Nederlanders massaal aan slaappil m 10% «300,- □rting 1 ie en Sanders voordeel 10-daagse Ni 1. korting De Valkenburger is gul 50% KORTING APraRATUUR +GRATIS FRITEUSE Singel loop Vrijdag 22 april Huisartsen doen zo goed als niets om gebruik middelen terug te dringen zondags dagenj Lentevlucht PAASDAG N WIJ OPEN UekkerAwonenwoor verbazend weinig. TWEEDE PAASDAG GEOPEND? Toestand Rainier 'zorgwekkend' 2e PAASDAG OPEN I Keukenmaxx Het Leidsch Dagblad is gestart met een unieke abonneewervingsactie. Leidsch i Dagblad van OERLE OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad zaterdag 26 maart 2005 Start verkoop 22 maart Het zit er bijna op voor Noordwijker Patrick van Dam Verliefdheid en liefde niet nodig voor gelukkig leven Enkele buien 13-14 20 O 2-3 ac e 1,70 OMERTIJD V zomertijd begint. ok moet vannacht een vooruit worden gezet, dagoehtend om twee r wordt het drie den haag/gpd - Honderdduizenden Ne derlanders slikken langer dan een jaar vrijwel dagelijks slaap- en kalmeringsmid delen. Huisartsen doen weinig om het ge bruik van deze middelen terug te dringen. Het aantal recepten dat wordt uitgeschre ven groeit zelfs: van 10,4 miljoen in 1999 naar 11,3 miljoen vorig jaar. Het Instituut voor Onderzoek naar Leef wijzen Verslaving (IVO) en het Eras mus Medisch Centrum in Rotterdam hebben onderzoek gedaan naar het ge bruik van slaap- en kalmeringsmiddelen die de stof bezodiazepinen bevatten (benzo's). Dit zijn middelen als librium, valium, seresta, oxazepam en temaze- pam. Hoewel deze middelen maar korte tijd werken, worden ze vaak jaren ach tereen gebruikt. Bij langdurig gebruik zijn deze middelen sterk verslavend en schadelijk voor de gezondheid. Vooral ouderen zijn grootgebruikers. Uit het onderzoek onder bijna achtdui zend 55-plussers blijkt dat artsen lang niet altijd moeite doen om het langdurig gebruik van de middelen terug te drin gen. Volgens de onderzoekers zijn er duidelijk verschillen in voorschrijfge- drag bij huisartsen. Sommigen proberen het langdurig gebruik flink terug te drin gen. Veel andere huisartsen laten aan de patiënt zelf over om te stoppen. Ze heb ben dan vaak geen enkel idee hoeveel van hun patiënten de middelen al jaren achtereen voorgeschreven krijgen. Stoppen met slikken is voor patiënten vaak moeilijk, omdat ze ontwennings verschijnselen krijgen die lijken op de oorspronkelijke klachten. Uit cijfers van de Stichting Farmaceutische Kengetal len blijkt dat het aantal uitgeschreven recepten van benzo's nog steeds toe neemt. Het aantal gebruikers daalde echter licht: van 1,9 miljoen mensen in 1999 naar 1,7 miljoen in 2004. Nogal wat van deze mensen slikken beide midde len. Hoevelen langdurig slaap- en/of kalmeringsmiddelen gebruiken is niet exact bekend. Volgens het IVO zijn er honderdduizenden. Het Nederlands Huisartsen Genoot schap adviseert de slaapmiddelen voor ten hoogste drie weken voor te schrijven en de kalmeringsmiddelen voor niet lan ger dan drie maanden. Volgende week zaterdag presen teert deze krant de nieuwe bijlage ZONDAGS. Dit wekelijkse kleuren- magazine verschijnt in hetzelfde prettig leesbare formaat als UIT en Goed Wonen. Met ZONDAGS wordt de krant verrijkt met het thema lifestyle. Dat betekent veel aandacht voor actuele trends op het gebied van mode en cosmetica. Maar ook de eigentijdse inrichting van uw woning en tuin is een we kelijks terugkerend onderwerp. Wie op zondag een leuk uitstapje wil maken, vindt in ZONDAGS han dige tips. Dit en veel meer vanaf 2 april - elke zaterdag - in deze krant TOT ZON DA GS* (advertenties) I I outlet van Nederla nd Lederlahd ilke zitgroep!