'Goed spelen in Oranje is moeilijk' SPORT Medailles op WK baanwielrennen voor kalf jes en krielkip Uit de schaduw van hun beroemde vaders Nederland speelt zonder Ajacieden Van Bommel krijgt echte kans Van Persie doet weer v? zich spreket Mike Houtman en Dimitri Metgod misdragen zich op het voetbalveld Doelpunt met ontplofte bal telt brussel - De commissie van be roep van de Belgische voetbal bond heeft de klacht van La Louvière in de zaak van de ont plofte bal, die lek het doel in vloog, gisteren verworpen. Dat betekent dat de uitslag van het duel tegen Anderlecht 2-1 blijft en de Brusselse club er drie punten bijkrijgt. De achterstand op koploper Club Brugge is na 26 duels nog zes punten. DSB strikt Kleinsman wognum - DSB gaat schaatsster Moniek Kleinsman financieel ondersteunen. De Nederlands kampioene allround heeft een tweejarig contract getekend bij het bedrijf van AZ-voorzitter Dirk Scheringa. „Moniek heeft voor ons gekozen, omdat wij haar in het afgelopen seizoen ook al hebben geholpen. Ande re ploegen zagen haar toen nog niet staan.", aldus DSB-direc- teur Toon Gerbrands. Politie bevrijdt moeder Rogerio sao paulo - De moeder van de Braziliaanse voetballer Rogerio, die voor Sporting Portugal speelt, is weer vrij. Ze werd maandag door drie gewapende mannen meegenomen uit haar huis in de stad Campinas. Vier dagen na haar ontvoering kon de politie haar bevrijden. Zij verkeerde in goede gezondheid. Het was de vierde keer in een half jaar dat een moeder van een bekende Braziliaanse voet baller werd ontvoerd. boekarest/anp - Marco van Basten kan vanavond tijdens de uitwedstrijd in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap voetbal tegen Roemenië over Phillip Cocu beschikken. De middenvelder van PSV trainde gisteravond in het stadion van Rapid Boekarest voor het eerst deze week met de nationale se lectie mee. Hij ondervond geen hinder meer van zijn gekwetste hamstring. Niet Van der Vaart maar Cocu start dus links op het midden veld. Van Basten, wel eens be ticht van Amsterdamse voor keuren, begint tegen de Roeme nen voor het eerst in zijn func tie als bondscoach zonder een speler van Ajax. Tijdens de ver loren halve finale op het Euro pees kampioenschap tegen Portugal startte het Nederlands elftal voor het laatst zonder speler van de Nederlandse re cordkampioen. Vermoedelijke opstelling Ne derland: Van der Sar; Krom kamp, Boulahrouz, Mathijsen en Van Bronckhorst; Van Bom mel, Landzaat en Cocu; Kuijt, Van Nistelrooij en Robben. zaterdag 26 maart 2005 >E door Edward Swier los angeles - „Het is toch an ders wakker worden", zegt Teun Mulder in de lift van het Holiday Inn in Torrance. Een blik naar het nachtkastje leerde hem dat hij de avond ervoor toch echt WK-zilver had ge wonnen op de teamsprint. De Franse handen die hij op weg naar de ontbijtzaal moet schud den, overtuigen hem nog na drukkelijker van het succes dat hij behaalde met Theo Bos en Tim Veldt. Maar de realiteit is ook hard. Genieten van zijn eerste WK-plak kan hij slechts kort, het keirintoernooi wacht hem al deze dag. Mulder (23) behoort, in een stal vol vleeskoeien, tot de kalfjes. Net als Theo Bos (21) en Tim Veldt (21) heeft hij qua spier massa en ervaring een grote achterstand op de concurren tie. De Engelsen, dertigers met turbodijen en gemiddeld tien jaar meer stuurkunst