Servicepuil sportclubs werkt niet LEIDEN REGIO 'Thuis moet je je veilig voelen Wel bankjes, geen bankjes, toch bankjes Pool veroordeeld vo< poging tot doodslag OM vraagt geen str na dodelijk ongeval;; Taakstraf voor hulpje overvallers Katwijkse hotels eisen uitbreiding Bol als schaap met vijf poten Aanrijding op 'dodenweg' Cel voor steken en hamerslag Lentekriebels? Tijd voor een leuke buitenland' stedentrip! Voor tickets kunt u terecht bij onze balie op station Leiden Centraal *h zaterdag 26 maart 200f~ w leiden - Het Haagse Gerechts hof heeft een 48-jarige Duitser .veroordeeld tot 200 uur taak straf of 100 dagen cel voor zijn aandeel in de overval op het postkantoor aan de Breestraat in Leiden op 2 april 2001. Twee mannen maakten toen 800.000 euro aan contanten en cheques buit. De Duitser kopieerde de sleutel voor de overvallers en kreeg daar 5000 euro voor. Voor de rechtbank was de man eer der tot 8 maanden gevangenis straf veroordeeld. door Rob Onderwater katwijk - De hotels in Katwijk willen uitbreiden. Zij eisen dat zij hun bedrijf met 25 procent mogen uitbouwen. Diezelfde uitbreiding staan burgemees ter en wethouders zes horeca zaken in het centrum van het dorp toe. Het gaat om een in- of uitpandige uitbreiding van 25 procent. De hotels willen zo meer bedden kwijt om meer inkomsten te genereren. „Die omzet hebben we nodig om te overleven", zegt J. Warmenho- ven van Hotel Zee en Duin. De hotels stuiten tot nog toe op de beperkingen van het be stemmingsplan. Als dat niet wordt aangepast, zullen de kleine familiehotels op den duur uit het beeld van Katwijk verdwijnen, voorspelt War- menhoven. Hij wil graag een etage op zijn huidige pand aan de Boulevard. Daarover heeft de hoteleigenaar al met burge meester Wienen gesproken, maar die wijst hem op beper kende regels in het gemeente lijk bestemmingsplan. Warmenhoven is niet het eni ge hotel dat 'last' heeft van de gemeentelijke regels. Collega hoteliers als A. Parlevliet van Hotel Zeezicht, M. Mol van Hotel Van Beelen en M. Kornet van Savoy kampen met dezelf de problemen. Zo kreeg Hotel Zeezicht geen toestemming voor uitbreiding. Mol wil van haar hotel weer een driester renzaak maken en heeft de uit breiding nodig om de kamers mooier te maken. Voor de fi nanciering is meer omzet no dig en dus moeten er meer bedden komen. Mol neemt op 1 april de zaak over van haar ouders. „Zij hadden niet zo'n trek meer om het hotel aan te moderne eisen aan te passen, maar ik wel. Alleen op deze manier kan ik geen kant uit. Hoe is dit te rijmen met het plan om van Katwijk weer een levendige badplaats te maken? Wethouder Van der Plas gaat aan de slag met het voorstel van de hoteliers om ook te mogen uitbreiden. Hij toonde zich verrast dat de hotels de zelfde uitbreiding eisen als de horeca. Nieuwe wijkchef Leiden-Noord wil veel de straat op door Eric-Jan Berendsen leiden - Nee, veel ervaring als politieagente op straat heeft Anouk Radloff (36) niet. Zij heeft andere kwaliteiten; manage mentskwaliteiten. De bestuurs kundige is sinds 1 maart de nieu we chef van het politieteam in Leiden-Noord waar 50 mensen werken. „Het zijn niet de makkelijkste wijken van de stad", weet de nieuwe politiechef. „Maar ik zie mijn nieuwe functie als een mooie uitdaging om problemen aan te pakken, vooroordelen weg te nemen en meer te com municeren over wat de politie wel en niet doet." Radloff studeerde aan de Uni versiteit Leiden, werkte bij de gemeente Leidschendam en kwam in 1995 bij de politie Hol lands Midden