*-' 'V/raag naar de voorwaarden Leiderdorp, Meubelplein 8 www.lederiand.nl de zilk - Vliegend van de ene naar de andere slootkant heeft de vis ser geen oog voor het moois onder hem. Een reiger heeft namelijk helemaal geen boodschap aan een bloeiend narcissenveld in De Zilk. Ook al zijn de bloeiende bollenvelden na het koude begin van maart nog tamelijk zeldzaam. Reigers houden niet van bloemen, reigers houden van vis. Ik sta hier al een uur te vissen Stilletjes in 't hoge riet De zon zal mij de weg wel wijzen Een reiger voelt zich overal thuis. Op één been, dat kan niet missen Er ligt een maaltijd in 't verschiet ('Reiger' van Esther Blokland.) En komt die eend daar mij verstoren Laat ik mij zweven op de wind Vlieg ik heen naar betere oorden Waar ik een ander slootje vind Ach, ik hoef nooit ver te reizen Want waar ik vis daar is mijn huis Foto: ANP/Robin Utrecht (advertentie) (advertenties) (advertentie) IO.OO tot 17.00 uur ntrum Overvecht Lisse ;g 350 (N208) l'.'Jil'HiN-H Tuincentrum Overvecht Den Noordweg 143 (A4 - afslag 12) COMMENTAAR op de hele collectie* VOORWAARDELIJKE CRISIS :rd D66 opgericht om het lie politieke bestel 'op te ien de politiek radicaal te fatiseren. Maar behalve dige politieke vuurwerk I de links-liberalen nog reinig van hun oorspron- staatkundige idealen ge- Jrd. De juniorregerings- speelt na de ond minister de Graaf met wanneer de partners n WD niet met stevige lies komen, dreigen ze »inet-Balkenende-2 op te De kans dat de partij zelf t is echter evenmin eldig. Ie meeste kabinetscrises nd maar overzichtelijk de malaise waarin het ka- alkenende-2 terecht is in lastiger te doorgron- premier en naamgever ministersploeg blijft on- okken optimisme uit- dat de drie partijen ver- len gaan. Maar de schade ir dan in eerste instantie erwacht, toen D66-vice- r De Graaf aftrad. De an- 166-bewindslieden volg- n weliswaar niet, ze heb- il de noviteit geïntrodu- iran de voorwaardelijke Tijd voor de Sanders voordeel 10-daagse! van 17 t/m 28 maart (2e Paasdag) op onze gehele collectie 10% kontante korting!* Kom kijken en kies uit meer dan 575 woon kamerideeën! Kijk voor vestigingen: www.sanders-meubelstad.nl crisis: wanneer er voor de De mocraten niets meer te regeren valt, stappen ook zij op. Het te kent het gebrek aan samenhang binnen D66. Als prijs voor verdere D66-deel- name vraagt de partij nu extra investeringen in onderwijs, een wijziging van het omroepbestel en meer bestuurlijke vernieuwing. Dat zijn geen onbelangrijke dossiers, maar even min zaken waar de kiezer al maanden 's nachts van wakker ligt Ook dat tekent de verwar ring binnen D66. En als laatste aanwijzing van de interne ver deeldheid kan de roep om een partijcongres worden opgevat. Voor CDA en WD is de politieke situatie lastig. Met een instabie le partij verder regeren is on aantrekkelijk, maar veel alter natieven zijn er niet. Christen democraten noch liberalen zit ten te wachten op vervroegde verkiezingen. Die kunnen op een electorale afstraffing kun nen uitdraaien, CDA-voorman Balkenende de kop kosten en de sluimerende leiderschapscrisis binnen de WD activeren. Met alleen optimisme redt Balke nende zijn kabinet niet. Peter de Vries valkenburg/regio - Valkenbur gers zijn op de Urkers na de gulste inwoners van Nederland. Gemiddeld gaven zij in 2003 30 euro aan goede doelen. De Ur kers gaven 48 euro. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bu reau Fondsenwerving, die giste ren bekend zijn gemaakt. Rijns burg eindigde in de regio met 16 euro op een tweede plaats. De Leidenaar gooide van de re giogenoten het minst in de bus: gemiddeld 3,28 euro. Opmerke lijk is dat in het rijke Wassenaar niet meer dan 5,90 euro per in woner werd gedoneerd. De cij fers van plaatsen in de regio op een rijtje: Valkenburg 30,41 eu ro, Rijnsburg 16,75, Alkemade 14,27, Zoeterwoude 12,25, Rijn- woude 12,10, Oegstgeest 11,36, Jacobswoude 11,24, Noordwij- kerhout 10,86, Voorhout 10,33, Ter Aar 10,18, Katwijk 10,05, Lisse 9,66, Warmond 9,59, Sas- senheim 9,47, Hillegom 9,22, Noordwijk 7,29, Leiderdorp 7,08, Alphen aan den Rijn 7,05, Voorschoten 6,47, Wassenaar 5,90, Leiden 3,28. Pagina Gesprek van de Dag: Inwoners van Urk gulste gevers Vet voordeel-weken BU AANKOOP VAN EEN KEUKEN Amstelveen: Maalderij 19. Alkmaar: Noorderstraat 3. Hoorn: De Factorij 22. Leiderdorp: Meubelplein 10. Schagen: De Witte Paal 231. Zaandam: Pieter Ghijsenlaan II. Ook gevestigd in Arnhem, Baarle-Nassau, Barendrecht. a Beuningen. Breda. Den Haag. Groningen. Hengelo. Kaatsheuvel, Numansdorp. Oss. Roosendaal. Rotterdam. Son. Utrecht. U Wateringen. Woerden, en Zwolle, www.keukenconcurrent.nl "V." DE GOEDKOOPSTE KEUKENZAAK VAN NEDERLAND ZIT 00K Bil U IN DE BUURT! monte carlo - De gezondheids toestand van de 81-jarige Mo negaskische vorst prins Rainier is „zeer zorgwekkend". De prins wordt sinds woensdag kunstmatig beademd. Hij heeft problemen met de ademhaling als gevolg van een een longin fectie, die verder wordt gecom pliceerd door hart- en nierpro- blemen. Rainier werd dinsdag opgenomen op de afdeling in tensieve zorg van het zieken huis in Monaco waar hij toen al twee weken werd verpleegd. De artsen van prins Rainier lie ten gisteren rond het middag uur weten dat zijn overlevings kansen onzeker zijn, omdat zijn vitale organen niet goed meer werken. Bij het ter perse gaan van deze editie was nog geen nieuw communiqué uitgegeven over de patiënt. De drie kinderen van Rainier en zijn in 1982 verongelukte vrouw Gracia, Albert (47), Caroline (48) en Stéphanie (40) zijn al dagen aan het ziekbed van hun vader. Prins Rainier is de op een na langst regerende vorst ter we reld. Alleen de Thaise koning Bhumipol zit al langer op de troon. (advertenties) van ïo.oo - 17.00 uur Onze croissants smaken het best op 2e Paasdag, want die dag kunt u van een heerlijk gratis paasontbiit genieten, bereid door onze kok. Bovendien krijgt u bij aankoop van uw nieuwe keuken: een volledig verzorgd weekend voor twee personen naar Parijs cadeau t.w.v. 750,-4 Vraag naar de actievoorwaarden in de showroom '|v IMWI a «I kNluu. MUH H MI lltiH HOOFDDORP Kruisweg 655-657 (Afsl. N201 - A4) Tel. 020-6538163 Bel gratis 0800-0232380 voor onze brochure of kijk op www.keukenmaxx.nl Kijk elders in deze krant hoe u kans maakt op unieke cadeaus! Gratis boksles op Leiden Centraal leiden - Oud-bokskampioen Arnold Vanderlyde geeft woensdag 30 maart van twaalf tot vier uur 's middags gratis boksles op het Centraal Station in Leiden. Hij doet dat in het kader van de Nationale Sport week die duurt van 25 maart tot en met 3 april. Tegelijk met Vanderlyde geeft Leontien van Moorsel een cursus 'spinning' op Utrecht Centraal en is er op Eindhoven Centraal tafeltennis- les door Bettine Vriesekoop. Verdachte van terrorisme vast Amsterdam - De politie heeft gisterochtend in samenwerking met de Nationale Recherche een 20-jarige man aangehou den in Amsterdam op verden king van betrokkenheid bij ter roristische activiteiten. De man wordt ervan verdacht personen geronseld te hebben voor de gewapende strijd. Ook zou de man mensen benaderd hebben voor springstoffen. Het lande lijk parket bevestigt dat het gaat om de 20-jarige B.L. die eind fe bruari werd veroordeeld we gens bedreiging van Tweede- Kamerlid Wïlders. (advertentie) sC H s r. Bedrijfsschoonmaak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! la ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ik betaal: automatisch 56.20) per acceptgiro 56.70) M/av Naam: Adres: Postcode: Plaats Ttelefoon. Geboortedatum e-mail: Bank/giro* Handtekening Uitsluitend bij automatische m de envelop naar Leidsch Dagblad, t a v. afd Lezersservice. Antwoordnummer 127. 18OO VB Alkmaar, of bel O8OO-1711 (gratis). E-mail: lezersscrvice«»hdc nl of surf naar www.Ieidschdagblad.nl. Deze aan bieding is geldig tot 31 maart 2005 Wij gaan zorgvuldig om gegevens. In net colofon van de krant vindt u nadere informatie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Li Dagblad 8 710404 600028

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1