in hun ba gage, profiteerden er gisteren nog van. Maar het duurt niet lang voor het zilver van dit jaar in goud zal veranderen voor de drie jonge Oranje-renners. Het is slechts een kwestie van tijd. Tijd die voor een groot deel in het krachthonk zal worden doorgebracht. Bondscoach Pe ter Pieters: „We kunnen nog tien jaar voort. Na Beijing kun nen we ook over de Spelen daarna nog nadenken." De En gelse wereldkampioenen Chris Hoy (29), Jason Queally (34) en Jamie Staff (31) moeten China überhaupt nog zien te halen. Dat besef spoelde een groot deel van de lichte teleurstelling weg. Want al was niet direct op een finaleplaats gerekend, toen de drie jongelingen aan het goud hadden geroken, wilden ze er ook in bijten. „Maar we mogen zeker trots zijn, blij met deze tweede plek. Geklopt wor den door zulke ervaren jongens is geen schande." Na de series moest worden ge gokt. Tim Veldt, de minst erva ren van het trio, besloot een tandje zwaarder te steken. Hij maakte het zichzelf daar extra moeilijk mee. Na de furieuze start van Teun Mulder dreigde het Nederlandse trio uiteenge reten te worden, middenman Theo Bos herstelde het even wicht, maar de hapering in de beginfase had lichtgewicht Veldt teveel kracht gekost om spierbonk Jamie Staff nog te be dreigen. Veldt: „Ik mis nog de ervaring. Teun is de laatste maand nog zoveel vooruit gegaan, zijn start is echt super. Dat explosieve mis ik, ik moet alle zeilen bij zetten om het gaatje niet te groot te laten worden. Toch heb ik voor de finale een tandje zwaarder geschakeld. We wis ten dat het sowieso lastig zou worden tegen de Engelsen, maar hadden al zilver en dus niks te verliezen. Je moet soms gokken." Mulder zag de verloren finale niet als een gemiste kans. Hij glunderde al direct, met zijn eerste WK-medaille om de nek. „Wij zijn nog zo jong. En dan al zilver. Dat geeft zo'n lekker ge voel." In de training op de baan én in het krachthonk moet de ko mende jaren het laatste spron getje naar goud worden ge maakt. Al geloof ik niet dat die jongens moeten nastreven ook zulke spierbonken als de Engel sen te worden", aldus bonds coach Pieters. „Ik vind baan- fietsen nog altijd een tak van de wielersport en geen kracht sport." Bondsarts Tjeerd de Vries is het daarmee eens. „Je moet nooit de snelheidscom ponent verwaarlozen", heette door Peter van Duyl Boekarest - Bij zijn debuut in Oranje, nu vierenhalf jaar terug, werd Mark van Bommel door de kenners een mooie en vooral lange interlandloopbaan voor speld. Erg intens is de relatie tus sen de PSV'er en het Nederlands elftal echter nooit geworden. Zelfs in het beste seizoen uit zijn loopbaan moet Van Bommel het regelmatig doen met een plaats je op de bank. Vanavond in Boe karest krijgt hij waarschijnlijk weer eens een echte kans om de liefde van Oranje te winnen. Hij legt elk woord op een goud schaaltje alsof de hele wereld over zijn schouder meekijkt en zijn uitlatingen beoordeelt. Mark van Bommel, de meest besproken voetballer van de af gelopen week, onderkent dat hij op dit moment eigenlijk wei nig behoefte heeft aan spreek tijd. „Ik zit nu bij Oranje, met PSV komt de kwartfinale van de Champions League eraan en er speelt nog de vraag van mijn nieuwe club. Ik wil op dit mo ment gewoon rust in de tent." Afgelopen zondag was Mark van Bommel (bijna 28) nog de absolute