terecht. De laat ste jaren werkte zij daar als teamchef Staf en Ondersteu ning. „Zeg maar alle diensten die je niet meteen op straat ziet. Van de afdeling bijzondere wet ten tot de administratie." Maar Radloff wilde een 'blauw' poli tieteam aansturen. Ze is de laat ste twee jaar zorgvuldig door de korpsleiding 'gebracht'. „Ik heb mij bewust verdiept in mijn nieuwe functie en de laat ste jaren veel bij andere wijk teams gekeken", aldus Radloff. „Zo heb ik bij de jaarwisseling van 2003 naar 2004 op de Sum- atrastraat een klap op mijn hoofd gehad bij de relletjes daar. Politiewerk is te leren. Na tuurlijk wordt er tegen mij aan gekeken als een kantoorklerk maar het is aan mij om bij de mensen die de kat uit de boom kijken hun vooroordelen weg te nemen." De nieuwe chef noemt haar functie 'een spannende en leu ke uitdaging'. „Er speelt na tuurlijk veel in mijn werkge bied. Belangrijkste items zijn de drugsoverlast rond delen van de Willem de Zwijgerlaan en de hangjongeren. Wat betreft de drugs werkt de politie gelukkig steeds nauwer samen met ge meente en woningcorporaties om veroorzakers van overlast uit hun woning te zetten. We moeten de problemen beetje bij beetje en in gezamenlijkheid oplossen. Alleen zo kun je men sen die overlast veroorzaken uit huis zetten. Gelukkig hebben we een burgemeester met lef, die al heeft laten zien de rotte appels te durven aanpakken. Al is het een illusie dat we alle problemen kunnen oplossen, want als politie ben je nooit klaar." Volgens de nieuwe chef wonen er in 'haar' wijk echtè Leide- naars. „Mensen die betrokken zijn bij de buurt waarin zij wo nen. Vaak zijn ze gelukkig, soms ontevreden* maar in ieder geval zijn ze bereid iets aan de problemen in hun wijk te doen. Gelukkig maar, want de politie kan niet alles oplossen, al moet iedereen natuurlijk na een werkdag wel lekker naar huis kunnen. Dat vind ik belangrijk: je thuis veilig voelen." Radloff is blij met haar nieuwe werkplek. „Het is me opgeval len dat er hier een actieve ploeg is. Agenten die veel en graag hard werken. Ik ben goed opge vangen en krijg vanuit het team veel steun. Ik heb inderdaad weinig ervaring op straat, maar ik kan wel een team aansturen. Ik kijk met andere ogen naar problemen en denk niet met een in wetsartikelen. Maar daarom ben ik nog geen bu reausmurf. Integendeel, ik wil graag en veel de wijk in." Anouk Radloff. Foto: Henk Bouwman noordwijk - Bijzonder vindt hij het zelf niet. De 63-jarige Thomas Admiraal trof deze week tussen zijn tulpen het spreekwoordelij ke schaap met vijf poten. Een tulpenbol van het soort rode parade met drie bloemen. En dat had zelfs Admiraal die al sinds de school banken in de bollen zit, nog nooit gezien. „Het was al een partij waar de keurings dienst over zat te zeuren. Dus ben ik ze maar gaan afbroeien. Nu had ik een paar dagen geleden al gezien dat de bol drie bloemetjes kreeg. Daarom dacht ik 'laat hem maar even komen'. Het blijken drie echte stengels met een bloem te zijn in plaats van een grote bloem." Admiraal heeft de bol wel in de koelcel gezet, ook al vindt hij zelf het alle maal niet'zo bijzonder. „Het is gewoon ver splinterd, je ziet ook wel eens bollen waar twee bloemstengels uit komen. Je mag hem zo komen halen om op je bureau te zetten hoor." De Noordwijkse bollenteler ziet er weinig in om de bol door te kweken. „Ik heb wel eens een rode Apeldoorn gehad waar twee bloemen uit kwamen. Een van de bloe men was geel, de ander rood. Het jaar daar na heb ik de bol weer geplant en wat denk