast dat de eenden op een diervrien delijke manier de dorpen zou den verlaten. Want dat er een probleem was, dat stond wel vast. Al enkele jaren klagen be woners over de vervuiling van de straten en over een onveilige verkeerssituatie. Ook lopen de muskuseenden winkels binnen. Volgens De Best zouden ze zelfs kinderen aanvallen. Op verzoek van de gemeente Rijnwoude bracht Stichting Vo gelklas uit Rotterdam een kijkje in de beide dorpen. De vrijwilli gersorganisatie die zich ont fermt over jonge, zieke en ge wonde vogels telde in totaal 93 muskuseenden. Om het pro bleem de wereld uit te helpen, adviseerde de stichting de ge meente om ze allemaal te van gen in grote kooien. „Dat van gen kan door dezelfde persoon de dieren elke dag op dezelfde tijd in de kooi te laten voeren", legt coördinator Koos van Donk uit. „Na een week of drie zijn ze vertrouwd met de kooi. Op een moment dat ze allemaal binnen zijn, kan de kooi dicht en kun nen ze naar een andere plaats worden vervoerd. Van Donk waarschuwt wel dat andere mensen in de dorpen de eenden niet moeten voeren, want anders wennen de bees ten niet aan de kooi. Ook hoopt hij dat de drie particulieren die 'flessenhalseenden' hebben, ze niet tussen de andere eenden laat lopen, omdat ze dan mee de kooi ingaan. De zegsman van De Vogelklas is ervan overtuigd dat het vangen en herplaatsen de meest huma ne manier is om van de vogels af te komen. „Er zullen altijd wel mensen zijn die vinden dat het zielig is. Maar als de over heid niets doet, gaan de men sen zelf maatregelen nemen. Dan worden er dieren moed willig vergiftigd. Dat hebben we hier in Rotterdam ook gezien. De dader ligt altijd op het kerk hof." zoeterwoude/hazerswoude - Een grote ravage en drie gewonden: dat was gister middag het resultaat van een flinke aan rijding op de Nu. Het óngeluk gebeurde tussen de Gemeneweg in Hazerswoude en de afslag naar de Burgemeester Smeetsweg. Een 23 jarige automobiliste uit Wuppertai, Duitsland, merkte te laat een file op. Ze klapte hard op de auto van een 60-jarige man uit Bodegraven. Die schoof door tegen een bestelauto van een 31-jarige man uit Heeze. Om de gewon den snel en veilig naar het ziekenhuis te krijgen, knipte de brandweer twee auto's open. De Duitse is, met een 20-jarige landgenoot die bij haar in de auto zat, met rug- en nekletsel naar het LUMC ver voerd. De man uit Bodegraven is met soortgelijke klachten naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp vervoerd. De N11 in de richting van Leiden was twee uur af gesloten voor verkeer. Foto: Hielco Kuipers (advertentie) Tijdens de aanloop naar de gro te dag heeft hij niet de gebrui kelijke twee uur per dag ge traind, door de ziekte van Pfeif fer. „Het was best moeilijk alle maal", beaamt hij. Zijn ouders hebben zich inge zet voor de droom van hun zoon. „Zij zorgen er altijd voor dat ik kan trainen en overal naartoe kan." Timo's zus Bibi is ook twirler. Zij noemt het 'geweldig' dat haar broer twee keer eerste werd in Italië. Bibi (15) werd met haar team Europees kam pioen op één onderdeel. Door zijn zus is Timo drie jaar gele den begonnen met de sport. Hij zag haar oefenen met haar ba ton en dat leek hem ook wel wat. Hij begon bij het Ter Aarse Dice Musica, maar zit nu bij TVL in Leidschendam. Vooral het afgelopen jaar is hij vooruit gegaan. Of hij talent heeft? Timo grijnst. „Dat weet ik niet", luidt het antwoord. Zijn moeder is meer uitgespro ken: „Ja, hij heeft zeker talent. De jury noemde Timo zelfs een supertalent." De meeste twirlers zijn meisjes. „Ik denk dat jongens het niet durven en er misschien nog nooit van gehoord hebben. De sport is niet zo bekend in Ne derland." Timo durft het wel. „Ik heb me er nooit voor ge schaamd." Vorig jaar pestten zijn medeleerlingen hem nog, maar tegenwoordig zijn ze trots op hem. „Op mijn school, het Ashram College in Alphen aan den Rijn, werd een twirl-de- monstratie gehouden. Sinds dien kijken mijn klasgenoten er anders naar, ze wensen me nu succes."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15