blikvanger in de top per tegen Ajax. In de omgeving waar bondscoach Marco van Basten zo opzichtig het toe komstige voetbalgeluk van dit land ontwaart, leidde hij de hoofdstedelijke trots hoogst persoonlijk naar de slachtbank. Met drie goals was Van Bom mel dé man in een historische zege: 0-4. Zelfs in de euforie van zondag bewaart de Limburger met op vallend gemak zijn zelfbeheer sing. Ja, hij werd maandag en zelfs dinsdag nog wakker in ju belstemming. Maar Van Bom mel benadrukt dat de zege in Amsterdam een teamprestatie was en al helemaal geen revan che op de vaak zo bewierookte Ajacieden. „Het is natuurlijk fantastisch als je met een re cordscore wint in de Arena én drie goals maakt. Ik geloof dat alleen Ruud van Nistelrooij dat een keer is gelukt. Er wordt heel veel geschreven en gezegd op de televisie. Voor dat soort din gen probeer ik me af te slui ten." Van Bommel is bezig aan, zoals hij het ook zelf noemt, 'mis schien wel zijn beste seizoen bij PSV. Dat feit op zich is al op merkelijk, want de middenvel der wilde vorige zomer koste wat kost weg uit Eindhoven. Als Borussia Dortmund geen finan ciële zorgen had gehad, draaide Van Bommel nu zijn rondjes in de marge van de Bundesliga. „Het kan gek lopen", vindt hij zelf ook. „De mogelijkheid om weg te gaan was er, maar ik had geen zin om een vertrek te for ceren en met ruzie weg te gaan. En nu hebben we een ongeloof lijk homogene groep, het is be- langrijk dat er veel nieuwe spe lers zijn gekomen. Jongens die nog niet zes keer naar RKC zijn geweest. Dat heeft ook op mij Mark van Bommel: „Ik ben in 2000 begonnen bij Oranje, maar waar ik nu sta weet ik echt niet precies." Foto: Hans van Weel een heel verfrissende uitwer king gehad." Veel meer laat Van Bommel momenteel niet van zichzelf zien en misschien is die zwijg zaamheid wel een vorm van zelfbescherming. De aanvoer der van het ongenaakbare PSV zegt het nooit hardop, maar hij voelt zich niet happy met zijn rol bij Oranje, waar hij sinds de afgang bij Macedonië op een zijspoor terecht is gekomen. Zou hij het achterste van zijn tong laten zien, zou voetbal- minnend Nederland zijn vin gers er bij aflikken. De combinatie Van Bomme l/Oranje is eigenlijk nooit een gelukkige geweest. Als superta lent debuteerde hij in oktober 2000 tegen Cyprus. Sindsdien speelde het Nederlands elftal nog 48 wedstrijden, maar Van Bommel heeft in totaal pas 31 hele of gedeeltelijk interlands achter zijn naam staan. De PSVer miste met Oranje het WK van 2002 en ontbrak afgelo pen zomer in Portugal door een blessure. En als Van Bommel wél in het Nederlands elftal speelt, zien we zelden de overtuigende middenvelder die hij in Eind hoven is. Steeds zit er een zeke re terughoudendheid in zijn spel, alsof hij minder durft dan in het shirt van zijn club. „Mis schien is dat zo, ik weet het niet", klinkt het, opnieuw voor zichtig. „Kijk, ik speel nu zes jaar bij PSV, daar ken ik ieder een door en door, weten ande ren precies wat ik kan. Bij Oranje ben je maar een paar dagen per jaar bij elkaar. Daar om is het moeilijk om in het Nederlands elftal heel goed te spelen." Over zijn functioneren in de nationale ploeg sprak Van Bommel al eens uitvoerig met de bondscoach. Beiden zwijgen over de inhoud van dat gesprek, hoewel de speler zich deze week liet ontvallen het niet met alles eens te zijn