je: een steel en een hele rode bloem." Ook bollenteler en plaatsgenoot Martin Zandwijk van de telersorganisatie KAVB heeft nog nooit drie bloemen uit een rode paradebol gezien. „Er zijn een paar tulpensoorten met meer bloemen per bol. Maar niet de rode pa rade." Ook hij ziet niks in het doorkweken van deze ene bol. „Vaak levert de bol vol gend jaar weer een gewone bloem. Dit is echt wel uniek." Foto: Jos Admiraal 11 Haarlemmermeer - De kruising van de N205 en de N207 is gis terochtend tot half negen afge zet geweest vanwege een ern stig ongeval. Twee auto's klap ten rond kwart over vijf op el kaar. Drie mensen raakten ge wond en zijn overgebracht naar ziekenhuizen in Leiden, Am sterdam en Hoofddorp. De aanrijding ontstond, omdat een 40-jarige Hillegomse op de N207 richting Hillegom in een flauwe bocht de macht over het stuur verloor en via de midden berm en een verkeerslicht op de verkeerde weghelft terecht kwam. Een 33-jarige automobi liste uit Ittervoort kon de auto niet meer ontwijken. Een pas sagier in de auto van de Hille gomse raakte bekneld. Op de N207, die in het verleden be kend stond als 'dodenweg', zijn door de provincie al diverse maatregelen genomen om de verkeersveiligheid te verbete- leiden - Een 33-jarige Leidenaar is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot 20 maanden cel en acht maanden voorwaarde lijk. Hij werd schuldig bevon den aan poging tot doodslag, bedreiging en mishandeling. De man had eind september vorig jaar een stadgenoot met een hamer op het hoofd geslagen en met een mes in zijn been ge stoken. Tegen de verdachte was drie jaar cel geëist. door Marijn Kramp leiden - De bedoeling was goed; één servicepunt instellen waar de Leidse sportverenigingen met al hun vragen en problemen te recht kunnen. Maar in de prak tijk pakt het volgens Bert Paauw, directeur van het sport- bedrijf, anders uit en is het weer een schakel extra in de bureau cratische keten. Drie jaar geleden werd het sportservicepunt opgericht met subsidie van het rijk en de ge meente. Op jaarbasis kost het informatiepunt ongeveer 80.000 euro. Sportverenigingen kunnen bij het servicepunt te recht met vragen over financi en, sportmateriaal, accommo daties, vrijwilligersbeleid en ad ministratie. Daarnaast biedt het servicepunt ook cursussen, be middelt het bij het professio neel doorlichten van verenigin gen, werft het vrijwilligers en stagiairs en biedt het onder steuning bij het aanvragen van subsidie. Op zichzelf, stelt Paauw, hulp wel aan vereniging steed, maar hij betw daar een apart loket voc is. „Een voetbalverenigi de medewerker die over derhoud van de velden daar een vraag over is, k makkelijker om hem dir. te spreken. Zo'n servici dan alleen maar een sch1 tra." Paauw, die nu één jaa teur is van het gemet v sportbedrijf, vindt dat 1 sportbedrijf een servici of dat moet zijn. Nu spi cepunt-coördinator Groeneweg is overgestcm de organisatie van he brandtjaar vraagt PaauvF of deze functie opnieui vuld moet worden. „De de periode gaan we in L loop naar de sportnota™" rijtje zetten wat we pret f len en op welke manief kunnen bereiken. Het w, staan van het sportsen^, zal ook in die discussie^ betrokken." m, d<ts Iks ■le den haag/noordwijk - Een 25- jarige Poolse man die op de camping twee van zijn landge noten in de rug stak, is door het gerechtshof in Den Haag ver oordeeld tot vijf jaar cel. Die zelfde straf was hem eerder al door de rechtbank opgelegd. De Poolse man had gehoopt dat hij in hoger beroep, anders dan bij de rechtbank, zou wor den vrijgesproken van de po ging doodslag. Maar het hof vond dat er voldoende bewijs was om de man te veroordelen. De Pool ging op 26 juni vorig jaar op de camping d lint na een ruzie ovy„ Daarbij stak hij een landgenoten neer. Iets dag ging het weer mis, met een andere landgen discussie kreeg over drank moest gaan hall dit slachtoffer moest <jEE bekopen met een messtLj De Pool verbleef illegaa^e derland en was ook in,ail gen land al veroorde^ j geweldsdelicten. Tegeue was dezelfde straf geëisfj hof uiteindelijk oplegdeBjc (advertentie) (ss kg Jeli Ook kunt u voor informatie en tickets terecht op www.nsintemationaal.nl en bij Teleservice NS Internationaal: 0900 - 9296 0.3S pjn.) X NS Internati< '<fk Tve De gemeente heeft geen geld voor het plaatsen van vier bankjes langs het Rijn-Schie- kanaal aan de Admiraal Banc- kertweg op industrieterrein De Waard. R. Zandvliet, bewoner van de naastgelegen Zeehel denbuurt, had eind mei 2004 om die bankjes gevraagd maar de gemeente liet hem weten dat de financiële middelen, 6000 euro, dus 1500 euro per stuk, ontbreken. Dat stond augustus 2004 in deze krant. En nu staan ze er dan toch: twee zo gewenste bankjes langs het Rijn-Schiekanaal aan de Admiraal Banckertweg. Twee bankjes, samen voor 814 euro, inclusief btw. Het leek onmogelijk om ze daar te krij gen, maar kennelijk was het toch niet zo moeilijk. En niet zo duur. Dat stond februari 2005 in de ze krant. Jacques de Coo van LWG/De Groenen heeft rond deze on duidelijke kwestie een aantal vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethou ders. De Coo had namelijk al in een eerder stadium via een motie, mede om die bankjes had gevraagd. Hij wil wel eens weten waarom de bankjes er eerst niet konden komen en er nu toch staan. En ook nog voor beduidend minder geld. De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad. Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON 0 71-53 56 424 Inmiddels zijn de antwoorden op de vragen van De Coo door B en W binnen. Het antwoord begint met een excuus. „Om te beginnen past een verontschuldiging aan het adres van de indieners van de motie. Zij hadden natuurlijk geïnformeerd moeten worden toen bleek dat de bankjes toch zouden worden geplaatst", al dus B en W. „Bij navraag is ons het volgende gebleken", zo vervolgt het college. „De vraag om zitbankjes is in eer ste instantie als een regulier verzoek gedaan, hetgeen is af gewezen. Dit in verband met ontbrekende middelen in het reguliere budget voor aan schaf, maar vooral in verband met ontbrekende middelen voor de te verwachten structu rele meerkosten voor zaken als onderhoud en vervanging van de bankjes, de aanschaf en het regelmatig legen van een bij de bankjes te plaatsen prullenbak en hogere kosten in verband met (handmatig) maaiwerk di rect naast en onder de bank jes." In oktober is een nieuwe aan vraag gedaan voor het plaat sen van twee bankjes. „Maar toen in het kader van het fonds Wijkinitiatieven en in november is deze aanvraag ge honoreerd. Het honoreren van gënoemde aanvraag heeft ove rigens niet geleid tot hogere structurele kosten. Het is dus ook niet zo dat geld dat er vol gens ons college eerder niet zou zijn, nu in een keer wel ge vonden zou zijn. Door gebruik Na een boel geharrewar staan er toch twee bankjes aan de Admiraal Banckertweg. Archieffoto Mark Lamers te maken van eenvoudige bankjes gemaakt van herge bruikt kunststof, zijn de aan schafkosten laag en de onder houdskosten nihiL Door onder de bankjes een