wat Van Bas ten op tafel gooide. „Ik ben in 2000 begonnen bij Oranje, maar waar ik nu sta weet ik echt niet precies. Ik sta in elk geval niet bovenaan, dat lijkt me duidelijk. Maar zo'n gesprek geeft in elk geval aan dat de bondscoach met me bezig is. Dat is al een goed teken, lijkt me." UITSLAGEN het in medische termen. Toch weet ook Yvonne Hi naar wat haar te doen stai 24-jarige krielkip uit Koedf won brons op de 500 metj( „Dit smaakt naar meer. Ik dit toernooi meteen aan a wichten hangen." Na de l| ging overheerste de opluq Al twee jaar op'een rij wa 1 voormalig schaatsster viel geworden. „Ik heb alle tij# dig gehad om wielrensterf worden. Ik was zo wissehl Nu ik het gevoel heb dat ij reur ben, kan ik er aan ga] werken krachtpatser te v den." URZicENi/GPD - Robin v; heeft weer eens na< van zich doen spreken, voerder van Jong Oranjij^ gisteren in de EK-wedstq. Av gen Jong Roemenië veld gestuurd; hij zag 'zi tal vervolgens kansloos verliezen. De speler van Arsenall kort voor rust rood, nadal Roemeense aanvoerder! stantin de bal uit zijn had gegrist om een vrije nemen. Constantin meteen een hand in V< sie's gezicht. De zwakke scheidsrechter Coue gi keer rood. Foppe de Ha; dat buiten de maat. „Mi: was het een verkeerde a) van Robin, maar rood wa dreven, misschien w; geel." Van Persie had Coue ec veel eerder tegen zich i men, met zijn gedrag v verwend nest. Tien n voor zijn rode kaart pt bovendien uit met een overtreding, door met g( voet bij Prepelita over de; diens scheenbeen te Coue ontging het, Peter sen, de Deense oud-si rechter die in Urziceni de UEFA waarnemer w; het wel gezien. „Dat is n| geel, maar van mij moj soort overtredingen mi worden bestraft." Van Persie solliciteerde langer naar ellende, net ky Hofs, die sterk begoi ook weer opviel met wil< tredingen en gemekki speelde zich aldus uitei zelf uit de wedstrijd. Van de 'grote jongens' alleen Nigel de Jong ee doende, ook Collins Joh de in de malaise. De sp Fulham won geen enk( duel, was onschuldig 0 grond en voerde niets balverlies, net als Van trouwens. HOCKEY door Wietse Dijkstra Rotterdam - Stappen ze einde lijk een keer uit de schaduw van hun beroemde vader, halen ze de krant alleen op pijnlijke wij ze. 'Voetbalzondaars' Mike Houtman (Oude Maas uit Poor- tugaal) en Dimitri Metgod (De Zwervers uit Rotterdam) waren üever anonieme amateurs ge bleven. Een verhaal over de keerzijde van ongevraagde roem. „Dit is natuurlijk mijn ei gen schuld." Het talent Houtman (21)„Voetbal is een hobby van me. Ik speel niet voor niets in de vierde klasse. Als kind droomde ik van Feyen- oord, maar ik ben vooral een liefhebber. Ik hou ook van de derde helft met een biertje en een sigaretje. Wat dat betreft lijk ik niet op mijn vader. Ook niet als speler. Hij is sterker aan de bal, kan veel beter koppen en heeft een harder schot." Metgod (22): „Als ik het talent van mijn vader had gehad, speelde ik natuurlijk niet bij De Zwervers. We lijken wel een beetje op elkaar, al ben ik links benig. Ik heb nog wel steeds de ambitie om het betaalde voet bal te halen." Verbijstering bij vaders Peter Houtman, zelf altijd het toonbeeld van sportiviteit, is nog altijd kapot van het inci dent waarvan hij als medespe ler nota bene getuige was. „Ik stond er versteld van", zegt de ex-Feyenoorder, die bij Oude Maas nog regelmatig