stuk te betege len worden kosten voor extra maaien, voorkomen. Gegeven de beoogde doelgroep, voor namelijk senioren, is besloten dat het verantwoord is niet over te gaan tot het plaatsen van een prullenbak bij de bankjes. Zoals gemeld is hier voor op dit moment geen extra budget aanwezig. Met de initi atiefnemers is over dit laatste gesproken. Betrokkenen weten dat bij het gebruik van de bankjes de omgeving niet mag worden vervuild." Het college besluit de ant woorden met het geven van een pluim. .Achteraf heeft ons college waardering voor de manier waarop op creatieve wijze ambtelijk toch een ma nier is gevonden om tegemoet te komen aan genoemd bur gerinitiatief. Uiteraard hadden wij liever gezien dat de tweede fondsaanvraag en raadsbehan- deling niet langs elkaar heen waren gegaan. Betere interne communicatie had de merk waardige beeldvorming die nu is ontstaan, kunnen voorko men. En de indieners van de motie hadden dan voor de plaatsing van de bankjes van het alsnog slagen van hun missie op de hoogte kunnen worden gesteld." Eric-Jan Berendsen den haag/noordwijk - Een 30- jarige groepsbegeleidster van de Willem van der Bergstichting in Noordwijk dacht dat ze heel goed uitkeek toen ze met haar busje met drie verstandelijke gehandicapten achterin het ter rein van het instituut voor gees telijk gehandicapten wilde ver laten. Desondanks raakte ze een 41-jarige patiënt van de stichting toen ze achteruit reed. Het slachtoffer overleefde het ongeluk niet. Het Openbaar Mi nisterie was van mening dat de bestuurster nog meer voorzich tigheid had moeten betrachten. Aanklager mr. R. Knobbout vroeg de Haagse rechtbank gis teren echter om de vrouw wel schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Zelf beschreef de verdachte de eerste september van vorig jaar als één groot drama. De vrouw moest vier verstandelijk gehan dicapten ophalen die zouden drummen in de fanfare van de stichting. De passagiers waren onrustig omdat ze hun favorie te hobby niet hadden kunnen uitoefenen, maar een uur voor niets hadden staan wachten. De bestuurster van het busje moest een stukje achteruit om te kunnen keren op de Winter- tuinweg. „En ik wéét dat overal mensen kunnen rondlopen, daarom rijd ik altijd heel voor zichtig op dat terrein", aldus de verdachte. Ze zag dat er een taxi stond te wachten en dat ze moest oppassen voor een paal tje. Ze merkte echter niet op dat het latere slachtoffer in de berm stond. De 1.47 meter laj stond waarschijnlijk in de hoek. De wachtende taxie had de man wel gezien zelfs nog een praatje r gemaakt. De chauffe beerde te toeteren toei dat het busje recht op standelijk gehandicapte16 reed, maar de toeter bP-0 gelukkiger wijze stuk i1 y Daama schreeuwde en^1! de de getuige, maar hérg was al geschied. Het sl#11! kwam erg ongelukkig"" Hij overleed later in hePt' huis aan een gebroken1 groepsbegeleidster voi' verschrikkelijk en kon lang de slaap niet va' was opgelucht toen dé311 van het slachtoffer haa brief lieten weten dat niets kwalijk namen. ders voelden zich op hl een beetje getroost toei dachte naar de be^ plechtigheid van huj kwam. Aanklager mr. R. Knoblf": van mening dat de vfj toch beter had moeter™ ken. „Op zo'n terrein 3 eigenlijk een rondje on lopen voor je vertrekt ",vj hij. De baas van de vr gisteren ook aanwez. vroeg zich hardop af ol, zou helpen. De direcj weten dat hij nu een ge naai en een videocame( busjes laat maken. De rechtbank doet li over twee weken.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 14