een bal letje trapt met zijn zoon. „Mi ke is helemaal niet zo, hij rea geerde in een opwelling. Had Mike Houtman (links) en Dimitri Metgod: nooit voordeel van achternaam gehad. Foto: GPD/Guido Benschop Het vergrijp Metgod: „Na een duel vielen mijn tegenstander en ik op de grond. Bij het opstaan raakten we elkaar. Ik kreeg meteen rood omdat de scheidsrechter alleen had gezien dat ik opstond en mijn tegenstander viel. Ik ging op boze toon verhaal halen, want ik had geel al zwaar ge vonden. Later hoorde ik dat ik ik het maar zien aankomen." Ook John Metgod, net als Houtman zelf een nette voet baller, kent zijn zoon niet als herrieschopper. „Hij is geen jongen die voor trammelant zorgt", zegt de Excelsior-trai- ner. „Dimitri heeft er moeite mee als hem onrecht wordt aangedaan. Dat herken ik wel van mezelf." ook voor het beledigen en be dreigen van de scheidsrechter rood had gekregen. Maar ie mand bedreigen zit niet in me. Ik had weg moeten lopen. Dat is het enige dat ik mezelf ver wijt." Houtman: „Ik ben nog steeds aan het achterhalen wat er nu precies is gebeurd, want het is zo snel gegaan. Ik kreeg mijn tweede gele kaart na het weg schoppen van een bal. Daarna kreeg ik een black out en heb ik me omgedraaid en de scheids rechter een schop gegeven. Vijf seconden later wist ik al hoe fout ik had gezeten. Ik ben ver bijsterd, want ik ben helemaal niet zo." De straf Houtman: „Die accepteer ik, want die is terecht. Ik schaam me kapot voor wat ik heb ge daan. Dat is schandalig en hoort niet op een voetbalveld thuis. Het rotste vind ik het nog voor de scheidsrechter. Ik heb hem al een paar keer mijn ex cuses aangeboden. Ook voor de club en mijn teamgenoten vind ik het vreselijk. Ik ben een paar dagen later naar de club gegaan om iedereen mijn excuses aan te bieden. Hoe ze reageerden? Er heerste een doodse stilte. Niemand kan begrijpen wat ik heb gedaan." Metgod: „Een schorsing voor een of twee wedstrijden had ik wel geaccepteerd, maar ik vind deze straf nogal zwaar." De achternaam Metgod: „Ik heb nooit een voordeel van mijn achternaam gehad. Ik loop daar ook niet mee te pronken. Ik ben gewoon Dimitri. Vroeger werd ik wel met mijn vader vergeleken, maar daar heb ik wel mee leren leven. In dit geval is het wel Naam: Mike Houtman (21) Zoon van: RTV-Rijnmond- verslaggever Peter Houtman, ex-speler van ondeV meer Feyenoord, FC Groningen, Club Brugge en Oranje Zelf In het nieuws door: Verwondde scheidsrechter met karatetrap na tweede ge le kaart tegen ZBVH. Straf: Door de KNVB voor vier jaar geschorst (waarvan 1 jaar voorwaardelijk). Naam: Dimitri Metgod (22). Zoon van: Excelsior-trainer John Metgod, ex-speler van AZ'67, Real Madrid, Notting ham Forest, Tottenham Hot spur, Feyenoord en Oranje. Zelf in het nieuws door: Twee rode kaarten in later gestaakte wedstrijd tegen Die Haghe. Straf: Door zijn club De Zwervers voor rest seizoen geschorst. heel vervelend. Mijn vader heeft hier namelijk niets mee te maken. Dat ik 'de zoon ben van' had wat mij betreft niet in de krant hoeven te staan. Dat had iedereen wel kunnen gok ken, want er wonen niet zo veel mensen met de naam Metgod in Ridderkerk." Houtman: „Dat ik daar altijd aan word herinnerd, heeft voor- en nadelen. Als ik een we reldgoal maak zeggen mensen 'je lijkt op je vader.' Mis ik een kans, dan zeggen ze 'je hebt het talent niet van hem.' Door dit voorval merk ik wel dat ik extra aandacht krijg, maar dat had ik kunnen verwachten en is ook mijn eigen schuld." Lille. EC bekerwinnaars mannen. Groep A: Oranje Zwart (Ned) - Dinamo Moskou (Rus) 9-2 (3-2), Club de Campo (Spa) - Start Gniezno (Pol) 7-1 (2-0). Groep B: Cannock (Eng) - Bologna (Ita) 6-0 (2- 0), Uhlenhorst (Dui) - Lille (Fra) 2-1 (1-0). Keulen. EC bekerwinnaars vrouwen. Groep A: Amsterdam (Ned) - Cambrai (Fra) 15- 1 (7-1). Rot-Weiss Köln (Dui) - Moskou Prada (Rus) 9-0(5-0). Groep B: Chelmsford (Eng) - La Gantoise (Bel) 5-1 (3-0), Glasgow Western (Sch) - Dinamo Soemtsjarka (Oek) 4-2 (2-1). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3664, 25 maart. 4. 5, 6. 9, 10, 13. 14. 20. 21. 30, 37, 38. 39. 42. 44. 55. 58. 59. 63. 65. (Onder voorbehoud van typefouten) Bueren, Bruma (Sparta). FC Volendam - Fortuna Sittard 3-0 (2-0). 3. Steur 1-0, 44. Buys 2-0, 84. Calabro 3-0. Scheidsrechter: Zeinstra Toeschouwers: 3559. Gele kaart: Steur (FC Volendam), Aker boom, Dassen (Fortuna Sittard). VOETBAL Kwalificatie EK onder 21. Groep 1 Roemenië - Nederland 2-0 (1-0). 23. Keseru 1-0 (strafschop), 85. Curelea 2-0. Scheids rechter: Coué (Fra). Rode kaart: 45. Van Persie (Ned), Constantin (Roe). Gele kaart: Hofs, John en De Jong Opstelling Nederland: Water man (46. Pasveer), De Jong, Verhaegh, Kruis wijk (46. Huntelaar) en Jansen (72. Van Mos selveld); Hofs, Van Persie en Schaars; De Rid der, John en Rojer. Tsjechië - Finland 3-0 (1-0). 20. Magera 1-0, 53. Taulo 2-0 (e.d.), 87. Sverkos 3-0. Rode kaart: 69. Kuqi (Fin), Stand: 1 Roemenië 5-12 (14-5), 2. Tsjechië 5-11 (13-3), 3. Nederland 4-7 (6-3), 4. Mace donië 4-4 (7-9), 5. Finland 5-3 (2-9), 6. Arme nië 5-3(1-14). Eerste divisie. Cambuur Leeuwarden - Stormvogels Telstar 2- 4 (1-2). 9. Kantelberg 0-1, 16. Kantelberg 0- 2, 34. Akachar 1-2, 53. Zimmerman 2-2, 70. Slory 2-3, 90. Lettinga 2-4. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 5023. Gele kaart: Sal- den (Stormvogels Telstar). FC Eindhoven - VW Venlo 1-3 (0-1). 13. Van Loenhout 0-1, 53. Linssen 0-2, 84 Ayaz 1-2, 90 Jacobs 1-3 Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 1970. TOP Oss - AGOW 2-0 (1-0). 5 Van Dalen 1-0, 57 Dijkhuizen 2-0 Scheidsrechter: Van der Roest Toeschouwers: 1256 Gele kaart: Rook (TOP Oss). Winklaar. Van der Ree (AGOW). MW - BV Veendam 4-0 (3-0). 9. Muhamadu 1-0. 26 Muhamadu 2-0. 27. Ouichou 3-0, 66 Van Bergen 4-0. Scheidsrechter: Wiede- meijer Toeschouwers: 4509 Gele kaart: Mans (MW), Ditewig. Slor, Schoenmakers (BV Veen- dam). Haarlem - Heracles Almelo 0-1 (0-0). 82. Smit 0-1. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschou wers: 1925. Gele kaart: Witteman, Katipana (Haarlem), Hocher (Heracles Almelo). FC Zwolle - Sparta 0-1 (0-0). 67 Koevermans 0-1. Scheidsrechter: Smit Toeschouwers: 3225. Gele kaart: Hooiveld (FC Zwolle), Van Stand: Sparta Heracles VW FC Zwolle Volendam Helmond Sp Telstar Dordrecht Cambuur L. AGOW Veendam TOP Excelsior Haarlem MW GA Eagles Eindhoven Fortuna S. Emmen 27 17 27 18 27 14 28 12 27 12 26 11 26 10 27 11 28 11 27 12 27 10 28 10 27 9 27 8 28 7 26 8 28 5 26 5 27 4 8 2 59 4 5 58 8 5 50 8 8 44 5 10 41 7 8 40 9 7 39 6 10 39 6 11 39 1 14 37 7 10 37 6 12 36 5 13 32 6 13 30 9 12 30 8 10 29 8 15 23 8 13 20 7 16 19 73-28 51-27 50-28 48-38 37-33 45-35 41-33 36-41 34-38 43-44 41-43 38-53 38-41 37-47 30-35 32-40 41-62 35-55 30-59 VIERDE Periode: TOP Heracles MW Sparta Excelsior Dordrecht FC Zwolle Volendam Telstar W V AGOW Cambuur L. Veendam Helmond Sp Emmen Haarlem Fortuna S. GA Eagles Eindhoven 2 2 0 0 6 4-1 4- 2 5- 1 2- 1 3- 0 2- 1 5- 3 3- 1 5- 4 5- 6 1- 2 3- 5 1- 5 0- 0 2- 3 0- 1 0- 3 0- 3 2- 5 2 2 0 0 6 2 110 4 2 110 4 110 0 3 1 1 0 0 3 2 10 13 2 10 13 2 10 13 2 10 13 2 10 13 2 0 111 2 0 111 0 0 0 0 0 10 0 10 10 0 10 10 0 10 10 0 10 2 0 0 2 0 Mannen, eredivisie, halve finales play offs. Nesselande - Orion 3-0. WIELRENNEN Domfront. Ronde van Normandië. Vierde etappe. Fiers - Domfront: 1 Reus (Ned) 74 km in 1.43.30, 2. Ravaleu (Fra) 0.02, 3. Olmo Menacho (Spa) 0.03, 4. Bonsergent (Fra), 5. Clain (Fra). 9. Lucassen, 12. De Maar. 17. Heijboer. 21. Elijzen, 26. Van Schalen. 33. Her mes. 37. Sneeboer, 50 Duijn, 65. Dek kers. 68. Rooyakkers 0.19, 80. Mohl- mann 0.29. 95. Goesinnen 1.21, 107. Farenhout 2.02. Vijfde etappe, Domfront - Avranches: 1. Olmo Menacho (Spa) 80 km in 1.42.03, 2. Bonsergent, 3 Canouet (Fra), 4. Had- dou (Fra), 5. Clain (Fra), 9. Reus, 15. Dekkers 0.05, 22. Heijboer, 23. Lucas sen, 24. Sneeboer, 25. Duijn, 26. Van Schalen, 27. Elijzen, 29. Hermes, 38. De Maar, 43. Rooijakkers, 69. Goesin nen 0.46, 76. Mohlmann 1.11, 81. Fa renhout 1.31. Algemeen klassement: 16.56.20, 2. Petilleau (Fra) Garrido Mayorda (Arg) 0.46, 4^ gent 0.57, 5. Barthe (Fra) 0.5E boer 0.59, 8. Elijzen 1.00, 12.1 •1.06, 13. Dekkers, 15. Van! 1.10, 33. Hermes 1.28, 40. 1.33, 41.'-Rooijakkers 1.35, 4 1.45, 51. Mohlmann 3.01, 65 boer 11.30, 86. Farenhout 24. Goesinnen 37.00. Palau-Solita I Plegamans. Ci Week. Vijfde etappe, individuele tijdrit cellara (Zwi) 17 km in 19.29, 2 son (VSt) 0.07, 3. Karpets (Ru 4 Contador (Spa) 0.12. 5. Frigl Bruseghin (Ita) 0.14 Eindklassement: 1 Contador 1 2. Bernabeu (Spa) 0.36, 3. An dia (Spa) 0.39. 4. Danielson l.C (Spa) 1.03. 6. Rubiera (Spa) l.< Seramazzoni. Internationale Wie Vierde etappe, Fiorano Model ramazzoni: 1 Kirchen (Lux) 1! 4.30.38, 2. Pellizotti (Ita), (Ita), 4. Mazzanti (Ita), 5. Frani agrande (Ita), 6. Leukemans (B< Algemeen klassement: 1 17.01.19, 2. Facci (Ita) 0.10, 0.28, 4. Mazzanti 0.30, 5. C; 0.36, 6. Tiralongo (Ita) 0.38. Los Angeles. WK baanwielrenm Mannen, puntenkoers: 1. Ribini punten, 2. Tamouridis (Gri) 36, ras (Spa) 34, 11. Schep 17. Teamsprint: 1. Groot-Brittann Queally, Staff) 44,379, 2. (Mulder, Bos, Veldt) 44,713, land 44,790. Vrouwen, 500 m tijdrit: 1 (Wru) 34,738, 2. Meares (Aus) 3. Hijgenaar (Ned) 34,928, 35,056. ZWEMMEN Eindhoven. Swim Cup, eerste J les. Mannen. 200 vrij: 1. Feiten (Ned) 1.50,3 gan (Oos) 1.51.16, 3. Mange4 1.51,51; 50 rug: 1. Tammin® Kokkodis (Gri) 27,06, 27,11; 200 rug: 1. Rogan 2 d Keetman (Ned) 2.07,67, 3 (Ned) 2.08.63; 200 school: lj kengoed (Ned) 2.20,91, 2. SteJS (Ned) 2.23,37, 3. Van den Ho 2.26,98; 200 vlinder 1. 2.02,54. Vrouwen. R'ï 200 vrij: 1. Veldhuis (Ned) 2 (jeg Dekker (Ned) 2.01,55. 3. Vai (Ned) 2.02.35; 50 rug: 1 ?wt (Ned) 29,19, 2. Nadarajah (Neferc 3, Luiken (Ned) 30,29; 200 rui ter (Ned) 2.18,22, 2. Schink 2.19,25, 3. Van der Zandde 2.21,35; 200 school: 1. Ten Br| 2.34,77, 2. Nijhuis (Ned) 2.3 Van Valkengoed (Ned) 2.39,^^ vlinder: 1. Temmerman (Ned) 2M

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 26